مطالب مرتبط:
مجلسی می خواهیم که کشور را مدیریت و از جنگ افروزی جلوگیری کند/مجلس تک جناحی نمی تواند در راس امور باشد/ عملکرد شورای نگهبان کشور را چند قطبی کرد
مجلسی می خواهیم که کشور را مدیریت و از جنگ افروزی جلوگیری کند/مجلس تک جناحی نمی تواند در راس امور باشد/ عملکرد شورای نگهبان کشور را چند قطبی کرد
مجلس دهم در بعد نظارتی ضعیف عمل کرده است/ شورای نگهبان قابل نقد اما تصمیمش قابل احترام است
مجلس دهم در بعد نظارتی ضعیف عمل کرده است/ شورای نگهبان قابل نقد اما تصمیمش قابل احترام است
2 روایت از موضع رییس دولت اصلاحات درباره انتخابات مجلس / انتقاد تند توکلی از شورای نگهبان به خاطر جنجال تاجگردون / اشتباه سیاسی ضرغامی از زبان خودش
-201 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 09:352020-02-18سياسي

مجلسی می خواهیم که کشور را مدیریت و از جنگ افروزی جلوگیری کند/مجلس تک جناحی نمی تواند در راس امور باشد/ عملکرد شورای نگهبان کشور را چند قطبی کرد


عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: شورای نگهبان این دوره به گونه ای دست به عمل زد که شاهد مجلسی یک جناحی، یک خطی و تک صدایی باشیم که تضارب آرا در آن جایی ندارد و معتقدم هنگامی که چنین مجلسی به وجود بیاید دیگر در راس امور نیست.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرداغ، حجت الاسلام فاضل میبدی در گفت وگو با ایلنا، درباره این که امروز عده ای با گذشت بیش از 40 سال از انقلاب اسلامی برای شرکت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صحبت از روی کار آمدن مجلس انقلابی می کنند که همین اظهارنظرها باعث ایجاد سوالات زیادی در ذهن مردم شده است که آیا در طول این 40 سال ما مجلس انقلابی نداشته ایم، گفت: این شعارها بیشتر شعارهای کاذب است، در دولت آقای احمدی نژاد، همین شعارها داده شد و گفتند که می خواهیم دولت و مجلس انقلابی داشته باشیم و مشاهده کردیم که بر سر کشور چه آمد.

این عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه واژه انقلاب در سال 57 برای تغییر رژیم بود که مردم موفق به اجرای آن شدند، عنوان کرد: دوران سازندگی، مدیریت و توسعه همه جانبه کشور بحث مهمی است، نمی شود با شعارهای انقلابی در مجلس مستقر شوید اما تجربه و کارآموزی در وجودتان نباشد؛ بازهم تکرار می کنم ما یک بار نتیجه شعار انقلابی را در دولت نهم و دهم تجربه کردیم و نتیجه اش را هم دیدیم.

وی تاکید کرد: واقعا اگر مردم می خواهند رأی دهند باید آن چیزی که در رأس تدبیرشان برای انتخاب کردن قرار می گیرد، عدم کمبود فکر و تدبیر در کشور باشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این که در حال حاضر کشور تحریم و مشکلات بسیاری دارد باید چاره ای اندیشید که کشور درست شده و معضلات برطرف شود، گفت: معتقدم دوران شعار مرگ بر این و آن گفتن گذشت؛ در این سال ها که شعار تند انقلابی دادیم چیزی نصیب مان نشده و خروجی نداشته است، من بر این باورم کشور نیاز به سازندگی و تدبیر بیشتری دارد.

وی ادامه داد: امروز ما نیاز به یک اقتصاد کارآمد داریم که مشکلات را حل کند، نیاز به یک سیاست خارجی داریم که در دنیا منزوی نشویم، همه این ها نیاز کشور است و باید به آن ها توجه داشته باشیم.

میبدی تاکید کرد: ما مجلسی می خواهیم که کشور را مدیریت کند، قانون بگذارد و مشکلات کشور را کاهش دهد و از خطر جنگ جلوگیری کند اما این افرادی که می خواهند با شعار انقلابی وارد مجلس شوند، همان کاری را می خواهند انجام دهند که احمدی نژاد کرد آخرش هیچ چیزی برای دولت و ملت عایدی نداشت.

وی درباره این که جامعه امروز با رد صلاحیت های گسترده که صورت گرفت در دوگانگی رأی دادن و رأی ندادن قرار گرفته است و دلیل شان هم برای این تردید این است این افرادی که تایید شده اند باتوجه به سابقه ای که دارند شاید در مجلس هرکاری انجام دهند جز قانون گذاری و حتی به گونه ای اقدام کنند که ما به سمت جنگ برویم، گفت: متاسفانه شورای نگهبان در این دوره از انتخابات مجلس از منابع خوبی برای انتخاب و تایید و ردصلاحیت ها استفاده نکرد.

این مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی، گفت: یک وفاق و همدلی در تشییع پیکر سردار سلیمانی ایجاد شد و مردم در کنار هم قرار گرفتند؛ چه اصلاح طلب و چه اصولگرا همه در کنار هم بودند اما با این کاری که شورای نگهبان انجام داد همدلی و وفاقی که در جامعه به وجود آمده بود را برهم زد و جامعه را دچار چند قطبی کرد.

این فعال سیاسی ادامه داد: امروز جامعه ما نه تنها دوقطبی بلکه چندقطبی شده است، امروز یک عده می گویند با این افرادی که از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده اند باید یک مجلس انقلابی به وجود بیاوریم و هرکسی هم که این شورا رد صلاحیت کرده درست بوده است.

وی ادامه داد: یک عده می گویند باید گشت در میان این هایی که شورای نگهبان از اصلاح طلبان تایید صلاحیت کرده است نماینده ای پیدا کرد زیرا دیده ایم اصولگرایان هنگامی که در قدرت بودند چگونه رفتار کردند به یاد داریم که در دوران ریاست جمهوری شان و مجلس چگونه رفتار کردند که امروز به این مشکلات افتادیم.

مبیدی ادامه داد: افرادی هم بیان می کنند باید انتخابات را تحریم کنیم که متاسفانه این شعار امروز در کشور ما در میان برخی از جریان های داخلی شنیده می شود؛ این جامعه دو، سه قطبی متاسفانه به خاطر عملکرد شورای نگهبان به وجود آمد.

وی تاکید کرد: متاسفانه شورای نگهبان این دوره به گونه ای دست به عمل زد که شاهد مجلسی یک جناحی، یک خطی و تک صدایی باشیم که تضارب آرا در آن جایی ندارد و معتقدم هنگامی که چنین مجلسی به وجود بیاید مجلس دیگر در راس امور نیست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: صلاح بر این بود که شورای نگهبان مصلحت مملکت و ملت را منظور بدارد و از هر دو طرف افراد قابل قبول و سرشناسی را تایید می کرد.

شما نگاه کنید در طیف مقابل جناح اصلاحات برخی از اشخاص تایید شدند که حداقل در مظان اتهام مالی هستند.

وی ادامه داد: امروز در جریان اصلاحات افرادی رد صلاحیت شده اند که اتفاقا پاکدست هستند و سابقه خوبی دارند، واقعا افرادی هم که رد شدند شائبه سیاست بازی ندارند، جز منافع ملی چیزی مد نظرشان نبوده است و فقط به صرف این که گرایشی به جناح اصلاح طلب دارند، رد صلاحیت شدند.

این عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: کار امروز شورای نگهبان در رد و صلاحیت ها در آینده اثر خودش را نشان خواهد داد؛ قطعا در مجلسی که صدای مرگ از آن در بیاید معتقدم جرأت، شجاعت، انقلابی بودن و منافع ملی وجود نخواهد داشت.

مجلس باید شعارهایی بدهد که صلاح مملکت را منظور کند و مشکلات کشور را از بین ببرد.

وی ادامه داد: اوایل انقلاب ما شعار دادیم حاکمیت رای مردم است، امام (ره) بسیار هم بر این موضوع تاکید داشتند.

آن زمان ما بحث هایی مانند عدالت اجتماعی، آزادی بیان و از بین بردن استبداد با رأی را مطرح کردیم و مردم برای این انقلاب کردند که جمع تصمیم بگیرد و آرای مردمی حاکم شود.

میبدی تاکید کرد: در مورد حرکتی که برخی از نهادهای انتصابی مانند شورای نگهبان انجام می دهند در عین اینکه احترامشان واجب است اما باید گفت کارشان قابل نقد و دارای اشکال و ایراد است.

به نظر من آن چیزی که زیر سوال می رود جمهوریتی است که ما در کنار اسلامیت خواهان آن بودیم.

مردم به این عشق به حاکمیت رای دادند و انقلاب کردند.

وی درباره ترکیب آینده مجلس شورای اسلامی گفت: با افرادی که تایید صلاحیت شدند ترکیب مجلس بعدی ترکیب خوبی نخواهد بود ما مشاهده می کنیم شاخص های مجلس از یک طیف هستند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: هنگامی که چهره هایی مانند آقای مطهری رد صلاحیت می شود مشخص می شود این مجلس، مجلسی نخواهد بود که استقلال فکری در برابر نهادهای بیرونی داشته باشد.


کلید واژه ها: مجلس - شورای نگهبان - انقلاب - مجلس شورای اسلامی - شورای - انقلابی - یازدهمین دوره - انقلاب اسلامی - اسلامی - حوزه علمیه قم - نگهبان - شورای اسلامی - حجت الاسلام - دولت و مجلس - فاضل میبدی - حوزه علمیه - کشور - یازدهمین - دولت - دوره - گفت وگو - عملکرد - سوالات - مدیریت - احمدی - گزارش - امروز - حوزه - مجمع - شرکت

آخرین اخبار سرویس:
تمامی هزینه های غسل و کفن بیماران کرونا در قم رایگان است

چهره های خبرساز و پرحاشیه تلویزیون در سال 98

انعقاد تفاهم نامه بین ستاد مقابله با کرونا در تهران و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

میرسلیم: رییس مجلس باید بدون تطمیع انتخاب شود

گرامیداشت نیمه شعبان از حرم امام(ره) تا امامزاده صالح(ع) با برگزاری هیأت مجازی

اطلاعیه روابط عمومی قوه مقننه درباره ابتلای رییس مجلس به کرونا

تمامی هزینه های غسل و کفن بیماران کرونا در قم رایگان است

رزمایش دفاع بیولوژیک سپاه استان اردبیل

مرکز بازیافت « گندک» دماوند تعطیل شد

علی لاریجانی مبتلا به بیماری کرونا شد

وصیت عجیب یک رزمنده قبل شهادت / پیکر مرا در سردخانه نگه دارید!

ویژه برنامه پاناروما مصاحبه جنجالی اشکان خطیبی با زانیار خسروی + لینک دانلود

پاپ از آتش بس جهانی حمایت کرد

علی لاریجانی به کرونا مبتلا شد

ارسال تجهیزات تشخیص سریع کرونا به ایران

پیام تسلیت فرماندهی کل سپاه در پی شهادت سردار سلگی

فیلم| غربالگری کرونا با مشارکت تمام قد بسیجیان

15 مورد جدید کرونا در هرمزگان/ مبتلایان 214 نفر شدند

پیام تسلیت و تبریک فرمانده کل سپاه در پی شهادت سردار سلگی

نماز جمعه این هفته در لرستان اقامه نمی شود

دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام خودخواه

واکنش توییتری محمد مهاجری به اظهارات فرمانده انتظامی تهران /مرخصی زندانیان بخاطر شیوع کرونا رفتار درست قوه قضاییه بوده است

شورای امنیت و کرونا

هوشمندسازی حمل ونقل کشور شتاب گرفت؛ از زمین تا آسمان!

90 درصد جامعه هدف طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده اند

سرلشکر باقری: اقدامات علیه پایگاه آمریکا در عراق به ایران ربطی ندارد/ هر نظر سویی با واکنش شدید مواجه خواهد شد

آژانس اتمی 2 دستگاه تشخیص سریع کرونا به ایران می فرستد

تصویری جالب از فروش ماسک در افغانستان

ترامپ بالاخره تسلیم کرونا شد! + عکس

روایتی تلخ از حضور در بیمارستان بقیه الله تهران

شوهر و مادر شوهر فهیمه خانم پایتخت + عکس

آیت الله العظمی بشیر نجفی درگذشت مورخ معروف عراقی را تسلیت گفتند

جمعی از اساتید ایران خواهان پایان خشونت علیه مسلمانان هند شدند

تکذیب شد: واردات داروی ضد کرونای favipiravir برای مسوولان

تمامی هزینه های غسل و کفن بیماران کرونا در قم رایگان است

تولید 2میلیون ماسک و 70هزار لباس ایزوله توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام

آژانس اتمی 2 دستگاه تشخیص سریع کرونا به ایران می فرستد

رزمایش دفاع بیولوژیک سپاه استان اردبیل

آژانس 2 دستگاه تشخیص سریع کرونا به ایران می فرستد

تولید 2میلیون ماسک و 70هزار لباس ایزوله توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام

شیرینی با طعم کرونا + تصاویر

فعالیت ادارات مرکزی تا 20 فروردین با یک سوم کارکنان انجام می شود

استاندار یزد فضای همدلی برای توسعه استان را خواستار شد

پیکر مطهر شهید سلگی بدون آیین تشییع در زادگاهش آرام می گیرد

رعایت فاصله اجتماعی در نقاط مختلف دنیا/عکس

استاندار: واحدهای تولیدی همدان طبق پروتکل وزارت بهداشت فعالیت می کنند

همکاری قابل توجه مردم مرکزی با دستگاه هادرطرح فاصله گذاری اجتماعی

700 تیم مشفول گندزدایی معابر عمومی در یزد هستند

فضای مجازی ظرفیت مهمی در برگزاری آیین های نیمه شعبان است

فعالیت مشاغل ضروری در ساوه با رعایت موازین بهداشتی و آموزش بلامانع است

وزیر کشور: عملکرد استان مرکزی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی موفق است

فرمانده کل سپاه شهادت سردار سلگی را تبریک و تسلیت گفت

اطلاعیه روابط عمومی قوه مقننه درباره ابتلای رییس مجلس به کرونا

نماینده ولی فقیه و استاندار مرکزی از همکاری مردم در طرح فاصله گذاری اجتماعی تقدیر کردند

قطع زنجیره کرونا مستلزم همکاری مردم است

تمدید مهلت ارسال آثار هنری به مسابقه نوروزی ائل آیینی

آژانس بین المللی انرژی اتمی به 40 کشور کیت تشخیص کرونا می فرستد

نگاهی به پروژه های استان سیستان و بلوچستان در سال 99

تمدید بخشنامه دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی تا 20 فروردین/غربالگری کارکنان دستگاه های اجرایی استان تهران انجام می شود

دانلود آهنگ جدید علیرضا پارسان و ماکان زندی بنام کردی دیونم

دستور رییس مجلس به استاندار کردستان؛ ستاد کمک رسانی به افراد فاقد شغل و بیکارشدگان کرونایی تشکیل شود

آژانس بین المللی انرژی اتمی به 40 کشور کیت تشخیص کرونا می فرستد

جلسات علنی مجلس از سه شنبه «حضوری» می شود

پیام تسلیت و تبریک فرمانده کل سپاه در پی شهادت سردار سلگی

بازگشت سومین گروه زائران بحرینی از مشهد

تهران خلوت در سیزده بدر/عکس

سیبیل خان خوش صدا در کنار مادرش + عکس

قاتل شهید حججی در سوریه دستگیر شد

حمله به پایگاه های آمریکایی در عراق به ایران ارتباطی ندارد/هر سؤقصدی با شدیدترین پاسخگویی مواجه خواهد شد

تهران خلوت در سیزده بدر/عکس

عکس جنجالی علیرضا جهانبخش در آغوش دختر بی حجاب

کارتون زیبا و خاطره انگیز «لولک و بولک»

تسلیت مدیر حوزه خواهران همدان در پی شهادت حاج میرزا سلگی

اولین پزشک مدافع سلامت در کاشان به شهادت رسید

مرور برخی رخدادهای خبری پنج شنبه 14 فروردین

استاندار یزد فضای همدلی برای توسعه استان را خواستار شد

ایران دخالتی در صحنه های پیش آمده در عراق ندارد/هر سؤقصدی با شدیدترین پاسخگویی مواجه خواهد شد

دختر محمود نقاش عشق جدید ارسطو در خارج از پایتخت +عکس

سانسور رقص ارسطو در «پایتخت» و واکنش سردار آزمون +عکس

مردم به توصیه های بهداشتی عمل کنند

نگاهی به پروژه هایی استان سیستان و بلوچستان در سال 99

خبرنگاران لرستان نسبت به ثبت نام دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند

علی لاریجانی به کرونا مبتلا شد

استاندار یزد فضای همدلی برای توسعه استان را خواستار شد

تسلیت محسن رضایی در پی شهادت سردار سلگی

ایجاد بیش از 2 هزار تخت نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی

آژانس 2 دستگاه تشخیص سریع کرونا به ایران می فرستد

تمدید بخشنامه دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی تا 20 فروردین/غربالگری کارکنان دستگاه های اجرایی استان تهران انجام می شود

پیام تسلیت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت شهادت راوی «آب هرگز نمی میرد»

فیلم| بازدید رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از قرارگاه مدافعان سلامت تهران

تولید 2میلیون ماسک و 70هزار لباس ایزوله توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام

اقدامات جوانان نیشابور در مقابله با کرونا 

توزیع بسته حمایتی بین کارگران در بحران کرونا

طلاب جهادی در کنار جهادگران عرصه سلامت باعث افتخار شدند

مجلس چهاردهم؛ از سقوط دیکتاتوری «رضاخان» تا طرح «مصدق» برای رد هر گونه امتیاز به خارجی ها

تسلیت رییس سازمان تبلیغات به مردم همدان

رشادت های سردار سلگی مشعل هدایت نسل های امروز و فردا است

پیکر مطهر شهید سلگی بدون آیین تشییع در زادگاهش آرام می گیرد

پلوسی از نظارت نمایندگان بر عملکرد دولت آمریکا در مقابله با کرونا خبر داد

خطر کرونا هنوز تهران را تهدید می کند

مجلسی می خواهیم که کشور را مدیریت و از جنگ افروزی جلوگیری کند/مجلس تک جناحی نمی تواند در راس امور باشد/ عملکرد شورای نگهبان کشور را چند قطبی کرد

مجلسی می خواهیم که کشور را مدیریت و از جنگ افروزی جلوگیری کند/مجلس تک جناحی نمی تواند در راس امور باشد/ عملکرد شورای نگهبان کشور را چند قطبی کرد