مطالب مرتبط:
تعطیلی مجلس عادی نیست؛ اراده هایی درصدد است مجلس تعطیل شود | چرا ستاد کرونا فقط مجلس را تعطیل کرد؟
ستاد مبارزه با کرونا اجازه علنی شدن جلسات مجلس را داد؟ /پارلمان به دنبال حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا/جزییاتی از جلسه مجازی امروز
روند نزولی کرونا در 13 استان پرشیوع | احتمال ادامه تعطیلی | قرنطینه کامل به دو دلیل در ایران شدنی نیست
گزارش| قانون کاهش نیروی کار در قرنطینه مدیران / بی توجهی برخی دستگاه ها به مصوبه ستاد مهار کرونا
کرونا در قم| اهدای 3000 گان جراحی توسط حوزه علمیه قم
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 فروردین 1399 ساعت 05:022020-03-30سياسي

تعطیلی مجلس عادی نیست؛ اراده هایی درصدد است مجلس تعطیل شود | چرا ستاد کرونا فقط مجلس را تعطیل کرد؟


رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در شرایط امروز، نیاز است مجلس پای کار باشد، در خط مقدم جبهه دفاع از مردم قرار گیرد و به کمک بخش خدمات رسان کشور بشتابد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از فارس، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس در جمع خبرنگاران با طرح این سئوال که چرا مجلس در حال حاضر، که کشور بیشترین نیاز را به تصمیم گیری و  بیان مطالب از تریبون مجلس در مورد مسائل مهم موجود را دارد، تعطیل است؟ تاکید کرد: این کار اصلا با مصالح کشور وعقلانیت وانقلابیگری سازگاری ندارد.

وی افزود: آیا در شرایطی که اقشار مختلف مردم، در گروههای داوطلبانه جهادی در بخش های مختلف، برای مدیریت وکنترل بیماری کرونا به میدان آمده اند، در خانه نشستن نمایندگان این مردم چه توجیهی می تواند داشته باشد؟  مگر مجلس عصاره فضایل ملت نیست؟ پس اگر در شرایط کنونی که این کشور نیاز به مدیریت جهادی دارد،مجلس تعطیل باشد، کی می خواهد، جایگاه ظهور و بروز اراده مردمی باشد، که امروز چشم امید مردم به نقش آفرینی نمایندگان خود دوخته اند؟ رییس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت:مجلس شورای اسلامی باید چشم بیدار ملت باشد، امروز که کشور با مشکلات عدیده ای روبروست، از همه مهم تر بحث بیماری کرونا که زندگی مردم را در ابعاد مختلف تحت تاثیر قرار داده است ونگرانیهای زیادی را ایجاد کرده است،  نقش مجلس شورای اسلامی چیست؟  وی با اشاره به این که،  بنا به پیش بینی سازمان جهانی کار، بر اثر پاندمی ویروس کرونا نزدیک به 25 میلیون نفر درجهان بیکار می شوند، افزود: براساس اظهار نظر متخصصان و ارزیابی های اولیه، نیاز به ابتکار فوری در سه زمینه وجود دارد، حمایت از کارگران در محل کار، تحرک اقتصادی و ایجاد اشتغال، پشتیبانی از تداوم کار و درآمد افراد.

این نماینده مجلس گفت: این راهکارها شامل گسترش کمک های اجتماعی، پشتیبانی از مشاغل (مانند ایجاد مشاغل موقت و کوتاه مدت، پرداخت یارانه، و پرداخت بازخرید یا بیمه های بیکاری)، معافیت های مالیاتی برای کسب و کارهای بسیار کوچک، کوچک و متوسط، و کمک های مالی به بخش های مشخص اقتصادی است.

وی گفت: بی شک کشور ما نیز تحت تاثیر این مشکلات اقتصادی و اجتماعی جهان قرار خواهد گرفت، آیا مجلس بجای این که وضعیت اجتماعی واقتصادی کشور را بررسی و مدیریت کند، می خواهد بنشیند و فقط نظاره گر باشد؟ آیا زمان را برای مدیریت بحران از دست نخواهیم داد؟ آیا جبران این وقت کشی امکان پذیر است؟ حاجی بابایی، باطرح این پرسش که آیا مجلس امروز  تشکیل جلسه می دهد و تصمیم می گیرد؟ اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی، در معنای مظهر اراده مردم ،چرا تعطیل است، آیا مجلس مظهر اراده مردمی نیست، که کمتر از چهل روز پیش با تمام مشکلات موجود، با حضور در پای صندوقهای رای، اراده خود را نشان دادند؟ بر اساس تحلیل های جهانی، یکی از عوارض گسترش بیماری کرونا، توسعه بی اعتمادی است، آیا تعطیلی مجلس به گسترش این بی اعتمادی در کشور دامن نمی زند؟ وی با تشکر از برنامه ها و زحمات ستاد ملی مبارزه با کرونا "زحمات دولت وقوه قضاییه نیروهای نظامی و انتظامی بویژه پزشگان وپرستاران و.

گفت: من معتقدم شفاف سازی یکی از ارکان اساسی مواجهه و مهار بحران ها است؛ چه بحران سلامت و چه اقتصاد وهمه زمینه هاست،  اما چرا ستاد مبارزه ملی با کرونا، فقط مجلس را تعطیل می کند؟ دولت وقوه قضاییه درحال فعالیت هستند.

شاید خدای ناکرده مجلس به هر دلیلی باید تعطیل باشد!؟ رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: آیا در شرایطی که در مورد تبعات اقتصادی بحران موجود، دولت  هیچ آماری منتشر نکرده است و اصولا معلوم نیست چه برنامه ای برای جبران صدمات اقتصادی ویروس کرونا دارد، چه تعداد از شهروندان کار خود را از دست داده اند، یا اصنافی که تعطیل شده اند، وضعیت صادرات کشور در چه حالی است و تولید ناخالص داخلی بخش های مختلف کشور چه تاثیری از بحران کرونا گرفته اند، تعطیلی نهاد قانونگذاری به صلاح چه کسی است؟ وی گفت: در شرایطی که تحلیل گران اجتماعی معتقدند که با پاندومی کرونا، جهان با یکی از بزرگ ترین شوک های تاریخ معاصر و نوعی موقعیت جنگی و شرایط اضطراری روبرو شده که دوام آن حتی اگر دیرپا نباشد، اثرات بس گسترده و درازمدتی خواهد داشت، حتی منبعد تحلیل های اجتماعی واقتصادی به شرایط پاندومی کرونا، پیش از کرونا وپسا کرونا خواهد بود، منفعل بودن یکی از قوای سه گانه کشور ، چه توجیهی دارد؟ حاجی بابایی گفت: در این شرایط، نیاز است مجلس پای کار باشد، و درخط مقدم جبهه دفاع از مردم قرار گیرد.

مشکلات مردم را در حوزه های مختلف مورد بررسی وپایش قرار داده وراهکار ارائه دهد، مسائل جامعه را آسیب شناسی کند و به کمک بخش خدمات رسان کشور بشتابد، برای مثال در کنار بهداشت و درمان و بخش اقتصاد، بخش آموزش باید در اولویت قانونگذاری قرار گیرد،تا از توسعه آسیب های احتمالی این بحران جهانی پیشگیری شود.

حاجی بابایی، با طرح این پرسش که، آیا ایجاد شرایط مناسب و تدوین پروتکل مبتنی بر طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مجلس، نمی توان جلسات مجلس را تشکیل داد،که هم سلامت نمایندگان در این پروتکل مد نظر باشد وهم جلسات مجلس تعطیل نشود گفت: باید منسجم و همراه با مردم به دغدغه های اجتماعی، اقتصادی حاصل از بحران کنونی پرداخت و به مردم اطمینان داد، که از تمام ظرفیتهای موجود برای تبدیل چالش وتهدید ایجاد شده به فرصت استفاده می کنیم.

وی افزود: این حرکتی جهادی، فقط با تشکیل فعالانه جلسات مجلس و اولویت بخشی به متناسب سازی قانون بودجه 99، برنامه ششم توسعه با وضعیتی ناخواسته ای که پیش آمده است، برای مدیریت وکنترل عوارض این بحران جهانی در کشور امکان پذیر است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه از نظر من تعطیلی مجلس عادی نیست،گفت: معتقدم دستها و اراده هایی خواسته یا ناخواسته درصدد است، که مجلس تعطیل شود و نتواند نقش حیاتی خود را ایفا کند.

وی ادامه داد: هنوز یک ماه از نقش آفرینی این مردم در انتخابات مجلس نگذشته است، باید در جواب این اعتماد مردمی در سخت ترین شرایط نیز پاسخگوی مطالبات آنها بود، باید شفاف با مردم سخن گفت، باید پای کار ایستاد و بحران را مدیریت کرد.

حاجی بابایی تصریح کرد: مجلسی که در شدیدترین بمب باران های دشمن تعطیل نشد، چرا باید در این شرایط که چشم امید مردم به نمایندگان خود، در تصمیم گیری مناسب برای پیامدهای اجتماعی واقتصادی ناشی از شیوع بیماری کروناست ، نباید ایفای نقش کند؟ رییس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: من معتقدم حفاظت از جان نمایندگان عزیز لازم است،  اما با اتخاذ تدابیر مناسب، در این شرایط بحرانی و برهه هایی که کشور بیشترین نیاز به مجلس را دارد، ریاست محترم مجلس می توانند تدابیری را بیندیشد، مجلس مقتدرانه نقش اصلی خود را در مشگلات موجود ایفا نموده پاسخگوی  مطالبات بحق مردم باشد.

نگرانم که درتعطیلی مجلس کرونای سیاسی نقش آفرینی کرده باشد.

وی گفت: البته زحمات ریاست محترم مجلس و نمایندگان بصورت انفرادی قابل تقدیر است، اما مصداق و تجلی بروز اراده وتاثیر گذاری مجلس وخانه ملت نیست.

کار مجلس از طریق فضای مجازی درحال حاضر مانند غذا خوردن درفضای مجازی است.

منتظر شروع کار مجلس هستیم.


کلید واژه ها: مجلس - فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس - فراکسیون نمایندگان ولایی - تعطیل - نمایندگان - حمیدرضا حاجی بابایی - مردم - کشور - بیماری کرونا - نماینده مردم - حاجی بابایی - شرایط - مختلف - کرونا - تصمیم گیری - مردم همدان - خبرنگاران - بخش خدمات - نیاز - فراکسیون - بیشترین - نماینده - حمیدرضا - آنلاین - همشهری - بابایی - بیماری - تریبون - مدیریت - تصمیم

آخرین اخبار سرویس:
عزم جهادی موجب از بین رفتن ویروس منحوس کرونا خواهد شد

در حوزه زنان و کودکان خلأهای قانونی داریم

استاندار: دستگاه های اجرایی فارس، بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی نظارت کنند  

هنگامی که سرنوشت خانه ملت برای بانوان اصلاح طلب شیرازی اهمیت پیدا می کند!

حضور کاروان سلامت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در دزفول

نخستین جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگزار شد

احمدمهرانفر45ساله و همسرش/عکس

فراخوان اینستاگرامی ریحانه در آستانه سالروز رحلت امام خمینی(ره)

بررسی گزارش عملیات گسترده اطفاء حریق در منطقه خاییز در جلسه هیأت دولت

رییس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی انتخاب شد

رخدادهای خبری روز به انتخاب دوربین

برگزاری مراسم در مساجد کرمانشاه ممنوع است

استاندار: دستگاه های اجرایی فارس، بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی نظارت کنند  

واکنش حسام الدین آشنا به درخواست مقام اسراییلی برای حذف حساب های کاربری رهبر انقلاب در توییتر

مانیفست جدید اصلاح طلبان در دست تدوین است

اجرای طرح فروش فوری هر 3 ماه یکبار

ماجرای مدل شدن دختری که مورد اسیدپاشی قرار گرفت+عکس

سه تن از تیم اقتصادی دولت سه شتبه در مجلس حضور می یابند

تصویربرداری از محل آتش سوزی در مراتع و منابع طبیعی ارتفاعات کوه سیاه بخش توسط پهپادهای پایگاه هوایی بوشهر

واکنش حسام الدین آشنا به درخواست مقام اسراییلی برای حذف حساب های کاربری رهبر انقلاب در توییتر

مهارت افزایی نیاز اصلی کشور برای ایجاد اشتغال پایدار است

مثبت شدن تست کرونای 1/1درصد معتادان متجاهر

با حکم استاندار: سرپرست روابط عمومی استانداری خراسان شمالی منصوب شد

پیام سرلشکر باقری به علی لاریجانی پس از انتصاب به سمت مشاوری رهبر انقلاب

اعتبارنامه 271 منتخب مجلس یازدهم تصویب شد

شرط رفتن به رستوران پس از بازگشایی ها

ایلهان عمر: سیاه پوستان در آمریکا با بی توجهی های متعددی مواجه هستند

حکیمی پور: مانیفست جدید اصلاح طلبان در دست تدوین است

ایرانسل و «ساترا» تفاهم نامه همکاری امضا کردند

وضعیت رودخانه اترک در خراسان شمالی خوب نیست

سوره ای که با خواندنش کفه اعمال نیک شما سنگین تر می شود + صوت آیات

بررسی گزارش عملیات گسترده اطفاء حریق در منطقه خاییز در جلسه هیأت دولت

لزوم پیگیری برای تشکیل جلسات شورای توسعه قرآنی در استان مرکزی

نیروی انتظامی حافظ مرزهای عقیدتی جامعه است

استخدام سرآشپز ماهر خانم و آقا در کرمان

«سروری» معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تهران شد

از تریبون مجلس فقط برای حل مسائل مردم استفاده کنید

اعلام اسامی برگزیدگان فراخوان بهار قرآن در خزان کرونا / بررسی 401 ایده قرآنی

رونمایی از مدارک جعلی برخی مقامات: بازی قدرتی که تنها در زمان انتخابات صدایش به بیرون درز می کند

سردار شکارچی: دولت آمریکا پایه های دموکراسی دروغین خود را متزلزل کرده است

استخدام طراح سایت و مدیریت شبکه های اجتماعی در تهران

استخدام راننده آقا جهت خانه پروتیین ایرانیان در شیراز

استخدام فروشنده تلفنی خانم آشنا با کامپیوتر در شیراز

استخدام سرپرست منابع انسانی با بیمه در شرکت آدران

استخدام نگهبان آقا جهت کارخانجات تولیدی سیرنگ در یزد

استخدام نیروی اپراتور CNC (دستگاه چوب) با بیمه در تهران

مانیفست جدید اصلاح طلبان در دست تدوین است/ شورای عالی سیاست گذاری یک ساختار موقت بود

یک استاد دانشگاه: دشمنان به دنبال ایجاد روحیه بی تفاوتی و خودتحقیری در بین جوانان هستند

امنیت اخلاقی از دغدغه مهم مردم و علما است

تدابیر نجف اشرف برای مهار کرونا؛ رعایت پروتکل های بهداشتی در حرم مطهر امام علی(ع) و مسجد کوفه

بازگشایی شبانه روزی صحن های حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران

اخبار کوتاه خبر20 سیمای گلستان، 11 خرداد

وبینار بین المللی «دیداری با زائران خورشید» در بیروت برگزار می شود

ورود کاروان سلامت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) به دزفول

فرجام خواهی دوباره محمدعلی نجفی | پرونده دوباره به دیوان عالی کشور می رود؟

معرفی برترین کتاب های علوم اجتماعی و کلیات

ورود کاروان سلامت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) به دزفول

ببینید | آتش سوزی وسیع در بوستان ولایت تهران

افزایش نام نویسی جوانان برای ورود به حوزه

نجفی فرجام خواهی کرد

مراسم ارتحال امام در مصلی بجنورد برگزار می شود

تهدید واعظی برای استعفای وزیر بهداشت تکذیب شد

تصاویری از اولین پل معلق شیشه ای و ترسناک ایران در اردبیل

فراکسیون های شیعه و سنی بر برکناری رییس پارلمان عراق اتفاق نظر دارند

سرانجام نام گذاری خیابانی به اسم مریم میرزاخانی

آغاز اجرای طرح های سالم سازی دریا در سه استان شمالی کشور

استخدام کارشناس سایت مسلط به webmaster در شرکت آریا ماندگار آرسس

استخدام مدیر مالی با حداقل مدرک کارشناسی ارشد در تهران و اصفهان

تصاویر/ وداع با پیکر شهید مدافع حرم جواد الله کرمی‎

درخواست فعالان حوزه فاوا برای تشکیل کمیسیون «فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال» در مجلس

لزوم تقویت شبکه دیجیتال و تلفن همراه در ایلام

آسیب کرونا به شانس ترامپ برای انتخاب مجدد

راه اندازی واحد رسانه ای الأمیر در مدرسه علمیه الغدیر اهواز

استخدام برنامه نویس Back-End) Python) بصورت دورکاری یا حضوری در شرکت دایور

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی

از تصویب اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهم تا واکنش آشنا به درخواست حذف حساب های کاربری رهبر انقلاب از سوی رژیم صهیونیستی

استخدام نیروی خدماتی مسلط به آشپزی در تهران

«حدادعادل» به «قالیباف» تبریک گفت

شیوه نامه قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در دولت بررسی می شود

دغدغه افغانستانی ها همان دغدغه ایرانی هاست/به ریشه ها بر می گردیم

استخدام وردپرس کار حرفه ای خانم در شرکت طراح نت

استخدام منشی خانم در شرکت حکیم آزما در تهران

ببینید | هشدار وزیر: 50 درصد قربانیان امروز کرونا فقط از سه استان!/بارها گفتیم گرما کرونا را نمی کشد

گفتنی های وزیر بهداشت از بستن حرم مطهر رضوی

حرکت در مسیر افزایش رضایت مندی/باید هزینه جرم در قم بالا رود

هدفی که دشمنان در تخریب قبور مطهر دنبال می کنند

برترین کتاب های اسفندماه در موضوعات علوم اجتماعی و کلیات معرفی شدند

یک مرکز غیر مجاز لیزر درمانی در شهر ایلام پلمپ شد

با رفتار سلیقه ای در اجرای قانون تغییر کاربری اراضی برخورد خواهد شد

حکم سارقان تندیس هنری میدان امام حسین (ع) اصفهان صادر شد

پاریس - سکوت معنادار پاریس در برابر مینیاپولیس

سرانجام نام گذاری خیابانی به اسم مریم میرزاخانی

فرار هیتلر از مهلکه 10 ترور خوفناک

استخدام 6 ردیف شغلی در شرکت مژده وصل پارسیان در شیراز

استخدام حسابدار خانم جهت امور حسابداری فروشگاه در رشت

افزایش همکاری های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان برنامه و بودجه

سخنرانی رهبر انقلاب در روز 14 خرداد

بازگشایی 24 ساعته صحن های حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران

آخرین نفتکش ایرانی امروز وارد آب های ونزوئلا می شود

انتقاد توییتری قالیباف از نمایندگان مجلس یازدهم

تعطیلی مجلس عادی نیست؛ اراده هایی درصدد است مجلس تعطیل شود | چرا ستاد کرونا فقط مجلس را تعطیل کرد؟

تعطیلی مجلس عادی نیست؛ اراده هایی درصدد است مجلس تعطیل شود | چرا ستاد کرونا فقط مجلس را تعطیل کرد؟