مطالب مرتبط:
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 17:322020-01-21اقتصادي

ماهیگیری در آب های گل آلود


به چه دلیل وقتی در 31/ 04/ 1394، اصلاحات اساسی درخصوص اعمال معافیت برای شرکت های تولیدی و معدنی، بیمارستان ها و.

اعمال شده پیشنهاد می شود لغو شود یا معافیت صادرکنندگان غیر نفتی از 100 درصد به 50 درصد تقلیل می یابد؟ مصطفی باتقوا| با قاطعیت می توان گفت که پرکاربردترین .

- به چه دلیل وقتی در 31/ 04/ 1394، اصلاحات اساسی درخصوص اعمال معافیت برای شرکت های تولیدی و معدنی، بیمارستان ها و.

اعمال شده پیشنهاد می شود لغو شود یا معافیت صادرکنندگان غیر نفتی از 100 درصد به 50 درصد تقلیل می یابد؟ مصطفی باتقوا با قاطعیت می توان گفت که پرکاربردترین قانون در حال حاضر، قانون مالیات های مستقیم است.

کسی نیست که با این قانون درگیر نباشد ضمن آنکه برای سرمایه گذاران خارجی نیز حائز اهمیت است.

کاربرد این قانون حتی از قانون اساسی نیز بیشتر است؛ چراکه بسیاری از مواد قانون اساسی برای بسیاری از افراد کاربرد ندارد یا درگیر نیستند.

  حال سوال اساسی این است که قانونی که این همه اهمیت دارد آیا باید هر ساله نسبت به تغییر آن اقدام نمود؟! هدف از این همه تغییرات چیست؟ به چه دلیل وقتی در 31/ 04/ 1394، اصلاحات اساسی درخصوص اعمال معافیت برای شرکت های تولیدی و معدنی، بیمارستان ها و.

اعمال شده پیشنهاد می شود لغو شود یا معافیت صادرکنندگان غیر نفتی از 100 درصد به 50 درصد تقلیل می یابد؟   آیا فکر کرده اید که سرمایه گذاران براساس گزارش های توجیهی و مشوق های مالیاتی، تصمیم بلندمدت گرفته اند؟ آیا می دانید که در سایر کشورها، تغییرات مبانی قانون مالیات های مستقیم، بسیار نادر است؟ و.

با توجه به توضیحات مزبور، مباحث در 2 قسمت مطرح می شود؛ در قسمت اول نقد اساسی می شود به قانون مالیات های مستقیم موجود که عملیاتی است و درباره ایراد ها و چالش های موجود آن بحث می شود و در قسمت دوم درخصوص کم و کیف اصلاحات پیشنهادی در سال 1398 صحبت می کنیم.

قطعا سازمان مالیاتی باید ابتدا نسبت به رفع ایراد های اساسی به شرح زیر اقدام کند و سپس دست به تغییر مفاد مواد قانون بزند.

ایراد ها و چالش های موجود در قانون فعلی1- عدم استقلال هیات های حل اختلاف مالیاتی از سازمان مالیاتی: مهم ترین اشکالممیز مالیاتی با اختیارات تام، درآمد مشمول مالیات را تعیین می کند و سپس برگ تشخیص را (بدون اینکه یک واحد نظارتی به صورت منصفانه و مستقل بررسی مجدد کند) با تفاوت فاحش با رقم ابرازی، ابلاغ می کند.

سوال و ابهام اساسی این است؛ مرجع قضاوت کننده روی اشتباهات این برگ تشخیص چه کسی است؟   آیا باید همکار ایشان در دادگاه مالیاتی (هیات حل اختلاف مالیاتی) روی برگ تشخیص ایشان قضاوت کند؟ این هرگز عادلانه نیست.

نمایندگان اتاق و قاضی بازنشسته نیز که هرچه ممیز محترم بنویسد، امضا می کنند ضمن آنکه باتوجه به تخصصی بودن بحث حسابداری و حسابرسی و مالیاتی نمی توانند وارد بحث بشوند.

تجربه 10 ساله حضور اینجانب به عنوان نماینده بند 3 ماده 244 قانون مالیات های مستقیم (جامعه حسابداران رسمی ایران) در هیات های حل اختلاف شهر تهران (مودیان بزرگ مالیاتی) و آسیب شناسی صورت گرفته، موید این است که قطعا باید سازمانی مستقل از سازمان مالیاتی برای بررسی دعاوی مالیاتی تشکیل شود.

(چندین سال است که بحث آن در مرکز پژوهش های مجلس مطرح است، ولی عملیاتی نمی شود) پیشنهاد: اولین گام ایجاد سازمان حل اختلاف مالیاتی (مستقل از سازمان مالیاتی) زیر نظر وزارت دادگستری (سازمان مالیاتی، نباید نماینده ای در این سازمان داشته باشد) قطعا باتوجه به اینکه بحث ها به صورت تخصصی حسابداری، حسابرسی و مالیاتی است، اعضای کمیته پیشنهادی باید تماما از جامعه حسابداران رسمی ایران و سازمان حسابرسی و کارشناسان رسمی دادگستری در این رشته باشند.

2- پراکندگی مقررات مالیاتی در قوانین مختلف:ایراد اساسی: لزوم تدوین قانون جامع مالیاتی مقررات مالیاتی در خود قانون پراکنده است، بخشنامه های مالیاتی صادره (برخلاف اصول 51 و 73 قانون اساسی)، آرای شعب دیوان عدالت، آرای هیات عمومی دیوان عدالت، دستورالعمل ها و آیین نامه ها و رهنمود های مالیاتی، قانون الحاقی (1)، قانون الحاقی (2)، قانون برنامه ششم توسعه، قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و اصلاح ماده 104، قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و حمایت از کالای ایرانی، قانون رفع موانع تولید، قانون احکام دائمی برنامه های توسعه ای کشور، قوانین برنامه 5 ساله، قوانین بودجه هر ساله، قانون اصلاح قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، مصوبات هیات وزیران، مصوبات سران 3 قوه و.

  اینجانب باتوجه به تجربه کاری و تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته با قاطعیت اعلام می کنم که حتی در مدیران ارشد سازمان مالیاتی نیز کمتر کسی است که به تمام مباحث مالیاتی مندرج در قوانین و مقررات مزبور، اشراف کامل داشته باشد.

پیشنهاد: به نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می کنم قبل از طرح موضوع اصلاحیه در مرکز پژوهش ها و کمیسیون ها، وزارت امور اقتصادی و دارایی را مکلف به تدوین قانون جامع مالیاتی ایران نمایند.

3- ایرادات موجود در متن قانون و مقررات فعلی: ایراد با اهمیت ایرادات و ابهامات موجود در قانون فعلی باعت شده، اکثر مودیان مالیاتی به برگ های تشخیص معترض باشند و بر این اساس پرونده های انباشته زیادی در هیات های حل اختلاف داریم که موضوع مزبور عوارض زیادی داشته و دارد که تابه حال اقدام اساسی برای رفع آن ها صورت نگرفته است.

از جمله مهم ترین این ایرادات و ابهامات: الف- فقدان واژگان نامه در قانون مالیات های مستقیم از جمله: تعاریف قانون، آیین نامه، بخشنامه، مصوبات هیات دولت، آرای هیات عمومی دیوان عدالت، آرای شعب دیوان عدالت، درآمد، درآمد تحقق یافته، درآمد مشمول مالیات، هزینه، صادرات، صادرات غیر نفتی (نفت و غیرنفت)، تسعیر ارز، سود و زیان تسعیر ارز، ضایعات، ضایعات عادی، ضایعات غیر عادی، مطالبات مشکوک الوصول، مطالبات سوخت شده، متعارف، متناسب، تعدیلات سنواتی، نقص رسیدگی، نقض قوانین و مقررات، غیر عادلانه بودن، اشتباه محاسباتی، مالی اعتباری مجاز (و غیر مجاز)، ذخایر، هزینه های جاری، هزینه های سرمایه ای، درآمد غیر عملیاتی تحقق نیافته (از جمله مازاد تجدید ارزیابی) و.

ب- ابهامات متعدد در ماده 147 و 148 درخصوص هزینه های قابل قبول عمدتا شامل: ضایعات متعارف، مطالبات مشکوک الوصول، مطالبات سوخت شده، تسهیم هزینه ها بین منابع معاف و غیر معاف (مخصوصا در تولیدی های مشمول ماده 132 و صادرات و بانک ها)، خسارت وارده به دارایی ها، پرداختی به بازنشستگان، پرداختی به موجب آیین نامه هایی با منشأ مصوب قانون، بهره پرداختی غیر بانکی، تبلیغات و بازاریابی، تحقیقات، ذخایر، عوارض، هزینه های ورزشی، کمک ها و هزینه های اجتماعی و.

ج- ابهامات متعدد در معافیت های مالیاتی از جمله تولیدی معدنی ها، صادرات غیرنفتی، بازسازی، نوسازی، توسعه و تکمیل واحد و.

جالب است بدانیم براساس مصوبه هیات وزیران به تاریخ 31/ 02/ 1398 (اصلاحی 30/ 11/ 1396)، برای شرکت های مشمول ماده 132 معافیت، از 10 به 20 سال افزایش یافته، ولی توسط ادارات مالیاتی اعمال نمی شود (ایجاد مشکل برای شرکت های بورسی، سهامداران، حسابرس و بازرس قانونی و.

) د- عدم تعریف مشخص و ضابطه مند از درآمد تحقق یافته (طبق تحقیق صورت گرفته، ادارات مالیاتی هر فعل و انفعالی را درآمد تحقق یافته و سپس درآمد مشمول مالیات (عملکرد و مشمول VAT) تلقی می کنند و علت آن این است که چرخه تکمیل حسابداری، حسابرسی و مالیاتی هنوز مدون و پذیرفته شده نیست (فراموش نکنیم در صورتی می توان درآمد مشمول مالیاتی را به درستی تعیین کرد که اشراف کامل به مباحث حسابداری داشت و سپس با یک حسابرسی اصولی، اعتبار بخشی ارقام صورت گیرد و سپس بر اساس ارقام اعتبار بخشی شده، درآمد مشمول مالیات تعیین کرد) هـ- تمایل بیش از حد ممیزان مالیاتی به علی الراسی دفاتر (به علت ضیق وقت و راحتی علی الراسی نسبت به رسیدگی دفاتر) پیشنهاد: رفع ابهامات به شرح مزبور با نظرسنجی از افراد متخصص و آسیب شناسی جامع و.

4- ابهام در نحوه اعمال قانون VATبا توجه به اینکه نحوه اجرای قانون VAT بر مالیات عملکرد موثر بوده، در اینجا مورد بررسی ویژه قرار می گیرد.

ایرادات اساسی مندرج در قانون VAT: الف- این قانون با نرخ 3 درصد شروع شد چراکه هدف وصولی برای دولت نبود (هدف، اعمال سیستم فاکتورینگ و ردیابی حلقه زنجیره معاملات و جلوگیری از فرار مالیاتی بود) و در قوانین بودجه 1387 و 1388 نیز به عنوان منبع درآمدی برای دولت دیده نشد.

متاسفانه بعدا تغییر مسیر داد و شد یک منبع درآمد بزرگ برای دولت! ب- گزارش شماره 14541 آذر ماه 1394 مرکز پژوهش های مجلس، چندین ایراد اساسی بر نحوه اجرای قانون VAT وارد دانسته و عنوان شده که سازمان مالیاتی در اجرای قانون به دلایل متعدد، ناکام بوده است، اگرچه تمامی این ناکامی ها به سازمان امور مالیاتی مربوط نمی شود.

نتیجه: نظر به اینکه قانون VAT در هدف اساسی خود (ردیابی معاملات) ناموفق بوده و بسیار نامناسب اجرا شده و مشکلات بسیاری برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده و نظر به اینکه با اصلاح قانون در 31/ 04/ 1394 کنترل تراکنش های بانکی بسیار موفق تر عمل کرده است و همچنین مدون شدن طرح نظام جامع مالیاتی، قطعا باید درخصوص نحوه ابقا و اجرای قانون VAT، تجدیدنظر اساسی شود.

5- آرای شعب و آرای هیات عمومی دیوان عدالتنحوه عملکرد سازمان امور مالیاتی درخصوص آرای دیوان، بیانگر نارضایتی فعالان اقتصادی است: الف- آرای هیات عمومی آرای هیات عمومی روی بخشنامه های خلاف قانون بوده که مالیات اضافی و غیر قانونی از فعالان اقتصادی دریافت شده، بنابراین تاریخ تسری آرای دیوان باید از تاریخ صدور بخشنامه باشد و باید مالیات های غیر قانونی و مازاد وصول شده به همراه جریمه ماده 242 به مودی مالیاتی پرداخت شود.

ب- آرای شعب: متاسفانه در ادارات و هیات های حل اختلاف مالیاتی چنین مستفاد می شود که آرای شعب، مشخصا به نفع شخصی است که به دیوان شکایت کرده است، درحالی که این استدلال، کاملا غلط است به 2 دلیل: 1-ب- در یک کشور با یک مجلس شورا، یک قانون مشخص و یک سازمان مالیاتی مشخص غیر قابل باور است که یک فعال اقتصادی از روی یک رقم، مالیات ندهد (کسی که رای شعبه را دارد) و برای یک مودی دیگر با همین موضوع (کسی که به دیوان شکایت نکرده) مالیات بدهد.

2-ب- تبصره ماده 11 قانون دیوان عدالت اداری چنین بیان می کند: پس از صدور حکم و قطعیت آن براساس ماده فوق، مرجع محکوم علیه علاوه بر اجرای حکم، مکلف به رعایت مفاد آن در تصمیمات و اقدامات بعدی خود در موارد مشابه است.

6- ابهامات در نحوه عملکرد شورایعالی مالیاتی و 251 مکرر الف- براساس ماده 251، عنوان شده که پرونده هایی در شورایعالی مالیاتی مطرح است که در پرونده نقص رسیدگی باشد یا نقض قوانین.

تابه حال هیچ رهنمودی از سوی سازمان مالیاتی یا هیچ تفسیری از مجلس محترم درخصوص ابهام مورد مزبور مطرح نشده است چراکه در تمام پرونده ها نقص رسیدگی دیده می شود یا نقض قوانین بنابراین اینکه درصد اندکی از پرونده ها در شورای عالی مطرح است، جای تامل دارد.

ب- در ماده 251 مکرر آمده است، پرونده ای در این هیات مطرح می شود که ادله ناعادلانه بودن دیده شود.

به نظر اینجانب به دلایل مزبور، در تمام پرونده ها موضوع ناعادلانه مشهود است.

حال که درصد بسیار اندکی از پرونده ها در 251 مکرر مطرح است، جای تامل است.

ضمن اینکه تابه حال از سوی سازمان مالیاتی یا مجلس شورای اسلامی، ناعادلانه بودن تعریف نشده است.

7- تشکیل جامعه مشاوران رسمی مالیاتی در داخل قانون VAT: لزوم تجدیدنظر اساسیدرخصوص جامعه مشاوران رسمی مالیاتی، چند ابهام اساسی وجود دارد: الف- دلیل آنکه قانون را شفاف نمی کنیم تا نیاز به مشاوران رسمی مالیاتی نباشد چیست؟ به عبارتی چرا باید ممیز مالیاتی به صورت انفرادی و غیر اصولی و غیر کارشناسی برگ تشخیصی صادر کند که نیاز به این داشته باشیم که همکار سابق ایشان ورود کند و مشکل را برای فعال اقتصادی حل کند؟ ب- دلیل تصویب و ارتباط ماده 28 قانون VAT (تاسیس جامعه مشاوران رسمی مالیاتی) با قانون VAT و در داخل قانون VAT چیست؟ چرا به صورت یک قانون جدا پس از انجام کارشناسی های تخصصی در مجلس شورای اسلامی تصویب نشده است؟ ج- دلیل اینکه ممیز مالیاتی، امروز بازنشسته می شود و فردا صبح با کارت هولوگرام دار و بدون پرداخت حق تمبر به عنوان مشاور مالیاتی به ادارات مالیاتی و هیات های حل اختلاف به عنوان وکیل مودی مراجعه می کند، چیست؟ د- دلیل تغییر نگرش و تفکر ممیز مالیاتی (یک زمان به عنوان ممیز و یک زمان به عنوان مشاور رسمی مالیاتی) چیست؟ هـ- به چه دلیل نمایندگان مجلس، درحالی که جوانان این مملکت با مدارک فوق لیسانس و دکترا بیکارند، ولی برای بازنشستگان سازمان مالیاتی، شغل دولتی لوکس پردرآمد فردی ایجاد کرده اند؟ (توضیح آنکه بسیاری از کارشناسان اقتصادی و مالی تصور می کردند، جامعه مشاوران رسمی مالیاتی به صورت یک کلینیک مالیاتی عمل خواهد کرد و هدف غیر انتفاعی دارد، ولی در عمل برعکس شد.

) 8- مشخص نبودن وضعیت طرح نظام جامع مالیاتیبراساس تبصره ماده 97 قانون مالیات های مستقیم (اصلاحیه 31/ 04/ 1394) آمده است: سازمان امور مالیاتی کشور موظف است حداکثر ظرف مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این قانون، بانک اطلاعات مربوط به نظام جامع مالیاتی را در سراسر کشور مستقر و فعال کند.

طی این مدت، در ادارات امور مالیاتی که نظام جامع مالیاتی به صورت کامل به اجرا درنیامده است، مواد (97)، (98)، (152)، (153)، (154) و (271) قانون مالیات های مستقیم مصوب سال 1380 مجری خواهد بود.

تاکنون هیچ گونه اطلاع رسانی از سوی سازمان امور مالیاتی درخصوص طرح مزبور و وضعیت آن و تکالیف مودیان بر این اساس صورت نگرفته است.

پیشنهاد: قطعا عملیاتی کردن طرح نظام جامع مالیاتی، بسیار بااهمیت تر و بااولویت تر از اصلاحات قانون مالیات های مستقیم است.

9- شفاف نبودن مالیات مشاغل و پزشکان و وکلا (عدم نصب صندوق های مکانیزه نرم افزاری و Pos) اقدام اساسی درخصوص شفاف سازی درآمد پزشکان، وکلا و.

صورت نگرفته و زیر بار دستگاه های Pos و صندوق های مکانیزه، نرم افزار نرفته اند، درحالی که قسمت عمده فرار مالیاتی در این قسمت است.

ولی متاسفانه سازمان مالیاتی تمام توجهش به سمت شرکت های تولیدی اشتغال زا و ارزآور است و هر روز برای آن ها مشکل ایجاد می کند مثل تبصره 8 قانون بودجه 1398.

پیشنهاد نهایی: ضروری است نمایندگان مجلس به وزارت متبوع تکلیف کنند که ایرادات اساسی مزبور رفع شود و سپس نسبت به اصلاحات پیشنهادی اقدام کنند.

پیشنهاد اساسی درخصوص اصلاحیه پیشنهادی در مهر 1398 ارسالی به مجلس شورای اسلامی نظر به اینکه براساس اصلاحیه پیشنهادی، بسیاری از معافیت های مالیاتی از جمله تولیدی معدنی و 50 درصد صادرات غیر نفتی و.

لغو شده و باتوجه به گزارشات توجیهی و تصمیمات سهامداران مبنی بر وجود مشوق ها و معافیت های مالیاتی و توجیه انجام سرمایه گذاری بر این اساس به عنوان یک عامل موثر، اقدام به اخذ جواز تاسیس و سایر مجوز ها کرده و بهره برداری کارخانه تابه حال صورت نگرفته است، لذا پیشنهاد اساسی ذیل صورت می گیرد تا در متن اصلاحیه پیشنهادی گنجانده شود: کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی که تا تاریخ تصویب اصلاحیه این قانون نسبت به اخذ مجوز تاسیس اقدام کرده اند، مشمول مشوقات و معافیت های مندرج در اصلاحیه 31/ 04/ 1394 می باشند.


کلید واژه ها: قانون - معافیت - بیمارستان ها - صادرکنندگان - قانون اساسی - اساسی - بیمارستان - درصد - اصلاحات - پیشنهاد - سرمایه گذاران - تولیدی - قاطعیت - 100 درصد - مصطفی - درگیر - شرکت - نفتی - توان - سرمایه - مالیات - مستقیم - خارجی - اهمیت - افراد - مواد - آلود

آخرین اخبار سرویس:
فوتبالیست مشهور 32 سکه گرفت تا به تلویزیون بیاید!

بانک ها 10 درصد بیشتر وام دادند

بانک مرکزی مسئول هدایت اعتبارات بانکی به سمت تولید

زندگی در میان نفت و زباله

دوگانه سوز شدن تاکسی و وانت از مالیات معاف شد

نجات آمازون به دست »آمازون«

خوش بینی در میان صنعتگران

قیمت قلم به قلم کالا به روایت مرکز آمار ایران

حقوق کارمندان از امروز بی تبعیض شد

آجیل با ایرانی هاآشتی می کند؟

دوگانه سوز شدن تاکسی و وانت از مالیات معاف شد

افزایش تعداد مسافران فرودگاه بین‎المللی کیش نسبت به سال گذشته

بازرسی ویژه از پمپ بنزین های شیراز

پیشنهاد فروشنده ها به متقاضیان مسکن

قیمت جدید انواع پژو دست دوم در بازار تهران +جدول

بانک ها 10 درصد بیشتر وام دادند

تکذیب احتمال انتشار کرونا از طریق ماهی قرمز

عرضه خودروهای جدید به بازار تا 1400/ نقدینگی بالا عامل رشد شاخص بورس/مجلس قوی زمینه ساز اقتصاد قوی

شوی حمایت از تجدیدپذیرها!

تزریق نقدینگی به بازارهای مالی چین

مستمری بگیران از سازمان تأمین اجتماعی چه می خواهند؟

فروش سانه قطعی شد

چگونه در صنایع مختلف سرمایه گذاری کنیم؟

انتقاد معاون وزیر اقتصاد از نظارت ضعیف بانک مرکزی بر بانک ها

کاهش چشمگیر فروش محصولات پوما و آدیداس در چین

کوران نقدینگی در بورس تهران

عاملان آتش زدن یک بانک در اعتراضات کرج دستگیر شدند + عکس

اصلاح فرآیند صدور پروانه ساختمانی در پایتخت

شگفتی های زبان چینی

قیمت اجاره آپارتمان 80 متری در تهران

قیمت آپارتمان های 30 ساله تهران +جدول

چگونه در صنایع مختلف سرمایه گذاری کنیم؟

چشمک طلا به رکورد 7 ساله

بازرسی ویژه از پمپ بنزین های شیراز

905 میلیارد تومان بودجه سال آینده شهرداری رشت تصویب شد

وضعیت نامعلوم سهمیه بنزین نوروزی

چوپان های آلمان با گوسفندهایشان جاده را بستند/ اعتراض به قیمت خرید محصولات

حضور پررنگ اتحادیه پوشاک تهران در نهمین جشنواره بین المللی مُد و لباس فجر

بالا و پایین تاثیر بوروکراسی اداری بر معادن

اظهارات رییس سازمان استخدامی درباره رفع تبعیض از پرداخت های کارکنان دولت

تامین 51 قطعه ایران خودرو، با همکاری شرکت های دانش بنیان

تامین 51 قطعه ایران خودرو، با همکاری شرکت های دانش بنیان

امارات٬ گریزگاه فاسدان و مرکز پولشویی جهان

مشمولان جدید یارانه معیشتی چه زمانی اعلام می شوند؟

گرانی به بازار میوه شب عید می رسد؟ / نوسان نرخ دلار، قیمت موز را بالا برد

توسعه فرصت های تجاری در عرصه بین الملل اولویت ما است

مراحل ساخت نمایشگاه دائمی بین المللی قم درحال اتمام است

خطر توقف تولید صنایع پتروشیمی منتفی شد

افزایش قیمت تراکتور پذیرفتنی نیست

میوه خشک فایده ای هم دارد؟

کالا های محبوس در راه بازار

58 میلیون یورو صرفه جویی ارزی با داخلی سازی 51 قطعه و مواد اولیه

دستور پخت سالاد الویه مجلسی

مدیری قیمت جدید پراید را مشخص کرد!

همایش اکسپوی 2020 دبی و معرفی فرصت های پیشِ روی آن برای تجار و فعالان اقتصادی قم

تنش ها بین عربستان و روسیه بالا گرفت

انواع گوشت مرغ،قطعه بندی در غرفه های تر بار

فواید و معایب روش های خشک کردن میوه ها

آلایش گوشت گوسفندی بسته بندی شرکتی

هر کیلو خاموت در بازار آهن چند؟

تاثیر قاچاق بر صادرات طلای سرخ

اجرای طرح «صفای دل» در مؤسسه هفت آسمان

شکر قرمز از کجا آمد؟

روایت فصل درد/ چرا کشاورزان کرمانی با ماشین از روی محصولات خود رد شدند؟

افزایش قیمت طلا به بیشترین رقم 7 سال گذشته تحت تاثیر «کرونا»

دوگانه سوز شدن تاکسی و وانت از مالیات معاف شد

4رانر TRD PRO یکی از جذاب ترین آفرودرهای 2020 (+تصاویر)

بازرسی ویژه از پمپ بنزین های شیراز

تنش ها بین عربستان و روسیه بالا گرفت

گسترش خدمات به اقشار مختلف جامعه و تجمیع بخشنامه ها از اقدامات شاخص سازمان تأمین اجتماعی در سال 98 است

نهضت ساخت داخل مبنای تولید محصولات جدید ایران خودرو

افتتاح آزادراه تهران شمال سوژه دورهمی شد/مدیری قیمت جدید پراید را مشخص کرد!

همایش اکسپوی 2020 دبی و معرفی فرصت های پیشِ روی آن برای تجار و فعالان اقتصادی قم

کاهش فروش و سوددهی «پوما» به علت شیوع «کرونا»

موافقت دولت با واردات غذای سگ و گربه

تامین نیاز بازار لوازم خانگی با عرضه جایگزین های کره ای

منتظر دلار 20 هزار تومانی نباشید

لیر در قعر هشت ماهه

روایت لایحه مسکوت مانده خصوصی سازی بانک ها در دهه 80

تنش ها بین عربستان و روسیه بالا گرفت

تنش ها بین عربستان و روسیه بالا گرفت

نگین گویا در انتظار روزهای بهتر+عکس

رکورد جهانی تبدیل انرژی خورشیدی به برق شکسته شد

تلنگر کرونا به دلارهای نفتی

حمایت بیمه مرکزی از استارت آپ های بیمه ای

ارائه پیشنهاد تشویق مشترکان خوش مصرف برق و گاز طبیعی در زمستان 98

تولید روغن فوق پیشرفته هواپیمای مسافری برای اولین بار در کشور

شهری صورتی در ارمنستان

خوراکی هایی که نباید ساعت 16 عصر به بعد مصرف شوند

مقایسه خودرو جک J5 اتوماتیک با چری آریزو 5 توربو

شناسایی خانه های خالی از سکنه برای اخذ مالیات امکان پذیر شد؟

905 میلیارد تومان بودجه سال آینده شهرداری رشت تصویب شد

فعالان بخش خصوصی، نتایج پایش فضای کسب وکار را صحیح نمی دانند

قیمت مسکن پایین می آید؟

سهمیه بنزین اسفند امشب واریز می شود

سهمیه بنزین اسفند امشب واریز می شود/ 4 خودروی رونمایی شده در حیاط دولت

مهلت ثبت نام کارتخوان پزشکان امروز به پایان رسید

آخرین مهلت ثبت نام پزشکان برای ثبت کارتخوان

افزایش تورم عربستان

خبر خوش رییس کل بانک مرکزی برای تولیدکنندگان بدهکار

ماهیگیری در آب های گل آلود

ماهیگیری در آب های گل آلود