مطالب مرتبط:
بعد از انتخابات هم نظارت داریم / تبلیغات ناروا می تواند باعث اعلام عدم صحت انتخابات شود
تک چرخ زدن و ادعای لغو سربازی/تبلیغات عجیب و غریب کاندیداهای انتخابات مجلس
هشدار کدخدایی درباره تبلیغات کاندیدهای انتخابات
تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس
تبلیغات انتخابات تهران
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 بهمن 1398 ساعت 03:152020-02-18سياسي

جای خالی شفافیت هزینه ها در تبلیغات انتخابات


مجلس دهم بی شک تصویب قانون شفاف سازی منابع و هزینه های انتخاباتی را یکی از نقاط قوت کارنامه خود تلقی خواهد کرد اما حالا در بحبوحه تبلیغات انتخاباتی خبری از نظارت بر هزینه ها و شفافیت وعده شده نیست چرا که این قانون آنقدر دیر تصویب و ابلاغ شد که عملاً اجرای .

- یازدهم عنوان میکردند قانون شفافیت هزینه های انتخاباتی در این دوره از انتخابات قابل اجراست و این اقدام انجام می شد حالا باید سقف هزینه های تبلیغاتی تعیین و مشخص بود که کاندیداها چقدر، چگونه و از چه منابعی برای تبلیغات هزینه کرده است اما کلیپ های تبلیغاتی نامتعارف و برخی تحرکاتی که بر جامعه به چشم می خورد حکایت از روی زمین ماندن این قانون دارد.

** وزیر کشور: قانون به تازگی ابلاغ شده در همین حال در روزهای گذشته عبدالرضا رحمانی فضلی، درباره اجرای هزینه های انتخاباتی نامزدها که پیش از شروع موعد تبلیغات به وزارت کشور برای اجرا ابلاغ شد، گفت: این قانون به تازگی ابلاغ شده و به راحتی و به صورت کامل اجرا نخواهد شد چرا که نمایندگان باید یک حساب باز کرده و حسابرس داشته باشند و این نیازمند به سلسله اقدامات حسابداری است ولی آنچه وظیفه وزارت کشور است را ابلاغ کردیم.

این قانون در روزهای منتهی به انتخابات سیر تقینینی خود را سپری کرد و در همان روزهای تصویب در مجلس هم این ابهام وجود داشت که به این دوره از انتخابات می رسد یا نه؟ ** منع ورود پول های کثیف به مجلس؛ یک خواست عمومی جلوگیری از ورود پول های کثیف به انتخابات و مفاسدی که به دنبال آن ایجاد می شد؛ از خرید و فروش رای گرفته تا وامدار شدن نماینده مجلس به صاحبان قدرت و ثروت مطالبه ای است که افکار عمومی پیگیر آن بوده و تشنه تحقق آن بود و به همین دلیل در ایام ثبت نام کاندیداهای نمایندگی مجلس در این دوره، از کسانی که برای ثبت نام به ستاد انتخابات مراجعه می کرد، این سوال را می پرسیدیم که آیا حاضرند هزینه های انتخاباتی خود را به طور شفاف اعلام کنند؟ این مطالبه همچنین از سوی رهبر معظم انقلاب نیز در ابلاغ سیاست های کلی انتخابات به صراحت بیان شده اما به قانون تبدیل نشده بود.

بند 4 سیاست های کلی انتخابات به صراحت تعیین حدود و نوع هزینه ها و منابع مجاز و غیرمجاز انتخاباتی، شفاف سازی منابع و هزینه های انتخاباتی داوطلبان و تشکل های سیاسی و اعلام به مراجع ذیصلاح و اعمال نظارت دقیق بر آن و تعیین شیوه و چگونگی برخورد با تخلفات مالی را مورد تأکید قرار داده است؛ نمایندگان مجلس دهم در ماه های پایانی عمر خود بالاخره قانونی را به تصویب رساندند تا این ماده شکل عینی به خود گرفته و محقق شود.

** شفافیتی که می توانست زودتر قانونی شود البته برای تحقق این مطالبه بندهایی در طرح اصلاح قانون انتخابات دیده شد اما این قانون در رفت و برگشت های بین مجلس و شورای نگهبان بی نتیجه ماند.

در حالی که نمایندگان اصرار بر استانی شدن انتخابات مجلس داشتند؛ شورای نگهبان آن را مغایر قانون اساسی دانسته اما معتقد بود بندهای مربوط به هزینه های انتخاباتی می تواند تصویب شده و به همین دوره از انتخابات مجلس برسد اما مجلس حاضر نشد با اصلاح موارد ایراد گرفته شده، مقدمات اجرای آن در این دوره از انتخابات را فراهم کند.

در نهایت با فشار رسانه ها و مطالبه افکار عمومی زمینه طرح شفاف سازی منابع تأمین مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی با اصلاح برخی مواد قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اول دی ماه سال جاری در مجلس اعلام وصول شد و یک روز بعد در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بررسی و تصویب شد.

این طرح یک ماه بعد و پس از موافقت نمایندگان با بررسی دو فوریتی آن به دلیل در پیش بودن یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به منظور جلوگیری از ورود این پول ها به کارزارهای انتخاباتی به تصویب نهایی رسید.

طرح نهایی مجلس ششم بهمن ماه به تصویب نهایی رسید و یک روز بعد نیز برای شورای نگهبان ارسال شد؛ این شورای نیز دو روز بعد این مغایر با شرع و قانون اساسی ندانسته و به تایید رساند.

در نهایت هم 15 بهمن ماه قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی رییس جمهور برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ شد.

** الزام کاندیداها به افتتاح حساب به نظر می رسید این قانون وارد فاز اجرا شده است و در همان زمان بود که جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور از ابلاغ قانون شفافیت هزینه های انتخاباتی به ستادهای انتخابات استان ها خبر داد و گفت: نامزدها باید پس از افتتاح حساب نزد یکی از بانک های دارای مجوز از بانک مرکزی، مشخصات آن را به فرمانداران مراکز حوزه های انتخابیه اعلام کنند.

این مقام اجرایی انتخابات یازدهم توضیح داده بود که ماده 7 این قانون، ناظر بر این است که نامزدها باید پس از افتتاح حساب نزد یکی از بانک های دارای مجوز از بانک مرکزی، مشخصات آن را به فرمانداران مراکز حوزه های انتخابیه اعلام کنند.

رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به این که فرایند افتتاح حساب بانکی و اعلام آن به فرمانداری ها بای از زمان ابلاغ این قانون در تاریخ 14 بهمن ماه 1398 تا پیش از آغاز فرصت قانونی تبلیغات انتخاباتی 24 بهمن ماه 1398توسط نامزدها انجام شود، تاکید کرده بود: طبق ماده 8 همین قانون نامزدها موظفند فردی را به عنوان نماینده مالی خود تعیین کنند و مشخصات وی را تا پیش از شروع زمان تبلیغات به فرمانداری ها اعلام نمایند.

از توضیحات وزرات کشور اینطور تلقی می شود که در خوشبینانه ترین حالت فقط اعلام شماره حساب در این دوره از انتخابات قابلیت اجرا داشته و باید دید در این شفافیت حداقلی آیا بند قانونی اجرا شده است یا خیر؟ **قرار بود چه چیزهایی شفاف شود؟ بر اساس این قانون هیچ شخص و یا نامزدی نمی تواند اقدام به دریافت یا پرداخت کمک مالی نقدی یا غیرنقدی جهت تأمین منابع مالی فعالیت های انتخاباتی و هزینه کرد آنها نماید، مگر به صورتی که در این قانون مقرر شده است.

ماده دیگر این قانون تصریح دارد که امکانات و منابع قانونی تأمین مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی نامزدهای انتخابات، اعم از نقدی و غیرنقدی و مستقیم و غیرمستقیم منحصراً شامل این موارد است: اموال و دارایی شخصی نامزد؛ کمک های احزاب و گروههای سیاسی؛ کمک های اشخاص حقیقی ایرانی و منابع و امکانات عمومی که مطابق این قانون و سایر قوانین مرتبط استفاده از آن برای انجام فعالیت ها و تبلیغات انتخاباتی مجاز است، از قبیل سالن های اجتماعات، جایگاههای نصب تبلیغات، امکانات و رسانه های صوتی و تصویری در فضای مجازی؛ تبصره این ماده تصریح دارد: اشخاص حقوقی به جز احزاب و گروههای سیاسی، از هرگونه کمک به فعالیت های انتخاباتی تحت هرعنوانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم توسط اشخاص حقوقی به جز احزاب سیاسی ممنوع می باشند، اعم از اینکه به صورت کمک نقدی یا غیرنقدی باشد و یا اینکه اموال، خدمات یا دیگر امتیازات مستقیم و یا غیرمستقیم را به قیمتی کمتر از آنچه قیمت متعارف آنها است، برای نامزدها و یا در جهت فعالیت های انتخاباتی و تبلیغات فراهم نمایند.

بر این اساس همچنین نامزدها و احزاب و گروههای سیاسی حق ندارند هیچ گونه کمک مالی و غیرمالی از اشخاصی که دارای تابعیت غیرایرانی می باشند و یا اشخاصی که به یکی از جرائم اقتصادی محکوم می باشند را اعم از مستقیم و غیرمستقیم دریافت کنند.

ماده دیگر این قانون صراحت دارد دریافت و پرداخت کمک مالی نقدی یا غیرنقدی برای تأمین منابع مالی فعالیت های انتخاباتی باید شفاف بوده و هویت پرداخت کننده و دریافت کننده آن باید مشخص باشد.

بر این اساس هرگونه پرداخت و کمک نقدی باید از طریق اسناد بانکی یا به صورت الکترونیکی و از طریق شماره حساب موضوع ماده (7) این قانون انجام گیرد.

همچنین درصورت عدم رعایت الزامات و ضوابط قانونی مقرر درخصوص وجوه پرداختی، نامزدها حق استفاده از آن را نداشته و باید وجوه دریافتی به پرداخت کننده عودت داده شود.

درصورتی که پرداخت کننده کمک مشخص نباشد و یا اطلاعات ارائه شده از سوی آن بیانگر موارد فوق نبوده و یا اشتباه باشد، اموال مذکور اعم از نقدی و غیرنقدی، مشمول احکام اموال مجهول المالک است.

ماده دیگر این قانون می گوید: حداکثر هزینه هر نامزد انتخاباتی، در هر دوره انتخابات متناسب با پراکندگی جمعیت، محدوده جغرافیایی و تعداد کرسی های هر حوزه انتخابیه با پیشنهاد وزارت کشور به تأیید هیأت مرکزی نظارت می رسد.

بر این اساس هزینه ها و مخارجی که با موافقت نامزدها یا ستاد انتخاباتی آنها توسط اشخاص حقیقی و یا احزاب و گروههای سیاسی صورت می گیرد، به عنوان هزینه نامزدها محاسبه می شود.

مخارج احزاب و گروههای سیاسی در حوزه فعالیت های انتخاباتی از زمان شروع ثبت نام انتخابات مشمول این حکم می باشد.

** محدوده مجاز تبلیغات در همین حال احزاب و گروههای سیاسی در محدوده مجاز تبلیغات انتخاباتی صرفاً با موافقت نامزدها مجاز به انجام تبلیغات برای آنها بوده و بدون کسب موافقت کتبی آنها حق انجام هیچ گونه تبلیغاتی را برای آنها ندارند.

تبصره دیگر این ماده تاکید دارد انجام کلیه هزینه های انتخاباتی و تبلیغاتی و همچنین انجام کارها و یا فروش محصولات یا ارائه خدمات که به طور مستقیم یا غیرمستقیم مربوط به انتخابات بوده و در قبال آن پول پرداخت می شود، بدون أخذ رضایت کتبی از نامزد یا حزب و یا نماینده مجاز امور مالی آنها و بدون پرداخت از طریق حساب مربوطه ممنوع است.

همچنین میزان کمک و هدایای هر شخص حقیقی به یک نامزد یا مجموع نامزدها جهت تأمین هزینه های انتخاباتی، حداکثر به میزان بیست درصد(20%) سقف هزینه انتخاباتی نامزد مقرر در این ماده است.

ماده6 این قانون مقرر می دارد هزینه های انتخاباتی هر داوطلب صرفاً شامل موارد زیر است: 1ـ هزینه های مربوط به دایر کردن محل ستاد انتخابات اعم از اجاره بهای آن و هزینه های خدمات و حمل و نقل و سایر هزینه های متعارف ستاد؛ 2ـ هزینه های برپایی تجمع عمومی مرتبط با اهداف انتخاباتی؛ 3ـ هزینه های تبلیغات مجاز؛ 4ـ هزینه و حق الزحمه نماینده مالی و عوامل اجرایی و کارشناسی ستادها در فعالیت های انتخاباتی؛ بر اساس بند دیگری از این قانون سایر هزینه ها و تعهدات به جز موارد موضوع این ماده، از جمله ارائه کمک و خدمات نقدی و غیرنقدی به افراد توسط نامزد یا از طرف وی ممنوع و در حکم خرید و فروش رأی محسوب می شود.

فرمانداری ها و بخشداری ها مربوطه مکلفند ضمن ارائه تذکر کتبی و انجام اقدامات لازم جهت جلوگیری از این اقدامات، مراتب را به مراجع قضایی صالح و هیأت های اجرایی و نظارت گزارش دهند.

نامزدها مکلفند از طریق ستادهای انتخاباتی خود، نحوه و نوع تبلیغات را مدیریت کرده و از تخلفات مقرر در قوانین جلوگیری نمایند.

** ماده ای که قرار است اجرا شود ماده7 این قانون که گویا قرار بود در این دوره اجرا شود می گوید: داوطلبان موظفند حسابی را جهت واریز، برداشت و هرگونه نقل و انتقال وجوه و منابع نقدی مربوط به هزینه های انتخاباتی، نزد یکی از بانک های دارای مجوز از بانک مرکزی، تعیین یا افتتاح و هنگام ثبت نام و یا درخواست مجوز توسط احزاب، شماره و مشخصات آن و گواهی بانک مربوطه را در این خصوص ارائه دهند.

در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی این تکلیف باید تا قبل از شروع زمان مجاز تبلیغات انجام شود.

ماده دیگر قانون میگوید: همه نامزدها موظفند، علاوه بر اعلام شماره حساب، شخصی را به عنوان نماینده مالی، به همراه مشخصات کامل آن به هنگام درخواست مجوز و یا ثبت نام حسب مورد به وزارت کشور، فرمانداری ها و یا بخشداری ها معرفی نمایند.

تغییر نماینده مالی صرفاً با اعلام رسمی آن به مراجع مربوطه امکان پذیر است.

کلیه هزینه های مربوط به احزاب و گروههای سیاسی و هزینه های مربوط به انتخابات توسط نامزدها باید از طریق نماینده مالی صورت گیرد.

در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی این تکلیف باید تا قبل از شروع زمان مجاز تبلیغات انجام شود.

بر مبنای یکی دیگر از مواد این قانون، نامزدها موظفند تمامی مصارف و مخارج مرتبط با فعالیت های انتخاباتی و هزینه های تبلیغاتی خود و منابع تأمین مالی این هزینه ها و میزان کمک های مالی نقدی و غیرنقدی دریافتی را به نحو شفاف در سامانه مالی انتخابات ثبت نمایند.

وزارت کشور موظف است ظرف مدت یک سال پیش از صدور و اعلام دستور آغاز فرآیند انتخابات سامانه را به گونه ای طراحی نماید که اطلاعات ثبت شده در آن از طریق کمیسیون ماده (10) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی مصوب 8/8/1395 مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیأت های اجرایی و نظارت حسب مورد قابل دسترس، حسابرسی و رسیدگی باشد.

همچنین بر مبنای این قانون نامزدها مکلفند، علاوه بر ارائه اسناد و مدارک لازم در طول دوره برگزاری انتخابات به مراجع ذی صلاح، گزارش مالی خود را که بیانگر مجموع منابع تأمین هزینه های انتخاباتی و تبلیغاتی به تفکیک موارد مذکور در ماده (3) این قانون و همچنین تفصیل این منابع به صورت جزء به جزء مشتمل بر مشخصات کامل اشخاص و یا احزاب کمک کننده و همچنین امکاناتی که از محل منابع عمومی دریافت گردیده است و مصارف آنها باشد، همراه با اسناد مالی لازم درخصوص دریافت و هزینه از حساب معرفی شده، حداکثر بیست روز بعد از رأی گیری به فرمانداری ذی ربط جهت ارسال به وزارت کشور و هیأت مرکزی نظارت ارائه دهند.

این قانون همچنین می گوید: تخلف از مفاد این قانون و انجام هرگونه هزینه تبلیغاتی و انتخاباتی برخلاف احکام آن جرم است و مرتکب به یکی از مجازات های تعزیری درجه شش به استثنای مجازات حبس محکوم می شود و در صورتی که نامزدهای انتخابات مرتکب این جرم شوند؛ علاوه بر مجازات مقرر، به محرومیت از نامزدی در هرگونه انتخابات عمومی و سراسری از یک تا دو دوره از سوی مراجع صالح قضایی محکوم می شوند.

نمایندگان مجلس از هفته بعد مجدداً جلسات علنی خود را برگزار خواهند کرد و مجلس در ماه های پایانی عمر خود حداقل باید به این سوال پاسخ دهد که اگر شفافیت هزینه های تبلیغاتی یکی از مهم ترین دستاوردهای آن بوده درباره اجرای آن برای یازدهمین دوره انتخابات چه کرد؟ و از مجریان انتخابات توضیح بخواهند که چه میزان این قانون در انتخابات اجرا شد؟
کلید واژه ها: هزینه های انتخاباتی - انتخابات - هزینه ها - تبلیغات - هزینه - تبلیغات انتخابات - قانون - شفافیت - تبلیغات انتخاباتی - شفاف - تبلیغاتی - کلیپ های تبلیغاتی - تصویب قانون - منابع - ابلاغ - تصویب - وزارت کشور - کاندیداها - شفاف سازی - کشور - نقاط قوت - مجلس دهم - کارنامه - نامزدها - رحمانی - یازدهم - یکی از - نظارت - اقدام - جامعه

آخرین اخبار سرویس:
سقوط یک فروند هواپیما در فرودگاه مانیل

تسلیت و دلجویی وزیر نیرو از خانواده همکاران قربانی کرونا

فرار بیمار کرونایی از بیمارستان واسعی سبزوار تکذیب شد

کلاه برداری از اسم بازیگر سریال «پایتخت»!

موج دوم مرخصی زندانیان با دستور رییسی از امروز آغاز شد+جزییات

مخالفت عجیب علم الهدی با تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا/ حرم بسته شد اما آمار رو به فزونی است/خودمان استان مان را بهتر اداره می کنیم

بن بست برگزاری آنلاین جلسات مجلس

رهبر انقلاب: طرح غربالگری کار بزرگی است

تسلیت و دلجویی وزیر نیرو از خانواده همکاران قربانی کرونا

بیش از 20 هزار تخت نقاهتگاهی در مشهد فراهم شد

3 بیمارستان صحرایی توسط نیروی دریایی سپاه در کشور فعال شد

تنها راه حل نجات کشور تکیه بر توان داخلی و حمایت و رونق تولید است

سخنگوی قوه قضاییه:مرخصی زندانیان تا پایان فروردین ماه تمدید شد

آخرین اخبار از ماجرای فرار از زندان کردستان

علی اکبر ولایتی بهبود یافت

فیلم| بخش نخست گفت وگوی متفاوت با استاندار خوزستان؛ از ناگفته های سیل 98 تا ماجرای ریاست تامین اجتماعی

تبریک دبیر اجرایی خانه کارگر استان خوزستان به مناسبت اعیاد مبارک شعبانیه

حاجی بابایی: تعطیلی مجلس در شرایط موجود توجیهی ندارد/ باید در خط مقدم دفاع از مردم و کشور باشیم

سفر مجازی به 100 جاذبه شگفت انگیز ایران

نامه مداحان و اهالی فرهنگ به رییس قوه قضاییه/ منتظر برخورد با صبا کمالی هستیم

ولایتی از کرونا بهبود یافت

پیام تسلیت رییس مجمع در پی درگذشت آیت الله سید جعفر کریمی

حاجی بابایی: تعطیلی مجلس در شرایط موجود توجیهی ندارد/ باید در خط مقدم دفاع از مردم و کشور باشیم

بررسی اطلاع رسانی شیوع کرونا در آذربایجان شرقی

تکذیب اعتصاب 200 زندانی زن در زندان ارومیه

الزامات تحقق عملیاتی شعار سال | نباید کار کلیشه ای و نمایشی کرد

دست تو در دستِ اباالفضل(ع)

گفتگوی عارف با فرمانده سپاه تهران و وزاری علوم و آموزش و پرورش درباره مقابله با کرونا

گاف مهران مدیری در دورهمی سوژه شد

هر ده دقیقه یک ایرانی بر اثر ابتلا به کرونا فوت می کند

حاجی بابایی: تعطیلی مجلس توجیهی ندارد

فتوای آیت الله سیستانی درباره نحوه غسل و دفن متوفیان کرونا

مردم طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا روزهای سخت را پشت سر بگذاریم

دشمنان دوست نما؛ چطور تشخیص شان دهیم و با آن ها چه کنیم؟

تصمیمات دیرهنگام ترامپ به بهای جان آمریکایی ها تمام شد

هزینه خدمات برای فوتی های کرونایی افزایشی نداشته است

ورود به شهرستان پردیس ممنوع شد/ انسداد بومهن، رودخانه جاجرود و بوستان ها

پدر شهید انصاری آسمانی شد

مجلس یازدهم از وزرا و مسئولان کار می کشد

یک هواپیما در پایتخت فلیپین سقوط کرد

اجرای رزمایش پیام آوران امنیت و سلامت از 13 فروردین در سراسر کشور

پاسداران با تحقق حق امنیت زمینه­ ساز تحقق سایر حقوق ملت ایران شدند

رفتارهای مشکوک را به میراث فرهنگی اطلاع دهید!

تعطیلی مجلس توجیهی ندارد

کرونا شوخی نیست!

انتقاد رییس مجلس نمایندگان آمریکا از عملکرد کرونایی ترامپ

طرح فاصله گذاری اجتماعی در اصفهان بسیار موثر بوده است

گفت وگوی عارف با فرمانده سپاه تهران و وزاری علوم و آموزش و پرورش درباره مقابله با کرونا

آخرین جزییات فرار زندانیان در کردستان| دستگیری 10 متواری زندان سقز/ هیچکدام از فراریان، عضو گروهک های معاند نیستند

غربالگری 98 هزار نفر در ورودی های شهرستان کوهدشت

با وحشتناک ترین زنان خبیث دنیا آشنا شوید

واکنش وزارت کشور به برخورد افراطی برخی بومی ها با مسافران نوروزی

مرخصی اعطایی به زندانیان تا پایان فروردین ماه تمدید شد

هشدار به شایعه سازان کرونا در فضای مجازی

حاجی بابایی: تعطیلی مجلس توجیهی ندارد

بشنوید | پاسخ کامل روحانی به قالیباف و میرسلیم:کرونا دستاویز خوبی برای جمع کردن مرید نیست!

شورای هماهنگی اصلاح طلبان همدان مردم را به ماندن در خانه ترغیب کرد

جامعه پزشکی ایران خطاب به سازمان ملل: تحریمها به اندازه سلاحهای جنگی مرگبارند

12 فروردین تجلی اراده ملی و خواست جمعی ایرانیان است

پلوسی: تعلل ترامپ در مقابله با کرونا عامل شیوع مرگبار آن در آمریکا است

لزوم مدیریت زمان بازگشت از سفر مسافران/ پرهیز از افراط و تفریط در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

تعطیلی مجلس در شرایط سخت موجود توجیهی ندارد

اقدام ضد کرونایی زوج جوان ساکن بندر امام

لزوم رعایت 7 نکته مهم برای جلوگیری از شیوع ویروس

جلسه غیرعلنی مجلس با استفاده از فناوری دیجیتال برگزار شد

نامجو مطلق: بهترین مربی سال 98 قطعا استراماچونی است

تقدیم پیشگاه تو

ای ماه ترین عموی دنیا عباس؛ حقا به شما نام قمر می آید...

تمدید مرخصی 100 هزار زندانی تا پایان فروردین

لزوم رعایت ساعت کاری از سوی واحدهای صنفی

پیام تسلیت رییس مجمع در پی درگذشت آیت الله سید جعفر کریمی

سفر مجازی به 100 جاذبه شگفت انگیز ایران

آغاز موج دوم اعطای مرخصی به زندانیان با دستور امروز رییس قوه قضاییه/ تمدید مرخصی سایر زندانیان تا پایان فروردین

علم الهدی: از روزی که امام هشتم به شهادت رسیدند، در حرم بسته نشده بود

خلیل زاده از هیات مدیره استقلال استعفا کرد/موسوی هم دعوت به همکاری را نپذیرفت

روند دفن فوت شدگان کرونایی رضایت بخش است

حضور نیروهای یگان ویژه ناجا در طرح ضدعفونی سراسری شهر تبریز

کمک ستاره شیاطین سرخ برای مبارزه با کرونا به صورت ناشناس

تقدیر مجدد رهبر انقلاب از فعالیت های وزارت بهداشت و کادر درمانی در مقابله با کرونا؛ شتاب تلاش ها کاسته نشود

انتقاد فعال اصولگرا از صدا و سیما + عکس

رییس شورای عالی نظام پزشکی: از فرصت تعطیلات نوروزی به نحو مناسب استفاده نکرده ایم

سلام بر امام زین العابدین (ع) و خطبه های آتشین ستم کوبت

تَحجُر کرونایی

نامه مداحان و اهالی فرهنگ به رییس قوه قضاییه/ منتظر برخورد با صبا کمالی هستیم

اختصاص یک دستگاه ونتیلاتور پرتابل به بیمارستان ولیعصر بردسکن

متن و عکس تبریک تولد خواهر زن خواهر شوهر و خواهرزاده عزیز

15 هزار ماسک توسط سپاه کنگاور تولید شد

مردم طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم

اختصاص 712 تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی

هشدار کمیته انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا به مسافران نوروزی

رییس دانشگاه ادیان و مذاهب ارتحال آیت الله کریمی را تسلیت گفت

15 هزار ماسک توسط سپاه کنگاور تولید شد

تأمین مایحتاج مردم به هیچ وجه تعطیل نخواهند شد

قدردانی امام جمعه واستاندار از فعالیتهای رسانه ملی برای مقابله با کرونا

شتاب تلاش های همه جانبه در مبارزه با کرونا کاسته نشود

استفاده از حداکثر ظرفیت های مردمی با هدف مواجهه مناسب با ویروس کرونا

اجرای دومین مرحله رزمایش یگان ویژه با عنوان پیام آوران امنیت و سلامت از 13 فروردین در کشور

آخرین جزییات فرار زندانیان در کردستان/دستگیری 10 متواری زندان سقز/ دادستان کردستان:جرم هیچکدام از فراریان، عضویت در گروهک های معاند نیست

کنترل تردد خودروها در 11 محور ارتباطی آذربایجان شرقی

ورود به شهرستان پردیس ممنوع شد/انسداد شهربومهن، رودخانه جاجرود و بوستان ها

جای خالی شفافیت هزینه ها در تبلیغات انتخابات

جای خالی شفافیت هزینه ها در تبلیغات انتخابات