مطالب مرتبط:
ابراز امیدواری عرف به مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو
رییس ستاد انتخابات کشور: امیدواریم سقف مشارکت را تجربه کنیم
مشارکت بانوان در انتخابات حدود 50 درصد است
رییس ستاد انتخابات کشور: امیدواریم سقف مشارکت را تجربه کنیم
رییس ستاد انتخابات کشور: امیدواریم سقف مشارکت را تجربه کنیم
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 09:352020-02-18سياسي

مشارکت در انتخابات، راهکار ابراز خواسته ها


ایرنا- مردم استان سمنان همانند سایر استان ها در دوم اسفند امسال با انتخاب نمایندگانی که به وکالت از آنان امور قانونگذاری، سیاسی و نظارتی را به فرجام می رسانند، - خواسته ها و نظراتشان را برای تشکیل مجلسی قوی ابراز خواهند کرد.

مهمترین تفاوت بشر با سایر موجودات قدرت انتخاب است و با همین قدرت می توان در موضوعات مختلف، سره را از ناسره تشخیص داد و یکی از وجوه شاخص استفاده از قدرت انتخاب در کشور، مشارکت مردم در سرنوشت سیاسی همچون انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

از آنجایی که همه مردم نمی توانند به صورت مستقیم در تصمیم گیری های سیاسی و امور تقنینی و نظارتی دخالت کنند، شیوه مشارکت 2 مرحله ای مورد پذیرش اکثر جوامع قرار گرفته است، یعنی انتخاب نمایندگانی که به وکالت از مردم این امور را به فرجام برسانند.

هر چقدر که سرنوشت برایمان از اهمیت بیشتری برخوردار باشد، اهمیت شرکت در انتخابات و مشارکت سیاسی نیز بیشتر می شود اما باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که مشارکت در انتخابات به عنوان یکی از مهمترین مولفه های اقتدار و مشروعیت، تابعی از میزان رضایتمندی، امید و اعتماد عمومی به ساختار و نیز جریان های سیاسی است.

در حالی قرار است مردم در دوم اسفند پیش رو برای تعیین نمایندگان پای صندوق های رای حضور یابند که خروج یک جانبه آمریکا از برجام و اصرار بر پیشبرد سیاست فشار حداکثری علیه ایران، اقتصاد کشور و معیشت مردم را در تنگنا قرار داده و از سویی، برای کمرنگ کردن مشارکت مردم در انتخابات یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی برنامه ریزی می کنند.

هرچند برخی از ناظران با علم به وضعیت موجود در جامعه، در مورد احتمال مشارکت پایین مردم در انتخابات هشدار می دهند، اما اکثریت می دانند که گذر از تنگناهای کنونی در عرصه بین المللی و داخلی، جز با مشارکت بالای مردم در انتخابات و تقویت پشتوانه های مردمی جمهوری اسلامی، مجلس و دولت امکان پذیر نیست.

تجربه 10 دوره مجلس شورای اسلامی نشان از متوسط مشارکت 70.

2 درصدی مردم استان سمنان در انتخابات مجلس شورای اسلامی دارد.

این روزها پای صحبت هر منبر، محفل و تریبون استانی و محلی و نیز تبلیغات و سخنرانی کاندیداها می نشینیم، از مولفه های ضرورت مجلس قوی، مشارکت حداکثری و انتخاب نمایندگان شیفته خدمت به جای شیفته قدرت و اثر گذار شنیده می شود، که این خود حاکی از تشخیص شرایط درک زمانی و در عین حال جایگاه مهم مجلس شورای اسلامی در سرنوشت مردم و کشور دارد.

گرچه شرایط تحقق مشارکت حداکثری و انتخاب نماینده اثرگذار مستلزم حضور افراد قوی، با تجربه و با سلایق مختلف است اما تاکید مقام معظم رهبری برحضور هر ایرانی علاقمند به آینده این سرزمین پای صندوق های رای تکلیف را برای شرکت در این عرصه دوچندان کرده است.

یکی از راه های عملی شدن بیانیه گام دوم مشارکت حداکثری مردم و انتخاب جوان اصلح برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی است که در این بین، اعتماد و امیدآفرینی در بین شهروندان ناخودآگاه مشارکت سیاسی و اجتماعی آنان را افزایش می دهد، مقوله ای که این روزها کاندیداها در تبلیغات خود باید به آن توجه کنند.

اعتماد و امید مردم سبب مشارکت می شود یکی از شهروندان سمنانی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مشارکت مردم در عرصه های مختلف تابعی از چند متغیر از جمله امید و اعتماد است.

گوهر جورابلو افزود: امید از باور به عدالت محقق شده و عدالت نیز با امکان رقابت برابر فراهم می شود.

وی بیان کرد: مردم در انتخابات برای تغییر در برخی از امور و بهتر شدن شرایط حاکم بر کشور حضور پیدا می کنند.

جورابلو با اشاره به اینکه امکان تغییر در ساختارها سبب امیدآفرینی در مردم شده، تصریح کرد: اعتماد و امیدآفرینی در بین شهروندان ناخودآگاه مشارکت سیاسی و اجتماعی را افزایش می دهد.

این بانوی سمنانی، مهم ترین خواسته از نمایندگان را دخالت نکردن در امور اجرایی دانست و افزود: وارد نشدن به امور مثل آسفالت، گازکشی و تغییر مدیران از بزرگترین و ارزشمندترین وظایف قانون گذاران است.

لزوم فراهم سازی زمینه مشارکت مردم در انتخابات استاندار سمنان با اشاره به رویداد مهم سیاسی دوم اسفند امسال در جمهوری اسلامی ایران، افزود: مردم در تمام مراحل انتخابات حضور دارند و به تعبیری انتخابات در کشور مردمی است.

علیرضا آشناگر ابراز داشت: مشارکت حداکثری، شاخصه دلبستگی مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران، در نتیجه انتخابات رقابتی شکل می گیرد.

وی، انتخابات را جلوه مشارکت مردم در امور سیاسی برشمرد و تصریح کرد: نگاه ها و ایده های متفاوت در عرصه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای استان سمنان سازنده و موثر است.

استاندار سمنان با بیان اینکه مشارکت مردمی در انتخابات همواره بی نظیر بود، خاطرنشان کرد: حضور مردم در پای صندوق های رای در بی اثر کردن توطئه های دشمنان اثرگذار است.

وی تاکید کرد: برپایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در چارچوب قانون، در شرایطی امن و سالم از مهم ترین رویکردهای مجریان برگزاری انتخابات در استان است.

استاندار سمنان با بیان اینکه تلاش ها باید در راستای جلب مشارکت گسترده تر مردم در انتخابات پیشرو باشد، یادآور شد: مردم را باید به حضور پرشور در این رویداد سیاسی تشویق کرد و برای تحقق این مساله زمینه های لازم به منظور مشارکت حداکثری را فراهم شود.

مجلسی قوی با مشارکت حداکثری رییس هیات نظارت بر انتخابات استان سمنان در گفت و گو با ایرنا، اظهارداشت: شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از نشانه های پای بندی مردم این استان به نظام، انقلاب و رهبری است.

حجت الاسلام حسن علی عربی، مشارکت مردمی در انتخابات را پشتوانه مجلس قدرتمند برشمرد و افزود: حضور گسترده مردم سراسر کشور از جمله استان سمنان در پای صندوق های رای، مجلس اثرگذار را تحقق می بخشد.

وی به مشارکت بالای مردم سمنان در دوره های گذشته انتخابات اشاره و تصریح کرد: تمام شهروندان واجد شرایط این استان هم چون گذشته در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حضوری پررنگ خواهند داشت.

وی تاکید کرد: مردم به انسان های شایسته، مفید و موثر و فعال در مجلس شورای اسلامی نیاز دارند و نماینده ای باید به مجلس راه یابد که تشنه خدمت باشد.

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان سمنان یادآور شد: آمادگی و تمام امکانات لازم برای برگزاری با شکوه انتخابات در این استان به صورت مطلوب فراهم است.

وجوه شاخص استفاده از قدرت انتخاب، مشارکت در سرنوشت سیاسی رییس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: مهمترین تفاوت بشر با سایر موجودات قدرت انتخاب است و با همین قدرت می توان در موضوعات مختلف، سره را از ناسره تشخیص داد.

حبیب الله خجسته پور در گفت و گو با ایرنا، افزود: یکی از وجوه شاخص استفاده از قدرت انتخاب، مشارکت در سرنوشت سیاسی است.

وی ادامه داد: از آنجایی که همه مردم نمی توانند به صورت مستقیم در تصمیم گیری های سیاسی و امور تقنینی و نظارتی دخالت کنند، شیوه مشارکت 2 مرحله ای مورد پذیرش اکثریت جوامع قرار گرفته است، یعنی انتخاب نمایندگانی که به وکالت از مردم این امور را به فرجام برسانند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تصریح کرد: هرچقدر که سرنوشت ما برایمان از اهمیت بیشتری برخوردار باشد، اهمیت شرکت در انتخابات و مشارکت سیاسی هم بیشتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: در دوره های گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان، مشارکت اقشار مردم در این رویداد سیاسی، 10 درصد بیشتر از متوسط کشور بود و پیش بینی می شود این روند در این دوره از انتخابات هم وجود داشته باشد.

محقق سازی اهداف نظام رییس ستاد انتخابات استان سمنان بیان کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می تواند اهداف جمهوری اسلامی را محقق کند و این امر در گذر از سختی ها ناشی از توطئه های دشمنان علیه نظام، تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه قانون، معیار ما در انتخابات است، ادامه داد: فراهم کردن زمینه حضور پرشور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات با رعایت اصل بی طرفی وظیفه مهم همه مسوولان است.

خجسته پور تاکید کرد: دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است و برای انتخابات پیش روی ایران برنامه دارد.

رییس ستاد انتخابات استان سمنان، با متفاوت شمردن فضای انتخابات پیش رو با ادوار گذشته، تصریح کرد: با توجه به خروج آمریکا از برجام و ترور اقتصادی ایران و تلاش برای کاهش تاب آوری ملت، انتخابات می تواند راهگشا و عبوردهنده کشور از این شرایط باشد.

خجسته پور با بیان اینکه گروه های مختلف از جمله رسانه ها افکار عمومی را نسبت به این مقوله قانع کنند، خاطرنشان کرد: اقناع افکار عمومی سبب افزایش مشارکت مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می شود.

مشارکت در انتخابات راهکار ابراز خواسته ها و نظرات یک جامعه عضو هیات علمی دانشگاه آزاد سمنان با اشاره به ضرورت های مشارکت مردم در انتخابات، گفت: مباحث منطقه ای، تلاش دشمنان در کمررنگ جلوه دادن این رویداد سیاسی و نیز عملی شدن بیانیه گام دوم انقلاب از جمله دلایل لزوم مشارکت حداکثری است.

حسین ابوالفضلی در گفت و گو با ایرنا، افزود: یکی از راه های مقاومت در برابر نقشه های آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی حمایت از کشور در تمام عرصه ها است.

وی با بیان اینکه زنگ انتخابات در کشور در دوم اسفند نواخته می شود، تاکید کرد: این رویداد سیاسی به حضور حداکثری مردم و مشارکت تمام قشرها بیش از گذشته نیازمند دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد سمنان ادامه داد: دشمنان به دنبال کم رنگ کردن حضور مردم در انتخابات مجلس با هدف زیر سووال بردن دموکراسی در کشور هستند.

وی تاکید کرد: حضور مردم استان سمنان در پای صندوق های رای نشانه وجود دموکراسی در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

ابوالفضلی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر ادامه خط انقلاب، خاطرنشان کرد: یکی از راه های عملی شدن بیانیه گام دوم مشارکت حداکثری مردم و انتخاب جوان اصلح برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی است.

این عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ابراز داشت: بیانیه گام دوم جوان محور است، مردم استان سمنان با انتخاب کاندیداهای جوانی که ظرفیت های انقلابی و جهادی دارد، در محقق شدن این بیانیه تاثیرگذار هستند.

وی با بیان اینکه برگزاری و مشارکت در انتخابات راهکار ابراز خواسته ها و نظرات یک جامعه است، افزود: به جایی رسیدیم که اصلاح طلب یا اصولگرا، چاره ای جز پذیرفتن بحث انتخابات و مشارکت در آن برای ابراز نظرها ندارند.

ابوالفضلی با اشاره به اینکه جامعه خواهان نماینده خدمتگزار، نه شیفته قدرت، است، تصریح کرد: مردم به منظور بیان خواسته های خود در انتخابات شرکت می کنند تا حرفشان به گوش مسوولان برسد.

مشارکت حداکثری در انتخابات مایوس کننده دشمنان امام جمعه میامی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات پرشور مایه حفظ آبروی کشور است، گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو دشمنان انقلاب را مأیوس می کند.

حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور، افزود: دشمنان برای کمرنگ کردن مشارکت مردم برنامه ریزی می کنند.

وی گفت : مردم سالاری دینی متکی بر مبنای اسلام و اعتماد و رضایت مندی مردم از حاکمیت به عنوان شاخص نقش آفرینی مردم در نظام اسلامی محسوب می شود.

امام جمعه میامی با اشاره به اینکه مردم باید در انتخاب افراد اصلح دقت کنند، اظهارداشت: مردم با انتخاب افراد دلسوز و شایسته سرنوشت کشور را در گام دوم انقلاب رقم می زنند.

وی تصریح کرد: با پشتوانه مردمی و حضور باشکوه در صحنه های مختلف نظام مانند انتخابات نقشه دشمنان ناکام مانده است.

صفایی پور ادامه داد: مردم با حضور آگاهانه خود، نظام را یاری کرده اند و در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز خط بطلانی بر نقشه های شوم دشمنان می کشند.

158 نفر برای نامزدی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان سمنان ثبت نام کرده بودند.

در پایان نظارت استانی و کشوری شورای نگهبان بر صلاحیت داوطلبان و موافقت این شورا با درخواست انتقال سه نفر از نامزدهای انتخاباتی به حوزه های انتخابیه استان سمنان تعداد 85 نفر تایید صلاحیت شدند.

طبق آخرین اطلاعات واصله، با انصراف 5 نفر، در نهایت اکنون 80 نفر برای چهار کرسی نمایندگی مردم استان سمنان در مجلس شورای اسلامی رقابت می کنند.


کلید واژه ها: انتخاب - انتخابات مجلس شورای اسلامی - انتخابات - مشارکت - مجلس شورای اسلامی - مردم - شرکت در انتخابات - سیاسی - انتخابات مجلس - نظارتی - قدرت - سرنوشت - شورای اسلامی - استان سمنان - وکالت - اهمیت - استان - فرجام - تصمیم گیری - مجلس - سایر - توان - استان ها - استفاده - راهکار - اسلامی - مستقیم - یکی از - تصمیم - تشخیص

آخرین اخبار سرویس:
تعیین حداقل دستمزد کارگران به کجا رسید؟/فریز مزدی کاملا منتفی است

فتوای آیت الله صانعی درباره روزه در شرایط کرونا

کدام واحدهای صنفی تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند؟

10 چالش 30 روزه که زندگی بهتری برای شما می سازد

10 پیش بینی جالب در مورد اتفاقات یک دهه آینده + تصاویر

فیلم | جوانی خوب خود را نگه دارید

تصاویر شما/ خدمات جهادی طلاب و روحانیون در مبارزه با کرونا

رهبر شاخه خراسان داعش در افغانستان دستگیر شد

آیت الله جنتی و کدخدایی برای رییس مجلس آرزوی سلامتی کردند

طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه کامل کشور تقدیم هیات رییسه مجلس شد +جزییات

گفت وگوی تلفنی عباس و النخاله درباره تحولات فلسطین

غربالگری کرونا در تهران الزامی شد

گزیده روزنامه های 17 فروردین 1399

#مثبت_کرونا؛ خبر های امیدبخش 16 فروردین

کنسرت مهدی یغمایی برج میلاد از سایت آنتن + لینک دانلود

جزییات طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور

17 فروردین سروش روز، جشن سروشگان

شهید منفرد نیاکی که بود و چه کرد؟

پایتخت6 رویکرد ایران ستیزی دارد

پاسخ به شبهاتی درباره شبیه ترین شخصیت به رسول خدا(ص)/ آیا حضرت علی اکبر(ع) دارای همسر و فرزند بودند؟

آیات عظام نوری همدانی و سبحانی در جریان معالجه لاریجانی قرار گرفتند

نامه ای به خدا...

رییس پلیس تهران: 7 هزار معتاد متجاهر آزاد شدند/ کشف 10 میلیون ماسک و 89 میلیون دستکش احتکار شده

تلاوت ترتیل صفحه 351 قرآن باصدای مصطفی اسماعیل+صوت و متن آیات

محمود اکبرزاده درگذشت

درخواست آیت الله مکارم شیرازی از مردم ایران

درخواست «نوبخت» از «لاریجانی» برای برگزاری جلسات مجلس به صورت ویدئو کنفرانس

پیام تسلیت لاریجانی به نماینده تبریز

اگر بر سیاق سال 98 راه را ادامه دهیم، چشم انداز روشنی در پیش نخواهیم داشت

88 واحد صنفی متخلف پلمپ شدند/ 9 خودروی غیر بومی توقیف شد/ 27 خودرو غیربومی محکوم به پرداخت جریمه 500 هزارتومانی شدند

منتقدان «پایتخت 6» می خواهند پیام اصلی سریال فراموش شود

طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور به علت کرونا

آیت الله جنتی و کدخدایی برای رییس مجلس آرزوی سلامتی کردند

گفت وگوی تلفنی عباس و النخاله درباره تحولات فلسطین

بسیجی اسماعیل قلندرزهی در منطقه مرزی سراوان به شهادت رسید

ظاهر دیده نشده از خاله شادونه+ عکس

پیام تسلیت سرلشکر باقری به مناسبت عروج آسمانی سردار سلگی

احتمال رای گیری پستی برای انتخابات ریاست جمهوری لهستان

فتوای آیت الله صانعی درباره روزه در شرایط کرونا

فیلم | ابتکار بانوان خانه دار قمی در تولد حضرت علی اکبر(س)

10 چالش 30 روزه که زندگی بهتری برای شما می سازد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان منصوب شد

برگزاری کلاس مجازی رفع اشکال/اساتید جلسات تعطیل شده را جبران کنند

خبر خوش نوبخت برای بازنشستگان تامین اجتماعی

جزییات طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور

نماینده تهران: طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور به علت کرونا بر اساس اصل 79 قانون اساسی

وحدت و انسجام ملی دستاورد بزرگ ویروس کرونا در کشور است

تماس تلفنی آیت الله نوری همدانی، آیت الله جنتی و کدخدایی با لاریجانی در پی ابتلای او به کرونا

ببینید | تصاویر دستگیری سردسته شاخه خراسان داعش در افغانستان!

بسیج و سپاه؛ آماده کمک به ریشه کنی کرونا در سمنان

در خانه ماندن، فرصتی برای به هم نزدیکتر شدن

نماینده تهران: ارائه طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور به علت کرونا

عملکرد بسیجیان در مبارزه با کرونا چشمگیر بوده است

آغاز مرحله جدید ضد عفونی همزمان محلات 20 گانه منطقه چهار تهران

آیت الله العظمی نوری همدانی در جریان معالجه رییس مجلس قرار گرفتند

کرونا و مفهوم عدالت

فال روزانه یکشنبه 17 فروردین 1399

جزییات طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور

کرونا | قرنطینه فوری کل کشور + جزییات

روحانی: همه فعالیت های اقتصادی باید بعد از 20 فروردین آغاز شود

نماینده تهران: ارائه طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور به علت کرونا

تصمیم گیری برای جمع آوری سریع معتادان متجاهر در تهران

تماس تلفنی آیت الله العظمی سبحانی بارییس مجلس

طرح فاصله گذاری اجتماعی با تبدیل به فاصله گذاری هوشمند ادامه خواهد یافت/ مختصات اجرای این طرح امروز توسط وزارت بهداشت اعلام می شود

اسامی نمایندگان مجلس که کرونا گرفتند

ضرورت مدیریت دوران پسا کرونا

قرائت مناجات شعبانیه در حرم امام خمینی(ره) برگزار می شود

مشاهده بیماری زنگ زرد در مزارع گندم آذربایجان شرقی

مجری زن چینی که اصلا پیر نمی شود! + عکس

‏درخواست «نوبخت» از «لاریجانی» برای برگزاری جلسات مجلس به صورت ویدئو کنفرانس

فضای مجازی و ضرورت مقابله با شایعات در بحران کرونا

سومین مرحله رزمایش دفاع بیولوژیکی در سطح شهرستان بهشهر اجرا شد

معاون روحانی: کرونا را دستمایه تسویه حساب های سیاسی نکنید

دیدار جمعی از رسانه ها با مدیرخانه فرهنگ صدوقی یزد

پیام طعنه آمیز سندرز درباره دیدار ترامپ با مدیران شرکت های نفتی در بحبوحه بحران کرونا

آیت الله جنتی و دکتر کدخدایی برای رییس مجلس آرزوی سلامتی کردند

خبر خوش نوبخت برای بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت بخشی از بدهی دولت با واگذاری املاک و سهام

نماینده مردم نجف آباد کرونا گرفت

موزیک ویدیو تبر علی یاسینی + لینک دانلود

رییس کار گروه بازرسی و ارزیابی اجرای پروتکل های بهداشتی سازمان در مراکز تحت پوششchr(034) منصوب شد

پیشنهادی که زیدان را خوشحال کرد!

آرزوی بهبودی آیت الله نوری همدانی برای رییس مجلس

جزییات طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور

مردم خراسان جنوبی برات 99 را متفاوت از سال های گذشته برگزار کنند

سومین مرحله رزمایش دفاع بیولوژیکی در سطح شهرستان بهشهر اجرا شد

رییس پلیس تهران: تصمیم گیری برای جمع آوری سریع معتادان متجاهر در تهران/ کشف 10 میلیون ماسک و 89 میلیون دستکش احتکار شده

فضای مجازی و ضرورت مقابله با شایعات در بحران کرونا

رییس کار گروه بازرسی و ارزیابی اجرای پروتکل های بهداشتی سازمان در مراکز تحت پوشش منصوب شد

نیروی انتظامی: با ناقضان طرح فاصله گذاری اجتماعی برخورد می شود

تصویری از یک ایستگاه صلواتی متفاوت

مردم خراسان جنوبی برات 99 را متفاوت از سال های گذشته برگزار کنند

نوبخت از آمادگی دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبرداد

 آیا همه گیری ویروس کرونا یک مقدمه برای تغییر جهان است؟

کلاس درس فیزیک 3 (ادامه حل تمرین طیف خطی) پایه دوازدهم + لینک دانلود

معرفی 10 شغل برتر جهان در سال 2020

اعلام رسمی نحوه کار شرکت های خصوصی در تهران

تماس تلفنی آیت الله جنتی و کدخدایی با لاریجانی در پی ابتلایش به کرونا

شهادت نخستین شهید سلامت شهرستان قدس

هک شدن اطلاعات هویتی شهروندان صحت دارد؟

خبر خوش نوبخت برای بازنشستگان تامین اجتماعی

مشارکت در انتخابات، راهکار ابراز خواسته ها

مشارکت در انتخابات، راهکار ابراز خواسته ها