مطالب مرتبط:
مردم ایران به تناقض گویی مقامات آمریکا عادت کرده اند |
هشدار انجمن علمی روان پزشکان ایران: سلامت روانی اجتماعی مردم را جدی بگیریم
مردم ایران به تناقض گویی مقامات آمریکا عادت کرده اند |
بهزاد نبوی: شاید مردم از رأی ندادن پشیمان شوند
جلیلی: هر رأی یک چک سفید امضا است
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 08:002020-02-18سياسي

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند


یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رأی سفید در هیچ انتخاباتی در دنیا نمونه و مشابه ندارد، این طور نیست که در جایی وجود داشته باشد و ما دومین کشور باشیم، - کشور ایران نخستین کشوری است که رأی سفید در صندوق های رأیش ریخته می شود.

محسن کوهکن در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره رفتار مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: اگر بخواهیم انتخابات را واقع بینانه در کشورمان تحلیل کنیم باید از چند منظر به آن بنگریم.

باید گفت در کشور هستند عده ای که تعدادشان هم کم نیست اعتقاد دارند که حضور در انتخابات نظام جمهوری اسلامی یک تکلیف و وظیفه شرعی است، یعنی حتی اگر در یک حوزه ای احدی از داوطلبان را هم قبول نداشته باشند، اما بازهم شرکت در انتخابات را لازم و واجب می دانند و در آن شرکت می کنند حتی اگر رأی سفید بدهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رأی سفید در هیچ انتخاباتی در دنیا نمونه و مشابه ندارد، این طور نیست که در جایی وجود داشته باشد و ما دومین کشور باشیم، کشور ایران نخستین کشوری است که رأی سفید در صندوق هایش ریخته می شود.

وی ادامه داد: هنگامی انتخابات برای بخش قابل توجهی از مردم صنفی و منطقه ای نیست و نگاهشان به این امر یک نگاه اعتقادی و شرعی است، معنا و مفهومش این است که شما به گستره کل کشور افرادی را دارید که در ارتباط با اصل انتخابات فعال هستند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افرادی که حضور در انتخابات را تکلیف و وظیفه شرعی می دانند اینطور نیست که ساکت باشند، هم حضور در انتخابات را لازم و واجب می دانند و هم یک ملبغ هستند؛ یعنی تبلیغ خواهند کرد که دیگران در انتخابات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه مورد بعدی که مردم را پای صندوق های رأی می کشاند امنیت کشور است، گفت: هرگاه مردم احساس کنند (اینجا دیگر صحبت از کسانی که اعتقادی به حضور در انتخابات نگاه می کنند نیست، بلکه بحث کل مردم است) کشورشان مورد تهدید خارجی است وارد میدان می شوند.

تهدید خارجی، می تواند سیاسی، نظامی و تحریم باشد.

مشخص است هر انسان عاقلی در چنین شرایطی هنگامی که تهدید خارجی را لمس می کند، با تمام وجود رأی می دهد.

کوهکن با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و نگرش مردم به امنیت و حفظ نظام گفت: جامعه نگاه می کند سرداری که با تندروی های تکفیری صهیونیسم ساخته مبارزه می کند و جانش را کف دستش گذاشته توسط دشمن به شهادت می رسد پای صندوق رأی می آید.

جمعیتی که برای تشییع آمدند پیام های مختلفی داشت که یکی از آنها این بود که ما شرکت کنندگان در تشییع حاج قاسم سلیمانی درک می کنیم که دشمن چه کاری انجام می دهد.

وی خاطرنشان کرد : کشوری که در تهدید است به صورت طبیعی مردمش از هر حرکت و نمادی که نشان دهنده مقبولیت نظام و حاکمیتش باشد نمی توانند بگذرند.

در نظام جمهوری اسلامی ما به تعداد سال های انقلاب انتخابات داشتیم که این امر باعث می شود اقشاری از مردم با درک شرایط به پای صندوق های رأی بیایند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره رفتار و شاخص های نامزدهای شرکت کننده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس بیان کرد: رقابت های داوطلبان بسیار مهم است، اگر رقابت های داوطلبان سالم باشد و خودشان را مطرح و دیگران را تخریب نکنند و به مردم امید دهند، می توان گفت که انتخابات خوبی پیش رو خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: به هر میزان بین داوطلبان آدم های شجاع، کاردان، مدبر و مسلط به موازین قانونی وجود داشته باشد که یافته ها و پیشنهادهای خودشان را در جلسات گفت وگوها و مناظره ها به مردم منتقل کنند، باعث تهیج آنان برای حضور در انتخابات خواهد شد.

نایب رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اینکه گاهی جریان های خارج از کشور مردم را برای تحریم انتخابات تشویق می کنند، بیان کرد: گاهی اوقات در آن طرف مرزها مطرح می کنند که مردم انتخابات را تحریم کنند که معمولا بعد از یک مدتی که می گذرد مردم پی می برند که تحریم فایده ندارد و می آیند و از تحریم عدول می کنند و به قول خودشان حتی اگر انتخاب بین بد و بدتر باشد این کار را می کنند.

وی ادامه داد: آنهایی که مردم را به تحریم و تخریب انتخابات تشویق می کنند، دچار اشتباه و خطای محاسباتی می شوند زیرا انتخابات در کشور ما دارای شرایط خاص است و مردم با نگرش های مختلف به پای صندوق های رأی می روند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفاوت رفتار مردم در کلان شهرها و شهرهای کوچک برای حضور در پای صندوق های رأی گفت: در کلان شهر تهران و 5 کلان شهر دیگر معمولا انتخابات متاثر از مسائل سیاسی است.

به همین دلیل هنگامی که لیست ارائه می شود، با توجه به آنچه که مردم رأی می دهند، یک لیست رأی می آورد، یک لیست رأی نمی آورد.

اما در شهرهای کوچک تر به دلیل شناخت روی افراد به صورت مخلوط رأی می دهند برای همین است که شما مشاهده می کنید تنوع کاندیدا از جریان های مختلف زیاد است.

وی ادامه داد: در حوزه های تک نماینده مسائل سیاسی کمرنگ است و نیازها و مطالبات و حل مشکلات منطقه باعث می شود که مردم به آن فرد روی بیاورند.

کوهکن تاکید کرد: آنچه که مسلم است علیرغم شرارت غربی ها، آمریکایی ها و صهیونیست ها سطح مشارکت مردم کشور ما در انتخابات بالاتر از کشورهایی است که مدعی دموکراسی هستند.

ما کشورهایی در اروپا داریم که میزان مشارکت مردم در انتخاباتشان 38 درصد است، اما آنها به گونه ای رفتار کرده اند که هیچ کسی به آنها نمی گوید انتخاباتی که 38 درصد در آن شرکت کرده چگونه می تواند به نظام و حاکمیت شما مشروعیت بخشد.

وی ادامه داد: اما مردم ما باید بدانند خصومت ورزی ها و دشمنی ها در ابعاد مختلف با این ملت و نظام به این خاطر است که مردم خواستند با انتخاب اسلام و آزادی که مدنظر جمهوری اسلامی است، زندگی کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره این که با رد صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس مردم در یک دوگانگی مانده اند و نمی دانند باید به نیروهای تندرو رأی بدهند و یا انتخابات را تحریم کنند، گفت: نماینده هایی که ردصلاحیت شدند باید به طور طبیعی از مجرای قانون پیگری کنند و کار را پیش ببرند.

اما آن چیزی که مسلم این است که نماینده واقعی مردم برایش اصل نظام، مردم و مجلس ملاک است.

وی ادامه داد: در صحبت و گفته ها بعضا درباره دلایل رد صلاحیت ها به درستی صحبت نشده است و باید سوءتفاهمات برطرف شود.

از من می پرسند که ردصلاحیت شده ای نظرت چیست، می گویم ایراد از من و تصمیم گیران است که ما علم غیب نداریم؛ من علم ندارم بدانم مرجعی که گزارش می دهد کجاست تا اگر مطلع واقعی نیست به وقت بروم در یک مرجع قضایی ثابت کنم که متاسفانه این امکان وجود ندارد.

به گفته نماینده مردم لنجان شورای محترم نگهبان 12 نفره هستند که می خواهند 13 هزار پرونده را بررسی کنند.

وی تاکید کرد: تصمیم گیران باید البته توجه کنند هنگامی که می گویند آبروی مومن حرمتش مانند کعبه است و هنگامی که کسی سال ها برای نظام کار کرده است اما متهم به سوءاستفاده مالی و اخلاقی می شود چه ضررهایی می تواند ایجاد کند.

همه شاید نگاه کلان شرعی نداشته باشند و بگویند از ما رفع تکلیف شد شاید اگر می رفتیم مجلس همین مجلس باعث می شد جهنمی شویم و خداوند صلاح دید در این دوره در مجلس نباشم.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: مردم به این نمایندگان رأی بدهند که این بخش بسیار مهم تر است.


کلید واژه ها: انتخابات - مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - کشور - اسلامی - نظام جمهوری اسلامی - شرکت در انتخابات - انتخابات مجلس - جمهوری اسلامی - یازدهمین دوره - سفید - نماینده مجلس - فقط در ایران - ایران - شورای - محسن کوهکن - نظام - ردصلاحیت - یازدهمین - داوطلبان - مردم - مجلس - در ایران - خبرنگار - کشورمان - نماینده - گفت وگو - اعتقاد - جمهوری - نخستین

آخرین اخبار سرویس:
تاکید امام خمینی(ره) بر به رسمیت شناختن رای تک تک آحاد ملت، امر انکار ناپذیری است

فرماندار مهریز پیوستن خیران به پویش سلامت را خواستار شد

برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا آماده باشید

انتقاد تند نانسی پلوسی از رویکرد ترامپ در مقابله با کرونا

هواپیمایی ماهان پرواز بجنورد را لغو کرد

در حال حاضر 70 درصد برنامه های آموزشی دانشگاه تهران به شکل مجازی پیش می رود

تعلل ترامپ در مقابله با کرونا عامل شیوع مرگبار آن در آمریکا است

بیش از هزار بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری کرمانشاه انجام شد

به مناسبت میلاد امام سجاد (ع)

تشریح اقدامات دستگاه قضایی هرمزگان برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی/ پلمپ 131 سوییت غیرمجاز

اطلاعیه جدید کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا منتشر شد

اطلاعیه شماره 2 کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا

جهادگران روزهای سخت و بحرانی

روایت اخم و تخم های پایداری ها در بستن لیست تهران/ریاست مجلس و ریاست جمهوری 1400 را با هم می خواهند/پایداری ها تضمینی به قالیباف داده اند؟

مولودی خوانی اعیاد شعبانیه در بیمارستان فرقانی قم 

اطلاعیه شماره 2 کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا

امشب (شنبه) از ساعت 20:30 تا 21:30 جهان خاموش می شود

بیماران جدید مبتلا به کرونا قرنطینه شوند

فرضیه ترور بیولوژیکی با کرونا منتفی نیست

ولخرجی 500 میلیونی شهرداری شکست خورد + عکس

استاندار قم: برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا آماده باشید

وضعیت عضو مجمع تشخیص پس از ابتلا به کرونا

قدردانی مجدد رهبر انقلاب از وزیر بهداشت و مجموعه درمانی کشور در مسئله مقابله با کرونا

آیت الله رییسی بر آگاهی بخشی در حوزه رسانه و حفظ امنیت شهروندان تاکید کرد

ارسال هفتمین محموله کمک های اهدایی چین به تهران

گزارش ها نشان دهنده استمرار ترددها است/ کرونا با تعارف حل نمی شود

اجرای دهمین مرحله توزیع اقلام بهداشتی در مناطق محروم گرگان+تصاویر

موج دوم اعطای مرخصی به زندانیان آغاز شده است

کرونا و امپراطوری رسانه ای

ولایتی از کرونا بهبود یافت

تقدیر مجدد رهبر انقلاب از کادر درمانی کشور

تاکید رییسی بر آگاهی بخشی در حوزه رسانه و حفظ امنیت شهروندان در شرایط کرونایی

مرخصی اعطایی به زندانیان تا پایان فروردین تمدید شد

روحانی: اعتبارات لازم برای مقابله با سیل و آفات و ملخ تأمین خواهد شد

تبریک دبیر اجرایی خانه کارگر استان خوزستان به مناسبت اعیاد مبارک شعبانیه

وضعیت عضو مجمع تشخیص پس از ابتلا به کرونا

دانلود آهنگ جدید امیر فرزان بنام همدم

دانلود آهنگ جدید رضا ثقفی بنام گل هیاهو

فرمانده مدیریت کرونا: کرونا به این زودی ها خاتمه نخواهد یافت

هشدار استاندار قم: برای افزایش ابتلا به کرونا آماده باشید

زندانیان بازگشته از مرخصی در استان سمنان قرنطینه می شوند

برگزاری انتخابات پارلمانی در مالی در میان هشدارها درباره کرونا

اطلاعیه شماره 2 کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا

حجت الاسلام رییسی بر آگاهی بخشی مفید و تامین امنیت شهروندان تاکید کرد

بیش از هزار بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری کرمانشاه انجام شد

رزمایش پدافند بیولوژیک در ابرکوه برگزار شد

اصلاح ساختار بودجه، IMF و تکذیب سازمان برنامه

اهدای 100 بسته معیشتی به کارگران فصلی شاهرود+ تصاویر

عبور برخی استان ها از پیک کرونا/ جنگ های سیاسی را کنار بگذاریم

آغاز موج دوم اعطای مرخصی به زندانیان با دستور رییس قوه قضاییه

پلوسی: انکار کرونا توسط ترامپ به قیمت جان آمریکایی ها تمام شد

ماجرای زندان سقز و فرار کردن زندانی ها چیست ؟ + فیلم

بیش از نیمی از مردم هنوز کرونا را جدی نگرفته اند/باید سهم مداخلات افزایش یابد

قدردانی مجدد رهبر انقلاب از مجموعه درمانی کشور

روز طبیعت تردد در مناطق گردشگری خوزستان ممنوع است

سپاه در عرصه های مختلف الگو است

کرونا در قم| استاندار: برای احتمال افزایش ابتلا باید آمادگی کامل داشته باشیم

استاندار قم: برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا آماده باشید

3 تن مواد غذایی فاسد در جغتای معدوم شد

زندانیان بازگشته از مرخصی در استان سمنان قرنطینه می شوند

دانلود رمیکس جدید آهنگ قرنطینه از امیرحسین نوشالی

ولایتی از کرونا بهبود یافت

انتقاد علم الهدی از ستاد مقابله با کرونا: از روزی که امام هشتم به شهادت رسید، در حرم بسته نشده بود/ مقاومت مردم حدی دارد/ما استان خودمان را بهتر می توانیم مدیریت کنیم

علیرضا زالی: نیمی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند

حاجی بابایی: تعطیلی مجلس در شرایط موجود توجیهی ندارد

تاکید رییسی بر آگاهی بخشی در حوزه رسانه و حفظ امنیت شهروندان در شرایط کرونایی

سپاه در عرصه های مختلف الگو است

بن بست برگزاری آنلاین جلسات مجلس / نمایندگان دلسرد شدند

آخرین جزییات فرار زندانیان در کردستان

مجلس دهم؛ از واقعه «قیام مردم مشهد» تا «کشف حجاب» رضاخانی

پیام تسلیت حضرت آیت الله مکارم شیرازی درپی درگذشت آیت الله سیدجعفر کریمی

کرونا بخش ویژه دومین جشنواره فصلی مطبوعات ایلام شد

دستور جدید رییس جمهور برای مقابله با کرونا / بیماران جدید مبتلا به کرونا قرنطینه شوند

لزوم رعایت 7 نکته مهم برای جلوگیری از شیوع ویروس

نیمی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند/ کرونا با تعارف رفع نمی شود

توصیه های کرونایی جانبازان دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد در روز جانباز+فیلم

ببینید | تقطیع و تحریف حرف های روحانی توسط وزیر امور خارجه دولت ترامپ!

رزمایش دفاع بیولوژیک در شهرستان تفت برگزار شد

روز طبیعت تردد در مناطق گردشگری خوزستان ممنوع است

نامه مصطفی معین به روحانی؛ بدون هیچ ملاحظه ای فاصله گذاری و محدودیت ها اعمال شود/تعداد مبتلایان و فوتی ها شفاف اعلام شود

دومین مرحله از رزمایش شکست کرونا اجرا می شود

ولایتی از کرونا بهبود یافت

باید از بحران کرونا فرصت سازی کنیم/ غربالگری 58 میلیون نفر تاکنون

هزینه خدمات برای فوتی های کرونایی افزایشی نداشته است

با این سطح همکاری بیماری کرونا پایان نمی یابد

شعرخوانی محمدحسین حدادیان برای «مدافعان سلامت»

عصر جدید از دورهمی پیشی گرفت

آخرین جزییات فرار زندانیان در کردستان

کاهش 40 درصدی متوفیان تهرانی در روز جمعه

پلوسی: تعلل ترامپ در مقابله با کرونا عامل شیوع مرگبار آن در آمریکا است

علیرضا زالی: نیمی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند

دیوان عالی کشور رای محکومیت محمدعلی نجفی را نقض کرد

روز طبیعت تردد در مناطق گردشگری خوزستان ممنوع است

مردم کرمانشاه همراهی مناسبی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی دارند/ خدمات دولت در طرح تحول سلامت به مبارزه با بیماری کرونا کمک شایانی کرد

پوستر| دردمند اما سربلند

سپاه در عرصه های مختلف الگو است

چرا تلاش های علمی در تقریب جهان اسلام ناکام ماند؟

ولایتی از کرونا بهبود یافت

پلوسی: انکار کرونا توسط ترامپ به قیمت جان آمریکایی ها تمام شد

نیمی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند/ کرونا با تعارف رفع نمی شود

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند