مطالب مرتبط:
گزارش|درخواست برای لغو فوری محاصره غزه/ نگرانی از به خطر افتادن جان 5 هزار اسیر در سایه کرونا
درخواست نمایندگان کشورهای مختلف برای لغو تحریم ها
8 شرط وزارت بهداشت برای برگزاری جلسات مجلس/ امیرآبادی: با وجود درخواست وزیر بهداشت، جلسه علنی هفته آینده لغو نشده / نامه «نمکی» باید در هیئت رییسه بررسی شود
درخواست تشکل های مردم نهاد از دبیرکل محترم سازمان ملل متحد/ پیگیر لغو تحریم‎های غیرانسانی امریکا علیه مردم ایران باشید
درخواست نمایندگان کشورهای مختلف برای لغو تحریم ها
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 فروردین 1399 ساعت 16:322020-03-26بين الملل

درخواست برای لغو فوری محاصره غزه


شبکه الجزیره در گزارشی اعلام کرد: پنج هزار اسیر فلسطینی در 22 زندان رژیم اسراییل در سایه نگرانی شدید از وضعیت خود به خاطر شیوع ویروس کرونا گامهای اعتراضی را علیه مقامات رژیم اشغالگر آغاز کرده اند تا به تدابیر بهداشتی که آنها را از خطر این بیماری محافظت کند، - دست بزنند.

از جمله اقدامات اعتراضی اسیران به گفته هیئت رسیدگی به امور اسیران و آزادگان وابسته به سازمان آزادیبخش فلسطین(ساف)، بستن بخشهای زندانها و پس دادن وعده های غذایی در زندانهای مختلف بوده است.

قدری ابوبکر رییس هیئت رسیدگی به امور اسیران و آزادگان فلسطینی به شبکه الجزیره گفت : اسیران زن و مرد از جمله اسیران بیمار و کودک و زن با یک خطر واقعی روبرو هستند که جان آنها به سبب سیاست اهمال و کوتاهی اسراییل تهدید می شود.

وی تصریح کرد اشغالگران اسراییلی، سیاست قتل تدریجی را علیه اسیران در پیش گرفته اند.

قدری با اشاره به بی توجهی اشغالگران به مسائل بهداشت و سلامت اسیران دربند خود تاکید کرد اسراییل سیاست خصمانه ای را علیه اسیران در پیش گرفته که خطر واقعی برای زندگی آنها به شمار می رود، این رژیم حتی به اجساد اسیران پس از جان باختن آنها اهانت می کند.

وی به تصمیمی که چند ماه پیش در کنست(پارلمان) رژیم صهیونیستی اتخاذ شد اشاره کرد که بر منع آزادی زودهنگام اسیران از جمله بیماران تاکید می کند.

وی زندانهای رژیم صهیونیستی را کانون آماده برای شیوع بیماریهای واگیردار به سبب شلوغی و کوتاهی عمدی اشغالگران در نظافت و نگهداری از اسیران توصیف کرد.

قدری به اقدام عمدی رژیم صهیونیستی در خارج کردن پزشکان از زندانها با وجود شیوع ویروس کرونا اشاره کرد.

به گفته وی، حدود 700 اسیر فلسطینی از بیماریهایی همچون قلب و انواع سرطان رنج می برند و نیاز به دخالت پزشکی فوری دارند، همچنین دهها اسیر دچار نقض عضو هم در زندانها به سر می برند.

قدری افزود اسراییل درخواستهای مکرر تشکیلات خودگردان فلسطین و سازمانهای بین المللی برای آزادی اسیران یا حداقل اسیران بیمار و 42 زن و 200 کودک اسیر را برای اینکه از خطر شیوع ویروس کرونا در زندانها در امان بمانند، رد کرده است.

به گفته وی، رژیم اسراییل همچنین با اعلام آمادگی تشکیلات خودگردان و کمیته بین المللی صلیب سرخ برای تامین پزشک و مواد نگهدارنده و ضد عفونی کننده برای اسیران مخالفت کرده است.

رییس هیئت رسیدگی به امور اسیران و آزادگان فلسطینی خاطر نشان کرد تلاشها و تماسهای سیاسی ریاست و دولت فلسطین با سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری بین المللی برای فشار بر رژیم اسراییل به منظور حفظ جان اسیران فلسطینی همچنان ادامه دارد، ولی اسراییل دولت سرکش و قانون شکن است که تمام قوانین و مقررات بین المللی را زیر پا می گذارد.

وی درباره وخیم تر شدن اوضاع داخل زندانها و متوسل شدن اسیران به گسترش دامنه اعتراضات و ورود به اعتصاب غذای باز در صورتی که رژیم اسراییل نیازهای آنها را جدی نگیرد، هشدار داد.

از سوی دیگر سهیر زقوت سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ در غزه به الجزیره گفت در سایه بحران بهداشتی جهانی به سبب ویروس کرونا، اسیران بیشترین نیاز را به توجه و مراقبت پزشکی دارند.

وی افزود از زمان شیوع ویروس کرونا(در مناطق اشغالی) کمیته بین المللی صلیب سرخ گفتگوهای خود با مدیریت زندانهای اسراییلی را به ویژه پس از تعطیلی برنامه ملاقاتی افزایش داده است.

سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ از اظهارنظر درباره واقعیت زندانهای رژیم صهیونیستی و وضعیت اسیران دربند طفره رفت و گفت ما علنا از شرایط بازداشت(اسارت) سخن نمی گوییم.

وی افزود کار کمیته بین المللی صلیب سرخ، آزادی بازداشت شدگان نیست و این تصمیم به مقامات بازداشت کننده(اشغالگران قدس) برمی گردد.

درخواست برای لغو فوری محاصره ظالمانه نوار غزه به سبب شیوع کرونا وزارت بهداشت فلسطین از جامعه بین المللی با تمام نهادهایش درخواست کرد فورا برای لغو محاصره نوار غزه دخالت کند تا این منطقه بتواند با شیوع ویروس کرونا مقابله کند.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین که درباره آخرین تحولات مربوط به ویروس کرونا سخن می گفت، اظهار داشت اشغالگران اسراییلی مسئولیت وخامت اوضاع بهداشتی و انسانی هستند که سبب نیاز و کمبود مستمر در تمام عناصر بهداشتی و انسانی شده است.

وی با بیان اینکه اشغالگران با محاصره ظالمانه نوار غزه، جان دو میلیون نفر را به خطر انداخته اند، بر ضرورت تحرک فوری جامعه بین المللی برای پایان دادن به محاصره این منطقه تاکید کرد.

القدره بار دیگر هشدار داد ادامه محاصره نوار غزه اولین تهدیدکننده تمام شهروندان این منطقه است و حق آنها در داشتن سلامت و زندگی شرافتمندانه را نقض می کند.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین از تمام نهادهای سازمان ملل و امدادرسان و آزادگان جهان خواست نیازهای فوری اعم از دارو و تجهیزات پزشکی و دستگاههای تنفس مصنوعی و دیگر امکانات لازم و ضروری را تامین کنند.

القدره همچنین از پایان قرنطینه خانگی 1503 نفر از شهروندانی که از خارج به نوار غزه بازگشتند خبر داد و گفت وزارت بهداشت وضعیت بهداشتی و سلامت 1205 نفر دیگر را که در قرنطینه خانگی به سر می برند، پیگیری می کند و همه آنها در وضعیت خوبی هستند.

درخواست کمک اسیران فلسطینی از آزادگان جهان اسیران دربند رژیم صهیونیستی در پی شیوع روزافزون ویروس کرونا در مناطق اشغالی و به ویژه در میان نظامیان صهیونیست درباره خطر بزرگی که جان آنها را به سبب بی اعتنایی و کوتاهی عمدی اشغالگران در رسیدگی به وضعیت جسمانی و سلامت آنها تهدید می کند، هشدار دادند.

اسیران فلسطینی در زندانهای اشغالگران قدس در پیامی فوری برای نهادهای حقوق بشری بین المللی و آزادگان جهان خواستار دخالت فوری آنها برای نجات جان خود شدند تا به گفته آنها زندانهای رژیم صهیونیستی به گورهای جمعی در سایه شیوع ویروس کرونا در مناطق اشغالی تبدیل نشود.

اسیران فلسطینی در پیام خود آورده اند: احساس خطر واقعی برای زندگی مان در داخل زندانهای اسراییلی روز به روز و ساعت به ساعت در پی شیوع ویروس کرونا افزایش می یابد، این ویروسی که به یک وبای همه گیر تبدیل شده و همه جهان را تهدید می کند.

در این پیام آمده است : در شرایطی که ما دستورالعملهای روزانه از دولت اسراییل و تمام دولتهای جهان به مردم برای جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا را می شنویم، هیچ اقدامات جدی را که به سئوالات ما پاسخ دهد، مشاهده نمی کنیم، اینکه اگر ویروس کرونا در زندانها شیوع پیدا کند چه اتفاقی خواهد افتاد، چه اقدامات عملی قابل اجرا به شکل انسانی از سوی اداره زندانها انجام می شود؟ اسیران در ادامه پیام خود که موسسات رسیدگی به امور آنها ارسال کرده اند، افزودند ما از اداره زندانها چیز جز گفتن اینکه ما تدابیر احتیاطی را اتخاذ می کنیم، نشنیده ایم که اظهاراتی گمراه کننده و فریبکارانه است به ویژه با توجه به اینکه صدها اسیر بیمار در زندانها هستند که از مشکلات بهداشتی که برخی از آن بسیار خطرناک است، رنج می برند، علاوه بر اینکه برخی اسیران مبتلا به بیماری های تنگی نفس و قلبی و افزایش فشار خون و دیابت و دیگر بیماریهای مزمن هستند.

اسیران فلسطینی خطاب به همه جهانیان و دست اندرکاران حقوق بشر گفته اند بیماری هر روز جان ما را تهدید می کند و هیچ اقدامات واقعی یا حتی آمادگی های منطقی وجود نداد، سهل انگاری و کوتاهی پزشکی و تاخیر در درمان، اسیران دربند اسراییلیها را تهدید می کند و بسیاری از اسیران تا کنون در نتیجه کوتاهی و سهل انگاری پزشکی جان خود را از دست داده اند و این در حالی است که ما شنیده ایم که بخش بهداشت اسراییل قادر به درمان مبتلایان با توجه به افزایش ویروس کرونا نیست.

در ادامه پیام اسیران دربند رژیم صهیونیستی آمده است : تنها راه و تنها امید برای نجات از این بیماری(کرونا)، نگهداری و پیشگیری و اقدامات نظافت و بهداشت است، در حالی که اداره زندانهای اسراییلی هیچ گونه تجهیزات ضد عفونی کننده لازم و حتی ماسک در اختیار ما قرار نمی دهد.

اسیران فلسطینی نکته نگران کننده را احتمال مبتلا بودن زندانبانان صهیونیست به ویروس کرونا و سرایت این ویروس به اسیران دانسته اند و در این باره هشدار داده اند.

اسیران فلسطینی، اداره زندانهای رژیم صهیونیستی و دولت این رژیم و تمام کسانی را که در جهان مدعی دفاع از حقوق بشر هستند، مسئول جان خود دانسته اند.

اسیران دربند اشغالگران قدس خطاب به آزادگان جهان گفته اند: ما را به حال خود رها نکنید که در اسارت و در زندانها در حالی جان خود را از دست دهیم که ویروس(کرونا) در آن شیوع پیدا کند بدون اینکه کسی ما را درمان کند یا از آن در امان دارد، آیا جهان از ما می خواهد که همان کاری را انجام دهیم که برخی زندانیان در برخی کشورهای جهان انجام دادند تا ما را پیش از آنکه کرونا بر ما غلبه کند با گلوله از بین ببرند؟ اسیران در ادامه پیام خود اسامی شماری از اسیران بیمار را ذکر کرده اند که وضعیت وخیمی در زندانهای اشغالگران به سبب کوتاهی و اهمال کاری عمدی در رسیدگی بهداشتی به آنها دارند که نام برخی از آنها به این شرح است : معتصم رداد مبتلا به سرطان معده و ضعف سیستم ایمنی، کمال ابووعر مبتلا به سرطان حنجره و مشکلات تنفسی، ولید دقه مبتلا به بیماری خونی و مشکلات تنفسی،خلیل مسلم براقعه دچار اختلال در دستگاه تنفسی و ریوی، محمد جبر الحروب مبتلا به بیماری کبدی، رائد الحوتری دارای مشکلات تنفسی و إبراهیم أبومخ مبتلا به سرطان خون.


کلید واژه ها: اسیران - اسیر - شبکه الجزیره - هیئت رسیدگی - اسراییل - زندان - آزادگان - الجزیره - فلسطینی - رسیدگی - رژیم اسراییل - اسیر فلسطینی - ویروس کرونا - سیاست - بیمار - اشغالگران - شبکه - رژیم - علیه - هیئت - بهداشتی - اقدامات - محاصره - ابوبکر - نگرانی - مقامات - سازمان - بیماری - تدابیر - ویروس

آخرین اخبار سرویس:
ترامپ مدعی شد: 1میلیون و 600 هزار تست کرونا گرفته اییم

روسیه ده ها خودروی زرهی به شرق حلب فرستاد

نامه ای از وزارت خارجه آمریکا در خصوص مذاکره دریافت کرده ایم

دستمالچیان: تحرکات اخیر آمریکا در عراق برای فریب افکار عمومی این کشور است

تاکید اندیشکده انگلیسی بر لزوم شکایت لندن از چین و دریافت غرامت 351 میلیارد پوندی

نخست وزیر پیشین لیبی بر اثر کرونا درگذشت

افزایش مبتلایان کرونا در سرزمین های اشغالی به 8258 نفر

ژاپن وضعیت اضطراری ملی اعلام می کند

دستمالچیان: تحرکات اخیر آمریکا در عراق برای فریب افکار عمومی این کشور است

آمریکا یک میلیارد دلار از کمک هایش به افغانستان را کاهش می دهد

افغانستان به آتش بس پایبند نیست؟

عکس/ وقتی رونالدینیو با آرتتا هم تیمی بود

ترامپ ضعف سیستم درمانی آمریکا را به گردن پیشینیان انداخت

کرونا و اپیدمی پنهان کاری | چرا به آمارهای کرونایی نمی توان استناد کرد؟

شکست رویکرد غیرمنسجم ترامپ در مقابله با ویروس کرونا

ای بی سی: آمریکا در مدیریت کرونا زمان را از دست داد

ترامپ ضعف سیستم درمانی آمریکا را به گردن پیشینیان انداخت

منابع لبنانی: موساد مظنون به طراحی ترور فرمانده حزب الله است

تعداد مبتلایان کرونا در ترکیه از 27 هزار نفر گذشت

روزنامه شهروند/ 18 فروردین ماه 99

فرمانده برکنار شده ناو هواپیمابر روزولت به کرونا مبتلا شد

بیانیه سفارت ایران در کویت درباره شرایط ایرانیان

تغییر کاربری قطارهای سریع السیر فرانسه

ضرر کرونا به اقتصادهای عربستان و امارات

انتخاب اتمر در افغانستان نشان از نفوذ اپوزیسیون دارد/ کابل مدیر نمی خواهد، رهبر می خواهد/ عدم تبادل زندانی ها، طالبان را خشن تر می کند

نامه ای از وزارت خارجه آمریکا در خصوص مذاکره دریافت کرده ایم

کشته شدن 9 شبه نظامی و 3 سرباز هند در درگیری های کشمیر

افزایش مبتلایان کرونا در سرزمین های اشغالی به 8258 نفر

حمایت از فعالیتهای استارت آپی در قالب تعاونی ها

کرونا؛ له یا علیه ترامپ/ نگاهی بر آینده کارزار انتخاباتی 2020

ژاپن وضعیت اضطراری اعلام می کند

بوریس جانسون راهی بیمارستان شد

عربستان بزرگ ترین قربانی جنگ نفتی می شود

استعفای عالی ترین مقام پزشکی اسکاتلند

منابع لبنانی: موساد مظنون به طراحی ترور فرمانده حزب الله است

عدنان الزرفی از نخست وزیری خود دفاع کرد

شرط آزادی برادر منصور هادی؟

چین شیوع تب خوکی آفریقایی جدید را تایید کرد

المیادین: کرونا چهره واقعی اروپا و آمریکا را برملا کرد

استعفای مسؤول اسکاتلندی به دلیل نقض محدودیت تردد

دعوت نخست وزیر عراق از ایران و آمریکا برای سرمایه گذاری در این کشور

نخست وزیر انگلیس به بیمارستان منتقل شد

جامعه جهانی باید در مقابل تحریم های آمریکا علیه ایران بایستد

نخست وزیر بریتانیا به علت ادامه علائم کرونا در بیمارستان بستری شد

افزایش 78 درصدی خشونت شهرک­ نشینان علیه فلسطینیان

فرانسه از کمترین میزان تلفات کرونا از زمان همه گیری خبر داد

نخست وزیر بریتانیا به علت ادامه علائم کرونا در بیمارستان بستری شد

«محمود جبریل» بر اثر کرونا درگذشت

روسیه انحلال «اوپک پلاس» را رد کرد

بوریس جانسون راهی بیمارستان شد

استعفای عالی ترین مقام پزشکی اسکاتلند به دلیل نقض محدودیت تردد

جامعه جهانی باید در مقابل تحریم های آمریکا علیه ایران بایستد

اینفوگرافیک | دوستان ایران در جنگ علیه کرونا

خروج ناو هواپیمابر «هری ترومن» آمریکا از آب های خلیج فارس

ژاپن وضعیت اضطراری ملی اعلام می کند

تصاویر/ قرنطینه همیشگی در کره شمالی، اینجا خبری از کرونا نیست!

استعفای عالی ترین مقام پزشکی اسکاتلند

ژاپن وضعیت اضطراری ملی اعلام میکند

لغو ترم تابستان دانشگاه chr(034)دوکchr(034) به دلیل شیوع chr(034)کرونا ویروسchr(034)

لیبرمن: 200 هزار مبتلا به کرونا در اسراییل وجود دارد

بازداشت استاندار قدس توسط نظامیان صهیونیست

خروج ناو هواپیمابر «هری ترومن» آمریکا از آب های خلیج فارس

آمریکا از یک توافق نامه بین المللی دیگر خارج می‍ شود

لغو ترم تابستان دانشگاه «دوک» به دلیل شیوع «کرونا ویروس»

نظر بهتاش فریبا در مورد استفاده از نام و نام خانوادگی اش در پایتخت

تصاویری از دفن قربانیان کرونا در جهان

کره جنوبی چطور به الگوی موفق جهانی در مقابله با کووید 19 تبدیل شد؟

فرض کنید روحانی به جای ترامپ بود!

واشنگتن پست: میزان تلفات کرونا در آمریکا بیشتر از آمارهای رسمی است

معامله جان با پول/ هزینه قرنطینه بیشتر است یا ابتلای مردم به ویروس کرونا؟

ترکیه محموله کروناییِ اسپانیا را مصادره کرد

دعوت الزرفی از ایران برای سرمایه گذاری در عراق

ترکیه تجهیزات تنفس مصنوعی چینی ارسالی به اسپانیا را مصادره کرد

استعفای عالی ترین مقام پزشکی اسکاتلند به دلیل نقض محدودیت تردد

نخست وزیر انگلیس به بیمارستان منتقل شد

هشدار سازمان جهانی بهداشت به آفریقا: آماده طوفان کرونا باشید

شیوع ویروس کرونا در آفریقا

بی بی سی هیچ وقت چنین تیتری نمی زند! +عکس

نخست وزیر انگلستان راهی بیمارستان شد

سرقت ماسک اروپایی ها توسط آمریکا

بوریس جانسون راهی بیمارستان شد

حشد شعبی: خروج نیروهای آمریکایی از عراق خواست همه اقشار ملت عراق است

ترکیه تجهیزات تنفس مصنوعی چینی ارسالی به اسپانیا را مصادره کرد

پناه بردن اروپا به اذان در بحران کرونا + فیلم

همسر بوریس جانسون هم به کرونا مبتلا شد

ورزشت کاران| مردم نباید کار کنن؛ مسئولان باید کار نکنن!

دلجویی وزارت خارجه ایران از چینی ها به خاطر کرونا+عکس

شیوع کرونا در جهان/انگلیس و ترکیه به بالای جدول رسیدند

کار نخست وزیر انگلیس به خاطر کرونا به بیمارستان کشید

نوروز رفت و روسیاهی به «دورهمی» ماند

دعوت الزرفی از ایران برای سرمایه گذاری در عراق

بوریس جانسون در بیمارستان بستری شد

دعوت الزرفی از ایران برای سرمایه گذاری در عراق

اخطار شدید عضو ارشد کارگروه ترامپ

ترکیه تجهیزات تنفس مصنوعی چینی ارسالی به اسپانیا را مصادره کرد

اکثر نمایندگان عراقی در جلسه رای اعتماد به دولت الزرفی حاضر می شوند

زندگی ما بعد از کرونا! + کاریکاتور

شیوع کرونا در جهان/انگلیس و ترکیه به بالای جدول رسیدند

بوریس جانسون در بیمارستان بستری شد

مبتلایان کرونا در ترکیه از 27 هزار نفر گذشت/574 نفر جان باختند

درخواست برای لغو فوری محاصره غزه

درخواست برای لغو فوری محاصره غزه