مطالب مرتبط:
کنایه مدیر سایت نزدیک به احمد توکلی از تخریب کاندیدای نهایی طیف دولتمردان احمدی نژاد برای ریاست مجلس
فائزه هاشمی در مورد دوم خرداد: مثل انتخابات زمان احمدی نژاد، همه برای پیروزی ناطق نوری بسیج شده بودند
درباره ناصر حجازی : مردی که می خواست رقیب احمدی نژاد شود
ببینید | افشاگری بزرگ درباره نقش رمال معروف فوتبالی در مدال طلای فلاحتی نژاد
عکس| زیباترین تصویر زندگی علی پروین
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 خرداد 1399 ساعت 07:252020-05-23سياسي

همه علیه قالیباف | برائت احمدی نژاد از وزرایش


 درحالی که برخی اصولگرایان پیشاپیش نگران دخالت و مدیریت مجلس از بیرون به ویژه از سوی شورای ائتلاف اصولگرایان بودند، این شورا در نشستی که دو روز پیش برگزار کرده، - نامزدهای ریاست و هیئت رییسه مجلس را نهایی کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از شرق، خروجی شورای 62نفره اصولگرایان حاکی از این است که رقابت نهایی برای ریاست مجلس بین قالیباف" و حاجی بابایی خواهد بود و نامزدهای هیئت رییسه هم مشخص شده اند.

اخبار حاکی است که نیکزاد و حسینی، وزرای احمدی نژاد در حالی به نفع قالیباف و حاجی بابایی کنار کشیدند که میرسلیم در جلسه ای که منتج به چنین نتیجه ای شده، شرکت نکرده است.

این به این معنی است که میرسلیم با اعتراض به این روند و به احتمال زیاد رأسا در انتخابات ریاست مجلس شرکت خواهد کرد.

همه اینها در حالی است که پیش تر شورای ائتلاف هرگونه شائبه دخالت در نحوه انتخاب ریاست مجلس یا مدیریت این انتخاب را رد کرده و پایان کار این شورا را برای انتخابات مجلس یازدهم اعلام کرده بود.

بگومگوی قالیباف و شمس الدین حسینی غنی نظری خانقاه، نماینده خلخال، درباره آخرین تصمیم های منتخبان جریان اصولگرا برای انتخاب رییس و هیئت رییسه مجلس یازدهم در دومین جلسه شورای موقت مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب گفته است: مهم ترین دستور کار این جلسه اعلام حضور کاندیداهای ریاست مجلس یازدهم و ارائه برنامه ها و توانایی های خود به شورای مرکزی بود.

در این جلسه محمدباقر قالیباف، علی نیکزاد، شمس الدین حسینی، حمیدرضا حاجی بابایی و مصطفی میرسلیم" به عنوان داوطلبان ریاست مجلس در این جلسه حضور یافتند که هرکدام 20 دقیقه برای جمعی 62نفره صحبت کردند که این جمع 62نفره چکیده و نمادی از دیگر منتخبان نیروهای انقلاب در مجلس یازدهم هستند.

هرکدام از این پنج نفر نظرها، برنامه ها و راهکارهای خود را برای مجلسی کارآمد و مردمی بیان کردند؛ برای مثال مصطفی میرسلیم بودجه نویسی در کشور را دارای اشکال دانست، به این معنی که مجلس فقط دو درصد می تواند در بودجه تغییرات ایجاد کند.

او افزود: شمس الدین حسینی به مسائل و مشکلات اقتصادی از سال 92 به این سو پرداخت و ساختار مجلس را معیوب معرفی کرد و معتقد بود باید اصلاح ساختار مجلس در دوره یازدهم در اولویت برنامه ها قرار گیرد؛ اما قالیباف برخلاف شمس الدین حسینی ریشه آمارهای مبتنی بر مشکلات اقتصادی را نه از سال 92 که از سال 90 به این سو را ارزیابی کرد و به نوعی وزیر اقتصاد در دولت احمدی نژاد را در به وجودآمدن مشکلات اقتصادی کشور مقصر دانست.

حمیدرضا حاجی بابایی هم مباحثی را مطرح کرد از جمله اینکه مجلس باید برای نام گذاری و شعار سال اهتمام ویژه ای به خرج دهد، به نمایندگان شهرستان ها توجه شود و در پیشبرد طرح ها و نظرات به آنها کمک شود.

علی نیکزاد هم در فرصتی که داشت نظرات خود را مطرح و تأکید کرد دستگاه های اداری باید کوچک و چابک شوند و مجلس اجازه ندهد دولت بیش از این بزرگ شود.

او با بیان اینکه بخش زیادی از مباحث مطرح شده کاندیداهای ریاست مجلس یازدهم شعاری بود، خاطرنشان کرد: موضوعاتی از قبیل اینکه هیچ نماینده ای نباید نماینده تر باشد یا مجلس در رأس امور قرار گیرد، بیش از آنکه ریشه در برنامه محوری داشته باشد، جنبه شعاری دارد.

نظری خانقاه افزود: مقرر شد در فراکسیون نیروهای انقلاب که همه اعضا حضور دارند، نتیجه این مباحث مطرح و در آنجا نسبت به معرفی گزینه فراکسیون تصمیم گیری شود که در عصر روز هفتم خرداد این جلسه فراکسیون برگزار خواهد شد.

علاوه بر گزینه های ریاست هفت نامزد نایب رییسی، سیدرضا تقوی، الیاس نادران، فرهنگی، منادی، مصری، میرتاج الدینی و قاضی زاده هاشمی هم در این جلسه برنامه های خود را به سمع و نظر منتخبان رساندند.

نظری خانقاه در پایان درباره جمع بندی جلسه گفت: مقرر شد هریک از نامزدهای ریاست در فراکسیون نیروهای انقلاب که حائز بالاترین رأی شد، سایر افراد تمکین کنند و گردن نهند و این یک تعهد اخلاقی است؛ برای مثال در جلسه ای که نیکزاد، حسینی و حاجی بابایی داشتند، تا اینجای کار علی نیکزاد و شمس الدین حسینی از نامزدی ریاست انصراف دادند؛ بنابراین حمیدرضا حاجی بابایی با قالیباف رقابت می کند، مصطفی میرسلیم که در جلسه شورای مرکزی حضور داشت، در جلسه خصوصی نامزدها که منتج به این توافق شد، شرکت نکرد.

اعتراض میرسلیم به نحوه انتخاب گزینه های نهایی ریاست مجلس در گعده اصولگرایان با شرکت نکردن در جلسه خصوصی نامزدها در شرایطی است که مؤتلفه همچنان و به شدت از نامزدی او دفاع می کند.

حسن لاسجردی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، با بیان اینکه میرسلیم گزینه مناسبی برای ریاست مجلس شورای اسلامی است، گفت: ازآنجایی که رییس مجلس باید قوه مقننه را مدیریت کند، باید اشراف کلی بر قواعد، قوانین و مسائل و روابط کشور در سطح قوا و روابط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بین وزارتخانه ها و نهادها داشته باشد.

ازآنجایی که قوه مقننه باید تسهیل کننده و به نوعی روان کننده چرخ تحولات در کشور باشد، داشتن تجربه کاری و فکر خلاق و نگاه به آینده و در جریان مسائل ریز و درشت کشور بودن می تواند از جمله ویژگی های رییس مجلس باشد.

با توجه به اینکه رؤسای قوا ارتباط نزدیکی با رهبری انقلاب دارند، هرچه این ارتباط وثیق تر و دارای استحکام بیشتری باشد، بر فضای مجلس و فعالیت های آن تأثیرگذارتر خواهد بود.

همچنین میرسلیم متانت و سعه صدر لازم برای همراهی و هماهنگی و به صف کردن نمایندگان در مجلس را دارد.

حمله آقاتهرانی به قالیباف دبیر کل جبهه پایداری هم در ماجرای انتخاب ریاست مجلس صراحتا به قالیباف حمله کرده است.

آقاتهرانی، نماینده مجلس یازدهم، با بیان اینکه منظور برخی محافل سیاسی از وحدت باهم وحدت با یک نفر است، گفت: پس از آنکه جبهه پایداری اقدام به برگزاری جلسات وفاق کرد، متوجه شدم که بعضی از عزیزان به آقای محصولی و سایرین، واژه ناروای پدرخوانده را نسبت داده اند.

با فرض اینکه خدای ناکرده آقای محصولی پدرخوانده هستند، پس چرا این عزیزانی که از نیروها و هواداران آقای قالیباف هستند، این نقد را به آقای قالیباف مطرح نمی کنند که چرا ایشان قبل از دیگران به دیدار همین پدرخوانده رفته و با وی وارد گفت وگو درباره مجلس آینده شده است؟ آیا این رویکرد عزیزان چیزی غیر از داشتن استانداردهای دوگانه در تحلیل وقایع است که از طرفی آقای محصولی را پدرخوانده خطاب می کنند و از طرف دیگر به دیدار آقای قالیباف با ایشان واکنش خاصی نشان نمی دهند؟ دیدم که به تازگی برخی مدعی شده اند که آقای قالیباف به جلسات وفاق دعوت نشده اند یا اینکه مؤتلفه، پایداری و جریان چپ بر سر حذف آقای قالیباف از فرایند ریاست مجلس به اجماع رسیده اند که من می گویم خوب است سیاسیون و فعالان رسانه ای در نقل چنین مطالب خلاف واقعی، قدری خداترس باشند.

اولا که من اینجا صراحتا می گویم که دعوت نکردن از آقای قالیباف برای شرکت در جلسات وفاق حتما خلاف واقع است، چراکه اصلا در جلسه وفاقِ ویژه کاندیداهای احتمالی که با جلسه اصلیِ حدودا 30نفره متفاوت بود و در منزل آقای نادران برگزار شد، همه آنانی که در مظان ریاست مجلس قرار دارند، حضور داشتند.

در این جلسه علاوه بر آقای نادران به عنوان میزبان و همچنین شخص آقای قالیباف، آقایان زاکانی، نیکزاد، حاجی بابایی و میرسلیم نیز حضور داشتند که بنده و آقایان میرتاج الدینی و تقوی نیز حاضر بودیم که علاوه بر این مورد، آقای پژمانفر نیز در مصاحبه ای که چند روز پیش منتشر شد، اذعان کردند که با وجود دعوت از آقای قالیباف برای شرکت در جلسات اصلی وفاق که حدود 30 نفر در آن جلسه حضور دارند، ایشان در جلسات شرکت نمی کنند که اینجا باید دوستان از آقای قالیباف بپرسند بعد از اعلام پذیرش شرایط جلسه مبنی بر پایبندی و حضورنداشتن به عنوان نامزد ریاست جمهوری، علت شرکت نکردن ایشان در جلسات وفاق دقیقا چیست و چرا بعضی از طرفدارانشان برای فرافکنی، موضوع کذب دعوت نکردن از ایشان را مطرح می کنند.

فردی مانند آقای میرسلیم با آن همه سوابق و همسویی و همراهی با رهبر انقلاب در زمان دولت ایشان که در جریان همین انتخابات هم از ارکان اصلی شورای ائتلاف به شمار می رفتند و گزینه ریاست مجلس به حساب می آیند، حالا چون ممکن است این مسئله موردپسند عده ای نباشد، باید ائتلاف با چپی ها را به ایشان نسبت دهند؟ آیا این گونه رفتارها یک نوع دیکتاتوری در سیاست ورزی نیست؟ .

برائت احمدی نژاد از وزرایش دفتر احمدی نژاد" برخی مطالب منتشرشده در فضای سیاسی و رسانه ای کشور را دایر بر داشتن نظر یا دخالت دکتر احمدی نژاد در ترتیبات داخلی و تعیین هیئت رییسه مجلس جدید رد کرد.

گفته می شود نزدیک به 50 مدیر احمدی نژادی در مجلس یازدهم حضور دارند و سه وزیر او هم نامزد ریاست مجلس بودند.

شمس الدین حسینی یکی از گزینه های نامزدی مجلس، به تازگی به شدت از احمدی نژاد دفاع کرده بود تاجایی که برخی او را رابط احمدی نژاد و مجلس آتی دانسته بودند.

در اطلاعیه دفتر احمدی نژاد آمده است: به استحضار عموم می رساند؛ علی رغم درخواست مکرر افراد و گروه ها، ایشان از هر نوع دخالت، اعلام نظر یا حمایت از شخص، گروه و یا جریان خاص در فرایند ثبت نام نامزدها، تبلیغات انتخاباتی و دیگر امور مربوط به انتخابات اخیر اجتناب کردند و اینک نیز در ترتیبات داخلی مجلس هیچ نوع دخالت، توصیه یا حمایتی از فرد، گروه و یا جریان خاصی نداشته و ندارند .

حسین کنعانی مقدم گفت: محمود احمدی نژاد اصولگرایی را قبول ندارد و اصولگرایان هم ایشان را از خود نمی دانند.

در واقع او نه در مجلس یازدهم، نه در فعالیت های مرتبط با نظام و کشور و در نه در هیچ جای دیگر جایگاهی ندارد .


کلید واژه ها: اصولگرایان - ریاست مجلس - شورای ائتلاف - شورای ائتلاف اصولگرایان - حاجی بابایی - قالیباف - مجلس - ریاست - احمدی نژاد - ائتلاف اصولگرایان - شورا - شورای - وزرای احمدی نژاد - هیئت رییسه مجلس - میرسلیم - انتخاب - بابایی - ائتلاف - دخالت - احمدی - شرکت - انتخابات - نژاد - حاجی - هیئت - اعتراض - برگزار - آنلاین - همشهری - احتمال

آخرین اخبار سرویس:
فعالیت های شهرداری اردبیل به بهانه کرونا تعطیل نیست

فرهنگ سازی امنیت اطلاعات

فتح خرمشهر مشابه جنگ بدر بود باید حواسمان به اُحدها باشد

توییت موسوی در آغاز مجلس یازدهم/ «فراکسیون دیپلماسی» تشکیل شود

باید برای تولیدکننده فرش قرمز پهن کنیم

ارائه توانمندی های اقتصادی فارس برای گرفتن بازارهای خارجی

سمنان از لحاظ امنیت جزو بهترین استان های کشور است

انتصاب رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سامان

پیشگیری و مقابله با کرونا در میدان میوه و تره بار الغدیر

اجرای چهارمین منظومه روستایی کشور در خلخال

ادعای شکنجه و بازداشت اتباع غیرقانونی در مرزهای خراسان مردود است

هیئت دولت مصوبه نظام رتبه بندی معلمان را اصلاح کرد

مجلس یازدهم شروع شد، مطالبات مردم فراموش نشود!

فیلم/ زمان انتخاب رییس مجلس یازدهم مشخص شد

هیئت دولت مصوبه نظام رتبه بندی معلمان را اصلاح کرد

استخدام منشی با روابط عمومی بالا جهت شرکت در منطقه مهرشهر کرج

شرایط دورکاری کارکنان اعلام شد

استخدام کارمند اداری خانم با حقوق و مزایا در تهران

کمک 10 میلیاردی خیران گلستانی به نیازمندان/ 10000 بسته معیشتی بین مددجویان امداد توزیع می شود

بررسی روش تفسیری ابن سینا در دوفصلنامه «حکمت سینوی»

استخدام نیروی تاسیسات آشنا به چیلر و دستگاه تزریق در تهران

تعویق زمان برگزاری آزمون مدرک تخصصی به حفاظ البرزی

برگزاری جشنواره بزرگ «روایت خدمت» در استان سمنان

محمد عزیزی نماینده سابق مجلس بازداشت شد

بشنوید | توضیحات استاندار خوزستان درباره مشکلات آب غیزانیه

تسویه بدهی نیازمندان از سوی مراکز افق زنجان

اعتبارنامه منتخبان کهگیلویه و بویراحمد برای تایید به کدام شعب رفت؟

چرا قتل «رومینا» حساسیت اجتماعی را برانگیخت؟

نمایندگان البرز با خدمت صادقانه پاسخگوی اعتماد مردم خواهند بود

روایت عرف دیرینه برخی نواحی ایران درباره فرار دختر و پسری که همدیگر را می خواهند | دستیار ابتکار: دامنه ولایت پدر را محدود کنیم

تجربه ای شاد در روزگار خانه نشینی

پیگیری سفیر ایران برای انتقال 2 زندانی ایرانی از بلاروس

دستورالعمل زمان آغاز ترم تحصیلی و پذیرش دانشجو در ایتالیا ابلاغ نشده است

استخدام کارمند خانم جهت پاسخگویی تلفن در تهران

فلش دو سراتهام در پرونده قتل ناموسی «رومینا»

استخدام چرخکار و میاندوزکار جهت کار در محدوده وحدت اسلامی تهران

شرایط دورکاری کارمندان اعلام شد

منتظر مجوز وزارت بهداشت برای ادامه ضبط «عصر جدید» هستیم

راه های افزایش خلاقیت؛ چگونه ذهن خلاق داشته باشیم؟

طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی با قوت بیشتر استمرار می یابد

مشکلات دریافت کارت ملی هوشمند + نتیجه پیگیری

استقرار 300 شرکت دانش بنیان در مرکز نوآوری دانشگاه امیرکبیر

خودکفایی در تولید بنزین و گاز در سایه راهبرد گشایش و پیشرفت حاصل شد

پدرخوانده ها، بازسازی اصلاحات را به گروگان گرفته اند/ تاج زاده و جلایی پور نمی دانند اصلاح طلبان باید پاسخگو باشند

مقصر قتل رومینا چه کسی است؟+عکس

توکلی خطاب به روحانی: برای نجات کشور پیروی از سیاست های لیبرالیستی را کنار بگذارید

آغاز به کار حوزه های علمیه قم

ادعای شکنجه و بازداشت اتباع غیر قانونی در مرزهای استان خراسان رضوی مردود است

اجرای چهارمین منظومه روستایی کشور در خلخال

جهش تولید باید با توسعه مهارت همراه باشد

تشکیل اتاق فکر لازمه توسعه مهارت آموزی است

توکلی خطاب به روحانی: برای نجات کشور پیروی ازسیاست های لیبرالیستی را کناربگذارید

هیئت دولت مصوبه نظام رتبه بندی معلمان را اصلاح کرد

کمک یک میلیارد ریالی ذوب آهن اصفهان جهت آزدی زندانیان

«دوشنبه» میزبان ششمین کنگره آموزگاران جامعه همسود

3 مولفه مهم در قتل هولناک رومینا | چرا این قتل حساسیت اجتماعی را برانگیخت؟

مصوبه نظام رتبه بندی معلمان اصلاح شد

زمان تشکیل جلسه شورای عالی کار مشخص نیست

اولویت بخشی به گزینه خدمات اجتماعی به عنوان مجازات های جایگزین حبس

عذرخواهی میرسلیم به خاطر گفتگو با BBC فارسی

استخدام حسابدار خانم با ضامن معتبر در تهران

استخدام نیروی کارگر ظرفشوی جهت کافی شاپ در تهران

استخدام چرخکار خانم برای تعمیرات لباس مجلسی در تهران

افتتاحیه مجلس یازدهم زیر سایه کرونا همراه با تصاویر حاشیه ای

استخدام تعدادی نیروی کارگر ماهر کارتن سازی در تهران

حلال میثاقی، حرام عادل

استخدام برشکار خانم یا آقا جهت لباس نوزاد در تهران

استخدام حسابدار خانم آشنا به برنامه شایگان در تهران

استخدام کارمند خانم مسلط به نقشه خوانی در یک دفتر فنی

کاندیداهای ریاست مجلس یازدهم ایران را بهتر بشناسید + سوابق

حکومت افغانستان در حدود 900 زندانی طالبان را آزاد کرد

فیلم/ حضور ظریف در افتتاحیه مجلس یازدهم

مجلس یازدهم ایران افتتاح شد

استخدام شابلون زن ماهر جهت چاپ پوشاک در شهریار

استخدام کارشناس حسابداری دارای سابقه کار در تهران

تخلف تحت هر شرایطی قابل قبول نیست

استخدام نیروی رنگ کار چوب در محدوده اوقافِ تهران

استقلال قوا به معنای تنازع و برابر یکدیگر ایستادن نیست/ از مجلس اخوت می خواهیم

استخدام رویه کوب، نجار، کارگر ساده و خیاط در محدوده کمالشهر

تشکیل فراکسیون دیپلماسی فتح بابی برای تعامل دلسوزانه و مسئولانه با مجلس است

اعلام ساعت کار کارکنان دولت از 10 خردادماه

فیلم| وزیر کشور: قوانین و مقررات فعلی برگزاری انتخابات نیازمند بازنگری جدی است

حواشی اولین روز مجلس یازدهم / غیبت آیت الله جنتی و آملی لاریجانی سوال برانگیز شد

میراث فرهنگی پیگیر خروج عمارت گلستانه از فهرست آثار تاریخی است

سفیر ایران : هنوز دستورالعملی برای آغاز ترم تحصیلی و پذیرش دانشجویان جدید در ایتالیا ابلاغ نشده

رییس جدید اداره اوقاف و امور خیریه میبد معرفی شد

انزلی را از بالای فانوس تاریخی شهر ببینید

یتیم بدون حامی در خراسان رضوی نداریم/ جذب بیش از 2000 حامی در ماه مبارک رمضان

مصوبه نظام رتبه بندی معلمان اصلاح شد

واکاوی امکان نسخ قوانین در «پژوهشنامه حقوق اسلامی»

بهاروند: با برادران افغان درباره حادثه مرزی تفاهم کامل داریم

تسویه بدهی نیازمندان از طرف مراکز افق زنجان

قالیباف بهترین گزینه فعلی ریاست مجلس یازدهم است

کل کل فلورا سام و مهران مدیری سر سن و سال!

آغاز سومین مرحله رزمایش «کمک مؤمنانه» در یزد

واکنش موسوی به تشکیل »فراکسیون دیپلماسی« در مجلس یازدهم

کدام مرزها باز است؟

علیخانی: منتظر مجوز وزارت بهداشت برای ادامه ضبط «عصر جدید» هستیم

عضویت مسئول روابط عمومی اورژانس بابل در کمیته روابط عمومی اورژانس کشور

ابلاغ بخشنامه جدید تغییر ساعت کاری

همه علیه قالیباف | برائت احمدی نژاد از وزرایش

همه علیه قالیباف | برائت احمدی نژاد از وزرایش