مطالب مرتبط:
رییس ستاد انتخابات اصلاح طلبان: به طرز بی سابقه ای با کمبود کاندیدا برای بستن لیست مواجهیم /در 158 حوزه انتخابی اساسا رقابتی وجود ندارد
رییس ستاد انتخابات اصلاح طلبان: به طرز بی سابقه ای با کمبود کاندیدا برای بستن لیست مواجهیم /در 158 حوزه انتخابی اساسا رقابتی وجود ندارد
ایرنا نوشت/ رسولی: اصلاح طلبان با کمبود نامزد برای بستن لیست مواجه اند
رسولی: اصلاح طلبان با کمبود نامزد برای بستن لیست مواجه اند
رسولی: اصلاح طلبان با کمبود نامزد برای بستن لیست مواجه اند
-94 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 4 بهمن 1398 ساعت 18:062020-01-24سياسي

به طرز بی سابقه ای با کمبود کاندیدا برای بستن لیست مواجهیم /در 158 حوزه انتخابی اساسا رقابتی وجود ندارد


حسن رسولی، رییس ستاد انتخابات جبهه ائتلاف اصلاح طلبان گفت: جریان اصلاحات به طرز بی سابقه ای در تهران و سراسر کشور با نبود یا کمبود نامزد تاییدصلاحیت شده برای بستن لیست انتخاباتی مواجه است؛ - براساس اعلام وزارت کشور در 158 کرسی رقابتی وجود ندارد.

رییس ستاد مرکزی انتخابات شورای عالی جبهه اصلاح طلبان با اشاره به برگزاری انتخابات متعدد در کشور طی چهار دهه گذشته افزود: در 41 سال گذشته، بار ها و بار ها در مقاطع مهم برای تشکیل و نوسازی نهاد های انتخاباتی به آرای عمومی مراجعه کرده ایم و هم در داخل کشور و هم در بیرون از مرز های ایران، حضور مردم در انتخابات شاخص سنجش مشروعیت و مقبولیت نظام است.

رسولی به صحبت های اخیر رهبری در نمازجمعه تهران اشاره کرد و گفت: همان گونه که به درستی، رهبری روز جمعه فرمودند انتخابات است که کشور را بیمه، اقتدار ایران را تضمین و دشمنان را ناامید می کند و هر منش و روشی که به بی انگیزه شدن مردم برای حضور در پای صندوق های رای و آسیب پذیری رفتار انتخاباتی مردم لطمه بزند، اقدامی در جهت عکس مصالح و منافع نظام است.

وی تصریح کرد: همه دلسوزان جمهوری اسلامی و ایران وظیفه دارند که به این مهم اهتمام بورزند و نرخ مشارکت در این انتخابات را به عنوان یک سنجه معتبر قابل اعتنا در حد متوسط انتخابات های قبلی حفظ کنیم.

این فعال اصلاح طلب با بیان این موضوع که در این مسیر، وظیفه ای بر عهده بخش اجرایی و نظارتی است و نیز انتظاراتی متوجه احزاب و گروه های سیاسی و سایر مراجع موثر در شکلی دهی به افکار عمومی است، اضافه کرد: آنچه که به مسؤولان اجرایی مربوط می شود، فراهم کردن مقدماتی است برای اینکه این انتخابات در کمال آرامش، امنیت و سلامت و به صورت کاملا رقابتی برگزار شود.

رسولی ادامه داد: آنچه به بخش نظارتی و شورای نگهبان مربوط می شود عبارت از این است که در چارچوب قانون، ایفای نقش نظارتی را به گونه ای اعمال کند که باعث تشویق و ترغیب انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان به مشارکت باشد.

وی در خصوص نقش احزاب نیز گفت: احزاب و جریان های سیاسی در این راستا هر چقدر با حفظ اخلاق سیاسی و انتخاباتی اقدام به رقابت سالم و گسترده تر کنند به شادابی و گرمی انتخابات کمک می کند و برقراری رقابت میان احزاب و جریانات سیاسی امری کاملا ضروری و لازم است.

این فعال سیاسی تاکید کرد: لازمه یک انتخابات پرشور و رقابتی وجود رقابت میان جریان ها و احزاب سیاسی است.

رسولی به رقابت سیاسی میان دو جناح عمده سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا در دوران پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در عبور از فیلتر نظارتی، متاسفانه بستر برای این دو جریان به صورت مساوی فراهم نبوده و این فرایندی است که در گذشته به عنوان یک رویه درآمده است.

وی با بیان این موضوع که طی روز های آینده شورای نگهبان نظر نهایی خود را روی لیست ها و نامزد های انتخاباتی اعلام می کند، تصریح کرد: در مجموع، جریان اصولگرا ضمن اینکه ریزش هایی داشته است، اما در کلان، کمترین مشکل را در نامزدگزینی و معرفی داوطلب برای حوزه های انتخابیه دارای یک کرسی و حتی بیش از یک کرسی ندارد.

رییس ستاد مرکزی انتخابات جبهه ائتلاف اصلاح طلبان تصریح کرد: جریان اصولگرا، نه تنها از این جهت با محدودیتی مواجه نیست بلکه کثرت ظرفیت ها الان برای این جریان مشکل ساز شده و شاید اگر نتواند این جریان به یک لیست واحد در سراسر کشور برسد متاثر از فراوانی نامزد های انتخاباتی و به نوعی رقابت درون جریانی است.

رسولی درباره وضعیت جریان اصلاحات گفت: جریان اصلاحات به طرز بی سابقه ای هم در تهران و در سراسر کشور با نبود و یا کمبود نامزد تاییدصلاحیت شده برای بستن لیست انتخاباتی مواجه است به گونه ای که خود وزارت کشور اعلام کرده که از 290 کرسی، در 158 کرسی و حوزه اساسا رقابتی وجود ندارد و در بسیاری از استان ها ما حتی فاقد یک نامزد اصلاح طلب هستیم که بدنه جریان اصلاحات، برای رای دادن به وی راغب باشد.

وی، رویکرد جریان اصلاحات را شرکت در انتخابات عنوان کرد و افزود: جریان اصلاحات بر اساس رویکردی که پیشاپیش اعلام کرده یعنی حضور در انتخابات با حفظ هویت اصلاح طلبی، ستاد انتخاباتی خود را هم مستقر کرده و در مسیر ایفای وظیفه ملی و سیاسی خود مصمم و استوار است، اما همه مولفه های لازم برای تحقق این رویکرد مسؤولانه در اختیار جریان فکری ما نیست.

عضو شورای شهر تهران افزود: به طور کلی سه رویکرد نسبت به وضع موجود در مواجهه با انتخابات وجود دارد؛ جریان ضد انقلاب، تحریم و براندازی را دنبال می کند که پدیده جدیدی نیست و در گذشته هم بوده است.

جریان راضی از وضع موجود از ورود احتمالی به یک میدان رقابت کم یا بی رقیب ابراز شادمانی می کند و رویکرد سوم رویکرد جریان اصلاحات است که میان این دو رویکرد قرار دارد و صندوق رای و حضور در انتخابات را به عنوان "مدنی ترین" رفتار سیاسی سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.

رسولی یادآور شد:هر چند فرصت ناکافی است، اما امیدوارم در فرصت باقی مانده با تجدید نظر شورای نگهبان، فضا به گونه ای آماده شود که بتوانیم با رویکرد اصلاح طلبانه در همه 207 حوزه انتخابیه سراسر کشور دارای نامزد باشیم و از این طریق برای بسیج بدنه اصلاحات برای شرکت در انتخابات اقدام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر خدای ناکرده این شرایط فراهم نشود به احتمال بسیار ناگزیر خواهیم بود که فقط در حوزه هایی که دارای نامزد هستیم به نشاط سیاسی و انتخاباتی کمک کنیم و در حوزه هایی که فاقد نامزد تاییدشده هستیم طبیعتا کاری از ما ساخته نیست و تکلیفی هم بر عهده خودمان متصور نیستیم.

این فعال اصلاح طلب افزود: شخصا امیدوارم و انتظار دارم که مسؤولان ارشد کشور به ویژه بخش های مربوط به امنیت ملی در مواجهه با شرایط نامطلوب داخلی پس از حوادث اخیر و نیز در مواجهه با شرایط نه چندان مطلوب بین المللی به جمعه دوم اسفندماه به عنوان یک فرصت مناسب برای تقویت امنیت و منافع ملی نگاه کنند و برای بهسازی آرایش انتخاباتی به نحوی که امکان برگزاری انتخابات رقابتی برقرار شود مداخله کنند.

رسولی به تاکیدات بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و رهبری بر واجب بودن حضور در انتخابات اشاره داشت و تاکید کرد: امیدواریم شرایط برای حضور همه جریان های سیاسی به ویژه اصلاح طلبان مهیا شود تا بتوانیم با حفظ هویت اصلاح طلبی در این حرکت مهم به عنوان یک جریان ریشه دار سیاسی وظیفه ملی و انقلابی خود را انجام دهیم.


کلید واژه ها: انتخابات - شورای عالی جبهه اصلاح طلبان - اصلاح طلبان - کشور - ائتلاف اصلاح طلبان - رییس ستاد انتخابات - اصلاح - جبهه اصلاح طلبان - نمازجمعه تهران - لیست انتخاباتی - جریان اصلاحات - ستاد انتخابات - کمبود - رهبری - گذشته - سابقه - تهران - شورای عالی - وزارت کشور - حضور مردم - ستاد - رییس - لیست - جمعه - جبهه - بستن - نمازجمعه - مشروعیت - برگزاری - کاندیدا

آخرین اخبار سرویس:
«معامله قرن» نبرد سرنوشت ساز فلسطینیان است

نمایشگاه خوشنویسی که همه آثارش در افتتاحیه به فروش رسید

کارگاه «از اخلاق پژوهش اینترنتی (IRE) بیشتر بدانیم» برگزار می شود

سرنوشت مسعود و سعید اشکتان را در می آورد / وقتی ستاره آمد !

هفت نماینده استان اردبیل در مجلس یازدهم مشخص شدند

اعلام تعداد آرای نهایی 19 حوزه انتخابیه + فیلم

اختصاص منابع لازم برای مقابله با کرونا در ایران

استخدام نیروی خانم و آقا جهت آماده کردن بال مزه در سیرجان

ربیعی: دولت را متهم به ایجاد کرونا هراسی کردند/این ویروس کور به هیچ دروازه ای محدود نمی شود/ نقاط قوت بسیاری برای مقابله با بیماری داریم

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه دامغان

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه ماه نشان و ایجرود

امنیت انتخابات در استان افتخاری برای پلیس زنجان

روحانی فرا رسیدن روز ملی کشور برونیی دارالسلام تبریک گفت

بازگشت نماینده مجلس نهم میاندوآب به خانه ملت

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF

مسلم صالحی از اقلید راهی مجلس یازدهم شد

پیکر جانباز شهید در بجنورد تشییع شد

اعلام نتایج حوزه های انتخابیه مجلس یازدهم در گلستان

استاندار چهارمحال و بختیاری از حضور مردم در انتخابات قدردانی کرد

شهر مشهد از تبلیغات انتخاباتی پاکسازی شد

لیست بیمارستان های پذیرش کننده بیماران کروناویروس اعلام شد

محکومیت 600 میلیاردی متخلفین در تعزیرات

سودان اعزام نظامی به امارات را تکذیب کرد

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در استان اردبیل اعلام شد

شمارش آرا به اتمام رسیده/ برای اعلام نتایج منتظر تأیید هیئت نظارت استان هستیم

دیدار مدیر کل تعزیرات حکومتی با خانواده شهید محمودیان

مهمان ویژه عید نوروز در خانه شهید مدافع حرم+عکس

رویداد ملی «فهما» گام بلندی در گام دوم انقلاب اسلامی است

بیانیه شماره 8 شورای ائتلاف خراسان رضوی

تلاش های دست اندرکاران برگزاری انتخابات قابل قدردانی است

پیام تبریک حجت الاسلام موسی پور به منتخبین مردم قم

آیت الله عبادی: مردم اتحاد ملی را به نمایش درآوردند

انتخابات در زنجان برای انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد+ تعداد آرا

پیام توییتری سخنگوی شورای نگهبان درباره صحت انتخابات

استاندار آذربایجان شرقی ازحضور گسترده مردم درانتخابات قدردانی کرد

ملت ایران اگر در زمان ائمه(ع) بودند سرنوشت تاریخ عوض می شد

قدردانی استاندار از حضور حماسی مردم چهارمحال و بختیاری در انتخابات

پیکر شهید «اصغر پاشاپور» در حرم حضرت زینب(س) تشییع می شود

تازه ترین نتایج انتخابات مجلس یازدهم/ انتخابات در «بیجار» به دور دوم کشیده شد+اسامی

انتخابات در زنجان برای انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد

چگونه تفکر انتقادی را در کودکان پرورش دهیم

احمد محرم زاده به عنوان نماینده مردم اهر در مجلس انتخاب شد

مشارکت مردم در انتخابات قابل قبول بود/ حل FATF و کرونا در اولویت دستگاه ها باشد

قطر 300 تُن محموله پزشکی به چین ارسال کرد

اعلام اسامی نامزدهای منتخب در کهگیلویه و بویراحمد

کدخدایی: نتیجه صحت انتخابات در حوزه های سراسر کشور اعلام خواهد شد

علی ربیعی: عده ای دولت را به «کرونا هراسی» متهم کردند که در این باره بعدا سخن خواهم گفت

سید البرز حسینی از حوزه انتخابیه خدابنده به مجلس یازدهم راه یافت

استخدام تعدادی فروشنده جهت مواد غذایی در قزوین

فریبا کوثری در کنار مرجانه گلچین+عکس

استخدام سالن کار جهت کافه رستوران در محدوده صادقیه تهران

ترکیب 3 کرسی حوزه انتخابیه رشت مشخص شد

منتخب حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس آباد مشخص شد

استخدام نصاب کابینت با ابزار کامل در خراسان رضوی

نتیجه شمارش آرا در حوزه انتخابیه سراب مشخص شد

استخدام نیروی نصاب ماهر برای دکوراسیون در البرز

غلامحسین کرمی نماینده دشتی و تنگستان شد

استخدام کارگر ماهر و نیمه ماهر صافکاری در محدوده پاسدارانِ تهران

نتایج انتخابات در 5 حوزه انتخابیه گلستان مشخص شد

منتخب مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی معرفی شد

استخدام نیروی آقا برای یک رستوران واقع در قزوین

جزییات شمارش آرای داوطلبان مجلس در جهرم اعلام شد

استخدام تعدادی چرخکار برای یک تولیدی در قزوین

اتمام شمارش آرا در حوزه های انتخابیه آذربایجان شرقی

استخدام نیروی فروشنده، صندوقدار، کارگر و راننده در البرز

علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شد

استخدام فروشنده خانم جهت فروشگاه لباس در قزوین

نمایندگان مردم شیراز در بهارستان مشخص شدند

منتخب بهبهان در مجلس معرفی شد

استاندار البرز : انتخابات حماسه ای برای اتحاد بیشتر بود

استخدام فروشنده آقا دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در خراسان رضوی

نتایج قطعی 56 حوزه انتخابیه در انتخابات مجلس یازدهم اعلام شد

نماینده مجلس شورای اسلامی در حوزه ساوجبلاغ مشخص شد

پرویز اوسطی نماینده قروه شد/انتخابات بیجار به دور دوم کشیده شد

ابتلاء شهردار منطقه 13 تهران به کرونا تکذیب شد

استخدام آشپز ماهر، تخته کار، کباب پز، کارگر ساده در قزوین

تمام مدارس تهران شنبه سوم اسفند تعطیل شد

نتایج رسمی شمارش آرا در حوزه های انتخابیه درگز و سبزوار

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه شوش

«محمدعلی محسنی» منتخب مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شد

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه گناباد و بجستان

استخدام نیروی آقا یا خانم مسلط به فتوشاپ و تبلیغ در شبکه های اجتماعی

پیشتازی «محمودوند» و «ویسکرمی» در حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی

استخدام مسئول دفتر خانم در یک شرکت فنی مهندسی در تهران

واکنش عباس عبدی به ماجرای نامه متهم محیط زیستی

مهلت ثبت نام عتبات دانشگاهیان تمدید شد

تمدید مهلت ثبت نام عتبات دانشگاهیان

استخدام کارمند خدمات با مزایا در شرکت دایوپارس در تهران

فردای انتخابات چه باید کرد؟

درست و غلط های ویروس کرونا

منتخب مردم شهرستان شازند برای مجلس یازدهم مشخص شد

روش های مقابله با کرونا ویروس در ادارات + اینفوگرافی

آموزش زبان انگلیسی از مدارس حذف می شود؟

منتخب ایذه و باغملک در مجلس معرفی شد

ترامپ پشت پرده جنگ خاورمیانه را لو داد

حضور شیعه و سنی در پای صندوق های رای/ تصاویر

منتخب حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس آباد مشخص شد

ترکیب 3 کرسی حوزه انتخابیه رشت مشخص شد

منتخب حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود در انتخابات مجلس مشخص شد

منتخبان مردم خراسان جنوبی در مجلس یازدهم مشخص شدند

به طرز بی سابقه ای با کمبود کاندیدا برای بستن لیست مواجهیم /در 158 حوزه انتخابی اساسا رقابتی وجود ندارد

به طرز بی سابقه ای با کمبود کاندیدا برای بستن لیست مواجهیم /در 158 حوزه انتخابی اساسا رقابتی وجود ندارد