مطالب مرتبط:
علی خطیر: ایراد ممبینی به انتخاب دبیرکل کاملا درست بود
نصیرزاده: نامه AFC درباره انتخاب دبیرکل فدراسیون برخلاف رویه بین المللی است
علی خطیر: باید مراقب باشیم به سرنوشت ترینیداد و توباگو دچار نشویم!
نصیرزاده: نامه AFC درباره انتخاب دبیرکل فدراسیون برخلاف رویه بین المللی است
نصیرزاده: نامه AFC درباره انتخاب دبیرکل فدراسیون برخلاف رویه بین المللی است
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 فروردین 1399 ساعت 01:122020-03-31ورزشي

علی خطیر: ایراد ممبینی به انتخاب دبیرکل کاملا درست بود


من اتفاقا مصاحبه ایشان را دیدم و به نظر می رسد که ایراد آقای ممبینی به شخص اقای نبی نبوده است؛ ایشان بیشتر به نحوه انتخاب ایراد داشتند که به نظر بنده ایراد و تذکری به جا و بر مبنای نص صریح اساسنامه فدراسیون فوتبال بوده، - علی خطیر گفت: من اتفاقا مصاحبه ایشان را دیدم و به نظر می رسد که ایراد آقای ممبینی به شخص اقای نبی نبوده است؛ ایشان بیشتر به نحوه انتخاب ایراد داشتند که به نظر بنده ایراد و تذکری به جا و بر مبنای نص صریح اساسنامه فدراسیون فوتبال بوده، دبیرکل باید به پیشنهاد رییس و با تصویب اعضای هیات رییسه انتخاب و منصوب شود.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : انتخاباتی که قرار بود اواخر سال 98 برگزار شود اما اشکالات اساسنامه باعث لغو آن از سوی فیفا شد و حالا تا زمانی که اصلاحات لازم اعمال نشود، اجازه برگزاری انتخابات صادر نخواهد شد.

مهم ترین ایراد فیفا به اساسنامه فعلی دخالت دولت در فوتبال است که تاکید زیادی روی جلوگیری از آن شده است.

موضوع اصلاح اساسنامه پیش از نامه رسمی فیفا هم مطرح شده بود اما با هشدارهای فیفا حالا بدل به یک امر اجتناب ناپذیر شده که عدم اجرای آن می تواند فوتبال کشورمان را به تعلیق دوباره بکشاند.

از طرفی در شرایط فعلی و با توجه به حساسیت وضعیت تیم ملی بزرگسالان در مسیر صعود به جام جهانی 2022، نیاز جدی به برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال حس می شود تا فوتبال ایران از این بلاتکلیفی خارج شود.

موضوعی که لزوم تسریع در روند اصلاح اساسنامه و سپس برگزاری انتخابات را دوچندان می کند.

علی خطیر، معاون سابق دبیرکل فدراسیون فوتبال که خودش هم مخالف برگزاری انتخابات با اساسنامه قبلی بود و برای انتخابات هیات رییسه فدراسیون هم کاندیدا شده بود، درباره انتخاب مهدی محمد نبی برای سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال و ماجرای اصلاح اساسنامه صحبتهای جالبی انجام داده است.

نظر شما نسبت به تصمیم فیفا برای تعویق انتخابات و اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال چیست؟ آیا می دانید از نظر فیفا مهم ترین ایرادات اساسنامه فعلی چه موضوعاتی بوده است؟ همانطور که مستحضر هستید ایرادهای فیفا به اساسنامه فدراسیون فوتبال یکسری ایرادهای پایه ای و اساسی بوده است که با نیازهای اساسنامه استاندارد فدراسیون های عضو فیفا مطابقت نداشته است.

اشکال هایی از قبیل استقلال ارکان قضایی فدراسیون فوتبال، حذف افراد دولتی ( وزیر و معاون وزیر ورزش) از مجمع فدراسیون فوتبال، ساختار و تقسیم قدرت هیات رییسه فدراسیون فوتبال، افزایش نقش بانوان در مجمع فدراسیون فوتبال و مواردی از این قبیل.

به نظر من این دخالت فیفا و تعویق انتخابات فدراسیون به منظور اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال یک فرصت حیاتی و مناسب جهت تنظیم یک اساسنامه کامل و جامع بعنوان یک سند و نقشه راه برای داشتن یک فدراسیون پویا و قوی در آینده نزدیک خواهد بود که امیدوارم مسئولان محترم فدراسیون فوتبال با جمع آوری خرد و مشارکت جمعی بدنه فوتبال بتواند این مسئولیت خطیر و مهم را به نحو احسن و شایسته ای به منظور برگزاری یک انتخابات آزاد و عادلانه به سرانجام برساند.

حتما مطلع شده اید که هیات رییسه فدراسیون فوتبال در دو سه روز گذشته آقای مهدی محمد نبی را به جای آقای ابراهیم شکوری به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال انتخاب کردند.

به نظر شما این تغییر در شرایط فعلی به سود فدارسیون است و می تواند به روند اصلاح اساسنامه کمکی کند؟ به نظر من آقای نبی در این شرایط بسیار انتخاب مناسب و درستی است چرا که فردی باتجربه و حتما توانمند در این حوزه است و در این شرایط حساس و به جهت اهمیت اصلاح اساسنامه و همچنین مشکلات و گرفتاری های مالی که متاسفانه فدراسیون فوتبال این روزها درگیر آن شده مطمئنا تجربه آقای نبی به کمک فدراسیون خواهد آمد.

اما اساسا باید مراقب بود این انتخاب و نحوه گزینش ایشان منجر به چالش جدی فوتبال ایران نشود.

در شرایطی که فدراسیون وضعیت حساسی دارد و نیاز جدی به مشارکت و خرد جمعی حس می شود، آقای ممبینی، عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال مدعی هستند بابت انتخاب دبیرکل فدراسیون فوتبال هیچ مشورتی با ایشان و دیگر اعضای هیات رییسه به عنوان عضو هیات رییسه صورت نپذیرفته است! من اتفاقا مصاحبه ایشان را دیدم و به نظر می رسد که ایراد آقای ممبینی به شخص اقای نبی نبوده است؛ ایشان بیشتر به نحوه انتخاب ایراد داشتند که به نظر بنده ایراد و تذکری به جا و بر مبنای نص صریح اساسنامه فدراسیون فوتبال بوده، دبیرکل باید به پیشنهاد رییس و با تصویب اعضای هیات رییسه انتخاب و منصوب شود.

جلسات هیات رییسه هم با حضور اکثریت دو سوم اعضا رسمیت پیدا می کند ولی نکته اینجاست که طبق ماده 34-3 همین اساسنامه موجود، دستور جلسه که در اینجا انتخاب دبیرکل فدراسیون فوتبال بوده باید حداکثر تا 7 روز قبل از جلسه برای کلیه اعضای هیات رییسه ارسال می شده است که ایراد اقای ممبینی به این بوده که اساسا برای این انتخاب اصلا جلسه هیات رییسه ای تشکیل نشده است و هیچ دستور جلسه ای هم برای اعضا ارسال نشده است.

آقای ممبینی در مصاحبه شان به اینکه فیفا هیات رییسه فدراسیون فوتبال ترینیداد و توباگو را به دلیل اتفاقات مشابه برکنار کرده و کمیته انتقالی تشکیل داده اشاره داشتند؛ در جریان این موضوع هستید؟ آیا ممکن است فیفا برای این مسائل هم فدراسیونی را تعلیق کند؟ واقعیتش نمی دانم منظور آقای ممبینی از اتفاقات مشابه چه بوده ولی خوب اصل مطلب بیان شده کامل صحیح است و فیفا هفته قبل هیات رییسه فدراسیون فوتبال ترینیداد و توباگو را که حدودا 5 ماه قبل توسط مجمع فدراسیون انتخاب شده بودند را به دلیل اینکه اعلام کرد فدراسیون فوتبال مذکور یک فدراسیون ورشکسته است و هیات رییسه فدراسیون آن کشور روش و راه حل اقتصادی مناسبی جهت برون رفت از شرایط نامساعد مالی فدراسیون را نداشته است برکنار کرده و یک کمیته انتقالی را به مدت دوسال برای اداره فدراسیون جایگزین کرده است.

نکته مهم در این اتفاق که به نوعی یک اتفاق تقریبا نادر در ورود فیفا به مسائل فدراسیون های عضو بوده این است که فیفا این بار به خاطر مساله دخالت دولت در امور فدراسیون ورود نکرده بلکه به خاطر بی برنامگی مدیریت در اداره امور فدراسیون ورود کرده و این تصمیم فیفا دقیقا مطابق با بند 8-2 اساسنامه فیفا است که به کمیته اجرایی فیفا این حق را می دهد تا در یک شرایط خاص اعضای هیت رییسه فدراسیون های عضو را با مشورت و نظر کنفدراسیون مربوطه برکنار و برای یک دوره زمانی مشخص با کمیته انتقالی جایگزین کند.

لازم است به این نکته اشاره کنم که تعریف واضح از “شرایط خاص” وجود ندارد و فیفا در مساله فدراسیون فوتبال ترینیداد و توباگو نداشتن یک نقشه راه مالی و درآمدزایی مناسب را شرایط خاص توصیف کرده و به دنبال آن اقدام به برکناری اعضای هیات رییسه فدراسیون مذکور کرده است.

بنابراین از این جهت نگرانی آقای ممبینی نسبت به اینکه فیفا جدیدا نسبت به نحوه و شیوه مدیریت فدراسیون ها حساسیت بیشتری پیدا کرده، درست به نظر می رسد.

دوستان عزیز در فدراسیون فوتبال باید حساسیت و مراقبت بیشتری در تصمیم گیری های خود داشته باشند.

در پایان اگر صحبت و یا نظری دارید بفرمایید… امیدوارم فدراسیون فوتبال بتواند از این فرصت پیش آمده به نحو شایسته ای جهت اصلاح درست اساسنامه فدراسیون فوتبال استفاده کند و این دوستان یک ارثیه ماندگار از خود برای نسل آینده فوتبال مملکت به جا بگذارند.


کلید واژه ها: ایراد - انتخاب - اساسنامه فدراسیون - فدراسیون فوتبال - اساسنامه - فوتبال - ایشان - برگزار - ممبینی - انتخابات - فدراسیون - علی خطیر - برگزاری - دبیرکل - مصاحبه - فوتبال ایران - هیات رییسه - بنده - رییس - خطیر - خبرگزاری - فیفا - قرار بود - مهم ترین - اصلاحات - پیشنهاد - تصویب - منصوب - ایران - زمانی

آخرین اخبار سرویس:
تجربه تابستان خنک با رعایت 7 نکته ساده

واکنش معاون وزیر ورزش به صحبت های تاج درباره انتخاب ویلموتس

مولر یک قدم تا برترین پاس گل دهنده تاریخ بوندس لیگا

اسکولز: پوگبا برای بازگشت به ترکیب، خیلی کار دارد

واکنش معاون وزیر ورزش به صحبت های تاج درباره انتخاب ویلموتس

لیورپول حقوق فان دایک را تا 200 هزار پوند در هفته افزایش می دهد

بیرانوند؛ چهارشنبه مسافر بلژیک

تیم ملی را از یاد نبرید

واکنش معاون وزیر ورزش به صحبت های تاج درباره انتخاب ویلموتس

اخبار جدید از باشگاه پرسپولیس | پارگی رباط صلیبی محمد انصاری تأیید شد

خبر خوش برای پرسپولیسی ها رسید

دوری 6 ماهه مدافع پرسپولیس از میادین

استقلال با شاگردان ستاره های سابق سرخابی دیدار می کند

دیداری به رنگ مهربانی

ستاره های ارزشمند لیورپول تمدید می کنند

با تایید پارگی رباط انصاری | چپ بی قرار پرسپولیس رسماً تعطیل شد

جای خالی بیرانوند را چه کسی پر می کند؟

برنامه ویژه سعادتمند برای آکادمی باشگاه استقلال تهران

مقام ارشد IOC: المپیک توکیو یا سال 2021 برگزار می شود یا هیچ وقت

ستاره سیتیزن ها در آستانه جدایی قرار گرفت

یزدانی: خوشحال کردن مردم بیشتر از حضور در جمع بهترین های تاریخ کشتی ایران مهم است

راه اندازی مرکز آفرینش صنایع دستی در روستای بیدکردوییه

غمگین: لزوم تخصیص اعتبار به طرح های اشتغال زایی در مناطقِ حاشیه شهری/ حسینی: مطالبه گری ملی در گرو عملکرد درست مدیران استانی است

مربی جدید سیتی کسی است که با بارسلونای «پپ» تحقیر شد

فیلم/ 20 گل فوق العاده از 4 ستاره بی تکرار

آینه خبر| از بحران در پرسپولیس تا شاهکار فدراسیون خاص و نقره داغ شدن فولاد

سعادتمند: حقانیت خود را درباره پادووانی ثابت کردیم

عکس منشوری شیلا خداداد با شلوار پاره

پرسپولیس| بحران جدید برای شاگردان یحیی

بیرانوند؛ چهارشنبه مسافر بلژیک

سعادتمند: قصد فروش هیچ بازیکنی را نداریم/ در استقلال با کسی تعارف ندارم

پیشرفت ولسیانی در دوران بازتوانی/ زمان احتمالی بازگشت مدافع گرجی مشخص شد

استخدام برنامه نویس Back-End) Python) با بیمه در شرکت دایور

پیشرفت ولسیانی در دوران بازتوانی/ زمان احتمالی بازگشت مدافع گرجی مشخص شد

شوک بزرگ به پرسپولیس ؛ آقای ستاره می تواند قراردادش را یک طرفه فسخ کند!

سوارس در نخستین بازی پس از کرونا توپ می زند؟

مدافع پرسپولیس 6 ماه دور از میادین

بلاتکلیفی بازیکن پیشین پرسپولیس در قطر

سعادتمند: استقلال را ارزان نمی فروشیم

تست بی بی چک منفی، هنوز احتمال حاملگی هست؟

سرآسیایی: برای ادامه لیگ تابع تصمیمات باشگاه هستیم/ صدور چک برای بازیکنان مسائل زیادی را روشن کرد- اخبار ورزشی رسانه7

سعادتمند: بازیکنان استقلال فروشی نیستند/آماده پرداخت مطالبات پادوانی هستیم

بلاتکلیفی بازیکن پیشین پرسپولیس در قطر

پیشنهاد مرتضی تبریزی از یک تیم لیگ برتری

سرآسیایی: برای ادامه لیگ تابع تصمیمات باشگاه هستیم/ صدور چک برای بازیکنان مسائل زیادی را روشن کرد

مرتضی پاشایی بی نظیر بود/ فردوسی پور با تمام شیطنت هایش خوب بود

استراماچونی در آستانه شکایت از استقلال

پارگی رباط صلیبی انصاری تایید شد/ مدافع پرسپولیس 6 ماه دور از میادین

مهاجم آبی ها در آستانه ترک این تیم قرار گرفت

دوری 6 ماهه محمد انصاری از مستطیل سبز

سعادتمند: قصد فروش هیچ بازیکنی را نداریم/ تیمداری استقلال به رشته های ورزشی مختلف آغاز می شود

استراماچونی در آستانه شکایت از استقلال

سعادتمند: به خاطر مشکلات، سرمایه های استقلال را ارزان نمی فروشیم/هیات مدیره تا آخر هفته تکمیل می شود

رباط صلیبی مدافع تیم فوتبال پرسپولیس پاره شد

بررسی ترکیب احتمالی فصل آینده چلسی /احیای استمفوردبریج با جوانان لمپارد +تصاویر

سرآسیایی: تابع تصمیمات باشگاه شهرخودرو هستیم/ صدور چک های بازیکنان مسائل زیادی را روشن کرد

بررسی ترکیب احتمالی فصل آینده چلسی /احیای استمفوردبریج با جوانان لمپارد +تصاویر

پارگی رباط صلیبی انصاری تایید شد/مدافع پرسپولیس 6 ماه دور از میادین

سرآسیایی: تابع تصمیمات باشگاه هستیم/ صدور چک های بازیکنان مسائل زیادی را روشن کرد

هری کین:برای رویارویی با منچستریونایتد آماده هستیم

کاسیاس: پس از دسیما به راموس گفتم تو «رییسِ لعنتی» هستی!

کاسیاس: پس از دسیما به راموس گفتم تو رییسِ لعنتی هستی!

هری کین:برای رویارویی با منچستریونایتد آماده هستیم

رباط صلیبی محمد انصاری بازهم پاره شد

غمگین: لزوم تخصیص اعتبار به طرح های اشتغال زایی در مناطقِ حاشیه شهری/ حسینی: مطالبه گری ملی در گرو عملکرد درست مدیران استانی است

اسکوچیچ: آزمون مهاجمی ویرانگر است/ سردار لیاقت بازی در یک تیم بزرگ اروپایی را دارد

سرآسیایی: تابع تصمیمات باشگاه هستیم/ صدور چک های بازیکنان مسایل زیادی را روشن کرد

پیشنهاد مرتضی تبریزی از یک تیم لیگ برتری

یزدانی: دوست داشتم در نورسلطان با تیلور کشتی بگیرم/برای کشتی هایم زحمات زیادی کشیدم

ضد عفونی مبتدیانه در نفت مسجدسلیمان/عکس

بلاتکلیفی بازیکن پیشین پرسپولیس در قطر

پارگی رباط صلیبی انصاری تأیید شد/ دوری 6 ماهه مدافع پرسپولیس از میادین

بازیکنان استقلال فروشی نیستند/آماده پرداخت مطالبات پادوانی هستیم

یزدانی: دوست داشتم در نورسلطان با تیلور کشتی بگیرم/برای کشتی هایم زحمات زیادی کشیدم

سراهای جدید محله کرج، پذیرای شهروندان

اسکوچیچ: «آزمون» یک مار زیر نور شدید آفتاب است!

استخدام انباردار در یک شرکت معتبر در تهران

14 مکان ورزشی از طریق ماده 27 به بخش خصوصی واگذار شد

خرید چیل ول دغدغه تازه چلسی

رسمی؛ محمد انصاری شش ماه خانه نشین شد!

برانکو با پرسپولیس کنار نیامد

پارگی رباط صلیبی انصاری تأیید شد/ دوری 6 ماهه مدافع پرسپولیس از میادین

رباط صلیبی مدافع تیم فوتبال پرسپولیس پاره شد

نکونام استقلال؛ بازگشت به خاطرات نه چندان دور

اردوی شاهین‎ بوشهر در تهران روند مطلوبی دارد

اردوی شاهین‎ بوشهر در تهران روند مطلوبی دارد

پارگی رباط صلیبی انصاری تایید شد/مدافع پرسپولیس 6 ماه دور از میادین

دیدار مسئولان اجرایی پرسپولیس با دبیرکل فدراسیون فوتبال

استراماچونی در آستانه شکایت از استقلال

انصاری 6 ماه دور از میادین؛ یحیی به دنبال دفاع چپ

ورزش گردی در 90 ثانیه/ 17 خرداد + فیلم

سرآسیایی: صدور چک های بازیکنان خیلی از مسائل را روشن کرد/برای ادامه لیگ تابع دستورات مدیریت هستیم

حسن زاده: استقلال هنوز هم می تواند قهرمان شود

ستاری: باشگاه سایپا مخالف برگزاری مجدد لیگ فوتسال بانوان است

یزدانی: دوست داشتم در نورسلطان با تیلور کشتی بگیرم/برای کشتی هایم زحمات زیادی کشیدم

نکونام - استقلال؛ بازگشت به خاطرات نه چندان دور

کرونا و نماز جمعه در زمین فوتبال

سرآسیایی: صدور چک های بازیکنان خیلی از مسائل را روشن کرد/برای ادامه لیگ تابع دستورات مدیریت هستیم

سلامتی بازیکنان اولویت هیئت گلف همدان است/تمرینات فشرده تر می شود

برنامه ویژه سعادتمند برای آکادمی باشگاه استقلال تهران

علی خطیر: ایراد ممبینی به انتخاب دبیرکل کاملا درست بود

علی خطیر: ایراد ممبینی به انتخاب دبیرکل کاملا درست بود