مطالب مرتبط:
علی خطیر: ایراد ممبینی به انتخاب دبیرکل کاملا درست بود
نصیرزاده: نامه AFC درباره انتخاب دبیرکل فدراسیون برخلاف رویه بین المللی است
علی خطیر: باید مراقب باشیم به سرنوشت ترینیداد و توباگو دچار نشویم!
نصیرزاده: نامه AFC درباره انتخاب دبیرکل فدراسیون برخلاف رویه بین المللی است
نصیرزاده: نامه AFC درباره انتخاب دبیرکل فدراسیون برخلاف رویه بین المللی است
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 فروردین 1399 ساعت 01:122020-03-31ورزشي

علی خطیر: ایراد ممبینی به انتخاب دبیرکل کاملا درست بود


من اتفاقا مصاحبه ایشان را دیدم و به نظر می رسد که ایراد آقای ممبینی به شخص اقای نبی نبوده است؛ ایشان بیشتر به نحوه انتخاب ایراد داشتند که به نظر بنده ایراد و تذکری به جا و بر مبنای نص صریح اساسنامه فدراسیون فوتبال بوده، - علی خطیر گفت: من اتفاقا مصاحبه ایشان را دیدم و به نظر می رسد که ایراد آقای ممبینی به شخص اقای نبی نبوده است؛ ایشان بیشتر به نحوه انتخاب ایراد داشتند که به نظر بنده ایراد و تذکری به جا و بر مبنای نص صریح اساسنامه فدراسیون فوتبال بوده، دبیرکل باید به پیشنهاد رییس و با تصویب اعضای هیات رییسه انتخاب و منصوب شود.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : انتخاباتی که قرار بود اواخر سال 98 برگزار شود اما اشکالات اساسنامه باعث لغو آن از سوی فیفا شد و حالا تا زمانی که اصلاحات لازم اعمال نشود، اجازه برگزاری انتخابات صادر نخواهد شد.

مهم ترین ایراد فیفا به اساسنامه فعلی دخالت دولت در فوتبال است که تاکید زیادی روی جلوگیری از آن شده است.

موضوع اصلاح اساسنامه پیش از نامه رسمی فیفا هم مطرح شده بود اما با هشدارهای فیفا حالا بدل به یک امر اجتناب ناپذیر شده که عدم اجرای آن می تواند فوتبال کشورمان را به تعلیق دوباره بکشاند.

از طرفی در شرایط فعلی و با توجه به حساسیت وضعیت تیم ملی بزرگسالان در مسیر صعود به جام جهانی 2022، نیاز جدی به برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال حس می شود تا فوتبال ایران از این بلاتکلیفی خارج شود.

موضوعی که لزوم تسریع در روند اصلاح اساسنامه و سپس برگزاری انتخابات را دوچندان می کند.

علی خطیر، معاون سابق دبیرکل فدراسیون فوتبال که خودش هم مخالف برگزاری انتخابات با اساسنامه قبلی بود و برای انتخابات هیات رییسه فدراسیون هم کاندیدا شده بود، درباره انتخاب مهدی محمد نبی برای سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال و ماجرای اصلاح اساسنامه صحبتهای جالبی انجام داده است.

نظر شما نسبت به تصمیم فیفا برای تعویق انتخابات و اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال چیست؟ آیا می دانید از نظر فیفا مهم ترین ایرادات اساسنامه فعلی چه موضوعاتی بوده است؟ همانطور که مستحضر هستید ایرادهای فیفا به اساسنامه فدراسیون فوتبال یکسری ایرادهای پایه ای و اساسی بوده است که با نیازهای اساسنامه استاندارد فدراسیون های عضو فیفا مطابقت نداشته است.

اشکال هایی از قبیل استقلال ارکان قضایی فدراسیون فوتبال، حذف افراد دولتی ( وزیر و معاون وزیر ورزش) از مجمع فدراسیون فوتبال، ساختار و تقسیم قدرت هیات رییسه فدراسیون فوتبال، افزایش نقش بانوان در مجمع فدراسیون فوتبال و مواردی از این قبیل.

به نظر من این دخالت فیفا و تعویق انتخابات فدراسیون به منظور اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال یک فرصت حیاتی و مناسب جهت تنظیم یک اساسنامه کامل و جامع بعنوان یک سند و نقشه راه برای داشتن یک فدراسیون پویا و قوی در آینده نزدیک خواهد بود که امیدوارم مسئولان محترم فدراسیون فوتبال با جمع آوری خرد و مشارکت جمعی بدنه فوتبال بتواند این مسئولیت خطیر و مهم را به نحو احسن و شایسته ای به منظور برگزاری یک انتخابات آزاد و عادلانه به سرانجام برساند.

حتما مطلع شده اید که هیات رییسه فدراسیون فوتبال در دو سه روز گذشته آقای مهدی محمد نبی را به جای آقای ابراهیم شکوری به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال انتخاب کردند.

به نظر شما این تغییر در شرایط فعلی به سود فدارسیون است و می تواند به روند اصلاح اساسنامه کمکی کند؟ به نظر من آقای نبی در این شرایط بسیار انتخاب مناسب و درستی است چرا که فردی باتجربه و حتما توانمند در این حوزه است و در این شرایط حساس و به جهت اهمیت اصلاح اساسنامه و همچنین مشکلات و گرفتاری های مالی که متاسفانه فدراسیون فوتبال این روزها درگیر آن شده مطمئنا تجربه آقای نبی به کمک فدراسیون خواهد آمد.

اما اساسا باید مراقب بود این انتخاب و نحوه گزینش ایشان منجر به چالش جدی فوتبال ایران نشود.

در شرایطی که فدراسیون وضعیت حساسی دارد و نیاز جدی به مشارکت و خرد جمعی حس می شود، آقای ممبینی، عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال مدعی هستند بابت انتخاب دبیرکل فدراسیون فوتبال هیچ مشورتی با ایشان و دیگر اعضای هیات رییسه به عنوان عضو هیات رییسه صورت نپذیرفته است! من اتفاقا مصاحبه ایشان را دیدم و به نظر می رسد که ایراد آقای ممبینی به شخص اقای نبی نبوده است؛ ایشان بیشتر به نحوه انتخاب ایراد داشتند که به نظر بنده ایراد و تذکری به جا و بر مبنای نص صریح اساسنامه فدراسیون فوتبال بوده، دبیرکل باید به پیشنهاد رییس و با تصویب اعضای هیات رییسه انتخاب و منصوب شود.

جلسات هیات رییسه هم با حضور اکثریت دو سوم اعضا رسمیت پیدا می کند ولی نکته اینجاست که طبق ماده 34-3 همین اساسنامه موجود، دستور جلسه که در اینجا انتخاب دبیرکل فدراسیون فوتبال بوده باید حداکثر تا 7 روز قبل از جلسه برای کلیه اعضای هیات رییسه ارسال می شده است که ایراد اقای ممبینی به این بوده که اساسا برای این انتخاب اصلا جلسه هیات رییسه ای تشکیل نشده است و هیچ دستور جلسه ای هم برای اعضا ارسال نشده است.

آقای ممبینی در مصاحبه شان به اینکه فیفا هیات رییسه فدراسیون فوتبال ترینیداد و توباگو را به دلیل اتفاقات مشابه برکنار کرده و کمیته انتقالی تشکیل داده اشاره داشتند؛ در جریان این موضوع هستید؟ آیا ممکن است فیفا برای این مسائل هم فدراسیونی را تعلیق کند؟ واقعیتش نمی دانم منظور آقای ممبینی از اتفاقات مشابه چه بوده ولی خوب اصل مطلب بیان شده کامل صحیح است و فیفا هفته قبل هیات رییسه فدراسیون فوتبال ترینیداد و توباگو را که حدودا 5 ماه قبل توسط مجمع فدراسیون انتخاب شده بودند را به دلیل اینکه اعلام کرد فدراسیون فوتبال مذکور یک فدراسیون ورشکسته است و هیات رییسه فدراسیون آن کشور روش و راه حل اقتصادی مناسبی جهت برون رفت از شرایط نامساعد مالی فدراسیون را نداشته است برکنار کرده و یک کمیته انتقالی را به مدت دوسال برای اداره فدراسیون جایگزین کرده است.

نکته مهم در این اتفاق که به نوعی یک اتفاق تقریبا نادر در ورود فیفا به مسائل فدراسیون های عضو بوده این است که فیفا این بار به خاطر مساله دخالت دولت در امور فدراسیون ورود نکرده بلکه به خاطر بی برنامگی مدیریت در اداره امور فدراسیون ورود کرده و این تصمیم فیفا دقیقا مطابق با بند 8-2 اساسنامه فیفا است که به کمیته اجرایی فیفا این حق را می دهد تا در یک شرایط خاص اعضای هیت رییسه فدراسیون های عضو را با مشورت و نظر کنفدراسیون مربوطه برکنار و برای یک دوره زمانی مشخص با کمیته انتقالی جایگزین کند.

لازم است به این نکته اشاره کنم که تعریف واضح از “شرایط خاص” وجود ندارد و فیفا در مساله فدراسیون فوتبال ترینیداد و توباگو نداشتن یک نقشه راه مالی و درآمدزایی مناسب را شرایط خاص توصیف کرده و به دنبال آن اقدام به برکناری اعضای هیات رییسه فدراسیون مذکور کرده است.

بنابراین از این جهت نگرانی آقای ممبینی نسبت به اینکه فیفا جدیدا نسبت به نحوه و شیوه مدیریت فدراسیون ها حساسیت بیشتری پیدا کرده، درست به نظر می رسد.

دوستان عزیز در فدراسیون فوتبال باید حساسیت و مراقبت بیشتری در تصمیم گیری های خود داشته باشند.

در پایان اگر صحبت و یا نظری دارید بفرمایید… امیدوارم فدراسیون فوتبال بتواند از این فرصت پیش آمده به نحو شایسته ای جهت اصلاح درست اساسنامه فدراسیون فوتبال استفاده کند و این دوستان یک ارثیه ماندگار از خود برای نسل آینده فوتبال مملکت به جا بگذارند.


کلید واژه ها: ایراد - انتخاب - اساسنامه فدراسیون - فدراسیون فوتبال - اساسنامه - فوتبال - ایشان - برگزار - ممبینی - انتخابات - فدراسیون - علی خطیر - برگزاری - دبیرکل - مصاحبه - فوتبال ایران - هیات رییسه - بنده - رییس - خطیر - خبرگزاری - فیفا - قرار بود - مهم ترین - اصلاحات - پیشنهاد - تصویب - منصوب - ایران - زمانی

آخرین اخبار سرویس:
هیچگونه حق تصرفی درخصوص دریافت وجه در منطقه دماوند نداریم/ شهردای وظیفه نظافت مناطق زیر نظر خود را برعهده دارد

ترافیک مدعیان برای استقلال، برهوت بازی سخت برای پرسپولیس

برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت تجمیعی و تک بازی

جلسه AFC با کشورهای غرب آسیا 14 خرداد برگزار می شود

لیگ برتر| آخرین آمار کرونا در 16 تیم لیگ برتری

شمارش معکوس برای حل یک فاجعه؛ تکلیف پرونده ویلموتس روی میز فیفا

فرهاد مجیدی قانون را دور می زند؟

گزینه نهایی AFC برای لیگ قهرمانان آسیا

هیچگونه حق تصرفی درخصوص دریافت وجه در منطقه دماوند نداریم/ شهردای وظیفه نظافت مناطق زیر نظر خود را برعهده دارد

میلان برای جذب آزمون با ناپولی وارد رقابت شد/ وجود یک مانع برای انتقال سردار به سن پائولو

مدافع بارسا: بدون هواداران خیلی چیزها تغییر می کند

ماراتن بوستون پس از 124 سال برگزاری مداوم تعطیل شد

بانوان پینگ پنگ باز 2 بار تست کرونا می دهند

AFC گزینه نهایی خود را برای لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد

نظر محمد بنا درباره چرخه انتخابی تیم ملی کشتی؛ بازارگرمی در شرایط رکود

بنویسید حضور در استقلال بزرگترین غلط زندگی ام بود

منتظر رکورد استثنایی پرسپولیس باشید

مدرس فیفا: داوران حرفه ای در فوتبال زنان نداریم

بنویسید حضور در استقلال بزرگترین غلط زندگی ام بود

ترافیک مدعیان برای استقلال، برهوت بازی سخت برای پرسپولیس

پرسپولیس مطمئن است قهرمان می شود، بقیه تیم ها هم مطمئن هستند!

لژیونرها| آث میلان به دنبال جذب لژیونر ایرانی

گزینه نهایی AFC برای لیگ قهرمانان آسیا

فرهاد مجیدی قانون را دور می زند؟

شمارش معکوس برای حل یک فاجعه؛ تکلیف پرونده ویلموتس روی میز فیفا

واکنش مربی پرسپولیس به حضور علیرضا بیرانوند در لیورپول

انتصاب سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی

اعلام رسمی تاریخ آغاز دوباره لیگ برتر انگلیس

کرونا سانتیاگو برنابئو را به این شکل درآورد/عکس

آغاز مجدد سری A از 31 خردادماه

ایجنت اشرف حکیمی و رونمایی از هدف ستاره مراکشی

آخرین وضعیت 2 ملی پوش پرتاب دیسک در بلاروس

عزم جزم رضا یزدانی برای کشتی گرفتن

بنویسید حضور در استقلال بزرگترین غلط زندگی ام بود

انتصاب سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی

میلان برای خرید سردار دست به کار شد

جلسه AFC با کشورهای غرب آسیا 14 خرداد برگزار می شود

رونمایی از یادمان حسین توکلی در محمودآباد

ابتکار جالب دانمارکی ها برای حضور هواداران فوتبال در استادیوم+ عکس

برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت تجمیعی و تک بازی

ورزشگاه آزادی برترین ورزشگاه آسیا از نگاه AFC

گزارش تصویری| تمرین با انرژی پرسپولیسی ها

شرایط پرسپولیس با تیم های دیگر یکسان است …

آخرین وضعیت 2 ملی پوش پرتاب دیسک در بلاروس/ فعلاً راه فراری نیست!

علیپور: قهرمان المپیک می شوم

برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت تجمیعی و تک بازی

اوجاقی: لیگ باید با ایمنی بالا انجام شود

امیدواری سخنگوی فدراسیون از آغاز مسابقات کُشتی در موعد مقرر

مثبت اعلام شدن تست کرونای دو بازیکن تیم فوتبال سپاهان

رونمایی از پیراهن جذاب فصل بعد آرسنال

اظهارات جنجالی بازیکن سابق تراکتورسازی در فرانسه

آخرین وضعیت 2 ملی پوش پرتاب دیسک در بلاروس/ فعلاً راه فراری نیست!

جنجال ماسک سرمربی پرسپولیس به پایان می رسد+ عکس

گزارش تلویزیون مشهور دنیا از زندگی لژیونر فوتبال ایران+عکس

جنجال ماسک سرمربی پرسپولیس به پایان می رسد+ عکس

کدام اماکن همچنان به دلیل شیوع کرونا تعطیلند؟

اوجاقی: لیگ باید با ایمنی بالا انجام شود

دلایل رهاشدن ساختمان های نیمه کاره در تهران

توکلیان: یزدانی برای بازگشت باید بیشتر فکر کند

برگزاری لیگ قهرمانان فوتبال آسیا به صورت تجمیعی و تک بازی

گزارش تصویری| تمرین آبی پوشان استقلال در سالن وزنه

جنجال ماسک سرمربی پرسپولیس به پایان می رسد+ عکس

شرایط پرسپولیس با تیم های دیگر یکسان است ...

حسن زاده: شیب جوانگرایی در تیم ملی فوتسال مناسب است

طارمی هر 6 روز یکبار آزمایش کرونا می دهد

ملی پوشی که جا پای آزمون می گذارد!

گزارش تلویزیون مشهور دنیا از زندگی لژیونر فوتبال ایران+عکس

رونمایی از پیراهن جذاب فصل بعد آرسنال/عکس

فرشته قربانی: مشکل استخدامم هنوز حل نشده است

خبری که سرمربی و همه هواداران استقلال را سر ذوق آورد+ عکس

خبری که سرمربی و همه هواداران استقلال را سر ذوق آورد+ عکس

پیام فدراسیون به اسکوچیچ؛ کارت را بکن

جنگ میلیاردر ها در والیبال؛ رونمایی از بازیکن 2 میلیارد و 300 میلیونی و مربی یک میلیارد و 500 میلیونی

فرشته قربانی: مشکل استخدامم هنوز حل نشده است

آث میلان به جمع مشتریان سردار آزمون اضافه شد

تخفیف 70 درصدی برای خریدارکیت های تشخیص کرونا

حسن زاده: شیب جوانگرایی در تیم ملی فوتسال مناسب است

تخفیف 70 درصدی برای خریدارکیت های تشخیص کرونا

ماجرای شایعه تبانی در بازی استقلال در فینال جام حذفی

پخش زنده فوتبال فرایبورگ بایرلورکوزن

تقابل استقلال و پرسپولیس به سود فوتبال نیست

آیا واقعاً نیکبخت به خاطر ترس از پرواز به جام جهانی نرفت؟

خبری که سرمربی و همه هواداران استقلال را سر ذوق آورد+ عکس

امیدواری سخنگوی فدراسیون از آغاز مسابقات کُشتی در موعد مقرر

مدرس فیفا: داوران حرفه ای در فوتبال زنان نداریم

امکانات متنوع در بوستان بهاران مهیاست

آث میلان به جمع مشتریان سردار آزمون اضافه شد

ستاره هلندی می تواند دلیخت را راهی بارسلونا کند؟

شیلا خداداد: به جای سیمرغ یک همسر تمام عیار دارم+عکس

تقی پور: با تبانی استقلالی نشدم

هافبک پرسپولیس در کنار ژاوی

پالس مثبت فرهاد مجیدی به بازیکنان استقلال

میلان، مشتری سردار آزمون شد

سیر تا پیاز نرفتن نیکبخت به جام جهانی

فنایی: بیرانوند در لیورپول؟ هیچ چیز بعید نیست!

زمان شروع دوباره سری آ مشخص شد

پالس مثبت فرهاد مجیدی به بازیکنان استقلال

پیام فدراسیون به اسکوچیچ؛ کارت را بکن، شایعات دروغ است

خبر خوش برای سرمربی و هواداران پرسپولیس+ عکس

شیلا خداداد: به جای سیمرغ یک همسر تمام عیار دارم+عکس

علی خطیر: ایراد ممبینی به انتخاب دبیرکل کاملا درست بود

علی خطیر: ایراد ممبینی به انتخاب دبیرکل کاملا درست بود