مطالب مرتبط:
تعداد نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در استان مرکزی به 177 نفر رسید
تعداد نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در استان مرکزی به 177 نفر رسید
شورای ائتلاف نیروهای انقلابی یزد دو نامزد برای انتخابات مجلس معرفی کرد
جریان اصلاح طلب عامل اصلی همه مشکلات کشور و ملت است/ مجلس یازدهم باید دولت را در برابر وعده هایی که داده بازخواست کند
انتخابات مجلس شورای اسلامی از مسائل اساسی کشور است
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 بهمن 1398 ساعت 08:352020-02-17سياسي

انتخابات یازدهم مجلس ووعده نامزدها درهرمزگان


ایرنا- درطول 41ساله انقلاب اسلامی شاهد برگزاری 33 دوره انتخابات همچون ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا درسراسر کشور بودیم که مردم با شور وشوق خاصی به نامزدهای موردنظر خود رای داده و از نظام پشتیبانی کرده اند.

- بندرعباس- ایرنا- درطول 41ساله انقلاب اسلامی شاهد برگزاری 33 دوره انتخابات همچون ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا درسراسر کشور بودیم که مردم با شور وشوق خاصی به نامزدهای موردنظر خود رای داده و از نظام پشتیبانی کرده اند.

(انتخابات در واقع یک فرایند تصمیم گیری رسمی است که طی آن مردم یا بخشی از مردم برای اداره امور عمومی خود شخص یا اشخاصی را برای مقامی رسمی به مدت معلوم با ریختن رای به صندوق های انتخاباتی برمی گزینند.

) اما انتخاباتی که اکنون درآستانه آن قرارداریم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده که بعد از شوراهای اسلامی شهر و روستا، از لحاظ تعداد نامزدها، یکی از فراگیرترین انتخابات در کشور است که گروه ها، جناح ها وافراد مختلفی نامزد شده تا بتوانند خود را به کرسی نمایندگی مجلس برسانند.

مجلس قوی وتراز اول انقلاب با کاندیداهایی که وعده پلو و چلو به مردم می دهند، تشکیل نمی شود بلکه مجلس به افرادی انقلابی، قوی، جوان، باتجربه، متعد، شجاع و متخصص نیاز دارد که بتواند درعرصه رفع مسائل و مشکلات مردم حرفی برای گفتن داشته باشند و با حضور در کمیسیون های تخصصی نقش سازنده ای ایفا کنند.

دیده می شود برخی از نامزدها درتبلیغات انتخاباتی خود دانسته ویا ندانسته، وعده های زیادی را درسخنرانی های خود به مردم می دهنددرصورتی که باید این رویه تغییر کند و یک نماینده باید بتواند خواسته ها و نیازهای منطقه خود را به صحن مجلس بکشاند و با صراحت آن را در کمیسیون های مختلف مطرح کند و گره گشای حل مسائل ومشکلات مردم باشد وگرنه به درد نمایندگی مجلس نمی خورد.

کاندیدها ونمایندگان نباید شعار و وعده هایی (توخالی و کشکی) بدهند که امکان تحقق آن نیست بلکه باید تلاش کنند به جای پرداختن به مسائل جزیی به مسائل کلیدی کشور بپردازند.

این درحالی است که وعده هایی چون ایجاد اشتغال، رفع بیکاری، اجرای طرح های عمرانی، کمک به فلان مووسسه، پرداخت تسهیلات و ده ها وعده دیگر که بیشتر وعید بوده، وظیفه نماینده مجلس نیست.

ای کاش نامزدها به جای وعده های پوچ وتوخالی، درجهت تصویب تسهیل کننده در امور مورد نیاز مردم همچون اشتغال، حمایت ازکارآفرینی و کمک به دولت برای اجرای طرح های عمرانی تلاش کنند تا مردم بهتر واقعیت را درک کنند.

آگاهی هایی که درباره وظایف نمایندگی مجلس به مردم داده شود برخی هم براین عقیده اند که وقتی نامزدی برای کسب آرای نمایندگی، قول ووعده ای ندهد با اقبال مردم مواجه نمی شود؛ در عوض افرادی که حرف های توخالی می زنند و مردم را فریب می دهند شانس بیشتری برای رفتن به مجلس را دارند.

پدیده هایی همچون دادن شام ونهار، کارت هدیه، متینگ و جشن های آنچنانی با حضور خواننده های معروف، موضوعی است که در تبلیغات نامزدها برقرار است و تا این موارد نباشد، حتی برای گوش دادن سخنرانی این افراد هم نمی آیند.

2 ضعف اساسی دراین قضیه وجود دارد از یک سو عده ای با این ترفند به دنبال گرفتن رای مردم و از سویی دیگر به مردم آگاهی نمی دهند که این رویه درستی برای رفتن به مجلس نیست وباید واقعیت ها را با مردم درمیان گذاشت.

در تبلیغات میدانی هم همین قصه تکرار می شود یک عکس می تواند مردم را به سمت خود کشاند و از اینکه چهره زیبایی داشته برخی به او رای داده و بعد معلوم می شود حتی این عکس هم واقعی نبوده بنابراین با فریب موفق شده است.

نوشتن بیلان کاری و سوابق هم یکی از نقشه هایی بوده که مردم را به اشتباه می اندازد؛ نامزدها در چند سطر روزمه و کارکرد خود مثل (عضو فلان، رییس فلان، هیات مدیره فلان وغیره) هستند را درمعرض نمایش می گذارند که مردم با این عناوین فریبنده به آن شخص رای می دهند.

برخی از افراد در اداره زندگی و خانوادگی خود مانده اند آنوقت ادعای نمایندگی مجلس را در ذهن خود می پروانند و مجلس را برای پرکردن اوقات فراغت خود بعد از بازنشستگی می دانند که بازهم به مردم خیانت است.

همین اتفاق ها موجب می شود که مردم نتواند سره را از ناسره تشخیص دهند؛ درحالی که افراد فاضل و توانمندی هم هستند که یا وارد عرصه انتخابات نمی شوند یا اگر شوند توان تبلیغ ندارند و به خاطر معذورات اخلاقی وعده ووعیدی هم نمی دهند آنوقت از قافله باز می مانند.

برخی هم تبلیغات کورکورانه در انتخابات دارند و با عنوان هایی همچون رای ما فلانی ، رای اول ، انتخاب اول ، گزینه اصلح و ده ها عنوان دیگر قبل از انتخابات مردم تصمیم می گیرند درحالیکه ته این حرف هاهیچ عملکرد وتوانمندی ندارند و بیشتر حباب و فریبنده است.

شعارها و نماها آنقدر قوی و پررنگ است که مردم را به باور می رسانند درحالی که پشت این داستان مطالعه صورت نگرفته ومردم فقط ظاهر قضیه را نگاه نکنند، که بازانتخاب ها واقعی نمی شود درحالی که مردم به جای شعارها به عملکردها رای دهند.

رقابت 47 نامزد انتخاباتی درهرمزگان برای کرسی یازدهم مجلس از ساعت 24 چهارشنبه شب (24 بهمن ماه) تبلیغات رسمی و میدانی نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درشهرها و روستاهای استان هرمزگان آغازشد و 47 نامزد با تشکیل ستادهای انتخاباتی در شهرها وروستا تا 24ساعت قبل از برگزاری انتخابات فرصت دارند خود را به مردم معرفی کنند.

برای نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ابتدا 113 نفر درهرمزگان ثبت نام کردند که بعد از تایید صلاحیت ها و بررسی اعتراض ها و شکایت های داوطلبان درنهایت به 47 نفر رسید که بعد از رای گیری در انتخابات پنج نفر به کرسی مجلس راه می یابند.

دراین دوره از تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم شورای اسلامی از طریق رسانه های غیردولتی، پوستر، بنر، بیلبوردها، شبکه های اجتماعی شامل واتساب، تلگرام، اینستاگرام وغیره فعالیت های خود را دنبال می کنند.

دراستان هرمزگان درهر دوره از انتخابات افراد زیادی برای بدست گرفتن قدرت نمایندگی درمجلس شورای اسلامی تلاش می کنند ولی بخت واقبال با همه یار نیست وتنها تعدادی از افراد به مجلس راه می یابند وعده ای نیز یا باید منتظر چهار سال آینده بوده ویا برای همیشه از گود انتخابات کنار بکشند.

بررسی ها نشان می دهد هر دوره اقبال افراد برای نمایندگی مجلس درهرمزگان بیشتر می شود وحتی تایید صلاحیت ها هم به نسبت جمعیت ثبت نام کننده بیشترشده اما شانس برای راهیابی عده ای کم است وسازمان رای آن ها به پای افرادی که دارای تشکیلات وارتباطات قوی هستند؛ نمی رسد.

ازسوی دیگر درشهرستان ها نیز بدلیل نبود حضور پر رنگ احزاب و جناح ها برای اعلام پشتیبانی از کاندیداها، افراد نامزد شده بواسطه سابقه قبلی که دارند خود را وابسته به یک حزب می دانند ویا بطور مستقل اقدام به تبلیغات می کنند که چندان حامی ندارند.

همچنین گروه ها درقالب لیستی که با عنوان های مختلف درتهران منتشر می شود در استانی مثل هرمزگان کمتر دیده می شود لذا جای احزاب و گروه های سیاسی در انتخاب وحمایت افراد خالی است.

سخن مسوولان هرمزگان با نمایندگان مجلس و مردم نماینده ولی فقیه درهرمزگان و امام جمعه بندرعباس می گوید: کسانی را برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی انتخاب کنیم که حرف وعمل شان یکی باشد و پایبند به وعده های داده شده و قول قرارهایشان باشند.

حجت الاسلام والسملمین محمد عبادی زاده افزود: ما برای پشیبرد امور و قانون گذاری در آینده نیازمند مجلسی مکتبی، انقلابی، پرکار، شجاع و جوان هستیم که از محافظه کاری و ترس دور باشد.

وی بااشاره به درپیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی از مردم خواست اولویت را به کسانی بدهند که ضمن داشتن حرف های جدید بتواند شرایط فعلی و آینده را درک کند و در راستای پیاده کردن گام دوم انقلاب با شجاعت گام بردارد.

امام جمعه بندرعباس با تاکید براین موضوع که ما مجلس انقلابی می خواهیم، گفت: نمایندگانی می خواهیم که با شجاعت و انقلابی بودن بتواند بن بست های پیش روی توسعه کشور را بشکند و شجاعتش مثل مدرس باشد که بهترین الگو برای نمایندگان است.

عبادی زاده اظهارداشت: کوتوله های اعتقادی و سیاسی و واداده ها و ترسوهایی که نم توانند کاری در جهت حفظ عزت و کرامت شما مردم کاری بکنند، نباید وارد مجلس شوند.

وی اضافه کرد: به کاندیداهایی رای بدهید که به سوگند خود (سوگند نامه مجلس شورای اسلامی) در خصوص تقوا، حفظ استقلال، امانت داری و رعایت مصالح عمومی پایبند باشد.

وی یادآورشد: باتوجه به زمان باقی مانده با جست وجو و مراجعه به سوابق کاندیداها و براساس معیارهای اعلام شده از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی"(ره) و مچنین رهبرمعظم انقلاب به افراد موردنظر که گمنام نیز نیستند رای بدهید.

مدیران حق حضور درستادهای انتخابات نامزدها را ندارند استاندار هرمزگان دراین باره گفت: حضور مدیران درستادهای نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ممنوع بوده و اگرمدیری قصد چنین کاری دارد استعفا دهد.

فریدون همتی افزود: مدیران حتی در وقت شخصی هم حق حضور درستادهای انتخاباتی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی را ندارند، همچنین نباید از امکانات دراختیار خود برای کمک به نامزدی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: مدیران کل دستگاه های اجرایی باید به شکل عمومی وبدون جانبداری از کاندیدای خاصی در راستای مشارکت حداکثری و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی تلاش کنند.

استاندارهرمزگان ضمن توصیه به حضور پرشور در انتخابات بیان داشت: مردم در41 سال انقلاب همواره حامی و پشتیبان انقلاب اسلامی بوده و امسال نیز درراهپیمایی 22 بهمن حضوری پرشورداشته و درانتخابات دوم اسفند نیز اینگونه خواهد بود.

وی اضافه کرد: نامزدهای انتخابات براساس قانون موظف به افتتاح حساب و شفافیت درهزینه های انتخابات هستند و نهادهای نظارتی هم طبق وظیفه ذاتی وقانونی خود بر هزینه های تبلیغاتی آنان نظارت می کنند.

فرمانداران شور ونشاط انتخاباتی را فراهم کنند رییس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس وشورای اسلامی درهرمزگان گفت: فرمانداران باید با ایجاد تعاملات منطقی و قانونی درچهار چوب قانون شرایط را به گونه ای مهیا کنند که همه موظف و مکلف به اجرای آن شوند.

سعید ناجی افزود: فرمانداران برای مهیاسازی فضای مناسب انتخابات ابزارها، امکانات و اختیاراتی قانونی دارند و باید از اختیارات قانونی خود نهایت استفاده را ببرند؛ زیرا ایجاد شور، نشاط و مشارکت اجتماعی وسیاسی از وظایف وزارت کشور درجامعه است.

وی ادامه داد: برای ما فرقی نمی کند که چه کسی به مجلس برود اما اینکه در فرآیند کار چه تاثیرگذاری بر جامعه و مردم دارد با اهمیت است لذا فرمانداران باید با استفاده از ظرفیت های موجود استان و شهرستان های خود، در برگزاری با کیفیت، سلامت و صحت انتخابات اقدام کنند.

رییس ستاد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درهرمزگان اظهارامیدواری کرد: انتخابات به تشکیل مجلسی قوی منجر شود که همه اقشار، گروه ها و جریان های سیاسی کشور را نمایندگی کند.

ناجی یادآورشد: هیچ مدیری حق استفاده از امکانات اداری و حتی عنوان مدیر برای کمک به نامزدی را ندارد و دراین بخش نظارت جدی انجام می شود و با متخلفان طبق قانون رفتار خواهدشد.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی هم بر روند انتخابات نظارت دارد و در صورت بروز تخلف، اقدام های قانونی را انجام می دهد واعضای هیات اجرایی استان باید دقت کنند که یک انتخابات پرشور، سالم و به دور از حاشیه وهیچ گونه شائبه جانبدارانه از فرد خاصی برگزارشود.

سخنگوی ستاد انتخابات هرمزگان اظهارداشت: در جریان تایید صلاحیت ها اعتقاد داریم باید قانونی کار دنبال شود و از اعمال سلیقه خودداری شود، چرا که اعمال سلیقه می تواند موجب شکاف و نارضایتی درجامعه و در نهایت ناامیدی شود.

وی گفت: در فرایند انتخابات هیچ رفتار فراقانونی و خارج از چارچوب های قانونی پذیرفته نیست، زیرا این گونه رفتارها منجر به بروز مشکلات و ناهنجاری ها می شود که آزار جامعه را درپی خواهدداشت.

براساس اعلام کمیته اطلاع رسانی انتخابات هرمزگان اسامی 46 نفر از افراد تایید صلاحیت شده برای رقابت انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس و شورای اسلامی را در استان مجوز تبلیغات دارند و می توانند برنامه های خود را با مردم درمیان بگذارند.

ازبین کل نامزدهای تایید صلاحیت شده 27نفر از حوزه انتخابیه حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی، 11 نفرحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان و 9 نفر درحوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد است.

دراین دوره از 47 نفرداوطلب نمایندگی مجلس، هشت نفر زن بوده که چهار نفر از حوزه انتخابیه بندرعباس مرکز استان، سه نفر از شرق و یک نفر هم از غرب نامزد نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شده اند که نسبت به دوره های گذشته کم سابقه است.

استان هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی درمجلس شورای اسلامی شامل حوزه مرکزی بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر، حوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.


کلید واژه ها: انتخابات - اسلامی - مجلس شورای اسلامی - انقلاب اسلامی - شورای اسلامی - نامزدها - مجلس خبرگان - مجلس - مردم - برگزاری - یازدهمین دوره - انقلاب - یازدهم - خاصی - دوره - خبرگان - شورای - ریاست - روستا - تصمیم گیری - نظام - رسمی - کشور - یازدهمین - شاهد - داده - صندوق - عمومی - تصمیم - اداره

آخرین اخبار سرویس:
13فروردین؛ روز حراست از مهربانی ها در چاردیواری خانه

روحانی: موفقیت در مبارزه با کرونا به خاطر حمایت مردم است

13 بدر در این شرایط بحرانی حرام است

امام جمعه یزد: شهید شمس الدینی از خادمان فداکار حوزه سلامت بود

تاکید بسیج رسانه خراسان رضوی بر تمهید بسته حمایتی

گزارش| همه چیز درباره رفراندوم 12 فروردین؛ از حمله به ستاد انتخابات تا رای بازماندگان پهلوی به جمهوری اسلامی

گزارش ویدئویی تسنیم از ابتکار بسیجیان دزفول در ساخت دستگاه ضدعفونی

تمدید محدودیت های عبور و مرور تا 20 فروردین

کرونا به دلیل تام بودن بحرانش همه چیز را به چالش می کشد/ این پدیده ناشناخته جدید، اتفاق های فراگیری را دامن می زند

پاسخ یک مقام ستاد اجرایی فرمان امام به هذیان گویی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در طبس دقیق اعلام نمی شود/ درخواست کمک های معیشتی از دولت برای کارگران روز مزد

مبادی ورودی سواحل دریا و رودخانه در بخش لشت نشاء مسدود شد

پیام تسلیت زارع به استاندار اسبق گیلان

کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین اقدامات رژیم صهیونیستی در شرایط کرونا را محکوم کرد

ثبت تصویری زیبا از پلنگ ایرانی

کارکنان این دانشگاه دورکار شدند

به چه دلیلی امسال سیزده بدر در خانه بمانیم؟

جمهوری اسلامی بسترساز نفی هر گونه استبداد فکری و اجتماعی است / خودباوری و خوداتکایی ملی بزرگترین دستاورد جمهوری اسلامی

بیانیه سپاه به مناسبت پاسداشت روز جمهوری اسلامی

دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری طرح های جهش تولید را ارایه دهند

طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20فروردین اجرا می شود/ از شهروندان درخواست میکنیم در خانه بمانند

کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین اقدامات رژیم صهیونیستی در شرایط کرونا را محکوم کرد

تفکر و تذکر از لوازم مجاهدت با نفس است

بیانیه سمن های قزوین در حمایت از طرح فاصله گذاری اجتماعی

700 سبد غذایی و بهداشتی بین اقشار آسیب پذیر دلگان توزیع شد

کتاب پیش بینی های حکیمانه منتشر شد

چرا باید صحیفه سجادیه بخوانیم؟

امام سجاد (ع)؛ تجسم معنویت و تجلی فضیلت

عکس | چهره نزدیک به احمدی نژاد و متهم ارتباط با آمدنیوز با وثیقه آزاد شد

پاسخ رهبر انقلاب به استفتایی درباره خمس بیمه بیکاری

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش معرفی شد

دوران امامت امام سجاد زمینه ساز حکومت شیعه مقتدر بود

استخدام سرپرست حسابدار در شرکت پندار موج نو در تهران

شیوع کرونا در استان کرمان روند ثابتی دارد

پاورپوینت آشنایی با مهندسی خلاقیت و نظریه حل ابداعانه مسئله (TRIZ )

لغو یکی از حساس ترین مسابقات به خاطر کرونا

ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا 20 فروردین

محدودیت های تردد در طرح فاصله گذاری اجتماعی دست کم تا 20 فروردین ادامه دارد

41 سالگیِ انتخاب«جمهوری اسلامی»؛ نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر

سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

ترکان: تصویب نشدن FATF فشار تحریم را تشدید می کند

اقدام جهادی هیئت پیروان حضرت مهدی (عج) شمس آباد اصفهان/ تهیه و توزیع آب میوه های طبیعی برای بیماران کرونایی+فیلم

در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت کرونای کرمان چه گذشت؟

سپاه: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهدبود

ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیست فروردین

سید محمد طباطبایی: از آثار هنری در قالب پویش مشاهنر حمایت می کنیم

آلبوم «خوشه چینِ بوستان عشق» مشتمل بر قطعاتی از بزرگان تارنوازیِ ایران منتشر شد

کارکنان این دانشگاه دورکار شدند

توصیه آیت الله وحید خراسانی به قرائت دعا در شب نیمه شعبان

فعالیت 230 کانون مسجد البرز برای مقابله با کرونا

اعتراض نماینده شیراز به تعطیلی مجلس: در بزنگاه غائله، سر در لاک سلامت شخصی خود فرو برده‎ ایم(فیلم)

وزیر کشور: فاصله گذاری اجتماعی حتی در 13 فروردین اجرا می شود

روز 12 فروردین سند اقتدار و صلابت نظام است

تمدید محدودیت های سختگیرانه تا 20 فروردین

12 فروردین ماه؛ نماد مردم سالاری دینی نظام جمهوری اسلامی

توصیه خواننده معروف به مردم در روزهای کرونایی

درمان اتباع خارجی مبتلا به کرونا رایگان شد

زیباترین خودرو های سال 2020

توییت عجیب و غریب جلیل محبی

امسال موتور ملی در لکوموتیو مانوری نصب می شود

استاندار لرستان: اجرای طرح رعایت فاصله اجتماعی تا 20 فروردین ماه تمدید شد

امام جمعه تبریز: توجه به نیاز مخاطب در برنامه های فرهنگی رسانه ملی الزامی است

سامانه مدیریت نشر فرایندهای انتشار کتاب راه اندازی می شود

تمامی پارک های جنگلی فردا تعطیل است

ضدعفونی معابر توسط طلاب خارجی در قم

محاصره غزه در شرایط شیوع ویروس کرونا شکسته شود

سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

حضور اتباع خارجی در قم؟

استخدام مهندس برق و مهندس مکانیک در یک شرکت معتبر در بندرعباس

اصلاح تفکر و باور برخی مسؤولان لازمه تحقق «جهش تولید» است

12 اشتباه دخترانه در ازدواج

کوچک ترین خطای دشمنان در هر نقطه ای علیه ایران، آخرین خطای آنان است

تردد بین شهری در استان سمنان سخت تر می شود

مهدویت الهام بخش اصلی انقلاب است

آیا قاتل شهید حججی دستگیر شده است؟

به چه دلیلی امسال سیزده بدرد در خانه بمانیم؟

شمخانی: جمهوری اسلامی یعنی اوج اعتقاد یک رهبر به قدرت و جایگاه مردم

نماهنگ | حرم جمهوری اسلامی

سخنان روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا

کرونا به در حیاتی تر از سیزده به در است

از صفر تا صد شایعه ابتلای عوامل ایل دا به کرونا

12 اندیشمند پاسخ دادند: ویژگی های جهان پسا کرونا چیست؟

41 سالگیِ انتخاب«جمهوری اسلامی»؛ نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر

مقابله با کرونا در روز طبیعت

کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بی بضاعت دانشگاه شیراز پرداخت می شود

کرونا یکی از مهمترین مسابقات سال را لغو کرد

فیلم | بشارت رهبری به جوانان؛ شکست آمریکا را خواهید دید

پیگیری فعال شدن 16 اتحادیه صنفی با رعایت پروتکل های بهداشتی

بیانیه سپاه به مناسبت پاسداشت روز جمهوری اسلامی

نامه رییس شورا به کلانشهرهای دنیا برای رفع تحریم های ایران

خطای دشمنان در هر نقطه ای علیه ایران، آخرین خطای آنان است

41 سال پس از انقلاب، روند تکامل کشور و ملت در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی استمرار دارد

سهم کشاورزان میامی در مقابله با کرونا

نشریات هرمزگان تا پایان مقابله با کرونا چاپ نمی شود

دانشجویان مشمول خدمت فاقد معافیت تحصیلی می توانندبه کشور بازگردند

تصمیم جدیدی برای سینما گرفته نشده است/ برپایی جلسات پس از تعطیلات

همچنان پرمخاطب اما...!

تعطیلیِ مدارس و دانشگاه ها تمدید شد

یوم الله 12 فروردین روزی پرافتخاردر تاریخ ایران اسلامی است

جشن های نیمه شعبان در قم برگزار نمی شود

انتخابات یازدهم مجلس ووعده نامزدها درهرمزگان

انتخابات یازدهم مجلس ووعده نامزدها درهرمزگان