مطالب مرتبط:
هیچ یک از پاکبانان تاکنون کرونا نگرفته اند/ تهدید کروناویروس فرصتی برای اجرای فراگیر طرح «کاپ»
ربیعی: کرونا فرصتی است تا بهانه های مان برای خوشبختی را مرور کنیم
ربیعی: کرونا فرصتی است تا بهانه های مان برای خوشبختی را مرور کنیم
هیچ یک از پاکبانان کرونا نگرفته اند/ تهدید کروناویروس فرصتی برای اجرای فراگیر طرح «کاپ»
ربیعی: کرونا فرصتی است تا بهانه های مان برای خوشبختی را مرور کنیم
-6 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 فروردین 1399 ساعت 03:102020-03-29سياسي

انتخاب ما از کرونا تهاجمی وسیع است و یا فرصتی عظیم؟


عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور خراسان شمالی گفت: کرونا یک بیماری بین المللی است و می تواند برای تمام ملت ها یک تهاجم وسیع و یا یک فرصت بزرگی باشد.

- جلیل مسعودی فرد، عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان، در گفت وگو با ایکنا از خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که بیماری کرونا چه پیامدهای اجتماعی دارد، بیان کرد: کرونا مانند بسیاری از مشکلاتی که طی قرن های گذشته وجود داشته است می تواند برای برخی یک تهاجم باشد و برخی دیگر نیز یک فرصت استثنایی که پس از درگیر شدن بسیاری از کشورها به این بیماری می توانیم بهتر از همیشه معنی دهکده جهانی را درک کنیم و اگر در گذشته تنها یک نام از دهکده جهانی وجود داشت، در حال حاضر با تمام وجود می توانیم آن را احساس کنیم.

وی با بیان اینکه با وجود بیماری کرونا افراد و ملت ها نمی توانند در لاک خود باشند و با زندگی دیگران کاری نداشته باشند، اظهار کرد: کرونا تلنگری بود که بدانیم زیستن ما در زیستن دیگران و زندگی آنها در زندگی ما تاثیر گذار است.

مسعودی فرد ادامه داد: تاثیرگذاری مثبت و یا منفی افراد در زندگی یکدیگر در شرایط کنونی و با وجود ارتباطات، سرعت بیشتری پیدا کرده است و بسیاری از مسائل شفاف سازی شده است و دیگر خبرها را نمی توان در اتاق های در بسته نگه داشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور خراسان شمالی با اشاره به اینکه سرعت انتشار شایعات نیز در کنار سرعت انتشار واقعیت ها افزایش پیدا کرده است، افزود: تشخیص خبر درست و یا غلط در حال حاضر دشوارتر شده است و انسان باید در این شرایط مدیریت مناسبی داشته باشد تا بتواند به واقعیت ها دست پیدا کند.

وی با تاکید براینکه کرونا فقیر و غنی را با خود درگیر کرده است، ادامه داد: در کشورهای غنی با توجه به امکاناتی که وجود دارد، امکان مدیریت هرچه بهتر این بیماری است اما این بیماری به غنی و ضعیف حمله کرده است و این یکی از مهم ترین ویژگی این بیماری است.

مسعودی فرد با تاکید براینکه کرونا، ناتوانی علم را نیز به دنیا نشان داده است، تصریح کرد: این بیماری تلنگری به عالمان بود که دچار غرور علمی نشوند و فکر نکنند که می توانند با علم تمام مشکلات بشر را حل کنند.

وی با اشاره به اینکه کرونا، ناتوانی نوعی جهالت های مذهبی و یا رفتار مقدس مآبانه را نیز نشان داده است، افزود: اینگونه رفتارها در بین مسلمانان و مسیحیان دیده شده است و مکان هایی که از نظر برخی افراد، مکان هایی پاک هستند و مکانی برای عبادت است، وسیله ای برای فریب عوام بود که عوام را به آن دلبسته کرده بودند که این مکان ها می توانند تمام مشکلات را حل کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور خراسان شمالی تصریح کرد: کرونا به بشر ثابت کرد که هر مشکلی پاسخ علمی دارد و انسان باید به دنبال راهکار باشد همانطور که خداوند در قرآن فرموده است ما به شما عقل دادیم تا از آن استفاده کنید و اگر دردی وجود دارد، درمان نیز وجود دارد.

مسعودی فرد تاکید کرد: کرونا به عنوان یک بیماری ضرورت بازنگری به ارتباطات و رعایت اصول بهداشتی را در مکان های مقدس و زیارتی را ثابت کرد.

کرونا موجب ضرورت توجه به خودشناسی شد وی با تاکید براینکه خارج از مسائل بین المللی، کرونا تاثیرات مختلف فردی نیز برای بشر داشته است، تصریح کرد: کرونا افرادی را وادار کرده تا با خانه ماندن، مرگ و تنهایی خود کنار بیایند و لحظاتی را تجربه کنند که هیچ کسی نمی تواند در کنار آنها باشد و هرگونه انرژی منفی نیز موجب تشدید بیماری می شود.

مسعودی فرد تاکید کرد: کرونا نشان داد که انسان در اوج تنهایی می تواند برافکار منفی و مشکلات غلبه پیدا کند و در تنهایی مشکلات خود را حل کند و دربسیاری از رفتارهای خود بازنگری داشته باشد.

پایه و اساس مقابله با کرونا شفاف سازی بود عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور خراسان شمالی اظهار کرد: سیاست های فرهنگی و اجتماعی بسیاری از کشورها مانند ایالت متحده، ایران و.

بر مبنای انکار وجود این بیماری بوده است و حاکمان فکر کردند که با شفاف نکردن این بیماری می توانند آن را کنترل کنند و این در حالی است که اساس بیماری کرونا شفاف سازی بوده است.

مسعودی فرد تاکید کرد: پس از شناسایی این بیماری باید اعلام می شد و تیم های مختلف شهرها را قرنطینه می کردند و افراد مبتلا شناسایی می شدند اما متاسفانه در ایران و در برخی از کشورهای دیگر این کار انجام نشد و از تجربیات کشور چین به خوبی استفاده نکردند.

وی تصریح کرد: دولت و نظام برای مقابله با این بیماری باید اقتدار نشان می داد و متاسفانه در این موضوع به شدت کوتاهی از طرف حاکمیت وجود داشته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور خراسان شمالی تاکید کرد: ایامی کرونا در ایران شناسایی شد که حاکمیت به راحتی می توانسب بسیاری از نهادها را تعطیل کند و جلوی مسافرت های نوروزی را بگیرد اما متاسفانه با اقتدار برخورد نشده است و اکنون که تمام استان ها با این بیماری درگیر شدند، جلوی مسافرت ها را می گیرند.

مسعودی فرد عنوان کرد: هیجان ها در فضای مجازی و رسانه ای بسیار زیاد است و برخی می خواهند دین و برخی علم را زیر سوال ببرند که این مسئله نیازمند تشخیص درست انسان از افراط و تفریط است.

وی ادامه داد: تقریبا 50 درصد مردم ما قرنطینه خود خواسته را انجام دادند و رعایت کردند و در این موضوع مردم و رسانه ها از حکومت جلوتر بودند.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور خراسان شمالی اظهار کرد: اعتماد بین دولت و ملت بسیار ضعیف شده است و باید بازسازی شود و بازسازی اعتماد تضعیف شده، با شفاف سازی، عدالت، احقاق حقوق مردم و.

ایجاد می شود و مردم همیشه نشان دادند که در تمام صحنه ها حضور دارند و نیازمند حمایت حاکمیت هستند.

وی تصریح کرد: مردم همیشه حاضر بودند که به حاکمان اعتماد کنند اما به شرطی که حاکمان نیز از راه اشتباه خود بازگردند.

مسعودی فرد عنوان کرد: مشکلات فعلی تنها مشکلات ملی نیست و دولت گرفتاری های مضاعفی دارد و این بهترین فرصت است که وارد تعامل به جهان شویم و تقابل را کنار بگذاریم و ادامه دادن این تقابل کار پسندیده ای نیست.

وی ادامه داد: حاکمان جهان باید دست از زورگویی و ستم به خاورمیانه بردارند و از طرفی ما نیز باید گام های عملی برای تعامل با جهان را برداریم و نمی توانیم بگوییم تعامل می کنیم اما در عمل تقابل را پیش بگیریم.

مسعودی فرداظهار کرد: متاسفانه در استان ما نیز مدت زیادی از اعلام این بیماری گذشته بود که همچنان می گفتند استان ما در وضعیت سفید است و این موضوعی نبود که بخواهیم سفید بودن استان را اعلام کنیم و همین مسئله موجب شد تا بسیاری از افراد این بیماری را جدی نگیرند.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور خراسان شمالی تاکید کرد: امیدواریم پس از مقابله با کرونا و گرم شدن زمین، روابط انسان با دنیا نیز گرم تر شود و بی هویتی را فراموش کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: عضو هیئت علمی دانشگاه - دانشگاه پیام نور - کرونا - بیماری - بیماری کرونا - خراسان شمالی - هیئت علمی - پیام نور - دانشگاه - خراسان - فرصت - پیام - ملت ها - جهانی - دهکده - گذشته - بین المللی - کنیم - دیگر - بیان - استثنایی - علمی - هیئت - اجتماعی - گفت وگو - مسعودی - کشورها - تهاجمی - درگیر - زندگی

آخرین اخبار سرویس:
دستور رییس جمهور برای تسریع در اجرای پروژه های ریلی و جاده ای کشور

ادامه واکنش ها به ورود نفتکش ایرانی به ونزوئلا

کنایه ای به مقایسه عجیب ابتکار در توییتر+ عکس

آراستگی ظاهری و پاکیزگی رسول خدا (ص) اینگونه بود

منتخب مردم کاشمر: تهیه طرح آمایش منطقه ترشیز ضروری است

کمک مومنانه

برگزاری دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم در کرمانشاه

عملکرد 12 ساله لاریجانی زیر ذره بین نمایندگان /او یک رییس مجلس فراجناحی بود /بر آیین نامه مجلس و قانون اساسی مسلط بود/به دنبال حق بود نه سیاسی کاری

درخواست توییتری یک کاندیدای ریاست مجلس از حامیانش

جذب نیرو از طریق آزمون، عادلانه ترین راه برای کاهش مشکلات نیروی انسانی شهرداری است

رای قاطع در انتخاب رییس مجلس، مخابره پیام انسجام در کشور است

امیدوارم با همراهی مردم بتوانیم شیوع کرونا را کنترل کنیم/ نظارتها برای اجرای پروتکلها تشدید شود

واکنش رییس پارلمان ونزوئلا به ورود نفتکشهای ایرانی

واعظی: دولت در انتخاب هیات رییسه مجلس هیچ دخالتی ندارد

از احسان علیخانی بعید بود!

واعظی: دولت در انتخاب هیات رییسه مجلس هیچ دخالتی ندارد

ببینید | توضیحات حیاتی درباره حاشیه های تعریفش از صدای خواننده لس آنجلسی

ماه پشت ابر نماند | اطلاعیه دادستانی درباره استاندار خوزستان

روحانی خواستار افزایش نظارتها و مراقبتها برای اجرای پروتکلها شد

پیام تسلیت مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در پی درگذشت حجت الاسلام دارایی

واعظی: در امور داخلی مجلس دخالتی نداریم/ دوست نداریم در حیطه وظایف دولت دخالت شود

رییس مجلس ونزوئلا: تهران و کاراکاس در جهت عزت گام برداشته اند

روحانی به وزیر بهداشت و استاندار خوزستان: مراقبت ها و نظارت ها برای توقف سرعت رشد کرونا در این استان بیشتر شود/گزارش روزانه ارائه دهید

درخواست توییری کاندیدای ریاست مجلس از حامیانش

به دستور فرمانده سپاه دو فروند بالگرد عازم گچساران شد

وارد کردن اتهام به استاندار خوزستان فاقد مشروعیت قانونی است

عکس/بازگشایی صحن های حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

دستور رییس جمهور برای رسیدگی فوری و حل مشکل آب آشامیدنی در برخی مناطق اهواز

درخواست توییری یک کاندیدای ریاست مجلس از حامیانش

خداقوت رییس سازمان جنگل ها به جنگلبانان کهگیلویه و بویراحمد برای اطفای حریق گچساران

جزییات ودیعه مسکن مجلس به نمایندگان از زبان ابوترابی

دستور رییس جمهور برای رسیدگی فوری و حل مشکل آب آشامیدنی در برخی مناطق اهواز

واردات منطقه آزاد انزلی یازده برابر صادرات است

دادستانی تهران: وارد کردن اتهام به استاندار خوزستان غیر قانونی است

انتقاد قالیباف از دولت به خاطر مشکلات ‎غیزانیه

آخرین آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در تهران

واعظی: دولت در انتخاب هیئت رییسه مجلس هیچ دخالتی ندارد

پیام تسلیت استاندار خوزستان در پی درگذشت پروفسور کلانتری

طی مسیری جهادی در رادیو گفت و گو

پیام تسلیت استاندار خوزستان در پی درگذشت پروفسور کلانتری

هیات رییسه مجلس باید تعقل گرا و به دنبال تغییر نگرش ها نسبت به قوه مقننه باشد/ ملاک های لازم برای تصدی جایگاه هیات رییسه مجلس

واکنش رییس پارلمان ونزوئلا به ورود نفتکشهای ایرانی

ماه پشت ابر نماند | اطلاعیه دادستانی درباره استاندار خوزستان

واعظی: در امور داخلی مجلس دخالتی نداریم

شعرخوانی نیرو های الحشد الشعبی به مناسبت نخستین عید فطر پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس

درخواست توییری یک کاندیدای ریاست مجلس از حامیانش

نظارت ها و مراقبت ها برای اجرای پروتکل های بهداشتی تشدید شود

نمایندگان مجلس مطالبات مردم غیزانیه را با جدیت دنبال می کنند/ انتصابات حوزه آب و فاضلاب نیازمند اصلاح است

فراکسیون نیروهای انقلاب یک کاندیدا برای ریاست مجلس معرفی کند/ رییس مجلس آینده راه لاریجانی را نرود

«شمال» در تعطیلات عید فطر

بازدید استاندار از ارتفاعات کوه خامی/ آغاز عملیات چهار فروند هلی کوپتر برای مهار آتش در ارتفاعات کوه خامی گچساران

ضرورت تلاش برای تسریع در تکمیل و توسعه بیش از پیش طرح ها و پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی کشور

ظریف روز آفریقا را تبریک گفت

دستور مهم روحانی به وزیر نیرو و استاندار خوزستان

انتقال آب اولویت اصلی نماینده منتخب مردم تفت و میبد

واعظی: در امور داخلی مجلس دخالتی نداریم

دولت انتخاب روسای کمیسیون ها، هیات رییسه و رییس مجلس را مسئله داخلی قوه مقننه می داند

دفاع تمام قدِ حاجی مالکیِ «پایتخت» از محسن تنابنده

تسلیت سید حسن خمینی به آیت الله نظری خادم الشریعه

علت دروغ گفتن چیست؟ بررسی انواع دروغ

ظریف: آماده ایم تجربیات خود در مبارزه با کرونا را با کشور های آفریقایی به اشتراک بگذاریم

توییت ظریف به مناسبت روز جهانی آفریقا

امیدوارم با همراهی مردم بتوانیم شیوع کرونا را کنترل کنیم

نماز عید فطر در جهان

واعظی: دولت در انتخاب هیات رییسه مجلس هیچ دخالتی ندارد

دولت در انتخاب هیات رییسه مجلس هیچ دخالتی ندارد

پیام تسلیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل بمناسبت درگذشت رییس شورای علمای جمهوری اسلامی افغانستان

هیأت رییسه مجلس باید عصاره نمایندگان باشد/ ضرورت ایجاد مکانیزم شفاف برای سنجش کارآمدی هیأت رییسه

گلایه های بهداشتی پاکبانان

فراکسیون نیروهای انقلاب یک کاندیدا برای ریاست مجلس معرفی کند/ رییس مجلس آینده راه لاریجانی را نرود

«شمال» در تعطیلات عید فطر

نمایندگان مجلس مطالبات مردم غیزانیه را با جدیت دنبال می کنند/ انتصابات حوزه آب و فاضلاب نیازمند اصلاح است

نظارت ها و مراقبت ها برای اجرای پروتکل های بهداشتی تشدید شود

توزیع 900 بسته معیشتی بین نیازمندان ملایری

واعظی: در امور داخلی مجلس دخالتی نداریم/ دوست نداریم در حیطه وظایف دولت دخالت شود

نماهنگ «آرزوی اول» از لحظه بازگشایی مسجد جمکران منتشر شد

دستورات مهم رییس جمهور به وزرا درباره پروژه های نفتی، ریلی و مسکن

جزییاتی از عملکرد شبکه فساد وحید بهزادی، نجوا لاشیدایی، 2 نماینده مجلس و مدیر عامل سایپا

طرح ترافیک در تهران از فردا اجرا می شود

روحانی: توسعه و تکمیل دولت الکترونیک و فضای مجازی برای مردم حائز اهمیت است

دستور رییس جمهور برای رسیدگی فوری و حل مشکل آب آشامیدنی در برخی مناطق اهواز

امیدوارم با همراهی مردم بتوانیم شیوع کرونا را کنترل کنیم

تأکید دبیر کل شورای همکاری بر رفع اختلافات با قطر

اختلاف علما در تعیین عید فطر، ناشی از چیست؟

درخواست توییری یک کاندیدای ریاست مجلس از حامیانش

دستورات تلفنی روحانی به وزیر راه

روحانی به وزیر بهداشت و استاندار خوزستان: مراقبت ها و نظارت ها برای توقف سرعت رشد کرونا در این استان بیشتر شود/گزارش روزانه ارائه دهید

دکتر روحانی: توسعه و تکمیل دولت الکترونیک و فضای مجازی برای مردم حائز اهمیت است

جزییات ودیعه مسکن مجلس به نمایندگان از زبان ابوترابی

وارد کردن اتهام به استاندار خوزستان غیر قانونی است

پیام تسلیت مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در پی درگذشت حجت الاسلام دارایی

روحانی: توسعه و تکمیل دولت الکترونیک و فضای مجازی برای مردم حائز اهمیت است

دستور روحانی برای رسیدگی فوری و حل مشکل آب آشامیدنی در برخی مناطق اهواز

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گذشت مصطفی خرم دل را تسلیت گفت

خداقوت رییس سازمان جنگل ها به جنگلبانان کهگیلویه و بویراحمد برای اطفای حریق گچساران

وارد کردن اتهام به استاندار خوزستان فاقد مشروعیت قانونی است

وقتی رییس مجلس با اکثریت قاطع آراء به ریاست برسد قوی تر عمل خواهد کرد

ثبت نام موکب داران جدید مراسم پیاده روی بزرگ اربعین

روحانی در گفت وگو با وزیر نفت تاکید کرد؛ ضرورت تلاش برای تسریع در تکمیل و توسعه طرح ها و پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی

دستور رییس جمهور برای رسیدگی فوری به مشکل آب آشامیدنی در اهواز

انتخاب ما از کرونا تهاجمی وسیع است و یا فرصتی عظیم؟

انتخاب ما از کرونا تهاجمی وسیع است و یا فرصتی عظیم؟