مطالب مرتبط:
ماموریت جدید به پلیس راهور برای برخورد با معتادان متجاهر و خرده فروشان
ماموریت جدید به پلیس راهور برای برخورد با معتادان متجاهر و خرده فروشان
ماموریت جدید به پلیس راهور برای برخورد با معتادان متجاهر و خرده فروشان
ماموریت جدید به پلیس راهور برای برخورد با معتادان متجاهر و خرده فروشان
ماموریت جدیدِ پلیس راهور برای برخورد با معتادان
-201 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 23:352020-02-18اجتماعي

ماموریت جدید به پلیس راهور برای برخورد با معتادان متجاهر و خرده فروشان


رییس پلیس پایتخت از ابلاغش به پلیس راهنمایی و رانندگی برای دستگیری خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر خبر داد.

- ، سردار حسین رحیمی در همایش بررسی مسائل اجتماعی حوزه اعتیاد و مواد مخدر که عصر امروز در محل کلانتری 116 مولوی در محله شوش و هرندی برگزار شد، گفت: امروز با گذشت حدود یک سال از اجرای طرح پاکسازی مناطق شوش و هرندی اعلام می کنم که بین 80 تا 90 درصد معضلات مردم محله که به پلیس و اقدامات پلیسی مربوط بوده، حل شده است و دیگر از حضور سنگین و حجیم معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر در این محلات خبری نیست.

وی با اشاره به زمان اجرای این طرح خاطرنشان کرد: یک سال و چهار، پنج ماه پیش بود که تصمیم به اجرای طرح پاکسازی در محله شوش گرفتیم.

طرح های مختلفی را برای ما آوردند اما من تاکید داشتم که باید خانه به خانه و مورد به مورد با مسائل برخورد شود بنابراین طرحی را انتخاب کردیم که بتوانیم معضل اعتیاد و معتادان متجاهر را که بیش از 50 سال است این محله را درگیر خود کرده، حل کنیم که در نهایت طرح فعلی آماده شد و از بهمن ماه سال قبل آن را اجرایی کردیم.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به ضرورت حضور تمامی دستگاه های مسئول در اجرای این طرح خاطرنشان کرد: باید تمامی دستگاه ها پای کار بیایند و هر کدام به وظایف شان عمل کنند اما من گفتم که اگر هیچ دستگاهی هم پای کار نیامد ما باید طرح مان را اجرا کنیم و هیچ نگرانی ای نباشد و این را هم از سردار شهید قاسم سلیمانی که از سال 71 شاگرد ایشان بودم، یاد گرفتم که باید خالصانه پای کار بیاییم.

رحیمی ادامه داد: با گذشت بیش از یک سال از زمان اجرای طرح متاسفانه با عدم همکاری مفرط بعضی از دستگاه ها روبه رو هستیم اما ما به عنوان پلیس کوتاه نیامده ایم و گفتیم باید یک بار برای همیشه این معضل اعتیاد را که روی زندگی حدود 300 هزار نفر در این محلات تاثیر گذاشته، حل و فصل کنیم.

چراکه معتقدم ما مسئولیم و تکلیف داریم که به مردم خدمت کنیم البته نه با سخنرانی و حرف زدن بلکه با عمل کردن و در میدان بودن.

وی با اشاره به نتایج اجرای طرح پاکسازی شوش و هرندی گفت: بیش از 20، 30 مسجد در این محدوده بسته شده بود که با اقدامات پلیس و همکاری روحانیت و دیگر بخش ها باز شد و البته ارازل و اوباش در بعضی نقاط برای مسجدی ها و نمازخوان ها مزاحمت ایجاد می کردند که ما با آنها هم برخورد کردیم.

بسیج هم نقش پررنگی داشت که از آنان تقدیر می کنیم.

بسیج تکیه گاه نظام است و امیدوارم گرچه حضور پررنگی در شوش و هرندی داشته است اما این حضور پررنگ تر هم بشود.

رحیمی افزود: خوشبختانه با ورود گشت های رضویون و همکاری آنان با پلیس اقدامات خوبی انجام شده و ما بر پدیده های اجتماعی با همکاری بسیج فائق آمدیم.

رییس پلیس پایتخت تصریح کرد: در مورد این محله باید یک موضوع را بپذیریم و آن این است که اینجا طی سال ها به خواستگاه معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر بدل شده بود.

همین حال هم همینطور است و اگر 500 نفر ازمعتادان متجاهری که از کمپ ها و مراکز بازپروری رها می شوند، تعقیب کنیم می بینیم که تعداد قابل توجهی از آنها ابتدا یک سری به این محله می زنند و بعد به جاهای دیگر می روند بنابراین ما باید با این پدیده برخورد کنیم تا آنها که ارتزاغ نجس و کثیف شان از خرده فروشی و معتاد دیگران است، برای همیشه از اینجا بروند.

مراکز MMT و DIC از شوش و هرندی جمع آوری شوند رحیمی افزود: جا دارد که از زحمات بهزیستی تشکر و قدردانی کنم اما 12 مرکز MMT و DIC در این محدوده وجود دارد که اینها باید تعطیل شود چراکه همین ارائه خدمات سبب شده تا معتادان متجاهر از نقاط دیگر به این محله ها آمده و خدمات دریافت کنند.

این مراکز باید به نقاط دیگری بروند.

10 تا 20 مرکز زباله گردی هم همینطور است و تاثیر زیادی روی بخش خرده فروشی و آسیب های این منطقه داشته است.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به پلمپ 90 خانه و مرکز مصرف مواد مخدر نیز خاطرنشان کرد: از این 90 مرکز الان40 مرکز دوباره باز شده و من خبر دارم که برخی از آنها دوباره در حال تبدیل شدن به مراکز فساد است.

در هر خانه هفت، هشت اتاق قرار دارد و در هر اتاق چندین نفر در حال مصرف مواد هستند البته ما از برخورد با اینها خسته نخواهیم شد اما از کم کاری برخی از دستگاه ها گله مندیم.

حال فرض بگیریم که این خانه ها رفع پلمپ شد اما چرا بی صاحب مانده است؟ چرا دستگاه های مسئول نمی آیند تکلیف این خانه ها را مشخص کنند؟ رحیمی افزود: امروز ما شاهد آن هستیم که جای آتش روشن کردن و بیغوله ها در برخی نقاط این محله وجود دارد که اینها باید سر و سامان پیدا کنند.

این موارد دیگر کار پلیس نیست.

همه دستگاه ها باید به وظایف شان عمل کنند تا آن کارگر زحمت کشی که برای رزق حلال از خانه اش خارج می شود دیگر نگران تردد زن و بچه اش از میان معتادان نباشد.

وی مواد مخدر را به گندآبی که اطرافش را آلوده می کند تشریح کرد و گفت: این مواد مخدر منشأ بسیاری از جرائم از جمله مفاسد اخلاقی، سرقت و.

است.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه ما از تمام دستگاه ها می خواهیم که بیایند و بگویند که برای این مردم و در این محلات چه کرده اند، خاطرنشان کرد: البته پلیس نه فقط در این محله که در ابعاد مختلف در حال کار است.

همین روز گذشته بود که در جلسه مشترک پلیس راهور و پلیس مواد مخدر ابلاغ کردم که اگر ماموران پلیس راهور خرده فروش و معتاد متجاهری را دیدند بلافاصله نسبت به دستگیری و جمع آوری آنها اقدام کرده و به پلیس مواد مخدر تحویلشان بدهند.

در دیگر یگان ها نیز همینطور و ما این موضوع را به آنها گفته ایم.

رحیمی افزود: ما گشت های ضربتی پلیس مبارزه با مواد مخدر را فعال کردیم که به طور شبانه روزی در حال فعالیت در این مناطق هستند.

25 تیم عملیاتی یگان امداد نیز تنها در همین محله های شوش و هرندی فعالیت می کنند.

وی به اقدامات پلیس در پاکسازی دره فرحزاد و حاشیه جاجرود نیز اشاره کرد و گفت: هنگامی که می خواستیم طرح دره فرحزاد را اجرا کنیم رییس پلیس پیشگیری تهران به من گفت که خیلی از دستگاه ها پای کار نیامدند.

من گفتم این طرح باید در راس پنج صبح روزی که بنا بود این طرح اجرا شود، کلید بخورد و پلیس نباید معطل کمکاری دیگر دستگاه ها شود.

بعد از یک هفته دیدیم که برخی از دستگاه ها آمدند.

در جاجرود و با تعداد کثیری مواد فروش که بعضا مسلح هم بودند، روبه رو شدیم که در دامنه دره جاجرود چراغ هایی گذاشته بودند که با آن علامت می دادند که بیایید از ما مواد بخرید که ما اینها را جمع آوری کردیم.

تهران دیگر محل امنی برای معتادان متجاهر و خرده فروشان نیست و هر جایی که برای اقدامات مجرمانه شان انتخاب کنند ما روی سرشان خراب می کنیم و امیدواریم که دیگر دستگاه ها نیز پای کار بیایند.

رحیمی به عدم پذیرش معتادان متجاهر دارای زخم باز و بیماری های عفونی و نیز معتادان متجاهر کمتر از 18 سال نیز اشاره کرد و گفت: ما به ستاد مواد مخدر نامه زدیم و گفتیم حالا که دیگر دستگاه ها به وظیفه شان عمل نمی کنند ما اینها را هم می پذیریم.

هزینه های زیادی هم کردیم اما بالاخره آن نوجوان 16، 17 ساله که به خاطر یک خانواده بد دچار اعتیاد و مشکل شده چه گناهی کرده که هیچ جا پذیرش نشود و در مقابل اینها مسئولیم و به قول حاج قاسم اینها خواهران و برادران خودمان هستیم.

رییس پلیس پایتخت در پایان سخنانش به انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: دشمنان تلاش زیادی کردند که ما در انتخابات شرکت نکنیم و مردم مایوس شوند.

چقدر برای حاج قاسم عزیزمان که به دست دشمنان به شهادت رسید، گریه کردیم و حالا هر یک رای یک موشک در قلب ترامپ و دار و دسته اش است و ما باید افراد اصلح را انتخاب کنیم.


کلید واژه ها: معتادان متجاهر - جمع آوری معتادان متجاهر - پلیس راهنمایی و رانندگی - معتادان - پلیس - خرده فروشان مواد مخدر - راهنمایی و رانندگی - مواد مخدر - سردار حسین رحیمی - رییس پلیس پایتخت - جمع آوری معتادان - پاکسازی - مسائل اجتماعی - پلیس راهنمایی - محله - برخورد - پلیس پایتخت - مسائل - امروز - پلیس راهور - حسین رحیمی - رییس پلیس - خانه - مخدر - مواد - راهنمایی - مورد - اجتماعی - دستگیری - اقدامات

آخرین اخبار سرویس:
به همت خیر روستای دلگشا، 500 بسته معیشتی به نیازمندان اهدا می شود

بارش شدید تگرگ در یزد/غرش ابرها در آسمان کویر

مجید جعفری مقدم گزارش تصویری| بارش اولین برف بهاری در قوچان

زمان تقریبی برگزاری کنکور سراسری 99 مشخص شد

پنج روش که با استفاده از طبیعت می توانید وضع آب و هوا پیش بینی کنید

بارش شدید تگرگ در یزد/غرش ابرها در آسمان کویر

استفاده از دانه های قهوه در تولید پلاستیک زیست تخریب پذیر

همشهری TV | ضرر 2500 میلیاردی شهرداری از کرونا

ساعت جدید اجرای طرح ترافیک در تهران مشخص شد

طرح ترافیک در تهران 2 ساعت شد/ اجرا از ساعت 14 تا 16 + جزییات

بارش شدید تگرگ در یزد غرش ابرها در آسمان کویر

ترمیم دیواره انهار آسیب دیده از مد آب

صدور بیش از 154 مورد اخطاریه و پرونده قضایی زیست محیطی در ماهشهر

آسمان فارس قسمتی ابری همراه با وزش باد

بارش شدید تگرگ در یزد/غرش ابرها در آسمان کویر

تردد در جاده های کوهستانی گلستان با زنجیرچرخ امکان پذیر است

روزی تو خواهی آمد...

موضع تازه آموزش و پرورش درباره بازگشاییِ مدارس

فرماندار آستارا: بارش 20 روز گذشته معادل میانگین سالانه بوده است

طرز تهیه کرم سفید کننده پوست در منزل

رانندگان اتوبوس ملزم به استفاده از ماسک شدند

زالی: فعلا طرح ترافیک در پایتخت اعمال نشود/ حضور تمامی کارمندان جرم است

تردد در محور کوهستانی گلستان فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است

گلستان در شب میلاد منجی عالم نورباران شد

طنین ندای «یا مهدی ادرکنی» در آسمان تهران

تصاویر/ جای خالی ما

تردد در محور کوهستانی گلستان فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است

هشدار فرماندار میبد در مورد سیلابی بودن شهرستان تا هفته آینده

کربلای معلی در ایام اعیاد شعبانیه

شکستن رکورد بارندگی آستارا / بارش 40 سانتی متری برف در حیران

معاون وزیر کشور: هر تاکسی با احتساب راننده باید سه نفر سرنشین داشته باشد / استفاده از اتوبوس های بین شهری در درون شهرها

معاون شهردار تهران: یک سوم تهرانی ها با نیمه تعطیل شدن شهر گرفتار معاش روزانه هستند

برگزاری «کنکور» 2 هفته تا 20 روز بعد از پایان امتحانات نهایی دانش آموزان

جزییات طرح ترافیک مخصوص روزهای کرونایی پابتخت

ویدئو / نورافشانی و ویدئومپینگ به مناسبت نیمه شعبان

ادامه زندگی در شهر ووهان چین +تصاویر

گلستان در شب میلاد منجی عالم بشریت نورباران شد

اوقات شرعی بیست و یکم فروردین در سمنان

آسمان قم در شب نیمه شعبان نورباران شد

تعطیلی ناوگان حمل و نقل درون شهری یزد تا پایان فروردین تمدید شد

برنامه های درسی روز پنجشنبه 21 فروردین شبکه های آموزش و چهار

معاون وزیر کشور: اتوبوس های بین شهری در درون شهرها به کار گرفته می شوند

تصاویر/ حرم رضوی تعطیل نیست

مخالفت ستاد مقابله با کرونا با اجرای طرح ترافیک

طنین ندای «یا مهدی ادرکنی» در آسمان تهران

طنین ندای «یا مهدی ادرکنی» در آسمان تهران

زمان تقریبی برگزاری کنکور سراسری 99 مشخص شد

هشدار فرماندار میبد در مورد سیلابی بودن شهرستان تا هفته آینده

:: حلب - حال و هوای مشهد الحسین ع در شب میلاد امام زمان

ببینید | نورافشانی و ویدئومپینگ روی برج آزادی در شب نیمه شعبان

برنامه های درسی روز پنجشنبه 21 فروردین

نورافشانی و ویدئومپینگ در شب نیمه شعبان

کاهش موقتی ناپایداری ها در روز پنج شنبه/ جمعه بارانی خواهد بود

محمد حسین کیانی و حمیدرضا نیکومرام نورافشانی و جشن خیابانی شب نیمه شعبان در اصفهان

جزییات طرح ترافیک مخصوص روزهای کرونایی پایتخت

اقدام قانونی علیه واحدهای بازیافت و تفکیک پسماندهای پلاستیکی در ری/ محکومیت و پلمب یک واحد آلاینده

ویدئو / نورافشانی و ویدئومپینگ به مناسبت نیمه شعبان

هفتمین پرواز برای باز گرداندن ایرانی های خارج از کشور به ایران

استمرار تعطیلی پارک ها و بوستان های شهر همدان

جزییات طرح ترافیک مخصوص روزهای کرونایی پایتخت

برگزاری «کنکور» 2 هفته تا 20 روز بعد از پایان امتحانات نهایی دانش آموزان

مسجد مقدس جمکران در آستانه میلاد موعود

ضدعفونی معابر در آذربایجان غربی هدفمندتر می شود

بارش برف در ارتفاعات رضوانشهر و استمداد دامداران از مسئولان

بارش برف بهاری در استان قزوین + فیلم

معاون وزیر کشور: هر تاکسی با احتساب راننده باید سه نفر سرنشین داشته باشد / استفاده از اتوبوس های بین شهری در درون شهرها

فریاد یامهدی ادرکنی و دعای فرج در گیلان

محتوای آموزش مجازی در مدارس همدان تولید شد

221 میلی متر باران در شهرستان آستارا باریده است

بارش برف در جاده های خراسان رضوی ادامه دارد

بارش برف در ارتفاعات رضوانشهر و استمداد دامداران از مسئولان

اتوبوسهای بین شهری در درون شهرها به کار گرفته می شوند/ سرویس ادارات دوباره برقرار می شود

اعمال شب و روز نیمه شعبان

فریاد یامهدی ادرکنی و دعای فرج در گیلان

مرگ چند گونه پرنده در باغ وحش ارم

گلکاری ها برای تقویت روحیه شهروندان تبریزی انجام شده است

اعمال قانون بیش از 33هزار وسیله نقلیه تا 19 فروردین

محتوای آموزش مجازی در مدارس همدان تولید شد

اتوبوسهای بین شهری در درون شهرها به کار گرفته می شوند/ سرویس ادارات دوباره برقرار می شود

اتوبوس های بین شهری در درون شهر ها به کار گرفته می شوند

مرگ چند گونه پرنده در باغ وحش ارم

دوره های آموزش صنایع دستی برای بیش از 4 هزار نفر

جزییات طرح ترافیک مخصوص روزهای کرونایی پابتخت

غسل اموات کرونایی در بهشت زهرا (عکس)

دوره های آموزش عمومی صنایع دستی برای بیش از 4 هزار نفر

بارش برف بهاری در ماسوله

مرگ چند گونه پرنده در باغ وحش ارم

تعطیلی مدارس نباید منجر به غفلت از برنامه های کیفیت بخشی شود

چند درصد تهرانی ها با تعطیلی کسب و کار موافق اند؟

221 میلی متر باران در شهرستان آستارا باریده است

تداوم تعطیلی مترو و اتوبوس مشهد تا اطلاع ثانوی

کیک هایی با طعم کرونا! +تصاویر

آماده باش ستاد مدیریت بحران البرز

تصاویر| غسل اموات کرونایی در بهشت زهرا

اتوبوسهای بین شهری در درون شهرها به کار گرفته می شوند/ سرویس ادارات دوباره برقرار می شود

اعلام جدول زمانی برنامه های درسی 21 فروردین 99

مجوز 2 مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی لغو شد

گرگ ها در زنجان 60 راس گوسفند را دریدند

طنین نوای یا مهدی ادرکنی در آسمان گیلان

اتوبوسهای بین شهری در درون شهرها به کار گرفته می شوند/ ساعت طرح ترافیک تغییر می کند/سرویس ادارات دوباره برقرار می شود

ماموریت جدید به پلیس راهور برای برخورد با معتادان متجاهر و خرده فروشان

ماموریت جدید به پلیس راهور برای برخورد با معتادان متجاهر و خرده فروشان