مطالب مرتبط:
تبیین راهبرد های منطقه آزاد قشم در جهت تحقق جهش تولید در سال 99
20 راهبرد منطقه آزاد اروند در جهت تحقق جهش تولید در سال 99
ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان در تحقق رونق تولید
راهبردهای کلان ایران خودرو برای تحقق جهش تولید ترسیم شد
استاندار: احیای واحدهای راکد صنعتی، راهبرد همدان در سال جهش تولید است
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 فروردین 1399 ساعت 08:102020-03-26اقتصادي

قم سربلند در تحقق راهبرد رونق تولید


ایرنا - بررسی عملکرد بخش های مختلف اقتصادی استان قم طی سال گذشته به خصوص در حوزه صنعت و کشاورزی نشان از آن دارد که قم در تحقق راهبرد رونق تولید موفق و سربلند بوده و برای جهش تولید در سال جاری نیز آماده است.

- در سال 98 تمرکز مسئولان قم همچون سال های قبل از آن بر روی مسایل اقتصادی بود تا با وجود تحریم های ظالمانه، روند اشتغال و تولید که در ارتباط مستقیم با وضعیت معیشت مردم است، در این استان حفظ و حتی تقویت شود.

موقعیت ممتاز قم برای فعالیت های اقتصادی در سال رونق تولید بهترین فرصت را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان فراهم کرد تا با استفاده از حمایت دستگاه های اجرایی، عرصه تولید در این منطقه قدرتمند تر از قبل به حرکت خود ادامه دهد.

بررسی خبرنگار ایرنا نشان می دهد بیشتر فعالیت های صورت گرفته طی سال 98 در قم، ماهیت اقتصادی داشته و در راستای تحقق راهبرد رونق تولید بوده است، این موضوع در جریان سخنان مسئولان ارشد استان نیز مورد تاکید قرار گرفته است که در این گزارش به مواردی از آن پرداخته خواهد شد.

نرخ بیکاری در قم کاهش یافت در همین رابطه استاندار قم با اشاره به اثربخشی سیاست های اقتصادی استان در سال 98 گفت: در طول یک سال گذشته در کنار حفظ اشتغال موجود و افزایش ظرفیت های تولید، نرخ بیکاری در قم کاهش یافت.

بهرام سرمست" بیان داشت: در سال 98 برای فعال نگه داشتن واحدهای تولیدی استان تصمیمات و تسهیلات ویژه ای پرداخت شد.

وی عنوان کرد: در این مدت به صورت یک هفته در میان از واحدهای تولیدی فعال در قم بازدیدهای میدانی انجام گرفت و ظرفیت های تولید و مشکلات آن ها از نزدیک برای تقویت روند کارشان، بررسی شد.

استاندارقم گفت: مهمترین خروجی بازدیدهای میدانی در سال گذشته، افزایش ظرفیت های تولید و احیای واحدهای صنعتی استان بود.

سرمست خاطرنشان کرد: باید تولیدکنندگان احساس کنند که مجموعه مدیریت استان پشتیبان آنها هستند و چنین احساسی در سال 98 بین تولیدکنندگان قم منتقل شد.

وی بیان کرد: تقریبا تمام مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان طی سال گذشته اجرایی و عملیاتی شد و این موضوع نقش مهمی در تحقق رونق تولید در قم داشت.

ارتقا وضعیت صنعت قم در سال رونق تولید استاندار قم با اشاره به نمای کلی از وضعیت واحدهای صنعتی استان در این خصوص گفت: برای بهبود وضعیت صنعت در قم طی سال 98 تلاش شد از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری شود.

سرمست افزود: برای افزایش ظرفیت های اشتغال و تولید استان نیز در زمینهٔ تکمیل واحدهای نیمه تمام صنعتی، اقدامات لازم انجام شد و حدود 20 واحد تولیدی راکد به چرخه فعالیت بازگشت.

وی تصریح کرد: در سال گذشته بسیاری از واحدهای صنعتی قم باوجود تحریم های اقتصادی، طرح های توسعه ای و افزایش ظرفیت های تولید را دنبال کردند که این دستاوردی بزرگ برای استان بود.

فرآیند سرمایه گذاری در قم بسیار کوتاه شد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز در این رابطه گفت: در سال گذشته برای حمایت بیشتر از بخش صنعت و تولید، با فراهم شدن زمینه صدور مجوزهای بی نام در بخش سرمایه گذاری استان، فرآیند سرمایه گذاری درقم بسیار کوتاه شد.

مهرداد غضنفری بیان کرد: باتلاش های صورت گرفته، برای بخش قابل توجهی از فرصت های سرمایه گذاری درقم، مجوزهای بی نام صادر شد تا سرمایه گذار از فرآیند طولانی امور اداری رها شود و به سرعت بتواند به فعالیت اقتصادی موردنظر خود بپردازد.

وی ادامه داد: در این راستا مدیریت استان و مجموعه مدیران دستگاه های اجرایی قم تکالیفی را بر اساس اسناد بالادستی برای خود مشخص کرد که از مهم ترین موارد آن، حمایت از سرمایه گذاری بود.

غضنفری گفت: طی سال 98 درقالب هفت راهبرد و 30 برنامه تکلیفی، وظایفی برای دستگاه های اقتصادی استان برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش سطح تولید مشخص شد.

وی بیان کرد: در سال گذشته حوزه سرمایه گذاری استان قم در 83 بخش و بیش از 10 هزار میلیارد تومان فرصت فعالیت اقتصادی در زمینه های متنوع مشخص شد و مدیریت استان اعلام کرد آماده همکاری با بخش خصوصی برای عملیاتی شدن سریع آن ها است.

معاون استاندار قم گفت: تشکیل مستمر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در ستاد و به صورت میدانی در میان تولیدکنندگان، تشکیل منظم طرح تنظیم بازار، نقش پذیری بانک ها درروند توسعه اقتصادی استان، مشارکت فعال بخش خصوصی در تصمیم گیری ها، احیای واحدهای تولیدی راکد و اتمام بسیاری از طرح های نیمه تمام ازجمله دستاوردهای اقتصادی استان باوجود فشار تحریم دشمنان در سال رونق تولید بود.

وی همچنین گفت: قم در سال رونق تولید با حجم انبوهی از پیشنهادهای سرمایه گذاران مواجه گشت که برای استقبال از آنان تلاش شد تمام زیرساخت های موردنیاز برای عملیاتی شدن فعالیت اقتصادی توسط همه دستگاه های مسئول فراهم شود.

غضنفری ادامه داد: همه دستگاه های اقتصادی استان مکلف به حمایت از تولیدکنندگان و تلاش برای رفع مسائل و مشکلات ایشان بوده و هستند و در این مسیر نیاز است تا اختلافات بین خود را حل کنند.

وی در ادامه بیان کرد: براساس آمار رسمی مرکز آمار کشور، قم درروند ثبات قیمت ها مطلوبترین استان کشور در سال گذشته بود.

رتبه ممتاز قم در ارتقای ظرفیت تولید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم همچنین با اشاره به وضعیت مطلوب قم در ارتقای ظرفیت تولید طی سال گذشته گفت: جایگاه این استان درزمینه ارتقای ظرفیت تولید در کشور ممتاز بود.

غضنفری افزود: برای ارتقای تولید و اشتغال در سال 98جذب سرمایه های جدید به جد دنبال و برای رفع مشکل واحدهای راکد تلاش شد.

وی افزود: در جریان بازدیدهای میدانی مشکلات واحدهای تولیدی به صورت مستقیم با مسئولان در میان گذاشته شد و مشکلاتی که قابلیت پیگیری در قم را نداشت، برای بررسی بیشتر به مراکز تصمیم گیری ارجاع شد.

صادرات منطقه سلفچگان 96 درصد رشد داشت مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم نیز دراین زمینه گفت: صادرات کالاهای تولیدشده در این منطقه ازنظر ارزش سرمایه ای، طی سال گذشته نسبت به مدت مشابه 96 درصد رشد داشت.

سید مهدی علیزاده طباطبایی، بیان کرد: این در حالی است که حجم واردات منطقه نیز طی مدت یادشده نسبت به سال قبل از آن 46 درصد کاشته یافته است و این موضوع به خوبی روند روبه رشد فعالیت های تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان را در سال رونق تولید نشان می دهد.

وی افزود: مسیر حرکت اقتصادی منطقه به سمت فعالیت های تولیدی است و حتی حجم زیادی از واردات انجام شده به آن را مواد اولیه موردنیاز واحدهای تولیدی تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان مزایای بسیاری همچون قرار گرفتن در چهارراه مواصلاتی کشور، دسترسی به بازارهای عمده مصرف و همچنین برخورداری از برخی معافیت ها را داراست که باعث می شود تولیدکنندگان این مکان را برای فعالیت خود انتخاب کنند.

علیزاده طباطبایی گفت: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم یکی از مهم ترین دستاوردهای نظام اسلامی برای ایجاد گشایش در امر تولید و اشتغال کشور است و توانسته در مواقع مختلف به ویژه شرایط سخت تحریم، با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به پویایی هرچه بیشتر اقتصاد ملی کمک کند.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.

تحریم نتوانست رشد تولید و صادرات قم را متوقف کند مدیرکل گمرکات استان قم نیز پیرامون این موضوع گفت: آمارها نشان می دهد تحریم های ظالمانه و فشارهای شدید اقتصادی، نتوانسته روند رو به رشد تولید و صادرات کالا از واحدهای صنعتی قم را متوقف سازد.

محمد خلیلی بیان کرد: صادرات بیش از 100 هزار تن کالا از گمرکات قم به بازارهای بین المللی به ارزش 120 میلیون دلار که از ابتدای سال 98 تا پایان دی ماه صورت گرفت، نشان می دهد صنعتگران این استان توانسته اند با فشار تحریم ها مقابله و روند فعالیت خود را حفظ و گسترش دهند.

وی با اشاره به این که صادرکنندگان قم، همچنان به دنبال گسترش فعالیت خود در بازارهای بین المللی هستند، افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی قم باوجود فشارهای اقتصادی دشمن، سطح تولید و اشتغال خوبی دارند و کالاهای تولیدی خود را به بازارهای منطقه و جهان صادر می کنند.

وی ادامه داد: اقدامات دولت در جلوگیری از واردات کالاهای غیرضروری به کشور نیز در این شرایط اقتصادی به کمک صنعتگران داخلی آمد و موجب شد آنان بتوانند با آرامش بیشتری برای پاسخ گویی به نیاز داخل، سطح تولیدات خود را افزایش دهند.

خلیلی گفت: روندی که برای مبارزه با فساد و قاچاق در عرصه های اقتصادی آغازشده، عامل مهمی برای رونق یافتن تولید ملی است و به همین دلیل تعداد قابل توجهی از تولیدکنندگان استان با سوددهی مناسب در بازارهای داخلی، فرصت صادرات کالاهای خود را نیز پیدا کردند.

وی ادامه داد: راهبرد نظام حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان است و به همین دلیل گمرکات استان قم تلاش می کند با حرکت به سمت هوشمند سازی فرآیندهای ترخیص کالا، مدت زمان نگهداری کالا در گمرکات را به خصوص در بخش صادرات به کمتر از سه ساعت کاهش دهد.

861 فقره جواز واحد تولیدی و صنعتی درقم صادر شد رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال 98 تا پایان بهمن ماه، 861 فقره جواز تاسیس واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه گذاری 51هزار و 830 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای 15 هزار و 390 تن در این استان صادر شد.

محمود سیجانی بیان کرد: دراین مدت همچنین 67 فقره جواز تاسیس توسعه ای با سرمایه گذاری پنج هزار و 955 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 2هزار و 53 تن نیز صادر شد.

وی ادامه داد: در مجموع کل جواز تاسیس موجود استان 2هزار و 258 مجوز با پیش بینی اشتغال برای 43هزار و 59تن و سرمایه گذاری 165هزار و 361 میلیار ریال است که این میزان نشانگر رغبت مطلوب به سرمایه گذاری جدید در قم را طی سال رونق تولید نشان می دهد.

سیجانی گفت: همچنین طی این مدت، 100 فقره پروانه بهره برداری ایجادی با 2هزار و 602 میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای 2هزار و 296 تن و 88فقره پروانه بهره برداری توسعه ای با یکهزار و 279میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای یکهزار و 622 تن صادر شد.

وی بیان کرد: در مجموع 2هزار و 215 فقره پروانه بهره برداری با اشتغالزایی 56هزار و 744 تن و سرمایه گذاری 50هزار و 486 میلیارد ریال در استان موجود است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: طی این مدت 146 مورد مجوز معافیت گمرکی ماشین آلات به ارزش سه هزار و 555 میلیارد ریال نیز برای واردات ماشین آلات جدید با تکنولوژی بالا با هدف راه اندازی خط تولید واحدهای صنعتی و تولیدی یا جایگزینی ماشین آلات قدیمی صادر شد.

جذب صنایع پیشرفته راهبرد صنعت قم در سال رونق تولید رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: راهبرد اصلی استان برای توسعه هرچه بیشتر اقتصادی در سال رونق تولید، جذب صنایع پیشرفته و با تکنولوژی بالا بود.

سیجانی بیان کرد: شهرک های صنعتی مستقر در قم از امکانات مطلوبی برای استقرار صنایع پیشرفته برخوردار است و سرمایه گذاران علاقه مند به فعالیت در این زمینه می توانند با برخورداری از تسهیلات درنظر گرفته شده از جمله معافیت های مالیاتی و بسته های حمایت مالی در بخش های مورد نظر خود مشغول به کار و تولید محصول شوند که در سال گذشته بر روی همین ویژگی تاکید شد.

وی افزود: در نتیجه این راهبرد، شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی استان فعال و مشغول تولید محصولات با فناوری بالا شدند و ما آمادگی داریم این حوزه را بیش از پیش گسترش دهیم.

وی ادامه داد: وجود دانشگاه های صنعتی مطرح و نیروی انسانی متخصص و ماهر از دیگر امتیازات قم برای تبدیل شدن به قطب صنایع پیشرفته کشور است و می تواند بسترهای لازم برای خودکفایی در تولید محصولات با تکنولوژی بالا و تقویت اقتصاد ملی را فراهم کند.

سیجانی با اشاره به موقعیت ویژه قم در نزدیکی به پایتخت و همچنین برخورداری از راه های ارتباطی مناسب، گفت: سرمایه گذاران علاقه مند به فعالیت در این بخش می توانند با حضور در شهرک های صنعتی قم، محصولات تولیدی خود را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه به مهمترین بازارهای مصرف داخلی و بین المللی ارسال کنند.

حجم سرمایه گذاری انجام شده برای واحدهای صنعتی و معدنی موجود استان 48 هزار و 851 میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه گذاری صورت گرفته در2هزار و 225 واحد صنعتی و صنایع معدنی استان برای 56 هزار و 153 تن فرصت اشتغال ایجادشده است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.

C.

T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

تامین امنیت غذایی مردم راهبرد اصلی کشاورزی قم در سال رونق تولید رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: تولید با کیفیت انواع محصولات و تامین امنیت غذایی مردم راهبرد اصلی بخش کشاورزی استان در سال رونق تولید بود.

عباس پورمیدانی بیان کرد: با وجود محدودیت های آبی و تنش های محیطی، بخش کشاورزی قم هم در زمینه تولید محصولات زراعی و باغی و هم در زمینه تولید دام و طیور و شیلات، جایگاه مناسبی دارد و در سال 98 توانست حجم قابل توجهی از نیازهای غذایی مردم استان را به خصوص در زمینه دام و طیور تامین کند.

وی با اشاره به جایگاه مهم دامپروری قم درسطح کشور، افزود: قم در زمینه تولید و تامین گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم مرغ مورد نیاز مردم استان در سال گذشته به خوبی عمل کرد و اقدامات لازم برای گسترش سطح تولیدهای این حوزه در سال جاری انجام شده است.

وی ادامه داد: در شرایط عادی سهم تولید محصولات دامی استان به خصوص در مورد تخم مرغ به اندازه ای است که حجم قابل توجهی از آن به سایر استان ها ارسال می شود.

پورمیدانی گفت: در بخش تولید محصولات زراعی و باغی نیز، کشاورزی قم طی سال گذشته موفقیت های زیادی داشته و توانسته با حفظ سطح زیر کشت، میزان تولید محصول را افزایش دهد.

وی بیان کرد: اکنون کشت انواع محصولات زراعی و باغی همچون گندم، جو، کلزا، پسته، انواع میوه های درختی و صیفی جات در قم انجام می شود که نقش مهمی در تامین امنیت غذایی مردم استان دارد.

وی ادامه داد: همچنین در سال رونق تولید بر اساس راهبرد تغییر الگوی کشت، ایجاد و توسعه گلخانه ها در سطح استان قم مورد توجه جدی قرار گرفت و بسیاری از محصولات کشاورزی و غذایی مورد نیاز مردم در محیط گلخانه با رعایت استانداردهای تعیین شده، تولید شد.

طرح تغییر الگوی کشت در قم با قدرت دنبال شد رییس سازمان جهاد کشاورزی قم در این رابطه گفت: طرح تغییر و اصلاح الگوی کشت در این استان فراتر از پیش بینی های انجام شده، طی سال گذشته باقدرت دنبال شد.

پورمیدانی بیان کرد: موضوع تغییر الگوی کشت در قم به دلیل تنش های محیطی اهمیت بسیار زیادی دارد و در چنین شرایطی لزوم استفاده از ارقام مقاوم به تغییرات آب و هوایی برای ادامه یافتن حیات کشاورزی استان امری ضروری است که در سال رونق تولید نسبت به منظور اجرای این راهبرد فعالیت های گسترده ای انجام گرفت.

وی افزود: نحوه کشت و نوع رقم، تاریخ کشت، تاریخ برداشت، دوره آبیاری، زمان استفاده از سموم و نوع کود، ازجمله شاخص هایی است که در راستای اجرای راهبرد تغییر الگوی کشت مورد توجه جدی کارشناسان و بهره برداران بخش کشاورزی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: الگوی کشت سنتی باید با توجه به تغییرات دمایی و محدودیت های آبی موجود تغییر می کرد و کشاورزان استان از روش هایی همچون کشت گلخانه ای برای تولید محصولات کم آب و مقاوم به تنش های محیطی استفاده می کردند که بخش زیادی از این سیاست اجرایی شد.

پورمیدانی گفت: سرمایه گذاری برای ترویج کشت های نوین و آموزش کشاورزان دراین زمینه را دنبال کردیم که در نتیجه منجر به کارایی بیشتر زمین های کشاورزی و استفاده بهینه از منابع آبی شد.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز طرح های تغییر الگوی کشت با نظارت سازمان جهاد کشاورزی، حضور کارشناسان برجسته و مشارکت فعال بهره برداران در سطح اراضی کشاورزی درحال اجراست و قم به عنوان استان پیشگام در اجرای این طرح، برنامه ریزی های گسترده ای را تدارک دیده است که نقش مؤثری در بهبود عملکرد حوزه کشاورزی استان خواهد داشت.

توسعه گلخانه های قم در سال رونق تولید همچنین رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم پیرامون این موضوع گفت: با توجه به شرایط اقلیمی استان، سیاست تغییر الگوی کشت با محوریت کشت های گلخانه ای طی سال گذشته مورد توجه مسئولان بخش کشاورزی قرار گرفت.

عباس خرمی بیان کرد: در همین رابطه سازمان نظام مهندسی کشاورزی قم برای تشویق و هدایت کشاورزان استان به سمت کشت های گلخانه ای و صدور مجوزهای لازم برای احداث گلخانه وارد عمل شد.

وی ادامه داد: در این خصوص برای بیش از 200 هکتار گلخانه درقم پروانه تأسیس و بهره برداری صادرشد و این روند با توجه به سیاست های استان برای گسترش کشت های گلخانه ای در سال جاری با سرعت بیشتری ادامه می یابد.

وی افزود: فرآیند دادن مجوز به متقاضیان تأسیس گلخانه برای تشویق کشاورزان بسیار آسان شد و بهره برداران می توانستند با تایید کارشناسان نظام مهندسی کشاورزی از تسهیلات بانکی مناسبی که برای ایجاد گلخانه پرداخت می شد، استفاده کنند.

خرمی گفت: کاهش قابل توجه مصرف آب، عامل مهمی است که ضرورت توسعه کشت های گلخانه ای درقم را نشان می دهد و می تواند بستر خوبی برای مدیریت منابع آبی در بخش کشاورزی استان باشد.

وی بیان کرد: درکشت های گلخانه ای علاوه بر کاهش مصرف آب ، میزان تولید محصول افزایش می یابد و این به معنای بالا رفتن درآمد سرانه کشاورزان استان است.

وی ادامه داد: کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی قم بر فرآیند ساخت وساز و همچنین روند تولید محصول در گلخانه های استان نظارت کامل دارند تا فعالیت گلخانه ها در قم با بالاترین سطح استانداردهای تعیین شده در این بخش صورت گیرد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم گفت: با توجه به شرایط مطلوب پیش آمده برای احداث گلخانه در استان و استقبال بسیار خوب کشاورزان، درسال های آینده، قم به عنوان یکی از استان های پیشرو کشور درکشت های گلخانه ای مطرح خواهد شد.

بیشتر بهره برداران بخش کشاورزی قم که نقش مهمی در اجرای راهبرد تغییر الگوی کشت دارند را روستاییان استان تشکیل می دهند به نحوی که کشاورزی به تنهایی 45 درصد اشتغال روستاییان در بخش های مختلف استان را به خود اختصاص داده است.

در بخش کشاورزی کل زمین های قابل کشت قم برابر 105 هزار و 730 هکتار است که این رقم 46 صدم درصد کل اراضی قابل کشت کشور هست؛ میزان متوسط تولید بخش کشاورزی استان قم در سال برابر 746 هزار تن شامل 425 هزار تن محصولات زراعی و باغی، یک هزار و 500 تن آبزیان و 320 هزار تن محصولات دامی است.

گزارش: محمد جنابان
کلید واژه ها: رونق تولید - تولید - اقتصادی - راهبرد - رونق - استان - سال رونق تولید - فعالیت - تحقق - سرمایه گذاری - وضعیت معیشت - ایرنا - بررسی - معیشت مردم - سال 98 - بخش خصوصی - نشان - استان قم - قدرتمند - خبرنگار - مسئولان - کشاورزی - استفاده - دستگاه - عملکرد - مستقیم - سرمایه - اشتغال - ارتباط - بهترین

آخرین اخبار سرویس:
رشد 13 درصدی تجارت خارجی ایران با وجود تحریم‎ها

بیمه گذاران شخص ثالث نگران دریافت نکردن کد یکتا نباشند

174 تن گوشت مرغ در لرستان منجمد و ذخیره سازی شده است

متوسط سن ابتلا به کرونا در تهران/ تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی

کاهش سرعت ویروس کرونا در مازندران/ ساماندهی مراکز مراقبت های تنفسی با 1500 تخت

متوسط سن مبتلایان و فوت شدگان کرونایی در تهران | سیزده به در بیرون بیایید اقدامات در هم خواهد شکست

مردم در روز طبیعت به مکان های خارج شهر نروند

روزانه 30 هزار ماسک در کارگاه های خانگی اوقاف یزد تولید می شود

خط تولید ماسک 3 لایه در شهرک صنعتی شهرکرد راه اندازی شد

بورس نوروز را با چراغ سبز به پایان برد

نوبخت خبر داد: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از فروردین ماه

تعطیلی باغ ائل گلی تبریز جهت فاصله گذاری اجتماعی

ذخیره سازی 174 تن مرغ در لرستان

تصویب 513 میلیارد تومان کمک بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه برای مناطق زلزله زده قطور

افزایش 15 تا 77 درصدی حقوق بازنشستگان

جریمه 440 خودروی متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی

آغاز پرداخت وام 100 میلیونی ساخت مسکن ملی

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از فروردین ماه

متوسط سن ابتلا به کرونا در تهران/ تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی

کسب و کارهایی که بیشترین مخاطب را در اینستاگرام دارند؛ رشد غیر طبیعی تعداد فالوور برخی برندهای ایرانی

بیمه گذاران شخص ثالث نگران دریافت نکردن کد یکتا نباشند

افزایش 600 هزار بشکه ای صادرات نفت عربستان

ارسال دومین محموله کمک های مردم شهرستان انار به سیل زدگان جنوب استان کرمان

پاورپوینت جهانی سازی مدیریت منابع انسانی - زمینه های بنیادی

سرمایه بیمه کوثر 6.425 میلیارد ریال می شود

عربستان صادرات نفتش را تا 10.6 میلیون بشکه بالا می برد| قیمت نفت سقوط کرد

130 هزار خودرو از راه های تهران به مبدا بازگشتند

در خانه بمانیم و «رادیو نوروز» را به خانه بیاوریم

نوبخت: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از فروردین ماه

تهران قبل و بعد از شیوع کرونا + عکس

کرونا در لرستان به وضعیت ثبات رسیده است/ جلوگیری از ورود 1400 خودرو با پلاک غیر بومی به شهرها

استقرار 234 تیم برای کنترل مبادی ورودی و خروجی استان یزد

تجلیل از همیاری و کمک های نیروهای مسلح برای مقابله با کرونا

خبر خوش وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان 15 تا 77 درصد افزایش می یابد

سیل راه 37 روستای قلعه گنج و عنبرآباد را بست

راه اندازی یک واحد تولید ماسک در سلسله

مشاهده آثار تزریق 10هزار میلیارد در همسان سازی حقوق بازنشستگان از فروردین

کاهش بهای نفت برنت

پیشنهاد یارانه ای به دولت | یارانە سە ماە اول سال بە صورت یکجا پرداخت شود

سعادتمند: بدهی استقلال بیش از 30 میلیارد تومان است/ دغدغه های مجیدی رفع می شود

توزیع ماسک به واحدهای پازارگاد

حرکت جهادی سایپا در راه اندازی این خط تولید یک رکورد افتخارآمیز صنعتی در شرایط بحران است/ کیفیت و تنوع محلول ضدعفونی کننده سایپا بسیار بالاست

نوبخت: مشاهده آثار تزریق 10هزار میلیارد در همسان سازی حقوق بازنشستگان از فروردین

متوسط سن ابتلا به ویروس کرونا در تهران/ مهلت سه ماهه برای پرداخت اقساط بانکی به کجا رسید؟

تحلیل گر اسپانیایی: شفافیت ایران در موضوع کرونا غیرقابل انکار است

متوسط سن ابتلا به کووید19 در تهران/ تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی

کسب و کارهایی که بیشترین مخاطب را در اینستاگرام دارند

آمادگی شعب خارجی بانک ملی برای جمع آوری کمک های خیران

عربستان صادرات نفتش را تا 10.6 میلیون بشکه در روز بالا می برد| قیمت نفت سقوط کرد

دکترزالی: متوسط سن ابتلا به کرونا در تهران بین 62 تا 65 سال است/ تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی

خط تولید ماسک 3 لایه در شهرک صنعتی شهرکرد راه اندازی شد

650 واحد غیرمجاز عرضه دام و طیور در کرمانشاه پلمپ شد

تاکنون کدام مرزهای ایران بسته شده اند؟

تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی

39 واحد صنفی متخلف در تهران پلمپ شدند

تقدیر از کار جهادی ارتش برای ایجاد نقاهتگاه 2 هزار تختخوابی در نمایشگاه بین المللی

شرایط پرداخت حق بیمه کارگران چیست؟

ثبت نام بیش از 1400 نفر برای بیمه بیکاری ناشی از کرونا در یزد

متوسط سن ابتلا به کووید19 در تهران/ تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی

نگاهی به وضعیت بازار بازی های دیجیتال در ایران و ترکیه

130 هزار خودرو از راه های تهران به مبدا بازگشتند

کنترل 67 ورودی مازندران

یارانە سە ماهە اول سال بە صورت یکجا پرداخت شود

234 تیم برای کنترل مبادی ورودی و خروجی استان یزد مستقر شد

مخازن جهانی نفت 2 تا 4 ماه دیگر پر می شوند

متوسط سن ابتلا به کووید19 در تهران/ تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی

دکترزالی: بانک مرکزی در حال پیگیری اعمال مهلت سه ماهه برای اقساط بانکی است

شرایط بیماری کرونا در لرستان به مرحله ثبات رسیده است

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از فروردین ماه

بحران جهانی غذا بدلیل بیکار شدن کشاورزان قریب الوقوع است

اختصاص 700 میلیارد ریال برای حمایت از افراد دارای معلولیت

نامه نمایندگان استان خطاب به رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

اینم قرنطینه و دورکاری در نیویورک!

متوسط سن ابتلا به کووید19 در تهران/ تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی

برنامه خاص یوونتوس برای بازگرداندن پوگبا به تورین

برنامه خاص یوونتوس برای بازگرداندن پوگبا به تورین

یارانە سە ماهە اول سال بە صورت یکجا پرداخت شود

ترددهای جاده ای در کرمانشاه 48 درصد کاهش داشته است

پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 15 (حسابداری سرمایه گذاریها)

مقاله و پاورپوینت کامل ارزش افزوده اقتصادی (Economic Value added)

بهره برداری بخش هایی از شبکه آبیاری «خداآفرین» آغاز شد

سعادتمند: بدهی استقلال بیش از 30 میلیارد تومان است/ دغدغه های مجیدی رفع می شود

ترددهای جاده ای در کرمانشاه 48 درصد کاهش داشته است

بازدید متفاوت از موزه بانک ملی ایران در آپارات

تقدیر از اقدامات ارزشمند و کار جهادی ارتش برای ایجاد نقاهتگاه 2 هزار تختخوابی در نمایشگاه بین المللی

محدودیت های تردد در طرح فاصله گذاری اجتماعی دست کم تا 20 فروردین ادامه دارد

جهش تولید همراه با ارتقای کیفیت محقق خواهد شد

پرداخت صد درصد مطالبات چایکاران

شرایط بیماری کرونا در لرستان به مرحله ثبات رسیده است

تمامی محورهای مواصلاتی در شهرستان جاسک باز است

تولید ماسک رایگان در مرودشت

کشف کارگاه تولید داروی غیرمجاز در قزوین

سعادتمند: بدهی استقلال بیش از 30 میلیارد تومان است/ دغدغه های مجیدی رفع می شود

افزایش مبتلایان جهانیِ کرونا به بیش از 723 هزار نفر

محدودیت های تردد در طرح فاصله گذاری اجتماعی دست کم تا 20 فروردین ادامه دارد

اختصاص 75 هزار میلیارد تومان برای حفظ تولید/ ملاک پرداخت تسهیلات 12 درصدی حفظ اشتغال است

ترددهای جاده ای در کرمانشاه 48 درصد کاهش داشته است

213 راننده در ورودی های مشهد مشمول جریمه 500 هزار تومانی شدند

ببینید | کنایه سنگین مهران مدیری به کیفیت آزاد راه تهران-شمال

آغاز صادرات به عراق از 27 فروردین/ پیشنهادات اتاق بازرگانی برای عبور از بحران اقتصادی احتمالی

قم سربلند در تحقق راهبرد رونق تولید

قم سربلند در تحقق راهبرد رونق تولید