مطالب مرتبط:
مردم در برابر جنگ شناختی دشمن آگاه باشند/فضای مجازی بهتذرین بستر جنگ شناختی است
مردم در برابر جنگ شناختی دشمن آگاه باشند/فضای مجازی بهترین بستر جنگ شناختی است
هیچ سایتی برای ثبت نام متقاضیان تسهیلات یک میلیون تومانی اعلام نشده است/ مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنند
توزیع گوشت بین نیازمندان کردستانی/مشارکت خوب مردم در امور خیریه
بدهی گروهی از مردم به کاسبان مشهد توسط خدام حرم رضوی تسویه شد
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 22 فروردین 1399 ساعت 17:562020-04-10سياسي

مردم در برابر جنگ های شناختی دشمن آگاه باشند


ایرنا - نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: مردم باید در جنگ شناختی که نسل پنجم از جنگ ها است آگاه باشند چراکه دراین جنگ بیشترین تمرکز روی فکر، - کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: مردم باید در جنگ شناختی که نسل پنجم از جنگ ها است آگاه باشند چراکه دراین جنگ بیشترین تمرکز روی فکر، باور و بینش افراد است تا آنان را تحت تاثیرقرار دهند.

بنابراعلام روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج ، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی درخطبه مکتوب جمعه این هفته کرج افزود: بنابراین در ذهن‏ افراد تردید و سپس به تدریج در رفتار او هم تاثیر گذاشته می شود و این همان روشی که این روزها فراوان بکار گرفته می شود.

وی ادامه داد: به طور مثال اول با تردیدها و ابهامات جذاب شروع می کنند که چرا نماز واجب است و شبهه به وجود می آورند و ادامه می دهند تا برسد به سستی و سپس ترک نماز یا از برخی آرمان های انقلاب مثل دفاع از فلسطین ایراد گرفته می شود.

امام جمعه کرج گفت: جنگ شناختی، یعنی هدف قرار دادن قوه شناخت و ادراک عموم مردم، نخبگان و مسوولان، با ایجاد تردید در هنجارها، ارزش ها، باورها و نگرش‏ ها، از طریق به دست گرفتن مدیریت ادراکات و برداشت ها بنابراین از اهداف اصلی جنگ، نهادهای فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، مقدسات دینی و شخصیت‏های الگو و الهام بخش هستند.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ شناختی دشمن به سه نقطه حمله اصلی دارد که نقطه اول ،نقطه مرکزی نظام.

یعنی اسلام و ولایت.

با استفاده از امپراتوری رسانه ای که در اختیاردارند با تنوع برنامه ای و قالب های مختلف برعلیه دین، اسلام و به خصوص شیعه محتوا تولید می کنند.

آیت الله حسینی همدانی اضافه کرد: نقطه دوم ساختار نظام.

به نهادها و دستگاه های مولود نظام اسلامی مانند شورای نگهبان، سپاه، بسیج، نهاد امامت جمعه، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، کمیته امداد و موارد دیگر حمله می کنند.

وی ادامه داد: نقطه سوم این جنگ کارکرد نظام.

با تحریف و تردید عملکرد نظام را زیر سوال می برند.

اگر نقطه قوتی داشت در بایکوت خبری قرار می دهند و اگر احیانا نقصانی داشت بزرگ نمایی می کنند.

فضای مجازی بهترین ابزار دشمن در جنگ شناختی امام جمعه کرج اظهار داشت: برای جنگ شناختی دشمنان از همه نوع ابزاری استفاده می کنند اما در این دوره به خصوص از فضای مجازی بهترین بهره را می برند.

پیترسینگر و امرسون بروکینگ در نشریه فارین پالیسی (اکتبر 2018/ مهرماه 1397) در مقال ه‏ایی به نام جنگ آینده، جنگ لایک (Like) خواهد بود به نکات مهمی در جنگ شناختی اشاره می ‏کنند.

وی افزود: این افراد می ‏نویسند فضای مجازی، صحنه‏ ی واقعی جنگ است و آنچه شما به اشتراک می‏ گذارید، تعیین کننده ی چیزی است که درصحنه نبرد رخ می ‏دهد.

در این جنگ، کلمات و به خصوص تصاویر، مهمات جنگی هستند.

کار این مهمات جنگی، بیش از آنکه گفتن خبر یا نکته‏ ای باشد، دفن حقایق با استفاده از منحرف کردن حواس و افکار مخاطبان است.

هدف نهایی در جنگ شناختی قداست زدایی از اسلام ناب محمدی (ص) است امام جمعه کرج یادآورشد: هدف نهایی و پایانی در جنگ شناختی، قداست‏ زدایی از اسلام ناب، امامت، ولایت فقیه.

اعتمادزدایی بین مردم و حاکمیت؛ اعتبارزدایی از تصمیمات نظام، مشروعیت‏ زدایی از ساختارها و سازوکارهای سیاست گذار و مجری، و امیدُزدایی و ناکارآمد نمایی و در نهایت روی‏گردانی مردم و از بین بردن سرمایه‏ ی اجتماعی نظام اسلامی است.

وی تاکید کرد: باید همه مردم و مسوولان تذکرات رهبر معظم انقلاب درباره فضای مجازی را جدی بگیریم.

امروز مهم ترین صحنه ی انواع جنگ ها در فضای مجازی است چنانچه می بینید که از همین ویروس کرونا به عنوان زمینه جنگ شناختی و ادراکی چه ماهرانه استفاده می کنندو همه باید دقت کنیم در زمین دشمن فعالیت نداشته باشیم.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز درادامه خاطرنشان کرد: در این غم ها و اندوه ها؛ غیر از درس و عبرت، از طرف خدای تعالی اجر و پاداش هم است .

آیت الله حسینی همدانی درتذکرات خطبه این هفته خود بیان داشت: ابتلائات عمومی مثل سیل و زلزله و بیماری های واگیردار و امثال این ها که می آید و همه عالم و یا بخش گسترده ای از مردم را درگیر می کند، گذشته از جنبه های منفی، برای عموم و یا افراد آثار مثبتی هم دارد.

که گاهی پی به آثار برده می شود و گاهی نمی شود.

وی تاکید کرد: توجه دارید که هدایت خداوند متعال عام است و مومن، کافر را دعوت کرده است، قرآن کریم هدایتش عام است.

اما به تعبیر خود قرآن، اهل تقوی و متقین از راهنمایی ها و هدایت قرآن بهره بیشتری می برند.

بلاء عام هم همین طور است.

که برای کافران یک اثر و برای اهل ایمان آثار دیگری دارد.

بنابراین در روایات می بینیم که در این امور، گاهی خطاب به مسلم و مومن می شود.

رایحه ی ظهور از هرزمانی نزدیک تر به مشام می رسد امام جمعه کرج ادامه داد: این ویروس هر منشایی که داشته باشد بلیه ای بود که افراد دنیا را با انواع تفکرات و گرایشات مادی و معنوی که دارند به فکر انداخت و وادار به واکنش کرد که در فضای رسانه های مختلف می بینید.

اما آنچه از همه روشن تر دیده می شود، توجه به معنویت و به خصوص خالق هستی است که افراد با علایق مختلف خدا خدا می کنند.

آیت الله حسینی همدانی افزود: دررسانه های دیده شده که مردم دنیا چگونه ابتهال ،دعا و انابه دارند و با چه حالی، هرکس با زبان خودش زاری می کند و از خدا طلب عفو از اعمال گذشته و بخشش گناهان و تقاضای نزول رحمت و عافیت و سلامت را دارند.

وی گفت: مردم، اعمال خود را در فراگیر شدن این بیماری مؤثر می دانند و یک اضطرار جهانی به نیرویی که آنان را از این مشکل نجات دهد، پیداشده.

کانّ عالم نزدیک به بعثت دیگری شده است.

(اگرچه آمادگی جهانی برای ظهور منجی عالم فراهم نیست اما رایحه ی ظهور مهدی الامم از هرزمانی نزدیک تر به مشام می رسد ، همان که رهبر معظم انقلاب دیروز فرمودند: شاید در تاریخ بشر کم شده باشد که جامعه بشری به قدر امروز نیاز به منجی داشته باشد.

انقلاب اسلامی ملت های دنیا را بیدار کرد امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: برای رسیدن و درک دوران حاکمیت مستضعفان، باید در نابودی استکبار و مظاهر آن تلاش کرد.

انقلاب اسلامی ملت های دنیا را بیدار کرد و حرکت جهانی آغازشده و صدای خرد شدن استخوان امپراتوری های دروغ، ترور، آدم کشی و استکبار به گوش می رسد.

وی ادامه داد: همه خواهید دید به فضل پروردگار، آمریکا و اسراییل و مرتجعین دنباله رو آن ها خیلی زودتر از تصور از بین خواهند رفت.

به خصوص در این ایام حمله ویروس کرونا که آمریکا و اروپا را هم بی نصیب نگذاشت.

اگر کسی بخواهد ببیند کاملا روشن است و احتیاج به استدلال و برهان ندارد که تمدن غرب باآن همه سروصدا و طمطراقی که دارد، ازهم پاشیده شده و چیزی از آن باقی نمانده، و با هیچ رنگ و لعابی هم توان فریب جوامع را نخواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: نوع رفتاری که با افراد کشورشان دارند را ببینید، چرا بیشتر کشته شدگان سیاه پوستان و رنگین پوستان هستند ، چرا افراد سالخورده را رها می کنند و ده ها مورد دیگر که چهره این تمدن را نشان می دهد البته اروپا هم در همین جریان نشان داد با اتحادیه ای که دارد هم توان لازم برای اداره خودش را ندارد.

امام جمعه کرج گفت: قطعا پس از کرونا، مسایل جهانی طور دیگری رقم خواهد خورد که اگر فرصتی شد، تحلیلی خواهم داشت.

فقط تقاضا داریم غرب پرستان داخلی چشم خودشان را بیشتر به واقعیات باز کنند و با تحلیل های نادرست برای کشور هزینه سازی نکنند.

وی از ابراز محبت های خالصانه در این وضعیت به ساحت مقدس ولیعصر ارواحنا فداه در نیمه شعبان با جلوه ها و ابتکارات زیبای خلق شده قدردانی کرد.

یکی از مهم ترین وظایف مساجد کنترل و از بین بردن آسیب های اجتماعی است امام جمعه کرج در ادامه گفت: هرسال در این ایام که به دهه پایانی ماه شعبان نزدیک می شویم، به مناسبت غبارروبی مساجد تذکراتی راجع به مسجد و نماز و نمازگزاران داده می شود.

به خصوص در این روزها برای همه کارکرد مساجد در محلات در عرصه های مختلف روشن است.

وی خاطرنشان کرد: از مدیریت بهداشت محله بگیرید تا رسیدگی به امور مستمندان و حتی مواظبت بر امنیت محل.

و از همه مهم تر فراهم کردن فضای ارتقاء معنویت، تفکر و بصیرت و… برای افراد پیرامون خود که یکی از وظایف مهم این دوره مساجد در محلات رصد؛ کنترل و از بین بردن آسیب های اجتماعی است.

مسجد محل نمی تواند نسبت به اتفاقات پیرامون خودش در مرحله اول و منطقه و شهر در مراحل بعدی بی تفاوت باشد.

نیروی اجرایی نظام اسلامی باید تربیت شده مسجد باشد نماینده ولی فقیه دراستان البرز گفت: متاسفانه عده ای برنامه ریزی شده کارکرد همه جانبه و اثرگذاری اجتماعی مساجد را کم کم، کم رنگ کردند و بعد تلاش در بی رنگ کردن آن دارند که البته موفق نخواهند شد.

معضلات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از وقتی شروع شد که در اداره امور کشور، بچه مسجدی های توانمند در این عرصه ها به عناوین مختلف کنار گذاشته شدند.

وی اضافه کرد :حضرت امام (ره) فرمودند: ما انقلاب کردیم که مسجد بسازیم، پیروزی ما برای اداره مسجد است.

مساجد سنگر است؛ مسجد محلی است که از آن باید امور اداره شود؛ از فانتوم‏ها نترسید، از روزی بترسید که مساجد خالی باشد.

اینکه فرمودند مسجد محلی است که باید امور اداره بشود.

یعنی افراد در آنجا تربیت می شوند و بعد در مصادر امور قرار می گیرند.

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: قطعا کسی که تربیت شده مسجد است دستش را به بیت المال دراز نمی کند، راضی به حقوق نجومی و تخلفات ازاین دست نمی شود، تجمل گرا و اشرافی نیست.

همه باید تلاش کنیم که در محلات مساجد تراز محقق شود.

نیروی اجرایی نظام اسلامی باید تربیت شده مساجد باشند.

وی یاد آورشد: ائمه مساجد باید خود را با مسایل روز؛ علوم روز، شبهات روز، افکار و عقاید در جریان آشنا باشند تا بتوانند به موقع اثرگذاری کنند.

هر مسجد در محله باید به اندازه یک مرکز علمی پویا در بلا بردن سطح دانش مخاطبانش تلاش و فعالیت داشته باشد.

امام جمعه کرج گفت: مساجد نباید نسبت به حال مستمندان اطراف خود بی تفاوت باشند.

حتما با محوریت امام مسجد گروهی از خیرین (به هر مقدار و توان) با برنامه و زمان بندی شده به این امور رسیدگی کنند.

حتما مساجد باید شورای فرهنگی و یا امناء فرهنگی داشته باشند تا بتوانند مدیریت فکری و فرهنگی محله را به روز حفظ کنند.

به هرتقدیر باید مسجد در هر محله مرجع همه امور باشد.

وی افزود: دستگاه های خدمت رسان هم از طریق مساجد خدمات خود را به مردم برسانند.

در همین جریان کرونا خدماتی که مساجد محل انجام دادند و کمبودهای دستگاه های دیگر را جبران کردند کاملا مشهود و قابل تقدیر است.

به علت شیوع ویروس کرونا و توصیه های اکید مسوولان و متخصصان امور بهداشتی و درمانی مبنی بر پرهیز از برگزاری تجمعات باهدف جلوگیری از گسترش بیماری و برگزار نشدن نماز جمعه این هفته شهرستان کرج، آیت الله حسینی همدانی در خطبه مکتوب توصیه ها و تذکراتی را بیان دارند .

هفت هفته است که به خاطر شکستن و از بین بردن محاصره ویروس کرونا از تشکیل اجتماع پرشور و نشاط نماز جمعه در مصلی محروم هستیم.


کلید واژه ها: نماینده ولی فقیه - امام جمعه کرج - امام جمعه - ولی فقیه - نماینده - جمعه - البرز - بیشترین - آگاه - فقیه - مردم - امام - حسینی همدانی - آیت الله سید - روابط عمومی - تمرکز - ادامه - ایرنا - افراد - پنجم - آیت الله - سید محمد - همدانی - روابط - رفتار - عمومی - برابر - حسینی - مهدی - همان

آخرین اخبار سرویس:
دست اندرکاران صنعت گردشگری دستورالعمل های بهداشتی لازم را طراحی و به شکل موثر اجرا کنند

وقفه پیش آمده در نظام آموزش عالی به نحو قابل قبولی جبران شود

عکس نوشت| حوزه علمیه کنار معترضان به نژاد پرستی در امریکاست

پاسخ قالیباف به ترامپ با آیه ای از سوره محمد(ص)

واکنش معنادار قالیباف به پیشنهاد جدید ترامپ برای مذاکره و توافق با ایران

واکنش معنادار قالیباف به پیشنهاد جدید ترامپ برای مذاکره و توافق با ایران

مدل مانتو گیپور جدید با طرح های شیک و مجلسی

واکنش قالیباف به اظهارات ترامپ درباره توافق با ایران

روزنامه استخدامی استان گیلان و شهر رشت | شنبه 17 خرداد 99

تبلور همدلی در عمق محرومیت| از دهیاری که 39 بار روستا را ضدعفونی کرد تا پیرزنی که 5000 ماسک دوخت

نامه جالب و سراسر ادب آیت الله العظمی صافی به استاد خود + اصل نامه

تاکنون هیچ فردی در رابطه با آتش سوزی خاییز دستگیر نشد

اولویت اول در شهرستان گناوه معیشت و کسب و کار مردم است

رفع مشکلات و تامین نیازهای مردم استان بوشهر با جدیت دنبال می شود

پاسخ قالیباف به ترامپ با آیه ای از سوره محمد(ص)

وقفه پیش آمده در نظام آموزش عالی به نحو قابل قبولی جبران شود

واکنش مهم شمخانی به اظهارات ترامپ درباره توافق با ایران | تبادل زندانیان نتیجه مذاکره بود؟

چگونه با زندگی بدون بچه کنار بیاییم؟

اولویت اول در شهرستان گناوه معیشت و کسب و کار مردم است

تمدید امکان انتخاب روش مستقیم سهام تا 29 خرداد

دستور روحانی به وزیر علوم در خصوص وضعیت دانشگاه ها در دوران کرونا

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در 24 ساعت گذشته

مجلس کجاست و اولویت هایش چیست؟

واکنش قالیباف به اظهارات ترامپ در مورد «توافق» با ایران

تحول خواهی با همراهی رهبر تحول

درس هایی از خرداد

ترتیل صفحه 382 قرآن باصدای خلیل الحصری+صوت و متن

ویدئو و محصولات چند رسانه ای »ایران«

افزایش ذخایر اورانیوم ایران به بیش از 1300 کیلوگرم

توضیحات غریب آبادی درباره گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی

واکنش قالیباف به اظهارات ترامپ در مورد «توافق» با ایران

ترتیل صفحه 382 قرآن باصدای خلیل الحصری+صوت و متن

انتقاد روسیه از انتشار گزارش محرمانه آژانس در رسانه ها

ری شهری: آیت الله خامنه ای آرزوی شهادت داشت

دانشگاه میشیگان درخواست پژوهش در تپه چغاگاوانه را دارد

مساجد مهاباد همچنان تعطیل است

برنامه های فرهنگی تپه نورالشهدا تقویت می شود

انتخاب رییس دفتر قالیباف در مجلس حاشیه ساز شد

آژانس اتمی: ایران فراتر از برجام عمل می کند

انتقاد روسیه از انتشار سریع گزارش آژانس اتمی در رسانه های غربی

راستی آزمایی اجرای برجام، گزارش جدید آژانس درخصوص برجام

دستور روحانی درمورد برنامه ریزی نظام آموزش سازگار با کرونا

انتخاب رییس دفتر قالیباف در مجلس مشکل ساز شد

آژانس بین المللی انرژی اتمی: ایران به غنی سازی اورانیوم بالاتر از درصد مجاز برجام ادامه می دهد

کمیسیون بهداشت مجلس باید در راس نظام سلامت باشد

امام خمینی (ره) هدیه ای الهی برای جهان اسلام و احیاگر معنویت در ادیان بود

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | شنبه 17 خرداد 99

تأکید روحانی بر برنامه ریزی برای سازگاری نظام آموزش عالی با کرونا

زرین دشت دومین شهر متقاضی استقرار مراکز مثبت زندگی در فارس

حاشیه سازیِ وزیر احمدی نژاد برای ظریف

روایت وزیر اطلاعات خاتمی از قتل های زنجیره ای

نخستین واحد مسکونی در منطقه زلزله زده قطور خوی افتتاح شد

حساب های قوه قضاییه شفاف سازی شد

جزییات سهام شرکت های موجود در سبد سهام عدالت

زمینه نقش آفرینی فعالان صنایع دستی در تحقق«جهش تولید» فراهم شود

تأکید روحانی بر برنامه ریزی برای سازگاری نظام آموزش عالی با کرونا

جاماندگان سهام عدالت، گوش به زنگ باشند

دادستان کهگیلویه و بویراحمد: خبر آزاد شدن با وثیقه عاملان آتش سوزی خاییز کذب محض است

روحانی خطاب به وزیر علوم: برنامه ریزی برای سازگاری نظام آموزش عالی با کرونا را ارائه کنید

سردار آزمون در کنار پدر و مادرش+عکس

شمخانی: هیچ مذاکره ای با آمریکا انجام نخواهد شد

گزارش جدید آژانس از تداوم فعالیت های راستی آزمایی حکایت دارد

مهلت انتخاب مدیریت مستقیم سهام عدالت تا 29 خردادماه تمدید شد

تأکید روحانی بر برنامه ریزی برای سازگاری نظام آموزش عالی با کرونا

دور انداختن ماسک

مؤسسات خیریه مشمول مالیات بر درآمد می شوند

50 هزار فلسطینی در نماز جمعه مسجدالاقصی حضور یافتند

امکان انتخاب روش مستقیم سهام عدالت تا 29 خرداد تمدید شد

گفت وگوی روحانی با نمکی در باره بازگشایی حرم ها و آموزشگاه ها

توزیع غذای گرم در سمنان

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح شنبه 17 خرداد 99

نخستین واحد مسکونی در منطقه زلزله زده قطور خوی افتتاح شد

گوشه ای از جهاد آبی سپاه در غیزانیه

روحانی: اطلاع رسانی جایگزین هشدارهای کرونایی شود

پذیرش حوزه مشکات با رویکرد تربیت طلاب تراز انقلاب

لزوم توجه بیشتر به ظرفیت سمن ها در آتش سوزی ها/ با مضنونین در آتش سوزی ها برخورد شود

انتقاد روسیه از انتشار سریع گزارش محرمانه آژانس اتمی در رسانه های غربی

دستورالعمل های بهداشتی لازم برای بازگشت فعالان گردشگری و صنایع دستی به چرخه فعالیت تهیه شود

دستورات رییس جمهور درباره وضعیت دانشگاه ها

نشست مشترک شورای ائتلاف مازندران در بابلسر برگزار شد

امکان انتخاب روش مستقیم سهام عدالت تا 29 خرداد تمدید شد

روحانی: برنامه ریزی برای سازگاری نظام آموزش عالی با کرونا را ارائه کنید

نکات بهداشتی در حوزه های امتحانات نهایی رعایت می شود

افزایش ذخایر اورانیوم 4.5 درصدی ایران به بیش از 1300 کیلوگرم

آیت الله علم الهدی: کار آمریکا قطع نفس ملت هاست

واکنش ظریف به تازه ترین اظهارات ترامپ درباره توافق با ایران

مجلس کجاست و اولویت هایش چیست؟

شمخانی: تبادل زندانیان، نتیجه مذاکره نبوده است / دری نجف آبادی: لوایح باقی مانده FATF از دستور کار مجمع خارج شده است

روحانی: برنامه ریزی برای سازگاری نظام آموزش عالی با کرونا را ارائه کنید

افزایش ذخایر اورانیوم 4.5 درصدی ایران به بیش از 1300 کیلوگرم

آقای نماینده! اینجا جمهوری اسلامی است نه نظام فدرالی

انتقاد از غرض ورزی ها در آتش سوزی خاییز/مصاحبه ها و اظهار نظرهایی که دردسرساز شد

در ازدواج، اصل قضیه محبّت است

گزارش جدید آژانس از تداوم فعالیت های راستی آزمایی حکایت دارد

زالی: در امتحانات حضوری تجدیدنظر شود

انتشار گزارش فصلی اژانس انرژی اتمی

تبریک تولد عاشقانه به همسر با جملات احساسی و بسیار زیبا

گفت وگوی روحانی با نمکی همزمان با اوج دوباره کرونا در کشور

اطلاع رسانی هدفمند جایگزین هشدارهای یکسویه شود

نشست ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد

مردم در برابر جنگ های شناختی دشمن آگاه باشند

مردم در برابر جنگ های شناختی دشمن آگاه باشند