مطالب مرتبط:
تبلیغات انتخاباتی؛ چالش ها و فرصت ها
اختصاص 400 جایگاه در سطح شهر برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی در قم
تبلیغات انتخاباتی روی پاکت تنباکو! + فیلم
چالش سرمای هوا و گرمای ستادهای انتخاباتی + عکس و فیلم
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 09:352020-02-18سياسي

تبلیغات انتخاباتی؛ چالش ها و فرصت ها


- در آستانه برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تبلیغات نامزدها برای جلب آرای مردم یکی از مهمترین رویدادهای این روزهای کشور است.

نقش تبلیغات در انتخابات برای جلب آرا مردم و حضور حداکثری در پای صندوق های رای و یا میزان رای آوری هریک از نامزدهای انتخاباتی بسیار مهم است.

تبلیغات انتخاباتی به مجموعه ای از روش ها و عملیاتی گفته می شود که به صورت مستقیم و غیرمستقیم منجر به اشاعه شخصیت، تفکر، نظرات، انتقادات، پیشنهادات و برنامه های نامزد انتحاباتی می شود و شامل رساندن و شناساندن آن به بطن جامعه و تک تک افراد با هدف ایجاد حس اعتماد در آنها به منظور رای دادن به فردی برای گرفتن پست و منصبی است که لازمه آن انتخاب شدن به وسیله رای گیری است.

هدف نامزدها از تبلیغات، تاثیرگذاری بر تصمیم رای دهندگان است و نامزدی می تواند در این عرصه موفق عمل کند که بتواند با بهره گیری از بهترین روش ها و ابزارهای تبلیغاتی توجه مردم را به خود جلب کند.

هدف نامزدها از تبلیغات، تاثیرگذاری بر تصمیم رای دهندگان است و نامزدی می تواند در این عرصه موفق عمل کند که بتواند با بهره گیری از بهترین روش ها و ابزارهای تبلیغاتی توجه مردم را به خود جلب کند.

این در حالی است که با توجه به اینکه آگاهی و سواد سیاسی مردم جامعه با گسترش رسانه های ارتباط جمعی به ویژه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از رشد قابل توجهی برخوردار شده است، چنانچه تبلیغات با کیفیت و شکل مناسبی انجام نگیرد به یک ضدتبلیغ تبدیل خواهد شد که پیامد آن حاصل شدن نتیجه ای خلاف انتظار نامزد انتخاباتی است.

از این رو تبلیغات به روش مناسب یکی از مهمترین لازمه های موفقیت در رقابت های انتخابات است.

یکی از مهمترین ابزارهای تبلیغات در عرصه کنونی، رسانه است، با این تفاوت که در سال های اخیر با بروز و ظهور شبکه های اجتماعی، بیشترین بار تبلیغات از رسانه های مکتوب به رسانه های مجازی منتقل شده است و این موضوع در تبلیغات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به خوبی مشهود است.

در همین راستا برای بررسی موضوع اهمیت تبلیغات در عرصه انتخابات، باید و نبایدهای تبلیغاتی بر اساس قانون انتخابات، آسیب شناسی و بررسی فرصت ها و چالش های تبلیغات در رسانه های مکتوب و شبکه های اجتماعی و تغییر رویکردهای تبلیغاتی، میزگردی با حضور کارشناسان و فعالان رسانه های مکتوب و مجازی استان چهارمحال و بختیاری در دفتر خبرگزاری ایرنا مرکز شهرکرد برگزار شده است.

حجت الله شیروانی دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد علوم سیاسی، سیدحسین نژادحسینی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میثم محمودیان فعال رسانه ای و صادق صدری نژاد مدیر تبلیغات و فعال شبکه اجتماعی کارشناسان حاضر در این میزگرد بودند که دیدگاه های خود را ارائه دادند.

تبلیغات از اصلی ترین راه های معیار انتخاب نامزدهای انتخاباتی یک دانش آموخته رشته علوم سیاسی در این میزگرد با تشریح اهمیت انتخابات و مقوله تبلیغات انتخاباتی، اظهار داشت: مقوله انتخابات به معنای امروزی آن ریشه در اندیشه قرارداد اجتماعی دارد که در نظام های دموکراتیک از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از مظاهر حقوق شهروندی به شمار می رود.

حجت الله شیروانی افزود: انتخاب کردن و انتخاب شدن در نظام های سیاسی مبتنی بر دموکراسی امری طبیعی است و در همین راستا در زمان انتخابات، یکی از اصلی ترین راه های معیار انتخاب نامزدها، تبلیغات است که به معرفی کردن هر چه بیشتر انتخاب شوندگان کمک می کند.

در دنیای پیچیده امروزی، تبلیغات از موضوعات مهمی است که به چالش کشیده شده است و نیازمند بررسی آسیب شناسانه است.

وی تصریح کرد:با این وجود در دنیای پیچیده امروزی، تبلیغات از موضوعات مهمی است که روش های متداول آن به چالش کشیده شده است و نیازمند بررسی آسیب شناسانه است.

این دانش آموخته رشته علوم سیاسی با بیان اینکه تبلیغات انتخاباتی تنها به نصب بنر و پوستر محدود نمی شود، اظهار داشت: تبلیغات اشکال و انواع مختلفی دارد که اگر از سوی افراد حرفه ای، خلاق و نوآور انجام گیرد تاثیر بسیاری زیادی در جلب آرای عمومی دارد.

لزوم فراهم کردن بسترهای مناسب و متنوع تر تبلیغات انتخاباتی شیروانی با تاکید بر فراهم کردن بسترهای مناسب و متکثر تبلیغات در عرصه انتخابات کشور، افزود: باید بسترهای مناسب و متنوع تری برای تبلیغات انتخاباتی فراهم کرد، چرا که تبلیغات به شیوه های سنتی و یا انتقال داده های خام به مخاطب در فضای مجازی نمی تواند نامزدها را به هدف مطلوب خود برساند بلکه جامعه امروز نیاز به تکثر و به رسمیت شناختن تنوع نیاز دارد.

وی همچنین بر فراهم کردن بیش از پیش فضاهای گفت وگو بین نامزدها و بین مردم و نامزدهای انتخاباتی تاکید کرد و گفت: در تبلیغات یک سویه نمی توان بلوغ و فرهنگ سیاسی جامعه را ارتقا داد بلکه با فراهم کردن فضاهای گفت وگوی دو طرفه و آزادی های بیشتر می توان به برگزاری انتخابات حداکثری و پرشور و نشاط امیدوارتر شد.

شیروانی، احزاب و تشکل های سیاسی را از دیگر ابزارهای تبلیغاتی در عرصه انتخابات عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین حلقه های گمشده در عرصه انتخابات کشور، نبود احزاب قوی و سازمان یافته است و این خلا نه تنها عرصه را برای گسترش گرایش های قومی و قبیله ای فراهم می کند، بلکه بخش مهمی از فضای تبلیغاتی را تحت تاثیر خود قرار داده است.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: بخش بزرگی از تبلیغات در احزاب رخ می دهد و این مهم در نظام های دموکراتیک به خوبی مشهود است اما جای که احزاب به معنای واقعی شکل نگرفته باشد این موضوع یکی از چالش های عرصه انتخابات به شمار می رود.

شیرانی، همچنین با اشاره به اثرگذاری رسانه در عرصه تبلیغات انتخاباتی، افزود: رسانه اگر چه جایگاه و اثرگذاری خود را در انتخابات دارد اما سایر عوامل نظیر گرایش های قومی و شخصیت های کاریزماتیک نیز در این زمینه اثرگذار هستند.

وی، بهره گیری از تبلیغات محیطی اثرگذار، توجه به اصول و فنون حرفه ای طراحی و تبلیغات میدانی، استفاده از نخبگان هنری و طراحان حرفه ای و پیوند بین هنر و تبلیغات انتخاباتی را از دیگر راهکارهای موثر تبلیغات در عرصه انتخابات برشمرد و گفت: با تاسف باید گفت که استفاده از این ظرفیت ها روز به روز تضعیف می شود و در انتخابات کنونی چنین مواردی کمتر دیده می شود.

تبیین باید و نبایدهای تبلیغات انتخاباتی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز در این میزگرد با اشاره به نقش رسانه ها در عرصه تبلیغات انتخاباتی، اظهار داشت: رسانه های مجازی و مکتوب، چاپخانه ها و کانون های تبلیغاتی ارتباط مستقیمی با تبلیغات انتخاباتی دارند و در همین راستا یک سری بایدها و نبایدها از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور برای فعالیت رسانه ها ابلاغ شده است.

سیدحسین نژادحسینی در این میزگرد افزود: رسانه ها از یک سو نقش بسیار مهمی در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دارند و از سوی دیگر می توانند در عرصه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی مطابق قانون اثرگذاری خود را در این حوزه به نمایش بگذارند.

وی تصریح کرد: توجه به سایز و اندازه استاندارد پوسترهای تبلیغاتی، دوری از تخریب شخصیت ها و نامزدها و خودداری از چسباندن پوسترها به در و دیوار امکان عمومی، برخی باید و نبایدهای تبلیغات انتخاباتی است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این حوزه نظارت دارد و چنانچه تخلفی رخ دهد گزارش می‎دهد.

نژادحسینی با تاکید بر اینکه تاکنون تخلفی از سوی هیچ یک از رسانه های استان در خصوص تبلیغات انتخاباتی گزارش نشده است، تصریح کرد: بی شک قانونمداری و حفظ اعتماد عمومی به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های اجتماعی کشور می‎تواند رسانه ها را در انجام رسالت خود کمک بسزایی کند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری همچنین به وضعیت فضای مجازی در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به نفوذ و گستردگی مخاطبان فضای مجازی در جامعه کنونی، فعالان شبکه های اجتماعی نیز می‎توانند نقشی به مراتب موثرتر از رسانه های مکتوب در تحقق مشارکت حداکثری داشته باشند که در همین راستا نشست هایی با فعالان این عرصه برگزار شده است.

نژادحسینی در پاسخ به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در خصوص رصد و پالایش محتوای فضای مجازی در انتخابات چه نقشی دارد؟ با بیان اینکه رصد فضای مجازی در حیطه وظایف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست، خاطرنشان کرد: این اداره کل عضوی از این شورا است.

وی با بیان اینکه برای تبلیغات و تولید محتوای نشریات، معیار و ملاک قانون است و جز آن برای رسانه ها محدودیتی وجود ندارد، اظهار داشت: مطبوعات در راستای اصول و مبانی نظام و آنچه در قانون برای آن تعریف شده است، می توانند آزادانه فعالیت کنند.

نژادحسینی، با تاکید بر اهمیت این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: از آنجا که مجلس در راس امور کشور است و در تعیین سرنوشت کشور بسیار اثرگذار است و از سوی دیگر هجمه های دشمن برای کمرنگ کردن حضور مردم در پای صندوق های رای تشدید شده، ضروری است تا از همه ظرفیت ها برای شوربخشی به انتخابات بهره گیری کرد.

یکی از مهمترین انتظاراتی که از رسانه ها و مطبوعات در عرصه انتخاب وجود دارد، تبیین شاخص های فرد اصلح است.

وی افزود: همچنین یکی از مهمترین انتظاراتی که از رسانه ها و مطبوعات در عرصه انتخاب وجود دارد، تبیین شاخص های فرد اصلح است.

مطبوعات چاپی عرصه تبلیغات را به فضای مجازی واگذار کرده است در فضای کنونی، بیش از آنکه رسانه های مکتوب مرجع مردم باشند، فضای مجازی این مرجعیت را به دست گرفته است.

یک فعال رسانه ای و مدیر مسئول هفته نامه پگاه نیز در این میزگرد در پاسخ به این سوال که آیا مطبوعات عرصه تبلیغات را به فضای مجازی واگذار کرده است؟، گفت: بله این یک واقعیت است که در فضای کنونی، بیش از آنکه رسانه های مکتوب مرجع مردم باشند، فضای مجازی این مرجعیت را به دست گرفته است.

میثم محمودیان با بیان اینکه رسانه ها امروز بیش از آنکه اثرگذار باشند، اثرپذیر شده اند، تصریح کرد: یکی از دلایل این موضوع به حرفه ای نبودن رسانه ها مربوط می شود به نحوی که به طور مشخص در این استان، خبرنگاران و روزنامه نگاران حرفه ای اندک هستند.

وی، بخش دیگری از ناکارآمدی رسانه های کشور را تحقق نیافتن کامل دموکراسی دانست و گفت:چنانچه ظاهری از دموکراسی در یک کشور وجود داشته باشد، به جای آنکه معیار و میزان مردم در انتخاب نامزد مورد نظر خود بر اساس گرایش های سیاسی و مطالبه گری باشد، ناشی از نگاه های منطقه ای و قومی و قبیله ای است.

محمودیان تصریح کرد: بخشی از چالش های موجود در فضای تبلیغات انتخاباتی نیز ناشی از فرهنگ سیاسی موجود در جامعه است که به مردم مربوط می شود و می طلبد تا در تقویت بلوغ سیاسی اهتمام بیشتری به کار گرفته شود.

این فعال رسانه ای با بیان اینکه بخشی از رسانه های مکتوب جایگاه خود را از دست داده اند و نمی‎توانند در فضای انتخاباتی اثرگذار باشند، افزود: گرانی کاغذ، مشکلات و تنگناهای اقتصادی، تغییر ذائقه مردم از فضای مکتوب به فضای مجازی و از همه مهمتر نبود خبرنگاران تحلیل گر و حرفه ای سبب شده تا رسانه جایگاه واقعی خود را در کشور از دست دهد.

محمودیان ادامه داد: در سال های گذشته به سبب نبود فضای مجازی، نامزدهای انتخاباتی مجبور بودند تبلیغات خود را به نشریات واگذار کنند اما امروز با شکل گیری شبکه های اجتماعی متنوع در فضای مجازی، عرصه برای رسانه های مکتوب تنگ شده و فضای مجازی جای آن را گرفته است.

فضای مجازی فرصتی موثر برای تبلیغات انتخاباتی یک فعال شبکه های اجتماعی نیز در این میزگرد گفت: مطبوعات نه اینکه به سبب مشکلات اقتصادی مرجعیت خود را در جامعه از دست داده اند، بلکه تغییر ذائقه مردم باعث شده است نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر، گرایش جامعه به سمت فضای مجازی سوق داده شود.

صادق صدری نژاد در این میزگرد افزود: فضای مجازی به دلیل کارکرد آسان، صرفه اقتصادی، انتقال سریع اطلاعات و صرفه جویی در وقت و انرژی از اقبال بیشتری در بین مردم برخوردار شده است اما همین فضا نیز با چالش ها و آسیب های زیادی مواجه است.

فضای مجازی به دلیل کارکرد آسان، صرفه اقتصادی، انتقال سریع اطلاعات و صرفه جویی در وقت و انرژی از اقبال بیشتری در بین مردم برخوردار شده اما همین فضا نیز با چالش ها و آسیب های زیادی مواجه است.

صدری نژاد افزود: فضای مجازی به دلیل کارکرد آسان، صرفه اقتصادی، انتقال سریع اطلاعات و صرفه جویی در وقت و انرژی از اقبال بیشتری در بین مردم برخوردار شده اما همین فضا نیز با چالش ها و آسیب های زیادی مواجه است.

وی تصریح کرد: برخی فعالان فضای مجازی نیز از تخصص و سواد رسانه ای لازم برخوردار نیستند و با ارائه اطلاعات خام به مخاطبان خود به جای هدایتگری و جریان سازی، رفتارهای منفعلانه از خود نشان می دهند.

صدری نژاد به چالش های فضای مجازی اشاره کرد و گفت: فعالیت در فضای مجازی با وجود همه فرصت هایی که فراهم کرده است، اما با محدودیت هایی نیز مواجه است که این محدودیت ها بیشتر ناشی از قوانین دست و پاگیر است.

این فعال شبکه های اجتماعی نسبت به موضع منفی برخی از مسئولان در خصوص فضای مجازی، تصریح کرد: برخی از مسئولان همچنان بر این عقیده هستند که فضای مجازی، فضای ناسالمی است از همین رو نمی توان بر اساس چنین تفکری، انتظار داشت که فضای مجازی در عرصه انتخابات بتواند شور و نشاط ایجاد کند.

صدری نژاد خاطر نشان کرد: بر اساس همین محدودیت ها است که بسیاری از فعالان شبکه های اجتماعی رسالت خود را محدود به اطلاع رسانی کرده اند و وارد فضای تولید محتوا و تحلیل مسائل و واقعیات روز جامعه نمی شوند.

حامیان قدرتمند گوی رقابت را از کانون های تبلیغاتی محلی ربوده اند این مدیر کانون تبلیغاتی نیز در ادامه به چالش هایی که فراروی کانون های تبلیغاتی در عرصه تبلیغات انتخابات وجود دارد، اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اسپانسرهای بزرگی در عرصه انتخابات ظهور کرده اند که فضا را از کانون های تبلیغاتی استانی و منطقه ای گرفته اند و امروز بسیاری از کانون ها زمینه فعالیت در این حوزه را از دست داده اند.

صدری نژاد خاطرنشان کرد: اگرچه بخشی از این چالش به خود کانون های تبلیغاتی برمی گردد که نتوانسته اند به روز شوند و متناسب با ذائقه مردم نوآوری کنند اما هزینه های بالای چاپ و ظهور رقیبان قدرتمند غیربومی سبب شده تا از گوی رقابت خارج شوند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه در سراسر کشور از جمله چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.

با نزدیک شدن به زمان اخذ رای ، تبلیغات نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرها و روستاها در دو روز باقی مانده به اوج خود رسیده است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: انتخابات - انتخاب - تبلیغات - تبلیغات انتخاباتی - نامزد - انتخابات مجلس شورای اسلامی - نامزدها - نامزدهای انتخاباتی - مجلس شورای اسلامی - انتخابات مجلس - یازدهمین دوره - مستقیم - شورای اسلامی - تاثیرگذاری - بهترین روش - آرای مردم - بهره گیری - یازدهمین - مردم - رای گیری - رای دادن - عملیاتی - برگزاری - حداکثری - برنامه - نامزدی - اسلامی - اعتماد - آستانه - رساندن

آخرین اخبار سرویس:
3 بیمارستان صحرایی توسط نیروی دریایی سپاه در کشور فعال شد

روایت اخم و تخم های پایداری ها در بستن لیست تهران/ریاست مجلس و ریاست جمهوری 1400 را با هم می خواهند/پایداری ها تضمینی به قالیباف داده اند؟

روایت اخم و تخم های پایداری ها در بستن لیست تهران/ریاست مجلس و ریاست جمهوری 1400 را با هم می خواهند/پایداری ها تضمینی به قالیباف داده اند؟

علی اکبر ولایتی از کرونا بهبود یافت

ضدعفونی مناطق محروم شوشتر توسط طلاب جهادی

رزمایش دفاع بیولوژیک در بهاباد برگزار شد

جوابیه ایرانسل به گزارش خبرگزاری موج؛ شبکه امن همراه ایرانسل، زیرساخت ارتباطی جلسات آنلاین مجلس است

مهمان امشب برنامه دورهمی

سلفی آسانسوری بازیگر جوان / عکس

میلاد امام سجاد (ع)

نامه معین به روحانی؛ آمار مبتلایان و فوتی های کرونا شفاف اعلام شود | ایجادنگرانی عوارضی کمتر از خوش خیالی دارد

آیت الله علم الهدی: برنامه ریزی متمرکز، مشکلات جدید ایجاد می کند

پیکر مرحوم آیت الله کریمی در قم به خاک سپرده شد

فیلم| آخرین توضیحات دامپزشکی در خصوص وضعیت کشتارگاه مرغ گچساران

توصیه های کرونایی جانبازان کهگیلویه و بویراحمد به مردم+فیلم

پاسخ روحانی به قالیباف و میرسلیم | ببینید

تاکید امام خمینی(ره) بر به رسمیت شناختن رای تک تک آحاد ملت، امر انکار ناپذیری است

فرماندار مهریز پیوستن خیران به پویش سلامت را خواستار شد

برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا آماده باشید

انتقاد تند نانسی پلوسی از رویکرد ترامپ در مقابله با کرونا

هواپیمایی ماهان پرواز بجنورد را لغو کرد

در حال حاضر 70 درصد برنامه های آموزشی دانشگاه تهران به شکل مجازی پیش می رود

تعلل ترامپ در مقابله با کرونا عامل شیوع مرگبار آن در آمریکا است

بیش از هزار بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری کرمانشاه انجام شد

به مناسبت میلاد امام سجاد (ع)

تشریح اقدامات دستگاه قضایی هرمزگان برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی/ پلمپ 131 سوییت غیرمجاز

اطلاعیه جدید کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا منتشر شد

اطلاعیه شماره 2 کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا

جهادگران روزهای سخت و بحرانی

روایت اخم و تخم های پایداری ها در بستن لیست تهران/ریاست مجلس و ریاست جمهوری 1400 را با هم می خواهند/پایداری ها تضمینی به قالیباف داده اند؟

مولودی خوانی اعیاد شعبانیه در بیمارستان فرقانی قم 

اطلاعیه شماره 2 کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا

امشب (شنبه) از ساعت 20:30 تا 21:30 جهان خاموش می شود

بیماران جدید مبتلا به کرونا قرنطینه شوند

فرضیه ترور بیولوژیکی با کرونا منتفی نیست

ولخرجی 500 میلیونی شهرداری شکست خورد + عکس

استاندار قم: برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا آماده باشید

وضعیت عضو مجمع تشخیص پس از ابتلا به کرونا

قدردانی مجدد رهبر انقلاب از وزیر بهداشت و مجموعه درمانی کشور در مسئله مقابله با کرونا

آیت الله رییسی بر آگاهی بخشی در حوزه رسانه و حفظ امنیت شهروندان تاکید کرد

ارسال هفتمین محموله کمک های اهدایی چین به تهران

گزارش ها نشان دهنده استمرار ترددها است/ کرونا با تعارف حل نمی شود

اجرای دهمین مرحله توزیع اقلام بهداشتی در مناطق محروم گرگان+تصاویر

موج دوم اعطای مرخصی به زندانیان آغاز شده است

کرونا و امپراطوری رسانه ای

ولایتی از کرونا بهبود یافت

تقدیر مجدد رهبر انقلاب از کادر درمانی کشور

تاکید رییسی بر آگاهی بخشی در حوزه رسانه و حفظ امنیت شهروندان در شرایط کرونایی

مرخصی اعطایی به زندانیان تا پایان فروردین تمدید شد

روحانی: اعتبارات لازم برای مقابله با سیل و آفات و ملخ تأمین خواهد شد

تبریک دبیر اجرایی خانه کارگر استان خوزستان به مناسبت اعیاد مبارک شعبانیه

وضعیت عضو مجمع تشخیص پس از ابتلا به کرونا

دانلود آهنگ جدید امیر فرزان بنام همدم

دانلود آهنگ جدید رضا ثقفی بنام گل هیاهو

فرمانده مدیریت کرونا: کرونا به این زودی ها خاتمه نخواهد یافت

هشدار استاندار قم: برای افزایش ابتلا به کرونا آماده باشید

زندانیان بازگشته از مرخصی در استان سمنان قرنطینه می شوند

برگزاری انتخابات پارلمانی در مالی در میان هشدارها درباره کرونا

اطلاعیه شماره 2 کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا

حجت الاسلام رییسی بر آگاهی بخشی مفید و تامین امنیت شهروندان تاکید کرد

بیش از هزار بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری کرمانشاه انجام شد

رزمایش پدافند بیولوژیک در ابرکوه برگزار شد

اصلاح ساختار بودجه، IMF و تکذیب سازمان برنامه

اهدای 100 بسته معیشتی به کارگران فصلی شاهرود+ تصاویر

عبور برخی استان ها از پیک کرونا/ جنگ های سیاسی را کنار بگذاریم

آغاز موج دوم اعطای مرخصی به زندانیان با دستور رییس قوه قضاییه

پلوسی: انکار کرونا توسط ترامپ به قیمت جان آمریکایی ها تمام شد

ماجرای زندان سقز و فرار کردن زندانی ها چیست ؟ + فیلم

بیش از نیمی از مردم هنوز کرونا را جدی نگرفته اند/باید سهم مداخلات افزایش یابد

قدردانی مجدد رهبر انقلاب از مجموعه درمانی کشور

روز طبیعت تردد در مناطق گردشگری خوزستان ممنوع است

سپاه در عرصه های مختلف الگو است

کرونا در قم| استاندار: برای احتمال افزایش ابتلا باید آمادگی کامل داشته باشیم

استاندار قم: برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا آماده باشید

3 تن مواد غذایی فاسد در جغتای معدوم شد

زندانیان بازگشته از مرخصی در استان سمنان قرنطینه می شوند

دانلود رمیکس جدید آهنگ قرنطینه از امیرحسین نوشالی

ولایتی از کرونا بهبود یافت

انتقاد علم الهدی از ستاد مقابله با کرونا: از روزی که امام هشتم به شهادت رسید، در حرم بسته نشده بود/ مقاومت مردم حدی دارد/ما استان خودمان را بهتر می توانیم مدیریت کنیم

علیرضا زالی: نیمی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند

حاجی بابایی: تعطیلی مجلس در شرایط موجود توجیهی ندارد

تاکید رییسی بر آگاهی بخشی در حوزه رسانه و حفظ امنیت شهروندان در شرایط کرونایی

سپاه در عرصه های مختلف الگو است

بن بست برگزاری آنلاین جلسات مجلس / نمایندگان دلسرد شدند

آخرین جزییات فرار زندانیان در کردستان

مجلس دهم؛ از واقعه «قیام مردم مشهد» تا «کشف حجاب» رضاخانی

پیام تسلیت حضرت آیت الله مکارم شیرازی درپی درگذشت آیت الله سیدجعفر کریمی

کرونا بخش ویژه دومین جشنواره فصلی مطبوعات ایلام شد

دستور جدید رییس جمهور برای مقابله با کرونا / بیماران جدید مبتلا به کرونا قرنطینه شوند

لزوم رعایت 7 نکته مهم برای جلوگیری از شیوع ویروس

نیمی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند/ کرونا با تعارف رفع نمی شود

توصیه های کرونایی جانبازان دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد در روز جانباز+فیلم

ببینید | تقطیع و تحریف حرف های روحانی توسط وزیر امور خارجه دولت ترامپ!

رزمایش دفاع بیولوژیک در شهرستان تفت برگزار شد

روز طبیعت تردد در مناطق گردشگری خوزستان ممنوع است

نامه مصطفی معین به روحانی؛ بدون هیچ ملاحظه ای فاصله گذاری و محدودیت ها اعمال شود/تعداد مبتلایان و فوتی ها شفاف اعلام شود

دومین مرحله از رزمایش شکست کرونا اجرا می شود

ولایتی از کرونا بهبود یافت

باید از بحران کرونا فرصت سازی کنیم/ غربالگری 58 میلیون نفر تاکنون

هزینه خدمات برای فوتی های کرونایی افزایشی نداشته است

تبلیغات انتخاباتی؛ چالش ها و فرصت ها

تبلیغات انتخاباتی؛ چالش ها و فرصت ها