مطالب مرتبط:
توضیحات سخنگوی دولت در خصوص کمکهای خارجی برای مقابله با کرونا و سفر پزشکان بدون مرز به ایران
سفر پزشکان بدون مرز به ایران در هماهنگی با مسئولان بود
واکنش تند مطهری به لغو برنامه پزشکان بدون مرز در ایران
سفر پزشکان بدون مرز با هماهنگی وزارت اطلاعات صورت گرفت
نامه انجمن علمی گروه پزشکان ایران به رییس جمهور/ پرهیز از قرنطینه عواقب سنگینی برای کشور خواهد داشت
-54 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 فروردین 1399 ساعت 09:252020-03-26ورزشي

حواشی سفر پزشکان بدون مرز به ایران


- یک تیم از پزشکان بدون مرز بدون حضور هیچ متخصص مرتبط با کرونا به ایران سفر کردند که حواشی زیادی به دنبال داشت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازبهداشت نیوز" به نقل از باشگاه خبرنگاران چند روزی است که خبر اعزام یک تیم پزشکی از فرانسه به ایران تحت عنوان پزشکان بدون مرز سر زبان ها افتاده و حضور آن ها در ایران برای برپایی یک درمانگاه صحرایی 48 تختخوابی حواشی بسیاری به دنبال داشته است.

درمانگاه صحرایی 48 تخت خوابی این تیم پزشکی در شرایط کنونی که ایران چند هزار تخت بیمارستانی و پسا بیمارستانی خالی دارد، همچنین در برابر مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه 2 هزار تختخوابی که روز گذشته بر پا شد، عملا هیچ محسوب می شود.

سفر تیم غیر متخصص پزشکان بدون مرز به ایران پس از خبر ورود پزشکان بدون مرز به کشور، وهاب زاده در توییتی واکنش نشان داد و گفت: ضمن تشکر از پزشکان بدون مرز، با اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و نیز استفاده از تمام ظرفیت درمانی نیروهای مسلح، فعلا نیازی به برپایی تخت بیمارستانی توسط نیروهای خارجی نیست و این حضور منتفی است.

همچنین وهاب زاده در پیام دیگری اعلام کرد: در گروه پزشکان بدون مرز اعزامی به ایران، هیچ متخصص عفونی یا مرتبط با کرونا حضور نداشت.

وهاب زاده افزود: یک پزشک اورژانس و میزان کمی تجهیزات مصرفی که تولید داخل هم دارد و دارو هایی که داروی خاص و تحریمی هم نبوده که به کاهش اثرات تحریم کمک کند، وارد کشور شدند.

نیازی به بیمارستان صحرایی پزشکان بدون مرز نداریم کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره کمک پزشکان بدون مرز به ایران اظهار کرد: ما در وزارت بهداشت با عذرخواهی و در عین حال با قدردانی بابت کمک های انسان دوستانه اعلام کردیم که به دلیل امکانات کافی و 10 هزار تخت بیمارستانی مازاد و 10 هزار پسا بیمارستانی خالی، نیازی به 48 تخت سیار در درمان بیماران کووید 19 آن هم در اصفهان و برای اتباع ایرانی نداریم.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره امکانات درمانگاه پزشکان بدون مرز و بی نیازی نظام سلامت ایران به این امکانات در شرایط حاضر گفت: در اصفهان نیازی به یک درمانگاه صحرایی 48 تخته با یک پزشک و شش پرسنل نداریم و طبیعی است به عنوان میزبان، از کمبود ها و نیاز های واقعی و جغرافیا و جمعیت هدف آن ها اطلاع بیشتری داشته باشیم.

جهانپور با اشاره به برپایی بیمارستان های سیار و فضا های پسا بیمارستانی اظهار کرد: هلال احمر و نیرو های مسلح برای کمک به وزارت بهداشت تمام قد پای کار آمده اند و آماده هستند که در صورت نیاز هر تعدادی ما اعلام کنیم، بیمارستان های سیار ایجاد کنند.

بازدید پزشکان بدون مرز از تخت های خالی مراکز درمانی سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واکنش به حواشی سفر پزشکان بدون مرز در ایران بیان کرد: این گروه قرار بود یک بیمارستان 48 تختخوابی صحرایی برپا کنند، اما بیش از 10 هزار تخت خالی از سوی نیرو های مسلح و دستگاه های دیگر برقرار شده بود و در بیش تر استان ها هم با کنترل ورودی بیمارستان ها با طرح بسیج ملی مقابله با کرونا، ظرفیت های خالی داریم و فکر کردیم که این 48 تخت، ضرورتی ندارد.

وزیر بهداشت اظهار کرد: البته این تیم به دعوت ایران به کشور ما آمدند و گفتیم که از مرکز های درمانی خالی بازدید کنند و اگر زمانی ضرورتی بود، می توانیم از این ظرفیت آنها استفاده کنیم.

دشمنان ماجرای پزشکان بدون مرز را در بوق و کرنا کردند فارغ از اینکه چرا ناهماهنگی ها در دستگاه ها سبب سفر این تیم غیر متخصص شده و وزارت امور خارجه بدون توجه به نیاز ها برای این تیم ویزا صادر کرده است، حالا برچیده شدن این چند تخت با واکنش مدعیان حقوق بشری مواجه شده است، مدعیانی که خود ایران را تحریم می کنند و مانع ارسال دارو و تجهیزات پزشکی می شوند.

مارک پمپئو برپا نشدن این تخت های بیمارستانی را قربانی شدن بیماران ایرانی دانست و رسانه های معاند اعلام کردند که ایران پزشکان بدون مرز را اخراج کرده است و تلاش کردند، این نپذیرفتن کمک های پزشکان بدون مرز را به همه کمک های بین المللی تعمیم دهند و بگویند ایران هیچ کمکی را نمی پذیرد.

سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به اینکه گفته می شود، این پزشکان بدون مرز که با نیت خیرخواهانه به ایران آمده اند و با رفتار نادرست از ایران اخراج شده اند، به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: هیچ کدام از اعضای تیم پزشکان بدون مرز فرانسه از ایران اخراج نشده است، قرار بر اخراج کسی هم نیست، این افراد ویزا دریافت کرده اند و صحبت از اخراج بی معنی است و متاسفانه مثل هزاران قصه پردازی دیگر مغرضین، شایعه و کذب است.

کمک هر کشوری به جز رژیم صهیونیستی و آمریکا را می پذیریم سخنگوی وزارت بهداشت یادآوری کرد: از هر اقدامی در ارسال کمک به ایران استقبال می کنیم مگر اینکه مبدا آن دولت آمریکا و رژیم اشغالگر قدس باشد، البته برخی نهاد های بین المللی به ویژه بعضی دولت ها در صورتی که قصد کمک به مردم ایران دارند، ترجیحا برای لغو تحریم های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران که خلاف موازین حقوقی و اقدامی علیه بشریت است، تلاش کنند.

جهانپور اظهار کرد: ضمن سپاس از اقدام این عزیزان، باید توجه داشت که نیازی به این سرویس در این بعد در آن منطقه نیست، البته اگر تمایل داشته باشند برای اتباع خارجی در برخی استان های مرزی می توان زمینه را فراهم کرد تا این امکانات در کنار امکاناتی که برای خدمت به اتباع خارجی فراهم شده، در اختیار اتباع خارجی قرار گیرد و این امر با نیات سازمان ارسال کننده نیز هماهنگ است.

علی ربیعی سخنگوی دولت هم درباره کمک پزشکان بدون مرز گفت: ضمن احترام به همه کشور ها و سازمان های بین المللی که تاکنون پیشنهاداتی در خصوص کمک به ایران در مبارزه با کرونا مطرح کردند، اعلام می کنم که سیاست ما این است که هر نهادی به هر مقدار که بخواهد کمک کند و ما آن را دریافت خواهیم کرد.

ربیعی گفت: وزیر امور خارجه و وزارتخانه مربوطه تلاش های قابل تقدیری در شکستن تحریم و محکومیت جهانی تحریم کنندگان داشته اند که آثار آن امروز قابل مشاهده است.

خوشبختانه در نتیجه این تلاش ها آثار مثبتی از عقب نشینی تحریم کنندگان ظالمانه مشاهده می شود.

امروز همزمان با مبارزه با کرونا ما باید با تحریم های ظالمانه نیز مبارزه کنیم.

پزشکان بدون مرز؛ جاسوسانی پزشک نما و حامیان داعش اما باید توجه داشت که بلند شدن صدا های مستقر در لندن که با بودجه های سعودی و انگلیسی مدیریت می شوند، این تردید را برای برخی به وجود آورده است که نه تنها این پزشکان بدون مرز نیستند؛ بلکه به مرز های خاصی تعلق دارند و برخی به سوابق پزشکان بدون مرز و ردپای آن ها اشاره می کنند و شواهد در وب سایت این سازمان نشان می دهد که این روز ها پزشکان بدون مرز در استان ادلب سوریه مستقر هستند، جایی که محل تجمع گروه های تروریستی و تکفیری وابسته به داعش و القاعده است.

از طرفی در بین گروه اعزامی به ایران، اتباعی با پاسپورت آلمانی، فرانسوی و یکی از کشور های افریقایی حضور داشت که تردید ارتباط اعضای این تیم با برخی سازمان های اطلاعاتی را قوت می بخشد.

کانال های ضد انقلاب هم به صورت هماهنگ در حال دفاع از جاسوسانی هستند که به عنوان پزشک بدون مرز وارد کشور شده بودند.

پیش تر بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل نیز به صراحت اعلام کرده است که نیرو های اعزامی از سوی سازمان پزشکان بدون مرز جاسوسان بهداشتی وابسته به سازمان اطلاعات فرانسه هستند.

واکنش ایرانیان به حضور پزشکان بدون مرز در ایران سفر تیم غیر متخصص پزشکان بدون مرز به ایران در صفحات مجازی واکنش های بسیاری داشت و برخی با این کمک ها، ماجرای خون های آلوده از فرانسه را یادآوری کردند، اینکه چگونه خون های آلوده ارسالی از فرانسه پای ویروس HIV را به ایران باز کرد و 900 بیماری هموفیلی به ایدز مبتلا شدند.

جالب اینجاست، برخی با این اندک کمک های ارسالی به همراه تیم غیر متخصص شوخی کردند و اطلاعیه فروش بنجل های بدون مرز را در یکی از سایت های فروش آگهی کردند.

برخی هم نوشتند که شاید این سفر با احتمال حمله بیولوژیکی کرونا ارتباط داشته باشد و با توجه به ممنوعیت ورود آمریکایی ها به کشور، این ماموریت به ماموران آمریکایی با تابعیت کشور های اروپایی سپرده شده است تا گزارش دقیق و میدانی از میزان اثر این ویروس بر ژن ایرانی تهیه و به آمریکا ارائه شود.

به گفته یک فعال رسانه ای به آمریکایی ها هیچ اعتمادی نیست، زیرا ممکن است دارو هایی را ارسال کنند که ویروس را در ایران شایع تر و یا ماندگار کند یا حتی ممکن است افرادی را به عنوان درمان کننده بفرستند تا ببینند اثرگذاری این ویروسی را که گفته می شود، بخشی از آن فقط مخصوص ایران ساخته شده، چگونه بوده و اطلاعات خود را تکمیل و دشمنی را بیشتر کنند.

برخی هم در فضای مجازی نوشتند بهتر است به جای کمک های اندک، پزشکان بدون مرز که ادعا خیرخواهانه دارند، این گروه ها تلاش کنند تحریم های ظالمانه آمریکا در شرایط بحران کرونا برداشته شود چرا که این اندک کمک ها دردی از مردم ایران دوا نمی کند.

هر چند که سازمان پزشکان بدون مرز در بیانیه ای اعلام کرد که از رفتار ایران در توقف فعالیت تیم این سازمان تعجب کرده است، اما اگر همه سرنخ ها را کنار هم بگذاریم جای تعجبی باقی نمی ماند که چرا وزارت بهداشت ایران مانع از حضور یک تیم غیر متخصص آن هم با سوابق آن چنانی بر بالین بیماران شده است.


کلید واژه ها: پزشکان بدون مرز - پزشکان - بیمارستانی - ایران - درمانگاه - باشگاه خبرنگاران - حواشی - تخت بیمارستانی - صحرایی - متخصص - پزشکی - کرونا - خبرنگاران - هزار - حضور - در ایران - استفاده - باشگاه - مقابله - بهداشت - فرانسه - گزارش - شرایط - برابر - مرتبط - گذشته - واکنش - اعزام - 2 هزار - بسیج

آخرین اخبار سرویس:
توزیع رسمی مدال به ورزش های الکترونیک در بازیهای داخل سالن آسیا

اینتر به دنبال وسوسه مرتنز با دستمزدی بالا

من فرمول یکم و ژیرو کارتینگ!

سلطانی فر: 320 مکان در اختیار ستادهای مبارزه با کرونا قرار گرفت/ در کمپین «در خانه بمانیم» مشارکت دارم- اخبار ورزشی رسانه7

آخرین خبر از وضعیت ورزشکار معروف ایران در قرنطینه

منتظر تصمیم اتحادیه جهانی برای رقابت های گزینشی المپیک هستیم

اینتر به دنبال وسوسه مرتنز با دستمزدی بالا

جنجال دوباره ستاره استقلال : توهین به استراماچونی ، بی انصافی بود ؛ من ذات آدم ها را می فهمم

چالش فکری گریژمان با بارسلونا

باشگاه های خصوصی تا پایان فروردین ماه تعطیل اعلام شد

ورزشگاه اختصاصی تاتنهام در اختیار سرویس سلامت انگلیس

پیشنهاد وسوسه برانگیز چلسی برای جذب دوناروما

بی پولی کولاکوویچ را هم از ایران فراری داد

سر الکس گفت اگر جام نبریم تقصیر این دو احمق است!

چالش فکری گریژمان با بارسلونا

مرحله بیستم بازی Assassinchr(8217)s Creed 2 | اساسینز کرید 2 + لینک دانلود

چرا سردار آزمون و جیوبا بهترین زوج خط حمله روسیه هستند؟-

تعویق مسابقات جهانی چین و برگزاری رقابتهای جوانان جهان رسانه7 | اخبار ورزشی

کرونا دستمزد دو ستاره ایرانی در قطر را کاهش نداد

باشگاه ها و مسابقات ورزشی تا پایان فروردین ماه تعطیل اعلام شد

عکس| هافبک قرمزها پدر شد

پردرآمدترین مربی حال حاضر جهان مشخص شد

توزیع رسمی مدال به ورزش های الکترونیک در بازیهای داخل سالن آسیا

باشگاه های خصوصی تا پایان فروردین تعطیل شدند

من فرمول یکم و ژیرو کارتینگ!

شوخی AFC با گیتار نوازی مهاجم استقلال/عکس

افشاگری کفاشیان: ما را به وزارت ورزش راه نمی دادند

آذری: حداقل صحبت نکن تا هنرت نمایان نشود

رشوه در راه کسب میزبانی المپیک توکیو 2020 ؟

مربی یک تیم فوتبال هنگ کنگ به کرونا مبتلا شد

گزینه های هدایت تیم ملی والیبال ایران از دید سایت لهستانی

عکس ؛ تصویری زیر خاکی از ستاره های سرخابی و تیم ملی در نوجوانی !

رامین رضاییان بالاتر از رونالدو ؛ عکس خاصی که لژیونر پرسپولیسی منتشر کرد

تعویق مسابقات جهانی چین و برگزاری رقابتهای جوانان جهان

روانشناس ورزشی: موسیقی و فعالیت بدنی کانالی برای عبور از بحران کرونا است

عضو IOC: تعویق یک ساله بازیهای المپیک بهترین تصمیم بود

تصمیم عربستان برای کاهش دستمزد فوتبالیست ها

بی پولی کولاکوویچ را هم از ایران فراری داد

اطلاعیه ستاد مقابله با کرونا: تعطیلی مسابقات و تمرینات ورزشی تا پایان فروردین

پیام گواردیولا برای پایان دادن به شیوع ویروس کرونا

بازگشت رشفورد به میادین بعد از 3 ماه دوری

مربی یک تیم فوتبال هنگ کنگ به کرونا مبتلا شد

پیشنهاد وسوسه برانگیز چلسی برای جذب دوناروما

رامین رضاییان بالاتر از رونالدو ؛ عکس خاصی که لژیونر پرسپولیسی منتشر کرد

بازگشت رشفورد به میادین بعد از 3 ماه دوری

افشاگری کفاشیان: ما را به وزارت ورزش راه نمی دادند

صحبت های جنجالی فوق ستاره پرسپولیس در سال جدید خبرساز شد + عکس

مسابقات کاراته قهرمانی آسیا به تعویق افتاد

تعویق مسابقات جهانی چین و برگزاری رقابتهای جوانان جهان |

پای کرونا به لیگ ژاپن هم باز شد

بازی های قدیمی سرگرمی خانگی روز های کرونایی

باشگاه های خصوصی تا پایان فروردین ماه تعطیل اعلام شد

گزینه های هدایت والیبال ایران از دید لهستانی ها

افشاگری کفاشیان از تغییرات فدراسیون

اضافه شدن بازی های الکترونیکی به جدول مدالی بازی های داخل سالن آسیا

سلطانی فر: 320 مکان در اختیار ستادهای مبارزه با کرونا قرار گرفت/ در کمپین «در خانه بمانیم» مشارکت دارم

گزینه های سرمربی گری تیم ملی والیبال ایران از دید سایت لهستانی

مسی، وحشت اینستاگرام

واکنش کولاکوویچ به فسخ قراردادش با ایران

پیشنهاد وسوسه انگیز چلسی برای جذب دوناروما

عضو IOC: تعویق یک ساله بازیهای المپیک بهترین تصمیم بود

ترویج شعار در خانه بمانید وظیفه همه شهروندان است

تکلیف قرارداد بازیکنان در دوران کرونا چه می شود؟

عضو IOC: تعویق یک ساله بازیهای المپیک بهترین تصمیم بود

کرونا دستمزد دو ستاره ایرانی در قطر را کاهش نداد

راگبی آمریکا در آستانه ورشکستگی به خاطر کرونا

کرونا دستمزد دو ستاره ایرانی در قطر را کاهش نداد

افشاگری کفاشیان از مداخله وزیر ورزش در امور فدراسیون فوتبال!

آیا ژاپن برای حفظ المپیک عمدا در مبارزه با کرونا کوتاهی کرد؟

تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش؛ باشگاه های خصوصی و تمرین تیم ها تا پایان فروردین تعطیل

استراماچونی:آدمهای سیاسی باعث جدایی ام از استقلال شدند!

تعویق مسابقات جهانی چین و برگزاری رقابتهای جوانان جهان

تعویق المپیک شرایط را برای کشورها یکسان کرد/ برنامه قرنطینه المپین ها اجرا نمی شود

حمله بامدادی سعید آذری به نظریه فتح الله زاده درباره ادامه لیگ برتر!

راگبی آمریکا در آستانه ورشکستگی به خاطر کرونا

روزنامه مارکا| بارسا به صبوری مسی خاتمه داد

آخرین خبر از تعطیلی لیگ برتر ؛ حداقل تا پایان فروردین منتظر بازگشت فوتبال داخلی نباشید

عجیب ترین تصویر از علی فتح الله زاده با تیپ بامزه + عکس

ساخت اسباب بازی های سرگرم کننده در خانه + لینک دانلود

ارتباط مجیدی با بازیکنان استقلال در روزهای قرنطینه

حمایت قاطعانه مدیر جدید استقلال از فرهاد مجیدی

مالکوم بهترین بازیکن ماه زنیت شد/ آزمون در رده سوم ایستاد- اخبار ورزشی رسانه7

پای کرونا به لیگ ژاپن هم باز شد

بررسی حقوقی قرارداد بازیکنان در دوران کرونا/ تکلیف چه می شود؟ رسانه7 | اخبار ورزشی

مدیرعامل جدید استقلال: مشکلات مالی را به حداقل می رسانم / از مجیدی حمایت می کنم

تعطیلی باشگاه های ورزشی تا پایان فروردین ماه

ارتباط مجیدی با چند بازیکن در روز های قرنطینه!

افشاگری کفاشیان از دخالت وزیر ورزش در امور فدراسیون فوتبال!

حضرتی پور: منتظر برنامه های انتخابی المپیک هستیم/ برنامه آماده سازی ما عقب افتاد

برنامه های جشن نیمه شعبان در شهر مقدس قم اعلام شد

لاتزیو به صف مشتریان سردار پیوست؛ آزمون در چه شرایطی راهی ناپولی می شود؟

پردرآمدترین مربی حال حاضر جهان مشخص شد

روزنامه موندو| توافق بارسا

اسکواش چگونه پدید آمد؟

کاریکاتور: مسی در دوراهی انتخاب نیمار و مارتینز

تفریحات رونالدینیو در زندان(ویدیو)

روزنامه مارکا| بارسا به صبوری مسی خاتمه داد

پای کرونا به لیگ ژاپن هم باز شد

تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش؛ باشگاه های خصوصی و تمرین تیم ها تا پایان فروردین تعطیل

راگبی آمریکا در آستانه ورشکستگی به خاطر کرونا

حواشی سفر پزشکان بدون مرز به ایران

حواشی سفر پزشکان بدون مرز به ایران