مطالب مرتبط:
تعداد نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در استان مرکزی به 177 نفر رسید
تعداد نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در استان مرکزی به 177 نفر رسید
شورای ائتلاف نیروهای انقلابی یزد دو نامزد برای انتخابات مجلس معرفی کرد
جریان اصلاح طلب عامل اصلی همه مشکلات کشور و ملت است/ مجلس یازدهم باید دولت را در برابر وعده هایی که داده بازخواست کند
انتخابات مجلس شورای اسلامی از مسائل اساسی کشور است
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 بهمن 1398 ساعت 08:352020-02-17سياسي

انتخابات یازدهم مجلس ووعده نامزدها درهرمزگان


ایرنا- درطول 41ساله انقلاب اسلامی شاهد برگزاری 33 دوره انتخابات همچون ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا درسراسر کشور بودیم که مردم با شور وشوق خاصی به نامزدهای موردنظر خود رای داده و از نظام پشتیبانی کرده اند.

- بندرعباس- ایرنا- درطول 41ساله انقلاب اسلامی شاهد برگزاری 33 دوره انتخابات همچون ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا درسراسر کشور بودیم که مردم با شور وشوق خاصی به نامزدهای موردنظر خود رای داده و از نظام پشتیبانی کرده اند.

(انتخابات در واقع یک فرایند تصمیم گیری رسمی است که طی آن مردم یا بخشی از مردم برای اداره امور عمومی خود شخص یا اشخاصی را برای مقامی رسمی به مدت معلوم با ریختن رای به صندوق های انتخاباتی برمی گزینند.

) اما انتخاباتی که اکنون درآستانه آن قرارداریم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده که بعد از شوراهای اسلامی شهر و روستا، از لحاظ تعداد نامزدها، یکی از فراگیرترین انتخابات در کشور است که گروه ها، جناح ها وافراد مختلفی نامزد شده تا بتوانند خود را به کرسی نمایندگی مجلس برسانند.

مجلس قوی وتراز اول انقلاب با کاندیداهایی که وعده پلو و چلو به مردم می دهند، تشکیل نمی شود بلکه مجلس به افرادی انقلابی، قوی، جوان، باتجربه، متعد، شجاع و متخصص نیاز دارد که بتواند درعرصه رفع مسائل و مشکلات مردم حرفی برای گفتن داشته باشند و با حضور در کمیسیون های تخصصی نقش سازنده ای ایفا کنند.

دیده می شود برخی از نامزدها درتبلیغات انتخاباتی خود دانسته ویا ندانسته، وعده های زیادی را درسخنرانی های خود به مردم می دهنددرصورتی که باید این رویه تغییر کند و یک نماینده باید بتواند خواسته ها و نیازهای منطقه خود را به صحن مجلس بکشاند و با صراحت آن را در کمیسیون های مختلف مطرح کند و گره گشای حل مسائل ومشکلات مردم باشد وگرنه به درد نمایندگی مجلس نمی خورد.

کاندیدها ونمایندگان نباید شعار و وعده هایی (توخالی و کشکی) بدهند که امکان تحقق آن نیست بلکه باید تلاش کنند به جای پرداختن به مسائل جزیی به مسائل کلیدی کشور بپردازند.

این درحالی است که وعده هایی چون ایجاد اشتغال، رفع بیکاری، اجرای طرح های عمرانی، کمک به فلان مووسسه، پرداخت تسهیلات و ده ها وعده دیگر که بیشتر وعید بوده، وظیفه نماینده مجلس نیست.

ای کاش نامزدها به جای وعده های پوچ وتوخالی، درجهت تصویب تسهیل کننده در امور مورد نیاز مردم همچون اشتغال، حمایت ازکارآفرینی و کمک به دولت برای اجرای طرح های عمرانی تلاش کنند تا مردم بهتر واقعیت را درک کنند.

آگاهی هایی که درباره وظایف نمایندگی مجلس به مردم داده شود برخی هم براین عقیده اند که وقتی نامزدی برای کسب آرای نمایندگی، قول ووعده ای ندهد با اقبال مردم مواجه نمی شود؛ در عوض افرادی که حرف های توخالی می زنند و مردم را فریب می دهند شانس بیشتری برای رفتن به مجلس را دارند.

پدیده هایی همچون دادن شام ونهار، کارت هدیه، متینگ و جشن های آنچنانی با حضور خواننده های معروف، موضوعی است که در تبلیغات نامزدها برقرار است و تا این موارد نباشد، حتی برای گوش دادن سخنرانی این افراد هم نمی آیند.

2 ضعف اساسی دراین قضیه وجود دارد از یک سو عده ای با این ترفند به دنبال گرفتن رای مردم و از سویی دیگر به مردم آگاهی نمی دهند که این رویه درستی برای رفتن به مجلس نیست وباید واقعیت ها را با مردم درمیان گذاشت.

در تبلیغات میدانی هم همین قصه تکرار می شود یک عکس می تواند مردم را به سمت خود کشاند و از اینکه چهره زیبایی داشته برخی به او رای داده و بعد معلوم می شود حتی این عکس هم واقعی نبوده بنابراین با فریب موفق شده است.

نوشتن بیلان کاری و سوابق هم یکی از نقشه هایی بوده که مردم را به اشتباه می اندازد؛ نامزدها در چند سطر روزمه و کارکرد خود مثل (عضو فلان، رییس فلان، هیات مدیره فلان وغیره) هستند را درمعرض نمایش می گذارند که مردم با این عناوین فریبنده به آن شخص رای می دهند.

برخی از افراد در اداره زندگی و خانوادگی خود مانده اند آنوقت ادعای نمایندگی مجلس را در ذهن خود می پروانند و مجلس را برای پرکردن اوقات فراغت خود بعد از بازنشستگی می دانند که بازهم به مردم خیانت است.

همین اتفاق ها موجب می شود که مردم نتواند سره را از ناسره تشخیص دهند؛ درحالی که افراد فاضل و توانمندی هم هستند که یا وارد عرصه انتخابات نمی شوند یا اگر شوند توان تبلیغ ندارند و به خاطر معذورات اخلاقی وعده ووعیدی هم نمی دهند آنوقت از قافله باز می مانند.

برخی هم تبلیغات کورکورانه در انتخابات دارند و با عنوان هایی همچون رای ما فلانی ، رای اول ، انتخاب اول ، گزینه اصلح و ده ها عنوان دیگر قبل از انتخابات مردم تصمیم می گیرند درحالیکه ته این حرف هاهیچ عملکرد وتوانمندی ندارند و بیشتر حباب و فریبنده است.

شعارها و نماها آنقدر قوی و پررنگ است که مردم را به باور می رسانند درحالی که پشت این داستان مطالعه صورت نگرفته ومردم فقط ظاهر قضیه را نگاه نکنند، که بازانتخاب ها واقعی نمی شود درحالی که مردم به جای شعارها به عملکردها رای دهند.

رقابت 47 نامزد انتخاباتی درهرمزگان برای کرسی یازدهم مجلس از ساعت 24 چهارشنبه شب (24 بهمن ماه) تبلیغات رسمی و میدانی نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درشهرها و روستاهای استان هرمزگان آغازشد و 47 نامزد با تشکیل ستادهای انتخاباتی در شهرها وروستا تا 24ساعت قبل از برگزاری انتخابات فرصت دارند خود را به مردم معرفی کنند.

برای نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ابتدا 113 نفر درهرمزگان ثبت نام کردند که بعد از تایید صلاحیت ها و بررسی اعتراض ها و شکایت های داوطلبان درنهایت به 47 نفر رسید که بعد از رای گیری در انتخابات پنج نفر به کرسی مجلس راه می یابند.

دراین دوره از تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم شورای اسلامی از طریق رسانه های غیردولتی، پوستر، بنر، بیلبوردها، شبکه های اجتماعی شامل واتساب، تلگرام، اینستاگرام وغیره فعالیت های خود را دنبال می کنند.

دراستان هرمزگان درهر دوره از انتخابات افراد زیادی برای بدست گرفتن قدرت نمایندگی درمجلس شورای اسلامی تلاش می کنند ولی بخت واقبال با همه یار نیست وتنها تعدادی از افراد به مجلس راه می یابند وعده ای نیز یا باید منتظر چهار سال آینده بوده ویا برای همیشه از گود انتخابات کنار بکشند.

بررسی ها نشان می دهد هر دوره اقبال افراد برای نمایندگی مجلس درهرمزگان بیشتر می شود وحتی تایید صلاحیت ها هم به نسبت جمعیت ثبت نام کننده بیشترشده اما شانس برای راهیابی عده ای کم است وسازمان رای آن ها به پای افرادی که دارای تشکیلات وارتباطات قوی هستند؛ نمی رسد.

ازسوی دیگر درشهرستان ها نیز بدلیل نبود حضور پر رنگ احزاب و جناح ها برای اعلام پشتیبانی از کاندیداها، افراد نامزد شده بواسطه سابقه قبلی که دارند خود را وابسته به یک حزب می دانند ویا بطور مستقل اقدام به تبلیغات می کنند که چندان حامی ندارند.

همچنین گروه ها درقالب لیستی که با عنوان های مختلف درتهران منتشر می شود در استانی مثل هرمزگان کمتر دیده می شود لذا جای احزاب و گروه های سیاسی در انتخاب وحمایت افراد خالی است.

سخن مسوولان هرمزگان با نمایندگان مجلس و مردم نماینده ولی فقیه درهرمزگان و امام جمعه بندرعباس می گوید: کسانی را برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی انتخاب کنیم که حرف وعمل شان یکی باشد و پایبند به وعده های داده شده و قول قرارهایشان باشند.

حجت الاسلام والسملمین محمد عبادی زاده افزود: ما برای پشیبرد امور و قانون گذاری در آینده نیازمند مجلسی مکتبی، انقلابی، پرکار، شجاع و جوان هستیم که از محافظه کاری و ترس دور باشد.

وی بااشاره به درپیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی از مردم خواست اولویت را به کسانی بدهند که ضمن داشتن حرف های جدید بتواند شرایط فعلی و آینده را درک کند و در راستای پیاده کردن گام دوم انقلاب با شجاعت گام بردارد.

امام جمعه بندرعباس با تاکید براین موضوع که ما مجلس انقلابی می خواهیم، گفت: نمایندگانی می خواهیم که با شجاعت و انقلابی بودن بتواند بن بست های پیش روی توسعه کشور را بشکند و شجاعتش مثل مدرس باشد که بهترین الگو برای نمایندگان است.

عبادی زاده اظهارداشت: کوتوله های اعتقادی و سیاسی و واداده ها و ترسوهایی که نم توانند کاری در جهت حفظ عزت و کرامت شما مردم کاری بکنند، نباید وارد مجلس شوند.

وی اضافه کرد: به کاندیداهایی رای بدهید که به سوگند خود (سوگند نامه مجلس شورای اسلامی) در خصوص تقوا، حفظ استقلال، امانت داری و رعایت مصالح عمومی پایبند باشد.

وی یادآورشد: باتوجه به زمان باقی مانده با جست وجو و مراجعه به سوابق کاندیداها و براساس معیارهای اعلام شده از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی"(ره) و مچنین رهبرمعظم انقلاب به افراد موردنظر که گمنام نیز نیستند رای بدهید.

مدیران حق حضور درستادهای انتخابات نامزدها را ندارند استاندار هرمزگان دراین باره گفت: حضور مدیران درستادهای نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ممنوع بوده و اگرمدیری قصد چنین کاری دارد استعفا دهد.

فریدون همتی افزود: مدیران حتی در وقت شخصی هم حق حضور درستادهای انتخاباتی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی را ندارند، همچنین نباید از امکانات دراختیار خود برای کمک به نامزدی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: مدیران کل دستگاه های اجرایی باید به شکل عمومی وبدون جانبداری از کاندیدای خاصی در راستای مشارکت حداکثری و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی تلاش کنند.

استاندارهرمزگان ضمن توصیه به حضور پرشور در انتخابات بیان داشت: مردم در41 سال انقلاب همواره حامی و پشتیبان انقلاب اسلامی بوده و امسال نیز درراهپیمایی 22 بهمن حضوری پرشورداشته و درانتخابات دوم اسفند نیز اینگونه خواهد بود.

وی اضافه کرد: نامزدهای انتخابات براساس قانون موظف به افتتاح حساب و شفافیت درهزینه های انتخابات هستند و نهادهای نظارتی هم طبق وظیفه ذاتی وقانونی خود بر هزینه های تبلیغاتی آنان نظارت می کنند.

فرمانداران شور ونشاط انتخاباتی را فراهم کنند رییس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس وشورای اسلامی درهرمزگان گفت: فرمانداران باید با ایجاد تعاملات منطقی و قانونی درچهار چوب قانون شرایط را به گونه ای مهیا کنند که همه موظف و مکلف به اجرای آن شوند.

سعید ناجی افزود: فرمانداران برای مهیاسازی فضای مناسب انتخابات ابزارها، امکانات و اختیاراتی قانونی دارند و باید از اختیارات قانونی خود نهایت استفاده را ببرند؛ زیرا ایجاد شور، نشاط و مشارکت اجتماعی وسیاسی از وظایف وزارت کشور درجامعه است.

وی ادامه داد: برای ما فرقی نمی کند که چه کسی به مجلس برود اما اینکه در فرآیند کار چه تاثیرگذاری بر جامعه و مردم دارد با اهمیت است لذا فرمانداران باید با استفاده از ظرفیت های موجود استان و شهرستان های خود، در برگزاری با کیفیت، سلامت و صحت انتخابات اقدام کنند.

رییس ستاد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درهرمزگان اظهارامیدواری کرد: انتخابات به تشکیل مجلسی قوی منجر شود که همه اقشار، گروه ها و جریان های سیاسی کشور را نمایندگی کند.

ناجی یادآورشد: هیچ مدیری حق استفاده از امکانات اداری و حتی عنوان مدیر برای کمک به نامزدی را ندارد و دراین بخش نظارت جدی انجام می شود و با متخلفان طبق قانون رفتار خواهدشد.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی هم بر روند انتخابات نظارت دارد و در صورت بروز تخلف، اقدام های قانونی را انجام می دهد واعضای هیات اجرایی استان باید دقت کنند که یک انتخابات پرشور، سالم و به دور از حاشیه وهیچ گونه شائبه جانبدارانه از فرد خاصی برگزارشود.

سخنگوی ستاد انتخابات هرمزگان اظهارداشت: در جریان تایید صلاحیت ها اعتقاد داریم باید قانونی کار دنبال شود و از اعمال سلیقه خودداری شود، چرا که اعمال سلیقه می تواند موجب شکاف و نارضایتی درجامعه و در نهایت ناامیدی شود.

وی گفت: در فرایند انتخابات هیچ رفتار فراقانونی و خارج از چارچوب های قانونی پذیرفته نیست، زیرا این گونه رفتارها منجر به بروز مشکلات و ناهنجاری ها می شود که آزار جامعه را درپی خواهدداشت.

براساس اعلام کمیته اطلاع رسانی انتخابات هرمزگان اسامی 46 نفر از افراد تایید صلاحیت شده برای رقابت انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس و شورای اسلامی را در استان مجوز تبلیغات دارند و می توانند برنامه های خود را با مردم درمیان بگذارند.

ازبین کل نامزدهای تایید صلاحیت شده 27نفر از حوزه انتخابیه حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی، 11 نفرحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان و 9 نفر درحوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد است.

دراین دوره از 47 نفرداوطلب نمایندگی مجلس، هشت نفر زن بوده که چهار نفر از حوزه انتخابیه بندرعباس مرکز استان، سه نفر از شرق و یک نفر هم از غرب نامزد نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شده اند که نسبت به دوره های گذشته کم سابقه است.

استان هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی درمجلس شورای اسلامی شامل حوزه مرکزی بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر، حوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.


کلید واژه ها: انتخابات - اسلامی - مجلس شورای اسلامی - انقلاب اسلامی - شورای اسلامی - نامزدها - مجلس خبرگان - مجلس - مردم - برگزاری - یازدهمین دوره - انقلاب - یازدهم - خاصی - دوره - خبرگان - شورای - ریاست - روستا - تصمیم گیری - نظام - رسمی - کشور - یازدهمین - شاهد - داده - صندوق - عمومی - تصمیم - اداره

آخرین اخبار سرویس:
جوان تراز مهدویت اندیشه بین المللی دارد

برنامه های عملیاتی جهش تولید واقع بینانه طراحی می شود

فراکسیون بدر عراق ارائه برنامه دولت الزرفی را «تقلای بی فایده» دانست

ژست دلسوزانه مقامات آمریکایی در خصوص ملت ایران فریبکاری است

نماینده ولی فقیه در مازندران درگذشت فرزند آیت الله کوهستانی را تسلیت گفت

ورود ایران به تشخیص کرونا با بهره گیری از هوش مصنوعی

پایتخت 6 رویکرد ایران گریزی و ایران تضعیفی دارد

کمیسیون آموزش نحوه مجدد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها را بررسی می کند

راه اندازی تونل ضدعفونی رایگان خودروها در مبادی ورودی لامرد

جهش تولید درگرو مقابله با قاچاق و واردات اقلام غیرضروری است

اهتمام به «جهش تولید» و تقویت اقتصاد مهم ترین عامل اقتدار کشور است

تحقق جهش تولید نیازمند تغییر دیدگاه دولت و مجلس است

شرایط دفاع حضوری و غیرحضوری پایان نامه و رساله در روزهای کرونایی/مهلت دفاع حضوری تا پایان تابستان است

درگذشت یک قانون گذار ایالتی در آمریکا بر اثر ابتلا کرونا

پویش «چراغی برافروز»؛ اقدامی مردمی برای رفع نیاز حاشیه نشین ها

کنایه ابطحی به پایتخت: بنداز در رویی بود

درگذشت یک قانون گذار ایالتی در آمریکا بر اثر ابتلا کرونا

فراهم ساختن زمینه تولید لازمه توسعه اقتصادی است

جزییات طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور

احیای معارف و امر اهل بیت رسالت هیأت های حسینی در مقابله با بحران کرونا است

2800 متر از سواحل جزیره هرمز رفع تصرف شد

پیروزی «ذهن جادویی» بر «روزهای کرونایی»/ لحظات خوشی که رقم می خورد...

اتاق عمل

مرگ یک قانون گذار ایالتی در آمریکا بر اثر ابتلا کرونا

توضیحات آموزش زبان انگلیسی مثلث جادویی LMT + لینک دانلود

 امام زمان و مردم سالاری

بازداشت روحانی مدعی طب اسلامی

علت شلوغی شنبه

آیین پاسداشت چهلمین سال دفاع مقدس در گیلان برگزار می شود

«شهدای شاخص» سال 99 سپاه قدس گیلان معرفی شدند

مرگ یک قانون گذار ایالتی در آمریکا بر اثر ابتلا کرونا

روحانی درگذشت پدر شهیدان کرمی را تسلیت گفت

اتاق عمل

هر جا نشست گفت برای مجتبی خانه گرفتیم

مرگ یک قانون گذار ایالتی در آمریکا بر اثر ابتلا کرونا

قوانین موجود خصوصی سازی تامین کننده سیاست ها نیست

گسترده شدن فرش گل در حاشیه بزرگراه ها

بهار عربی- اسلامی و خزان کرونایی

آرزوی سلامتی جنتی برای رییس مجلس

ایجاد فضای همدلی و امید لازمه شرایط سخت کرونایی است

تولید زمینه ساز اشتغال و استقلال کشور است

ماندن در خانه راه قطع شدن زنجیره انتقال ویروس کرونا است

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 17 فروردین 99

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | یکشنبه 17 فروردین 99

مشکلات کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد ملی کرونا پیگیری می شوند

کاهش ساعت کادر درمانی با تجمیع بیماران کرونایی میسر است

سروده هایی در مدح حضرت علی اکبر (ع)| آمدی مثل عمو جانت عَلم برداری

مشکلات کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد ملی کرونا پیگیری می شوند

بازداشت روحانی مدعی طب اسلامی

طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور به علت کرونا

7 راز ناگفته از قصه سریال پایتخت 6 چه بود؟

 کرونا عذاب است یا درس و عبرت؟ 

گسترده شدن فرش گل در حاشیه بزرگراه ها

احتکار و قاچاق ملزومات بهداشتی چه مجازاتی دارد؟

کارگران واحدهای معدنی گلگهر سیرجان خواستار ایجاد تشکل هستند

سارا و نیکا «پایتخت» با سبیل های ارسطو/ عکس

برگزاری رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک در مرکز خراسان شمالی

جوان و رسانه؛ بایسته ها و الزامات

اقتدار جوانی و ادب در سیره علی اکبر(ع) شبیه ترین فرد به پیامبر(ص)

7 راز ناگفته از قصه سریال پایتخت 6 چه بود؟

حضور جوانان در هر عرصه ای گره گشاست

تشریح عملکرد ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری کل خراسان شمالی در سال 98/ از تعطیلی 10 واحد تولیدی جلوگیری شد/ بازگشت به کار 234 کارگر به کار

قم هراسیِ رسانه های معاند و ضدانقلاب با هدف دین هراسی صورت می گیرد

از غربالگری 100درصد روستاییان سوادکوه تا تولید 125 هزار ماسک و گان در بهشهر

ضرورت حمایت سیستم بانکی از اصناف آسیب پذیر آذربایجان غربی

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

اجرای 463 طرح هادی روستایی در لرستان

اعلام تصمیمات جدید برای جمع آوری معتادان متجاهر در پایتخت

کارگاه های تولیدی در لرستان حمایت و تقویت شوند

chr(034)تامین امنیتchr(034) شرط تحقق جهش تولید

تبعیت از ولایت فقیه تمرین پیروی از امام عصر(عج)در زمان غیبت است

جزییات سامانه هوش مصنوعی برای تشخیص کرونا/ عموم مردم از هفته بعد می توانند از این سامانه به صورت اپلیکشن استفاده کنند

مردم کرونا را جدی نگرفته اند

ضدعفونی مناطق شهرستان خرم آباد توسط لشگر 84 خرم آباد

پویش «چراغی برافروز»؛ اقدامی مردمی برای رفع نیاز حاشیه نشین ها

زمان برگزاری جشنواره ملی رسانه ای گره با موضوع کرونا تمدید شد

رییس جمهور درگذشت پدر شهیدان کرمی را تسلیت گفت

طرح نسیم مهر رضوی_ شهرستان انزلی

ثریا قزل ایاغ؛ از پژوهش دانشگاهی تا لالایی برای نوزادان

بیش از 70 درصد مازندرانی ها در طرح غربالگری شرکت کردند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان منصوب شد

بازدید سرزده فرمانده سپاه سمنان از کارگاه نیروهای جهادی+ تصاویر

رییس پلیس تهران: افزایش 30 تا 70 درصدی تجمعات در برخی از نقاط

تلاوت ترتیل صفحه 351 قرآن باصدای مصطفی اسماعیل+صوت و متن آیات

مدارس ایرانی خارج ازکشور مشکلی برای برگزاری امتحانات نهایی ندارند

صدور بیش از دو هزار و 418 مورد رای جایگزین حبس در استان خراسان رضوی

خواهران طلبه توس در میدان مقابله با ویروس کرونا

تماس تلفنی آیت الله جنتی و کدخدایی با لاریجانی در پی ابتلای وی به کرونا

شورای عالی کار بدون فوت وقت تشکیل جلسه دهد/ به طرح بدتر از کرونای فریز مزدی پایان دهید

کرونا در آمریکا 8173 قربانی گرفت

فیلم| بارش رحمت الهی در حرم مطهر رضوی

ثروتمندان جامعه به انفاق بیشتری روی بیاورند

معارفه سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منطقه آزاد کیش

پیام تسلیت مسؤولان و هنرمندان خراسان رضوی در پی درگذشت حاج محمود اکبرزاده

خبر خوش نوبخت برای بازنشستگان تأمین اجتماعی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان منصوب شد

میکس عاشقانه و شاد سریال کره ای دکتر رمانتیک 2 + لینک دانلود

الناز شاکردوست و بهبود «پایتخت» پس از شکست کرونا! /عکس

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در 24 ساعت گذشته

پیام تسلیت مسؤولان و هنرمندان خراسان رضوی در پی در گذشت حاج محمود اکبرزاده

انتخابات یازدهم مجلس ووعده نامزدها درهرمزگان

انتخابات یازدهم مجلس ووعده نامزدها درهرمزگان