مطالب مرتبط:
افزایش بی سروصدای قیمت های مسکن مهر
سلاطین مسکن مهر پردیس؛ هر نفر 100 واحد!
افزایش بی سروصدای قیمت های مسکن مهر /نان دلالان مسکن مهرآجر می شود
افزایش بی سروصدای قیمت های مسکن مهر / نان دلالان مسکن مهر آجر می شود
بهره برداری 1000 واحد مسکن مهر میارکلا در شهریورماه/ افزایش کارمزد بانکی دلیل تاخیر پروژه
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 1 خرداد 1399 ساعت 13:102020-05-21اقتصادي

افزایش 20 میلیون تومانی مسکن مهر در پردیس


مسکن مهر به عنوان یکی از بزرگترین طرح های مسکنی کشور طی دو دهه قبل به شمار می رود که باعث امیدوار شدن بخش بزرگی از جامعه شد.

- در سال های 92 تا 96 و با حضور عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی وقت رها شده بود چراکه آخوندی هیچ اعتقادی به مسکن مهر نداشت و این طرح را جزو مزخرف ترین طرح های مسکنی و عمرانی کشور به دلیل فاصله داشتن از کلان شهرها می دانست، همین موضوع باعث شد که بسیاری از متقاضیان و ثبت نام کنندگان نسبت به این طرح دلسرد شوند و تمایلی برای پرداخت آورده خود نداشته باشند.

قیمت هر متر مربع واحد مسکن مهر به 15 میلیون تومان رسید از این فرصت دلالان و سوداگران استفاده کرده و اقدام به خرید و فروش و احتکار واحدها کردند که این موضوع در شهر جدید پردیس بسیار دردسرساز شد به طوری که بعد از گذشت یک سال قیمت واحدهای مسکن مهر در پردیس رشد بیش از 100 درصدی داشته و از متری یک میلیون تا 2 میلیون به متری 10 تا 15 میلیون تومان افزایش یافت.

افزایش 20 میلیون تومانی مسکن مهر در پردیس ورود دلالان به بازار مسکن مهر در شهرهای مختلف باعث ایجاد مشکلات زیادی برای متقاضیان و کلاهبرداری عمده در پردیس و پرند شده است این موضوعات خود باعث شد که دو روز قبل مدیر عامل شرکت عمران پردیس از مصوبه جدید افزایش 20 میلیون تومانی قیمت مسکن مهر برای خریداران دوم و سرمایه گذاران را خبر دهد.

مهدی هدایت مدیرعامل پردیس در این باره گفت: این افزایش قیمت مشمول گروه های هدف و نفرات اولی که ثبت نام کرده اند نمی شود.

او افزود: افزایش قیمت تعبیه شده بخشی از سوبسید 100 میلیون تومانی است که به پروژه های مسکن مهر تخصیص داده شده و برای حمایت از نفرات اول واقعی و تکمیل سریع واحد ها است.

هدایت با اشاره به اینکه ما تا اواخر تیرماه در صورت تکمیل امکانات دستگاه های خدمات رسان 15 هزار واحد مسکن مهر در پردیس را تکمیل خواهیم کرد، افزود: برای جلوگیری از بورس بازی و برهم زدن برنامه محتکران و دلالان مصوبه افزایش قیمت واحدهای مسکن مهر پردیس برای سرمایه گذاران را در نظر گرفتیم.

او ادامه داد: دولت برای تکمیل هرچه سریعتر واحد های مسکن مهر برای گروه های هدف حدود 100 میلیون تومان سوبسید در نظر گرفته است، بنابراین متقاضیانی که از ابتدای خرداد ماه اقدام به خرید واحد های مسکن مهر کنند، مشمول افزایش قیمت 20 میلیون تومانی می شوند.

بازار شایعات مسکن مهر همچنان داغ است این خبر باعث شد که خریداران مسکن مهر در پردیس برای زدن وکالت و یا سند به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند که این خود باعث ایجاد صف های طولانی و چند کیلومتری در پردیس آن هم در شرایط کرونایی کشور شد.

از سوی دیگر حاشیه و بازار شایعات در این شرایط بسیار داغ شد و سودجویان و دلالان باز هم به فکر نگران کردن مردم شدند به طوری که از روز گذشته خبر افزایش 25 برابری هزینه نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر مطرح شد که بلافاصله هدایت مدیر عامل پردیس این موضوع را رد و هزینه نقل و انتقال واحد مسکن مهر را همان یک میلیون تومان اعلام کرد.

قیمت واحدهای مسکن مهر از 20 میلیون بیشتر افزایش نیافته است در همین زمینه مهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه متوسط افزایش هزینه قیمت مسکن مهر در پردیس 20 میلیون تومان است، گفت: شایعاتی در رابطه با افزایش قیمت مسکن مهر برای متقاضیان و ثبت نام کنندگان اول مسکن مهر ایجاد شده بود که تمامی آن ها را رد می کنم.

او ادامه داد: هدف ما از این افزایش قیمت مسکن مهر حذف دلالان و بورس بازی در مسکن مهر پردیس است.

هزینه نقل و انتقال مسکن مهر تنها یک میلیون تومان است روز گذشته هدایت در برنامه شبکه خبر با اشاره به اینکه به هیچ عنوان هزینه نقل و انتقال واحد های مسکن مهر افزایش نیافته است، گفت: هزینه نقل و انتقال این واحدها همان یک میلیون تومان است و شایعات منتشر شده مبنی بر اینکه این هزینه ها 25 برابر شده است را رد می کنم.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس تاکید کرد: متقاضیان و خریداران به هیچ عنوان نگران نباشند چرا که هیچ هزینه اضافی قرار نیست پرداخت کنند.

او گفت: برای هر واحد مسکن مهر و جهت تکمیل این واحد ها حدود 100 میلیون تومان هزینه می شود و ما برای دریافت این سوبسید 20 میلیون تومان از خریداران و سرمایه گذاران دریافت می کنیم.

هدایت اظهار کرد: خریداران مرحله اول و اقشار کم درآمد و گروه های هدف، مشمول پرداخت این افزایش قیمت 20 میلیون تومانی نیستند.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس با اشاره به اینکه متاسفانه در پردیس شاهد آن هستیم که یک واحد چند بار توسط خریداران و دلالان به دلیل بورس بازی خرید و فروش می شود، افزود: این افزایش 20 میلیون تومانی برای جلوگیری از بورس بازی و افزایش قیمت و ایجاد ثبات قیمتی در واحد های مسکن مهر است که مصوبه آن را دریافت کرده ایم.

او با اشاره به اینکه این افزایش 20 میلیون تومانی مشمول خریدارانی که قبل از خرداد ماه اقدام به خرید کردند نمی شود و آن ها نگران نباشند، افزود: این افزایش قیمت شامل متقاضیان اول و اقشار هدف ما نمی شود و در این زمینه 2 طیف از جمله دلال، محتکران و سرمایه گذاران نگران شده اند و ما می توانیم سوبسید هایی که دولت برای تکمیل واحد ها هزینه می کند از محتکران و دلالان دریافت کنیم.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس هزینه نقل و انتقال واحد های مسکن مهر یک میلیون تومان است گفت: ما از خریداران اول به بعد 20 میلیون تومان دریافت خواهیم کرد و هزینه نقل و انتقال همان یک میلیون تومان خواهد بود.

این هزینه شامل متقاضیان اول و اقشار کم در آمد نمی شود و متقاضیان به هیچ عنوان نگران افزایش قیمت نباشند چراکه ما قصد داریم دلال بازی را جمع کنیم.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس اظهار کرد: هزینه ای که برای ساخت هر واحد مسکن مهر تاکنون صورت گرفته 100 میلیون تومان است.

او افزود: افراد دومی که مسکن مهر در پردیس خرید می کنند و افرادی که بعد از اول خرداد ماه اقدام به خرید می کنند مشمول این افزایش هستند.

همچنین برای جلوگیری از تجمعات در کارگزاری ها، افرادی که وکالت می دهند می توانند از طریق نوبت دهی اقدام به سند زدن کنند بنابراین مشکلات در این زمینه را هم برطرف کردیم.

هدایت توضیح داد: شرکت عمران پردیس تمامی اسامی خریداران اول و متقاضیان واقعی را دارد و این افراد به هیچ عنوان مشمول افزایش قیمت نخواهند شد و تاکنون برای این افراد هم رشد قیمتی نداشته ایم.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس با اشاره به اینکه مشکل اصلی در پردیس آن بود که یک واحد 10 ها بار توسط دلالان و خریداران خرید و فروش می شد، گفت: این واحد ها بدون آنکه سکونتی در آن صورت بگیرد توسط محتکران خریداری می شد و در نتیجه این اقدام رشد بی رویه قیمت مسکن در شهر پردیس به وجود آمد.

گفتنی است در شهر پردیس حدود 82 هزار واحد مسکن مهر در پردیس هدف گذاری شده است، که تاکنون بیش از 60 هزار واحد از آنها تحویل داده شده و 15 هزار واحد در اواخر تیرماه افتتاح و 10 هزار واحد هم در شهریور ماه به بهره برداری می رسد و 12 هزار واحد باقی مانده هم تا پایان سال افتتاح می شود.

وضعیت مسکن مهر پرند بدتر از پردیس است اما وضعیت شهر پرند هم بهتر از پردیس نیست به طوری که در طی روز های گذشته به برخی از پروژه های مسکن مهر این شهرها افزایش قیمت 7 تا 20 میلیون تومانی خورده که باعث ایجاد ناراحتی و تجمعاتی در شهر جدید پرند شده است.

بسیاری از متقاضیان در شهر جدید پرند با مشکلاتی از جمله کلاه برداری های تعاونی ها و افزایش چندین باره قیمت ها روبرو بوده اند به طوری که تعدادی از متقاضیان در این شهر هنوز بعد از گذشت 10 سال واحدهای خود را تحویل نگرفته اند.

به امید تحویل مسکن مهر 12 سال منتظر هستم در همین زمینه یکی از متقاضیان مسکن مهر در پرند در گفت وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه بعد از گذشت 12 سال هنوز واحد خود را تحویل نگرفته ام گفت: من به امید خانه دار شدن 12 سال پیش تمام زندگی و سرمایه خود از جمله طلاهای همسر خود را فروختم تا شاید صاحب سقف و سرپناهی برای زندگی شوم.

او ادامه داد: در آن سال فرزند من یک سال سن داشت اما هم اکنون سن فرزندم من به 12 سال رسیده و من هنوز واحد خود را تحویل نگرفته ام.

حسینی بیان کرد: هر چند سال یک بار به بهانه های مختلف قیمت واحدها را افزایش میدهند و قیمت واحدی که قرار بود برای ما 20 میلیون تومان تمام شود اما هم اکنون قیمت این واحدها به 300 میلیون تومان رسیده است.

و هفته گذشته هم دوباره خبر افزایش 15 تا 20 میلیون تومانی را به ما اعلام کردند.

7هزار واحد مسکن مهر شرکت کیسیون 7 تا 20 میلیون تومان افزایش یافته است در همین رابطه وطن خواهی مدیر عامل پرند در گفت وگو با خبرنگار مسکن اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه شرایط واحدهای مسکن مهر در پرند با سایر شهرهای جدید از جمله پردیس تفاوت دارد، گفت: هرکدام از بلوک های شهر جدید پردیس دارای هزار تا 1200 واحد است اما بلوک های شهر جدید پرند 100 تا 114 واحدی هست بنابراین هزینه ساخت این واحدها کمتر است.

او ادامه داد: در شهر جدید پرند حدود 7 هزار واحد مسکن مهر" در پروژه های کیسون به دلیل افزایش اجتناب ناپذیر قیمت ها در بخش های از جمله مصالح ساختمانی و تجهیزات با مشکل روبرو شده بود بنابرابن باید متقاضیان این واحدها 7 تا 20 میلیون تومان هزینه بیشتر پرداخت کنند.

وطن خواهی بیان کرد: با رایزنی های که از طریق وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران انجام شد توانستیم 45 درصد از افزایش قیمت ها را کاهش دهیم در غیر این صورت باید متقاضیان هزینه بیشتری پرداخت می کردند.

مدیر عامل شرکت عمران پرند یاد آور شد: در ابتدا بسیاری از متقاضیان ناراحت و گله مند از این افزایش قیمت بودند اما بعد از صحبت با آنها و قول تحویل هرچه سریعتر این واحدها متقاعد به پرداخت هزینه ها شدند.

وطن خواهی تاکید کرد: باید هرچه سریعتر متقاضیان آورده خود را تکمیل کنند متاسفانه با وجود درخواست های چندین باره تنها تعدادی متقاضی حاضر به تکمیل آورده خود شدند.

به طور مثال از هزار متقاضی کمتر از 500 نفر آورده خود را تکمیل کرده اند.

گفتنی است تکمیل نکردن آورده ها توسط متقاضیان باعث سو استفاده دلالان و سوداگران برای بورس بازی و احتکار واحدها می شود بنابراین باید هرچه سریعتر با تکمیل آورده و همچنین همکاری بیشتر پیمانکاران برای ساخت واحدها بتوانیم تا پایان امسال پرونده این پروژه بزرگ عمرانی کشور را ببندیم.


کلید واژه ها: مسکن مهر - مسکن - میلیون - پردیس - شهر جدید پردیس - آخوندی - واحد - راه وشهرسازی - عباس آخوندی - تومان - موضوع - خرید و فروش - کلان شهرها - کشور - قیمت - متقاضیان - بزرگترین - متری - متر مربع - وزیر راه - 100 درصدی - استفاده - اعتقادی - ثبت نام - رها شده - احتکار - عمرانی - دلالان - پرداخت - یکی از

آخرین اخبار سرویس:
کشف 70 هزار لیتر سوخت از یک شناور در بوشهر

تلاش بانک رفاه برای توسعه کشور

آغاز واریز بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا

بازدهی دلار منفی شد

پایان فاز اول ادغام بانکی

امکان مشاهده ارزش واقعی سهام عدالت فراهم شد

عرضه 300 هزار گوشی تلفن همراه در بازار

تولید و عرضه 400 هزار واحد مسکونی ملی برای دهک های متوسط

فیلم | نکات مهم درباره حضور دوباره کارکنان در ادارات

چرا ارزش برگه های یک میلیونی سهام عدالت کم تر از یک میلیون است؟ | امکان واریز 47 درصد مابقی به قیمت اسمی وجود دارد؟

فیلم | کلاهبرداری چند 100 میلیونی به اسم لیزینگ خودرو

امید نورافکن به کرونا مبتلا شد

خوزستان در تولید ماسک خودکفا شد/بهره برداری از کارگاه مکانیزه تولید ماسک در اهواز

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در 24 ساعت گذشته

از وام یک میلیونی کرونا تا افزایش قیمت لوازم برقی

ممنوعیت واردات اقلام لوکس چقدر جدی است؟ / از واردات عروسک چینی تا روغن کرچک!

نیووس؛ کراس اوور 14 هزار دلاری جدید فولکس واگن معرفی شد (+تصاویر)

آ ام گ E53 مدل 2021 معرفی شد/ مرسدس پرقدرت 75 هزار دلاری با جزییات اسپرت (+تصاویر)

خوزستان در تولید ماسک خودکفا شد/بهره برداری از کارگاه مکانیزه تولید ماسک در اهواز

قیمت مرغ وارد کانال 14 هزار تومان شد

گام شهرداری شهربابک در تحقق شهری هوشمند

سایپا با شاهین می آید

اقدام ملی مسکن تطبیقی با نیاز واقعی مسکن ندارد

چرا بعضی روزها بورس می ریزد؟

دلال بازی چه زمانی در بازار خودرو به پایان می رسد؟

بهسازی معابر در مرودشت

هجوم ملخ های صحرایی به اراضی کشاورزی خنج

چه زمانی دست دلالان از بازار خودرو کوتاه می شود؟

راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب وکار در اتاق بازرگانی تهران از فردا

نرخ جدید ارز و سکه در بازار؛ انواع موتورسیکلت صفر کیلومتر در بازار چند؟

خوزستان از واردات ماسک بی نیاز شد/آماده صادرات هستیم

ادغام دو بانک در بانک سپه طی هفته آینده/ امکان فروش تفکیکی سهام عدالت از فردا

دو شیوه فروش سهام را بشناسید

شش دانستنی جالب درباره خرید بلیط هواپیما که باید بدانید!

چرا نباید برخی از لوازم آرایشی را خریداری کرد؟

مقایسه خودرو نیسان مورانو و هیوندای سانتافه

هر فردی از منزل خارج می شود از ماسک استفاده کند

دارندگان سهام عدالت کارت اعتباری می گیرند

مهارت آموزی بستری مناسب برای ایجاد اشتغال و افزایش بهره وری نیروی کار است

خروج از خط 10 واگن فله بر قطار باری در مسیر قم - آپرین

افزایش20 درصدی میزان تولید گوشت عشایر خراسان شمالی  

امکان فروش تفکیکی سهام عدالت از فردا

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران: دولت در کنار ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی مقداری به ما کمک کند

صادرات گاز ایران به ترکیه به کجا رسید؟

8.3 میلیون تومان؛ ارزش واقعی سهام عدالت

6 میلیون تومان؛ تسهیلات کرونا برای رانندگان

دلال بازی چه زمانی در بازار خودرو به پایان می رسد؟

فیلم | جزییات تکمیل ثبت نام دور دوم متقاضیان طرح مسکن ملی

فعالیت هزار خانوار جرگلانی در پرورش کرم ابریشم

تغییر مسیر نرخ ها در آخرین سکانس هفته نزولی

ادارات اردبیل فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند

حریرچی: کرونا ضعیف نشده است

واهمه و ترس سازنده از کرونا از 70 درصد به 34 درصد رسیده/لزوم استفاده افراد از ماسک هنگام خروج از منزل/ در ادارات باید حداقل فاصله گذاری یک متر وجود داشته باشد

افتتاح نخستین کارگاه مکانیزه تولید ماسک در خوزستان

آغاز برداشت انگور یاقوتی در شهرستان خاش

تغییر مسیر نرخ ها در آخرین سکانس هفته نزولی

ثبت نام 2 هزار کارفرمای استان فارسی در سامانه کارا

تولید دستگاه ضد کرونا در رودسر

چرا بعضی روزها بورس می ریزد؟

ادارات اردبیل فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند

از زکات فطریه تا یارانه فردا شب

خوزستان در تولید ماسک خودکفا شد

دو شیوه فروش سهام را بشناسید

واهمه و ترس سازنده از کرونا از 70 درصد به 34 درصد رسیده/لزوم استفاده افراد از ماسک هنگام خروج از منزل/ در ادارات باید حداقل فاصله گذاری یک متر وجود داشته باشد

وصل نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد بعد از 14 سال به برق سراسری

تولید دستگاه ضد کرونا در رودسر

دو شیوه فروش سهام را بشناسید

خوزستان در تولید ماسک خودکفا شد

تولید دستگاه ضد کرونا در رودسر

یارانه معیشتی فردا شب واریز می شود

واریز بیمه بیکاری اسفند تا آخر هفته آینده به حساب متقاضیان

تبلت های ارزان قیمت در بازار کدام است؟

کاهش 260 هزار تومانی قیمت سکه/ ادغام 2 بانک نظامی هفته آینده/ امکان فروش سهام عدالت از فردا

تمدید دو ماهه مهلت تسلیم اظهار نامه های مالیاتی

بانک مرکزی مصمم است کشور را از شر تورم مزمن خلاص کند

قیمت سردار آزمون مشخص شد

خرید برخی کالا های اساسی از روسیه توسط ایران

تولید دستگاه ضد کرونا در رودسر

ارزش برگه های سهام عدالت چقدر است؟

تولید و عرضه 400 هزار واحد مسکونی ملی برای دهک های متوسط

پردرآمدترین ورزشکار سال 2020 جهان کیست؟

ویدیو| اقدامات بانک مرکزی در مورد بازار پولی و نرخ سود

چرا بعضی روزها بورس می ریزد؟

پلمب واحدهای صنفی اسکو در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی

خروج از خط واگن قطار باری در مسیر اسلامشهر- آپرین

خاموشی در کمین استان کرمانشاه است

راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب وکار در اتاق بازرگانی تهران از فردا

شهروندان تبریزی گوشت قرمز را بیشتر از 75 هزار تومان نخرند

650 روستای خوزستان فاقد سیستم آبرسانی است/کمک های شرکت نفت قطره ای و ناچیز است

تولید دستگاه ضد کرونا در رودسر گیلان

علت کاهش قیمت دلار امروز چیست ؟

دارندگان سهام عدالت کارت اعتباری می گیرند

مقاومت شیشه سازی لرستان در برابر تحریم و واردات

دو شیوه فروش سهام عدالت را بشناسید | زمان آزادسازی کامل اعلام شد

تولید دستگاه ضد کرونا در رودسر

مردم را از شر تورم مزمن خلاص می کنیم | ثبات بازار ارز ادامه خواهد داشت

اخذ سفته از کارگر چه مجازاتی را برای کارفرما به همراه دارد؟

دسترسی ونزوئلا به ذخایر طلای خود در انگلیس

مردم را از شر تورم مزمن خلاص می کنیم | ثبات بازار ارز ادامه خواهد داشت

دلال بازی چه زمانی در بازار خودرو به پایان می رسد؟

افزایش 20 میلیون تومانی مسکن مهر در پردیس

افزایش 20 میلیون تومانی مسکن مهر در پردیس