مطالب مرتبط:
تعطیلی مجلس عادی نیست؛ اراده هایی درصدد است مجلس تعطیل شود | چرا ستاد کرونا فقط مجلس را تعطیل کرد؟
ستاد مبارزه با کرونا اجازه علنی شدن جلسات مجلس را داد؟ /پارلمان به دنبال حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا/جزییاتی از جلسه مجازی امروز
روند نزولی کرونا در 13 استان پرشیوع | احتمال ادامه تعطیلی | قرنطینه کامل به دو دلیل در ایران شدنی نیست
گزارش| قانون کاهش نیروی کار در قرنطینه مدیران / بی توجهی برخی دستگاه ها به مصوبه ستاد مهار کرونا
کرونا در قم| اهدای 3000 گان جراحی توسط حوزه علمیه قم
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 فروردین 1399 ساعت 05:022020-03-30سياسي

تعطیلی مجلس عادی نیست؛ اراده هایی درصدد است مجلس تعطیل شود | چرا ستاد کرونا فقط مجلس را تعطیل کرد؟


رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در شرایط امروز، نیاز است مجلس پای کار باشد، در خط مقدم جبهه دفاع از مردم قرار گیرد و به کمک بخش خدمات رسان کشور بشتابد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از فارس، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس در جمع خبرنگاران با طرح این سئوال که چرا مجلس در حال حاضر، که کشور بیشترین نیاز را به تصمیم گیری و  بیان مطالب از تریبون مجلس در مورد مسائل مهم موجود را دارد، تعطیل است؟ تاکید کرد: این کار اصلا با مصالح کشور وعقلانیت وانقلابیگری سازگاری ندارد.

وی افزود: آیا در شرایطی که اقشار مختلف مردم، در گروههای داوطلبانه جهادی در بخش های مختلف، برای مدیریت وکنترل بیماری کرونا به میدان آمده اند، در خانه نشستن نمایندگان این مردم چه توجیهی می تواند داشته باشد؟  مگر مجلس عصاره فضایل ملت نیست؟ پس اگر در شرایط کنونی که این کشور نیاز به مدیریت جهادی دارد،مجلس تعطیل باشد، کی می خواهد، جایگاه ظهور و بروز اراده مردمی باشد، که امروز چشم امید مردم به نقش آفرینی نمایندگان خود دوخته اند؟ رییس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت:مجلس شورای اسلامی باید چشم بیدار ملت باشد، امروز که کشور با مشکلات عدیده ای روبروست، از همه مهم تر بحث بیماری کرونا که زندگی مردم را در ابعاد مختلف تحت تاثیر قرار داده است ونگرانیهای زیادی را ایجاد کرده است،  نقش مجلس شورای اسلامی چیست؟  وی با اشاره به این که،  بنا به پیش بینی سازمان جهانی کار، بر اثر پاندمی ویروس کرونا نزدیک به 25 میلیون نفر درجهان بیکار می شوند، افزود: براساس اظهار نظر متخصصان و ارزیابی های اولیه، نیاز به ابتکار فوری در سه زمینه وجود دارد، حمایت از کارگران در محل کار، تحرک اقتصادی و ایجاد اشتغال، پشتیبانی از تداوم کار و درآمد افراد.

این نماینده مجلس گفت: این راهکارها شامل گسترش کمک های اجتماعی، پشتیبانی از مشاغل (مانند ایجاد مشاغل موقت و کوتاه مدت، پرداخت یارانه، و پرداخت بازخرید یا بیمه های بیکاری)، معافیت های مالیاتی برای کسب و کارهای بسیار کوچک، کوچک و متوسط، و کمک های مالی به بخش های مشخص اقتصادی است.

وی گفت: بی شک کشور ما نیز تحت تاثیر این مشکلات اقتصادی و اجتماعی جهان قرار خواهد گرفت، آیا مجلس بجای این که وضعیت اجتماعی واقتصادی کشور را بررسی و مدیریت کند، می خواهد بنشیند و فقط نظاره گر باشد؟ آیا زمان را برای مدیریت بحران از دست نخواهیم داد؟ آیا جبران این وقت کشی امکان پذیر است؟ حاجی بابایی، باطرح این پرسش که آیا مجلس امروز  تشکیل جلسه می دهد و تصمیم می گیرد؟ اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی، در معنای مظهر اراده مردم ،چرا تعطیل است، آیا مجلس مظهر اراده مردمی نیست، که کمتر از چهل روز پیش با تمام مشکلات موجود، با حضور در پای صندوقهای رای، اراده خود را نشان دادند؟ بر اساس تحلیل های جهانی، یکی از عوارض گسترش بیماری کرونا، توسعه بی اعتمادی است، آیا تعطیلی مجلس به گسترش این بی اعتمادی در کشور دامن نمی زند؟ وی با تشکر از برنامه ها و زحمات ستاد ملی مبارزه با کرونا "زحمات دولت وقوه قضاییه نیروهای نظامی و انتظامی بویژه پزشگان وپرستاران و.

گفت: من معتقدم شفاف سازی یکی از ارکان اساسی مواجهه و مهار بحران ها است؛ چه بحران سلامت و چه اقتصاد وهمه زمینه هاست،  اما چرا ستاد مبارزه ملی با کرونا، فقط مجلس را تعطیل می کند؟ دولت وقوه قضاییه درحال فعالیت هستند.

شاید خدای ناکرده مجلس به هر دلیلی باید تعطیل باشد!؟ رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: آیا در شرایطی که در مورد تبعات اقتصادی بحران موجود، دولت  هیچ آماری منتشر نکرده است و اصولا معلوم نیست چه برنامه ای برای جبران صدمات اقتصادی ویروس کرونا دارد، چه تعداد از شهروندان کار خود را از دست داده اند، یا اصنافی که تعطیل شده اند، وضعیت صادرات کشور در چه حالی است و تولید ناخالص داخلی بخش های مختلف کشور چه تاثیری از بحران کرونا گرفته اند، تعطیلی نهاد قانونگذاری به صلاح چه کسی است؟ وی گفت: در شرایطی که تحلیل گران اجتماعی معتقدند که با پاندومی کرونا، جهان با یکی از بزرگ ترین شوک های تاریخ معاصر و نوعی موقعیت جنگی و شرایط اضطراری روبرو شده که دوام آن حتی اگر دیرپا نباشد، اثرات بس گسترده و درازمدتی خواهد داشت، حتی منبعد تحلیل های اجتماعی واقتصادی به شرایط پاندومی کرونا، پیش از کرونا وپسا کرونا خواهد بود، منفعل بودن یکی از قوای سه گانه کشور ، چه توجیهی دارد؟ حاجی بابایی گفت: در این شرایط، نیاز است مجلس پای کار باشد، و درخط مقدم جبهه دفاع از مردم قرار گیرد.

مشکلات مردم را در حوزه های مختلف مورد بررسی وپایش قرار داده وراهکار ارائه دهد، مسائل جامعه را آسیب شناسی کند و به کمک بخش خدمات رسان کشور بشتابد، برای مثال در کنار بهداشت و درمان و بخش اقتصاد، بخش آموزش باید در اولویت قانونگذاری قرار گیرد،تا از توسعه آسیب های احتمالی این بحران جهانی پیشگیری شود.

حاجی بابایی، با طرح این پرسش که، آیا ایجاد شرایط مناسب و تدوین پروتکل مبتنی بر طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مجلس، نمی توان جلسات مجلس را تشکیل داد،که هم سلامت نمایندگان در این پروتکل مد نظر باشد وهم جلسات مجلس تعطیل نشود گفت: باید منسجم و همراه با مردم به دغدغه های اجتماعی، اقتصادی حاصل از بحران کنونی پرداخت و به مردم اطمینان داد، که از تمام ظرفیتهای موجود برای تبدیل چالش وتهدید ایجاد شده به فرصت استفاده می کنیم.

وی افزود: این حرکتی جهادی، فقط با تشکیل فعالانه جلسات مجلس و اولویت بخشی به متناسب سازی قانون بودجه 99، برنامه ششم توسعه با وضعیتی ناخواسته ای که پیش آمده است، برای مدیریت وکنترل عوارض این بحران جهانی در کشور امکان پذیر است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه از نظر من تعطیلی مجلس عادی نیست،گفت: معتقدم دستها و اراده هایی خواسته یا ناخواسته درصدد است، که مجلس تعطیل شود و نتواند نقش حیاتی خود را ایفا کند.

وی ادامه داد: هنوز یک ماه از نقش آفرینی این مردم در انتخابات مجلس نگذشته است، باید در جواب این اعتماد مردمی در سخت ترین شرایط نیز پاسخگوی مطالبات آنها بود، باید شفاف با مردم سخن گفت، باید پای کار ایستاد و بحران را مدیریت کرد.

حاجی بابایی تصریح کرد: مجلسی که در شدیدترین بمب باران های دشمن تعطیل نشد، چرا باید در این شرایط که چشم امید مردم به نمایندگان خود، در تصمیم گیری مناسب برای پیامدهای اجتماعی واقتصادی ناشی از شیوع بیماری کروناست ، نباید ایفای نقش کند؟ رییس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: من معتقدم حفاظت از جان نمایندگان عزیز لازم است،  اما با اتخاذ تدابیر مناسب، در این شرایط بحرانی و برهه هایی که کشور بیشترین نیاز به مجلس را دارد، ریاست محترم مجلس می توانند تدابیری را بیندیشد، مجلس مقتدرانه نقش اصلی خود را در مشگلات موجود ایفا نموده پاسخگوی  مطالبات بحق مردم باشد.

نگرانم که درتعطیلی مجلس کرونای سیاسی نقش آفرینی کرده باشد.

وی گفت: البته زحمات ریاست محترم مجلس و نمایندگان بصورت انفرادی قابل تقدیر است، اما مصداق و تجلی بروز اراده وتاثیر گذاری مجلس وخانه ملت نیست.

کار مجلس از طریق فضای مجازی درحال حاضر مانند غذا خوردن درفضای مجازی است.

منتظر شروع کار مجلس هستیم.


کلید واژه ها: مجلس - فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس - فراکسیون نمایندگان ولایی - تعطیل - نمایندگان - حمیدرضا حاجی بابایی - مردم - کشور - بیماری کرونا - نماینده مردم - حاجی بابایی - شرایط - مختلف - کرونا - تصمیم گیری - مردم همدان - خبرنگاران - بخش خدمات - نیاز - فراکسیون - بیشترین - نماینده - حمیدرضا - آنلاین - همشهری - بابایی - بیماری - تریبون - مدیریت - تصمیم

آخرین اخبار سرویس:
هرجایی که قالیباف وارد شده تحولی بزرگ را رقم زده است

ساخت بیش از هزار واحد مسکونی در هرمزگان توسط نیروی دریایی سپاه

پیشنهاد جذاب فرمانده هوافضای سپاه به خودروسازان

نماز جمعه در 9 شهر سفید گیلان اقامه می شود

فیلم/ نبات و شاهرخ استخری دل هر پدر و دختری را می برند

آخرین وضعیت پرونده پروژه آفتاب ری با 354 نفر شاکی

در آخرالزّمان از خاندان پیامبر شخصی ظهور می کند که تبعیض ها، ظلم ها و فاصله های طبقاتی را از بین می برد

پیام تبریک فرمانده ناجا به محمدباقر قالیباف

حدیث روز | راز تشکر از خدا

بیانیه سازمان انرژی اتمی در پی تحریم دانشمندان ایران

بخش خصوصی چشم انتظار تدابیر مجلس

بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از سد شفارود_ رضوانشهر

فارس من| تاکنون تقاضایی از سوی شهرداری قوچان برای محوطه سازی تپه تاریخی نادری ارائه نشده است

قلع و قمع ساختمان های غیراستاندارد در شهرقدس

خط حزب الله 238/ اقتدار در حیاط خلوت آمریکا

همان طوری که رسول اکرم به حسب واقع حاکم بر جمیع موجودات است حضرت مهدی همان طور حاکم بر جمیع موجودات است

پیشنهاد سعید جلیلی برای جلوگیری از خطای اقتصادی نمایندگان

از سرگیری سفرهای راهیان نور از تیر ماه

روحانی به قالیباف تبریک گفت

توضیح روابط عمومی استانداری خوزستان پیرامون خبر اختصاص 50میلیون یورو به مشکل فاضلاب اهواز

میدان آزادی برای بهرام افشاری خاطره ساز می شود + عکس

واکنش مشاور روحانی به انتخاب قالیباف به عنوان رییس مجلس یازدهم

برخی اندوخته های فرهنگی با کرونا ظهور درخشانی داشت

سفرهای راهیان نور از تیر ماه از سرگرفته می شود

بازداشت داماد به دلیل نقض مقررات کرونا

واکنش توییتر دفتر رهبر انقلاب به ماجرای تلخ رومینا | برخورد سخت

توییت شمخانی در تقدیر از مجاهدان نفتکش ها

شرایط مرخصی های استحقاقی و استعلاجی کارگران در قانون

توضیحات طحان نظیف درباره ایرادات شورای نگهبان به لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان

ویژگی مهم پیشوایان الهی از منظر امام صادق (ع)

توییت شمخانی در تقدیر از مجاهدان نفتکش ها

واکنش شمخانی به بوسیدن پرچم ایران در ونزوئلا

بازگشت کرونا به کیش

خدام اماکن مذهبی گلستان خانه دار می شوند

فال روزانه شخصی / 9 خرداد ماه

اهدای 3500 بسته غذایی توسط مسلمانان بورتون در ماه رمضان

قالیباف به لاریجانی تبریک گفت

ربیعی: ایران در کرونا زمین نخورد / کووید 19 را کنترل کردیم

عضو مجلس خبرگان:ریشه کنی کرونا در خوزستان تنها با همکاری مردم محقق می شود

رونمایی از تندیس «فرشته مهر» مدافعان سلامت

روحانی، رییسی و قالیباف بهم رسیدند /قاب عکسی که شاید در حسینیه امام خمینی به ثبت برسد

سه رقیب ریاست جمهوری دیروز و رؤسای سه قوه ایرانِ امروز

اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی از منظر امام خمینی (ره) + فیلم

اعلام خبر مهم اضافه شدن 100 شناور تندروی جدید به یگان دریایی ایران توسط سردار سلامی+فیلم

برگزاری نمایشگاه های کتاب ویژه بزرگداشت سالروز رحلت امام(ره)

پلمپ یکی از رستوران های خرمشهر به علت برگزاری مراسم عروسی

استخدام دو نفر متخصص برند هایک ویژن آقا در شرکت شاهین دید سهند

ضعف های مجلس دهم بیش از حد از سوی صداوسیما بزرگنمایی شد/ در حق مجلس دهم جفا شد

ترامپ دستور اجرایی علیه «رسانه های اجتماعی» را امضا کرد

کرونا باعث همبستگی اجتماعی در جامعه شد

استخدام منشی خانم با حقوق ثابت و بیمه در شرکت کارا بهین فرآیند مانا

نحوه حضور دانشجویان در خوابگاه ها/افزایش طول امتحانات پایان ترم

آتش سوزی گسترده در منطقه حفاظت شده خاییز/ درخواست کمک مسئولان کهگیلویه برای مهار آتش

روحانی روز ملی جمهوری آذربایجان را تبریک گفت

ادعای دسترسی به واکسن کرونا تا اواسط مرداد

دستور قاطع رهبر انقلاب به مجازات شدید پدر رومینا + عکس

دلایل حرام خوری

تغییر چهره آقای خواننده بعد از عمل زیبایی + عکس

ترامپ دستور محدودیت رسانه های اجتماعی را امضا کرد

ویدئوی کشف 400 خودرو صفر کیلومتر احتکار شده

قوای محرکه و بومی سازی قطعات

تغییر چهره آقای خواننده بعد از عمل زیبایی + عکس

این هتل می خواهد جا پایِ برج جهان نما بگذارد؟

تبریک نماینده ولی فقیه در سپاه قدس به قالیباف

تغییر چهره آقای خواننده بعد از عمل زیبایی + عکس

رییس مجلس یازدهم مشخص شد

تاجرنیا: مجلس جدید شرایط ارتباط با دنیای بیرون را فراهم کند

پیام تبریک امیر سرتیپ حاتمی به قالیباف

لزوم تکمیل سد شفارود تا سال 1400

توزیع بیش از 800 هزار غذای گرم بین نیازمندان تهرانی

فیلم/ سرقت بهرام افشاری از طلافروشی در سریال «دل»

صلح و سازش در 100پرونده بیش از 100میلیون تومانی در استان همدان

تداوم همدلی

انتقاد از لابی گری ها برای عضویت نمایندگان در کمیسیون ها

مردم امریکا در مورد دین اسلام چه می دانند؟

چطور در زمان کرونا روابط خود را با دیگران حفظ کنیم؟

فضائل آسمانی|ماجرای خلقت نوری پیامبر و امیرالمؤمنین

ایران به قدرت خود اعتماد و یقین دارد

نماینده ولی فقیه در خوزستان حل مشکل جاده احمدفداله دزفول را خواستار شد

روحانی، رییسی و قالیباف بهم رسیدند /قاب عکسی که شاید در حسینیه امام خمینی به ثبت برسد

قلع و قمع ساختمان های غیراستاندارد در شهرقدس

ربیعی: ایران در کرونا زمین نخورد / کووید 19 را کنترل کردیم

پیام برادر به برادر/ آملی لاریجانی به علی لاریجانی تبریک گفت

شکست سنگین میرسلیم در کسب ریاست مجلس

رونمایی از تندیس فرشته مهر و گرامیداشت شهدای سلامت

لغو ماراتن بوستون پس از 124 سال برگزاری مداوم

انتقاد از توصیف قهرمان هالیوودی در شعر آیینی!

پاسخ دندان شکن سخنگوی وزارت خارجه به chr(034)هوکchr(034)

انتقاد از توصیف قهرمان هالیوودی در شعر آیینی!

طرز تهیه کیک زعفرانی خوشمزه خانگی

مسیر تولید خودرو کم مصرف هموارتر شد

روزنامه استخدامی استان همدان | شنبه 10 خرداد 99

احداث هتلی جدید در حریم چهارباغ عباسی

لغو ماراتن بوستون پس از 124 سال برگزاری مداوم

واعظی انتخاب قالیباف به ریاست مجلس را تبریک گفت

هم خوانی مجازی با علیرضا قربانی در روزگار کرونا

ترامپ دستور اجرایی علیه «رسانه های اجتماعی» را امضا کرد

پاسخ دندان شکن سخنگوی وزارت خارجه به «هوک»

زن محجبه در بریتانیا قاضی شد

دولت در انتشار اوراق قرضه به قانون توجه ندارد

تعطیلی مجلس عادی نیست؛ اراده هایی درصدد است مجلس تعطیل شود | چرا ستاد کرونا فقط مجلس را تعطیل کرد؟

تعطیلی مجلس عادی نیست؛ اراده هایی درصدد است مجلس تعطیل شود | چرا ستاد کرونا فقط مجلس را تعطیل کرد؟