مطالب مرتبط:
احتمال کودتای نظامی آمریکا در عراق
بحران کرونا؛ آمریکا منتظر بیکاری فزاینده نیروی کار است
آمریکا درپی کودتا در عراق است!
هشدار کارشناس امنیتی عراق نسبت به ورود اسلحه و تجهیزات جدید آمریکا به پایگاه عین الاسد
هشدار درباره وارد کردن سلاح و تجهیزات جدید آمریکا به پایگاه «عین الأسد» عراق
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 فروردین 1399 ساعت 20:072020-03-26بين الملل

تحرکات خطرناک آمریکا در عراق/کودتای خونین در کار است؟


این روزها آمریکایی ها در سایه شیوع کرونا در حال تحرکاتی خطرناک در عراق هستند؛ به طوری که روز گذشته کتائب حزب الله عراق از طرح خطرناک واشنگتن در عراق پرده برداشت.

- گردان های حزب الله عراق روز چهارشنبه تهدید کرد هر دستگاه امنیتی عراقی را که در طرح نظامی شرکت داشته باشد که واشنگتن برای آن در عراق مقدمه چینی می کند، هدف قرار خواهند داد.

زنگ خطری که گردان های حزب الله عراق به صدا درآورد گردان های حزب الله در بیانیه ای اعلام کرد: در سایه شرایط دشواری که بر عراق می گذرد و با به حالت آماده باش درآوردن تمامی امکانات جهت رویارویی با خطر ویروس کرونا – که شخص ترامپ تروریست و دولت جنایتکارش به شیوع آن متهم هستند- و با مشغول بودن گروه های مردمی و گروه های مقاومت جهت حمایت از تلاش های دولتی و تقویت آن از طریق ابتکار عمل های ساخت بیمارستان های صحرایی و راه اندازی پویش های گندزدایی و ضد عفونی کردن و دوشادوشی ها برای کمک به مردم؛ که این زیباترین صفحه از جهاد درمانی مقاومت است؛ شاهد تحرکات مشکوک نیروهای آمریکایی و مزدوران آن هستیم که از این شرایط سوءاستفاده می کنند تا اهداف مشکوکی را اجرا کرده و برنامه های خود را پیش ببرند که از مدت ها قبل برای رسیدن به آن تلاش کرده بودند.

در این بیانیه آمده است: طی روزهای اخیر، کمپین های رسانه ای روانی آمریکا شدت گرفته است که این کمپین ها به منزله مقدمه چینی برای یک طرح آمریکایی است که متمرکز بر انجام هلی برن و در کنار آن، حمایت زمینی و پشتیبانی آتشین از سوی جنگنده هایشان در حمله به پایگاه های دستگاه های امنیتی و حشد شعبی و مقاومت اسلامی است که در این اقدام آمریکا، یک دستگاه نظامی عراقی و نیز یک دستگاه امنیتی نیز مشارکت دارد.

این طرح آمریکا زیرساخت های اساسی کشور عراق را در معرض خطر قرار می دهد و به صلح داخلی آسیب می رساند.

اطلاعاتی که ما در اختیار داریم، باعث می شود که به صورت جدی با این طرح با توجه به خطرات و پیامدهای آن برخورد کنیم.

گردان های حزب الله در این بیانیه اعلام کرد: این اقدام و پیامدهای خطرناکی که در پی دارد، در شرایطی که عراق در بحران درمانی اضطراری به سر می برد، اوضاع را وخیم تر خواهد کرد و باعث فاجعه انسانی در سطح جامعه می شود که نمی توان آن را تحت کنترل درآورد.

اگر دشمن آمریکایی اشغالگر به اقدام احمقانه خودش مبادرت ورزد، ما را در مقابل گزینه های بسیار گسترده ای قرار می دهد که ما را وادار می سازد مراحل بسیاری را برای معادله رویارویی با آن، پشت سر بگذاریم وکتائب حزب الله عراق: با تمام توان به تمامی تأسیسات نظامی، امنیتی و اقتصادی آن بدون هیچ استثنایی پاسخ خواهیم دادبا تمام توان به تمامی تأسیسات نظامی، امنیتی واقتصادی آن بدون هیچ استثنایی پاسخ خواهیم داد و کاری خواهیم کرد پایگاه هایی که آنها برای هدف قرار دادنش برنامه ریزی می کنند، تبدیل به گورستان و نیز لکه ننگی برای آنها و طرف های همکاری کرده با آنها شود.

گردان های حزب الله همچنین با هشدار به هر طرف عراقی که به خودش اجازه دهد در این طرح توطئه آمیز شرکت کند، تاکید کرد: این طرف باید این مسئله را لحاظ کند که با آن به عنوان دشمن برخورد خواهد شد و خیانتش مورد بخشش واقع نخواهد شد و جنایتش بخشیده نمی شود و به شدت در تمامی سطوح عشایری، حقوقی و مردمی با آن برخورد خواهد شد.

گردان های حزب الله بر لزوم آمادگی برادران مجاهد فداکار و ملیِ مخلص از میان گروه ها و طرف های مردمی از طریق فراهم کردن نیرو و تجهیزات برای برخورد با آن شرارتی که این دشمن ظالم برای آن آماده می شود تاکید کرد و اینکه برای مقابله با هر حماقتی که ممکن است دشمن به آن دست بزند و بخواهد عراق را به سمت آن بکشاند، آماده شوند .

از سوی دیگر محمد البلداوی نماینده پارلمان عراق از وجود ادله و شواهد از نیت آمریکا برای نوعی کودتا در عراق از طریق عناصر داعش خبر داد و اعلام کرد: ادله و قرائنی وجود دارد از طرحی آمریکایی برای توطئه علیه عراق از طریق تلاش برای کودتا.

قرائنی که ما به آن دست یافته ایم، حاکی از فعال کردن هسته های خاموش داعش در سه استان عراق یعنی صلاح الدین، نینوی و دیالی است.

به گفته این نماینده عراقی، آنچه اکنون در رسانه های منتسب به کشورهای عربی خلیج فارس مطرح شده مقدمه ای است برای این طرح آمریکا.

هیچ دودی بدون آتش نیستالبلداوی: آنچه اکنون در رسانه های منتسب به کشورهای عربی خلیج فارس مطرح شده مقدمه ای است برای این طرح آمریکا.

هیچ دودی بدون آتش نیست.

یکی از ادله دیگر برای این طرح، تلاش آمریکا و فشار بر دولت عراق برای آزاد کردن زندانیان داعشی به بهانه شیوع ویروس کرونا است .

در همین زمینه، یک روزنامه کویتی، روز یکشنبه به نقل از یک منبع آگاه فاش کرد، آمریکا برای اجرای یک کودتای نظامی در عراق برای کنترل قدرت برنامه ریزی می کند و این موضوع را به متحدان خود در بغداد اطلاع داده است.

روزنامه الجریده کویت آورده است: اطلاعاتی موجود است که نشان می دهد آمریکایی ها به متحدان خود در بغداد گفته اند، تکیه بر سازمان های جامعه مدنی دیگر فایده ای ندارد و بدون همراهی با نیروهای مسلح طرفدار واشنگتن موفق نخواهد شد.

ترکیب سیاسی موجود در عراق، این اجازه را به آمریکایی ها نمی دهد که نخست وزیر وابسته به خود را بر سر قدرت بیاورند، مگر در صورتی که کودتایی نظامی طرفدار واشنگتن برای دستیابی به قدرت اتفاق بیفتد.

ترور سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و ابومهدی المهندس، نایب رییس حشد الشعبی، آغاز تحرکات آمریکا برای حمله به قدرت در عراق است .

همزمان روزنامه القدس العربی به نقل از یک منبع ویژه اعلام کرد: علت عقب نشینی نیروهای آمریکایی از برخی پایگاه ها و تمرکز در برخی پایگاه های خاص به علت وجود عملیات های نظامی آتی علیه نیروهای آمریکایی است.

این نیروها به طور کامل عقب نشینی نکرده اند و برخی مستشاران نظامی و دستگاه های خاص را باقی گذاشته اند.

این منبع می افزاید: شواهدی مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از عراق وجود ندارد زیرا روزانه ادوات و سلاح های سنگین با هواپیما وارد می شود و نیروهای ویژه حضور دارند.

آمریکاییها از طریق استقرار پاتریوت قصد دارند که نیروهای خود را از موشک ها در امان بدارند.

عراق در حال حاضر به کانون توجه آمریکایی ها تبدیل شده است و آنها قصد افزایش نیرو هم دارند.

آمریکایی ها به دنبال حضور در غرب عراق، اقلیم کردستان و بغداد هستند .

از سوی دیگر رأی الیوم هم در مطلبی آورده است: انتقام ایرانی-عراقی به خاطر شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس گرفته نشده استانتقام ایرانی-عراقی به خاطر شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس گرفته نشده است و این دو یعنی عراق و ایران ساکت نخواهند نشست و سکوت کنونی آنها در راستای آماده شدن خوب و طرح دقیقی است و اینکه انتقامی در حد این دو شهید و رفقایشان باشد.

رای الیوم می نویسد: شاید آمریکاییها به متحد خود عدنان الزرفی دلبسته اند اما امیدی به موفقیت آن نمی رود و حتی اگر هم موفق شود جرات نقض مصوبه پارلمان در خروج نیروها و پایگاه های آمریکایی را ندارد.

آمریکا که 6 تریلیون دلار و 3500 نظامی خود را در عراق از دست داده است به طور قطع شکست خواهد خورد و پایگاه های کنونی خود را از دست خواهد داد و نظامیان آمریکایی خوار و ذلیل خارج خواهند شد.

عراق حاکمیت خود را باز می یابد و انتقام خون شهدایش را خواهد گرفت .

قدر مسلم آن است که شرایط کنونی عراق به مثابه آرامش قبل از طوفان و آتش زیر خاکستر است.

اوضاع این کشور طی هفته ها و ماههای آتی آبستن تحولات خطرناکی خواهد بود به ویژه که شرایط سیاسی در این کشور باثبات نیست و مشخص نیست که سرنوشت عدنان الزرفی به کجا منتهی خواهد شد و آیا وی می تواند که کابینه را تشکیل دهد و در صورت تحقق این ماموریت سخت آیا توان عبور از چالشهای دشوار را خواهد داشت.


کلید واژه ها: گردان های حزب الله - گردان های حزب الله عراق - حزب الله عراق - عراق - حزب الله - خطرناک - الله - گردان - واشنگتن - ساخت بیمارستان - کتائب حزب الله - آمریکا - ویروس کرونا - آمریکایی ها - کرونا - راه اندازی - ابتکار عمل - بیمارستان - آماده باش - چهارشنبه - گروه - گندزدایی - شیوع - سایه - دولت - آمریکایی - امکانات - تروریست - دستگاه - مقاومت

آخرین اخبار سرویس:
انتقام وحشتناک این مرد از همسر مورد علاقه اش+ تصویر

واشنگتن فری بیکن: معافیت های هسته ای ایران برای یک دوره 60 روزه دیگر تمدید می شوند

آخرین آمار از تلفات کرونا ویروس در جهان/از خودکشی وزیر تا درگیری لفظی ترامپ با عروس ملکه/مسکو قرنطینه شد

آمریکا معافیت تحریم های هسته ای ایران را تمدید می کند 

پاسخ تند شاهزاده هری و مگان به اظهارات ترامپ

نتیجه آزمایش کرونای نتانیاهو منفی شد

استقرار صلح در منطقه تنها با ادامه مقاومت میسر خواهد بود

ترکیب تحریم و کرونا،دشمنی خطرناک تر است

روز زمین، روز حماسه ایستادگی مردم فلسطین است

گفتگوی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و موریتانی

آمریکا معافیت تحریم ها در منع گسترش سلاح های هسته ای ایران را تمدید می کند

آمریکا در حال انتقام جویی از طریق یک فاجعه بشری است |

آمریکا در حال انتقام جویی از طریق یک فاجعه بشری است |

مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 170 نفر رسید

حشد شعبی سومین حمله داعش در دیالی را خنثی کرد

آمریکا در حال انتقام جویی از طریق یک فاجعه بشری است

آمار مبتلایان به کرونا درجهان از مرز 722هزار نفرگذشت

اقدامات روسیه برای مقابله با کرونا از زبان پوتین

اسنادی که مستقیم به ارتش آمریکا تحویل داده می شود

آمریکا معافیت تحریم ها در منع گسترش سلاح های هسته ای ایران را تمدید می کند 

بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت یوم الارض

قاسمی: در جهان مضطرب کرونایی، زمان تحریم نیست

عکس| کریس رونالدو قرنطینه را دور زد!

بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت روز سرزمین فلسطین

بیانیه انصارالله یمن به مناسبت «یوم الارض»

آمریکا در حال انتقام جویی از طریق یک فاجعه بشری است

انتقاد ظریف از آمریکا به زبان عربی

الحشد الشعبی حمله داعش به شرق عراق را دفع کرد

آمریکا دچار زوال فرهنگی و مدیریتی شده و دیگر شایستگی رهبری جهان را ندارد/ جهان پساکرونا به سمت چین متمایل خواهد شد

انتقاد لس انجلس تایمز از بکار بردن فاصله اجتماعی

چرا فقط 3 کشور در مقابله با کرونا موفق بودند؟

احتمال تمدید حضور سه هزار نیروی آمریکایی در غرب آسیا

بیانیه وزارت خارجه به مناسبت روز سرزمین فلسطین

کار زشت آمریکا در بکارگیری از یک فاجعه انسانی

انتقاد ظریف از آمریکا به زبان عربی

در جهان مضطرب کرونایی، زمان تحریم، زورگویی و تسویه حساب های سیاسی نیست

«کرونا» غول های هواپیمایی را نیازمند کمک مالی کرد

بیانیه وزارت امور خارجه ایران به مناسبت روز سرزمین فلسطین

بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت یوم الارض

توجیه خوشگذرانی نیمار در روزهای قرنطینه!

بازداشت جاسوس های رژیم صهیونیستی در غزه

فرصتی طلایی برای فرهنگ سازی جامعه

بیانیه وزارت خارجه به مناسبت روز سرزمین فلسطین

بیانیه وزارت امور خارجه ایران به مناسبت روز سرزمین فلسطین

بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت یوم الارض

الحشد الشعبی حمله داعش به شرق عراق را دفع کرد

بازداشت جاسوس های رژیم صهیونیستی در غزه

ابتلای قطعی بیش از 1،000 تن از کارکنان پنتاگون به کرونا تایید شد

توجیه خوشگذرانی نیمار در روزهای قرنطینه!

آمریکا معافیت تحریم ها در منع گسترش سلاح های هسته ای ایران را تمدید می کند 

هنیه: روز زمین، روز حماسه ایستادگی مردم فلسطین است

توجیه خوشگذرانی نیمار در روزهای قرنطینه!

پیام آمریکا به عبدالمهدی در خصوص حمله به مواضع الحشد الشعبی

فیلم| ممانعت ارتش از ورود خودروهای اردبیل و آذربایجان های شرقی و غربی

مرگ خبرنگار آمریکایی بر اثر ابتلا به کرونا

ظریف: آمریکا در حال انتقام جویی از طریق یک فاجعه بشری است

وزارت امور خارجه: استقرار صلح در منطقه تنها با ادامه مقاومت تا رفع کامل اشغال فلسطین میسر خواهد بود

ابتلای قطعی بیش از 1،000 تن از کارکنان پنتاگون به کرونا تایید شد

جنگ یا کرونا؛ کدامیک ارتش آمریکا را فرو می پاشد؟

از قرنطینه مکه مکرمه تا بی تفاوتی رییس جمهور برزیل به کرونا

خداحافظی موگرینی با اتحادیه اروپا در سال 98؛ کارنامه جوزپ بورل چه می گوید؟

دره گرند کانیون در آمریکا

بیانیه حزب الله لبنان در خصوص سالگرد «روز زمین»

جنگ یا کرونا؛ کدامیک ارتش آمریکا را فرو می پاشد؟

احتمال تمدید حضور سه هزار نیروی آمریکایی در غرب آسیا

ظریف: در طول تاریخ مشاهده نشده اینگونه از یک فاجعه انسانی استفاده انتخاباتی شود

از قرنطینه مکه مکرمه تا بی تفاوتی رییس جمهور برزیل به کرونا

خاص ترین نمونه گلف وارد حراج می شود/ تحفه آلمانی با امضایی از ایتال دیزاین! (+تصاویر)

الحشد الشعبی حمله داعش به شرق عراق را دفع کرد

عبدالمهدی: پروازهای غیرمجاز را دنبال می کنیم

شوک خانم دیپلمات اروپایی از شیوع بیماری مرگبار در تهران

پیام آمریکا به عادل عبدالمهدی در خصوص حمله به الحشد الشعبی

بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت روز سرزمین فلسطین

آخرین آمار از تلفات کرونا ویروس در جهان/از خودکشی وزیر تا درگیری لفظی ترامپ با عروس ملکه/مسکو قرنطینه شد

پنتاگون ابتلای بیش از 1،000 تن از پرسنل خود به کرونا را تایید کرد

سوء استفاده انتخاباتی رییس جمهور آمریکا از فاجعه انسانی کرونا

تصاویری از شهر نیویورک در روزهای کرونایی

در مورد جاذبه های گردشگری باکو و هند بیشتر بدانید

جواب تست کرونای نتانیاهو مشخص شد

همبستگی و حمایت دولت و ملت موریتانی با دولت و مردم ایران در مبارزه با کرونا

آمریکا احتمالا معافیت همکاری هسته ای با ایران را تمدید خواهد کرد

الحشد الشعبی: آمریکا درباره حملات به مقاومت به عبدالمهدی پیام داده است

الحشد الشعبی حمله داعش به شرق عراق را دفع کرد

بازداشت جاسوسان رژیم صهیونیستی در نوار غزه

پیام آمریکا به عادل عبدالمهدی در خصوص حمله به الحشد الشعبی

ظریف نسبت به انتقام جویی آمریکا از طریق فاجعه انسانی انتقاد کرد

دلار جهانی بالا رفت

لژیونرها | اگر گل علیرضا به چلسی را عادل گزارش میکرد + ویدئو

صف های طولانی دریافت کود شیمیایی در خراسان شمالی

حشدالشعبی حمله داعش در شرق دیاله را دفع کرد

ترامپ: عربستان و روسیه در مسئله نفت دچار جنون شده اند

ظریف: آمریکا در حال انتقام جویی از طریق یک فاجعه بشری است

گفت وگوی تلفنی ترامپ و پوتین

ظریف نسبت به انتقام جویی آمریکا از طریق فاجعه انسانی انتقاد کرد

روایت ظریف از سوءاستفاده انتخاباتی ترامپ از یک فاجعه انسانی

پیام آمریکا به عبدالمهدی در خصوص حمله به مواضع الحشد الشعبی

دوشنبه، بدترین روز فرانسه در شمار جان باختگان کرونا

ثبت دومین مورد فوتی بر اثر کرونا در سوریه

گفتگوی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و موریتانی

فرماندار نیویورک: شمار جان باختگان بیماران کرونا افزایش می یابد

تحرکات خطرناک آمریکا در عراق/کودتای خونین در کار است؟

تحرکات خطرناک آمریکا در عراق/کودتای خونین در کار است؟