مطالب مرتبط:
مردم با حضور پرشور در انتخابات دشمنان را ناامید و نظام را تقویت کنند
بسیج دانشجویی خوارزمی از 2 کاندیدای انتخابات مجلس برای حضور در دانشگاه دعوت کرد
دعوت حزب همت از مردم برای حضور گسترده در انتخابات یازدهمین دوره مجلس
شورای ائتلاف نیروهای انقلابی یزد دو نامزد برای انتخابات مجلس معرفی کرد
جریان اصلاح طلب عامل اصلی همه مشکلات کشور و ملت است/ مجلس یازدهم باید دولت را در برابر وعده هایی که داده بازخواست کند
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 بهمن 1398 ساعت 09:002020-02-17سياسي

مطرح کردن «مجلس انقلابی» نمی تواند مردم را برای حضور در انتخابات بسیج کند/ جریان مشکوک و پیچیده ای جامعه را از دولت ناامید کرد


یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عمده رقابت در انتخابات پیش رو در میان طیف هایی از جریان اصولگرایی است و در روزهای آینده رقابت اصلی خورده گفتمان ها در میان خود اصولگرایان شکل خواهد گرفت.

- جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آرایش نیروهای سیاسی کشور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و این که جریانی عنوان می کرد به دنبال ایجاد یک مجلس انقلابی است، گفت: عمده رقابت در انتخابات پیش رو در میان طیف هایی از جریان اصولگرایی است و الان رقابت اصلی خورده گفتمان ها در میان خود اصولگرایان شکل گرفته است.

زیرا باتوجه به آن چه اتفاق افتاده گفتمان اصلاح طلبی و اعتدالگرایی در فضای سیاسی امروز جامعه ما به حاشیه رفته و آن جایگاهی که باید را امروز ندارد.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان این که با وجود شرایط حاکم کسانی که مطرح می کنند مجلس انقلابی روی کار خواهند آورد از گفتمان انقلابی هم عبور خواهند کرد، عنوان کرد: بیان اینکه گفتمان ما گفتمان انقلابی است و می خواهیم مجلس انقلابی تشکیل دهیم در صورتی کاربرد داره که در مقابل آن ها یک گفتمان رقیب وجود داشته باشد .

یعنی از جریانه ای اصلاح طلبی و اعتدالی و یا ائتلافی از آنها در میدان وجود داشته باشد که اینگونه نیست و با وجود خلاء چنین مولفه مهمی به نظر می رسد این گفتمان کارایی لازم برای بسیج رأی دهندگان را ندارد.

فضای امروز کشور ریشه در گذشته دارد، نه ماه های اخیر وی درباره این که رد صلاحیت برخی از افراد در این دوره از انتخابات مردم را دچار دوگانگی کرده است که به پای صندوق های رأی بروند یا نروند، چرا جامعه امروز به این چالش رسیده است، گفت: پاسخ به این سوال را نمی شود از دل شرایط امروز سیاسی جامعه استخراج کردبگویم آنچه در این یکی دو ماه اخیر افتاده است باعث شده مردم به شک و تردید بیفتند.

نمی شود عامل آنچه که اتفاق افتاده را فقط عملکرد شورای نگهبان و هیات های نظارت بدانیم بلکه باید به گذشته بازگردیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به عنوان کسی که در عرصه رقابت فعلا حضور دارم در این مدت فضای کشور را بررسی کردم تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است که ما به این سمت و سو آمده ایم، به این نتیجه رسیدم اشکال در امروز و چندماه اخیر کشور نیست بلکه باید آن چه باعث ایجاد چنین فضایی شده را بررسی کنیم.

وی یاد آور شد: سال 92 مردم با دنیایی از امید و اشتیاق پای صندوق های رأی آمدند و روحانی را انتخاب کردند اما جریان مقابل روحانی و یک طیف پیچیده و مشکوک عنوان کردند که زیاد امیدی به آینده نداشته باشید اتفاق خاصی نمی افتد و کاری کردند که این پیگویی شان اتفاق بیفتد.

جریان مشکوکی نگذاشت سیاست خارجی موفق شود میرزایی با بیان این که ما در سیاست خارجی موفق شدیم برخی از مشکلات را حل کنیم و دولت روحانی در این مورد بسیار خوب عمل کرد، اظهار داشت: دستاورد آن سیاست خارجی فعال و رویکرد سازنده برجام شد که آن جریان مشکوک و پیچیده بعد از آن تمام تلاش خود را به کار بست که بگوید برجام نتیجه ای نداشت و اتفاقی رخ نداد و تبلیغ کردند که امید مردم را به یأس کنند.

وی ادامه داد: بیان می شود نباید نگاه ما به بیرون باشد اما دولت روحانی نگاهش به بیرون است به هیچ عنوان چنین چیزی نبود؛ دولت روحانی و وزیرانش نگاهی به بیرون نداشتند اتفاقا آنان می خواستند گره ای که در بیرون وجود داشت را باز کنند و این به معنای امید داشتن به آمریکا نبوده و نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گره بیرون دست و پای اقتصاد کشور را بسته بود اما آنان تحلیلی که خودشان دوست داشتند را به عنوان وضعیت دولت روحانی به جامعه تحمیل کردند که بله، این دولت نگاه به بیرون دارد.

جالب است این جریان پیچده و مشکوک آمد یک فرضی را مطرح و به مردم تلقین کرد و نتیجه گیری شان را بر سر دولت کوبیدند.

وی با بیان این که از فرصتی که داشتیم استفاده نکردیم، گفت: زمانی می توانستیم دست به کارهایی بزنیم اما نزدیم تا اینکه پدیده ای مثل ترامپ روی کار آمد که یک ضربه بزرگ به امید مردم وارد کرد.

سال 96 مردم با کورسویی از امید پای صندوق رای رفتند این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با تمامی اتفاقاتی که افتاد کورسویی از امید باقی مانده بود، اظهار کرد: اتفاقاتی رخ داد و جامعه دچار مشکلاتی شد اما همچنان امید داشت؛ روحانی بازهم در سال 96 آمد از امید گفت و اینکه در آینده می تواند مسائل و مشکلات را حل و گره ها در مسائل داخلی و خارجی را باز کند اما بواسطه آن جریان مشکوک و پیچیده مشاهده کردیم که اتفاق خاصی نیفتاد و امروز کشور دارای چنین فضایی است.

وی با بیان اینکه کارهایی در این مدت صورت گرفت که کم به اقتصاد کشور ضربه وارد نکرد، گفت: داستان موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز را به خاطر بیاورید، این حال بر اثر سوءمدیریت و یا اختلاس و هرچیز دیگری که اسمش را می خواهید بگذارید به وجود آمد و اموال مردم را به یغما بردند، دولت در این جریان آمد 40 هزار میلیارد تومان از بیت المال گذاشت تا اموال مال باختگان را به گونه ای جبران کند اما کسی این خدمت دولت و مجلس را ندید.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای ادامه داد: کارهای دیگری هم انجام شد اما عده ای نخواستند مردم ببینند.

وی افزود: در کشور فشار خارجی بود، اخلال از بیرون صورت می گرفت، تحریم های شدیدی وضع شد و صادرات نفت محدود شد اما بازهم جریانی در کشور گفتند مقصر روحانی و جریان اصلاحات است! انفعال امروز حاصل ناامیدی مردم است این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط سپهر سیاسی کشور بیان کرد: امروز به وضیعتی رسیده ایم که مردم از اصلاح طلبان فاصله گرفتند، جریان مقابلش را هم قبلا تجربه کرده و دیده اند که چه کارهایی انجام داده اند، شما به جای آنان باشید چه می‎ کنید برای همین هم انفعالی پیش می آید که امروز با آن مواجه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در سطح عمومی کشور فارغ از مسائل سیاسی به مسائل نگاه کنید با یک پدیده ای در سیاست امروز ایران مواجه هستیم که رواجش باعث شده است مردم به جای این که به سمت عقلانیت پیش بروند، دست به رفتارهای هیجانی بزنند و امروز به دلیل اینکه با احساسات مردم بازی کردیم، با کارگیری شیوه های مختلف هم این احساسات به جوش نمی آید، چرا؟ زیرا به جای این که طیف های مختلف حساب شده رفتار و کمتر صحبت و بیشتر عمل کنند و کمتر موضع بگیرند شاهد هستیم هر کاری برای دیده شدن می کنند.

چه نیازی است که شب و روز درباره مسائل سیاسی با مردم صحبت کنیم نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چه نیازی است که شب و روز درباره مسائل سیاسی با مردم صحبت کنیم غیر از این است که می خواهیم به هر طریقی به چشم بیاییم؟ اما این به چه قیمتی تمام می شود هزینه این نوع رفتار غیر مسئولانه را فقط کشور و مردم می دهند.

وی خاطرنشان کرد: مشخص است هنگامی که پدیده اجتماعی را سیاسی، اقتصادی را فرهنگی و یا فرهنگی را تبدیل به مسائل خاص می کنیم جایی برای بهبود شرایط نمی ماند.

ما باید مسائل را به طور ریشه ای حل و فصل کنیم نه اینکه بیاییم آن ها را جایگزین یکدیگر کنیم آیا غیر از این است که همه اتفاقات را در هم پیچیده می کنیم؟ آیا غیر از این است که مردم را سردرگم و امید را از آن ها می گیریم؟ میزرایی در خاتمه بیان کرد: آشفته بازاری که در عرصه سیاست به وجود آوردیم و خلق کردیم نتیجه ای بهتر از این که امروز برایمان رقم خورده است، نداریم.


کلید واژه ها: انتخابات - مجلس شورای اسلامی - جریان اصولگرایی - انتخابات مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - اصولگرایان - مجلس - رقابت - گفتمان - اصولگرایی - فراکسیون امید مجلس - شورای - انقلابی - یازدهمین دوره - فراکسیون امید - انتخابات مجلس - اسلامی - جلال میرزایی - نماینده مجلس - امروز - سیاسی - جامعه - اصلاح طلبی - امید - یازدهمین - هایی - عمده - فراکسیون - خبرنگار - میرزایی

آخرین اخبار سرویس:
مهمترین اولویت مسئولان پس از ریشه کن شدن کرونا بهبود معیشت مردم باشد

برنامه های عملیاتی جهش تولید واقع بینانه طراحی می شود

پارلمان تونس اختیارات خود برای مقابله با کرونا را به دولت واگذار کرد

گلایه معاون وزیر بهداشت از ترددهای امروز+فیلم

پارلمان تونس اختیارات خود برای مقابله با کرونا را به دولت واگذار کرد

ساعت کار اصناف اعلام شد/اینفوگرافی

مولودی خوانی آذری مهدی رسولی در مدح علی اکبر(ع)

مهمترین اولویت مسئولان پس از ریشه کن شدن کرونا بهبود معیشت مردم باشد

مسلمانان و منتظران شب و روز نیمه شعبان دعا کنند

ابتلا به کرونا ربطی به سن و سال ندارد/طرح جمع آوری معتادان متجاهر در تضاد با فاصله گذاری اجتماعی است/وضعیت قرمز در 5 استان کشور

واکنش نماینده مجلس به ادعای عجیب ترامپ

«بهنوش بختیاری» به امید روزهای پس از کرونا/ عکس

به بهانه تعطیلی روزنامه های کاغذی

تشکیل ستادهای حمایت از بیکارشدگان کرونا

برگزاری مراسم جشن در حرم رضوی از طریق تلویزیون

برکت و فضیلت ماه شعبان و توصیه برای استفاده بیشتر از این ماه در کلام آیت الله حق شناس

مسلمانان و منتظران شب و روز نیمه شعبان دعا کنند

زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست!

مهرواره نقل سپیده خنده برای کودکان

قدردانی آیت الله شاهچراغی از تلاشگران و ایثارگران عرصه سلامت استان سمنان

مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به 330 نفر رسید

پویایی و مطالبه گری؛ از ویژگی های جوان تراز اسلام / مدافعان حرم امروز فعالان فرهنگی دیروز هستند

غربالگری کرونا در تهران

ورود ایران به تشخیص کرونا با بهره گیری از هوش مصنوعی

مطالبه گری از مهم ترین ویژگی های جوان امروز است / مدافعان امروز حرم؛ فعالان فرهنگی دیروز

اسلم فاروقی سرکرده بخش خراسان گروه تروریستی داعش دستگیر شد

نامه مدیر حوزه های علمیه به پاپ واتیکان و اعلام آمادگی برای همکاری با مراکز دینی جهان

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای حفظ منابع انسانی است

جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب نقش آفرینی کنند

463 طرح هادی در روستاهای لرستان عملیاتی می شود

تداوم تعطیلی مدارس استان تا 22 فروردین/ طرح بازگشایی مرحله ای مدارس ابتدا از روستاها/ تمدید تعطیلی دانشگاه ها تا 15 اردیبهشت

نظام اسلامی از امتحان کرونا موفق بیرون آمده است

تاکید استاندار خوزستان بر اهدای خون در وضعیت کرونایی

کاهش نرخ بیکاری روستایی بسیار ارزشمند است

طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور

فیلم/ عفو و مرخصی 110 هزار زندانی چگونه اجرایی شد؟

بازدید میدانی فرمانده سپاه کردستان از ضدعفونی معابر شهری سنندج+تصاویر

تماس تلفنی آیت الله نوری همدانی، آیت الله جنتی و کدخدایی با لاریجانی در پی ابتلای او به کرونا

روحانی درگذشت پدر شهیدان کرمی را تسلیت گفت

اگر حرم اهل بیت (ع) دارالشفاست، چرا از ترس کرونا بسته شده اند؟!

وحدت و همبستگی مردم و مسؤولان در مقابله با کرونا ستودنی است

ماجرای جالب عکسهای گمشده «یکتا ناصر»/ تصویر

پیام نماینده ولی فقیه در کاشان به مناسبت اعیاد شعبانیه

سخن بزرگان در مورد سکوت + متن های زیبا در مورد سکوت و خاموشی

جان باختن یک قانون گذار ایالتی در آمریکا بر اثر ابتلا کرونا

اعلام آمادگی دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی

مطالبه گری از مهم ترین ویژگی های جوان امروز است / مدافعان امروز حرم؛ فعالان فرهنگی دیروز

درخانه ماندن رابرای خود فرصت طلایی کنیم/ کرونا معنویت بشر را یک گام به جلوبرد

رد درخواست کروناییِ وزیر بهداشت توسط روحانی

راه اندازی تونل ضدعفونی رایگان خودروها در مبادی ورودی لامرد

فراکسیون بدر عراق ارائه برنامه دولت الزرفی را «تقلای بی فایده» دانست

پساکرونا و معنویت

عناوین روزنامه های سیاسی 17 فروردین 99/ طاعون لیبرال دموکراسی +تصاویر

فراهم ساختن زمینه حضور جوانان در عرصه های مختلف لازمه رشد و توسعه است

نماز خواندن شهید کازرونی چگونه تبدیل به حربه ای علیه رژیم شاه شد؟

مهرواره نقل سپیده خنده برای کودکان

آغاز مرحله جدید ضد عفونی همزمان محلات 20 گانه منطقه چهار تهران

جنتی پیگیر حال علی لاریجانی شد

صحنه ای از «پایتخت 6» که باعث بغض مهران احمدی شد

تکذیب فرار زندانیان سقز به دلیل «کرونا»

کرونا و تأملی دیگر بر ضرورت معاصریت فهم تاریخ

463 طرح هادی در روستاهای لرستان عملیاتی می شود

دیدار جمعی از رسانه ها با مدیرخانه فرهنگ صدوقی یزد

پایتخت 6 رویکرد ایران گریزی و ایران تضعیفی دارد

جوان تراز مهدویت اندیشه بین المللی دارد

برنامه های عملیاتی جهش تولید واقع بینانه طراحی می شود

فراکسیون بدر عراق ارائه برنامه دولت الزرفی را «تقلای بی فایده» دانست

ژست دلسوزانه مقامات آمریکایی در خصوص ملت ایران فریبکاری است

نماینده ولی فقیه در مازندران درگذشت فرزند آیت الله کوهستانی را تسلیت گفت

ورود ایران به تشخیص کرونا با بهره گیری از هوش مصنوعی

پایتخت 6 رویکرد ایران گریزی و ایران تضعیفی دارد

کمیسیون آموزش نحوه مجدد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها را بررسی می کند

راه اندازی تونل ضدعفونی رایگان خودروها در مبادی ورودی لامرد

جهش تولید درگرو مقابله با قاچاق و واردات اقلام غیرضروری است

اهتمام به «جهش تولید» و تقویت اقتصاد مهم ترین عامل اقتدار کشور است

تحقق جهش تولید نیازمند تغییر دیدگاه دولت و مجلس است

شرایط دفاع حضوری و غیرحضوری پایان نامه و رساله در روزهای کرونایی/مهلت دفاع حضوری تا پایان تابستان است

درگذشت یک قانون گذار ایالتی در آمریکا بر اثر ابتلا کرونا

پویش «چراغی برافروز»؛ اقدامی مردمی برای رفع نیاز حاشیه نشین ها

کنایه ابطحی به پایتخت: بنداز در رویی بود

درگذشت یک قانون گذار ایالتی در آمریکا بر اثر ابتلا کرونا

فراهم ساختن زمینه تولید لازمه توسعه اقتصادی است

جزییات طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور

احیای معارف و امر اهل بیت رسالت هیأت های حسینی در مقابله با بحران کرونا است

2800 متر از سواحل جزیره هرمز رفع تصرف شد

پیروزی «ذهن جادویی» بر «روزهای کرونایی»/ لحظات خوشی که رقم می خورد...

اتاق عمل

مرگ یک قانون گذار ایالتی در آمریکا بر اثر ابتلا کرونا

توضیحات آموزش زبان انگلیسی مثلث جادویی LMT + لینک دانلود

 امام زمان و مردم سالاری

بازداشت روحانی مدعی طب اسلامی

علت شلوغی شنبه

آیین پاسداشت چهلمین سال دفاع مقدس در گیلان برگزار می شود

«شهدای شاخص» سال 99 سپاه قدس گیلان معرفی شدند

مرگ یک قانون گذار ایالتی در آمریکا بر اثر ابتلا کرونا

روحانی درگذشت پدر شهیدان کرمی را تسلیت گفت

اتاق عمل

هر جا نشست گفت برای مجتبی خانه گرفتیم

مرگ یک قانون گذار ایالتی در آمریکا بر اثر ابتلا کرونا

قوانین موجود خصوصی سازی تامین کننده سیاست ها نیست

مطرح کردن «مجلس انقلابی» نمی تواند مردم را برای حضور در انتخابات بسیج کند/ جریان مشکوک و پیچیده ای جامعه را از دولت ناامید کرد

مطرح کردن «مجلس انقلابی» نمی تواند مردم را برای حضور در انتخابات بسیج کند/ جریان مشکوک و پیچیده ای جامعه را از دولت ناامید کرد