مطالب مرتبط:
وزیر دفاع احمدی نژاد: حمله به «عین الاسد» حداقل 70 کشته و 200 زخمی داشته
وزیر دفاع احمدی نژاد: حمله به «عین الاسد» حداقل 70 کشته و 200 زخمی داشته
اطمینان داریم حمله به «عین الاسد» حداقل 70 کشته و 200 زخمی داشته است
اطمینان داریم حمله به «عین الاسد» حداقل 70 کشته و 200 زخمی داشته است
70 کشته؛ تلفات حمله به عین الاسد به روایت سردار وحیدی
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 4 بهمن 1398 ساعت 09:002020-01-24سياسي

سردار وحیدی: حمله به پایگاه عین الاسد حداقل 70 کشته و 200 زخمی داشته است/ پیوستن به FATF ربطی به مشکلات اقتصادی و تحریمی کشور ندارد


وزیر اسبق دفاع گفت: ترامپ در شرایطی پنهان کاری می کند که ما اطمینان داریم حمله موشکی به پایگاه آمریکایی حداقل 70 کشته و 200 زخمی را به دنبال داشته است.

- سردار احمد وحیدی بعدازظهر روز پنجشنبه در جمع دانشجویان، اساتید و اقشار مختلف مردم و در نشست انقلاب اسلامی گذشته، حال، آینده بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد اظهار داشت: خداوند راه بهشت را ارزان و آسان قرار نداده است، شهید سلیمانی همواره تقوا و صبر داشت و دشمنان هم از همه طرف به او هجوم می آوردند، در این شرایط او کارها را به پیش می برد و خدا هم او را یاری کرد تا جایی که توانست داعشی که به آن قدرت رسیده بود را از بیخ و بن نابود کرده و نیروهای حامی آن ها را تحقیر کند.

وزیر اسبق دفاع تصریح کرد: دشمنان در زمان بوش و حمله به عراق صراحتا از جنگ صلیبی نام بردند و این نشان می داد که هدفشان از پا در آوردن اسلام بود.

وی افزود: با شهادت سردار سلیمانی خداوند ایمان ملت ما را به امتحان کشید و آن ها صادقانه ایمان خود را نشان دادند و دم از انتقام زدند و این گونه از این آزمایش سربلند بیرون آمدند و دشمن آنچنان ضربه ای خورد که حتی برای خودشان هم قابل باور نبود.

سردار وحیدی عنوان کرد: آمریکا در حال حاضر در چشم جهانیان بزرگترین قدرت مادی، انسانی، نظامی در طول تاریخ است و از نظر آن ها درگیر شدن با آن دید بسیار عمیق نسبت به آینده و اطمینان بسیار نیاز دارد و با این شرایط او به روش های مختلف پیغام های بسیاری برای ما ارسال کرد که جواب این کار ما را ندهید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در پیش روی ما دو راه ذلت و عزت قرار داشت، باید دید عمیقی می داشتیم که چنین تصمیمی بگیریم؛ با این تصمیم شرایط جدیدی آغاز شد که این مسئله، پایه ها و قدرت لازم را برای به عمل درآوردن بیانیه گام دوم انقلاب ایجاد کرد، متن این بیانیه بسیار مهم است ولی اگر به آن عمل نشود کاری از پیش نمی رود.

وی بیان کرد: شرایط بعد از شهادت سردار و خروش بی نظیر ملت که در کل جهان بی سابقه است همه معادلات قدرت را بهم زد و دوران جدیدی را آغاز کرد.

همان طور که در بیانیه گام دوم انقلاب آمده است با انقلاب اسلامی عصر جدیدی در جهان ایجاد شد، نکته بسیار مهم این است که مختصات این عصر جدید را بشناسیم.

سردار وحیدی گفت: تاریخ پرحقارتی در 180 سال گذشته کشور وجود داشت که پر از جنایت، وابستگی و ذلت بود و ملت با عظمت ایران با آن کنار نیامد و انقلاب ضد استبدادی و ضد استعماری انجام داد.

وزیر اسبق دفاع افزود: انقلاب ما بر ضد اساس تفکر جاهلیت مدرن بود و جریان جدیدی بود که از بیخ و بن تمدن غرب را به چالش کشید، چون این تمدن بر مبنای سکولاریسم و ایدئولوژی دنیاپرستی و دنیابینی بود.

وی اظهار کرد: امروزه کشورهای جهان چشم اندازهای خود را بر اساس تحولات فناورانه ایجاد می کنند و انسان را در قالب جهان موازی به توهم گرایی حرکت می دهند که نتیجه این جهان های موازی خیال، توهم و خالی کردن انسان از تفکرهای عادی خود است.

سردار وحیدی ادامه داد: آن ها تبلیغات سهمگین و سونامی های اطلاعاتی به وجود آوردند و از این طریق یک پوشش تجملاتی برای خود درست کردند تا چشم ها را فریب دهند در غیر این صورت غربی ها دسته به دسته به اسلام روی می آوردند که البته امروزه هم تعداد اسلام آورندگان کاملا قابل توجه است.

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی خاطرنشان کرد: منظور از غرب تنها آمریکا نیست و نباید تصور داشت که کشورهای دیگر مثل چین و روسیه با آمریکا در عین تفاوت در سیاست گذاری ها از لحاظ مادی و تفکر تفاوتی دارند، بلکه همگی مادی گرا هستند.

وی گفت: با انقلاب اسلامی در کنار دو قطب شرق و غرب، قطب اسلام ایجاد شد؛ این یک حرکت انسانی بود و در ادامه استقلال فکری ایجاد کرد و این انقلاب تنها یک حرکت سیاسی صرف نبود.

سردار وحیدی عنوان کرد: وقتی به تنهایی در یک مسیر حرکت می کنید، استکبار بسیار تلاش می کند که حکومت سایه ایجاد کند؛ مثل عربستان، پاکستان و آمریکا که طالبان را به عنوان رقیب فکری برای جمهوری اسلامی ایجاد کرده و با شدت از آن حمایت کردند تا جایی که طالبان در آمریکا هم دفتر داشت ولی پس از چند وقت برای جلوگیری از قدرت گرفتن بیش از حد مجبور به جنگیدن با آن ها شدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: پس از آن تلاش کردند که سکولاریسم را با عنوان اسلام میانه رو در ایران روی کار آوردند تا جایی که برخی در ایران گفتند انقلاب تمام شده و مسئله کنونی ما فقط مسئله اقتصاد است.

وی اظهار کرد: بوش هنگام حمله به عراق اعلام کرد که در عراق یک حکومت به عنوان الگوی منطقه ایجاد می کنیم و بعد از شکست در این زمینه، این مسئله را در مصر هم تکرار کردند که در نهایت در حال حاضر با بیش از 8 هزار میلیارد دلار هزینه محکوم به اخراج از کشورهای منطقه هستند.

سردار وحیدی تصریح کرد: غربی ها داعش را ایجاد کرده و از آن که الگوی خشن تر از طالبان بود و نقشه داشت که کشورها را بهم ریخته و از سوریه و لبنان به ایران بیاید به روشنی دفاع کردند؛ در این شرایط همین شهید بزرگوار سردار سلیمانی این نقشه ها را بهم زد و به این دلیل آمریکا و دیگر دشمنان این میزان از او کینه داشتند.

وزیر اسبق دفاع در رابطه با مفهوم گام دوم انقلاب گفت: گام دوم یعنی ما یک انقلاب زنده داریم که مرحله به مرحله مراحل تکاملی خود را طی می کند و همواره پویا و در حرکت است و اگر به حرف لیبرال های ابتدای انقلاب بودیم نظام خیلی زود از بین رفته بود.

وی افزود: بیانیه گام دوم هدف دارد که تمدن نوین اسلامی که زمینه ساز ظهور ولایت عظما است را ایجاد کند و این تمدن نوین که برای آمادگی ظهور است انرژی، حرکت، فهم راه و مرد راه می خواهد ما وظیفه داریم و اصول و قواعد این راه را بدانیم.

سردار وحیدی خاطر نشان کرد: ما همواره در یک جنگ تمام عیار بوده ایم؛ جنگ های نسل پنجم با زیربناها سروکار دارد و امروز بعد از اتفاقات رخ داده راه جدیدی ایجاد شد و جمهوری اسلامی و جریان هویت کش غرب با هم درگیر هستند و در نهایت یکی از این دو محکوم به نابودی است، نکته اینجا است که کدام یک آن ها، آن تمدنی که ریشه در توکل به خدا و انسانیت دارد یا طرف مقابل.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: در این زمان مسئله سلاح مهم نیست چون مفاهیم قدرت و پیروزی و شکست عوض شده است و بدون تردید پیروزی با حق است؛ امروزه فروپاشی و افول قدرت آمریکا بیش از هر زمان دیگر خود را نشان می دهد، آمریکایی که همیشه با حرف مدرنیته اول انسان و سپس فرهنگ را مورد هدف قرار می دهد.

وی ادامه داد: ما در یک جنگ تمدنی قرار داریم و در این جنگ به سمت تمدن رفیع اسلامی در گام دوم حرکت می کنیم و دشمنان به شدت در حال تلاش هستند؛ شیطان همواره در حال کار بوده است و از طریق انسان ها خود را بروز می دهد.

سردار وحیدی گفت: در این زمان باید به این اصول توجه کنیم که آمادگی جهاد داشته باشیم و از سروصدای زیاد دشمن نهراسیم، دشمن می خواهد ما را به سمت انفعال ببرد به همین خاطر ما امروز در موضع تهاجمی کامل هستیم.

وزیر اسبق دفاع در پاسخ به سؤالی درباره مسئله هواپیما بویینگ بیان کرد: مسئله هواپیمای اوکراینی در یک شرایط کاملا جنگی اتفاق افتاد و جمهوری اسلامی ایران می توانست تحت عنوان شرایط جنگی مانند رویکرد آمریکا و ترامپ در مسئله حمله موشکی ما اطلاع رسانی نکند.

وی اعلام کرد: ترامپ در شرایطی پنهان کاری می کند که ما اطمینان داریم حمله موشکی به پایگاه آمریکایی حداقل 70 کشته و 200 زخمی را به دنبال داشته است.

سردار وحیدی ادامه داد: در این شرایط کار تیم تحقیق به زمان نیاز دارد و امکان رخداد هرگونه از موارد ذکر شده مانند هک، نفوذ و تصویرسازی وجود دارد و این مسئله باید به دقت بررسی شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: سردار حاجی زاده در شرایطی که هنوز بررسی ادامه دارد می توانست اعلام کند که تا انتهای بررسی نتیجه را اعلام خواهد کرد ولی تمام ابعاد این قضیه را پذیرفت تا جریان فکری کشور را آرام کند.

وی افزود: ما هم قبول داریم که اعلام یقین و اطمینان از صداوسیما و رسانه ها در رخ ندادن خطای انسانی کار درستی نبود ولی باید توجه داشت که 72 ساعت زمان زیادی برای اعلام چنین اتفاقی نیست.

سردار وحیدی گفت: این چنین مسائل بسیار اتفاق افتاده است و ریشه در اشکالات فنی دارد و بروز این اشکالات فنی طبیعی است ولی باید تمام ابعاد آن بررسی شود و در این گونه مواقع است که ذات افراد شناخته می شود.

وزیر اسبق دفاع در پاسخ به سؤالی از CFT و قوانین آن توضیح داد: در همین صحنه اخیر آمریکایی ها رسما ترور می کنند و یک فرمانده نظامی که به دعوت رسمی یک کشور برای جلسه با نخست وزیر آن سفر داشته است را به شکل آشکاری ترور می کنند.

وی افزود: آلمان، انگلستان، فرانسه و.

هم رسما این عمل تروریستی را تایید و تشویق می کنند؛ باید گفت شما که خودتان تروریست و تروریست پرور هستید برای دیگران قواعد ضد تروریستی ایجاد می کنید؟ سردار وحیدی ادامه داد: حزب الله و حماس را تروریست می دانند چون اجازه نمی دهند که اسراییل سرزمینشان را کاملا اشغال کند و ایران را هم به دلیل حمایت از آن ها تروریست می دانند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه پاسخ به سؤال درباره علت به طول انجامیدن رأی گیری در مجمع توضیح داد: مجمع تا یک سال فرصت نظر دادن راجع به مسائل را دارد و در غیر این صورت اگر نظری نداد، نظر شورای نگهبان حاکم می شود مگر اینکه مسیر دیگری را به میان آورند.

وی ادامه داد: حال اگر مجمع رأیی به این مسئله می داد قطعا آن رأی منفی بود پس با خواست دولت که تعویق در رأی گیری بود موافقت کرد و رأی گیری را به تعویق انداخت.

سردار وحیدی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که پیوستن به FATF هیچ ربطی به مشکلات اقتصادی و تحریمی کشور ندارد، ما هفت سال در لیست سیاه آن بودیم و در همین شرایط بود که افرادی بدون داشتن هیچگونه مجوزی مذاکراتی با آن ها انجام دادند و تخفیفی از آن ها گرفتند ولی پس از آن هم هیچ تغییری در وضع کسور ایجاد نشد.

وزیر اسبق دفاع درباره مسائل و مشکلات ایجاد شده در رابطه با مسئله هدفمندی یارانه ها و قیمت سوخت گفت: باید در زمینه اقتصادی شفاف سازی انجام گیرد، 1360 هزار میلیارد تومان یعنی سه برابر بودجه سال یارانه پنهان داریم که به خوبی مدیریت نمی شوند و مردم باید این مطالبه را داشته باشند که در این گونه طرح ها شفافیت صورت گیرد و به آن ها توضیح داده شود.

217217
کلید واژه ها: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی - انقلاب اسلامی - دانشگاه علوم پزشکی اصفهان - بیانیه گام دوم انقلاب - گام دوم انقلاب اسلامی - دانشگاه علوم پزشکی - سردار احمد وحیدی - پایگاه عین الاسد - پایگاه آمریکایی - مشکلات اقتصادی - گام دوم انقلاب - بیانیه گام دوم - دشمنان - انقلاب - اسلامی - پایگاه - شهید سلیمانی - سردار - شرایط - پنهان کاری - علوم پزشکی - حمله موشکی - احمد وحیدی - عین الاسد - وزیر - زخمی - کشته - حمله - دفاع - آمریکایی

آخرین اخبار سرویس:
سردار قاآنی: فاطمیون با دیگر نیروهای مقاومت فرق می کند

برایان هوک: سیاست آمریکا تغییر نظام ایران نیست

بازخورد های منفی را چگونه به کارمندان منتقل کنیم؟

ظریف : راه حل کرونا همکاری و همدلی همه کشورها به دور از سیاسی کردن آن است

اقدامات درست، تنها راه کنترل کرونا و هراس اجتماعی است

کرونا جمهوری آذربایجان را هم فتح کرد

فیلم| تازه ترین توضیح سخنگوی دولت درباره وضعیت مقابله با کرونا

ضد عفونی مستمر فرش ها و رواق های حرم مطهر+تصاویر

ابعاد بیشتری از تلفات عین الاسد روشن خواهد شد ؛ حاج قاسم قبل از سفر آخرش گفت به سمت مقتل می روم

مداح پیشکسوت تهرانی در گذشت

جهانگیری: روز های سخت و قابل مدیریتی در پیش داریم

تأخیر در شروع ساعت کاری تمامی نهادها و سازمان ها در گیلان

امام غایب چگونه موجب دلگرمی مؤمنین می شود؟

استاندار: روند شیوع کرونا در آذربایجان غربی نگران کننده نیست

سفارت ایران در پاریس: اعلام ابتلا به کرونا از سوی مقامات ایرانی نماد بارزی از شفافیت ایران است

مراسم اعتکاف امسال گلستان برگزار نمی شود

عملکرد موفق مجلس یازدهم موجب ارتقای امیدواری جامعه نسبت به جریان های انقلابی می شود

شرایط قلبی و ریوی شجریان بهتر از قبل است

مدارس آذربایجان شرقی تادوشنبه تعطیل است

عمر حجت الاسلام خسروشاهی در عرصه جهاد علمی صرف شد

مجلس تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

ارسال پنجاه هزار کیت تشخیص کرونا و دستگاه های اکسیژن ساز از چین به ایران

اقدام درست تنها راه کنترل کرونا و هراس اجتماعی است

وزارت دفاع کیت تست کرونا را ساخته و انستیتوی پاستور نیز در آزمایشات مختلف آن را تایید کرده است

حکمت، فلسفه یا علت غیبت امام عصر (ع)

وجوب حفظ جان انسان در راس احکام فقه شیعه قرار دارد

اعلام آمادگی وزیر خارجه چین برای کمک رسانی به ایران در برابر کرونا

تأخیر در شروع ساعت کاری تمامی نهادها و سازمان ها در گیلان

وزارت دفاع کیت تست کرونا را ساخته و انستیتوی پاستور نیز آن را تایید کرده است

ساعات کار ادارات استان کرمان تغییری نمی کند

فیلمی از یک مقام دولت حسن روحانی که کرونا گرفته است

جهانگیری: روزهای سخت اما قابل مدیریتی پیش رو داریم /همه باید پیشگیری، مهار و درمان را جدی تر بگیریم

به دلیل شیوع ویروس کرونا جلسات مجلس تا اطلاع ثانوی برگزار نمی شود

پزشکیان: شهرهای آلوده قرنطینه و ارگان های دولتی تعطیل شوند

اعمال محدودیتهای ترافیکی در استانهای درگیر کرونا

منتخب تصاویر امروز جهان- 9 اسفند

استاندار البرز از صاحبان صنایع قدردانی کرد

مدارس سه روز تعطیل شدند

مراسم اعتکاف امسال گلستان برگزار نمی شود

وزارت دفاع کیت تشخیص کرونا تولید کرد

برایان هوک: سیاست آمریکا تغییر نظام ایران نیست

ابعاد بیشتری از تلفات عین الاسد روشن خواهد شد

ببینید | تصاویر یورونیو از عملیات ضدعفونی کردن حرم مطهر امام رضا(ع)

وزارت دفاع کیت تست کرونا را ساخته و انستیتوی پاستور نیز در آزمایشات مختلف آن را تایید کرده است

تعطیلی یک هفته ای برج آزادی

خدمت به فرهنگ اسلام از اقدامات ارزنده حجت الاسلام خسروشاهی است

علم الهدی: نماز جمعه فریضه الهی است و در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود

جلسات علنی هفته آینده مجلس لغو شد

مجلس تا اطلاع بعدی تعطیل شد

تشدید برخورد با محتکران اقلام سلامت در البرز

عکس| تست کرونای فولادی ها توسط هاشمی نسب

کرونا مجلس را به تعطیلی کشاند/ لغو جلسه رأی اعتماد به وزیر کشاورزی

برایان هوک: سیاست آمریکا تغییر نظام ایران نیست

ارسال پنجاه هزار کیت تشخیص کرونا و دستگاه های اکسیژن ساز از چین به ایران

علم الهدی: نماز جمعه فریضه الهی است و در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود

نیمی از نمایندگان مجلس هنوز تست کرونا نداده اند

علم الهدی: نماز جمعه در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود/ کرونا از بلاد کفر آمده

اقدام دیدنی سگ گم شده در ایستگاه پلیس + عکس

استاندار یزد: سال 99 بهترین فرصت برای شکوفایی برنامه های دانش بنیان است

تیم های تست تب، در ورودی های یزد مستقر شدند

جلسات علنی هفته آینده مجلس لغو شد

منتخبان ملت در مجلس بافت فرسوده اطراف حرم امام رضا(ع) را مورد توجه قرار دهند

استاندار البرز: کمبود مواد ضدعفونی کننده نداریم

انتقاد تند امام جمعه مشهد از محتکران لوازم پیشگیری از کرونا

هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا درشوش مشاهده نشده است

ابراز همدردی دولت چین با ایران

تعطیلی مدارس علمیه شیراز تا 17 اسفند

کارتون| تراژدی یونانی

استاندار البرز از صاحبان صنایع قدردانی کرد

جهانگیری: روزهای سخت اما قابل مدیریتی پیش رو داریم /همه باید پیشگیری، مهار و درمان را جدی تر بگیریم

این بازیگر تصاویر خصوصی سحر قریشی و طارمی را لو داد

تعطیلی مدارس استان یزد تا 12 اسفند

محمود صادقی: مسئولان مراقب توزیع تبعیض آمیز امکانات در مقابله با کرونا باشند

گفتگوی تلفنی وانگ یی با ظریف/آمادگی چین برای ارسال کمک و ارائه روش های مبارزه با کرونا

پمپئو برای پاسخ به سوال نمایندگان در کنگره حاضر می شود

مجلس تا اطلاع ثانوی تعطیل شد/ بودجه، دو دوازدهمی می شود

علم الهدی: نماز جمعه در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود/ کرونا از بلاد کفر آمده

تکذیب خبر منتشر شده در فضای مجازی با عنوان اتوبوس های قم در راه تبریز

کارتون| تراژدی یونانی

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ارشد پزشکی/ اعلام شرایط حدنصاب

ابعاد بیشتری از تلفات عین الاسد روشن خواهد شد/ قرار بود به جای «حاج قاسم» به نیروی قدس بروم/ ماجرای عملیات شهید احمد کاظمی به عمق خاک عراق زیر نگاه هواپیماهای آمریکایی

حجت الاسلام خسروشاهی عمرش را صرف جهاد قلمی کرد

آرون افشار مهمان امشب برنامه دورهمی

اهدای 10 هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا و 10 هزار کیت استخراج DNA و RNA از این ویروس به ایران

واکنش علم الهدی به تعطیلی نماز جمعه به علت کرونا

مجلس تا اطلاع ثانوی برای جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل شد

نسخه الکترونیکی کتاب «گفتمان مهدویت» منتشر شد

ظریف : راه حل کرونا همکاری و همدلی همه کشورها به دور از سیاسی کردن آن است

دیدار رییس کل دادگستری استان از کارخانه تولید مواد شوینده و ضد عفونی کننده

یک آقا و یک خانم در بیمارستان بوعلی قزوین تحت مراقبت هستند/ قزوینی ها از سفرهای برون شهری خودداری کنند

گفتگوی تلفنی وزیر خارجه چین با ظریف/آمادگی ارسال کمک ها و ارائه روش های مبارزه با کرونا

اقدامات درست تنها راه کنترل کرونا و هراس اجتماعی است

اسحاق جهانگیری:همه باید پیشگیری، مهار و درمان را جدی تر بگیریم

کمالوندی: صدای شنیده شده در سازمان انرژی اتمی به خاطر تست آژیر بوده است

مجلس تا اطلاع بعدی تعطیل شد

ماجرای کلید زنگی که دیروز کنار دست رهبر انقلاب بود + تصاویر

آمریکا: به ایران برای مقابله با کرونا پیشنهاد کمک داده ایم/ زیرساخت بهداشتی آن ها قوی و به روز نیست

مراسم اعتکاف در استان کرمانشاه برگزار نمی شود

استاندار یزد: سال 99 بهترین فرصت برای شکوفایی برنامه های دانش بنیان است

جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم امروز 9 اسفند برگزار شد

سردار وحیدی: حمله به پایگاه عین الاسد حداقل 70 کشته و 200 زخمی داشته است/ پیوستن به FATF ربطی به مشکلات اقتصادی و تحریمی کشور ندارد

سردار وحیدی: حمله به پایگاه عین الاسد حداقل 70 کشته و 200 زخمی داشته است/ پیوستن به FATF ربطی به مشکلات اقتصادی و تحریمی کشور ندارد