مطالب مرتبط:
وعده های تکراری برای افزایش سرعت اینترنت
وعده های تکراری برای افزایش سرعت اینترنت
وعده های تکراری برای افزایش سرعت اینترنت
وعده های تکراری برای افزایش سرعت اینترنت |
وعده های تکراری برای افزایش سرعت اینترنت |
-184 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 12 فروردین 1399 ساعت 21:052020-03-31فناوري

وعده های تکراری برای افزایش سرعت اینترنت


رسانه کلیک وزیر ارتباطات درحالی از برنامه ریزی برای افزایش 4 برابری سرعت اینترنت خانگی خبر می دهد که این وعده را از سال 97 داده بود اما همچنان رفع مشکل سرعت اینترنت، - " وزیر ارتباطات درحالی از برنامه ریزی برای افزایش 4 برابری سرعت اینترنت خانگی خبر می دهد که این وعده را از سال 97 داده بود اما همچنان رفع مشکل سرعت اینترنت، یکی از مهمترین مطالبات کاربران است.

مشکل کیفیت سرعت اینترنت خانگی این روزها کاربران بسیاری را به ستوه آورده است و کاربران معتقدند نسبت به هزینه ای که بابت سرعت اینترنت پرداخت می کنند، سرویس مناسبی از اپراتورها دریافت نمی کنند.

این مشکل در ایام خانه نشینی و قرنطینه کاربران به دلیل شیوع ویروس کرونا پررنگ تر شده و بسیاری از کاربران به دلیل آنکه کیفیت سرویسی که دریافت می کنند با آنچه که قرار بود از سوی اپراتور ارائه شود متفاوت است، نارضایتی خود را در شبکه های اجتماعی ، سامانه نت سنج پلاس و سایت اپراتورها اعلام می کنند.

البته موضوع قطع و وصلی و کندی سرعت اینترنت بیشتر مربوط به کاربران خانگی است و کاربران اینترنت موبایل کمتر از کیفیت سرویس خود نارضایتی دارند.

مشکل کیفیت اینترنت خانگی از آمارهای ارائه شده از وضعیت ICT کشور نیز مشهود است.

به نحوی که افزایش تعداد کاربران اینترنت خانگی طی سال های اخیر روند کندی داشته است و با وجودی که ضریب نفوذ اینترنت موبایل بیش از 76 درصد است و 63 میلیون نفر در کشور با موبایل به اینترنت وصل می شوند، ضریب نفوذ اینترنت ثابت خانگی تا پایان سال 98 حدود 10 درصد بوده و تنها 8 میلیون نفر از طریق ADSL به اینترنت متصل می شوند.

در این میان پیگیری ها از شرکت ارتباطات زیرساخت به این جمله ختم می شود که مشکل پهنای باند و کمبود ظرفیت در کشور وجود ندارد ؛ اما در آن سوی ماجرا نتیجه تماس کاربران با اپراتورهای مربوطه، نوار ضبط شده ای با این مضمون است که افت سرعت اینترنت مربوط به مشکلی خارج از شبکه اپراتور است.

در این شرایط وزیر ارتباطات روز گذشته وعده افزایش سرعت 4 برابری اینترنت را مطرح کرده است.

جهرمی: سرعت اینترنت خانگی را حداقل 4 برابر می کنیممحمدجواد آذری جهرمی 2 روز گذشته با اعلام این خبر که سرعت اینترنت خانگی را حداقل 4 برابر خواهد کرد"، در توییتر نوشت: امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شد و در هفته آینده، سایت ثبت نام آغاز به کار خواهد کرد.

وی تاکید کرد که اولویت توسعه با مناطقی است که سرعت نسل 4 موبایل در آنها از متوسط کشوری پایین تر است.

وزیر ارتباطات شب گذشته نیز با حضور سرزده به مراکز کنترل شبکه برخی اپراتورهای اینترنت در اینستاگرام نوشت: قول دادیم، عمل می کنیم.

پای وعده ای که دادیم هم می ایستیم! در ادامه تلاش هایی که شروع کردیم، امروز خودم مجدداً پای سیستم رفتم.

منتظر کاغذ بازی نماندیم و شبانه روزی تلاش می کنیم که با نصب سیستم های VDSL سرعت اینترنت ثابت را 4 برابر کنیم.

وی گفت: سامانه ثبت نام از هفته آینده در خدمت شما خواهد بود تا ثبت نام کنید و VDSL تحویل بگیرید.

سوابق وعده جهرمی برای افزایش سرعت اینترنت از بهمن 97اما سابقه وعده وزیر ارتباطات برای افزایش سرعت اینترنت، به پیش از این زمان بر می گردد.

وی در بهمن ماه سال 97 نیز از بهره برداری از نسل جدید اینترنت خانگی مبتنی بر تکنولوژی FTTC و VDSL که امکان دسترسی به سرعت 70 مگابیت را برای کاربران فراهم می کند، خبر داده بود و گفت: این امکان به زودی در کل کشور اجرایی می شود.

در آن زمان آذری جهرمی در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: نسل جدید اینترنت خانگی با حداقل سرعت 70 مگابیت در ثانیه پس از دزفول، در شهر پردیس به بهره برداری رسید.

این تکنولوژی در فاز 8 شهر پردیس رودهن به بهره برداری رسیده و حدود 28 هزار مشترک می توانند از این تکنولوژی که با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده است، بهره ببرند.

وی با اشاره به افزایش حداکثر سرعت اینترنت خانگی از 16 مگابیت به حداقل 70 مگابیت در شهر دزفول اعلام کرد: با ارتقای تکنولوژی ADSL به FTTC این کار امکان پذیر شده و در آستانه دهه فجر یکی از اپراتورهای اینترنت این تکنولوژی را در دزفول ارتقا داد و 6 هزار مشترک این حس را تجربه کردند.

پس از آن نیز وزیر ارتباطات در تیرماه 98 بار دیگر از برنامه ریزی برای جایگزینی اینترنت VDSL به عنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL در کشور خبر داد و گفت: ظرفیت واگذاری این سرویس با چهار برابر سرعت برای دو میلیون مشترک فراهم شده است.

وی در تیرماه 98 و در حاشیه نمایشگاه الکامپ در جمع خبرنگاران گفته بود: سیاستگذاری جدید ما برای توسعه شبکه پهن باند ثابت اینترنت این است که از امروز شرکت مخابرات ایران، سرویس VDSL که اینترنت مشترکان را تا 40 مگابیت بر ثانیه افزایش می دهد، ارائه دهد.

شرکت مخابرات ایران از امروز این سرویس را در سراسر کشور راه اندازی می کند و دو میلیون پورت VDSL و متوسط سرعت 40 مگابیت بر ثانیه به متقاضیان عرضه خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه به دلیل عقب ماندگی ما در حوزه شبکه ارتباطات ثابت، وضعیت خوبی در این بخش نداریم، گفت: با راه اندازی سرویس VDSL، امیدواریم که این عقب ماندگی جبران شود و سایر اپراتورها نیز می توانند این امکان را برای مشترکانشان فراهم کنند.

به گفته آذری جهرمی، به دلیل فاصله زیاد خطوط مسی تا مراکز مخابراتی، 30 درصد مشترکان تنها به اینترنت دو مِگ دسترسی دارند و 16 درصد مشترکان می توانند اینترنت 8 تا 16 مگ دریافت کنند به همین دلیل در صورت راه اندازی و توسعه سرویس VDSL، مشکل سرعت مشترکان حل خواهد شد.

همچنین در شروع این سرویس، ظرفیت دو میلیون پورت در سراسر کشور، آماده واگذاری است.

طرح چند ابهام برای وعده افزایش سرعت اینترنت خانگیحال با وجود سوابق وعده داده شده از سوی وزیر ارتباطات و شواهدی که از سرویس دهی اپراتورها وجود دارد، چند ابهام برای بهره برداری از نسل جدید اینترنت خانگی (VDSL ) وجود دارد.

نخست اینکه چه تضمینی وجود دارد که این بار اپراتورها به کاربران سرعت واقعی سرویس VDSL را ارائه دهند در صورتی که هر بار با بهانه های مختلف حتی کیفیت سرویس واقعی ADSL را نیز به کاربران خود ارائه نمی دهند.

نکته دوم این است که در صورتی که شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورها اختلال را نمی پذیرند و یا مشکل کیفی سرویس را به گردن یکدیگر می اندازند و سایت نت سنج پلاس و سامانه شکایت 195 نیز کارآیی لازم را برای پیگیری نارضایتی کاربران ندارد، چه نهادی پاسخگو است؟ حتی اگر کاربر به جای ADSL به VDSL دسترسی داشته باشد.

از سوی دیگر در پی وعده وزیر ارتباطات برای ارتقای شبکه ADSL به VDSL در سال 98، اپراتورها خواستار افزایش تعرفه اینترنت شدند که در آن زمان، جهرمی از اپراتورها خواست تجهیزاتشان را به روز کنند تا اجازه افزایش قیمت بدهد.

این موضوع حتی در نظرسنجی از کاربران نیز پرسیده شد که آیا با افزایش قیمت اینترنت در ازای ارتقا از ADSL به VDSL موافقند یا خیر.

با این وجود این سوال مطرح می شود که اگر ارتقای سرویس ADSL و یا 4 برابری سرعت اینترنت، مستلزم پرداخت هزینه بیشتری باشد، چه تضمینی برای دریافت کیفیت مناسب و سرعت واقعی سرویس وجود دارد؟با تمام این تفاسیر بسیاری از کاربران اینترنت معتقدند که نیازی به 4 برابر سرعت اینترنت ندارند؛ بلکه توقع دارند مطابق با همان هزینه ای که پرداخت می کنند و سرویسی که از همان ابتدا از سوی اپراتور به آنها وعده داده شده، اینترنت را با سرعت واقعی خود دریافت کنند.

چرا که برای مثال کاربرانی که هزینه اینترنت 4 مگابیتی را پرداخت می کنند حتی به سرعتی در حد 2 مگابیت هم دسترسی ندارند و مدام با قطع و وصلی و افت کیفی سرعت مواجه است.


کلید واژه ها: سرعت اینترنت - اینترنت - کاربران - سرعت - وزیر ارتباطات - برنامه ریزی - افزایش - ارتباطات - مشکل - خانگی - اپراتور - برنامه - وعده - کیفیت - سرویس - نارضایتی - داده - وزیر - قرار بود - مطالبات - قرنطینه - متفاوت - تکراری - پرداخت - یکی از - هزینه - آورده - رسانه - قرار - شبکه

آخرین اخبار سرویس:
استخدام تعدادی ظرفشوی جهت کار در مشهد

امکان ارسال برنامه ریزی شده ی توییت ها در توییتر

استخدام پیتزا زن و سالن دار ماهر در مشهد

استخدام کمک آشپز جهت کار در تهیه غذا در تهران

استخدام آرایشگر ماهر مردانه جهت همکاری در تهران

استخدام دندانپزشک با پروانه تهران با لود بیمار بالا

سرقت اطلاعات کاربران از طریق باگ جدید حیاتی در اندروید

ادعای یک منتخب درباره دریافت کارت هدیه از یکی از سازمان های دولتی

جزییات استقبال از بزرگترین کنسرت آنلاین ایران، اعلام شد

30 تا 40 هزار پورت اینترنت در یک روز به مشترکان ارائه می شود

استخدام حسابدار مسلط به نرم افزار رایسیس در مشهد

استخدام دستیار و منشی دندانپزشک در تهران

وزیر ارتباطات: بورسی شدن شرکت های حوزه آی سی تی، راهی برای تحقق اقتصاد دیجیتال

نقشه سیم کشی تلفن سانترال پاناسونیک

استخدام تعدادی نجار و mdf کار ماهر در مشهد

استخدام همکار ترتیب کن ‎و ته دوز جهت صحافی کتاب - تهران

استخدام فروشنده جهت کار در حوله فروشی - تهران

سرقت اطلاعات هویتی گوشی؛ آسیب پذیری جدید سیستم عامل اندروید 

پوشش شبکه پهن باند در 68 درصد روستاهای خراسان شمالی/ توسعه ارتباطات در اولویت

ارائه خدمات الکترونیکی به نفع شهرداری و شهروندان است

چخبر از مسیریاب نشان ؟ 5 میلیونی شدن و رونمایی از نسخه جدید اپلیکیشن

آمار کرونا در ایران و جهان (1399/03/10)

امکان اعلام غیرحضوری سابقه بیمه به موسسات فراهم شد

پروژه جی نف در استان قم آماده بهره برداری است

چالشی جدید از اپل برای ایرانی ها

استخدام 5 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در اصفهان

انتشار سرویس پیام رسان گوگل برای فعالیت در قالب شبکه وب

شوک خداحافظی نادال به اسپانیایی ها!

استخدام نیروی خانم جهت همکاری در فست فود - اصفهان

بهره مندی از تجهیزات مستعمل سیری در پایانه کوروش

دروغی که رسانه های معاند به مردم ایران می گویند

استخدام دندانپزشک جهت همکاری در کلینیک بسیار فعال در کرج

استخدام صندوقدار خانم جهت کار در رستوران - اصفهان

استخدام نیروی تاسیساتی جهت همکاری در مشهد

استخدام مهندس مکانیک خانم جهت کار در شرکت - تهران

استخدام آشپز رستوران و پیتزا پز در تهران

استخدام تعدادی کارگر ماهر کارواش در مشهد

همکاری OnePlus و McLaren پس از دو سال رسما به پایان رسید

محتوای اینترنت چقدر مهم است؟

فضای مجازی جایگزین هیچ رسانه ای نیست

مدیریت شهر هوشمند به صورت قانونی در کشور وجود ندارد

پروژه ملی «جی نف» در استان قم به بهره برداری می رسد

اولین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگستری استان اصفهان برگزار شد

ارتباط مستقیم شهروندان قزوینی با محاکم از طریق پیام رسان سروش

کشف آسیب پذیری جدید در سیستم عامل اندروید/سرقت اطلاعات هویتی گوشی

تلفن های بی سیم غیرمجاز توقیف می شوند

ارایه ده ها هزار پورت اینترنت در یک روز

تلفن های بی سیم غیرمجاز توقیف می شوند

استخدام حسابدار خانم با سابقه جهت همکاری در مشهد

استخدام نجار ماهر و نیمه ماهر مبل در مشهد

امکان دسترسی به اینترنت در 80 درصد روستاهای ایلام

تکذیب هزینه 19 هزار میلیاردی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات

استخدام کارشناس کارگزینی آقا در مشهد

رونمایی آسیاتک از خدمات ابری در حضور رییس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

ضدعفونی خودروهای پلیس فورد با گرمای خود اتومبیل

کشف آسیب پذیری جدید در سیستم عامل اندروید

ضدعفونی خودروهای پلیس فورد با گرمای خود اتومبیل

افتتاح طرح های پیشران اقتصاد دیجیتال

استخدام فروشنده پوشاک جهت همکاری در قم

استخدام خانه دار ماهر جهت کار در مشهد

100 روز با کرونا در ایران

کشف آسیب پذیری جدید در سیستم عامل اندروید/سرقت اطلاعات هویتی گوشی

چالش جدید اپل برای ایرانی ها

افتتاح طرح های پیشران «اقتصاد دیجیتال»

استخدام خیاط ماهر حوله جهت کار در تبریز

استخدام کارگر ساده جهت تهیه غذا در تهران

مدیریت شهر هوشمند به صورت قانونی در کشور وجود ندارد

رعایت جدی شیوه نامه های بهداشتی بر مراکز گردشگری و اقامتی

ساخت ابررایانه »سیمرغ« برای خدمات اینترنت اشیا

چالش جدید اپل برای کاربران ایرانی

افزودن قابلیت زمان بندی به نسخه وب توییتر

برای آنتن و اینترنت خوب بهتر است سیم کارت کدام اپراتور را خریداری کنیم؟

کنترل سامانه های سرمایشی ادارات تهران از راه دور

ساخت ابزاری که با صوت نانوذرات را مرتب می کند

استخدام فاکتور زن خانم مسلط به نرم افزار محک در مشهد

استخدام مزدی دوز جهت همکاری در همدان

استخدام راننده تک آتگو باری جهت کار در اصفهان

هرآنچه باید درباره سرویس های موبایل هوآوی (HMS) بدانیم

استخدام مهندس مکانیک جهت شرکت پایپ ایران در مشهد

استخدام کارگر حرفه ای جهت کار در کارواش در همدان

دوربین های وای فای و انواع آن

وزیر ارتباطات: تنها یک بخش خصوصی برای توسعه ی شبکه ملی اطلاعات، بیش از 100 هزار میلیارد تومان هزینه کرده است

ساخت ابررایانه «سیمرغ» برای خدمات اینترنت اشیا2584057

عرضه رایگان شش ماهه خدمات ابری به 300 استارت آپ |

چالش جدید اپل برای ایرانی ها

چالش جدید اپل برای ایرانی ها

استخدام آقا جهت کار در تولیدی پوشاک در تبریز

استخدام فوق دیپلم مکانیک در یک شرکت معتبر در مشهد

چالش جدید اپل برای ایرانی ها

استخدام سیم کش اتومبیل و جلوبندی کار ماهر در مشهد

استخدام استاد کار ماهر نقاش چوب در تهران

استخدام نصاب ماهر دوربین مداربسته در مشهد

تبدیل مجوز دفاتر خدماتی به دفاتر پیشخوان دولت ممکن شد

فیسبوک دست از مخالفت با ترامپ کشید!

کنترل سامانه های سرمایشی ادارات تهران از راه دور

امکان دسترسی به اینترنت در 80 درصد روستاهای ایلام

ارائه خدمات بیمه شخص ثالث بدون نیاز به نسخه کاغذی

چگونه می توان کارت پایان خدمت گرفت؟

استخدام نیروی آقا با سابقه کار مفید حسابداری در مشهد

جزییات توسعه شبکه ملی اطلاعات

وعده های تکراری برای افزایش سرعت اینترنت

وعده های تکراری برای افزایش سرعت اینترنت