مطالب مرتبط:
سلامت آموزش و پرورش با ارزیابی های سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی تعیین می شود
دانش آموزان و معلمان جهت گیری انقلابی را از سازمان برنامه ریزی درسی مطالبه می کنند
سلامت آموزش و پرورش با ارزیابی های سازمان پژوهش تعیین می شود
دانش آموزان و معلمان جهت گیری انقلابی را از سازمان برنامه ریزی درسی مطالبه می کنند
سلامت آموزش و پرورش با ارزیابی های سازمان پژوهش تعیین می شود
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 7 بهمن 1398 ساعت 15:352020-01-27سياسي

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی قلب آموزش وپرورش است


وزیرآموزش وپرورش در دیدار با کارکنان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به تغییر و تحولات پرشتاب در دنیا اظهار کرد: زمان نداریم که نوید انتظار یک دهه دیگر را برای اصلاح و بهتر شدن بدهیم لذا باید برای نیازهای واقعی جامعه حرفی برای گفتن داشته باشیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در دیدار با کارکنان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، بابیان اینکه یک مجموعه برای زنده بودن و مؤثر بودن نیازمند انگیزه است، اظهار کرد: در این جلسات مقررشده تا گفت وگو با تمام همکاران صورت بگیرد اما عملاً این امکان سلب شده است و از اینکه که نتوانستم سخنان همه شما را بشنوم، ناراحت هستم چراکه به شدت علاقه مند شنیدن دیدگاه همکاران هستم و شما تجربیات ارزشمند و دانش متفاوت تری دارید که کمک کننده است.

وزیرآموزش وپرورش با اشاره به چند گزاره کلیدی، اظهار کرد: برای ایجاد انگیزش راه های متعددی وجود دارد.

در انسان ها با توجه به فهم، درک و دانش آن ها انگیزه ایجاد می شود و پایداری انگیزه ها متفاوت است.

یکی از راه های انگیزه بخشی معنا داشتن است و کار کردن در حوزه معنایی فوق العاده تأثیرگذار است چراکه موجب می شود تا پایداری انگیزه در آن مجموعه افزایش یابد و البته آرمان نیز باید داشته باشند.

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از حیث ظرفیت بالقوه بالاترین ظرفیت معنایی را دارد و به تعبیری قدرتمندترین و سرمایه دارترین بخش آموزش وپرورش همین سازمان است.

تهی شدن انسان ها از معنای زندگی یکی از آفت های زندگی مدرن است وزیرآموزش وپرورش با اشاره به آیه ای از قرآن کریم، گفت: خداوند به قومی تمکنی داده است که به قوم دیگر آن را نداده است و برای آن ها سمع، بصر و فواد قرار داده است که شنیدن، دیدن و ادراک کردن است.

این ویژگی ها به تمام انسان ها و در زمان تولد به آن ها داده می شود و اینکه قومی تمکنی دارد در حقیقت امکان برنامه ریزی برای سمع دیگران است و هیچ تمکنی بالاتر از تمکن در هستی نیست و هیچ شرافتی بالاتر از آن نیست چراکه عرصه خطیر و مهمی است و اینجا عرصه کار انبیا است.

حاجی میرزایی بابیان اینکه در ازای هر برخورداری باید پاسخی وجود داشته باشد، گفت: یکی از آفت های زندگی مدرن در کنار امتیازاتی که دارد تهی کردن عرصه ها از معنا است و به تدریج انسان ها را از محتوای کار دور می کند و وقتی انسان از کاری دور شود به ابزار و مهره تبدیل می شود که آن کار معنایی ندارد و فقط کسب درآمد است.

حاجی میرزایی گفت: هرچند مهم ترین وجه کار تأمین معیشت است اما سرآمد کردن انسان و آشکار کردن ظرفیت های عظیم و بالقوه وی نیز از وجوه مهم کار است.

روزمرگی در کارها باعث عدم تاثیر وجه عمیق و سازنده کارها می شود حاجی میرزایی بابیان اینکه متأسفانه چنین کاستی مجموعه ما را فراگرفته است، گفت: در کار و فعالیت ها گرفتار روزمرگی شده ایم و این موجب می شود تا کار وجه عمیق و سازنده خود را نداشته باشد.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اینکه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی قلب آموزش وپرورش است، اظهار کرد: قلبی کارآمد است که تغذیه کننده است و حرکت داشته باشد و دائماً پمپاژ کند و خون را به جریان بیندازد و شادابی به وجود آورد و سلامتی را تضمین کند.

بنابراین سلامت سیستم آموزش وپرورش با معاینه فنی و بالینی این سازمان سنجیده می شود و اگر جای دیگری کاستی وجود دارد در این سازمان باید جست وجو کرد.

وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه سازمان باید تغذیه کننده این وجه باشد، گفت: در حال حاضر سؤال اصلی این است که تا چه حد تغذیه کننده هستیم و اگر این مجموعه نتواند پیوندهای خود را با ارکان نظام آموزشی برقرار کند در حقیقت نتوانسته نقش خود را به خوبی ایفا کند.

حاجی میرزایی بابیان اینکه چه چیزی و چگونه آموزش و یاد می دهیم در این سازمان تعیین می شود، اظهار کرد: نظام سنجش بخش کوچکی از کار را می سنجد و اگر قرار باشد تمام بخش ها وارد مفاهیم عمیق تر شود و اینکه بدانیم تا چه حد می توانیم بگوییم عناصری وارد جریان یادگیری شده است این کار از طریق سنجش میسر است لذا باید مرکز سنجش و پایش کیفیت بیشتر درگیر شود.

وزیرآموزش وپرورش بابیان اینکه باید با ریتم زندگی هماهنگ شویم، گفت: در حال حاضر با تغییرات و تحولات پرشتابی مواجه هستیم و زمان آن را نداریم که نوید انتظار یک دهه دیگر را بدهیم لذا باید برای نیازهای واقعی جامعه حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه چرا آموزش وپرورش با مشکلات عدیده ای روبه رو است، اظهار کرد: باید معنا و اثر داشته باشیم و اگر به مسائل جامعه پاسخ دادیم به ما اقبال می شود و ما باید مهم باشیم تا دیگران نتوانند ما را نبینند.

وزیرآموزش وپرورش با اشاره به دوره ای که در سازمان نهضت سوادآموزی خدمت کرده است، گفت: در آن دوران گفته شد اگر نهضت سوادآموزی حرفی برای فقر سواد جامعه ندارد، تعطیل شود چراکه نهضت سوادآموزی به وجود آمده است تا درد جامعه را کم کند و ما هم اگر می توانیم به نیاز جامعه پاسخ بدهیم باید ادامه دهیم و در غیر این صورت طبق سنت الهی مجموعه ای که نمی تواند به جامعه پاسخ دهد به حاشیه رانده خواهد شد.

باید سند تحول را به صورت قابل فهم برای دانش آموزان، معلمان و اولیا بیان کنیم وزیرآموزش وپرورش بابیان اینکه باید برای مسائل همین امسال جامعه حرف برای گفتن داشته باشیم، اظهارکرد: در این صورت می توانیم اثر خود را آشکار کنیم و اینکه انواع سندها را داشته باشیم فایده ای ندارد و البته با تلاش هایی که شده سند تحول برای جامعه قابل فهم شده است.

وی بابیان اینکه باید از سند تحول بنیادین حرفی گفته شود که با جامعه دانش آموزان، معلمان و اولیا ارتباط پیدا کند، گفت: باید به اینکه مدرسه بخشی از محله و محله بخشی از مدرسه است معنا دهیم و این مفاهیم را برقرار کنیم.

آنچه در سند تحول بنیادین آمده است نیاز امروز و فردای ما است و باید آن را مورد عمل قرار دهیم و البته باید با لایه های پایین تر ارتباط برقرار کند.

گفتمان از فهم و عزم مشترک پیرامون یک موضوع شکل می گیرد حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: گفتمان با سخنرانی به وجود نمی آید چراکه گفتمان از فهم و عزم مشترک پیرامون یک موضوع شکل می گیرد لذا باید سند تحول را طوری بگوییم که برای دانش آموزان، معلمان و اولیا قابل فهم و جذاب باشد.

وی افزود: تمام امیدها برای تحول نظام تعلیم و تربیت را در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی جست وجو می کنیم و این اتفاق در میدان عمل امکان پذیر است لذا اینکه چه چیزی باید به جامعه آموزش داده شود تا انسان را در برابر مخاطرات ایمن و مصونیت می دهد در اینجا پیگیری می شود.

حاجی میرزایی تصریح کرد: جامعه آن گونه عمل می کند که آموخته است و اگر امروز عمل جامعه خوب است یعنی ما خوب اقدام کرده ایم و اگر این چنین نیست کار ما خوب نبوده است.

وزیرآموزش وپرورش بابیان اینکه تفاوت و تمایز کلیدی بین آموزش وپرورش و بخش های دیگر است، گفت: مشروعیتی که آموزش و پرورش در جامعه و بین مردم دارد به مقداری است که سایر بخش ها ندارند لذا خانواده ها با اطمینان خاطر فرزندانشان را به ما سپرده اند.

آموزش وپرورش امکان برنامه ریزی دارد و مناسب ترین و مؤثرترین وقت را در اختیار داریم چراکه دانش آموزان در بهترین سن و ساعت های زندگی شان را در مدرسه هستند و ارتباط در مدرسه به صورت چهره به چهره است.

وزیرآموزش وپرورش در پایان بابیان اینکه مسئولیت سنگینی در نظام تعلیم و تربیت کشور داریم، گفت: تحولات و تغییرات نظام آموزشی در دهه های مختلف منجر به تحول نشده است و ما باید تلاش کنیم تا سند تحول بنیادین روی کاغذ باقی نماند چراکه جامعه، اسلام، انقلاب و حیات سیاسی و اجتماعی، عزت و اقتدار ما به این تحول نیازمند است.

شایان ذکر است در این نشست تعدادی از مدیران و کارشناسان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، به بیان پیشنهاد ها و نظرات خود پرداختند و چالش ها و فرصت های موجود را به گفت وگو گذاشتند.


کلید واژه ها: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی - آموزش وپرورش - برنامه ریزی - وزیرآموزش وپرورش - آموزش - حضرت فاطمه زهرا سلام الله - شهادت حضرت فاطمه زهرا - سازمان - آموزشی - برنامه - محسن حاجی میرزایی - زمان - پژوهش - کارکنان - حضرت فاطمه زهرا - تغییر و تحولات - حاجی میرزایی - دیدار - فاطمه زهرا - حضرت فاطمه - صبح امروز - نیازمند - میرزایی - ارزشمند - تجربیات - گفت وگو - انتظار - انگیزه - متفاوت - دیدگاه

آخرین اخبار سرویس:
برای ریاست مجلس دوازدهم این 4 نفر رقابت می کنند

استفتا از آیت الله شبیری زنجانی درباره پیشگیری از بیماری کرونا

ببینید | مصطفی میرسلیم: در مجلس هم می گویم:«اینو چی می گی؟»

قالیباف، نماینده چنددرصد تهرانی هاست؟

سرنوشت نمایندگان فعلی مجلس | چند نماینده در مجلس ماندنی شدند؟

برای ریاست مجلس دوازدهم این 4 نفر رقابت می کنند

معاون جدید حشدالشعبی به راه مقاومت ادامه می­ دهد/ خون شهیدان قاسم سلیمانی و المهندس این زمین پاک را آبیاری خواهد کرد

ابراز همدردی یونان با ایران و ترکیه در پی وقوع زلزله

کرونا | برگزاری نمایشگاه بین المللی محیط زیست به تعویق افتاد

«رقص دلفین ها»؛ کتابی درباره خاطرات سرهنگ هوانیروز

سامانه سعیر؛ دستان توانمند نیرو های مسلح در حفاظت از آسمان ایران

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه 5 اسفند 98

صفحه اول روزنامه های دوشنبه 5 اسفند98

استاندار خراسان رضوی از حضور پرشور مردم در انتخابات قدردانی کرد

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز دوشنبه

دانشگاه سیستان و بلوچستان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل شد

دلیلی ساده و روان برای اثبات وجود خدا

بررسی نقش مثبت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در اقتصاد ایران

«نه» بزرگ مردم به اصلاح طلبی!!!

منتخبی که میزان رأی به او الهام شده بود!

حدیث روز | بیماران بخوانند

قرنطینه نیستم/ تست ‎کرونا از من نگرفته اند

دلایل پیروزی «سندرز» در ایالت نوادا/ سناریوی ترامپ برای به دام انداختن دموکرات ها/ تاثیر انفعال اوباما بر وضعیت لیبرال ها

اینستکس بی خاصیت شده است

سرنوشت 2 خلبان جنگنده سعودی در زمان مناسب اعلام می شود

بُدو بُدو رای بده بنزین مجانی بگیر!+عکس

شناسایی حوزویان خلاق و نوآور فراخوان شد

«آمدنیوز» چگونه به اتاق فرماندهی جریانات ضد انقلاب تبدیل شده بود؟ + فیلم

تقدیر استاندار لرستان از حضور پرشور مردم و برگزارکنندگان انتخابات

تعطیلی مدارس برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بوده است

نظر وزیر بهداشت درباره قرنطینه شهر های درگیر کرونا

قطعی شدن خط اعتباری فاینانس 630 دستگاه واگن برای متروی پایتخت

دانلود آهنگ جدید باربد بنام حس ناب

بُدو بُدو رای بده بنزین مجانی بگیر!+عکس

مدارس و دانشگاه های استان های درگیر با کرونا تا پایان سال تعطیل شوند

لغو جلسه امروز مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی

ویروس کرونا عضو شورای شهرتهران را به بیمارستان کشاند!

زمان برگزاری کنکور دکتری 99 تغییر کرد

مردم با حضورشان در پای صندوق های رأی نشان دادند که پای انقلاب ایستاده اند

تأسف آقای خواننده از کنسل شدن کنسرت هایش/ عکس

نتیجه انتخابات مجلس خبرگان تهران اعلام شد

توصیه پیامبر (ص) درباره چگونگی طراوت و شادابی بدن

افتتاح مجتمع ویژه، گامی مثبت در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی است

انتخاب آیت الله دژکام به عنوان نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری

بوگدانف: هدف آمریکا از ترور ژنرال ایران بی ثبات کردن منطقه بود

آمار عجیب از آرای باطله انتخابات در تهران و یزد

پاسخ تست کرونای محسن هاشمی مشخص شد

«غنی» دستور برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری را صادر کرد

قدردانی سردار اشتری از کارکنان نیروی انتظامی

دردسر کرونا برای نمایندگان مجلس/دمای بدن در مبادی ورودی پارلمان کنترل می شود

بوگدانف: هدف آمریکا از ترور ژنرال ایران بی ثبات کردن منطقه بود

افتتاح مجتمع ویژه، گامی مثبت در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی است

چهره همیشه خندان خانم بازیگر/ عکس

اولین نمونه کیت ایرانی تشخیص کرونا تولید شد

ویدئو/ دریافت جایزه زنان موفق جهان اسلام توسط نرگس آبیار

ایران در مسکو به دنبال گسترش همکاری با سازمان همکاری شانگهای

چهره همیشه خندان خانم بازیگر/ عکس

فال روزانه 05/ 12/ 1398

قهرمان پور: ریسک ایران در تعاملات بیمه ای و مالی جهان افزایش می یابد

واکنش میناوند به استوری جعلی منتسب به او

مهاجم اسلام هراس و قاتل متروی پورتلند محکوم شد

بستری شدن یکی از اعضای شورای شهر تهران

تعطیلی نمایشگاه های کتاب در برخی استان های کشور

افشای دروغ ضدانقلاب درباره جلسه خارج فقه مقام معظم رهبری

لاریجانی: اتحادیه اروپا درباره توافق هسته ای فقط حرف می زند

پاسخ جالب محسن هاشمی به طعنه یک مخاطب +عکس

فرصت پیش رو+فیلم

تشکیل اتاق تبادل خبر خبرنگاران سلامت در وزارت بهداشت

برگزاری مجازی کلاس های دانشگاه تهران

وقتی «بهنوش بختیاری» قدر عافیت ندانست

قطعی شدن خط اعتباری فاینانس 630 دستگاه واگن برای مترو پایتخت

حوا علم نورستانی و امضایی که قدرت تعیین و تصویب دارد

تکذیب ابتلای 4 دانشجوی تربیت مدرس به کرونا

دستورات مهم جهانگیری برای مقابله با ویروس کرونا

فرق بحران کرونا با سیل و زلزله چیست و اعتماد عمومی چه نقشی در کنترل آن دارد؟ /فرصت طلایی که از دست رفت/حامیان اصلاح طلبان به میدان نیامدند

پاسخ جالب محسن هاشمی به طعنه یک مخاطب +عکس

رونمایی انصارالله از 4 سامانه دفاع هوایی جدید

استفاده تجاری از ملک مسکونی چه مجازاتی دارد؟

هشدار قانونی به انتشار دهندگان اخبار جعلی پیرامون بیماری کرونا

ثبت 3 مورد مشکوک به «کرونا» در افغانستان

هر کدام از 1259 کاندیدای تهران چه تعداد رای گرفتند؟

ارائه پلتفرمی برای تشخیص بدافزارها/امکان شناسایی منشا انتشار ویروس ها در کشور فراهم شد

ساماندهی دستفروش ها به کجا رسید؟

جای خالی شاخص و ارزیابی در رسانه ها و مجلس + فتوگراف «از تبلیغات تا انتخابات مجلس یازدهم در مازندران»

منتخبان از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات مردم فروگذار نکنند

تاکید ظریف بر اهمیت حفظ برجام در دیدار با وزرای خارجه اتریش و هلند

لیست عجیب یکی از شهروندان درباره انتخابات

مبارزه با ویروس منفی نگری به سبک خانم بازیگر

بختیار: مجلس یازدهم باید نظامی شفاف برای نظارت در کشور شکل دهد

ماجرای میلیاردری که شهید مدافع حرم شد + عکس

حزب الله: مقاومت بعد از سردار سلیمانی قدرتمندتر شده است

نمایندگان منتخب با شنیدن حرف مردم، فرصت ها و تهدیدهای استان را بررسی کنند

شیف: ترامپ دوباره به آمریکا خیانت کرد 

سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان لرستان منصوب شد

کمک طلاب بیرجندی به سیل زدگان با روزه استیجاری

دانلود آهنگ جدید میلاد رمضانی بنام دلتم بخواد

آخرین وضعیت جسمانی شجریان در بیمارستان

دانلود آهنگ جدید حامد پاشا بنام تنهایی

دانلود آهنگ جدید احسان دریادل بنام ماهی

آخرین وضعیت جسمی شجریان از زبان دوست و فرزندش

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی قلب آموزش وپرورش است

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی قلب آموزش وپرورش است