مطالب مرتبط:
صدور گواهی فوت مبتلایان کرونا براساس تست، سی تی اسکن و علایم
صدور گواهی فوت مبتلایان کرونا بر چه اساسی است؟
صدور گواهی فوت مبتلایان کرونا براساس تست، سی تی اسکن و علایم
افزایش موارد کرونا در استان های مهمان پذیر کشور
افزایش موارد جدید ابتلا در برخی استان های مهمان پذیر/ آغاز فاز سوم مقابله با کرونا از فردا
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 22 فروردین 1399 ساعت 17:202020-04-10پزشكي

واکنش به کرونا پارتی ها | افزایش موارد جدید ابتلا در 5 استان کشور | نحوه صدور گواهی فوت مبتلایان کرونا


سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش موارد جدید ابتلا در پنج تا هشت استان مهمان پذیر خبر داد و گفت: در گام فاصله گذاری هوشمند با یک بازگشت تدریجی و مرحله ای مواجهیم و سرعت مان در این فاز به ارزیابی خطر و اتفاقاتی بستگی دارد که از وضعیت بیماری هر روز ثبت خواهد .

- سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش موارد جدید ابتلا در پنج تا هشت استان مهمان پذیر خبر داد و گفت: در گام فاصله گذاری هوشمند با یک بازگشت تدریجی و مرحله ای مواجهیم و سرعت مان در این فاز به ارزیابی خطر و اتفاقاتی بستگی دارد که از وضعیت بیماری هر روز ثبت خواهد شد و بر این اساس تصمیم گیری می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور امروز 22 فروردین ماه در ارتباط ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران، گفت: در سامانه Salamat.

gov.

ir برای مدیران و متصدیان امکان ثبت نام فراهم شده است بنابراین با توجه به اینکه فاصله گذاری هوشمند از 23 فروردین ماه آغاز می شود و پروتکل های آن متضمن بازگشت مرحله ای و تدریجی برخی مشاغل به ویژه مشاغل کم ریسک و کم خطر و ضروری خواهد بود، حتما صاحبان و مدیران واحدهای صنفی و صنعتی برای ثبت نام در این سامانه اقدام کند.

وی افزود: بیش از 80 راهنما برای گام دوم فاصله گذاری که فاصله گذاری اجتماعی هوشمند است در سایت Markazsalamat.

behdasht.

gov.

ir تا این لحظه ابلاغ شده که جهت اطلاع مشاغل مختلف در این سایت در دسترس است.

صاحبان صنایع و مدیرانی که جزو مشاغلی هستند که در مرحله اول جزو صنوف کم خطر و ضروری محسوب می شوند و باید به مشاغل شان بازگردند، حتما پروتکل های خاص هر صنف را رعایت کنند.

هموطنان هم هر گونه تخطی از این پروتکل ها را می توانند از طریق سامانه سجام به اطلاع وزارت بهداشت و دستگاه های قضایی برسانند.

از آنجایی که موضوع مربوط به سلامت عامه است، در موارد تخلف مورد پیگیری دادستان قرار می گیرد.

جهانپور تاکید کرد: همچنان باید محدودیت ها را جدی تلقی کنیم ومردم تمام نکات بهداشتی فردی و عمومی، محدودیت ترددها و سفرها و لغو هرگونه سفر غیر ضروری را جدی بگیرند.

متاسفانه ظرف 24 ساعته گذشته باز هم شاهد افزایش موارد جدید ابتلا در پنج تا هشت استان مهمان پذیر بودیم که شامل استان های تهران، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و برخی استان های دیگر روند صعودی موارد ابتلا را گزارش کرده اند.

حتما همه مردم در سراسر کشور رعایت این نکات را مدنظر قرار دهند و همچنان در خانه بمانند.

آغاز فاز سوم مقابله با کرونا از فردا جهانپور در پاسخ به سوالی درباره نحوه و ضمانت اجرای فاصله گذاری اجتماعی هوشمند گفت: موضوع فاصله گذاری هوشمند به عنوان فاز سوم بسیج ملی مقابله با کرونا و گام دوم در حوزه مداخلات حاکمیتی است و متضمن برقراری و تداوم بسیاری از محدودیت های قبلی خواهد بود.

به هر حال با استفاده از فناوری اطلاعات و البته با ارزیابی ریسک مستمری که همچنان انجام خواهد شد همچنین افزایش تعداد تست ها اعم از تست PCR و تست الایزا یا سلولوژیک که به زودی از سوی شرکت های دانش بنیان به تولید انبوه رسیده است و با هزینه بسیار پایین تر در اختیار آزمایشگاه ها قرار خواهد گرفت، موضوع شناسایی شاخه های امن و خوشه های ناامن و بازگشت مرحله ای و تدریجی مشاغل با اولویت مشاغل کم خطر و ضروری در دستور کار قرار می گیرد.

وی افزود: قاعدتا مشاغلی هم که در گام اول به عنوان مشاغل کم ریسک و ضروری تلقی می شوند و بازگشت آن ها اجتناب ناپذیر است، باید پروتکل هایی را رعایت کنند که در سایتی که اعلام کردم، بارگذاری شده است البته اصناف، واحدهای صنفی و صنعتی باید در سامانه ای که اعلام کردم نیز ثبت نام کنند تا ارزیابی های لازم انجام شود و به تدریج برای هریک از این صنوف مجوز بازگشت یا عدم مجوز بازگشت صادر می شود بنابراین در گام فاصله گذاری هوشمند با یک بازگشت تدریجی و مرحله ای مواجهیم و سرعت مان در این فاز به ارزیابی خطر و اتفاقاتی که از وضعیت بیماری هر روز ثبت خواهد شد، بستگی دارد و بر این اساس تصمیم گیری می شود.

جهانپور در پاسخ به سوالی درباره طرح ترافیک تهران گفت: با توجه به اینکه دو سوم کارکنان دولت و برخی مشاغل ضروری و کم خطر از فردا در برخی استان ها و از 30 فروردین در تهران تردد خواهند داشت، دغدغه اصلی در این هفته موضوع رفت و آمد کارکنان دولت بود.

باید توجه کرد که استفاده از وسیله شخصی می تواند حجم ترافیک و ازدحام ناوگان حمل و نقل عمومی را کاهش دهد و عملا به فاصله گذاری فیزیکی کمک کند.

این موضوع دغدغه اصلی است که به نظر می رسد شهرداری تهران آن را لحاظ کرده است و ساعاتی که کارکنان رفت و آمد دارند، از طرح ترافیک مستثنی کرده است تا بتوانند با اتومبیل شخصی رفت و آمد کنند البته در ساعات دیگر موضوع دیگری است که گذاشتن طرح ترافیک شاید بتواند به کاهش رفت و آمدها و مراودات غیرضروری، کمک کند.

این موضوع باید به صورت مستمر ارزیابی ریسک شود و اگر این روند تاثیرگذار باشد، ادامه می یابد.

وی در پاسخ به سوالی درباره روند افزایشی مبتلایان برخی استان ها گفت: از ابتدا که این بیماری در کشور آغاز شد، همیشه بین هشت تا 13 استان به صورت طغیان، خیز و نمودار صعودی داشتند که استان های دیگر ممکن بود با چنین موضوعی مواجه نباشند.

متعاقب آن استان های دیگری اضافه شدند و این استان ها از حالت شیب صعودی ابتلا خارج شدند.

در نگاه ملی ما یک روند صعودی کند و حتی ثابت در روزهای اخیر داشته ایم اما استان به استان وضعیت متفاوت است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: در هفته های اول استان هایی مانند قم، گیلان، مرکزی، بخش غربی استان اصفهان مانند کاشان و نطنز و استان تهران در فاز طغیان بودند که در هفته های بعد وضعیت این استان ها به سمت پایداری می رفت اما شاهد بودیم که استان مازندران، گلستان، سایر قسمت های استان اصفهان و یزد در حالت طغیان بودند.

در هفته های اخیر هم شاهدیم که استان هایی مانند فارس، سیستان بلوچستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی درگیر شده اند بنابراین استان های مختلف در سه یا چهار فاز وارد این بیماری شدند.

از نظر ملی تقریبا روند ثابتی داریم.

در 24 ساعت و 48 ساعت اخیر هم استان های مسافرپذیر یا استان هایی که بازگشت مسافران نوروزی را داشتند مانند تهران، خراسان رضوی، فارس، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی طی چند روز اخیر روند افزایشی داشتند که قابل توجه است.

جهانپور در پاسخ به سوالی درباره معیار درج علت فوت کرونایی ها گفت: حتی قبل از اینکه معیار تشخیص موارد ابتلا را به سمت تشخیص بالینی پزشک به اضافه سی تی اسکن ببریم، موضوع در اوایل اسفند ماه به طور رسمی از سوی معاونت درمان ابلاغ شد که علت فوت چه از طریق شرح حال، علائم و سی تی اسکن مشخص شده باشد گواهی فوت مبتنی بر ابتلا به کووید 19 صادر می شود و همچنان این کار صورت می گیرد و هم بر اساس تست آزمایشگاهی برای مواردی که تست شان قبل از فوت انجام شده و جواب آن آمده است،این کار انجام می شود.

وی افزود: گواهی فوت را پزشک در بیمارستان صادر و بیمارستان آن را مهر می کند بنابراین آنچه که پزشک در گواهی فوت با تشخیص علت فوت بیمار، بنویسد در تمام سامانه ها و از جمله در آمارهای ما ملاک خواهد بود.

شاید نسبت موارد فوت به کل موارد ابتلا در هفته های ابتدایی شناسایی بیماری اندکی بالاتر بود چراکه همه موارد تشخیص مبتلایان به تست PCR منوط شده بود.

در حالی که درباره متوفیان این موضوع وجود نداشت بنابراین اطلاعات فوت، تعداد موارد فوت را بیش از نسبت مبتلایان نشان می داد.

انجام تست کرونا در پارتی ها! جهانپور در پاسخ به سوالی درباره انجام تست های تشخیصی در برخی مهمانی ها گفت: به هر حال این کار خلاف است.

یک تجمع برگزار می شود که اصل برگزاری تجمع در این شرایط خلاف است.

حال نام این تجمع پارتی است که خود این پارتی هم خلاف قوانین است.

در عین حال در این پارتی ها چیزهایی خورده شده و کشیده می شود که این هم تخلف است.

در عین همه این خلاف ها، انجام آزمایش کرونا را هم اضافه کرده اند که البته هیچ کمکی هم در پیشگیری از بیماری نخواهد کرد.

حتی اگر آن تست به درستی انجام شود و جواب هم منفی باشد، باز هم هیچ ارزشی ندارد.

زیرا ممکن است که فرد در همانجا یا در هر جای دیگری در مسیر مبتلا شود و این تست هیچ ارزشی ندارد.

وی تاکیدکرد: باید توجه کرد که اگر روزی قرار است تستی برای برگزاری تجمعات انجام شود، تست الایزا یا سلولوژیک است که نشان می دهد که افراد یک سابقه ایمنی نسبی را به صورت اختصاصی نسبت به کرونا دارند و سایر موارد صرفا هزینه کرد الکی، کاسب کاری و حتی شیادی است و هیچ کاربردی ندارد.

گاهی ما برای بیمار مشکوک تست می گیریم تا از ابتلایش مطمئن شویم اما برخی برای راه اندازی یک کاسبی این اقدام را می کنند و این اعتماد به نفس را به فرد می دهند که شما مبتلا نیستید و باعث می شود فرد همان مقداری را هم که رعایت می کرده، دیگر انجام ندهد و ممکن است ساعتی بعد هم مبتلا شود بنابراین این تست هیچ ارزشی ندارد.


کلید واژه ها: سخنگوی وزارت بهداشت - وزارت بهداشت - افزایش - ابتلا - استان - ارزیابی - کیانوش جهانپور - بازگشت - بهداشت - بیماری - جدید - هوشمند - مهمان - وضعیت - وزارت - کرونا - تصمیم گیری - گواهی فوت - سرعت - ثبت نام - آنلاین - همشهری - مدیران - سامانه - ارتباط - کیانوش - پارتی - تصمیم - گزارش - گواهی

آخرین اخبار سرویس:
نگران کننده ترین خطر درباره کرونا

طرز تهیه سس رژیمی، بی نظیر و خوشمزه

دلایل سوزن سوزن شدن پا یا به اصطلاح خوابیدن پا

تدوین پروتکل های بازگشت به فوتبال توسط فیفا

کرونا تمام نشده است/ خستگی شهروندان از اجرای پروتکل ها، نگران کننده ترین خطر درباره کروناست

آزمایش موفق واکسن کرونا بر روی میمون در روسیه

76 نفر به شمار مبتلایان به کرونا در بوشهر افزوده شد

تزریق واکسن نوزاد، جاش ورم کرده

وزیر بهداشت: 50 درصد از مرگ های ناشی از کرونا در 3 استان است/ مردم به همکاران ما و سلامتی خودشان رحم کنند

5 شهر جنوب سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز

ثبت 50 درصد از فوتی های ناشی از کرونا تنها در سه استان کشور

هراتیان: فیفا پروتکل های بازگشت به فوتبال را تدوین کرد

معرفی راه های درمان ناباروری/ سهم برابر زنان و مردان در ناباروری

وزارت بهداشت: کرونا ضعیف نشده است

5 شهر جنوب سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز

لیمو ترش، میوه ای که به راحتی می توان آن را در گلدان کاشت

فیفا پروتکل های بازگشت به فوتبال را تدوین کرد

به زودی داروی کرونا در یمن کشف خواهد شد

215 مورد جدید ابتلا به کرونا در هرمزگان شناسایی شد

روز پرشمار کرونایی در هرمزگان / 215 مبتلا و دو فوتی جدید

سن ختنه نوزاد، سه ماهگی مشکلی نداره؟

افزایش کشش قشر آینده ساز جامعه به سمت ماده افیونی

برخی استان ها پروتکل ها را شکستند و شاهد خیزش دوباره کرونا در این مناطق هستیم

طراحی روسری مخصوص کادر درمانی مسلمان در آمریکا

همشهری TV | جان های سوخته در کوره های آجرپزی

چگونگی رهایی از بوی بد عرق را بیاموزید

کارمندان بیشترین مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشته/مرگ دو بیمار

عکس خنده و شادی انسان ها

روز پرشماررکرونا در هرمزگان/ 215 مبتلا و دو فوتی جدید

نمکی: در برخی استان ها شاهد خیزش دوباره کرونا هستیم

کرونا | فیفا پروتکل های بازگشت به فوتبال را تدوین کرد

وزیر بهداشت: 50 درصد از مرگ های ناشی از ویروس کرونا در 3 استان کشور است/ مردم به همکاران ما و سلامتی خودشان رحم کنند

وزیر بهداشت: بزرگترین کمک به تولید، کوتاه شدن عمر ویروس کرونا در کشور است

تصاویر/ کوچ بهاره عشایر دره شیخ عالی

کرونا تمام نشده است/ خستگی شهروندان از اجرای پروتکل ها، نگران کننده ترین خطر درباره کروناست

بیماری فاویسم نوزادان، قطره آهن بدهم؟

ثبت 50 درصد از فوتی های ناشی از کرونا تنها در سه استان کشور

کولر اتوبوس موجب انتقال ویروس کرونا می شود؟

ساخت میکروسکوپ بسیار کوچک برای عبور از محدودیت میکروسکوپ های نوری

ساخت واکسن ضدبیماری تنفسی از ساختارهای شبه ویروس

فیفا پروتکل های بازگشت به فوتبال را تدوین کرد

افزایش 3 برابری مرگ سرطانی های مبتلا به کرونا پس از مصرف «هیدروکسی کلروکین»

کشف و معدوم سازی سوهان و گز فاسد در قم

عکس خنده و شادی انسان ها

فیفا پروتکل های بازگشت به فوتبال را تدوین کرد

وزیر بهداشت: 50 درصد از مرگ های ناشی از کرونا در 3 استان کشور است/ مردم به همکاران ما و سلامتی خودشان رحم کنند

فیفا پروتکل های بازگشت به فوتبال را تدوین کرد- اخبار ورزشی رسانه7

ارسال کمک های بشردوستانه ایران به افغانستان برای مبارزه با کرونا

تعداد مبتلایان از 150000 نفر گذشت

ویروس کرونا ضعیف نشده است

مردم به همکاران ما و سلامتی خودشان رحم کنند/50 درصد از مرگ های ناشی از کرونا در 3 استان کشور

فیفا پروتکل های بازگشت به فوتبال را تدوین کرد

هراتیان: فیفا پروتکل های بازگشت به فوتبال را تدوین کرد

روشن: کرونا گرفته ام و در شمال قرنطینه هستم

فیفا پروتکل های بازگشت به فوتبال را تدوین کرد

طراحی روسری مخصوص کادر درمانی مسلمان در آمریکا

پیشگیری از آفتاب سوختگی + روش های طبیعی درمان سوختگی پوست با نور خورشید

امروز 50 درصد از فوتی های ناشی از کرونا تنها در سه استان کشور ثبت شده است

برخی استان ها پروتکل ها را شکستند و شاهد خیزش دوباره کرونا در این مناطق هستیم

ابتلای 215 نفر دیگر به کرونا در هرمزگان

اسرار کاهش وزن در کشور های مختلف جهان

تاثیر کمبود خواب بر رژیم غذایی و سلامت قلب

افزایش بستری مبتلایان به کرونا در بیمارستان های این استان

کاربرد های جوش شیرین در زیبایی

پیشگیری از آفتاب سوختگی + روش های طبیعی درمان سوختگی پوست با نور خورشید

کشف حالت جدیدی از ماده

این تست شدت بیماری فرد در صورت ابتلا به کرونا را پیش بینی می کند

امروز 50 درصد از فوتی های ناشی از کرونا تنها در سه استان کشور ثبت شده است

راه اندازی اولین کمپ ترک اعتیاد ویژه بانوان در شهرستان گناباد

ایرانی ها روزانه 8 هزار کیلومتر سیگار مصرف می کنند

بیماری هایی که از با عجله غذا خوردن ناشی می شود

آمار مبتلایان به کرونا

اسرار کاهش وزن در کشور های مختلف جهان

وزارت بهداشت: گرما، کرونا را از بین نمی برد / ماسک بزنید/ کرونا همچنان با قدرت در گردش است

نامگذاری میدانی به نام «مدافعان سلامت»

پذیرش بیش از 8 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های تامین اجتماعی

اسرار کاهش وزن در کشور های مختلف جهان

اهدای زندگی عاشقانه مادری| اولین اهدای عضو استان اردبیل در سال 99

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از بازگشایی دو شبستان مسجد جمکران از فردا خبر داد

نیمی از قربانیان کرونا مربوط به 3 استان است

کادر درمان تامین اجتماعی در مقابله با کرونا مظلوم واقع شد

جان باختن 130 زنجانی مبتلا به کرونا

افزایش بستری مبتلایان به کرونا در بیمارستان های تهران

کمبود فرآورده های خونی در گلستان

تلاش برای بازگشایی مهدهای کودک و پذیرش موارد اولویت دار

بیش از 60 درصد جمعیت نیشابور و فیروزه تحت پوشش بیمه سلامت

پیشگیری طبیعی از بارداری، اووسیز هم می خورم

بستری شدن 81 بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان

نمکی: در برخی استان ها شاهد خیزش کرونا هستیم

سیگار سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند

شناسایی 207 مورد جدید بیمار مبتلا به کرونا

سیگار 7 هزار ماده شیمیایی سمی دارد

افزایش نسبی آمار مبتلایان به کرونا در تهران

آخرین آمار ابتلا به کرونا در اصفهان در 11 خرداد

وزیر بهداشت: در 27 استان وضعیت ثابت است و به سمت مهار کرونا پیش می رویم

نمکی: در برخی استان ها شاهد خیزش دوباره کرونا هستیم

درمان کیست تخمدان، با روکین مشکلم حل میشه؟

طرح استحقاق درمان تامین اجتماعی و سردرگمی مردم

5 شهر جنوب سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز

نیشابور از لحاظ شیوع کرونا دوباره در وضعیت قرمز قرار گرفت

واکنش به کرونا پارتی ها | افزایش موارد جدید ابتلا در 5 استان کشور | نحوه صدور گواهی فوت مبتلایان کرونا

واکنش به کرونا پارتی ها | افزایش موارد جدید ابتلا در 5 استان کشور | نحوه صدور گواهی فوت مبتلایان کرونا