مطالب مرتبط:
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 17:322020-01-21اقتصادي

ماهیگیری در آب های گل آلود


به چه دلیل وقتی در 31/ 04/ 1394، اصلاحات اساسی درخصوص اعمال معافیت برای شرکت های تولیدی و معدنی، بیمارستان ها و.

اعمال شده پیشنهاد می شود لغو شود یا معافیت صادرکنندگان غیر نفتی از 100 درصد به 50 درصد تقلیل می یابد؟ مصطفی باتقوا| با قاطعیت می توان گفت که پرکاربردترین .

- به چه دلیل وقتی در 31/ 04/ 1394، اصلاحات اساسی درخصوص اعمال معافیت برای شرکت های تولیدی و معدنی، بیمارستان ها و.

اعمال شده پیشنهاد می شود لغو شود یا معافیت صادرکنندگان غیر نفتی از 100 درصد به 50 درصد تقلیل می یابد؟ مصطفی باتقوا با قاطعیت می توان گفت که پرکاربردترین قانون در حال حاضر، قانون مالیات های مستقیم است.

کسی نیست که با این قانون درگیر نباشد ضمن آنکه برای سرمایه گذاران خارجی نیز حائز اهمیت است.

کاربرد این قانون حتی از قانون اساسی نیز بیشتر است؛ چراکه بسیاری از مواد قانون اساسی برای بسیاری از افراد کاربرد ندارد یا درگیر نیستند.

  حال سوال اساسی این است که قانونی که این همه اهمیت دارد آیا باید هر ساله نسبت به تغییر آن اقدام نمود؟! هدف از این همه تغییرات چیست؟ به چه دلیل وقتی در 31/ 04/ 1394، اصلاحات اساسی درخصوص اعمال معافیت برای شرکت های تولیدی و معدنی، بیمارستان ها و.

اعمال شده پیشنهاد می شود لغو شود یا معافیت صادرکنندگان غیر نفتی از 100 درصد به 50 درصد تقلیل می یابد؟   آیا فکر کرده اید که سرمایه گذاران براساس گزارش های توجیهی و مشوق های مالیاتی، تصمیم بلندمدت گرفته اند؟ آیا می دانید که در سایر کشورها، تغییرات مبانی قانون مالیات های مستقیم، بسیار نادر است؟ و.

با توجه به توضیحات مزبور، مباحث در 2 قسمت مطرح می شود؛ در قسمت اول نقد اساسی می شود به قانون مالیات های مستقیم موجود که عملیاتی است و درباره ایراد ها و چالش های موجود آن بحث می شود و در قسمت دوم درخصوص کم و کیف اصلاحات پیشنهادی در سال 1398 صحبت می کنیم.

قطعا سازمان مالیاتی باید ابتدا نسبت به رفع ایراد های اساسی به شرح زیر اقدام کند و سپس دست به تغییر مفاد مواد قانون بزند.

ایراد ها و چالش های موجود در قانون فعلی1- عدم استقلال هیات های حل اختلاف مالیاتی از سازمان مالیاتی: مهم ترین اشکالممیز مالیاتی با اختیارات تام، درآمد مشمول مالیات را تعیین می کند و سپس برگ تشخیص را (بدون اینکه یک واحد نظارتی به صورت منصفانه و مستقل بررسی مجدد کند) با تفاوت فاحش با رقم ابرازی، ابلاغ می کند.

سوال و ابهام اساسی این است؛ مرجع قضاوت کننده روی اشتباهات این برگ تشخیص چه کسی است؟   آیا باید همکار ایشان در دادگاه مالیاتی (هیات حل اختلاف مالیاتی) روی برگ تشخیص ایشان قضاوت کند؟ این هرگز عادلانه نیست.

نمایندگان اتاق و قاضی بازنشسته نیز که هرچه ممیز محترم بنویسد، امضا می کنند ضمن آنکه باتوجه به تخصصی بودن بحث حسابداری و حسابرسی و مالیاتی نمی توانند وارد بحث بشوند.

تجربه 10 ساله حضور اینجانب به عنوان نماینده بند 3 ماده 244 قانون مالیات های مستقیم (جامعه حسابداران رسمی ایران) در هیات های حل اختلاف شهر تهران (مودیان بزرگ مالیاتی) و آسیب شناسی صورت گرفته، موید این است که قطعا باید سازمانی مستقل از سازمان مالیاتی برای بررسی دعاوی مالیاتی تشکیل شود.

(چندین سال است که بحث آن در مرکز پژوهش های مجلس مطرح است، ولی عملیاتی نمی شود) پیشنهاد: اولین گام ایجاد سازمان حل اختلاف مالیاتی (مستقل از سازمان مالیاتی) زیر نظر وزارت دادگستری (سازمان مالیاتی، نباید نماینده ای در این سازمان داشته باشد) قطعا باتوجه به اینکه بحث ها به صورت تخصصی حسابداری، حسابرسی و مالیاتی است، اعضای کمیته پیشنهادی باید تماما از جامعه حسابداران رسمی ایران و سازمان حسابرسی و کارشناسان رسمی دادگستری در این رشته باشند.

2- پراکندگی مقررات مالیاتی در قوانین مختلف:ایراد اساسی: لزوم تدوین قانون جامع مالیاتی مقررات مالیاتی در خود قانون پراکنده است، بخشنامه های مالیاتی صادره (برخلاف اصول 51 و 73 قانون اساسی)، آرای شعب دیوان عدالت، آرای هیات عمومی دیوان عدالت، دستورالعمل ها و آیین نامه ها و رهنمود های مالیاتی، قانون الحاقی (1)، قانون الحاقی (2)، قانون برنامه ششم توسعه، قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و اصلاح ماده 104، قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و حمایت از کالای ایرانی، قانون رفع موانع تولید، قانون احکام دائمی برنامه های توسعه ای کشور، قوانین برنامه 5 ساله، قوانین بودجه هر ساله، قانون اصلاح قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، مصوبات هیات وزیران، مصوبات سران 3 قوه و.

  اینجانب باتوجه به تجربه کاری و تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته با قاطعیت اعلام می کنم که حتی در مدیران ارشد سازمان مالیاتی نیز کمتر کسی است که به تمام مباحث مالیاتی مندرج در قوانین و مقررات مزبور، اشراف کامل داشته باشد.

پیشنهاد: به نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می کنم قبل از طرح موضوع اصلاحیه در مرکز پژوهش ها و کمیسیون ها، وزارت امور اقتصادی و دارایی را مکلف به تدوین قانون جامع مالیاتی ایران نمایند.

3- ایرادات موجود در متن قانون و مقررات فعلی: ایراد با اهمیت ایرادات و ابهامات موجود در قانون فعلی باعت شده، اکثر مودیان مالیاتی به برگ های تشخیص معترض باشند و بر این اساس پرونده های انباشته زیادی در هیات های حل اختلاف داریم که موضوع مزبور عوارض زیادی داشته و دارد که تابه حال اقدام اساسی برای رفع آن ها صورت نگرفته است.

از جمله مهم ترین این ایرادات و ابهامات: الف- فقدان واژگان نامه در قانون مالیات های مستقیم از جمله: تعاریف قانون، آیین نامه، بخشنامه، مصوبات هیات دولت، آرای هیات عمومی دیوان عدالت، آرای شعب دیوان عدالت، درآمد، درآمد تحقق یافته، درآمد مشمول مالیات، هزینه، صادرات، صادرات غیر نفتی (نفت و غیرنفت)، تسعیر ارز، سود و زیان تسعیر ارز، ضایعات، ضایعات عادی، ضایعات غیر عادی، مطالبات مشکوک الوصول، مطالبات سوخت شده، متعارف، متناسب، تعدیلات سنواتی، نقص رسیدگی، نقض قوانین و مقررات، غیر عادلانه بودن، اشتباه محاسباتی، مالی اعتباری مجاز (و غیر مجاز)، ذخایر، هزینه های جاری، هزینه های سرمایه ای، درآمد غیر عملیاتی تحقق نیافته (از جمله مازاد تجدید ارزیابی) و.

ب- ابهامات متعدد در ماده 147 و 148 درخصوص هزینه های قابل قبول عمدتا شامل: ضایعات متعارف، مطالبات مشکوک الوصول، مطالبات سوخت شده، تسهیم هزینه ها بین منابع معاف و غیر معاف (مخصوصا در تولیدی های مشمول ماده 132 و صادرات و بانک ها)، خسارت وارده به دارایی ها، پرداختی به بازنشستگان، پرداختی به موجب آیین نامه هایی با منشأ مصوب قانون، بهره پرداختی غیر بانکی، تبلیغات و بازاریابی، تحقیقات، ذخایر، عوارض، هزینه های ورزشی، کمک ها و هزینه های اجتماعی و.

ج- ابهامات متعدد در معافیت های مالیاتی از جمله تولیدی معدنی ها، صادرات غیرنفتی، بازسازی، نوسازی، توسعه و تکمیل واحد و.

جالب است بدانیم براساس مصوبه هیات وزیران به تاریخ 31/ 02/ 1398 (اصلاحی 30/ 11/ 1396)، برای شرکت های مشمول ماده 132 معافیت، از 10 به 20 سال افزایش یافته، ولی توسط ادارات مالیاتی اعمال نمی شود (ایجاد مشکل برای شرکت های بورسی، سهامداران، حسابرس و بازرس قانونی و.

) د- عدم تعریف مشخص و ضابطه مند از درآمد تحقق یافته (طبق تحقیق صورت گرفته، ادارات مالیاتی هر فعل و انفعالی را درآمد تحقق یافته و سپس درآمد مشمول مالیات (عملکرد و مشمول VAT) تلقی می کنند و علت آن این است که چرخه تکمیل حسابداری، حسابرسی و مالیاتی هنوز مدون و پذیرفته شده نیست (فراموش نکنیم در صورتی می توان درآمد مشمول مالیاتی را به درستی تعیین کرد که اشراف کامل به مباحث حسابداری داشت و سپس با یک حسابرسی اصولی، اعتبار بخشی ارقام صورت گیرد و سپس بر اساس ارقام اعتبار بخشی شده، درآمد مشمول مالیات تعیین کرد) هـ- تمایل بیش از حد ممیزان مالیاتی به علی الراسی دفاتر (به علت ضیق وقت و راحتی علی الراسی نسبت به رسیدگی دفاتر) پیشنهاد: رفع ابهامات به شرح مزبور با نظرسنجی از افراد متخصص و آسیب شناسی جامع و.

4- ابهام در نحوه اعمال قانون VATبا توجه به اینکه نحوه اجرای قانون VAT بر مالیات عملکرد موثر بوده، در اینجا مورد بررسی ویژه قرار می گیرد.

ایرادات اساسی مندرج در قانون VAT: الف- این قانون با نرخ 3 درصد شروع شد چراکه هدف وصولی برای دولت نبود (هدف، اعمال سیستم فاکتورینگ و ردیابی حلقه زنجیره معاملات و جلوگیری از فرار مالیاتی بود) و در قوانین بودجه 1387 و 1388 نیز به عنوان منبع درآمدی برای دولت دیده نشد.

متاسفانه بعدا تغییر مسیر داد و شد یک منبع درآمد بزرگ برای دولت! ب- گزارش شماره 14541 آذر ماه 1394 مرکز پژوهش های مجلس، چندین ایراد اساسی بر نحوه اجرای قانون VAT وارد دانسته و عنوان شده که سازمان مالیاتی در اجرای قانون به دلایل متعدد، ناکام بوده است، اگرچه تمامی این ناکامی ها به سازمان امور مالیاتی مربوط نمی شود.

نتیجه: نظر به اینکه قانون VAT در هدف اساسی خود (ردیابی معاملات) ناموفق بوده و بسیار نامناسب اجرا شده و مشکلات بسیاری برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده و نظر به اینکه با اصلاح قانون در 31/ 04/ 1394 کنترل تراکنش های بانکی بسیار موفق تر عمل کرده است و همچنین مدون شدن طرح نظام جامع مالیاتی، قطعا باید درخصوص نحوه ابقا و اجرای قانون VAT، تجدیدنظر اساسی شود.

5- آرای شعب و آرای هیات عمومی دیوان عدالتنحوه عملکرد سازمان امور مالیاتی درخصوص آرای دیوان، بیانگر نارضایتی فعالان اقتصادی است: الف- آرای هیات عمومی آرای هیات عمومی روی بخشنامه های خلاف قانون بوده که مالیات اضافی و غیر قانونی از فعالان اقتصادی دریافت شده، بنابراین تاریخ تسری آرای دیوان باید از تاریخ صدور بخشنامه باشد و باید مالیات های غیر قانونی و مازاد وصول شده به همراه جریمه ماده 242 به مودی مالیاتی پرداخت شود.

ب- آرای شعب: متاسفانه در ادارات و هیات های حل اختلاف مالیاتی چنین مستفاد می شود که آرای شعب، مشخصا به نفع شخصی است که به دیوان شکایت کرده است، درحالی که این استدلال، کاملا غلط است به 2 دلیل: 1-ب- در یک کشور با یک مجلس شورا، یک قانون مشخص و یک سازمان مالیاتی مشخص غیر قابل باور است که یک فعال اقتصادی از روی یک رقم، مالیات ندهد (کسی که رای شعبه را دارد) و برای یک مودی دیگر با همین موضوع (کسی که به دیوان شکایت نکرده) مالیات بدهد.

2-ب- تبصره ماده 11 قانون دیوان عدالت اداری چنین بیان می کند: پس از صدور حکم و قطعیت آن براساس ماده فوق، مرجع محکوم علیه علاوه بر اجرای حکم، مکلف به رعایت مفاد آن در تصمیمات و اقدامات بعدی خود در موارد مشابه است.

6- ابهامات در نحوه عملکرد شورایعالی مالیاتی و 251 مکرر الف- براساس ماده 251، عنوان شده که پرونده هایی در شورایعالی مالیاتی مطرح است که در پرونده نقص رسیدگی باشد یا نقض قوانین.

تابه حال هیچ رهنمودی از سوی سازمان مالیاتی یا هیچ تفسیری از مجلس محترم درخصوص ابهام مورد مزبور مطرح نشده است چراکه در تمام پرونده ها نقص رسیدگی دیده می شود یا نقض قوانین بنابراین اینکه درصد اندکی از پرونده ها در شورای عالی مطرح است، جای تامل دارد.

ب- در ماده 251 مکرر آمده است، پرونده ای در این هیات مطرح می شود که ادله ناعادلانه بودن دیده شود.

به نظر اینجانب به دلایل مزبور، در تمام پرونده ها موضوع ناعادلانه مشهود است.

حال که درصد بسیار اندکی از پرونده ها در 251 مکرر مطرح است، جای تامل است.

ضمن اینکه تابه حال از سوی سازمان مالیاتی یا مجلس شورای اسلامی، ناعادلانه بودن تعریف نشده است.

7- تشکیل جامعه مشاوران رسمی مالیاتی در داخل قانون VAT: لزوم تجدیدنظر اساسیدرخصوص جامعه مشاوران رسمی مالیاتی، چند ابهام اساسی وجود دارد: الف- دلیل آنکه قانون را شفاف نمی کنیم تا نیاز به مشاوران رسمی مالیاتی نباشد چیست؟ به عبارتی چرا باید ممیز مالیاتی به صورت انفرادی و غیر اصولی و غیر کارشناسی برگ تشخیصی صادر کند که نیاز به این داشته باشیم که همکار سابق ایشان ورود کند و مشکل را برای فعال اقتصادی حل کند؟ ب- دلیل تصویب و ارتباط ماده 28 قانون VAT (تاسیس جامعه مشاوران رسمی مالیاتی) با قانون VAT و در داخل قانون VAT چیست؟ چرا به صورت یک قانون جدا پس از انجام کارشناسی های تخصصی در مجلس شورای اسلامی تصویب نشده است؟ ج- دلیل اینکه ممیز مالیاتی، امروز بازنشسته می شود و فردا صبح با کارت هولوگرام دار و بدون پرداخت حق تمبر به عنوان مشاور مالیاتی به ادارات مالیاتی و هیات های حل اختلاف به عنوان وکیل مودی مراجعه می کند، چیست؟ د- دلیل تغییر نگرش و تفکر ممیز مالیاتی (یک زمان به عنوان ممیز و یک زمان به عنوان مشاور رسمی مالیاتی) چیست؟ هـ- به چه دلیل نمایندگان مجلس، درحالی که جوانان این مملکت با مدارک فوق لیسانس و دکترا بیکارند، ولی برای بازنشستگان سازمان مالیاتی، شغل دولتی لوکس پردرآمد فردی ایجاد کرده اند؟ (توضیح آنکه بسیاری از کارشناسان اقتصادی و مالی تصور می کردند، جامعه مشاوران رسمی مالیاتی به صورت یک کلینیک مالیاتی عمل خواهد کرد و هدف غیر انتفاعی دارد، ولی در عمل برعکس شد.

) 8- مشخص نبودن وضعیت طرح نظام جامع مالیاتیبراساس تبصره ماده 97 قانون مالیات های مستقیم (اصلاحیه 31/ 04/ 1394) آمده است: سازمان امور مالیاتی کشور موظف است حداکثر ظرف مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این قانون، بانک اطلاعات مربوط به نظام جامع مالیاتی را در سراسر کشور مستقر و فعال کند.

طی این مدت، در ادارات امور مالیاتی که نظام جامع مالیاتی به صورت کامل به اجرا درنیامده است، مواد (97)، (98)، (152)، (153)، (154) و (271) قانون مالیات های مستقیم مصوب سال 1380 مجری خواهد بود.

تاکنون هیچ گونه اطلاع رسانی از سوی سازمان امور مالیاتی درخصوص طرح مزبور و وضعیت آن و تکالیف مودیان بر این اساس صورت نگرفته است.

پیشنهاد: قطعا عملیاتی کردن طرح نظام جامع مالیاتی، بسیار بااهمیت تر و بااولویت تر از اصلاحات قانون مالیات های مستقیم است.

9- شفاف نبودن مالیات مشاغل و پزشکان و وکلا (عدم نصب صندوق های مکانیزه نرم افزاری و Pos) اقدام اساسی درخصوص شفاف سازی درآمد پزشکان، وکلا و.

صورت نگرفته و زیر بار دستگاه های Pos و صندوق های مکانیزه، نرم افزار نرفته اند، درحالی که قسمت عمده فرار مالیاتی در این قسمت است.

ولی متاسفانه سازمان مالیاتی تمام توجهش به سمت شرکت های تولیدی اشتغال زا و ارزآور است و هر روز برای آن ها مشکل ایجاد می کند مثل تبصره 8 قانون بودجه 1398.

پیشنهاد نهایی: ضروری است نمایندگان مجلس به وزارت متبوع تکلیف کنند که ایرادات اساسی مزبور رفع شود و سپس نسبت به اصلاحات پیشنهادی اقدام کنند.

پیشنهاد اساسی درخصوص اصلاحیه پیشنهادی در مهر 1398 ارسالی به مجلس شورای اسلامی نظر به اینکه براساس اصلاحیه پیشنهادی، بسیاری از معافیت های مالیاتی از جمله تولیدی معدنی و 50 درصد صادرات غیر نفتی و.

لغو شده و باتوجه به گزارشات توجیهی و تصمیمات سهامداران مبنی بر وجود مشوق ها و معافیت های مالیاتی و توجیه انجام سرمایه گذاری بر این اساس به عنوان یک عامل موثر، اقدام به اخذ جواز تاسیس و سایر مجوز ها کرده و بهره برداری کارخانه تابه حال صورت نگرفته است، لذا پیشنهاد اساسی ذیل صورت می گیرد تا در متن اصلاحیه پیشنهادی گنجانده شود: کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی که تا تاریخ تصویب اصلاحیه این قانون نسبت به اخذ مجوز تاسیس اقدام کرده اند، مشمول مشوقات و معافیت های مندرج در اصلاحیه 31/ 04/ 1394 می باشند.


کلید واژه ها: قانون - معافیت - بیمارستان ها - صادرکنندگان - قانون اساسی - اساسی - بیمارستان - درصد - اصلاحات - پیشنهاد - سرمایه گذاران - تولیدی - قاطعیت - 100 درصد - مصطفی - درگیر - شرکت - نفتی - توان - سرمایه - مالیات - مستقیم - خارجی - اهمیت - افراد - مواد - آلود

آخرین اخبار سرویس:
ماشین سازی اراک قرارداد 64 میلیون یورویی امضا کرد

بخشنامه افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون خدمات کشوری ابلاغ شد

انگلیس بعد از برگزیت؛ ورود مهاجران غیرمتخصص ممنوع!

650 تن مرغ منجمد در ایلام ذخیره سازی شد/ کمبود واکسن طیور در استان

اقتصاد جهانی قربانی کرونا

لایحه حذف 4 صفر از واحد پول ملی اصلاح شد

بخشنامه افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون خدمات کشوری ابلاغ شد

ماسکی که دم و بازدم فرد را می شمارد

افزایش قیمت طلا به بیشترین رقم 7 سال گذشته

شارژر خورشیدی برای نصب بر سقف خودرو

سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، ظرفیت ساز در اشتغال

خرید فلش مموری چقدر آب می خورد؟ + جدول

دسترسی 7.2 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور به منابع آب پایدار

اولین شمش طلا سال آینده در خراسان جنوبی رونمایی می شود

کاهش فروش و سوددهی «پوما» به علت شیوع «کرونا»

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز

بازگشت اوراق تسهیلات مسکن به 50 هزار تومان

افزایش قیمت طلا به بیشترین رقم 7 سال گذشته

آیین نامه سقف قرارداد موقت کارگران پروژه ای ابلاغ شد

تجاوز فجیع به دختر ایرانی در سواحل دوبی+ جزییات

لایحه حذف چهار صفر از واحد پولی در چه مرحله ای است؟

هر کیلو خاموت در بازار آهن چند؟

مختصات اقتصاد پس از انتخابات

دولت برای افزایش حقوق کارمندان بخشنامه جدیدی ابلاغ کرد

هشتمین نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل افتتاح شد

ستاری: بین خودروسازی و کارخانه داری تفاوت قائل شویم

دسترسی 7.2 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور به منابع آب پایدار

ماشین سازی اراک قرارداد 64 میلیون یورویی امضا کرد

chr(034)خودروchr(034) کامپیوتر متحرک شده است/باید طراحی ها و ساخت خطوط خودروسازی از خودمان باشد

اقتصاد جهانی قربانی کرونا

هدایت اعتبارات بانکی به معنی خلق پول جدید نیست

اعسار و شرایط تقاضای آن

اقتصاد جهانی قربانی کرونا

نخستین شمش طلا سال آینده در خراسان جنوبی رونمایی می شود

مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند یک برنامه همه جانبه است

ظرفیت نخبگان قم در مراکز تصمیم ساز به کار گرفته شود

بلیط الکترونیکی در مجموعه آسیاب ها و آبشارها جایگزین بلیط اوراق بهادار شد

پرداخت 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی روستایی در بوشهر

استخدام سرپرست انبار آقا در شرکت تولیدی و بازرگانی در البرز

رسوایی دیگر برای بویینگ؛ کشف جسم خارجی داخل باک هواپیما

استخدام کارمند اداری خانم جهت دفتر کارخانه در تهران

مطالبات زعفران کاران پرداخت شد

پرداخت باقیمانده پرونده های خسارتی دیات بیمه توسعه

دوگانه سوز کردن تاکسی، وانت و مسافربرهای شخصی معاف از مالیات شد |

اعلام جزییات حکم قطعی 52 محکوم اقتصادی و امنیتی

همسان سازی حقوق بازنشستگان از فروردین سال آینده اجرا می شود/ جداول افزایش حقوق بازنشستگان آماده است/ کسی که لای زرورق بزرگ شده درد کارگر را نمی فهمد

صنایع معدنی 52 درصد صنعت خراسان جنوبی را تشکیل می دهند

گرمایش زمین شبکه های تولید و توزیع انرژی را مختل می کند

حمایت از صنعت پتروشیمی کشور با امضاء تفاهم نامه همکاری پنج گانه در کیش

جلوگیری انگلیس از ورود مهاجران غیرمتخصص

پیش بینی رییس اتحادیه املاک از قیمت مسکن در سال 99

ارائه سالانه بیش از دو هزار خدمت در حوزه مسکن به مددجویان

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت اجاره خودرو در تهران

لایحه حذف چهار صفر از واحد پولی در چه مرحله ای است؟

مددجویان کمیته امداد همدان بیش از 3400 شغل راه اندازی کردند

کمک 70 میلیون تومانی مجمع خیران سلامت ملایر به بیماران خاص

تاثیر قاچاق بر صادرات طلای سرخ

نخستین گام ورود صنعت هوایی به بازار بورس

دبیرخانه دائمی همایش ها و نمایشگاه های نفت و پتروشیمی در کیش دایر شد

سبدمعیشتی پنج میلیون تومانی کارگران تصویب می شود؟

حمایت از صنعت پتروشیمی کشور با امضاء تفاهم نامه همکاری پنج گانه در کیش

بازار نفت جان گرفت

نتایج پایش فضای کسب وکار باید منجر به بهبود این فضا شود

قانون گذاری بیشترین نقش را در پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری داشته است

پیمانی برای پیوند کتاب و کشاورز

پرداخت باقیمانده پرونده های خسارتی دیات بیمه توسعه

مخالفت کمیته فقهی سازمان بورس با «اوراق منفعت روی درآمدهای مالیاتی دولت»

آمارهای پولی و بانکی بانک مرکزی وضعیت قابل قبولی ندارد

هدایت اعتبارات بانکی به معنی خلق پول جدید نیست

مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند یک برنامه همه جانبه است

مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند یک برنامه همه جانبه است

تصاویر| خانه 8.5 میلیون دلاری جاستین بیبر

سبدمعیشتی کارگران پنج میلیون تومان است؟

سبدمعیشتی پنج میلیون تومانی کارگران تصویب می شود؟

واریز سهمیه تخصیصی سوخت بهمن ماه خودروهای حمل و نقل عمومی تا 4 اسفند

پرداخت 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی روستایی در بوشهر

بازدید رییس جمهور از دو محصول جدید سایپا/ از کراس اوور جدید سایپا به زودی رونمایی رسمی می شود

هشتمین نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل افتتاح شد

مددجویان کمیته امداد همدان بیش از 3400 شغل راه اندازی کردند

آیین نامه سقف قرارداد موقت کارگران پروژه ای ابلاغ شد/قرارداد دائم در پروژه های با عمر 4 سال

تصاویر| خانه 8.5 میلیون دلاری جاستین بیبر

سرقت ماسک آلودگی در ژاپن

نکاتی مهم در استفاده از ضد یخ خودرو + زمان تعویض ضدیخ

انگلیس بعد از برگزیت؛ ورود مهاجران غیرمتخصص ممنوع!

سهام 343 شرکت در بورس منطقه ای همدان مبادله شد

جزییات آیین نامه جدید بیمه های درمان شورای عالی بیمه2458347

هیئت «خبرگان بانکی» در استان همدان تشکیل شد

استفاده از ظرفیت بازار کشورهای همسایه برای صادرات استان بوشهر ضروری است

اتاق بازرگانی 84 کلاس درس در سیستان و بلوچستان می سازد

2 درصد توفان های حاره ای دنیا جنوب ایران را تحت تأثیر قرار می دهد

با لغو کنگره جهانی موبایل، هوآوی محصولات جدید خود را آنلاین معرفی می کند

برای کاهش وزن این خوراکی ها را بعد از ساعت 16 نخورید

دستگیری کلاهبردار 1.5 میلیارد تومانی در آذربایجان غربی

با لغو کنگره جهانی موبایل، هوآوی محصولات جدید خود را آنلاین معرفی می کند

کسب گواهی نامه ISO9001 وISO10015 توسط مدیریت امور سرمایه انسانی و آموزش بانک ایران زمین

رمز دوم یک بار مصرف پیامکی بانک ملی ایران فعال شد

قیمت آپارتمان های 30 ساله تهران + جدول

تنها 15 درصد از بازار بازی های رایانه ای در اختیار شرکت های داخلی است

رشد قیمت دلار

آخرین قیمت ها موبایل و خودرو در بازار |

ماهیگیری در آب های گل آلود

ماهیگیری در آب های گل آلود