مطالب مرتبط:
نمکی: موردی از ویروس کرونا در یزد و هیچ شهری در کشور نداشته ایم
وزیر بهداشت: موردی از ویروس کرونا در یزد و هیچ شهری نداشته ایم
شناسایی دو توریست مشکوک به کرونا ویروس در یزد | نمکی: تحت الحفظ در قرنطینه به سر می برند
هیچ موردی از ابتلا به کرونا ویروس نداشته ایم/ مردم به شایعات توجه نکنند
تا کنون هیچ موردی از بیماری کرونا در کشور گزارش نشده است
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 8 بهمن 1398 ساعت 16:012020-01-28پزشكي

نمکی: موردی از ویروس کرونا در یزد و هیچ شهری در کشور نداشته ایم


- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دو فرد خارجی که در یزد به علت سرماخوردگی بستری شدند به هیچ وجه به ویروس کرونا مبتلا نیستند.

سعید نمکی روز سه شنبه در اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی در مرکز همایش های رازی افزود: دوره پنهان ویروس کرونا پنج روز است، این دو فرد که یکی چینی است و 12 روزپیش به علت سرماخوردگی تحت نظر قرار گرفت و بستری شد و فرد دومی که آلمانی است با فرد چینی ارتباط داشته هر دو به زور در بیمارستان بستری شدند اما آزمایش ها نشان داد که هیچ کدام به ویروس کرونا مبتلا نیستند.

وی گفت: اقتصاد ما در حال جنگ است و مراقبت از بیماری ها با دقت انجام می شود.

نمی توانیم درهای کشور را ببندیم اما تاکنون بطور قطع هیچ موردی از این بیماری ها را در کشور نداشته ایم.

نمکی ادامه داد: امسال با حوادث مختلفی مانند سیل مواجه شدیم اما اداره دانشگاههای علوم پزشکی با کمبود منابع چشمگیر بود.

40 درصد افزایش ظرفیت ورودی دانشگاهها با مشکل.

مواجه کرد اما توانستیم در سال کمبود منابع امور بهداشتی، درمانی و آموزشی را مدیریت کنیم.

وی با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت در سال آینده گفت: در عرصه آموزش کار اساسی این است که به این سوال پاسخ دهیم که چه کسی را در کجا و توسط چه کسی و با چه هزینه ای و برای کدام جایگاه تربیت می کنیم.

نمکی گفت: بزرگترین دغدغه من در حوزه آموزش این است که به این سوال پاسخ دهیم.

که آیا طول دوره های آموزشی مناسب است و با نیاز کشور متناسب است و آیا هزینه کرد منابع منطقی است.

وزیر بهداشت افزود: دغدغه دیگر در حوزه پژوهش است باید ببینیم آیا این قدر امتیاز و وزن که به مقاله می دهیم منطقی است.

کشور چین بیشترین میزان مقاله را دارد اما بیشتر این مقالات در جهت حل مشکلات و گره مردمشان است.

باید در جهت حل مشکلات مردم پژوهش کنیم.

44 درصد بیکاران کشور لیسانس به بالا هستند و باید برای حل این معضل مهم تحقیق کنیم به همین منظور کمیته ای برای هدایت تحقیقات به سمت حل مسائل جامعه تشکیل می شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: هنوز فارغ التحصیلان دندانپزشکی و پرستاری با اصول پیشگیری از بهداشت دهان و دندان آشنا نیستند برای این هم باید کمیته ای تشکیل شود.

دانشجوی پزشکی باید با مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت آشنا شود برای این کار باید برنامه داشته باشیم و خدمات را سطح بندی تعریف کنیم.

طب سنتی با عوامفریبی فرق می کندوی درباره خدمات طب سنتی نیز گفت: مردم حق دارند از طب سنتی برای درمان بیماری ها استفاده کنند.

مردم برای درمان بیماری های لاعلاج به طب سنتی مراجعه می کنند اما در بازار آشفته ای که وجود دارد عده ای سوءاستفاده می کنند.

نمکی گفت: هفته گذشته فردی کتاب پزشکی هاریسون را آتش زد، لازم نیست وزیر بهداشت واکنش نشان دهد.

اما این کار وهن اسلام و تشیع بود قدر و منزلت هاریسون با اقدام یک جاهل کم نمی شود.

اما این کار وهن نظام اسلامی بود وقتی مسولان نظام به طب مدرن اهمیت می دهند.

اما اینکه یک نفر چهره زمخت طالبانی از روحانیت نشان دهد وزیر بهداشت نباید واکنش نشان دهد.

اینکه عده ای مریض های نادان هم او را تایید کنند لزومی ندارد وزارت بهداشت ورود کند روحانیت باید ورود کنند.

برخی بزرگان حوزه ورود کنند.

من در این مورد چیزی نخواهم نوشت چون قدر یک جاهلی را بالا برده ام.

نمکی گفت: اما باید توجه کنیم که نمی توانیم راه را بر طب سنتی مثل طب سوزنی و مکمل که در دنیا وارد عرضه علم شده ببندیم.

در ابلاغ مدیر کل طب سنتی نوشتم که راه را برای ورود علمی به طب مکمل و مکمل باز کنید و باید در هر خانه بهداشت قفسه طب سنتی داشته باشیم و در بیمارستان این خدمات وجود داشته باشد.

40 درصد طب چین طب سنتی است.

در کانادا، آمریکا و اروپا هم هست و ما نباید غفلت نکنیم بلکه باید حکیمانه، مدبرانه و عالمانه جایگاه علمی طب سنتی را بالا ببریم و جلوی عوامفریبی را بگیریم.

وزیر بهداشت درباره پرونده الکترونیک نیز گفت: ریل گذاری مناسبی در این زمینه انجام شده است، نمی گوییم بدون عیب است اما نیازمند تکمیل این برنامه هستیم.

برخی دانشگاههای علوم پزشکی خوب و برخی عالی عمل کرده اند اما برخی خواب هستند باید خیلی سریعتر در این زمینه عمل شود و نیازمند یک کمیته کشوری در این زمینه هستیم که از امروز برای توسعه پزشک خانواده و نظام ارجاع تشکیل می شود.

وی گفت: خدمات بهداشت دهان و دندان در گذشته فراموش شده و مورد غفلت بود.

در این زمینه از شاخص های سلامت دندان عقب هستیم.

البته طرح مدارس بدون پوسیدگی دندان در هفت استان شروع شده و امیدارم بزودی جشن مدارس بدون پوسیدگی دندان را برگزار کنیم.

جشن مدارس بدون پوسیدگی دنداننمکی افزود: تاکنون یک میلیون و 200 هزار دانش آموز تحت آموزش، مراقبت و خدمات ترمیمی دندان قرار گرفته اند و برای گسترش خدمات دندانپزشکی 3700 یونیت و 3700 دندانپزشک نیز در مراکز دولتی با همکاری بخش خصوصی با تعرفه اندکی بالاتر از دولتی خدمات دندانی به مردم ارائه خواهند داد و این خدمات برای کودکان و زنان باردار رایگان است.

وزیر بهداشت ادامه داد: شاخص های مراکز بهداشت را بازنگری می کنیم قرار نیست تعداد مراکز بهداشتی در سیستان و بلوچستان با مدل مازندران اداره شود.

جایی که کپرنشین ندارد مگر می شود بگوییم چون میزان جمعیت به حد نصاب نرسیده مرکز بهداشت نمی گذارم.

وی گفت: موضوع بیماریهای غیرواگیر جدی است و از 385 هزار مرگ سالانه 323 هزاز مرگ ناشی از بیماری های غیر واگیر است اما نمی توانیم از بیماری های واگیر غفلت کنیم هنوز مالاریا، سل و سالک در نقاطی از کشور وجود دارد و خطر آن هست.

در شرق اصفهان سالک وجود دارد و خطر مالاریا در جنوب کرمان و استان سیستان و بلوچستان رفع نشده است.

با وحود سیل اخیر باید بیشتر مراقب باشیم سم پاشی اکنون فایده ندارد و باید از 15 اسفند شروع شود و در جاهای سردتر از 15 فروردین اقدام کنیم.

نمکی گفت: در مورد ویروس کرونا نمی توانیم تضمین بدهیم بیماری وارد نمی شود یا درهای کشور را نمی توانیم ببندیم اما باید آماده باشیم و مردم را آگاه کنیم.

این بیماری تاکنون سه هزار مبتلا در چین و بیش از 80 مرگ داشته است.

نمکی ادامه داد: این میزان ابتلا به بیماری در چین بحران ایجاد کرده در حالی که از ابتدای مهر تاکنون 58 هزار بیمار تنفسی به مراکز بهداشتی مراجعه کرده اند.

13 هزار و 200 نفر بستری شدند و کمتر از 120 فوتی داشت.

وزیر بهداشت افزود: امسال موفق به حذف سرخک در کشور شده ایم و گواهی خذف سرخک را از سازمان بهداشت جهانی دریافت کردیم.

در مورد مالاریا با توجه به سیل اخیر در جنوب شرقی کشور باید بیشتر مراقب باشیم چون مخزن پشه این بیماری وجود دارد و هم مهاجران ورودی مبتلا به این بیماری را در کشور داریم.

توسعه خانه های بهداشت عشایر و خدمات بهداشت در حاشیه شهرهانمکی از ایجاد خانه های بهداشت عشایری در کشور خبر داد و گفت: باید قبل از کوچ عشایر این خانه ها در مراکز کوچ رو برای عشایر ایجاد شود.

خدمات بهداشتی به حاشیه شهر ها نیز باید تقویت شود در حاشیه شهرهایی مثل اهواز، مشهد و زاهدان جمعیت زیادی زندگی می کند که از خدمات بهداشتی محروم هستند البته به این افراد فقط نباید در کالید بخش حاشیه ای باشد زیرا تردد این افراد به مرکز شهرها نیازمند خدمات جامع است.

طوفان سالمندی در راه است وزیر بهداشت افزود: مساله مهم دیگر طوفان سالمندی است که در راه است و افزایش طول عمر اگر بدون توجه به کیفیت زندگی باشد در آینده انبوه سالمندان افسرده و بیمار مواجه می شویم که توان پاسخگویی به آنها را نخواهیم از هم اکنون باید با بهبود خدمات بهداشتی و توانبخشی برای داشتن سالمندانی سر حال و سالم اقدام کنیم.

وی ادامه داد: مسئولان حوزه درمان باید بیش از گذشته به بیماران بستری سرکشی کنند بعضی جاها واقعا در این زمینه بد عمل می شود و مردم ناراضی هستند، اگر به مشکلات آنان توجه نکنیم نه تنها نارضایی ها و هزینه ها افزایش پیدا می کند بلکه روز قیامت نیز نمی توانیم جوابگوی مردم باشیم.

استقرار نسخه نویسی الکترونیکوزیر بهداشت گفت: همین امروز باید کمیته پایش مراکز درمانی تشکیل شود.

نباید اجازه دهییم بیماران برای دارو و لوازم پزشکی در داروخانه های شهر سرگردان شوند، نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک باید در همه مراکز اجرا شود.

10 هزار داروخانه اکنون بالقوه به این سیستم متصل هستند اما برخی دانشگاههای علوم پزشکی در اجرای این برنامه عقب هستندنمکی ادامه داد: از این پس به دانشگاهها از نظر اجرای نسخه الکترونیک امتیاز می دهیم.

کمیته نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک نیز تشکیل می شود تا جلوی تجویزهای بی مورد گرفته شود به خصوص اجرای پرونده الکترونیک سلامت و نوبت دهی الکترونیک در دانشگاههای علوم پزشکی پایش و امتیازدهی می شود.

سی تی اسکن های اضافه برای چیست؟وی گف: باید جلوی تجویزهای بی مورد استنت قلب و تصویربرداری های بی مورد گرفته شود، چرا بیماران به متخصص ارجاع نمی شود و هر جا سی تی اسکن هست بلافاصله برای مریضی که با سردرد مراجعه کرده سی تی اسکن نوشته می شود این ها از بین بردن منابع کشور است.

کمیته ای باشد چرا این قدر استنت قلب می گذاریم، گزارش دهید هزینه کرد چقدر فایده داشت، بیمه سلامت هم نظارت کند.

نمکی افزود: چرا خدمات درمانی در مناطق محروم و شهرستانها باید به گونه ای باشد که بیماران به تهران بایند و جلوی بیمارستان امام(ره) چادر بزنند حتما خدمات لازم را دریافت نکرده اند.

ممکن است دلال هایی هم باشند اما برای بیمارستانهای خصوصی است.

وی گفت: روسای بیمارستانها دولتی تا 10 اسفند ماه باید گزارش دهند که چند درصد تخت های آنها خالی است.

قرار نیست مرکزی تعطیل شود اما باید فکری کنیم که بهره وری بالا برود.

هر پرواز آمبولانس هوایی 12 میلیون تومانوزیر بهداشت افزود: دلیل ندارد چون مد شده است در هر جایی آمبولانس هوایی تاسیس کنیم هر پرواز آمبولانس هوایی 12 میلیون تومان برای وزارت بهداشت هزینه دارد باید از کارهای پوپولیستی خودداری کنیم و به جای آن خدمات الکترونیک مانند تله مدیسین( پزشکی از راه دور) و آموزش از راه دور را گسترش دهیم.

وی گفت: سال گذشته در چهارشنبه سوری، 67 درصد کاهش حادثه داشتیم امسال باید برنامه جامع تری داشته باشیم و به جای بگیر و ببنند با آموزش مهربانه به مردم جلوی حوادث را بگیریم و کاری کنیم که مردم چهارشبه سوری و نوروز شاد و آرامی داشته باشند.

متخصصان در تعطیلات نوروز فرار نکنندوزیر بهداشت ادامه داد: یکی از گلایه های مردم این است که پزشکان متخصص در ایام نوروز تا 13 فروردین فرار می کنند و حضور ندارند مسئولان درمان استانها باید کشیک متخصصان را طوری مدیریت کنند که این پزشکان در ایام نوروز حضور داشته باشند و کار به دست انترن ها و رزیدنت ها نیافتد.

نمکی افزود: در حوزه دارو فعالیت قرارگاه دارویی بسیار موفق بوده و قابل تقدیر است و با وجود قلدری های آمریکا که بر سرچشمه های مبالات بانکی نشسته، وضع دارو نه تنها از پارسال بلکه از بسیاری از سال های گذشته بهتر است و قول می دهم که تا شهریور 99 کمبود اساسی دارو نداشته باشیم.

نمک گیر کردن پزشکانوی ادامه داد: ممکن است یک دارو به خاطر بدهی به شرکت، پخش یک دارو را نداشته باشد یا پزشکان به سبب عادت کردن به تجویز داروی خارجی یا مسافرت هایی که شرکتهای دارویی خارجی به آنها می دهند نمک گیر شده باشند و همچنان یک داروی خارجی که تولید داخل دارد را تجویز کنند.

این کار خلاف است و اول به آنان تذکر داده می شودو اگر تکرار شود با آنان برخورد جدی می شود.

البته اکثر پزشکان از صنعت دارویی کشور حمایت می کنند.

وزیر بهداشت گفت: باید جلوی قاچاق دارو به خصوص در استانهای مرزی گرفته شود، دلیل ندارد چون انسولین در ایران با یارانه دولتی کمتر از 40 هزار تومان و در کشورهای همسایه 280 هزار تومان است این دارو قاچاق شود و بدون مزد و منت یارانه دارو را به دیگران بدهیم.

ارز 4200 تومانی دارو می ماندنمکی ادامه داد: سال آینده همچنان ارز 4200 تومانی دارو می ماند اما باید مدیریت کنیم که این یارانه به دست بیماران برسد.

وی گفت: نظارت بر تولیدات غذایی باید جدی تر شود.

در مورد همین ماجرای کیک های آلوده باید مشخص شود افرادی بیرون کارخانه ای قرص ها جاسازی می کردند که بازداشت شدند اما نظارت ها باید تقویت شود.

وزیر بهداشت اضافه کرد: افزایش جمعیت یکی از دغدغه های مسئولان و مقام معظم رهبری است.

این نگرانی جدی است به همین علت دستورالعمل تقویت و حمایت از مراکز ناباروری و مراقبت از مادران باردار ابلاغ شده و اگر جایی مشکل وجود دارد مسئولان دانشگاههای علوم پزشکی اعلام کنند تا به سرعت رفع شود.

وی گفت: موضوع سقط های غیر قانونی باید با جدیت دنبال شود و در این زمینه نیازمند کمک دستگاههای دیگر هستیم.

همه دستگاهها باید به کمک کند تا رشد جمعیت کشور به سمت منفی شدن نرود.


کلید واژه ها: ویروس کرونا - سرماخوردگی - کرونا - ویروس - علوم پزشکی - درمان و آموزش پزشکی - بیماری ها - بستری - پزشکی - کشور - نمکی - بیماری - آموزش پزشکی - بیمارستان - سعید نمکی - چینی - علوم - سه شنبه - ارتباط - آزمایش - آلمانی - مراقبت - اقتصاد - کمبود - اجلاس - همایش - درمان - اداره - آموزش - خارجی

آخرین اخبار سرویس:
فیلم| وزیر بهداشت: پیک اصلی کرونا در هفته آتی است

شمار فوتی های کرونا در قم به 20 نفر رسید

هشدار؛ خطر زباله های عفونی حاوی ویروس کرونا را جدی بگیرید

مبتلایان کرونا به 388 نفر رسید/ 34 نفر فوتی و بهبودی 73 بیمار

شیوع ویروس کرونا بسیار سریع است

شهاب حسینی پس از دریافت نشان شوالیه چه گفت؟

ضدعفونی مکانهای شلوغ و ناوگان حمل و نقل عمومی در مهاباد

متوسط سن مبتلایان به کرونا در خوزستان 52 سال است

آمادگی بسیج جامعه پزشکی در مقابله با کرونا/ فعالیت بسیج پزشکی در مراکز درمانی

شمار کرونایی ها در شیراز به 9 نفر رسید

آمادگی کامل شهرستان اسدآباد برای مقابله با ویروس کرونا

7 برابر نیاز کشور شوینده و 3 برابر هم الکل تولید می کنیم

زینک پلاس و خواص شگفت انگیز آن

ضدعفونی کردن مسجد جمکران و بیمارستان امام رضا (ع) در قم

هشدار کارشناسان | افزایش خطر ابتلا به ویروس کرونا با شستن زیاد دست ها

آخرین وضعیت تنها بیمار مبتلا به کرونا در یاسوج

چین: 36 هزار مبتلا به کرونا درمان و ترخیص شده اند

چین: 36 هزار مبتلا به کرونا درمان و ترخیص شده اند

عکس | اتفاق عجیبی که روز گذشته در سیرجان رخ داد

ملاقات در بیمارستان امام خمینی اهواز لغو شد

آخرین اخبار کرونا در کهگیلویه و بویراحمد؛از 2 هفته سرنوشت ساز تا راه اندازی آزمایشگاه مرجع در یاسوج

آخرین وضعیت بیماری کرونا در سیستان وبلوچستان

وزیر بهداشت: تعطیلی تمام مدارس کشور تا دوشنبه/ هفته آینده پیک بیماری کرونا و هفته سختی است/ کاهش ساعت کاری ادارات

همدان به عنوان استان پیشرو در تدوین سندبرنامه جامع سلامت معرفی شد

مراکز روزانه آموزشی - توانبخشی بهزیستی همدان تعطیل شد

ملاقات در بیمارستان امام خمینی اهواز لغو شد

افزایش تعداد مبتلایان کرونا در اصفهان به 10 نفر

واکنش «مهراب قاسمخانی» به ابتلای مسئولین به کرونا!

ویروس کرونا در چه سطح هایی بیشتر زنده می ماند؟

تعطیلی مدارس فارس سه روز دیگر تمدید شد

تلاش کارکنان شهرداری برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

تمهیدات ویژه «رادیو» برای مقابله با «ویروس کرونا»

پنجمین محموله کیت های تشخیصی وارد ایران شد

فعالان صنایع برای مقابله با کرونا وارد میدان شوند

آغاز خط تولید مایع ضدعفونی کننده در بابل

نتیجه آزمایش کرونای 10 بیمار جدید در استان اصفهان مثبت اعلام شد

راه اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در کرمان

کرونا آبادان را قرنطینه کرد

آمار مبتلایان جدید به کرونا در کدام استان ها در بیشتر است؟

بهبود 400کرونایی در گیلان

تولید کیت تشخیص کرونا در کشور

هفت نفر در اردبیل به کرونا مبتلا هستند

اتفاق عجیبی که روز گذشته در سیرجان رخ داد/ عکس

اجازه ندهیم «کرونا» کشور را به تعطیلی بکشاند

جانباختن 20 نفر بر اثر ابتلا به کرونا

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز :متوسط سن مبتلایان به کرونا کووید خوزستان 52 سال است

کرونا؛ کدام سن بیشتر در معرض خطر است

کرونا جان رامین عزیزی فر دومین پرستار فداکار را گرفت + عکس

تعطیلی مدارس فرصتی برای آموزش مجازی است

هفت نفر در اردبیل به کرونا مبتلا هستند

شمار مبتلایان به کرونا ویروس در مازندران به 17 نفر رسید

ضرورت راه اندازی فوری دو بیمارستان لنگرود و تالش

شمار کرونایی ها در شیراز به 9 نفر رسید/ بهبود کامل یک مبتلا

افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در اصفهان به 10 نفر

مدارس استان سمنان تا 12 اسفند ماه تعطیل شدند

دانشگاه علوم پزشکی: 7 نفر در اردبیل به کرونا مبتلا هستند

پذیرش سرپایی بیماران توسط مراکز خدمات جامع سلامت قم آغاز شد

تولید روزانه 200 هزار ماسک در قم آغاز شد

7 برابر نیاز کشور شوینده و 3 برابر هم الکل تولید می کنیم

دانشگاه علوم پزشکی: 7 نفر در اردبیل به کرونا مبتلا هستند

اتفاق عجیبی که روز گذشته در سیرجان رخ داد/ عکس

پیام شهروند مازندرانی به مسافران جاده های شمال +عکس

ضدعفونی کردن اماکن عمومی شهر یاسوج آغاز شد

تعطیلی مدارس فرصتی برای آموزش مجازی است

مبارزه با کرونا نیازمند همکاری همه با فرمانداری و بهداشت مبارکه است

تامین دو هزار لیترالکل ازسوی شرکت کشت وصنعت نیشکرهفت تپه

هفت نفر در اردبیل به کرونا مبتلا هستند

پنجمین محموله کیت های تشخیصی وارد ایران شد+تصاویر

3 مورد جدید کرونا در بریتانیا/ 2 نفر از ایران رفته اند

ویروس کرونا ممکن است تا فروردین و یا اردیبهشت وجود داشته باشد

هفته نسبتا سختی را در پیش داریم

میمون های کرونایی ناجی انسان ها می شوند!+ عکس

کاهش سلامت روان جامعه؛ معضلی خطرناک/ چگونه اضطراب ناشی از کرونا را مدیریت کنیم؟

شمارش معکوس: ایران از ساخت داروی قطعی ویروس کرونا در آینده نزدیک خبر داد

افزایش تعداد مبتلایان کرونا در اصفهان به 10 نفر

شمار مبتلایان به کرونا ویروس در مازندران به 17 نفر رسید

اتفاق عجیبی که روز گذشته در سیرجان رخ داد/ عکس

تعطیلی مدارس اصفهان طی 3 روز آینده

تولید مایع ضدعفونی در جاجرم

ضرورت ایجا آزمایشگاه تشخیص کروناویروس در اردبیل

اهم اقدامات بهزیستی برای پیشگیری از شیوع کرونا در مراکز تحت پوشش

نوشیدنی های طبیعی برای پاکسازی کلیه ها

دانشگاه علوم پزشکی کرمان: ویروس کرونا ممکن است تا فروردین و یا اردیبهشت وجود داشته باشد

73 نفر از مبتلایان کرونا ترخیص شدند/ فوت 34 نفر

آمار مبتلایان جدید به کرونا در کدام استان ها در بیشتر است؟

«کرونا» به بلاروس رسید/ ابتلای یک دانشجوی ایرانی

افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان

مدارس از شنبه تا دوشنبه تعطیلند

بهبودی سه بیمار مبتلا به کرونا در البرز

آمادگی کامل امکانات بهداری و بیمارستانی ارتش/ هیچ موردی از ابتلا به کرونا در پادگان های ارتش وجود ندارد

ضدعفونی کردن اماکن عمومی شهر یاسوج آغاز شد

بهبود 400 کرونایی در گیلان

ثبت دومین بیمار کرونایی در کردستان

ضدعفونی و گند زدایی معابر شهر یاسوج به زودی

بسیج همگانی برای مقابله با کرونا

دانشگاه علوم پزشکی کرمان: ویروس کرونا ممکن است تا فروردین و یا اردیبهشت وجود داشته باشد

یکه تازی کرونا در فضای مجازی البرز

آمار ابتلا به کرونا در مازندران به 17 نفر رسید

نتیجه آزمایش 2 بیمار مشکوک به کرونا در کنگاور منفی است

توزیع انبوه لوازم ضدعفونی و ماسک از شنبه در اردبیل

نمکی: موردی از ویروس کرونا در یزد و هیچ شهری در کشور نداشته ایم

نمکی: موردی از ویروس کرونا در یزد و هیچ شهری در کشور نداشته ایم