مطالب مرتبط:
ابتلای 276 معلول و سالمند مراکز نگهداری به کرونا
ابتلای 276 معلول و سالمند مراکز نگهداری به کرونا + جرییات
فوت 100 پزشک ایتالیایی به دلیل ابتلا به کرونا
توزیع بسته های حمایت معیشتی مددجویان به زودی/ نگرانی از شیوع کرونا در مراکز نگهداری
توزیع بسته های حمایت معیشتی مددجویان به زودی/ نگرانی از شیوع کرونا در مراکز نگهداری
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 22 فروردین 1399 ساعت 16:072020-04-10پزشكي

فوت 53 سالمند و معلول در مراکز نگهداری به دلیل ابتلا به کرونا


فوت 53 سالمند و معلول در مراکز نگهداری به دلیل ابتلا به کرونا رییس سازمان بهزیستی کشور درباره اقدامات این سازمان پس از شیوع ویروس کرونا توضیحاتی داد.

- " رییس سازمان بهزیستی کشور درباره اقدامات این سازمان پس از شیوع ویروس کرونا توضیحاتی داد.

به گزارش خبرنگار ، وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور درباره اقدامات این سازمان پس از شروع ویروس کرونا، اظهار کرد: پس از شیوع بیماری کرونا در کشور چین از 5 بهمن ماه، اولین دستورالعمل و بخشنامه سازمان بهزیستی برای مراکز نگهداری از سالمندان و معلولان ابلاغ شد، طبق آماری که از کشور چین داشتیم سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای در خطر بیشتری برای آسیب یا فوت ناشی از این بیماری قرار داشتند.

قبادی دانا با بیان اینکه تا کنون بیش از 60 دستورالعمل، بخشنامه و ابلاغیه برای مراکز مختلف تحت پوشش سازمان بهزیستی جهت پیشگیری و کنترل بیماری کرونا ابلاغ شده است، بیان کرد:برای تهیه مواد ضدعفونی کننده و مواد بهداشتی و ماسک در سوم اسفند ماه 2 میلیاد و 800 میلیون تومان به صورت سرانه هر نفر 30 هزار تومان برای افرادی که در مراکز شبانه روزی تحت پوشش سازمان بهزیستی نگهداری می شوند بر روی کارت بانکی مراکز نگهداری شارژ شد.

قبادی دانا با اشاره به اینکه در هفته اول فروردین ماه هم برای مراکز نگهداری معلولان و سالمندان مبلغ 24 میلیارد تومان به صورت سرانه 500 هزار تومانی برای هر معلول و سالمندی که در مراکز نگهداری می شود، اختصاص پیدا کرد، اظهار کرد: این مبلغ کمک می کند تا مراکز تعداد پرسنلشان را به طور استاندارد نگه دارند و بتوانند مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی را تهیه کنند.

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه طبق بخشنامه اولیه هرگونه ملاقات از مراکز معلولان و سالمندان ممنوع اعلام شد، تصریح کرد: همچنین توصیه شد تا از پرسنل ثابت و تمام وقت در این مراکز استفاده و از همکاری با پرسنل داوطلب تا جای ممکن پرهیز شود.

قبادی دانا با بیان اینکه البته برخی از مراکز این سازمان به بیماری کووید 19 آلوده شده اند، توضیح داد: از بین 875 مرکز نگهداری از سالمندان و معلولان تا کنون با وجود تمهیدات اتخاذ شده حدود 25 مرکز از 15 استان کشور آلوده به ویروس شده اند.

همچنین 16 استان کشور نیز فعلا به کرونا آلوده نیستند.

وی در ادامه با اشاره به تعداد مبتلایان مراکز مذکور گفت: همچنین از 49 هزار نفری که در مراکز سالمندان و معلولان در مراکز شبانه روزی حضور دارند تا کنون 276 نفر تست کرونا مثبت داشته اند، از بین این 49 هزار نفر نیز تاکنون 53 نفر فوت کرده اند.

رییس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: البته نرخ مرگ و میر در اسفند ماه 97 و در اسفند ماه 98 در کل مراکز نگهداری از سالمندان و معلولان با همدیگر مقایسه شده است.

در اسفند 97 از بین 40 هزار و 92 نفر از افراد حاضر در مراکز سالمندان و معلولان در سطح کشور 283 نفر فوتی داشتیم که این رغم از بین 48 هزار 838 نفر در اسفندماه 98، 352 نفر فوتی بوده است.

به این ترتیب نرخ فوت به نسبت تعداد افراد نگهداری شده در اسفند 97 و اسفند 98 با هم برابر و حدود 0.

7 درصد است.

قبادی دانا اضافه کرد: البته باید تا پایان فروردین ماه انتظار بکشیم و شرایط را ارزیابی کنیم.

آماری هم که در ارتباط با فوتی های مراکز نگهداری از معلولان و سالمندان در سطح کشور در اسفند ماه 97 و در مقایسه با 98 بیان شد در ارتباط با فوت با هر علتی بوده است.

وی با بیان اینکه بیش از 20 هزار پرسنل در مراکز نگهداری شبانه روزی معلولان و سالمندان مشغول فعالیت شبانه روزی در این روز ها بوده اند که بسیاری از آن ها در مراکز قرنطینه هستند و از دیدار با خانواده شان محرومند، ادامه داد: همچنین 22 هزار پرسنل و کارشناسان سازمان بهزیستی نیز مشغول نظارت دقیق بر پروتکل های بهداشتی این سازمان بوده اند.

رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه همچنان در دوره مدیریت این بیماری قرار داریم و لحظه به لحظه نگران آلودگی مراکز هستیم، گفت: این موضوع زمانی بیشتر اهمیت می یابد که می دانیم سالمندان و افراد دارای معلولیت در خطر ابتلا و عوارض بیشتری هستند.

قبادی دانا در خصوص کسانی که دارای معلولیت ضایعه نخاعی هستند و معلولان شدید و خیلی شدیدی وابسته به بستر که در منازل نگهداری می شوند و از سوی سازمان حق پرستاری دریافت می کنند، افزود: با کمک 10 میلیاردی بنیاد مستعضعفان در اسفند ماه به این خانواده ها مبلغ 250 هزار تومانی پرداخت شد تا مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی تهیه کنند.

رییس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین با کمک بنیاد مستضعفان مبلغ 5 میلیارد تومان نیز برای طرح آموزش و اهدای اقلام بهداشتی به کودکان کار و خیابان توسط 3500 نفر از پرسنل اورژانس اجتماعی اجرا شد و بیش از 57 هزار بسته ضدعفونی کننده و بهداشتی به آن ها تحویل داده شد.

وی گفت: در اسفندماه همچنین 15 میلیاد تومان را به عنوان کمک هزینه معیشت موردی برای 75 هزار خانوار در سطح کشور پرداخت کردیم.

قبادی دانا اضافه کرد: همچنین تا فروردین ماه در 650 مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و در مراکز شبه خانواده در سطح کشور از حدود 10 هزار نفر از فرزندان به شکل شبانه روزی نگهداری می شود که با وجود تلاش و همت همه مدیران و مددکاران و مربیان آن ها در 2 مرکز در 2 استان مختلف شاهد آلودگی ناشی از بیماری بودیم که این فرزندان تحت درمان هستند و مشکل عمده ای را نداریم.

رییس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: این آمار تاکنون بوده و ما همچنان با مشکل شیوع کرونا در سطح کشور و در جهان مواجه هستیم و امیدواریم با کمک روش های علمی و اجرای پروتکل های بهداشتی شاهد کنترل این بیماری باشیم.

وی ادامه داد: همچنین با دریافت کمک 20 میلیاردی بنیاد مستعضفان در روز های آینده حمایت معیشتی از جامعه هدف سازمان بهزیستی خصوصا خانوار های مناطق حاشیه و محروم انجام خواهد شد.

با دریافت این مبلغ کل مبلغ کمک بنیاد مستضعفان در زمان کرونا به بهزیستی به 35 میلیارد می رسد.

قبادی دانا با اشاره به اینکه البته در هفته اول فروردین ماه با حمایت دولت و تخصیص اعتبار 70 میلیاردی از سوی سازمان برنامه و بودجه کمک هزینه معیشتی برای 192 هزار خانوار دارای معلول شدید و خیلی شدید در دهک درآمدی 1، 2 و 3 صورت گرفت، گفت: این کمک هزینه بین 360 هزار تومان تا 480 هزار تومان روی کارت بانکی آن ها شارژ شد.

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سامانه تلفنی 1480 که مشاوره های تخصصی روانشناسی ارائه می‎کند توسط 400 نفر از رواشناسان آموزش دیده به ارائه خدمات می پردازد، تصریح کرد: از اول اسفند تا 20 فروردین ماه به 152 هزار نفر مشاوره در ارتباط با اضطراب ناشی از شیوع کرونا و مسائل خانوادگی و فرزند پروری ارائه شده است.

این سامانه به شکل رایگان از 8 صبح تا 12 شب بوده فعال است و در این دوره 63 هزار ساعت مشاوره تلفنی رایگان تخصصی در ارتباط با موضوعات مذکور ارائه کرده است.

وی افزود: سامانه خودارزیابی اختلالات رواشناختی هم در سازمان بهزیستی راه اندازی شده که افراد می توانند با استفاده از این سامانه به ارزیابی شرایط روحی و روانی خود بپردازند.

قبادی دانا خاطرنشان کرد: در ارتباط با مسائلی که ممکن است این روز ها در خانوده ها پیش بیاید، اگر مسائلی در ارتباط با مشکلات خانوادگی وجود داشته باشد که منجر به کودک، همسر، سالمند معلول آزاری شود آن ها می توانند در تماس با 123 خط اورژانس اجتماعی این موضوعات را در میان بگذارند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: رییس سازمان بهزیستی کشور - سازمان بهزیستی - رییس سازمان بهزیستی - سازمان بهزیستی کشور - سازمان - بهزیستی - رییس سازمان - ویروس کرونا - کرونا - ابتلا به کرونا - سالمند - اقدامات - نگهداری - کشور - دستورالعمل - قبادی دانا - بیماری - سالمندان - کشور چین - ویروس - معلول - بخشنامه - وحید قبادی دانا - شیوع - رییس - بیماری کرونا - شیوع بیماری - ابتلا - ابلاغ - وحید قبادی

آخرین اخبار سرویس:
150 نتیجه مثبت از هر 500 تست کرونا

هشدار برای کرمانشاه/ آمار بیماران مبتلا به کرونا از 4 هزار نفر گذشت

ربات خدمتگذار پزشکی

بستری شدن 265 بیمار جدید در تهران

تجویز دارویی خاص برای جلوگیری از ابتلا به آلودگی ویروس اچ.آی.وی

افشای قرارداد عجیب بازیکن پیشین استقلال با تیم جدیدش ؛ حقوق ماهیانه 28 میلیون تومانی!

10 درصد مقالات بیماری کرونا از ایران است

ممنوعیت استفاده از داروی مالاریا برای مداوای بیماران کرونایی در فرانسه

4 ماده مهم برای ضدعفونی دست در برابر کرونا

باشگاه های ورزشی مجاز به افزایش شهریه نیستند

معاون وزیر بهداشت:20درصد افراد جامعه در برابر کرونا آسیب پذیر هستند

کرونا همچنان می تازد؛ تست کرونا 6 بازیکن ماشین سازی مثبت اعلام شد

تست کرونای دروازه بان پرسپولیس منفی شد و تمرین کرد

طغیان کرونا در بوشهر و سیستان و بلوچستان

محافظ های پلاستیکی و شفاف صورت. بهترین جایگزین برای استفاده از ماسک

توصیه های تغذیه ای همزمان با بازگشایی رستوران ها

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: استان از نظر شیوع کرونا در وضعیت هشدار قرار دارد

رابطه محافظت شده، بازم امکان بارداری هست؟

هر آنچه باید درباره مسمومیت با ویتامین E بدانید

ابتلای 588 مورد جدید در خوزستان/ تعداد مبتلایان خوزستان از 12 هزار نفر فراتر رفت

تراژدی در انتظار آینده ماست؟

تاکید رییس علوم پزشکی مبنی بر الزام استفاده از ماسک در مترو شیراز

همزمان با شیوع کرونا 156 قلیان سرا در سیستان و بلوچستان تعطیل شد

افزایش آمار بستری افراد مبتلا به کرونا

آمار فوتی و مبتلایان به کرونا در هرمزگان / 7 اردیهشت

مشکل جدید پرسپولیسی ها ؛ آنتونی استوکس با مدیربرنامه هایش قهر کرد!

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: استان ازنظر شیوع کرونا در وضعیت هشدار قرار دارد

توصیه به استفاده از کولر آبی به جای کولر گازی در مراکز نمونه گیری کرونا

چاپ نخستین کتاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با محوریت کرونا

ترشحات زرد رنگ، بعد از مدتی تیره میشن

بازگشایی رستوران ها و مراکز غذاخوری در گیلان

خوردن این قرص برای مادران باردار ضرر دارد

با ماسک گوجه فرنگی از پوستتان مراقبت کنید+ طرز تهیه

تکذیب اخراج 35 نفر از کارکنان پایگاه های اورژانس 115

فیلم تاسف آوری که آمریکا را تکان داد

موج اول شیوع کرونا پایان نگرفته است

کاهش تعداد بیماران بدحال کرونا در شهر تهران

ابتلای 126 نفر دیگر به کرونا در هرمزگان

هشدارهای بهداشتی برای زیارت اماکن متبرکه در زمان شیوع کرونا+اینفوگرافی

ماسک های خانگی در کاهش شیوع کرونا مؤثر هستند؟

مزایا، ارزش تغذیه ای و کالری شلیل

آخرین وضعیت رامین رضاییان لژیونر پرسپولیسی

اهدای عشق و زندگی به بیماران کرونایی

هشدار برای کرمانشاه/ آمار بیماران مبتلا به کرونا از 4 هزار نفر گذشت

مشکل تامین دارو های درمان بیماری «سی اف»

لزوم رعایت توصیه های بهداشتی با توجه به وقوع گرد و غبار

روند افزایشی شیوع بیماری کرونا در کرمانشاه

ثبت 21 مورد جدید ابتلا به کرونا در لبنان

ورزش درمان هر درد

باعجله غذا خوردن باعث چه بیماری هایی می شود؟

وضعیت کرونا در کرمانشاه نگران کننده است

حضور تمامی کارکنان در ادارات الزامی شد

شناسایی 158 مورد جدید مبتلا به بیماری کرونا در کرمانشاه

150 نتیجه مثبت از هر 500 تست کرونا

12 فایده آب داغ برای سلامت

تهیه نقشه دیجیتال اعصاب گوش برای تسکین دقیق درد

تزریق دارویی که از آلودگی به اچ.آی.وی جلوگیری می کند

یک سوم آمریکایی ها افسردگی گرفته اند

اخراج 35 نفر از کارکنان پایگاههای اورژانس 115 تکذیب شد

توسعه و تجهیز آزمایشگاه تشخیص کرونا در گیلان

100 نفر از کادر درمان شمال خوزستان به کرونا مبتلا شدند

کووید-19 چگونه بر کلیه ها تاثیر می گذارد؟

ضرورت نظارت و کنترل بیشتر بر وضعیت فعلی مشهد

مردم نان با کیفیتی مصرف نمی کنند

تاکید بر ادامه تست از فوتبالیست ها

خوردن قرص روکین، کیست را از بین می برد؟

لطفاً خودتان را دوست داشته باشید

ویروس کرونا و آموزش عالی؛ ملاحظات سال تحصیلی 1400-1399

آخرین وضعیت داریوش شجاعیان و محسن کریمی ؛ دو ستاره استقلال باز می گردند؟

افزایش 3.5 درصدی مبتلایان به بیماری کرونا در تهران

اگر نمی دانید دلیل چاقیتان چیست این مطلب را حتما بخوانید

7فرمول خوراکی برای مبارزه با ویروس ها

ممنوعیت استفاده از داروی مالاریا برای مداوای بیماران کرونایی در فرانسه

استاندار: تشدید کرونا منجر به تدابیر خاص در کرمانشاه می شود

آمار کرونای استان مرکزی در 7 خرداد ماه 99

نورپردازی برج میلاد به رنگ نارنجی برای حمایت از بیماران ام اس

برنج سفید سالم تر است یا برنج قهوه ای؟

پروتکل های بهداشتی برای شروع لیگ برتر

کرونای در کمین؛زنگ خطر افزایش آمار مبتلایان به کرونا

تازه های پزشکی در مورد ویروس کرونا/ نیکوتین جلوی ورود کرونا به بدن را نمی گیرد

نور آبی و ارتباط آن با خواب

این ویتامین ها حتما با غذا میل شود

عناوین پربازدید علمی و پزشکی در 7 خرداد

خطر سن گندم

برداشت گیاه دارویی قدومه از مراتع خورو بیابانک

بسته خبری| از عادی شدن فعالیت بیمارستان قائم(عج) تا پذیرش 50درصدی اماکن اقامتی

آمار جدید کرونا در ایران | شناسایی 2 هزار و 80 بیمار جدید | یک استان همچنان قرمز است

بازیکنان یک تیم شهرستانی: فقط از ترس مدیرمان می گوییم لیگ تعطیل شود

ممنوعیت استفاده از داروی مالاریا برای کرونا در فرانسه

آمار جدید کرونا در ایران | شناسایی 2 هزار و 80 بیمار جدید | یک استان همچنان قرمز است

مردم نان با کیفیتی مصرف نمی کنند

اینفوگرافیک / پروتکل های بهداشتی برای شروع لیگ برتر

13تکنیک طلایی برای ضدعفونی کردن میوه ها

عکس ؛ تیپ جدید ستاره مشهور لیگ برتری و مقایسه شدن او با قاچاقچیان مواد مخدر!

تاثیر هورمون ها بر سوخت و ساز بدن چگونه است؟

زایمان در خانه از ترس کرونا

شمار مبتلایان به کرونا در کرمان به 1609 نفر رسید

رژیم غارنشینی یا پالئو چیست؟

ممنوعیت استفاده از داروی مالاریا برای مداوای بیماران کرونایی در فرانسه

مردم، فعالیت غیربهداشتی صنوف را گزارش کنند/ جوانان و کودکان هم کرونا می گیرند/ کرونا تا یکسال آینده همراه ماست

فوت 53 سالمند و معلول در مراکز نگهداری به دلیل ابتلا به کرونا

فوت 53 سالمند و معلول در مراکز نگهداری به دلیل ابتلا به کرونا