مطالب مرتبط:
انتصاب اعضای ستاد ساماندهی منابع انسانی وزارت آموزش وپرورش
اجرای سامانه جامع انبار ها و مراکز نگهدای کالا تا 10 اسفند تعیین تکلیف شود/ اختلاف نظر های کارشناسی نباید در اجرای تصمیمات مهم کشور وقفه ایجاد کند
انتصاب اعضای ستاد ساماندهی منابع انسانی وزارت آموزش وپرورش
اجرای سامانه جامع انبار ها و مراکز نگهدای کالا تا 10 اسفند تعیین تکلیف شود/ اختلاف نظر های کارشناسی نباید در اجرای تصمیمات مهم کشور وقفه ایجاد کند
استخدام مدیر منابع انسانی در یک شرکت معتبر در البرز
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 07:252020-02-18اقتصادي

رونمایی از فاز دوم سامانه جامع منابع انسانی سال 99/تشویق رفتارهای خوب در باشگاه شهروندان


توانمندسازی شهرداری اصفهان در جهت جلب رضایت شهروندان و تحقق تعالی سازمانی شهرداری با به کارگیری قابلیت ها و ظرفیت ها یکی از ماموریت های سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایمنا"، بر اساس چشم انداز سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات در افق 1400، این سازمان در هوشمندسازی شهر پیشرو در حکمرانی مطلوب IT پیشران و در درآمدزایی ICT پایدار خواهد بود.

این سازمان همسو با سیاست های مصوب شورای عالی برنامه ریزی در سال 1397 مبنی بر ارائه خدمات الکترونیکی با اولویت نیاز شهروندان، تقویت کیفیت محصولات و خدمات فاوا با رویکرد کاهش بهای تمام شده، یکپارچه سازی دارایی های اطلاعاتی شهرداری، کاهش وابستگی در محصولات و خدمات استراتژیکICT شهرداری به تأمین کنندگان، ارائه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد مشارکت با بخش خصوصی و تقویت همکاری و تعامل با نهادهای اجرایی حرکت کرده است.

هوشمندسازی هدفمند شهر در حوزه های اولویت دار شهرداری، ارتقا و یکپارچه سازی خدمات الکترونیکی شهروند محور، ارزش آفرینی با استفاده از سرمایه های ICT شهرداری، افزایش مشارکت فرا سازمانی با استارتاپ ها و سرمایه گذاران، کاهش وابستگی غیرضروری به پیمانکاران در اجرای پروژه های ICT، سازماندهی و یکپارچه سازی تمام داده های شهرداری و ارائه خدمات داده، ارتقا نقشICT در تعالی سازمانی شهرداری، ارتقا نقش ICT در تحول کسب و کار شهرداری، حفظ و ارتقا زیرساخت های فنی ICT شهرداری از اولویت های راهبردی ICT شهرداری در سال 1398 است.

خط مشی مدیریت سازمان فاوا در سال 98 هم افزایی، اعتماد و احترام متقابل با شهرداری، ارتقا تخصص تا کسب مرجعیت، مدیریت بهینه زمان، توجه به درآمدزایی جلب مشارکت بخش خصوصی، استفاده بهینه از سرمایه های انسانی، اطلاعاتی و سازمانی، همکاری اثربخش کارکنان و تقویت کار گروهی، به کارگیری حداکثری ابزارهای فناوری اطلاعات و کاهش مصرف انرژی و کاغذ است.

در دو سال گذشته سازمان فاوای با تولید و بهره برداری از سامانه های مختلف گام های خوبی در راستای هوشمند سازی شهر و ارائه خدمات بهینه به شهروندان برداشته که برای آگاهی بیشتر از این اقدامات گفت و گویی را با سیدحمیدرضا ابطحی ، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان انجام داده ایم؛ مشروح این گفت و گو در ادامه می خوانید: طرح های شهرداری اصفهان برای هوشمندسازی شهر چیست؟ در شهرداری اصفهان پیرامون موضوع هوشمندسازی دو حوزه به صورت جدی درگیر است که باید این وظیفه را انجام دهند، یکی از این حوزه ها ستاد شهر هوشمند و دیگری سازمان فاوا است.

قرار بر این است که ستاد شهر هوشمند نقش برنامه ریزی داشته و سیاست گذاری کند و سازمان فاوا نیز به عنوان عضو دبیرخانه و عامل اجرایی، برنامه ها را اجرا کند؛ هدف از هوشمندسازی این است که خدمات قابل ارائه به شهروندان با نیاز به کمترین مراجعه ارائه شود و بسیاری از فعالیت ها توسط سامانه ها انجام شود.

موضوع دیگر اینکه با استفاده از اینترنت اشیا بتوانیم اقداماتی انجام دهیم که در مسیر هوشمندسازی اتفاقات بهتری رقم بخورد.

به طور مثال خودروهای امدادی هنگام حرکت ممکن است پشت چراغ قرمز ناچار به توقف شوند، در حالی که با نصب حسگرهای هوشمند روی چراغ های راهنمایی و رانندگی و نیز روی خودروهای امدادی، سامانه به صورت خودکار نزدیک شدن خودروی امدادی را تشخیص داده و چراغ مسیر خودرو سبز و بقیه قرمز می شود.

یا در حوزه حمل ونقل یک سامانه می تواند اعلام کند اتوبوس چه ساعتی به ایستگاه می رسد؛ در حوزه خدمات شهری و محیط زیست نیز اینکه خاک چقدر نیاز به کود، املاح و آب دارد.

در حوزه شهرسازی یا مالی و اقتصادی، اینکه شهروندان از سامانه های یکپارچه ای استفاده کنند که از میزان حضور آنها کاسته و خدمات به صورت غیر حضوری ارائه شود.

عناوین برنامه های شهر هوشمند کدامند؟ در این زمینه چند پروژه شاخص در سازمان فاوا است که از جمله آنها می توان به پروژه سامانه یکپارچه پرداخت الکترونیکی و مدیریت ناوگان اتوبوسرانی( AVl-AFC) با هدف پرداخت آسان هزینه بلیت اتوبوس، مترو یا هر نوع وسیله حمل ونقل همگانی در شهر اشاره کرد.

همچنین برنامه ریزی شده تا مسافران با استفاده از کانال های ارتباطی مختلف از قبیل تلفن همراه بتوانند از برنامه زمانبندی حرکت اتوبوس‎ ها و فاصله هر ایستگاه مطلع شوند.

پروژه دیگر، پروفایل شهروندی است که با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در حال پیگیری است.

بر اساس این پروژه اطلاعات شهروندان فقط یکبار در سامانه های شهرداری ثبت و شهروندان از تمام خدمات شهرداری برخوردار خواهند شد.

در شهرداری اصفهان به این نتیجه رسیدیم که لازم است باشگاهی تحت عنوان باشگاه شهروندی با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، معاونت خدمات شهری شهرداری و مدیریت اصفهان کارت راه اندازی کنیم و رفتارهای شهروندان در سطح شهر را بهبود و رفتارهای خوب آنها را تشویق کنیم.

در باشگاه شهروندی مهمترین هدف تبلیغ، ترویج و پیاده سازی رفتار مطلوب شهروندی است و شهروندان در ازای انجام اقدامات شایسته از برخی مزایا بهره مند خواهند شد.

رفتارهای شهروندی چگونه رصد می شود؟ وقتی شهروند در پروفایل ثبت نام کرد، عضو باشگاه شهروندی شد و با اصفهان کارتی که به نام او صادر شده است، از وسایل حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس یا مترو استفاده کرد، این موضوع در باشگاه شهروندی به آسانی قابل رصد است؛ البته تحقق این اهداف مسیری دشوار دارد که تلاش ما برای به نتیجه رساندن آن است.

شهر هوشمند نیاز به شهروندانی هوشمند دارد، برای ارتقا سطح هوشمندی شهروندان چه اقداماتی انجام شده است؟ یکی از اهداف راه اندازی مرکز آموزش سازمان فاوا شهرداری اصفهان، علاوه بر آموزش، ترویج و پیاده سازی نرم افزارها و سیستم های الکترونیکی و دیجیتالی، این بود که شهروند الکترونیک یا شهروند هوشمند آموزش دهد.

در سال های 87 و 88 مشکل پرداخت قبوض و صف های طولانی شهروندان را داشتیم، پس از آنکه پرداخت قبوض الکترونیکی شد عده ای به دلیل بی اعتمادی یا نداشتن اطلاع کافی، باز هم قبوض خود را حضوری پرداخت کردند.

در همان سال ها مرکز آموزش سازمان فاوا با همکاری کمیته فرهنگ شهروندی دوره آموزشی شهروند الکترونیکی را برگزار کرد تا پرداخت قبض و استفاده از خدمات الکترونیکی و فراگیری برخی دیگر از قابلیت های شهروند الکترونیکی برای همه آسان شود.

در حال حاضر سازمان فاوا با همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ، سامانه مدیریت یادگیری تحت عنوان شهر یادگیرنده را راه اندازی کرده که هفته آینده رونمایی خواهد شد.

شهر یادگیرنده به نشانی lcity.

ir این قابلیت را دارد تا آموزش های مورد نیاز برای شهروندان در تمامی حوزه ها را به صورت غیرحضوری ارائه کند.

در این سامانه که بر اساس ارائه سرویس آموزشگاه طراحی شده است بین چهار ذی نفع اصلی سازمان، شرکت، مدرس و مالک سامانه موضوع مشارکتی دیده شده است، به صورتی که همه بازیگران آموزش در سطح شهر بتوانند از این سامانه استفاده کنند و منافع خود را حاصل کنند.

چه فعالیت های در مرکز آموزش سازمان فاوا انجام می شود؟ در مرکز آموزش سازمان فاوا یک مسئولیت اجتماعی برای خود قائل هستیم تا فاصله بین فارغ التحصیل دانشگاه و نیاز بازار کار را پُر کنیم، از این رو طرح داچ یا دانش آموخته چیره دست مطرح شد.

در این طرح نیازهای بازار کار و حوزه خدمات و صنعت و توانمندی دانشگاهیان و کسانی که در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می کنند را بدست آورده ایم تا با برگزاری دوره آموزشی سه ماهه یا شش ماهه زمینه اشتغال آنها در محل هایی که برای جذب نیروی کار تقاضا داشتند، فراهم شود.

در این راستا تفاهم نامه ای با سازمان فنی و حرفه ای منعقد شده که بر اساس مفاد آن قرار است سرفصل های مرتبط با شهر و شهروند هوشمند احصاء و دوره های آموزشی آن در سطوح مختلف برگزار شود.

نقاط ترافیکی متصل به شبکه فیبرنوری چند نقطه است و آیا افزایش پیدا می کند؟ تعداد نقاط ترافیکی شهر در آخرین آمار بالغ بر 150 نقطه است و البته برای افزایش آن به بیش از 220 نقطه برنامه داریم.

البته در جریان ناآرامی های آبان‎ماه امسال ارتباط تعدادی از نقاط ترافیکی شهر را از دست دادیم و بخش زیادی از سرمایه های شهر آسیب دید.

وقتی اعتراض داریم باید به نحوی بیان شود که به خودمان لطمه نزنیم زیرا با بودجه های محدود به سختی می توان آسیب ها را جبران کرد.

تحریم ها، عدم تبادل بانکی و عدم ورود تجهیزات مورد نیاز، همه حوزه ها را تحت تأثیر قرار داده است و اگر بتوانیم در این حوزه سطح خدمات را حفظ کنیم، گام مهمی برداشته ایم.

در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات باتوجه به افزایش قیمت دلار همه هزینه به شدت افزایش قیمت داشته زیرا فناوری اطلاعات به مسائل ارزی وابسته است.

در ناآرامی ‎ های اخیر چه میزان خسارت به حوزه فناوری اطلاعات شهرداری وارد شد؟ در جریان ناآرامی ها، هزینه خسارات وارد شده به حوزه ICT سازمان فاوا حدود یک میلیارد تومان اعلام شد، اما بخشی از تجهیزات به ویژه در تقاطع ها مربوط به سایر حوزه های شهرداری است که برآورد خسارات با خودشان است.

بودجه سال جاری سازمان فاوا چقدر بود و چه میزان از آن محقق شده است؟ اصلاح بودجه این سازمان در سال 98 بالغ بر 35 میلیارد و 970 میلیون تومان بوده که تا پایان دی ماه سال جاری به میزان 50 درصد محقق شده و در تلاش هستیم این میزان را به 80 درصد افزایش دهیم.

برای سال آینده نیز بودجه این سازمان بالغ بر 62 میلیارد و 900 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

سامانه منابع انسانی چه ویژگی هایی دارد و چقدر می تواند در بالابردن راندمان شهرداری تأثیر بگذارد؟ سازمان فاوا درگذشته سامانه پگاح شامل پرسنلی، کارگزینی، حقوق و دستمزد را مبتنی بر فناوری دهه 70 و 80 راه اندازی کرده بود، اما از آنجا که در این سامانه اصول یکپارچه سازی و نیازمندی های روز پیش بینی نشده بود، مقرر شد سامانه جامع منابع انسانی به صورت داخلی توسط مهندسان و کارشناسان این سازمان تولید شود.

سامانه جامع منابع انسانی یک مجموعه کامل از سامانه های مورد نیاز حوزه منابع انسانی شامل کارگزینی، حقوق و دستمزد، رفاه، بیمه تکمیلی، تشویق تحصیلی، کارانه، بازنشستگان و… است که تمامی معاونت ها، مناطق و سازمانهای وابسته به شهرداری می توانند از آن استفاده کنند.

فاز اول سامانه جامع منابع انسانی هفته جاری رونمایی شده و فاز دوم آن در سال آینده رونمایی خواهد شد.

در پایان باید یادآور شد، حوزه اصلی فعالیت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، خدمت به شهرداری اصفهان است؛ سازمان فاوا تأسیس شده تا باعث تسهیل و تسریع امور شهرداری اصفهان برای خدمت به شهروندان شود.

البته جهت گیری این سازمان دو سویه است؛ یک سری خدمات را به شهروندان در قالب خدمات الکترونیکی و… ارائه می کنیم و دیگری خدمت گذاری به شهرداری است که همچنان انجام می دهیم تا بتوانیم رضایت شهرداری و شهروندان را فراهم کنیم.


کلید واژه ها: فناوری اطلاعات و ارتباطات - فناوری اطلاعات - سازمان فناوری اطلاعات - سازمان - شهرداری - اطلاعات - شهروندان - ارتباطات - ارائه خدمات - خدمات - فناوری - خدمات الکترونیکی - محصولات - هوشمندسازی شهر - شهرداری اصفهان - سازی - منابع انسانی - یکپارچه سازی - توانمندسازی - برنامه ریزی - هوشمندسازی - الکترونیکی - تقویت - شورای عالی - درآمدزایی - بخش خصوصی - اطلاعاتی - عالی - کاهش - ظرفیت ها

آخرین اخبار سرویس:
کاهش 66 درصدی هزینه استفاده از اینترنت سامانه های آموزش مجازی دانشگاه الزهرا

ادامه تعطیلی و زمان بازگشایی صنوف/تشکر اتاق اصناف از بازاریان

کرونا و خطر چاقی؛ روزانه 20 دقیقه در خانه ورزش کنیم

تولید بیش از پانزده میلیون انواع ماسک در کشور

جلسه کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونا در تبریز برگزار شد

صادرات کیوی مازندران به 7 کشور جهان

انواع خودرو هیبریدی در بازار چند؟

هلال احمر ، مامور غربالگری اصناف قزوین

سهام عدالت | چند نفر در کشور مشمول دریافت سود سهام عدالت می شوند؟

همکاری 35 هزار واحد صنفی قزوین در مبارزه با کرونا

چه کسانی واجد دریافت وام کرونا هستند؟/ مراقب سودجویان باشید

36 دیتابیس فاقد هویت شناسایی شد

مخالفت شهردار تهران با واگذاری شهر آفتاب و شهروند در ازای بدهی شهرداری

نحوه شناسایی واجدان شرایط تسهیلات کرونا

موانع جهش تولید کدامند؟

21 میلیون نفر را در مبادی خروجی و ورودی شهر ها تب سنجی کردیم/ هزار دستگاه ونتیلاتور به صورت اورژانسی نیازمندیم که 100 تایش را خیرین تقبل کرده اند/ هلال احمر از 27 اسفند و با ابلاغ وزیر وارد گود شد/ آماده دریافت و توزیع کمک های مردمی هستیم

مرحله دوم فروش اینترنتی ازفردا

10 هزار شیلد بیمارستانی توسط خیران در مراکز درمانی توزیع شد

سرنوشت خودروهای وارداتی چه شد؟

گوگل موقعیت مکانی کاربران را برای مهار کرونا منتشر می کند

گوگل موقعیت مکانی کاربران را برای مهار کرونا منتشر می کند

کمک یک میلیارد دلاری بانک جهانی به هند برای مقابله با کرونا

کرونا و خطر چاقی؛ روزانه 20 دقیقه در خانه ورزش کنیم

«کرونا» در حال تحمیل نرخ بیکاری فراتر از بحران 1930 به آمریکا

رنو لاگونا کوپه بخریم یا رنو تلیسمان؟

قیمت جهانی مواد غذایی رکورد زد/ بزرگترین کاهش قیمت در پنج سال اخیر

تحویل 7هزار واحد مسکونی احداثی به سیل زدگان لرستان

افت قیمت نفت در پی تردیدها درباره توافق مسکو-ریاض

ببینید | هجوم مردم نیویورک به فروشگاه ها برای خرید کالاهای ضروری به روایت شبکه سعودی

کشورهای اوپک پلاس 18 فروردین نشست ویدئو کنفرانسی برگزار می کنند

نیکوکاری شغلی بدون تعطیلی/ یاری 3.5 میلیارد تومانی خیرین فارس

10 هزار شیلد بیمارستانی توسط خیران در مراکز درمانی توزیع شد

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مناطق عشایری کرمان

جزییات اختصاص کارت اعتباری 1 و 2 میلیون تومانی به اقشار آسیب پذیر

احساس شرمندگی نوبخت به خاطر عدم تعیین دستمزد کارگران

کاهش قیمت جهانی مواد غذایی رکورد زد

اجرای مصوبات ستاد کرونا تا بیستم فروردین از سوی شهروندان اصفهانی ضروری است

تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان کشوری چه شد؟

پالایش متقاضیان اینترنتی طرح اقدام ملی مسکن در حال انجام

نانی که کرونا آجر می کند

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مناطق عشایری کرمان

افزایش حجم آب دریاچه ارومیه/ دریاچه ارومیه جان دوباره به خود گرفت

پرداخت بسته معیشتی به دستفروشان و کارگران روزمزد مازندران

راه اندازی پویش کمک های 50 هزار ریالی برای مقابله با کرونا

جمهوری آذربایجان منع رفت و آمد عمومی اعلام کرد

ورق برای طلا برگشت

موانع جهش تولید کدامند؟

کرونا برای 2 هزار نفر شغل جور کرد!

انعقاد قرارداد برای خرید 250 تن گوشت مرغ منجمد با تشکل های استان

موانع جهش تولید کدامند؟

صنوف کشور تا چه روزی تعطیل هستند؟/بازگشایی با نظر ستاد ملی کرونا

گوگل موقعیت مکانی کاربران را برای مهار کرونا منتشر می کند

کویت از نشست اوپک برای جلوگیری از سقوط قیمت نفت حمایت کرد

قیمت ارز، دلار، سکه، طلا و یورو در 15 فروردین 99

بازگشت به چرخه تولید 9 کارخانه در استان خراسان جنوبی

کمک یک میلیارد دلاری بانک جهانی به هند برای مقابله با کرونا

بلاروس بدنبال خرید نفت چهار دلاری از روسیه است

تداوم برنامه های نوروزی شبکه های استانی تا ماه رمضان

قیمت مسکن در روزهای کرونایی تهران

21 میلیون نفر را در مبادی خروجی و ورودی شهرها تب سنجی کردیم/ هزار دستگاه ونتیلاتور به صورت اورژانسی نیازمندیم که 100 تایش را خیرین تقبل کرده اند/ آماده دریافت و توزیع کمک های مردمی هستیم

ممانعت از ورود 30 خودروی غیربومی به شهر آبگرم استان قزوین

کاهش قیمت جهانی مواد غذایی رکورد زد

انعقاد قرارداد برای خرید 250 تن گوشت مرغ منجمد با تشکل های استان

«سونی» صندوق 100 میلیون دلاری کمک به قربانیان کرونا راه انداخت

نانی که کرونا آجر می کند

واحدهایی که در این ایام تعطیل بودند تا 23 فروردین تعطیل خواهند بود

کویت از نشست اوپک برای جلوگیری از سقوط قیمت نفت حمایت کرد

افزایش 115 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی/اعلام محورهای دارای بیشترین تردد

پاسخ به چرایی عدم اجرای الگوی کشت/ دلایل تکرار هر ساله سناریوی زیان کشاورزان و هدر رفت منابع تولید

وضعیت فعلی بازار نفت برای عربستان قابل تحمل نیست/ دغدغه انرژی در دنیای پسا کرونا

کرونا معاملات بازار مسکن را متوقف کرد

طرح غربالگری کرونا برای کارتن خواب های استان البرز اجرا شد

نانی که کرونا آجر می کند

اشتغالزایی2 هزار نفری کرونا در بخش مشاغل خانگی

راه اندازی پویش کمک های 50 هزار ریالی شهروندان

قیمت عجیب گل محمدی درپرسپولیس: 9میلیاردتومان!

جابجایی 217 میلیون دلاری کالا از گمرک ریلی آستارا

صنوف کشور تا چه روزی تعطیل هستند؟

قیمت انواع خودرو هیبریدی در بازار+ جدول

ماجرای داروی ژاپنی درمان کرونا

حذف قبوض کاغذی و حاشیه های فراوان

رشد 56 درصدی ارزش معاملات بازار فیزیکی بورس کالا در سال 98

چند میلیون نفر سود سهام عدالت گرفتند؟

افزایش درآمد بازی های ابری در بحران کرونا/فرصتی برای سرمایه گذاری

صنوف کشور تا چه روزی تعطیل هستند؟

کنسرتی رایگان برای 2 میلیون و 700 هزار مخاطب

اخرین قیمت خانه در تهران جمعه 15 فروردین + جدول

کنسرتی رایگان برای 2 میلیون و 700 هزار مخاطب

آغاز پالایش متقاضیان اینترنتی طرح اقدام ملی مسکن

رییس اتاق اصناف کشور اعلام کرد: صنوف کشور تا چه روزی تعطیل هستند؟ / بازگشایی با نظر ستاد ملی کرونا

کاهش قیمت جهانی مواد غذایی رکورد زد

ممانعت از ورود 30 خودروی غیر بومی به شهر آبگرم

می توان با پیش بینی و پیشگیری از حوادث، هزینه ها را به سمت تولید برد

پرداخت حقوق به ارز خارجی در ترکمنستان ممنوع شد

امکان شکایات مشتریان بانکی دارای تسهیلات قرض الحسنه

پرداخت 164 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده

آقای روحانی! چرا اینقدر اصرار به بازگشایی سریع بانکها و ادارات دارید؟

صنوف کشور تا چه روزی تعطیل هستند؟/بازگشایی با نظر ستاد ملی کرونا |

صفحه اینستاگرام بهرام افشاری رکورد کسب فالوور را شکست

75 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته ایم

رونمایی از فاز دوم سامانه جامع منابع انسانی سال 99/تشویق رفتارهای خوب در باشگاه شهروندان

رونمایی از فاز دوم سامانه جامع منابع انسانی سال 99/تشویق رفتارهای خوب در باشگاه شهروندان