مطالب مرتبط:
ضرغامی: مکتب سلیمانی شرق و غرب را تسخیر خود درآورد +عکس
روایت وزیر دفاع از ساخت 770 نوع محصول دفاعی/سردار پاکپور: یکی از کشورهای منطقه سه هواپیما سلاح و تجهیزات در اختیار تروریست های جنوب شرق کشور قرار داده
دستگیری دختر مردنما که دزد لوازم داخل خودرو بود
مدیرعامل ایران خودرو: قوانین در جهت تحقق اهداف زیست محیطی تغییر کند
تصادف شدید خودرو در بزرگراه امام علی
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 بهمن 1398 ساعت 01:322020-02-18اقتصادي

سیر کیفی خودرو از غرب به شرق


شواهد و قرائنی که نشان دهنده افت کیفی خودرو های داخلی در دوران تحریم هستند، به چهار دسته تقسیم می شوند؛ نارضایتی مشتریان، واقعیات تحریم، قطعات تامینی (چه از داخل و چه از خارج) و عدم انتشار گزارش کیفی.

- شواهد و قرائنی که نشان دهنده افت کیفی خودرو های داخلی در دوران تحریم هستند، به چهار دسته تقسیم می شوند؛ نارضایتی مشتریان، واقعیات تحریم، قطعات تامینی (چه از داخل و چه از خارج) و عدم انتشار گزارش کیفی.

در این بین، نارضایتی مشتریان را می توان روشن ترین دلیل افت کیفیت خودرو های داخلی در دوران تحریم دانست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازدنیای اقتصاد، نارضایتی از کیفیت خودرو های تولید داخل البته داستان امروز نیست و حتی در دوران غیر تحریم هم وجود داشته، اما مساله اینجاست که مشتریان معتقدند کیفیت نسبت به گذشته نیز پایین آمده است.

در واقع از دید مشتریان، خودرو های تحریمی همان کیفیت مورد نقد گذشته را نیز ندارند و سطح کیفی شان پایین تر آمده است.

کم نیستند مشتریانی که در دوران تحریم، خودرو های ثبت نامی شان را تحویل گرفته و خیلی زود متوجه نزول کیفی در مقایسه با دوران قبل از تحریم شده اند.

محور اصلی شکایات مشتریان، به کیفیت مونتاژ و همچنین سطح کیفی قطعات مربوط می شود که به اعتقاد آن ها در مقایسه با گذشته افت کرده است.

مورد بعدی، اما به واقعیات تحریم برمی گردد.

خودروسازی ایران هر زمان که تحریم نبوده، ارتباطی نسبی با جهان داشته و تا حد امکان از قطعات مرتبط با منابع اصلی خارجی استفاده کرده است.

به عنوان مثال، در دوران غیر تحریمی، ایران خودرو با پژو فرانسه در ارتباط مستقیم بوده و بنابراین این امکان را داشته که قطعات خارجی محصولات پژو در کشور را از تامین کنندگان اصلی خریداری کند.

علاوه بر این، نبود تحریم این اجازه را به قطعه سازان و خودروسازان کشور داده که مواد اولیه و قطعات موردنیاز خود را از منابع اصلی تامین کنند.

ممکن است این پرسش پیش بیاید که چرا با وجود نبود محدودیت تامین در دوران غیر تحریم، باز هم خودرو ها کیفیت قابل قبولی نداشته اند؛ پاسخ به این پرسش بیش از هر مساله دیگری به داخلی سازی قطعات و همچنین محدودیت های قیمت گذاری مربوط است.

در واقع اینکه سطح کیفی قطعات داخلی سازی شده، چندان مناسب نیست و به دلیل محدودیت قیمتگذاری، کیفیت قطعات کاهش می یابد، دلایل اصلی کیفیت نه چندان مطلوب خودرو های داخلی (حتی در دوران غیر تحریم) به شمار می روند.

هرچه هست، عقل سلیم نمی پذیرد که کیفیت قطعات تامینی و به تبع آن، سطح کیفی خودرو های تولید داخل، در مقطع فعلی که صنعت خودرو در تحریم قرار دارد و خودروسازان و قطعه سازان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند، با دوران غیر تحریم، یکی باشد.

در واقع طبیعی به نظر می رسد که محدودیت بزرگی به نام تحریم، بر کیفیت قطعات و خودرو های تولیدی در کشور اثر منفی بگذارد، چه آنکه ارتباط با منابع خارجی اصلی (چه در بخش تامین مواد اوله و چه در بخش قطعات) تقریبا قطع شده است.

نکته دیگر، اما به عدم انتشار گزارش کیفی خودرو های داخلی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط می شود.

این گزارش که توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تهیه و روند تولیدی ماهانه دارد، تا مرداد امسال منتشر می شد، اما وزارت صنعت، معدن و تجارت شش ماه است اجازه انتشار آن را نمی دهد.

این وزارتخانه در دوران تحریم های اولیه (سال های 91 و 92) نیز انتشار گزارش کیفی خودرو ها را به نوعی محدود کرد، چه آنکه اجازه انتشار جزییات را نداد.

در آن زمان منابع آگاه عنوان می کردند که دلیل محدودیت ایجاد شده در انتشار آمار کیفی، افت کیفیت خودرو ها است.

در حال حاضر نیز که وزارت صمت اجازه انتشار آمار کیفی را نمی دهد، این شائبه به وجود آمده که دلیل آن به نزول کیفی خودرو ها مربوط می شود.

در واقع برای افکار عمومی این پرسش ایجاد شده که اگر کیفیت خودرو ها مشکلی ندارد، پس چرا وزارت صمت مانع انتشار گزارش کیفی می شود، آن هم گزارشی که بسیار کلی و فاقد جزییات است.

طبق آخرین شنیده ها وزارت صمت تصمیم بر آن داشت که گزارش های کیفی را به صورت فصلی (سه ماه یکبار) منتشر کند، با این حال فعلا خبری از انتشار این گزارش نیست و همین موضوع، اذهان عمومی را به سمت افت کیفی قابل توجه خودرو های داخلی می برد.

اثر قیمت بر کیفیت اما مساله مهم دیگری که از آن به عنوان یکی از دلایل افت کیفی خودرو های داخلی در دوران تحریم، یاد می شود، سطح کیفی قطعات تامینی از داخل و خارج است.

اینکه کیفیت قطعات داخلی به دلیل قیمتگذاری دستوری، چندان امکان ارتقا ندارد، موضوع جدیدی نیست و پیش تر بار ها عنوان و مورد بحث قرار گرفته است؛ این در شرایطی است که حالا صحبت از کیفیت نه چندان مناسب مواد اولیه و قطعات تامین شده از خارج به دلیل محدودیت های قیمتی به میان می آید.

آن طور که یک منبع آگاه در خودروسازی به دنیای اقتصاد گفت، تحریم سبب شده خودروسازان و قطعه سازان برای تامین مواد اولیه و قطعات، از اروپا به سمت کشور های شرق مانند چین و هند و کره بروند، که این موضوع به خودی خود سبب افت کیفی شده است.

وی با بیان اینکه سطح بازرسی کیفی مواد اولیه و قطعات در اروپا بالاتر از کشور های به اصطلاح شرق است، افزود:وقتی ارتباطات خودروسازی و قطعه سازی کشور با جهان قطع شده، چاره ای نداریم جز دور زدن تحریم ها، که این موضوع بسیار هزینه بر است.

نکته مهم دیگری که این فعال صنعت خودرو به آن اشاره می کند، بحث هزینه تامین قطعات با کیفیت است.

به گفته وی، در حال حاضر و با وجود تحریم نیز امکان تامین قطعات و مواد اولیه درجه یک از همین کشور های چین و هند هم هست، اما، چون قیمت تمام شده بالا می رود، آن ها مجبورند به قطعات کم کیفیت تر قناعت کنند.

این فعال صنعت خودرو تاکید می کند که اگر قرار بود از قطعات و مواد اولیه درجه یک خارجی در مقطع فعلی استفاده شود، قیمت تمام شده خودرو ها به دو برابر الان می رسید و آن وقت دیگر توان خرید برای خیلی ها وجود داشت.

اظهارات این فعال صنعت خودرو نشان می دهد خودروسازان و قطعه سازان ایرانی همین حالا نیز با وجود مشکلات تحریم، امکان تامین مواد اولیه و قطعات درجه یک را دارند، اما اینجا نیز مانند آنچه در ماجرای تامین از داخل اتفاق می افتد، محدودیت قیمت اجازه این کار را نمی دهد.

آن طور که خودروسازان و سایر فعالان اقتصادی عنوان می کنند، دور زدن تحریم ها هزینه هنگفتی روی دست آن ها گذاشته و بخشی از منابع مالی شان را هدر می دهد.

نمونه این هزینه ها، پول هایی است که آن ها مجبورند برای دور زدن تحریم های بانکی، به بانک های خارجی بپردازند.

این چالش در دوران قبلی تحریم نیز وجود داشت، اما در تحریم های جدید، تشدید و پرهزینه تر شده است.

همچنین در بحث لجستیک قطعات نیز خودروسازان و قطعه سازان مشمول هزینه های اضافی شده اند.

اگر تا دیروز (قبل از تحریم) می توانستند فلان قطعه یا مواد اولیه را به طور مستقیم از فلان کشور وارد کنند، حالا مجبورند قطعات و مواد اولیه موردنیاز خود را از این کشور به آن کشور و از این پرواز به آن پرواز و از این کشتی به آن کشتی منتقل کنند و پس از صرف کلی وقت و هزینه، به مقصد برسانند.

این هزینه ها ظاهرا آنقدر بالاست که سبب شده کیفیت قطعات و مواد اولیه در اولویت نخست نباشد، ضمن آنکه خودروسازان و قطعه سازان با مشکل قیمت گذاری دستوری در داخل نیز مواجهند.

طبق این سیاست، خودروسازان اجازه تعیین قیمت خودسرانه محصولات شان را ندارند و آن طور که ادعا می کنند، قیمت فروش از هزینه تولید آن ها کمتر است.

طبعا در چنین فضایی، خودروسازان سعی می کنند تا حد امکان هزینه تولیدشان را پایین بیاورند تا با توجه به سیاست قیمتگذاری دستوری، کمتر زیان کنند.

از آن سو، اما قطعه سازان نیز متاثر از قیمت گذاری دستوری، تمام تلاش شان را می کنند تا هزینه تولید و قیمت تمام شده را پایین بیاورند و در این پروسه گاهی کیفیت قربانی می شود.

این قربانی شدن کیفیت، هم در بخش تولید قطعه سازان وجود دارد و هم در بخش واردات آنها.

قطعه سازان بار ها تاکید کرده اند اگر سطح کیفی محصولات آن ها پایین است، این موضوع به خواسته خودروسازان مربوط می شود، چه آنکه آن ها بار ها تاکید کرده اند همانی را می سازند که شرکت های خودروساز (با توجه به محدودیت قیمتی)، سفارش می دهند.

از آن سو در بحث تامین خارجی نیز قطعه سازان وقتی به این نتیجه می رسند که تامین مواد اولیه و قطعات درجه یک، هزینه تولید و قیمت تمام شده را بالا می برد، مجبور می شوند نیاز خود را در سطوح کیفی پایین تر و با قیمتی کمتر تامین کنند، درست مانند خودروسازان.

در چنین شرایطی است که کیفیت رو به افت می رود و سطح کیفی خودرو ها در دوران تحریم، برخی از همان حداقل های قبل از تحریم را نیز ندارد.


کلید واژه ها: تحریم - مشتریان - نارضایتی - خودرو - کیفیت خودرو - کیفیت - گزارش - داخلی - انتشار - گذشته - تولید داخل - نشان - داستان - تولید - امروز - توان - مورد - روشن

آخرین اخبار سرویس:
قیمت هر کیلو مرغ به 9 هزار تومان رسید

صرفه جویی ارزی 50 میلیون دلاری با تولید 30 داروی جدید

ضرر هنگفت شرکت های هواپیمایی از شیوع کرونا/ کاهش 25 درصدی سهام

قیمت انواع میوه، حبوبات، گوشت و مرغ در سمنان؛ چهارشنبه 19 فروردین ماه + جدول

دارایی های بازگردانده شده از موسسات غیر مجاز چه شد؟

رحمانی اعلام کرد: کاهش زمان ثبت سفارش تا واردات انواع ماسک پزشکی به 48 ساعت

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از 23 فروردین در لرستان

افزایش فوتی های کرونا در بحرین به 55 نفر

سرمایه گذاری صباتامین اولین عرضه اولیه سال 99 را به نام خود زد

نرخ انواع تلویزیون LED در بازار؟ +جدول

صدور 50 پروانه علامت استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد

ساخت 45 کلیپ مجازی از جاذبه های شاخص در سطح استان زنجان

تمام مسیر های ورودی سیلاب شمال استان تحت کنترل است

روزانه 1500 تن مرغ مازاد خریداری می شود

طرز تهیه آش رشته خوشمزه + ترفندهای مهم و کلیدی

موزه مردم شناسی ایلام به سیستم حفاظت الکترونیکی مجهز می شود

افزایش تردد خودرویی در کردستان/ورودی های استان کنترل نمی شود

تکرار فاجعه بار تجربه ارز 4200 در طرح حمایت 75 هزارمیلیارد تومانی

نمی شود پول نقد را از مراودات مالی حذف کنیم؟

کاهش قیمت طلا، سکه و ارز

رسیدن به جهش تولید، لازمه حمایت از صندوق های توسعه منابع طبیعی

بیماران کرونایی برای ترخیص چقدر باید بپردازند؟

تکمیل پروژه پی جویی اکتشافات معدنی نیازمند 18 میلیارد ریال اعتبار

کارنامه خودروسازان در پایان سال گذشته نسبت به سال 97/ پژو در سر لیست تولید/پراید همچنان در صدر محصولات سایپا

47هزار و 200میلیارد ریال به خرید سه محصول کشاورزی خوزستان اختصاص یافت

تکمیل نهایی برداشت و توزیع بار از مخازن انبار جدید نفت ارومیه نیازمند 100میلیارد ریال اعتبار

سد تأمین آب شرب در گلستان وجودندارد تأمین آب از منابع زیرزمینی

تمام مسیرهای ورودی سیلاب شمال استان تحت کنترل است

موزه مردم شناسی ایلام به سیستم حفاظت الکترونیکی مجهز می شود

احتمال افزایش سطح دریاها

میزان اقساط و سود وام یک میلیونی یارانه بگیران

استاندار: واحد الفین پتروشیمی ایلام آماده بهره برداری است

آل اسحاق مطرح کرد: کرونا چهره اقتصاد جهان را تغییر داد/ پنج گام برای عبور از بحران

پلمب 184 واحد صنفی شهرری در طرح فاصله گذاری اجتماعی

اختصاص سهمیه 30 درصدی سوخت برای حمل بار از بنادر کشور

در اسپانیا همه شهروندان «حقوق همگانی» دریافت می کنند

سند راهبردی بانک مرکزی تصویب شد

47هزار و 200میلیارد ریال به خرید سه محصول کشاورزی خوزستان اختصاص یافت

واحدهای صنایع تبدیلی کشاورزی آذربایجان شرقی در خدمت مبارزه با ویروس کرونا

پول اولین خریدهای تضمینی گندم پرداخت شد

دغدغه ای برای تامین آب نداریم

ابطال 60 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد

دولت برای اقشار آسیب دیده از کرونا برنامه ریزی کرد

آمریکا حق وتوی درخواست وام از صندوق بین المللی پول را ندارد

اعطای تسهیلات به خانوارها و مشاغل آسیب دیده از کرونا

توضیحات وزیر نفت در مورد موضع ایران نسبت به نشست آینده اوپک

واریز نخستین مرحله یارانه های سال 99

منتخب مردم کهگیلویه در مجلس یازدهم: دستمزد کارگران تعیین تکلیف شود

موافقت ائتلاف اوپک با کاهش تولید نفت به شرط پیوستن آمریکا

جایگاه گلستان درتولیدمحصولات کشاورزی با توجه به شعارسال ارتقایابد

رحمانی: اقلام بهداشتی 48ساعته ترخیص می شود

سد تأمین آب شرب در گلستان وجودندارد/ تأمین آب از منابع زیرزمینی

خرید حضوری از فروشگاه های زنجان 32 درصد کاهش یافت

50 واحد صنفی در دامغان پلمب شد

آخرین آمار سرمایه گذاری جدید در بورس

رایزنی با برخی تولیدکنندگان نفت درباره نشست آتی اوپک

توزیع روزانه ده هزار ماسک رایگان و ضدعفونی در منطقه 21 تهران |

کمک های بلاعوض و استمهال وام برای مرغداران

خسارت کرونا 15 درصد تولید ناخالص داخلی

استاندار: واحد الفین پتروشیمی ایلام آماده بهره برداری است

هشدار جهاد کشاورزی به کشاورزان و باغداران

گفتگوی تلفنی زنگنه با وزاری نفت سه عضو اوپک وغیراوپک درباره بازار نفت

روش های متفاوت کتابفروشی در روزهای کرونایی/ کدام کتاب ها خریدار دارند؟

رایزنی با برخی تولیدکنندگان نفت درباره نشست آتی اوپک

وام یک میلیونی به 23 میلیون خانوار پرداخت می شود

کاهش 70درصدی جرایم در مالزی پس از اعمال کنترل آمدو شد به دلیل کرونا

احتمال لغو حج تمتع 99/ بررسی تمام سناریوها با فرض تداوم یا پایان بحران کرونا

بازدید از مراکز توزیع فرآورده های خام دامی در سمنان

خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در 19 فروردین

توزیع روزانه ده هزار ماسک رایگان و ضدعفونی در منطقه 21 تهران |

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مشروط به مهارت شود

گمرک، نقش برجسته ای در مبارزه با قاچاق ایفا کرده است

سند راهبردی بانک مرکزی تصویب شد

خواهران جهادگر سلامت ابرکوه 153 هزار عدد ماسک تولید کردند

9 لکه صنعتی اسلامشهر در سال جهش تولید ساماندهی می شود

دو هزار طرح اشتغالزا درچهارمحال و بختیاری اجرا شد

خیابان ها و معابر شهرکرد ترمیم می شوند اجرای عملیات آسفالت ریزی

خط جدید تولید دستکش یک بار مصرف در خرم آباد راه اندازی می شود

افزایش 60 درصدی شرکت های دانش بنیان آذربایجان شرقی

چهار هزار شغل جدید در شهرک های صنعتی قزوین ایجاد می شود

توزیع روزانه ده هزار ماسک رایگان و ضدعفونی در منطقه 21 تهران

وضعیت 62 هزار و 852 طرح نیمه تمام صنعتی به کجا رسید؟/ صنایع کوچک پیشرو در تمام نیمه تمام ها

در صورت تعویق فصل کوچ علوفه دامداران تامین می شود

318 دستگاه خودرو در خراسان شمالی اعمال قانون شد

آغاز دوباره فعالیت طرح های عمرانی اسدآباد همدان

افتتاح بزرگترین مجتمع انبار فرآورده های نفتی

قیمت روز گوشی های شیائومی + جدول

رایزنی با برخی تولیدکنندگان نفت درباره نشست آینده اوپک

اختصاص یکهزار هکتار از اراضی به کشت گیاهان دارویی

تولید روزانه 5 میلیون ماسک سه لایه در کشور تا سه هفته آینده

جدول/ آخرین قیمت انواع تبلت در بازار 19 فروردین

میرزایی : پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مشروط به مهارت شود / اوسط هاشمی : اگر مهارت در جهش تولید سهم دارد، همه دستگاه ها مرجعیت سازمان فنی و حرفه ای را به عنوان سرمایه ملی بپذیرند

کرونا بیش از یک میلیون بنگلادشی را بیکار کرد

خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در 19 فروردین

کاهش 70درصدی جرایم در مالزی پس از اعمال کنترل آمدو شد به دلیل کرونا

توزیع روزانه ده هزار ماسک رایگان و ضدعفونی در منطقه 21 تهران

ابلاغ نشدن دستمزد کارگران به نفع هیچ کسی نیست

جایگاه گلستان در تولید محصولات کشاورزی با توجه شعار سال ارتقا یابد

واحدهای صنایع تبدیلی کشاورزی آذربایجان شرقی در خدمت مبارزه با ویروس کرونا

دارایی های بازگشت شده، جهت فروش تحویل بانک ها شده است

سیر کیفی خودرو از غرب به شرق

سیر کیفی خودرو از غرب به شرق