مطالب مرتبط:
مردم ایران به تناقض گویی مقامات آمریکا عادت کرده اند |
هشدار انجمن علمی روان پزشکان ایران: سلامت روانی اجتماعی مردم را جدی بگیریم
مردم ایران به تناقض گویی مقامات آمریکا عادت کرده اند |
بهزاد نبوی: شاید مردم از رأی ندادن پشیمان شوند
جلیلی: هر رأی یک چک سفید امضا است
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 08:002020-02-18سياسي

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند


یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رأی سفید در هیچ انتخاباتی در دنیا نمونه و مشابه ندارد، این طور نیست که در جایی وجود داشته باشد و ما دومین کشور باشیم، - کشور ایران نخستین کشوری است که رأی سفید در صندوق های رأیش ریخته می شود.

محسن کوهکن در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره رفتار مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: اگر بخواهیم انتخابات را واقع بینانه در کشورمان تحلیل کنیم باید از چند منظر به آن بنگریم.

باید گفت در کشور هستند عده ای که تعدادشان هم کم نیست اعتقاد دارند که حضور در انتخابات نظام جمهوری اسلامی یک تکلیف و وظیفه شرعی است، یعنی حتی اگر در یک حوزه ای احدی از داوطلبان را هم قبول نداشته باشند، اما بازهم شرکت در انتخابات را لازم و واجب می دانند و در آن شرکت می کنند حتی اگر رأی سفید بدهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رأی سفید در هیچ انتخاباتی در دنیا نمونه و مشابه ندارد، این طور نیست که در جایی وجود داشته باشد و ما دومین کشور باشیم، کشور ایران نخستین کشوری است که رأی سفید در صندوق هایش ریخته می شود.

وی ادامه داد: هنگامی انتخابات برای بخش قابل توجهی از مردم صنفی و منطقه ای نیست و نگاهشان به این امر یک نگاه اعتقادی و شرعی است، معنا و مفهومش این است که شما به گستره کل کشور افرادی را دارید که در ارتباط با اصل انتخابات فعال هستند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افرادی که حضور در انتخابات را تکلیف و وظیفه شرعی می دانند اینطور نیست که ساکت باشند، هم حضور در انتخابات را لازم و واجب می دانند و هم یک ملبغ هستند؛ یعنی تبلیغ خواهند کرد که دیگران در انتخابات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه مورد بعدی که مردم را پای صندوق های رأی می کشاند امنیت کشور است، گفت: هرگاه مردم احساس کنند (اینجا دیگر صحبت از کسانی که اعتقادی به حضور در انتخابات نگاه می کنند نیست، بلکه بحث کل مردم است) کشورشان مورد تهدید خارجی است وارد میدان می شوند.

تهدید خارجی، می تواند سیاسی، نظامی و تحریم باشد.

مشخص است هر انسان عاقلی در چنین شرایطی هنگامی که تهدید خارجی را لمس می کند، با تمام وجود رأی می دهد.

کوهکن با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و نگرش مردم به امنیت و حفظ نظام گفت: جامعه نگاه می کند سرداری که با تندروی های تکفیری صهیونیسم ساخته مبارزه می کند و جانش را کف دستش گذاشته توسط دشمن به شهادت می رسد پای صندوق رأی می آید.

جمعیتی که برای تشییع آمدند پیام های مختلفی داشت که یکی از آنها این بود که ما شرکت کنندگان در تشییع حاج قاسم سلیمانی درک می کنیم که دشمن چه کاری انجام می دهد.

وی خاطرنشان کرد : کشوری که در تهدید است به صورت طبیعی مردمش از هر حرکت و نمادی که نشان دهنده مقبولیت نظام و حاکمیتش باشد نمی توانند بگذرند.

در نظام جمهوری اسلامی ما به تعداد سال های انقلاب انتخابات داشتیم که این امر باعث می شود اقشاری از مردم با درک شرایط به پای صندوق های رأی بیایند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره رفتار و شاخص های نامزدهای شرکت کننده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس بیان کرد: رقابت های داوطلبان بسیار مهم است، اگر رقابت های داوطلبان سالم باشد و خودشان را مطرح و دیگران را تخریب نکنند و به مردم امید دهند، می توان گفت که انتخابات خوبی پیش رو خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: به هر میزان بین داوطلبان آدم های شجاع، کاردان، مدبر و مسلط به موازین قانونی وجود داشته باشد که یافته ها و پیشنهادهای خودشان را در جلسات گفت وگوها و مناظره ها به مردم منتقل کنند، باعث تهیج آنان برای حضور در انتخابات خواهد شد.

نایب رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اینکه گاهی جریان های خارج از کشور مردم را برای تحریم انتخابات تشویق می کنند، بیان کرد: گاهی اوقات در آن طرف مرزها مطرح می کنند که مردم انتخابات را تحریم کنند که معمولا بعد از یک مدتی که می گذرد مردم پی می برند که تحریم فایده ندارد و می آیند و از تحریم عدول می کنند و به قول خودشان حتی اگر انتخاب بین بد و بدتر باشد این کار را می کنند.

وی ادامه داد: آنهایی که مردم را به تحریم و تخریب انتخابات تشویق می کنند، دچار اشتباه و خطای محاسباتی می شوند زیرا انتخابات در کشور ما دارای شرایط خاص است و مردم با نگرش های مختلف به پای صندوق های رأی می روند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفاوت رفتار مردم در کلان شهرها و شهرهای کوچک برای حضور در پای صندوق های رأی گفت: در کلان شهر تهران و 5 کلان شهر دیگر معمولا انتخابات متاثر از مسائل سیاسی است.

به همین دلیل هنگامی که لیست ارائه می شود، با توجه به آنچه که مردم رأی می دهند، یک لیست رأی می آورد، یک لیست رأی نمی آورد.

اما در شهرهای کوچک تر به دلیل شناخت روی افراد به صورت مخلوط رأی می دهند برای همین است که شما مشاهده می کنید تنوع کاندیدا از جریان های مختلف زیاد است.

وی ادامه داد: در حوزه های تک نماینده مسائل سیاسی کمرنگ است و نیازها و مطالبات و حل مشکلات منطقه باعث می شود که مردم به آن فرد روی بیاورند.

کوهکن تاکید کرد: آنچه که مسلم است علیرغم شرارت غربی ها، آمریکایی ها و صهیونیست ها سطح مشارکت مردم کشور ما در انتخابات بالاتر از کشورهایی است که مدعی دموکراسی هستند.

ما کشورهایی در اروپا داریم که میزان مشارکت مردم در انتخاباتشان 38 درصد است، اما آنها به گونه ای رفتار کرده اند که هیچ کسی به آنها نمی گوید انتخاباتی که 38 درصد در آن شرکت کرده چگونه می تواند به نظام و حاکمیت شما مشروعیت بخشد.

وی ادامه داد: اما مردم ما باید بدانند خصومت ورزی ها و دشمنی ها در ابعاد مختلف با این ملت و نظام به این خاطر است که مردم خواستند با انتخاب اسلام و آزادی که مدنظر جمهوری اسلامی است، زندگی کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره این که با رد صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس مردم در یک دوگانگی مانده اند و نمی دانند باید به نیروهای تندرو رأی بدهند و یا انتخابات را تحریم کنند، گفت: نماینده هایی که ردصلاحیت شدند باید به طور طبیعی از مجرای قانون پیگری کنند و کار را پیش ببرند.

اما آن چیزی که مسلم این است که نماینده واقعی مردم برایش اصل نظام، مردم و مجلس ملاک است.

وی ادامه داد: در صحبت و گفته ها بعضا درباره دلایل رد صلاحیت ها به درستی صحبت نشده است و باید سوءتفاهمات برطرف شود.

از من می پرسند که ردصلاحیت شده ای نظرت چیست، می گویم ایراد از من و تصمیم گیران است که ما علم غیب نداریم؛ من علم ندارم بدانم مرجعی که گزارش می دهد کجاست تا اگر مطلع واقعی نیست به وقت بروم در یک مرجع قضایی ثابت کنم که متاسفانه این امکان وجود ندارد.

به گفته نماینده مردم لنجان شورای محترم نگهبان 12 نفره هستند که می خواهند 13 هزار پرونده را بررسی کنند.

وی تاکید کرد: تصمیم گیران باید البته توجه کنند هنگامی که می گویند آبروی مومن حرمتش مانند کعبه است و هنگامی که کسی سال ها برای نظام کار کرده است اما متهم به سوءاستفاده مالی و اخلاقی می شود چه ضررهایی می تواند ایجاد کند.

همه شاید نگاه کلان شرعی نداشته باشند و بگویند از ما رفع تکلیف شد شاید اگر می رفتیم مجلس همین مجلس باعث می شد جهنمی شویم و خداوند صلاح دید در این دوره در مجلس نباشم.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: مردم به این نمایندگان رأی بدهند که این بخش بسیار مهم تر است.


کلید واژه ها: انتخابات - مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - کشور - اسلامی - نظام جمهوری اسلامی - شرکت در انتخابات - انتخابات مجلس - جمهوری اسلامی - یازدهمین دوره - سفید - نماینده مجلس - فقط در ایران - ایران - شورای - محسن کوهکن - نظام - ردصلاحیت - یازدهمین - داوطلبان - مردم - مجلس - در ایران - خبرنگار - کشورمان - نماینده - گفت وگو - اعتقاد - جمهوری - نخستین

آخرین اخبار سرویس:
فال روزانه 11/ 01/ 1399

بحران کرونا می تواند 18 ماه طول بکشد؛ آماده باشید

تسلیت مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در پی درگذشت آیت الله سید جعفر کریمی

کرونا فرصتی است تا بهانه های مان برای خوشبختی را مرور کنیم

روشنگری های امام سجاد؛ عامل بقای اسلام/ جمله طنطاوی درباره صحیفه

ماجرای اعتصاب 200 زندانی زن در زندان ارومیه چه بود؟

تولید ماسک و لباس بیمارستانی به همت کانون المهدی(عج) خضر

توضیح در مورد خاکسپاری جان باختگان کرونا در گلستان

پیرمرد فقیر با یک عکس میلیونر شد + عکس

انجام تست غربالگری کرونا در کشتارگاه ها و فروشگاه های بزرگ کهگیلویه و بویراحمد

کشف 5 میلیون عدد انواع اقلام بهداشتی احتکاری در اصفهان

متاسفانه تولید زباله این روزها افزایش چشمگیری داشته/ با این وضع باید منتظر ‎بحران پسا کرونا بود

مسئولیت اجتماعی بیمه در دوران کرونا

صحیفه سجادیه؛ گنجینه معارف الهی/ مبارزه با انحرافات در محراب دعا

تعطیلی مجلس عادی نیست؛ اراده هایی درصدد است مجلس تعطیل شود | چرا ستاد کرونا فقط مجلس را تعطیل کرد؟

چگونه در ایام کرونایی اعیاد شعبانیه را جشن بگیریم؟

کمک های مالی دولت باید با هدف «حفظ مشاغل» توزیع شود

مولودی خوانی| ویژه «ولادت امام سجاد(ع)»

سلامتی خود را قربانی باورهای نادرست نحسی سیزده به در نکنید

برای حل مساله کرونا نیازمند مداخلات بازدارنده تری هستیم

نابودی بیماری های فراگیر در عصر حکومت امام عصر در بیان امام سجاد(ع)

واکنش سفیر ایران در فرانسه به درگذشت یک سیاستمدار آشنا و علاقه مند به تاریخ ایران

دستاورد کرونا برای روحانی

حذف یارانه کشاورزان موجب تضعیف امنیت غذایی کشور می شود

وضعیت این روز های مبل جلوی تلویزیون را ببینید!

پاسداران و جانبازان درس ایثار را به آزادگان آموختند

محموله بهداشتی تولیدشده دانشجویان بسیجی برای مستضعفان آمریکا ارسال شد

آیا گذر زمان یک توهم است؟!

تنها راه موفقیت در مقابله با کرونا مشارکت دولت و مردم است

پلمب 18 واحد صنفی سمنان/کاهش 78 درصدی ترددها در استان

اطلاعیه جامعه پزشکی حزب اتحاد ملت برای مبارزه با کرونا

نتایج عزل آیت الله منتظری از قائم مقامی رهبری

اهدا 300 بسته بهداشتی بین خانواده شهدا و جانبازان کهگیلویه و بویراحمد

پاسداران و جانبازان درس ایثار را به آزادگان آموختند

برای حل مساله کرونا نیازمند مداخلات بازدارنده تری هستیم

تنها راه موفقیت در مقابله با کرونا مشارکت دولت و مردم است

ناجی اسیران ایرانی در بیمارستان بستری شد

در این شب های کرونایی بهانه های مان برای خوشبختی را با نگاهی نو مرور کنیم

انجام تست غربالگری کرونا در کشتارگاه ها و فروشگاه های بزرگ کهگیلویه و بویراحمد

رفع مشکل کمبود ماسک طی هفته جاری/ اقدامات سختگیرانه در روز 13 بدر

لزوم رعایت 7 نکته مهم برای جلوگیری از شیوع ویروس

در این شب های کرونایی بهانه های مان برای خوشبختی را با نگاهی نو مرور کنیم

اطلاعیه جامعه پزشکی حزب اتحاد ملت برای مبارزه با کرونا

کمک های مالی دولت باید با هدف «حفظ مشاغل» توزیع شود

آیا گذر زمان یک توهم است؟!

رساله حقوق امام سجاد(ع) ترسیم کننده مدینه فاضله است

اهدا 300 بسته بهداشتی بین خانواده شهدا و جانبازان کهگیلویه و بویراحمد

رساله حقوق امام سجاد(ع) ترسیم کننده مدینه فاضله است

حذف یارانه کشاورزان موجب تضعیف امنیت غذایی کشور می شود

دستورات آیت الله قاضی برای بهره برداری بیشتر از ماه شعبان و رمضان المبارک

جلسه کمیته تغسیل و تدفین اموات کرونایی در یاسوج برگزار شد

درگیری زندانیان جرائم خشن و خاص در زندان عادل آباد شیراز

بایدن خطاب به ترامپ: با صدای بلند فکر نکن!

روایت اخم و تخم پایداری ها در بستن لیست تهران/ریاست مجلس و ریاست جمهوری 1400 را با هم می خواهند/پایداری ها تضمینی به قالیباف داده اند؟

چند نکته مهم از سیره اخلاقی، سیاسی و اجتماعی «امام زین العابدین(ع)»

انتشار کتاب «پیش بینی های حکیمانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری»

وعده آقای نماینده برای افزایش حقوق کادر درمانی

جلسه کمیته تغسیل و تدفین اموات کرونایی در یاسوج برگزار شد

توزیع بسته های معیشتی بین خانواده های نیازمند و دارای بیمار کرونا

شناخت خدا مهمترین شرط اجابت دعا است

جامعه از دوگانگی فرهنگی مسئولان رنج می برد

نگرانی زائری از فضای پساکروناییِ ایران

جامعه از دوگانگی فرهنگی مسئولان رنج می برد

رفع مشکل کمبود ماسک طی هفته جاری اقدامات سختگیرانه در روز 13 بدر

درگیری زندانیان جرائم خشن و خاص در زندان عادل آباد شیراز

حضور مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی مسیر مجلس یازدهم را در حوزه فرهنگ مشخص کرد

توپ پر اصولگرایان برای انتخابات مجلس

پارک ها و تفرجگاه های زاهدان 12 و 13 فروردین مسدود است

انجام تست غربالگری کرونا در کشتارگاه های صنعتی و فروشگاه های بزرگ کهگیلویه و بویراحمد

ملاصالح قاری؛ ناجی اسیران ایرانی به دلیل تب و عفونت ریه، در بیمارستان بستری شد

آیا می توانیم تهران را به شهر مناسب برای راه رفتن تبدیل کنیم؟

ناآرامی در زندان عادل آباد شیراز کنترل شد/ هیچ زندانی فرار نکرده است

روایت اخم و تخم پایداری ها در بستن لیست تهران/ریاست مجلس و ریاست جمهوری 1400 را با هم می خواهند/پایداری ها تضمینی به قالیباف داده اند؟

انتخاب ما از کرونا تهاجمی وسیع است و یا فرصتی عظیم؟

توپ پر اصولگرایان برای انتخابات مجلس

رفع مشکل کمبود ماسک طی هفته جاری/ اتخاذ اقدامات سخت گیرانه در روز 13 بدر

اعتراض محسن رضایی به حذف یارانه کشاورزان

زمان پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان

چهل حدیث نورانی از امام سجاد(ع)

آیت الله کریمی خدمتگزاری امین بود

روحانی: مردم طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند

دولت باید بستر لازم را برای قیام مردم به قسط فراهم کند

شرح حدیث اخلاقی از امام سجاد(ع) توسط رهبر انقلاب/ آنچه مرگ انسان را به تأخیر می اندازد

درخواست چند نماینده مجلس سنا از دولت آمریکا برای رفع تحریم های ایران

درخواست چند نماینده مجلس سنا از دولت آمریکا برای رفع تحریم های ایران

انجام تست غربالگری کرونا در کشتارگاه های صنعتی و فروشگاه های بزرگ کهگیلویه و بویراحمد

قطعاً ترم جاری برگزار می شود/ برگزاری مجازی تمامی دروس نظری از 16 فروردین

اخبار کوتاه روز یکشنبه گلستان

ناآرامی در زندان عادل آباد شیراز

ناآرامی در زندان عادل آباد شیراز

اخبار کوتاه روز یکشنبه گلستان

کرونا کدام واقعیت های حکمرانی را آشکار کرد | ضرایب هفتگانه کرونا

نا آرامی در زندان شیراز هیچ زندانی فرار نکرده است

قطعاً ترم جاری برگزار می شود/ برگزاری مجازی تمامی دروس نظری از 16 فروردین

تأخیر در اقدامات عملی برای مقابله با کرونا خطا بود/ حق الناس را در نظر بگیریم

تأخیر در اقدامات عملی برای مقابله با کرونا خطا بود/ حق الناس را در نظر بگیریم

ناآرامی در زندان عادل آباد شیراز

درخواست مجلس سنا از دولت آمریکا برای رفع تحریم ها و کمک به ایران در مقابله با کرونا

حضور طلاب جهادگر در بیمارستان ها دلگرمی و سرمایه اجتماعی است

ادامه تحریم های ایران ظلم است/ قدرت های جهانی برای لغو تحریم تلاش کنند

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند