مطالب مرتبط:
مجلس دهم در بعد نظارتی ضعیف عمل کرده است/ شورای نگهبان قابل نقد اما تصمیمش قابل احترام است
مجلس دهم در بعد نظارتی ضعیف عمل کرده است/ شورای نگهبان قابل نقد اما تصمیمش قابل احترام است
2 روایت از موضع رییس دولت اصلاحات درباره انتخابات مجلس / انتقاد تند توکلی از شورای نگهبان به خاطر جنجال تاجگردون / اشتباه سیاسی ضرغامی از زبان خودش
آیت الله خامنه ای به بهترین وجه کشور را مدیریت کرده/ شورای رهبری جایگاه قانونی ندارد
توییت کدخدایی درباره مدعیان ارتباط با شورای نگهبان
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 08:202020-02-18سياسي

مجلسی می خواهیم که کشور را مدیریت و از جنگ افروزی جلوگیری کند/مجلس تک جناحی نمی تواند در راس امور باشد/ عملکرد شورای نگهبان کشور را چند قطبی کرد


عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: شورای نگهبان این دوره به گونه ای دست به عمل زد که شاهد مجلسی یک جناحی، یک خطی و تک صدایی باشیم که تضارب آرا در آن جایی ندارد و معتقدم هنگامی که چنین مجلسی به وجود بیاید دیگر در راس امور نیست.

- حجت الاسلام فاضل میبدی در گفت وگو با خبرنگا ایلنا، درباره این که امروز عده ای با گذشت بیش از 40 سال از انقلاب اسلامی برای شرکت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صحبت از روی کار آمدن مجلس انقلابی می کنند که همین اظهارنظرها باعث ایجاد سوالات زیادی در ذهن مردم شده است که آیا در طول این 40 سال ما مجلس انقلابی نداشته ایم، گفت: این شعارها بیشتر شعارهای کاذب است، در دولت آقای احمدی نژاد، همین شعارها داده شد و گفتند که می خواهیم دولت و مجلس انقلابی داشته باشیم و مشاهده کردیم که بر سر کشور چه آمد.

این عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه واژه انقلاب در سال 57 برای تغییر رژیم بود که مردم موفق به اجرای آن شدند، عنوان کرد: دوران سازندگی، مدیریت و توسعه همه جانبه کشور بحث مهمی است، نمی شود با شعارهای انقلابی در مجلس مستقر شوید اما تجربه و کارآموزی در وجودتان نباشد؛ بازهم تکرار می کنم ما یک بار نتیجه شعار انقلابی را در دولت نهم و دهم تجربه کردیم و نتیجه اش را هم دیدیم.

وی تاکید کرد: واقعا اگر مردم می خواهند رأی دهند باید آن چیزی که در رأس تدبیرشان برای انتخاب کردن قرار می گیرد، عدم کمبود فکر و تدبیر در کشور باشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این که در حال حاضر کشور تحریم و مشکلات بسیاری دارد باید چاره ای اندیشید که کشور درست شده و معضلات برطرف شود، گفت: معتقدم دوران شعار مرگ بر این و آن گفتن گذشت؛ در این سال ها که شعار تند انقلابی دادیم چیزی نصیب مان نشده و خروجی نداشته است، من بر این باورم کشور نیاز به سازندگی و تدبیر بیشتری دارد.

وی ادامه داد: امروز ما نیاز به یک اقتصاد کارآمد داریم که مشکلات را حل کند، نیاز به یک سیاست خارجی داریم که در دنیا منزوی نشویم، همه این ها نیاز کشور است و باید به آن ها توجه داشته باشیم.

میبدی تاکید کرد: ما مجلسی می خواهیم که کشور را مدیریت کند، قانون بگذارد و مشکلات کشور را کاهش دهد و از خطر جنگ جلوگیری کند اما این افرادی که می خواهند با شعار انقلابی وارد مجلس شوند، همان کاری را می خواهند انجام دهند که احمدی نژاد کرد آخرش هیچ چیزی برای دولت و ملت عایدی نداشت.

وی درباره این که جامعه امروز با رد صلاحیت های گسترده که صورت گرفت در دوگانگی رأی دادن و رأی ندادن قرار گرفته است و دلیل شان هم برای این تردید این است این افرادی که تایید شده اند باتوجه به سابقه ای که دارند شاید در مجلس هرکاری انجام دهند جز قانون گذاری و حتی به گونه ای اقدام کنند که ما به سمت جنگ برویم، گفت: متاسفانه شورای نگهبان در این دوره از انتخابات مجلس از منابع خوبی برای انتخاب و تایید و ردصلاحیت ها استفاده نکرد.

این مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی، گفت: یک وفاق و همدلی در تشییع پیکر سردار سلیمانی ایجاد شد و مردم در کنار هم قرار گرفتند؛ چه اصلاح طلب و چه اصولگرا همه در کنار هم بودند اما با این کاری که شورای نگهبان انجام داد همدلی و وفاقی که در جامعه به وجود آمده بود را برهم زد و جامعه را دچار چند قطبی کرد.

این فعال سیاسی ادامه داد: امروز جامعه ما نه تنها دوقطبی بلکه چندقطبی شده است، امروز یک عده می گویند با این افرادی که از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده اند باید یک مجلس انقلابی به وجود بیاوریم و هرکسی هم که این شورا رد صلاحیت کرده درست بوده است.

وی ادامه داد: یک عده می گویند باید گشت در میان این هایی که شورای نگهبان از اصلاح طلبان تایید صلاحیت کرده است نماینده ای پیدا کرد زیرا دیده ایم اصولگرایان هنگامی که در قدرت بودند چگونه رفتار کردند به یاد داریم که در دوران ریاست جمهوری شان و مجلس چگونه رفتار کردند که امروز به این مشکلات افتادیم.

مبیدی ادامه داد: افرادی هم بیان می کنند باید انتخابات را تحریم کنیم که متاسفانه این شعار امروز در کشور ما در میان برخی از جریان های داخلی شنیده می شود؛ این جامعه دو، سه قطبی متاسفانه به خاطر عملکرد شورای نگهبان به وجود آمد.

وی تاکید کرد: متاسفانه شورای نگهبان این دوره به گونه ای دست به عمل زد که شاهد مجلسی یک جناحی، یک خطی و تک صدایی باشیم که تضارب آرا در آن جایی ندارد و معتقدم هنگامی که چنین مجلسی به وجود بیاید مجلس دیگر در راس امور نیست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: صلاح بر این بود که شورای نگهبان مصلحت مملکت و ملت را منظور بدارد و از هر دو طرف افراد قابل قبول و سرشناسی را تایید می کرد.

شما نگاه کنید در طیف مقابل جناح اصلاحات برخی از اشخاص تایید شدند که حداقل در مظان اتهام مالی هستند.

وی ادامه داد: امروز در جریان اصلاحات افرادی رد صلاحیت شده اند که اتفاقا پاکدست هستند و سابقه خوبی دارند، واقعا افرادی هم که رد شدند شائبه سیاست بازی ندارند، جز منافع ملی چیزی مد نظرشان نبوده است و فقط به صرف این که گرایشی به جناح اصلاح طلب دارند، رد صلاحیت شدند.

این عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: کار امروز شورای نگهبان در رد و صلاحیت ها در آینده اثر خودش را نشان خواهد داد؛ قطعا در مجلسی که صدای مرگ از آن در بیاید معتقدم جرأت، شجاعت، انقلابی بودن و منافع ملی وجود نخواهد داشت.

مجلس باید شعارهایی بدهد که صلاح مملکت را منظور کند و مشکلات کشور را از بین ببرد.

وی ادامه داد: اوایل انقلاب ما شعار دادیم حاکمیت رای مردم است، امام (ره) بسیار هم بر این موضوع تاکید داشتند.

آن زمان ما بحث هایی مانند عدالت اجتماعی، آزادی بیان و از بین بردن استبداد با رأی را مطرح کردیم و مردم برای این انقلاب کردند که جمع تصمیم بگیرد و آرای مردمی حاکم شود.

میبدی تاکید کرد: در مورد حرکتی که برخی از نهادهای انتصابی مانند شورای نگهبان انجام می دهند در عین اینکه احترامشان واجب است اما باید گفت کارشان قابل نقد و دارای اشکال و ایراد است.

به نظر من آن چیزی که زیر سوال می رود جمهوریتی است که ما در کنار اسلامیت خواهان آن بودیم.

مردم به این عشق به حاکمیت رای دادند و انقلاب کردند.

وی درباره ترکیب آینده مجلس شورای اسلامی گفت: با افرادی که تایید صلاحیت شدند ترکیب مجلس بعدی ترکیب خوبی نخواهد بود ما مشاهده می کنیم شاخص های مجلس از یک طیف هستند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: هنگامی که چهره هایی مانند آقای مطهری رد صلاحیت می شود مشخص می شود این مجلس، مجلسی نخواهد بود که استقلال فکری در برابر نهادهای بیرونی داشته باشد.


کلید واژه ها: مجلس - انقلاب - شورای نگهبان - انقلابی - مجلس شورای اسلامی - شورای - انقلاب اسلامی - یازدهمین دوره - حوزه علمیه قم - اسلامی - نگهبان - شورای اسلامی - حجت الاسلام - دولت و مجلس - فاضل میبدی - حوزه علمیه - کشور - دوره - دولت - یازدهمین - گفت وگو - عملکرد - سوالات - مدیریت - احمدی - امروز - کاذب - قطبی - مردم - مجمع

آخرین اخبار سرویس:
قرنطینه در مرزها همچنان پابرجاست/نتایج تست کرونا اتباع خارجی

کرونا به صنعت گردشگری کرمان 218 میلیارد تومان خسارت وارد کرد

مهم ترین اخبار امروز/ از قدردانی مسوولین ایران از مردم برای در خانه ماندن و کاهش پنجاه درصدی مصرف بنزین تا ادعای کشف داروی کرونا توسط دانشمند الجزایری و پیش بینی تاثیر کرونا بر اقتصاد جهان

مسئولین آمریکا در کشور های همسایه با بعثی ها نشست دارند

ملت ایران می تواند نقش موثری در شکل دادن به نظم و جهان جدید داشته باشد

تولید بیش از سه میلیون قلم لوازم بهداشتی در سپاه کربلا

10 رقم گندم جدید در سال جهش تولید در گلستان تولید می شود

قدردانی وزیر کشور از استاندار و مسوولان خراسان جنوبی

زمستان داغ سیاست؛شهادت سردار در بامدادی تلخ/کرونا پارلمان را عزادار کرد

توزیع غذای متبرک حرم رضوی در بیمارستان های کرونایی فارس

همکاری 35 هزار واحد صنفی با ستاد مبارزه با کرونا در قزوین

دستور دادستان سمنان برای برخورد جدی با شایعات فضای مجازی

قدردانی جمعی از مردم از دادستان و فرماندهی انتظامی اسلامشهر

ضرورت تشکیل اتاق فکر اقتصادی در دوران پساکرونا در فارس

قدردانی روابط عمومی ارتش از لطف اقشار مختلف جامعه

سپاه از هیچ کمکی برای همراهی کادر درمان دریغ نکرد

سپاه 10 هزار لیتر محلول ضدعفونی در مراکز درمانی گیلان توزیع کرد

کرونا سفرهای دریایی را متوقف کرد

فیلم | تجلیل از پزشکان و پرستاران خط مقدم مبارزه با کرونا

طبخ غذای گرم برای کادر درمان در موکب اربعینی آستان مقدس زبیده خاتون قزوین

فعالیت گسترده بچه های مسجدی بوشهر در تولید ماسک و گندزدایی معابر و مساجد

کووید-19 چه سناریویی را در آینده در جهان پیاده می کند؟

مانع تراشی دشمنان بر سر راه انتقال تجهیزات پزشکی به عراق

مجلس برای بازگرداندن حیات به صنعت گردشگری کرمان پیگیر است

ارزیابی وضعیت سلامت 70 میلیون ایرانی در طرح بسیج ملی غربالگری

نباید در مورد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها شتابزده تصمیم گرفت/ 24 جانباخته و 200 مسموم بر اثر مصرف مشروبات الکلی در استان

درخواست وزیر ارشاد از ایرانیان خارج از کشور

قدردانی جمعی از مردم از دادستان و فرماندهی انتظامی اسلامشهر

عفو و اعطای مرخصی به 7 هزار زندانی در استان فارس/شناسایی شایعه سازان فرار زندانیان

تلاش مدافعان سلامت باعث خودمراقبتی مردم شده است

توزیع روزانه 200 هزار ماسک در مناطق محروم توسط بنیاد برکت

کهگیلویه و بویراحمد|بسیجیان جوانی که شبانه به جنگ کرونا می روند+تصاویر

مازندرانی ها همکاری خوبی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی داشتند

لزوم هماهنگی رسانه ها برای مقابله با قم هراسی دشمنان

پیکر شهید مدافع سلامت در یزد به خاک سپرده شد

آخرین تصمیمات درباره بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، اماکن مقدس و آغاز به کار فعالیت های اقتصادی

توصیه هایی برای گذر از سوگواری در دوره سخت کرونا

پیام تسلیت های سردار سلیمانی برای درگذشت پدر شهیدان فهمیده و شهادت شهید سلگی

روایت علی نصیریان از «کرونا»/ با یک ویروس کلک مان کنده نمی شود!

پیش بینی محسن رضایی از دوران پساکرونا

قایق های تندروی ایرانی از باور و ذوالفقار تا آذرخش و سراج + تصاویر

روایت اول؛ خانم تخت یازده

نشست خیابان ولیعصر علت توقف در سرویس دهی بی آرتی

فیلم | فعالیت های جهادی طلاب و بسیجیان مرندی در مبارزه با کرونا

سرلشکر باقری: تمامی فعالیت های آمریکا در مجموعه های اطلاعاتی ما ثبت می شود

جلسات علنی مجلس «حضوری» می شود/ از نمایندگان تست کرونا گرفته می شود

بسیجیان بوشهر روزانه 70 هزار ماسک استریل تولید می کنند

وزیر کشور: تا کشف دارو با خطر کرونا مواجه هستیم

تحقق شعار جهش تولید نیازمند استفاده صحیح از ظرفیت کشاورزی است

سه گروه مستقل روی واکسن بیماری کرونا کار می کنند

مرز ریلی سرخس به طور موقت بسته شد

کرونا دست های زمینی ترین آدم ها را رو به آسمان کرد

تفرجگاه ها و پارک های جنگلی گرگان تا 20 فروردین مسدود است

عکس | ابتکار جالب یک کشیش؛ غسل تعمید با تفنگ آبپاش

دانلود آهنگ جدید مهدی سیفان بنام قلب من

دانلود آهنگ جدید محمد سلامات بنام اشک ستاره

نقش حوزه های علمیه در حرکت های جهادی

آخرین تصمیمات درباره بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، اماکن مقدس و آغاز به کار فعالیت های اقتصادی

مرتضی نبوی: اگر شاه می ماند عربستان می شدیم/ امام در رهبری آیت الله خامنه ای نقش داشت نه هاشمی/ امام مخالفتی با تسخیر سفارت نداشت

شعار جهش تولید عزم پلیس برای مبارزه باقاچاق کالا را جدی تر می کند

بسته های بهداشتی و غذایی بین اتباع گلستانی توزیع شد

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در استان ها سرمایه گذاری می کند

سردار سلیمانی درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت

تب سنجی 20 میلیون نفر در طرح ملی غربالگری

تمامی معابر دومین منطقه بزرگ تهران ضدعفونی شدند

شوهر و مادر شوهر فهیمه خانم پایتخت + عکس

معاون استاندار قم: سخنان مراجع عظام تقلید در راستای مدیریت کرونا بسیار کمک کننده بود

استاندار: مردم مازندران طرح فاصله گذاری را به پیروزی تبدیل کردند

اقدامات و ابعاد طرح فاصله گذاری اجتماعی در کردستان 

بیانات رهبر معظم انقلاب درباره شهید حاج میرزا سلگی

مردم کردستان باماندن درخانه مسیولیت پذیری خود را به نمایش گذاشتند

فارس من| دستور دادستان سمنان برای برخورد جدی با شایعات فضای مجازی

یوری بوندارف نویسنده سرشناس روس درگذشت

جلسات علنی مجلس؛ از سه شنبه هفته آینده

بسته های بهداشتیو غذایی بین اتباع گلستانی توزیع شد

خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز

خاکسپاری یک پیرمرد با خودروی مورد علاقه اش!

شیخی که قربانیان کرونا را بدرقه می کند

ظرفیت های ملی و بین المللی استان قم برای مقابله با ویروس کرونا به کار گرفته شود

رادیو تسنیم ایلام| تلفیقی از اخلاق و مدنیت و حس مسئولیت پذیری مردم ایلام در روز طبیعت +صوت

ارزیابی سلامت 70 میلیون ایرانی

سرلشکرباقری: بسیج جامعه پزشکی سلامت بیش از 70 میلیون نفر را بررسی کرد

ارسال محموله بشردوستانه ایران به مردم آمریکا

تصاویر/ ضدعفونی توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) توسط طلاب و بسیجیان بیرجند

تصاویر / توزیع بسته های بهداشتی توسط قرارگاه جهادی مدرسه علمیه امام صادق(ع) اهر

تصاویر / ضدعفونی معابر عمومی و اماکن مذهبی توسط طلاب و بسیجیان تبریزی

شخصیت های دینی پاکستان درگذشت مدیر حوزه اهل بیت(ع) چینوت را تسلیت گفتند

یک کامیون پسماند بیمارستانی در فشافویه شهرری امحا شد

تصاویری از سد های عظیم در دنیا

پیام تسلیتی برای درگذشت ثریا قزل ایاغ

توزیع 100 هزار بسته اقلام بهداشتی در مناطق محروم کشور توسط بنیاد برکت

توزیع بیش از یک میلیون و 700 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده سطوح

تبدیل بحران کرونا به فرصت در قم/ راه اندازی خط تولید ماسک

17 نقاهتگاه ویژه مراقبت ازبیماران کرونایی در مازندران برپا شد

بسته های بهداشتی بین اصحاب رسانه گلستان توزیع می شود

بیانات مقام معظم رهبری در مورد « حاج میرزا سلگی»

انتصاب جدید در استانداری کهگیلویه و بویراحمد

دلنوشته گلعلی بابایی برای راوی آب هرگز نمی میرد

رییس سازمان تبلیغات اسلامی، شهادت جانباز سرافراز حاج میرزا محمد سلگی را تسلیت گفت

مساجد بیرمنگام خدمات تدفین اموات کرونایی ارائه می دهند

مجلسی می خواهیم که کشور را مدیریت و از جنگ افروزی جلوگیری کند/مجلس تک جناحی نمی تواند در راس امور باشد/ عملکرد شورای نگهبان کشور را چند قطبی کرد

مجلسی می خواهیم که کشور را مدیریت و از جنگ افروزی جلوگیری کند/مجلس تک جناحی نمی تواند در راس امور باشد/ عملکرد شورای نگهبان کشور را چند قطبی کرد