مطالب مرتبط:
کمک 6 میلیون دلاری آمریکا به لیبی برای مقابله با کرونا
چالش جدی پنتاگون برای مقابله با کرونا در آمریکا
ایران باید به هرگونه پیشنهاد کمک مقابله با کرونا از سوی آمریکا مظنون باشد
محموله بهداشتی بسیج دانشجویی به مستضعفین آمریکا برای مقابله با کرونا
کمک 6 میلیون دلاری آمریکا به لیبی برای مقابله با کرونا
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 فروردین 1399 ساعت 18:252020-03-29بين الملل

دولت آمریکا ناتوان از مقابله با کرونا است


بعد از پایان کرونا ممکن است با یک نظام جهانی جدید روبرو باشیم‎ و دولت آمریکا ناتوان از مقابله با کرونا است.

- دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: بعد از پایان کرونا ممکن است با یک نظام جهانی جدید روبرو باشیم‎ و دولت آمریکا ناتوان از مقابله با کرونا است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری رسا، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان درباره آخرین تحولات در لبنان و منطقه سخنرانی کرد.

مشروح سخنان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود با تاکید بر اینکه نبرد با کرونا جنگی است که ممکن است طولانی مدت باشد تاکید کرد که ما مدت زمانی که این کشمکش طول خواهد کشید را نمی دانیم.

وی ابراز داشت در مورد موضوع لبنانی های خارج از کشور٬ افراد مقیم و دانشجویان و مسافرانی که به هر علتی به خارج سفر کرده و در زمان مشخص شده از سوی دولت بازنگشته اند باید باز گردند.

همچنین هیچ مناقشه و جدلی در خصوص لزوم اقدام دولت برای تامین تمامی مستلزمات مربوط به این بازگشت وجود ندارد و تمامی تلاش ها باید در این مسیر صورت گیرد تا بازگشت این افراد در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که طی روزهای گذشته مناقشه هایی وجود داشت که نشان می دهد برخی به دنبال ترساندن مسئولان دولتی نسبت به این موضوع اقدام می کنند و همچنین برخی زمزمه ها در کشور شنیده می شود مربوط به اینکه از گسترش ویروس و ناتوانی کشور در کنترل آن صحبت می شود.

وی ابراز داشت که از همان ساعات اولیه ما در جریان اوضاع قرار داشتیم و تلاش می کردیم نتیجه مطلوب را به دست آوریم ٬البته این روزها آسان نیست و پرونده های گسترده ای وجود دارد و یک چالش تاریخی در برابر دولت و ملت را در پیش رو داریم؛ اما باید این مسئولیت را بپذیریم و ملت لبنان نیز باید از دولت پشتیبانی کنند.

این پشتیبانی تنها منحصر به یک منطقه یا یک جریان نمی شود.

لبنانی هایی که در خارج از کشور هستند در حال حاضر فریاد می زنند و باید با فریاد کمک آنها تعامل داشته باشیم و با همکاری یکدیگر می توانیم از این مشکل عبور کنیم.

سید حسن نصرالله موفقیت در این ماموریت ملی بزرگ را افتخاری واقعی برای دولت کنونی دانست و تاکید کرد که هیچکس موضوع بازگشت برنامه ریزی نشده لبنانی ها را نمی خواهد اما به سهولت می توان اقدامات پزشکی و بهداشتی لازم را در این زمینه اتخاذ کرد.

نکته مهم در این زمینه آن است که تصمیم مورد نظر گرفته شود.

با جدیت باید در پرونده بازگشت لبنانی های خارج از کشور عمل کرد دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد که بازگشت این افراد باید به صورت روشمند و همراه با امنیت و در چارچوب اجرایی مشخصی صورت گیرد، لذا شتابزدگی در این زمینه درست نیست بلکه باید با جدیت در روند اقدامات عمل شود.

امروز برای تمامی طرف های مرتبط با این پرونده روز جدی کار و تلاش است.

وی در عین حال تاکید کرد که باید سرعت مطلوب در این پرونده دنبال شود چرا که در برخی از کشورها تعداد مبتلایان هنوز محدود است و تاخیر بیشتر می تواند باعث پیچیده تر شدن مسئله شود و ما می توانیم مانع از بروز این مصیبت شویم.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که موضوع ضعف نظام بهداشتی در برخی دولت ها و امکان بروز فروپاشی اجتماعی و امنیتی در آنها و امکان جان باختن لبنانی های آن خارج از کشور را نیز نباید نادیده گرفت.

نصرالله ادامه داد که حتی در کشوری مثل آمریکا نیز نگرانی ناشی از فروپاشی اجتماعی و امنیتی و بهداشتی وجود دارد که تمامی دنیا اقدام به خرید سلاح از آن می کنند، چه برسد به برخی از کشورهای آفریقایی که این نگرانی درباره آنها بیشتر است؛ لذا این پرونده باید با سرعت و بدون اتلاف وقت مورد بررسی قرار گیرد و به نظر من این موضوع قطعی شده است و با قاطعیت این مسئله را در بیانیه نخست وزیر نیز مشاهده کردیم.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع نیازمند همکاری همگانی است ابراز داشت که نباید تنها دولت را مسئول این پرونده بدانیم و خودمان هیچ اقدامی در قبال آن انجام ندهیم؛ چرا که حجم این پرونده بزرگتر از دولت و نظام است.

هر کسی که پول یا امکانات بهداشتی یا مکان هایی برای قرنطینه و یا بیمارستان ها را در اختیار دارد باید در این زمینه کمک کند.

همه بدون استثنا باید در این زمینه وارد عمل شوند؛ چرا که این پرونده بسیار حساس بوده و نیازمند تلاش های گسترده و سریع است.

این پرونده بیشترین حد از همبستگی معنوی و سیاسی را می طلبد.

دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به برخی گروه های معارض دولت موجود در لبنان تاکید کرد که تایید این مطلب نباید همراه با ارائه برخی تعابیر آزار دهنده باشد، چرا که همین یک ماه پیش بود که مواضع آنها مبتنی بر بستن فرودگاه و مرزها بود؛ البته اصلاح این مواضع نکته مثبتی به شمار می رود اما باید این موضوع با همبستگی و همکاری و زبان عاری از تحریک دنبال شود تا بتوانیم لبنانی های خارج از کشور را بازگردانیم و از آنها حمایت کنیم.

تمامی اقدامات پزشکی لازم نیز باید برای این افراد و حمایت از خانواده های آنها صورت گیرد.

سید نصرالله تاکید کرد که این امر با همت تمامی مسئولان و تعامل مثبت و تلاش های روزمره آنها قابل اجرا است و ما باید بر تمامی مشکلات و سختی ها فائق آییم.

ما بخشی از جنگ جهانی با کرونا هستیم دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع جنگ با ویروس کرونا پرداخته و ابراز داشت که ما باید خود را بخشی از جنگ جهانی با کرونا بدانیم چرا که تمامی دنیا مشغول این جنگ و مقابله با پیامدهای آن است و به دنبال راه حلی برای مداوای این بیماری می گردد.

هنگامی که ما تحولات طرف ها و کشورهای دیگر را پیگیری می کنیم، می بینیم که آنها چگونه با این بحران مواجه شده و چه اقداماتی را انجام می دهند.

ما در لبنان می بینیم که تلاش های این کشورها به کجا رسیده و این موضوع می تواند بر نحوه مدیریت لبنان در این جنگ تأثیرگذار باشد و از تجربه های دیگران در این رابطه استفاده کند.

سید حسن نصرالله ادامه داد که برخی دولت ها در چندین کشور دنیا از این تقابل ناتوان مانده اند، البته ما در مجموع اوضاع لبنان را مورد قبول و معقول می بینیم و تقابل خوبی با این خطر و چالش صورت گرفته است.

دولت تدابیر خوبی بر اساس پتانسیل های خود انجام داده و من از همان روز اول اعلام کرده ام که هر تصمیمی که دولت در این رابطه بگیرد ما مشکلی با آن نداریم.

البته بسیاری از مردم معنای اعلام حالت فوق العاده را نمی دانند.

وی خاطرنشان کرد که اقدامات خوب و معقولی در این زمینه صورت گرفته و باید نسبت به تلاش های دولت و وزرای دولت و نیز توجه ویژه میشل عون رییس جمهور کشور و نبیه بری رییس پارلمان و تمامی گروه هایی که وارد این عرصه شده اند توجه داشته باشیم.

فضای کلی کشور در حال حاضر مثبت است سید حسن نصرالله ابراز داشت که با وجود تمامی این اختلافات، در قلب درگیری با دشمن مهم ترین نکته تمرکز بر مقابله با دشمن و عدم پرداختن به مسائل دیگر است.

برای مقابله با دشمن نیاز به وقت و آسودگی کافی داریم.

فضای کلی کشور در حال حاضر مثبت است٬ اما ما نباید اطمینان زیادی داشته باشیم چرا که همچنان در ابتدای این جنگ و خطر و چالش قرار دادیم و تا پایان آن راه زیادی باقی مانده است.

سید حسن نصرالله در سخنرانی امشب خود ادامه داد که در حال حاضر این دشمن ناشناخته مانده و دنیا در برابر آن متحیر شده است، اما ملت ما و ملت های منطقه مصیبت های بسیار بزرگتر از آن را پشت سر گذاشته اند و در حال حاضر ما نیازمند هوشمندی و اقدام مسئولانه هستیم و باید خود را برای بدترین احتمال ها آماده نگه داریم.

ما در ابتدای راه قرار داریم و باید سخت گیری بیشتر و اقدامات جدی تری در این زمینه انجام داده و گام های خود را تکمیل کنیم.

وی روند مقابله با این ویروس را از چین گرفته تا تمامی نقاط دنیا ساده خواند و تاکید کرد که مقابله با این ویروس با قرنطینه و کناره گرفتن از دیگران امکان پذیر است و باید زنجیره انتقال این ویروس با کمترین خسارت های بشری ممکن قطع شود.

توصیه سید حسن نصرالله به مردم برای عمل به توصیه های پزشکی و اقدامات پیشگیرانه دولت دبیرکل حزب الله لبنان بر پای بندی عمومی نسبت به اقدامات مربوط به بسیج عمومی مردم در روز تاکید کرد و گفت که در برخی موارد دنیا تنها نیازمند یک یا دو روز کار جدی بوده و هرگونه نقض این حالت به معنی از بین بردن تمامی تلاش ها تلقی می شود.

پایبندی به موضوع قرنطینه باید ادامه پیدا کند و در غیر این صورت تمامی اقدامات بی فایده خواهد بود.

سید حسن نصرالله در مورد اقدامات و تدابیر شبانه نیز خواستار توجه مردم به این موضوع و رعایت موارد اعلامی شد و تاکید کرد که بر اساس اطلاعات موجود تمامی شهروندان باید این موضوع را به عنوان موضوع مرگ و زندگی لبنانی ها ببینند و آن را ساده ندانند.

دبیر کل حزب الله همکاری اجتماعی و همبستگی جمعی موجود در این مسیر را ویژه خواند و تاکید کرد که باید طرح های طولانی مدتی اتخاذ شود تا این تلاش ها به بار بنشیند و من از تمامی شهرها و مناطق می خواهم که حساسیت ها را کنار بگذارند و برای تکمیل روند تقابل با این ویروس با دولت همکاری داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه رقابت در میان جریان های مختلف امری طبیعی است، ابراز داشت ما خواستار ایجاد رقابت مثبت و تکاملی به ویژه در روستاها و شهرهای مختلف هستیم؛چراکه این موضوع ارتباطی با رقابت سیاسی ندارد و باید با ابعاد انسانی با آن تعامل شود.

دبیر کل حزب الله لبنان به موضوع ثبت سوابق پزشکی خانواده ها در لیست های دولتی و شهرداری ها اشاره و تاکید کرد که این موضوع نیز نباید نادیده گرفته شود و در صورتی که فرد خودش امکان شرکت در این روند را نداشته باشد، نزدیکان افراد شامل پدر و مادر و برادران و خواهران و دیگران باید آن را رعایت کنند تا طرف های ذیربط در جریان اوضاع قرار داشته باشند.

حتی همسایگان نیز می تواند در این زمینه ایفای نقش کنند.

درخواست نصرالله از دستگاه قضایی برای مقابله با گرانی و احتکار کالاهای اساسی وی در ادامه به موضوع گرانی و افزایش قیمت و احتکار برخی کالاها و مواد اشاره و تاکید کرد که طرف های دولتی باید در این زمینه با جدیت وارد عمل شوند چراکه این اقدامات غیرقانونی و غیر اخلاقی و غیر شرعی است و باید وزارتخانه ها و دستگاه های امنیتی و قضایی با سخت گیری زیادی در این زمینه وارد عمل شوند.

سید نصرالله تاکید کرد که در روند مقابله با بیماری و گرسنگی همه جریانها مسئول هستند و تجار محتکر قبل از اینکه با اقدامات سختگیرانه و خشن مواجه شوند، باید به اقدامات خود پایان دهند؛ چراکه سوء استفاده از شرایط کنونی جرم محسوب می شود.

سید حسن نصرالله همچنین از تجار شرافتمند که مبانی اخلاقی و دینی را مراعات کرده و از خداوند پرهیز دارند، خواست تا وارد عمل شده و با کاهش سود خود احتکار موجود را از بین ببرند و افزایش قیمت ها را متوقف کنند و اظهار داشت که این یک ماموریت اخلاقی و انسانی و ملی بزرگ است.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه به موضوع سپرده های موجود در بانک ها اشاره و تاکید کرد که تامین سپرده های کوچک در بانک ها از طریق اموالی که در داخل و خارج از لبنان وجود دارد امکان پذیر است و حل و فصل این موضوع یک مسئولیت اخلاقی و انسانی به شمار می رود.

وی تاکید کرد که پرداخت اموال این اداره به آنها می تواند بار تامین مواد اولیه برای خانواده ها را کاهش دهد و راه حل این بازار از سوی دولت یا ابتکار شخصی بانکها امکان پذیر است و درباره دانشجویان خارج از کشور نیز باید به موضوع حواله های بانکی آنها رسیدگی شود.

سید نصرالله ادامه داد که بانکها از سال 1992 تاکنون ده ها میلیارد دلار سود کرده اند و امروز که ما در برابر خطرناک ترین مرحله فراروی ملت لبنان قرار داریم می خواهیم ببینیم آنها چگونه به دولت و ملت کمک می کنند؟ دبیر کل حزب الله با اشاره به کمک 6 میلیون دلاری بانک ها و ایجاد جنجال نسبت به این کمک از طریق رسانه های جمعی و پخش مستقیم اعلام این موضوع تاکید کرد که این کار یک ننگ به شمار رود.

من نمی دانم چگونه می توان احساسات انسانی بانکداران را برانگیخت و امیدوارم کسی در این زمینه به ما کمک کند.

من نمی خواهم این پرونده را باز کنم که آنها چگونه سودهای بالایی به دست آورده اند، اما شاید در آینده مجبور شویم به این پرونده نیز بپردازیم.

وی خطاب به بانک داران لبنان گفت: شما می توانید سپرده های کوچک و حواله های مالی به دانشجویان را مورد رسیدگی قرار دهید و دیگر سکوت در این زمینه جایز نیست.

در صورتی که دولت به این نتیجه برسد که نمی تواند اقدامی در این زمینه انجام دهد کافیست این موضوع را اعلام کند.

با این وجود ما همچنان سعی داریم احساسات انسانی شما را برانگیخته و بیدار کنیم.

دبیر کل حزب الله لبنان خطاب به سرمایه داران کشور تاکید کرد که شما باید وارد عمل شوید و اجر خود را از خداوند و مردم دریافت خواهید کرد؛ همان گونه که در روند انتخابات اقدام به خرید آراء می کردید، الان نیز اگر دنیا و آخرت را می خواهید باید از پول های خود استفاده کنید.

وی بخشی از سخنان خود را به مبتلایان به بیماری کرونا اختصاص داده و گفت که اعمال رفتار برخی ها باعث می شود که این بیماری اثرات روانی بدی بر انسان داشته باشد.

مردم باید با این بیماری نیز مانند هر بیماری دیگری تعامل کنند.

نظم جهانی جدیدی در حال شکل گیری است به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم ٬ دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اتفاقاتی که در نقاط مختلف دنیا می افتد از نخبگان درخواست کرد تا نسبت به تحولات بی سابقه کنونی و پیامدهای آن که می تواند فراتر از جنگ جهانی اول و دوم باشد، هوشیار باشند؛ چرا که دنیا بعد از بحران کنونی می تواند یک نظم جهانی جدید را رقم بزند.

زیرا آنچه که اتفاق افتاده ٬ تمامی مسافت ها را در نوردیده و امروز یک مناقشه فرهنگی و عقیدتی و دینی و فلسفی را پدید آورده است.

این اتفاق همچنین مناقشه ای نیز در اولویت دولت ها و میزان تاثیرگذاری سازمان ملل متحد و فراکسیون های بین المللی ایجاد کرده است.

ما نمی دانیم که در این دوره آیا آمریکا همچنان متحد باقی خواهد ماند و آیا اتحادیه اروپا به اتحاد خود ادامه می دهد یا نه؛ ضمن این که مناقشه های زیادی در خصوص نقش سازمانهای بهداشتی در دنیا و نظام سرمایه داری اقتصادی کنونی وجود دارد.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: ما باید بدون شتاب زدگی روند تحولات را دنبال کنیم چرا که پیش بینی روند نهایی تحولات از الان مشکل است، اما نکته قطعی این است که ما امروز در برابر تجربه ای جدید و بی سابقه در طول 100 یا 200 سال گذشته قرار گرفته ایم که ممکن است بشریت را به شرایط جدیدی در سطوح مختلف برساند.

ضعف آمریکا برای مقابله با کرونا وی خواستار عبرت گرفتن از روند تحولات کنونی دنیا شد و تاکید کرد: امروز ما می بینیم دولت آمریکا متزلزل و متحیر است، در حالی که خود را قدرت بزرگ دنیا معرفی می کند.

آنچه که امروز ما در صفحات تلویزیون شاهد آن هستیم و باید از آن عبرت بگیریم این است که دنیای کنونی و بشری که به این تکنولوژی و تمدن رسیده ، در برابر ویروسی به این کوچکی ناتوان است.

این واقعیت کنونی دنیا است؛ دولت ها و شرکت ها و صندوق بین المللی پول مسدود شده اند و دنیا در مرحله رکود اقتصادی قرار گرفته٬ دانشگاه ها و مدارس و گردشگری متوقف شده و سه میلیارد و صدها میلیون انسان محبوس شده اند.

نصرالله در پایان تاکید کرد که اتفاقاتی که افتاده باید مورد عبرت قرار گیرد و انشاءالله راه حل مداوای آن نیز پیدا شود.

پناه بردن به خداوند متعال قویترین صدایی است که در نزد ما وجود دارد و باید در واقعیت این موضوع تأمل و تفکر صورت گیرد.

جنگ یمن و استقبال از ابتکار عمل رهبرانصارالله درباره زندانیان فلسطینی دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنرانی خود به موضوع پایان پنجمین سال اعلام جنگ یمن پرداخته و تاکید کرد که ملت یمن با ایستادگی اسطوره ای و قهرمانانه خود پیروزی های بزرگی را در عرصه میدانی تحقق بخشیده است.

من بار دیگر از عوامل تجاوز به یمن به ویژه حاکمیت آل سعود می خواهم که این جنگ را متوقف کنند٬ آن هم در شرایطی که تمام دنیا در حال حاضر به دنبال راهی برای توقف جنگ ها و جستجوی نحوه مقابله با ویروس کرونا است.

این فریاد امروز بیش از هر زمان دیگری باید به آسمان بلند شود و همه دنیا باید از عربستان بخواهند که این جنگ را متوقف کند.

وی با تقدیر از طرح سید عبدالمالک الحوثی در اعلام آمادگی برای مبادله بازداشتی های فلسطینی در عربستان با وجود اینکه اسرای این کشور در زندانهای آل سعود هستند، تاکید کرد که این یک اقدام اخلاقی و انسانی و نشان دهنده مواضع این ملت قهرمان و ایستادگی آنها در کنار ملت فلسطین بوده و این اتفاق باید مورد تقدیر قرار گیرد.

/983/ب منبع: تسنیم
کلید واژه ها: دبیرکل حزب الله لبنان - حزب الله لبنان - مقابله با کرونا - دبیرکل حزب الله - سید حسن نصرالله - حسن نصرالله - دولت آمریکا - حزب الله - لبنان - کرونا - الله - نصرالله - دبیر کل حزب الله لبنان - سید حسن - دبیرکل - مقابله - آمریکا - دبیر - دولت - سخنرانی - جهانی - پایان - دانشجویان - نظام - زمان - جدید - خبرگزاری - طولانی - گزارش - منطقه

آخرین اخبار سرویس:
الحشد الشعبی از کشف شواهد ادامه حمایت قدرت هایی خارجی از داعش در عراق خبر داد

عراق|واکنش ها به هتاکی رسانه سعودی به مرجعیت؛ «آل سعود از خطوط قرمز ملت عراق تجاوز کرد»

مرگ بوکسور 14 ساله مشهدی/ او سکته کرد!+عکس

فارن پالیسی: ایران در برابر فشار های آمریکا ایمن شده است

درباره ولادیمیر ناباکوف

صادرات گاز ایران به ترکیه از سرگرفته شد

میخاییلوف: بازی کردن در لهستان سخت است

لژیونر هندبال ایران به لیگ رومانی پیوست

گفت وگوی نمایندگان ایران، روسیه وترکیه

ترکیه: قاتلان سعودی خاشقچی محاکمه می شوند

استارت دوباره لیگ والیبال یونان

دفع حمله داعش به جنوب سامراء

مداخله مستقیم ترکیه در تحولات لیبی

شکست کمپین فشار حداکثری آمریکا در برابر ایران

بیش از 131 هزار قربانی در آمریکا

ویروس جهش یافته 6 برابر بیشتر توانایی سرایت به انسان ها را دارد.

بهرام قاسمی: ایران 40 سال متحمل تحریم های مغایر با موازین انسانی است

41 زخمی در انفجار مهیب در شمال غرب ترکیه

مخاطبان عام را در یونان هدف تبلیغات قرار دهید

فارن پالیسی: نشانه هایی از بهبود اقتصادی در ایران ظاهر شده است

اطلاعات جدید از پیگیری پرونده ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس از زبان نخست وزیر اسبق عراق

خرازی: غرب بداند تحریم اقتصادی و تسلیحاتی ایران را از مسیر راهبردی مستقل خود باز نخواهد داشت

درخواست سفیر ایران در فرانسه از مراجع بین المللی درباره اقدامات خصمانه آمریکا

وقت آن نرسیده مراجع بین المللی با آمریکا به عنوان ناقض حقوق بشر برخورد کنند؟

چین خواستار تحقیق درباره اسپانیا به عنوان منشأ شیوع کرونا شد

شکست توطئه سیاستمداران آمریکا در هنگ کنگ

چاک شومر: ترامپ در توهم به سر می برد

سخنگوی سنتکام: 30 نظامی آمریکایی در کویت به کرونا مبتلا شده اند

فارن پالیسی: ایران در برابر فشار های آمریکا ایمن شده

رایزنی هیات عراقی با نخست وزیر لبنان درباره صادرات نفت

31 حمله هوایی ائتلاف عربی به چهار استان یمن

ارتش یمن از حمله «پهپادی گسترده» به داخل خاک عربستان سعودی خبر داد

تسلا اخراج کارگرانش را انکار کرد

تولید 52.7 میلیون تن زباله الکترونیکی در سال 2019

کیم جونگ-اون از «موفقیت درخشان» کره شمالی در برابر کرونا می گوید

کیم جونگ-اون از «موفقیت درخشان» کره شمالی در برابر کرونا می گوید

سفر هوک به سرزمین های اشغالی و تکاپو تازه آمریکا و اسراییل علیه ایران

خوش رقصی اعراب برای آمریکا و رژیم صهیونیستی

فارن پالیسی: ایران در برابر فشار های آمریکا ایمن شده

سوال سفیر ایران در فرانسه از سازمان های بین المللی

آسیا تایمز: دولت ترامپ به دنبال مرگ برجام است

مبتلا شدن 30 نظامی آمریکایی در کویت به کرونا

سناتور ارشد آمریکایی: ترامپ در توهم به سر می برد

ایران در برابر فشارهای آمریکا ایمن شده است

مسکو: فعالیت موشکی چین چالش امنیتی نیست

واکنش النُجَباء به توهین یک روزنامه سعودی به آیت الله سیستانی

میلاد کی مرام به همراه پدر خوش تیپش +عکس

هند از فرانسه و روسیه جنگنده می خرد

نخست وزیر به اتهام های اخلاقی علیه پسر ملکه انگلیس پاسخ داد

انتقاد سفیر ایران در فرانسه از سکوت مراجع بین المللی در قبال نقض حقوق بشر در آمریکا

کیم جونگ اون: از ورود کرونا به کره شمالی کاملاً جلوگیری کردیم

کیم جونگ اون: از ورود کرونا به کره شمالی کاملاً جلوگیری کردیم

انتخابات ریاست جمهوری بولیوی 6 سپتامبر برگزار می شود

پهباد های یمن فرودگان نجران عربستان را بمب باران کردند

قریشی به کرونا مبتلا شد

تحریم ومرگ پروانه ها

نخستین جوان ایرانی در جمع 10 فرد تأثیرگذار جهان

فارن پالیسی: نشانه هایی از بهبود اقتصادی در ایران ظاهر شده است

یادبود ربوده شدن دیپلمات های ایرانی در لبنان

بیانیه آژانس درباره حادثه در تاسیسات هسته ای نطنز

وزیرخارجه پاکستان: به کرونا مبتلا شدم

نامه ظریف به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

صدراعظم آلمان هم بالاخره ماسک زد +عکس

لحظه انفجار در کارخانه فشفشه سازی ترکیه (فیلم)

حملات پهپادی گسترده یمن به داخل خاک عربستان

استعفای دولت فرانسه و معرفی نخست وزیر جدید

توافق کانادا با ایران بر سر گرفتن غرامت هواپیمای اوکراینی

روسیه: تمدیدهای تحریم های تسلیحاتی علیه ایران سازنده نیست

بازداشت گروهک مأمور شده توسط اسراییل در غزه

نخست وزیر جدید فرانسه کیست؟

وزیر خارجه پاکستان کرونا گرفت

الحاق کرانه باختری پشت چراغ قرمز/ سرانجام کار چه خواهد شد؟ |

سناتور ارشد آمریکایی: ترامپ در توهم به سر می برد

لحظه حمله هوایی ترکیه به روستای کردنشین هنگام آب تنی یک خانواده + فیلم

جزییات جدید از خودسانسوری جاسوس ها جلوی ترامپ

ساینس دیلی: واکسن جدید کرونا نتایج امیدوارکننده داشته است

موفقیت حشد شعبی در نابودی مهمترین کانون تروریسم

نامه ظریف به «بورل» درباره عدم پایبندی کشورهای اروپایی به برجام

لحظه انفجار در بزرگترین کارخانه فشفشه سازی ترکیه + ویدئو

ظریف به بورل نامه نوشت

ترکیه از اتحاد فلسطینی ها در برابر اشغال کرانه باختری حمایت کرد

حمله پهپادی یمن به جنوب عربستان

شکست و انزوای مجدد آمریکا در نشست شورای امنیت

حمله پهپاد های انصارالله یمن به عربستان

نگاهی دیگر به قرارداد 25 ساله ایران و چین

نوری المالکی در مورد سرنخ های ترور سردار سلیمانی چه گفت؟

جنگل های آمازون قربانی غیر مستقیم کرونا

مادر و دختری که با هم پزشک شدند +عکس

نظرسنجی | نارضایتی از شرایط کنونی در آمریکا به حدود 90 درصد رسید

سناتور ارشد آمریکایی: ترامپ در توهم به سر می برد

اروپایی ها باید به برجام پایبند باشند

حمله پهپادی گسترده یمن به جنوب غرب عربستان

رهبر کره شمالی: ما ورود کرونا به کشور را متوقف کردیم

ظریف به بورل نامه نوشت

حمله پهپادی یمن به جنوب عربستان

مکرون، نخست وزیر جدید را انتخاب کرد

رهبر کره شمالی: ما ورود کرونا به کشور را متوقف کردیم

درخواست سوئد برای اعمال فشار بر اسراییل به منظور جلوگیری از طرح الحاق اراضی فلسطینی

تصویب طرح تحریم بانک های مرتبط با قانون جدید امنیت ملی چین در سنای آمریکا/ هشدار چین

بیانیه مهم آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

دولت آمریکا ناتوان از مقابله با کرونا است

دولت آمریکا ناتوان از مقابله با کرونا است