مطالب مرتبط:
ارزیابی ارتباط سرمایه اجتماعی با مدیریت دانش در بانک
پروپوزال ارزیابی کارکرد و درجه بندی صندوق های سرمایه گذاری طبق شاخصهای متفاوت
پروپوزال ارتباط بین مدیریت دانش و اثربخشی سازمانی
سفر معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید به استان سیستان و بلوچستان
مدیریت جهادی مصداق خونخواهی شهید سلیمانی است
-102 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 18:152020-01-21دانش

پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن


روانشناسی،علوم تربیتی واجتماعی دانلود پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روان شناسی تربیتی ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بیان مسئله زمان، - دسته بندی: مقالات" امروز, 18:15 روانشناسی،علوم تربیتی واجتماعی دانلود پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روان شناسی تربیتی ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بیان مسئله زمان، ارزشمندترین سرمایه هر فرد، گروه و سازمان است.

در واقع تنها سرمایه برگشت ناپذیر در اختیار انسان، زمان است، زیرا تولید پول، ماشین ، فناوری و حتی نیروی انسانی، وابسته به صرف وقت و تأمین زمان است همجنین تنها سرمایه غیرقابل خریداری و غیرقابل تولید و بازیافت، زمان می باشد.

برای هر فردی در همه عرصه های زندگی وقت ارزشی فرا طلایی دارد ، به جهت تغییراتی که در دهه های اخیر در عرصه علوم و فنون انجام شده، زمان اهمیت بیشتری یافته و مردم مجبور هستند با سرعت بیشتری کارهای خود را انجام دهند، به همین دلیل لزوم مدیریت زمان، بیشتر احساس می شود.

( در حقیقت مدیریت زمان یکی از راهبردهای مؤثر در جهت کاهش میزان اتلاف وقت است ، هدف آن جلوگیری از اتلاف وقت و نظم دادن کارها است (هاشمی زاده، 1385)).

همچنین با توجه به اینکه زمان، یک منبع محدود به شمار می آید لزوم مدیریت آن به خصوص در محیط های آموزشی برای دانش آموزان (نوجوانان و جوانان) از اهمیت بالایی برخوردار است، به طوری که به منظور کسب موفقیتهای تحصیلی باید از کارهای غیرمهم صرف نظر کرد و کارها را الویت بندی نمود.

دوره نوجوانی و جوانی یکی از مهمترین و بحرانی ترین زمان زندگی هر فرد محسوب می شود.

طبق تعریف سازمان ملی جوانان، افراد 11تا29 سال نوجوان و جوان محسوب می شوند.

نوجوان از دوره کودکی گذر کرده و وارد مرحله نوینی از زندگی می شود، ورود از دوره کودکی به دوره نوجوانی ،فرد را با مسائل و مشکلات فراوانی مواجه می کند.

بررسی این مسائل و مشکلات در دنیای امروز از پیچیدگی خاصی برخوردار است ، بررسی این مسائل و مشکلات مستلزم بررسی همه جانبه نسلی است که در حال دگرگونی عمیق شخصیتی است و برای سازگاری، از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کند .

با توجه به اینکه تمامی قوای زیستی، روحی، روانی، فکری و عاطفی فرد از دوران بلوغ دچار تغییر و تحول می شود، لازم است که به نوجوانان درخصوص مدیریت برخود (مدیریت بر زمان) اطلاعات و آگاهی هایی داد ، همچنین با توجه به ویژگی های شخصیتی نوجوانان و جوانان با تنوع احوال، دگرگونی های رفتار، موضع گیری در برابر امور و طغیان، مبارزه ،احساسات گرم و آتشین، سن خودنمایی و غرور، اضطراب و بیقراری، حادثه جویی و شرایط خاصی که نوجوانان و جوانان دارند بصورت بالقوه آمادگی انواع آسیب های اجتماعی را در خود نهفته دارند .

اگر در این سنین ویژگی های مذکور و نیازهای نوجوانان و جوانان از طرف مسئولین ذیربط ، خانواده ها و مربیان پرورشی و تربیتی مورد توجه واقع نشود نسل نوجوان و جوان با مسائل و مشکلات فراوان مواجه خواهد شد.

یکی از مواردی که در مدیریت زمان نوجوانان و جوانان نقش بسزایی دارد، خود تنظیمی می باشد.

یادگیری خودتنظیمی از مقوله هایی است که به نقش فرد در فرآیند یادگیری توجه دارد.

این سازه ابتدا در سال 1967 توسط بندورا مطرح شد (کدیور، 1380) .

این سازه در نظریه های مختلف روانشناسی از جمله نظریه های رفتاری، شناختی، شناخت اجتماعی، و ساخت گرایی مورد توجه قرار گرفته است.

صاحب نظران مختلف الگوهای متفاوتی از خود تنظیمی در یادگیری ارائه داده اند.

از جمله این الگوها، الگوی پینتریچ (1986) است.

در این الگو، خود تنظیمی در یادگیری به استفاده از راهبردهای شناختی، فراشناختی، و مدیریت منابع اطلاق می شود.

راهبردهای شناختی، به راهبردهایی که دانش آموزان برای یادگیری، به خاطرسپاری، یادآوری، و درک مطلب از آنها استفاده می کنند ، اشاره دارد، این راهبردها هم برای تکالیف ساده و حفظ کردنی و هم برای تکالیف پیچیده تر که به درک و فهم نیازمندند کاربرد دارد(صمدی،1383).

راهبردهای فراشناختی، راهبردهایی هستند که جهت برنامه ریزی- بازبینی- اصلاح فعالیت های شناختی مورد استفاده قرار می گیرند.

(براون و همکاران، به نقل از صمدی، 1373).

راهبردهای مدیریت منابع، راهبردهایی هستند که یادگیرندگان از آن برای کنترل و اداره محیط، مثل مدیریت در تنظیم وقت، نحوه تلاش، انتخاب محیط مطالعه، همچنین از افراد دیگر مثل معلمان، همسالان، و مانند آن استفاده می کنند.

این راهبردها به دانش آموزان کمک می کند تا با محیط سازگار شده و آن را با توجه به هدف ها و نیازهای خود تغییر دهند.

(زیمرمن و مارتینز- پونز، 1986) در دوره نوجوانی باید به نوجوان خود نظم دهی رفتار را آموخت ، اینکار بوسیله آموزش و از طریق رسانه ها قابل حل می باشد.

همانطور که بندورا در مورد خود نظم دهی رفتار گفته اند، رفتار آدمی عمدتاً یک رفتار خود نظم داده شده است و رفتار شخصاً تقویت شده بهتر از رفتارِ از بیرون تقویت شده، نگهداری می شود، باید به گونه ای رفتار کرد که نوجوان خود پی به مسئله زمان ببرد (سیف، 1385، ص 370).

از جمله چیزهایی که نوجوان و جوان از تجربه مستقیم و غیرمستقیم (جانشینی) می آموزد، معیارهای عملکرد می باشد و زمانی که این معیارها آموخته شده اند، پایه ای می شود بر ارزشیابی شخصی فرد .

کارآمدی شخصی تصوری یا خود کارآمدی تصوری، همانند معیارهای عملکرد درونی شده، نقش مهمی در رفتار خود نظم دهی ایفا می کند.

زمانی که به نوجوان و جوان درخصوص خود نظم دهی آگاهی داده شود و یادگیری ایجاد کرد ،فرد در تلاش است تا به کارآمدی شخصی تصوری، سطح بالایی برسد، زمانی که به این سطح رسیدند بیشتر می کوشد و پشتکار بیشتری از خود نشان می دهد و موفق می شوند.

بندورا می گوید که چون افراد دارای کارآمدی شخصی تصوری سطح بالا بر روی امور، کنترل بیشتری دارند، عدم اطمینان کمتری را تجربه می کنند و کمتر می ترسند (سیف، 1385، ص 370).

نوجوانان و جوانان برای مدیریت کردن زمان در انجام فعالیتها باید از یکسری فنون بهره کافی را ببرند تا بتوانند بر زمان خود مدیریت کنند، از جمله برای کارهای خود هدف را مشخص کنند ،برنامه ریزی در کارها داشته باشند، کارهای خود را تجزیه کنند و آنرا از کوچک یا کم به بزرگتر یا زیاد انجام دهد ، کارها را اولویت بندی کند، کارهای موظفی را پیگیری کند که آیا آن کار انجام شده یا خیر و همچنین نگذارد که تغییرات در برنامه ها آن هارا مضطرب کند و استرس ایجاد کند.

تغییرات پردامنه و سریع بلوغ موجب می شود نوجوان تقدم و تأخر کارهایش را از دست بدهد.

او نمی تواند برای روزمرگی اش اولویت خاصی را برگزیند و از این رو ممکن است در امور درسی به افت و بی انگیزگی دچار شود یا تعادلی منطقی میان ساعات بازی، خواب و کارهای روزمره برقرار نکند.

ممکن است انرژی زیادی برای یکی از فعالیتهای روزمره صرف کند و ازکارهای دیگر باز بماند، مشاوره و دادن اطلاعات و آگاهی در این باره ضروری می باشد.

نوجوانان و جوانان از جمله کسانی هستند که با درک اهمیت زمان و استفاده صحیح از زمان می توانند علاوه بر اینکه خود، از زمان، بهره کافی ببرند به اهداف مورد نظر در محیط جامعه و مدرسه دست یابند.

رسانه ها با تحولاتی که در جنبه های مختلف از بعد فن آوری تجهیزاتی و حجم و روش داشته اند به عنوان حاملان و منتقل کنندگان پیام، می توانند در باورها و افکار نوجوانان و جوانان موثر باشند.

رسانه ها بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی، عقیدتی و فرهنگی، امکان حضور در همه نقاط جغرافیایی پیدا کرده اند.

تاثیررسانه ها بر نوجوانان و جوانان با استفاده از ابزارهایی است که آن ابزارها امکان این تأثیرگذاری را معین می کند.

صداوسیما به عنوان یکی از ابزارها در این راستا مطرح است.

چون نفوذ، حضور، نحوه بیان و شکل انتقال پیام در رسانه صدا و سیما به طرز ویژه ای است که مخاطب را می تواند با انواع و اقسام شگردها و روش هایی که در آن وجوددارد به خود جلب کند.

این رسانه می تواند در نحوه تغییر دگرگونی در نوجوانان و جوانان پرنفوذترین و موثرترین عامل باشد.

البته نقش و سهم تلویزیون در تاثیرپذیری بر روی جوانان و نوجوانان حائز اهمیت می باشد، ضمن اینکه از تلویزیون در همه ساعات شبانه روز و در خانه می توان استفاده کرد.

نقش آموزش رسانه ها مهم تر از آموزش رسمی مراکز آموزشی می باشد، زیرا دامنه کار مراکز آموزشی محدود است در صورتی که آموزش از طریق وسایل ارتباط جمعی گسترده و همیشگی است.

البته وسایل ارتباط جمعی خصوصاً تلویزیون آموزش را همراه با صحنه های زنده ارائه می دهد که شوق بیشتری را برای یادگیری ایجاد می نماید ، رسانه ها بخصوص تلویزیون می تواند تآثیر خیلی زیاد بر روی نوجوانان و جوانان داشته باشد.

حال این پرسش مطرح می شود که مدیریت زمان در این میان چه نقشی را ایفا می کند؟ همه می دانند که زمان ،گذراست و در اختیار ما نیست و فرصت از دست رفته جبران ناپذیر است.

پس مدیریت این سرمایه با چنین اهمیتی چه مفهومی می تواند داشته باشد؟ بسیاری از صاحبنظران مدیریت، بر این باورند که کاربرد مفهوم مدیریت زمان، صحیح نیست و به جای آن استفاده از برنامه ریزی زمان، مطلوب تر است.

با بررسی ها و جستجوهایی که در مراکز پژوهشی و دانشگاهی انجام شد، تحقیقی با عنوان بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان به دست نیامده است، عمده بررسی ها حول محور مدیریت زمان بوده است که نشان می دهد اتلاف وقت زیاد می باشد و مدیریت زمان اندک.

در این تحقیق سعی شد با بررسی میزان مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، مورد تحلیل قرار گیرد.

بنابراین در این تحقیق در پی پاسخ به این سؤال می باشد که آیا برنامه ریزی برای کارهای محوله از مدیریت زمان، تبعیت می کند؟ آیا توانایی مدیریت زمان در نوجوانان بیشتر از جوانان است ؟ آیا بین مهارت مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان تفاوت وجود دارد؟ آیا نوجوانان و جوانان طبقه پایین با نوجوانان و جوانان طبقه بالای جامعه از نظر مدیریت زمان تفاوت دارند؟آیا نوجوانان و جوانان دختر نسبت به نوجوانان و جوانان پسر از مدیریت زمان بهتر استفاده می کنند؟آیا رابطه ای بین اتلاف وقت و مدیریت زمان وجود دارد؟ایا بین میزان مدیریت زمان و میزان تماشای تلویزیون رابطه ای وجود دارد؟ 1- Self-Regulation learning 2- Pintrich 3-Cognitive Strategies 4-Metacognitive Strategies 5-Resource Management Strategies 1- Zimmerman & Matinez- Pons واژگان کلیدی: مهارت مدیریت زمان، نوجوانان، جوانان اهمیت و ضرورت تحقیق در جامعه ما، الگوی صرف وقت به میزان قابل ملاحظه ای کمیاب است.

با وجود آنکه همه به یک میزان، زمان در اختیار داریم، ولی دیده می شود آنهایی موفق ترند که از وقت خود بهتر استفاده می کنند، الگوی رفتاری صحیح را باید با آموزش ایجاد کرد، مدیریت زمان، دانش، نگرش و رفتار افراد را در جهت بهره برداری هر چه بیشتر از عمر ارتقاء می بخشد.

زمان و چگونگی مدیریت بهینه آن، یکی از مسائلی است که برای انسان ها حائز اهمیت است.

ارزش زمان برای همه برابر نیست و همه به نحو یکسانی از آن استفاده نمی کنند.

بسیاری ازانسان ها علاقه مندند که به نحو احسن از زمان، نهایت بهره را ببرند، در حالیکه برای دیگران این چنین نیست ،در این خصوص که چگونه از زمان استفاده شود، مسلماً به یک سری مهارت ها و مدیریت های ویژه ای مورد نیاز است، به عبارتی هر چه میزان آشنایی با این مهارت بیشتر باشد به همان نسبت کنترل و مدیریت آن ساده تر و دقیق تر صورت می گیرد.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که مدیریت زمان در اهمالکاری تحصیلی تأثیرگذار است.

مدیریت زمان یکی از مسائل مهم و جدی در سطح بین المللی است.

جوانان و نوجوانان نیز بدون مدیریت زمان گاهی تمامی وقت خود را در امور غیر ضروری از بین می برند، استفاده درست و مؤثر از زمان، می تواند بعنوان رفتاری در جهت تأیید وجود انگیزش پیشرفت و موفقیت در نوجوانان و جوانان باشد.

با این حال موضوع مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، موضوعی است که کمتر به آن پرداخته شده است.

بنابراین انجام پژوهش به منظور شناسایی رابطه و تعامل میان مهارت نوجوانان با مهارت جوانان در مدیریت زمان به مشاوران و برنامه ریزان در امور نوجوانان و جوانان کمک خواهد کرد تا در جهت ارائه شیوه های مناسب برنامه ها و راهکارهاموفق شوندو راهنمایی لازم بدهند ،در اهمیت مدیریت زمان می توان گفت که نوجوانان و جوانانی که نتوانند وقت خود را تنظیم کنند ازعهده انجام هیچ کاری بر نخواهند آمد.

در زمینه مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان تاکنون در کشورمان تحقیقات اندکی انجام شده ،در نتیجه فقدان سابقه تحقیقی در بستر بومی جامعه مورد مطالعه، یکی از دل مشغولی های جدی تحقیق می باشد.

از سوی دیگر مواجه با ازدیاد منابع در به انحراف کشاندن قشر نوجوان و جوان ،دسترسی محدود نوجوانان و جوانان به مشاوران و روانشناسان تربیتی متخصص و ماهر از جمله مشکلاتی است که نشان می دهد نوجوان و جوان در چه شرایط بحرانی روبرو می باشند.

مدیریت ضعیف زمان را نمی توان پنهان نمود و اثربخشی بیشتری مورد نیار است، زیرا برای موفقیت بیشتر چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه ای، نیازمند بکارگیری راهبردهای مدیریت زمان می باشیم.

این راهبردها برای استفاده بهینه از وقت، تنظیم شده و بعنوان روش هایی برای کنترل زمان به کار می رود.

با استفاده مؤثر از زمان می توان اهداف را مشخص کرد و وظایف و فعالیت ها را برنامه ریزی و اولویت بندی نمود، با برنامه ریزی ، درک نوجوان و جوان از زمانِ در دسترس، افزایش یافته در نتیجه می توانند از زمان خود به صورت هدفمند و سازمان یافته بهره مند شوند.

بیشترین کاربرد مدیریت زمان می تواند در جوانان و نوجوانان باشد چرا که این قشر از جامعه در آینده بعنوان نسل جدید چرخهای اقتصادی، علمی، فرهنگی کشور را به عهده خواهند داشت.

با توجه به اهمیت فراگیری اصول مدیریت زمان و آگاهی از مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، تأثیر آن در سلامت جامعه فردای ما می باشد.

این تحقیق شاید وسیله ای جهت فراگیری و انتقال آن به دیگران و گامی در جهت رشد و تعامل جامعه برداشته شود.

ضرورت توجه به مدیریت زمان بخصوص درکلان شهر تهران که نوجوانان و جوانان زیادی از وقت خودشان را به طرق مختلف از جمله ماندن در ترافیک و استفاده نادرست از اینترنت و بازی های کامپیوتری و قدم زدن (پرسه زدن) در کوچه و خیابان و از این قبیل از دست می دهند، حائز اهمیت است.

از طرفی دیگر، پیچیدگی شرایط زندگی به واسطه ظهور رسانه های مختلف، موقعیت های پیچیده اجتماعی و اخلاقی، تغییرات اجتماعی، انتظارات و ارزش ها، فرصت را برای نوجوانان وجوانان تنگ تر و شرایط را بسیار سخت تر کرده است.

به همین دلیل، آموزش راهبردهای مدیریت درست زمان برای نوجوانان وجوانان در کشور ما یک ضرورت است.

از آنجا که نوجوانان و بخصوص جوانان پرمشغله ترین قشر جمعیت جوان هستند، همچنین قشر عظیمی از جمعیت کشور مان را تشکیل می دهند،ارائه راهبردهای مدیریت زمان به آنان، بسیار مهم به نظر می رسد.

نتابج: نتایج این بررسی نشان داد که بیش از نیمی از نوجوانان و جوانان به صورت منظم تلویزیون تماشا می کنند و از این تعداد بین ساعات 24-19 تلویزیون تماشا می کنند.

برای ترویج فرهنگ استفاده بهینه از زمان، صداوسیما در این ساعات می تواند از طریق پخش برنامه های آموزشی در خصوص مدیریت زمان، تولید فیلم و سریال در زمینه فرهنگ استفاده بهینه از زمان، ارائه بحث های کارشناسی از طریق متخصصین، مشاوران و روانشناسان، نشان دادن الگوهای عینی از طریق مجریانی که خودشان استفاده بهینه از زمان کنند، می توانند در زمینه استفاده بهینه از زمان به نوجوانان و جوانان آموزش دهند.

در بررسی رابطه بین میزان تماشای تلویزیون و مدیریت زمان نشان داد که با افزایش میزان تماشای تلویزیون در نوجوانان و جوانان مدیریت کردن زمان کاهش می یابد و نمی توانند از وقت خود به نحو احسن استفاده کنند، برای جلوگیری از این کار، صداوسیما باید برنامه هایی پخش کند که زمانی که نوجوانان و جوانان وقت خود را به تلویزیون تماشا کردن صرف می کنند باید استفاده بهینه از آن زمان ببرند و آن برنامه ها باید متنوع و در عین حال جذاب و آموزنده باشد.

از آنجا که بیش از نیمی از نوجوانان به ویژه جوانان مهمترین عامل اتلاف وقت خود را نداشتن شغل مناسب، بازی های کامپیوتری، نبود برنامه ریزی منظم، نبود تفریح و سرگرمی برای اوقات فراغت دانسته اند، بنابراین شایسته است فرهنگ استفاده و بجا از امکانات و وسایل در قالب فیلم ها، سریال ها و برنامه های دیگر به نوجوانان و جوانان آموزش داده شود.

با توجه به نقش محوری و پرمسئولیت نوجوانان و جوانان در آینده و با توجه به اینکه شاخص میزان برنامه ریزی و نظم در پسرها کمتر از دخترها بوده است، لازم است پسرها متناسب با نقش و وظایف خاصی که برعهده آنها گذاشته می شود از حیث اصول برنامه ریزی، نظم و مدیریت زمان آموزش داده شوند و دست اندرکاران آموزه های مبتنی بر اصول برنامه ریزی و نظم، مدیریت زمان را در متن برنامه ها، فیلم ها و سریال ها به آنها انتقال دهند.

با توجه به اینکه شاخص میزان برنامه ریزی و نظم در گروه نوجوانان کمتر از جوانان بوده است و با توجه به نقش سازنده این قشر (دانش آموزان) در آینده این مرز و بوم لازم است صداوسیما در برنامه هایی از کارشناسان و مشاوران تحصیلی و تربیتی برای حل مشکلات و پاسخ به سؤالات نوجوانان دعوت کنند.

صداوسیما می تواند با معرفی افراد نمونه و شایسته ای که در طول زندگی به موفقیت های بسیاری دست یافته و موفقیت خود را مرهون برنامه ریزی و نظم در زندگی می دانسته اند، مشوق مخاطبان در این زمینه باشد.

به نظر می رسد از آنجا که نوجوانان نسبت به برنامه ریزی و نظم اقبال نشان داده اند، معرفی دانش آموزان ممتاز که موفقیت هایی کسب کرده اند مؤثر باشد.

به تصویر کشیدن آثار و عواقب نبود برنامه ریزی، بی نظمی و مدیریت زمان، می تواند انگیزه افراد را به سمت اجتناب از بی نظمی و بی برنامگی و اتخاذ هدف و برنامه ریزی در کارها و وظایف زندگی سوق دهد.

به نظر می رسد به تصویر کشیدن تأثیرات روانی همچون بالا بودن میزان رضایت خاطر و آرامش در افرادی که دارای برنامه ریزی و مدیریت زمان در زندگی هستند و فرصت های زندگی خود را غنیمت شمرده و در جهت رشد و بالندگی خود و جامعه تلاش می کنند، در تقویت و رواج فرهنگ مدیریت زمان در زندگی مخاطبان مؤثر باشند.

فهرست مطالب چکیده 1 فصل اول: چارچوب تحقیق 2 مقدمه 3 بیان مسئله 5 اهمیت و ضرورت تحقیق 10 اهداف تحقیق 12 سؤال های تحقیق 13 فرضیه های تحقیق 13 تعریف مفاهیم 14 روش تحقیق 139 جامعه آماری 140 نمونه و روش نمونه گیری 140 حجم نمونه 142 ابزار اندازه گیری 142 نمره گذاری پرسشنامه مدیریت زمان 143 روایی 143 پایایی 144 روش تجزیه و تحلیل داده ها 144 روش اجرا منابع ومآخذ منابع فارسی منابع انگلیسی
کلید واژه ها: زمان - مدیریت زمان - کارشناسی ارشد - ارزیابی - پایان نامه - روان شناسی - سرمایه - مدیریت - روان - کارشناسی - افراد - میزان - مهارت - تقویت - دانلود - تولید - پایان - نامه - رشته - ارشد - خریداری - سازمان - فناوری - برگشت - ماشین - گروه

آخرین اخبار سرویس:
39 مورد مشکوک به کرونا در آذربایجان غربی

رضاگلزار| ماجرای عکس جنجالی و بیوگرافی + عکس

آموزش مجازی در دستور کار دانشگاه مازندران

شیلا خداداد| عکس لورفته بوسه جنجالی شد + بیوگرافی

مبتلا شدن 8نفر به کرونا در آذربایجان شرقی

ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا در یزد شروع به کار کرد

مبتلا شدن 8 نفر به کرونا در آذربایجان شرقی

بسیج دانشجویی پیگیر مطالبات دانشجویان خارجی دانشگاه شهیدچمران اهواز است

نگذارید قوانین خاک بخورد! / شماره ششم نشریه دانشجویی《شهربانو》منتشر شد

سامانه ثبت نام آزمون فلوشیپ صبح فردا 10 اسفند ماه بسته می شود

کلاس های درس مراکز علمی کاربردی استان کرمان تا 16 اسفندماه تعطیل شدند

تولید 25 برابری هیدروژن با نور و زنگ زدگی!

چند نکته برای مقابله روان شناختی با کرونا

امضای تفاهم نامه همکاری دانشکده گردشگری ترکیه و دانشگاه آزاد واحد اردبیل

تولید 25 برابری هیدروژن با نور و زنگ زدگی!

سامانه ثبت نام آزمون فلوشیپ فردا صبح 10 اسفند ماه بسته می شود

دکتر سلیمانی: پناهندگی را در شأن خودم نمی دیدم

ساماندهی وضعیت ماسک در کشور/تعهد تولیدکنندگان برای توزیع شبانه روزی

عکسهای جنجالی شیلا خداداد با همسرش + بیوگرافی

فعالیت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی لرستان تا 17 اسفند تعطیل شد

دکتر سلیمانی: پناهندگی را در شان خودم نمیدیدم

ضدعفونی کردن دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا برای پیشگیری از کرونا

پذیرش 371 دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

دانشمندان یک فوتون را سه قسمت کردند

دانشجویان مازندرانی مایع ضدعفونی کننده 77درصد تولید کردند

کلاس های درس دانشگاه آزاد لرستان تا 17 اسفند تعطیل شد

کلاس های درس دانشگاه آزاد لرستان تا 17 اسفند تعطیل شد

تایید ابتلای سه کردستانی به ویروس کرونا

3 نفر به آمار مبتلایان کرونا در خوزستان افزوده شد

دانشمندان یک فوتون را سه قسمت کردند

3 نفر به آمار مبتلایان کرونا در خوزستان افزوده شد

تعداد فوتی ها بر اثر ویروس کرونا زیر 20 نفر و تعداد بستری ها 580 نفر

کلاس های درس دانشگاه آزاد لرستان تا 17 اسفندماه تعطیل است

مستند ویدئویی با موضوع کرونا به همت بسیج دانشجویی اصفهان تولید شد

کلاس های درس دانشگاه آزاد لرستان تا 17 اسفندماه تعطیل است

آخرین اخبار کرونا

سومین جلسه بررسی وضعیت کرونا در اردبیل به ریاست استاندار تشکیل شد

هزار عضو هیأت علمی در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد جذب شدند

تعطیلی کلاس های حضوری دانشگاه شیراز تا پایان 16 اسفند

راه اندازی دو واحد تولید «ماسک» در کرمانشاه/ تولید روزانه 4 هزار ماسک در استان

کلاس های درس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان تا 17 اسفندماه تعطیل است

اولین تولید محتوای تصویری قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا از سوی گروه جهادی شهید مهدی عسگری

راه اندازی سامانه تلفنی 3113 ستاد مبارزه با کرونا +گزارش

کلاس های دانشگاه خوارزمی غیر حضوری و مجازی شد

شیلا خداداد| عکسهای دیده نشده با همسرش + بیوگرافی

تشکیل قرارگاه دانشجویی مقابله با کروناویروس در لرستان / هدف، کمک به فعالان حوزه بهداشت و درمان است

هیات علمی و کارکنان دانشگاه تهران باید روز شنبه در محل کار حاضر شوند

مایع ضدعفونی کننده سطوح از سوی هسته دارویی واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی بوشهر تولید شد

هزار هیأت علمی علوم پزشکی در دانشگاه آزاد جذب می شوند

قرارگاه جهادگران رضوی جهت مشارکت برای مقابله با کرونا اعلام آمادگی کرد

اعلام اسامی نهایی پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی سال 1398

جایگزین حریرچی مشحص شد

فناوری جدید تولید سریع هیدروژن با زنگ زدگی

قدرتمندترین انفجار گیتی

ابلاغیه رییس دانشگاه تهران درباره ادامه فعالیت ها در هفته آینده

قدرتمندترین انفجار گیتی

لغو کلاس های حضوری دانشگاه پیام نور

قدرتمندترین انفجار گیتی

ابلاغیه رییس دانشگاه تهران درباره ادامه فعالیت ها در هفته آینده

جذب هزار عضو هیات علمی در رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

کلاس های دانشگاه دامغان تا اطلاع ثانوی مجازی برگزار می شود

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ارشد پزشکی

جذب هزار عضو هیات علمی در رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

3 بیمار مشکوک به کرونا در تبریز بستری شدند

فعالیت های آموزشی دانشگاه گیلان تا 15 اسفند تعطیل شد

کلاس های آموزشی دانشگاه امام خمینی تا آخر هفته جاری تعطیل شد

گروه جهادی سفیران سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم به جنگ کرونا می رود

دستورالعمل عمومی پیشگیری از ابتلا به ویروس کویید 19 ترجمه و منتشر شد

ایجاد سامانه تلفنی برای پاسخگویی به سوالات در مورد کرونا توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران

مریخ می لرزد

بازگشت دانشجویان خارجی دانشگاه رازی بدون کرونا به عراق

راه اندازی «کارتابل فرهنگی» برای فعالیت دانشجویان علوم پزشکی

بازگشت دانشجویان خارجی دانشگاه رازی بدون کرونا به عراق

گرایی: برای تغییر وزن تابع تصمیم کادرفنی هستم

قربانیان کرونا را می توان بدون غسل و تکفین دفن کرد

فردا 10 اسفند؛ پایان مهلت دانشگاه ها برای دریافت وام های دانشجویی

مهلت دانشگاه ها برای دریافت مبالغ وام های دانشجویی فردا 10 اسفند به پایان می رسد

یک هفته خبرساز! / از تعطیلی دانشگاه ها به خاطر کرونا تا سیل در لرستان

کلاس های دانشگاهی غیرحضوری شد / از لغو تک تک آزمون های کشوری اسفندماه تا اعلام تاریخ برگزاری

اولین کنفرانس فلسفه تجربی اروپا برگزار می شود

اولین کنفرانس فلسفه تجربی اروپا برگزار می شود

مهلت ثبت نام در المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی امشب 9 اسفند پایان می یابد

امشب 9 اسفند ماه، مهلت ثبت نام در المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی پایان می یابد

دانشجویان خارجی دانشگاه رازی بدون کرونا به عراق بازگشتند

فراخوان ثبت نام نیرو های جهادی برای آموزش پیشگیری از کرونا در اصفهان منتشر شد

یک هفته خبرساز! / از تعطیلی دانشگاه ها به خاطر شیوع کرونا گرفته تا سیل در لرستان

دانشجویان دانشگاه های مرکزی خواستار تعطیلی دانشگاه ها هستند

کلاس های دانشگاهی غیرحضوری شد / از لغو تک تک آزمون های کشوری اسفندماه تا اعلام تاریخ جدید برگزاری آن ها

جدایی آموزش پزشکی از بدنه آموزش عالی اصلاح شود / رتبه اول استان فارس در سرمایه اجتماعی

برخورد مرگبار پژو با عابران پیاده در اهواز

دانشگاه علامه طباطبایی، پیگیر وضعیت بازداشت ضیاء نبوی

فارس من| ادغام دانشگاه های صنعتی ضرورتی ندارد

بهنوش بختیاری بعد از جنجال کرونایی + عکس جدید

قربانیان کرونا را می توان بدون غسل و تکفین دفن کرد

فارس من|دانشگاه ها در صورت نبود امکان برگزاری کلاس حضوری، می توانند کلاس غیرحضوری برگزار کنند

قربانیان کرونا را می توان بدون غسل و تکفین دفن کرد

کشف قابلیت سکونت در یک سیاره فراخورشیدی

آخرین وضعیت تعطیلی دانشگاه های استان چهارمحال و بختیاری برای مقابله با کرونا

کلاس های آموزشی تا پایان سال غیرحضوری برگزار می شود / تعطیلی خوابگاه ها تا اطلاع ثانوی

می توان chr(034)مغزchr(034) را برنامه نویسی کرد؟

پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن