مطالب مرتبط:
در جشنواره فیلم فجر شرکت می کنیم زیرا هنرمندان با مردم معنا می یابند
«خط باریک قرمز» با محدودیت سنی در جشنواره فیلم فجر
جشنواره فجر دیگر هزینه دی سی پی فیلم ها را نمی دهد  
حضور بدلکار مشهور سینمای جهان در 2 فیلم مهم جشنواره فجر + عکس
نظر محسن هاشمی درباره کمک شهرداری به جشنواره فیلم فجر
-91 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 17:122020-01-21فرهنگي

حلقه اتحاد مردم در جشنواره فیلم فجر


نمایندگام مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر حفظ وحدت و انسجام مردم ، از حضور حداکثری در جشنواره فیلم فجر امسال گفتند .

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلام نو ، نماینده مردم تهران گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سیاست جذب حداکثری سینماگران و هنرمندان برای حضور در جشنواره فیلم فجر را مدنظر قرار دهد و در این زمینه تعجیل کند.

مصطفی کواکبیان با تأکید بر ضرورت برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره فیلم فجر به عنوان حلقه وصل انقلاب و هنرمندان، گفت:  جشنواره فیلم فجر امسال باید به صورت باشکوه برگزار شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید همت شود تا دلخوری های موجود هنرمندان از بین رود و همه هنرمندان در جشنواره فجر شرکت کنند.

وی با بیان اینکه باید تمهیدات لازم در نظر گرفته شود تا اکران های خوبی در جشنواره فیلم فجر برگزار شود، ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سیاست جذب حداکثری سینماگران و هنرمندان برای حضور در جشنواره فیلم فجر را مدنظر قرار دهد.

کواکبیان تصریح کرد: هنرمندان، کشورشان را دوست دارند و قطعا همگی در جشنواره فیلم فجر حاضر خواهند شد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هنرمندان  باید بر این مسئله واقف باشند که با تحریم جشنواره فیلم فجر، کاری از پیش نمی رود و نتیجه ای عاید مردم و کشور نمی شود.

هنرمندان دردمند را طرد نکنیم سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دردمندی هایی که برخی هنرمندان دارند و به آزردگی خاطر آنها انجامیده ، نباید باعث طرد هنرمندان از حضور در محافل مختلف هنری به ویژه جشنواره فیلم فجر شود.

چرا که بسیاری از واکنش های این هنرمندان مقطعی است.

سید فاطمه ذوالقدر با تاکید بر ضرورت برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره فیلم فجر به عنوان حلقه وصل انقلاب و هنرمندان، گفت: قطعا بسیار مهم است که امسال هم مانند هر سال جشنواره فیلم فجر باشکوه برگزار شود و لازم است همه هنرمندانی که آثار هنری فاخری تولید کرده اند، در این جشن بزرگ انقلاب مشارکت داده شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: باید تسهیلات و امکانات خوبی برای برگزاری جشنواره فیلم فجر در نظر گرفته شود تا هنرمندان همچون همیشه در فضای مناسبی آثار هنری خود را به منصه ظهور بگذارند.

وی ادامه داد: لازم است که تمهیدات لازم برای حضور هر چه بیشتر مردم جهت بازدید و تماشای آثار هنری در جشنواره فیلم فجر امسال در نظر گرفته شود.

ذوالقدر با تاکید بر ضرورت جذب حداکثری هنرمندان در جشنواره فیلم فجر امسال، افزود:  قطعا باید مشارکت هنرمندان در جشنواره های فجر افزایش یابد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دلخوری هایی که برای برخی از هنرمندان پیش آمده، مقطعی است و نباید این مسئله باعث طرد هنرمندان کشورمان از حضور در محافل مختلف هنری به ویژه جشنواره فیلم فجر شود.

ذوالقدر تاکید کرد: باید همچون هر سال از هنرمندان کشورمان جهت حضور در جشنواره فیلم فجر دعوت به عمل آید،  چرا که این جشنواره مردمی است و ضرورت دارد که در این فضا  به انسجام و وحدت ملی توجه ویژه ای شود.

وی گفت: ما همه اعضای یک خانواده هستیم و همگی به دنبال اعتلا و عزت انقلاب اسلامی هستیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ممکن است در هر مقطعی مسائلی پیش بیاید اما این مسائل مقطعی و زود گذر نباید بهانه ای شود که حضورمان در عرصه های مهم چون جشنواره فیلم  و دیگر جشنواره های فجر کمرنگ شود.

ذوالقدر بیان کرد: همه هنرمندان قطعا آثار هنری مهمی را برای جشنواره فیلم فجر امسال آماده کرده و زحمات زیادی برای آن کشیده اند و قطعا حضور فعالشان در جشنواره فجر هم مایه دلگرمی اصحاب هنر و رسانه و هم مردم علاقمند به هنر و فرهنگ می شود.

جشنواره فجر متعلق به  هنرمندان است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جشنواره فجر متعلق به خود هنرمندان است، گفت: شرایط باید به نحوی فراهم شود که هنرمندان دیدگاه خود را در آثارشان مطرح کنند.

مهدی شیخ با تأکید بر مشارکت حداکثری هنرمندان در جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: جشنواره فجر ریشه در تاریخ انقلاب داشته و هنرمندان همواره در این جشنواره که متعلق به خود آنان است، عقاید و  نظرات و انتقادات خود را در قالب آثار خود بیان کرده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جشنواره های فجر حلقه وصل انقلاب و هنرمندان است، افزود: جشنواره فجر یک امر بالنده و پویا برای هنر کشور است و حضور حداکثری هنرمندان در این جشنواره به بالندگی روز افزون هنر کشور کمک می کند.

شیخ با تأکید بر اینکه سیاست مدیران حوزه فرهنگی باید جذب حداکثری هنرمندان باشد، گفت: هنرمندانی که همواره همراه مردم و سیاست های نظام بوده اند، ممکن است تألماتی روحی و عاطفی داشته باشند که باید به آن ها توجه کرد و زمینه حضور حداکثری را برای شرکت در جشن بزرگ انقلاب اسلامی فراهم کرد.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی همه باید به حوزه فرهنگ و هنر کشور کمک کنند و عدم حضور هنرمندان در جشنواره تخصصی فجر موجب تضعیف حوزه هنر و باز شدن عرصه برای کسانی که هنرمند نیستند، می شود.

شیخ با بیان اینکه این جشنواره باید به لحاظ تولید آثار فاخر تقویت شود، تصریح کرد: چنانچه مخالفت، انتقاد یا تألم و رنجشی وجود دارد  باید در قالب آثار، این نظرات و دیدگاه ها مطرح شود.

  اهالی فرهنگ و هنر با زبان هنر همواره حرفی برای گفتن دارند و هرگز نباید خود را از تریبون جشنواره فجر محروم کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم حضور در جشنواره فقط منجر به تضعیف حوزه فرهنگ و هنر می شود، یادآور شد: به جای تحریم و انصراف از جشنواره باید با بیان دیدگاه و آثار خود، جامعه را آگاه و بیدار کرد تا در این میان مردم با دریافت نظرات و دیدگاه های مختلف قضاوت داشته باشند.

روش سرهنگی برای کار فرهنگی مناسب نیست عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر جذب حداکثری هنرمندان برای حضور در جشنواره فجر امسال، تأکید کرد: روش سرهنگی برای کار فرهنگی مناسب نیست.

احمد مازنی  با تأکید بر برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره فیلم فجر به عنوان جشن انقلاب و حلقه وصل انقلاب اسلامی و هنرمندان، اظهار کرد: تقویت این جشنواره در جهت تولید آثار فاخر و جذب حداکثری هنرمندان ضرورت دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی که بسیار تلخ بود، ادامه داد: این سانحه موجی در جامعه ایجاد کرد که گروه های مختلف جامعه را تحت تأثیر قرار داد و هنرمندان نیز در این راستا مواضعی اتخاذ کردند.

وی ادامه داد: جامعه و تبع آن هنرمندان احساس کردند که چند روز از طریق رسانه های رسمی کشور واقعیت ماجرا کتمان شد و این مسئله موجب تکدر خاطر، رنجش و آزردگی آنان شد که این مسائل را نباید آغشته به سیاست کرد.

مازنی تأکید کرد: مسئولان فرهنگی به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با هنرمندان به زبان هنر سخن بگوید و با تکریم هنرمندان با این سرمایه اجتماعی تعامل داشته باشد.

هنرمندان نیز در چنین مواقعی نیاز است که در کنار مردم باشند و پای منافع ملی کشور بایستند.

حمایت از هنرمند ضرورت دارد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ضرورت دارد که دولت از همه هنرمندان برای حضور در جشنواره فجر حمایت کند و سیاست هایی برای جذب حداکثری آنان در جشنواره اتخاذ شود.

محمداسماعیل سعیدی تأکید بر ضرورت برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره فیلم فجر به عنوان حلقه وصل انقلاب و هنرمندان، گفت: جشنواره فجر، جشنواره ای مردمی است و نباید این موضوع را سیاسی و جناحی کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انقلاب اسلامی با تکیه گاه مردم به شکوفایی رسیده است و جشنواره فیلم فجر هم کاملاً مردمی است و نباید کسی به این جشنواره  سیاسی و جناحی نگاه کند.

وی با بیان اینکه جشنواره فجر یک حرکت مردمی است، افزود: جشنواره فجر فرصتی است که هنرمندان بتوانند توان، ظرفیت و استعدادشان را به منصه ظهور بگذارند و نباید این فرصت را با نگاه های جناحی و سیاسی از دست داد.

سعیدی تصریح کرد: جشنواره فجر یک جایگاه بین المللی هم پیدا کرده است و بر این اساس لازم است که هر سال این جشنواره رشد و ارتقا پیدا کند و کیفیت آن  افزایش یابد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت هم باید پای کار آید و کمک کند تا جشنواره فیلم فجر امسال هم مانند سال های گذشته به خوبی برگزار شود.

وی با تأکید بر ضرورت حمایت از همه هنرمندان برای حضور در جشنواره فجر، گفت: ممکن است دلخوری هایی برای هنرمندان به وجود آمده باشد اما این دلخوری ها نباید تأثیری در حضور آنان در جشنواره فیلم فجر بگذارد و باید از آنان حمایت شود و سیاست هایی برای جذب حداکثری آنان در این جشنواره اتخاذ شود.

/خانه ملت
کلید واژه ها: جشنواره فیلم فجر - جشنواره فیلم - جشنواره - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - فیلم فجر - فرهنگ و ارشاد اسلامی - وزارت فرهنگ و ارشاد - مجلس شورای اسلامی - هنرمندان - اسلامی - سلام - فیلم - فرهنگ و ارشاد - نماینده مردم - شورای اسلامی - ارشاد اسلامی - وزارت فرهنگ - برگزار - مردم - حداکثری - نماینده - مصطفی کواکبیان - باشکوه - تمهیدات لازم - جشنواره فجر - ارشاد - تهران - فرهنگ - شورای - وزارت

آخرین اخبار سرویس:
عکس / شوخی بازیگر زن مشهور با سبیل بهنام بانی

ترجمه سومین رمان چهارگانه ناپلی

جنایات «مرد بالشی» در تالار وحدت برملا می شود/ ادامه یک همکاری موفق

«24:01» را در ژانر وحشت می سازیم/ امیدوارم فیلم خنده داری نشود!

جشنواره تجسمی فجر کم فروغ نیست/ رونمایی از سردیس و پرتره «سردار»

واکنش بازیگر «پایتخت» به عکس لورفته از عروسی رحمت

آمازون آثار یک نویسنده ایرانی را حذف کرد!

کتابی کاربردی برای رسیدن به آرزوهایتان

ماجرای تصادف دو بازیگر پیشکسوت هنگام فیلمبرداری «خروج»

نورا هاشمی با حجاب متفاوت بچه بغل! +عکس

تصاویر| کنسرت سیروان خسروی

زمان اکران «قصیده گاو سفید» مشخص شد

واکنش بازیگر «پایتخت» به عکس لورفته از عروسی رحمت

حافظ ناظری در کنار پدرش؛شهرام ناظری+عکس

اینجا سرزمین تولید سرطان است!/فیلم

فیلم| زن و شوهر کی از هم گله گزاری کنند؟

بررسی تراریخته ها با «قانون در گذر»

آمازون به خاطر ایرانی بودن یک نویسنده، آثار او را از سایت خود حذف کرد

رضا بنفشه خواه: فیلمسازان به بازیگران پیشکسوت کم لطفی می کنند

فیلم| همه چیز درباره محصولات تراریخته در «قانون در گذر»

همراهی ایرانی ها با نوازندگان فرانسوی

جشنواره سرود و هنرهای نمایشی آموزش و پرورش اسلامشهر

هفتمین شب جشنواره موسیقی فجر بخش بین الملل در تالار وحدت

هفتمین شب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در تالار رودکی-2

موسیقی معاصر تهران در هفتمین شب جشنواره موسیقی فجر

اجرای دوئت آکاردئون ساکسیفون در جشنواره موسیقی فجر

آثار نویسنده معروف مصری به موزه اهداء شد

رسانه های معاند تلاش زیادی برای اخلال در برگزاری جشنواره داشتند

هانیه توسلی در یک گالری نقاشی + عکس

با فیلم های اکران نوروز 99 آشنا شوید

لباس عای عجیب امیر نوری و علی صادقی در خیابان +عکس

حضور تنها 5 گروه موسیقی زنان در سی وپنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر

گریم مردانه بهنوش طباطبایی در نقش یک شوفر +عکس

درباره نادر نادرپور

آغاز به کار دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

لباس عای عجیب امیر نوری و علی صادقی در خیابان +عکس

اگر داور جشنواره فیلم فجر بودم به فرامرز قریبیان سیمرغ می دادم/ضبط سکانس های جاده ای «خروج» بسیار سخت بود

روایتی از اراک قدیم در کتاب «کوچه پس کوچه های سلطان آباد»

فروش فیلم های بر روی پرده سینما ها

اگر داور جشنواره فیلم فجر بودم به فرامرز قریبیان سیمرغ می دادم

عکس منتشر شده از دختر و نوه زوج جنجالی بازیگر/ عکس

سینما موضوعات انقلابی را فراموش کرده است

عکس منتشر شده از دختر و نوه زوج جنجالی بازیگر/ عکس

ثبت 9 اثر منقول آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی

استخدام کارشناس ارشد معماری در یک مجموعه معتبر در تهران

همه به انتظاریم تا کی و کجا قصه ما را ببلعد+عکس

ششمین شب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر

تلفیق گویش گزی و موسیقی سنتی در ادیب

آهنگ سیاوش قمیشی از شبکه 5 پخش شد!+ فیلم

عکس دلبرانه دختران آقای بازیگر

ثبت 9 اثر منقول آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی

اولین فیلم از اظهارات قهرمان قویترین مردان ایران بعد از زنده ماندن / سوء قصد بود!

اجزای گروهchr(034)کانتوسchr(034)-جشنواره موسیقی فجر

همه به انتظاریم تا کی و کجا قصه ما را ببلعد+عکس

از بقایای انسان نئاندرتال تا تشریفات تدفین های گذشتگان در یک نمایشگاه+ عکس

ببینید | دعواهای کنفرانس آتابای باعث تصمیم مهم هادی حجازی فر شد!

از بقایای انسان نئاندرتال تا تشریفات تدفین های گذشتگان در یک نمایشگاه+ عکس

تیپ عجیب امیر نوری و علی صادقی در خیابان +عکس

اگر داور جشنواره فیلم فجر بودم به فرامرز قریبیان جایزه می دادم/فیلم سینمایی «خروج» برای مردم ساخته شده

نگاهی به شعر شاعری که می گفت مرگ نوری طلایی دارد

فیلم های حاضر در جشنواره های جهانی افتخار سرزمین ایران است

بازیگر نوجوان در اثر تومور مغزی درگذشت+عکس

فیلم: روزنامه های اصفهان، چهارشنبه سی ام بهمن 98

بوسه بازیگر مشهور بر تصویر شهید سلیمانی/ عکس

زنجان میزبان نخستین جشنواره ملی، آیینی ترک زبانان

دستمزد نوید محمدزاده چقدر است؟

بوسه بازیگر مشهور بر تصویر شهید سلیمانی/ عکس

«شهاب حسینی» یکی از جادویی ترین چشم های ایران را دارد

لباس و آرایش قدیمی میترا حجار+عکس

لباس و آرایش قدیمی میترا حجار+عکس

ادبیات کهن کشورمان تبدیل به الگوهای نمایشی شوند

«شهاب حسینی» یکی از جادویی ترین چشم های ایران را دارد

ماجرای بازیگر شدن «دارا حیایی»

استخدام مدرس زبان انگلیسی و کارمند اداری در تهران

باید و نبایدهای اجرای موسیقی بانوان

اولین قربانی ایدز/ببینید

راهیابی 9 فیلم ایرانی به جشنواره کوتاه آمریکایی

ماجرای ازدواج اول و دوم الهام حمیدی لو رفت + تصاویر مراسم ازدواج

عکس | گریم متفاوت بهنوش طباطبایی در نمایش «روزهای رادیو»

برپایی اولین جشنواره مشترک آثار منتخب سینمای ایران و مقدونیه

افتتاح نمایشگاه جشنواره هنرهای تجسمی فجر

تیپ دامادطور «مجید واشقانی»/ عکس

درخواست گلریزان برای آزادیِ بازیگر «در پناه تو»

جشنواره تجسمی فجر 12 | حضور گالری های کشور با 335 اثر

این یک آزمون عادی نیست!

جدال هواپیما ها در فرودگاه بیرمنگام با طوفان+فیلم

آغاز به کار دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

وقتی پسر آقای بازیگر از خودش بلندقدتر می شود/ عکس

آقای بازیگر: می ترسیدم در فیلم «لباس شخصی» بازی کنم!

فال امروز چهارشنبه 30 بهمن 98 | فال متولدین ماه ها و روز تولد 98/11/30

معرفی اجراهای شب ششم/آغاز بخش بانوان در جشنواره موسیقی فجر

کمند امیرسلیمانی به «میان بُر» رسید!

عکس منشوری از خوشگذرانی روشنک عجمیان در کانادا + تصاویر و بیوگرافی

عکس لو رفته از عروسی هومن حاجی عبداللهی!

کاندید معروف به شلوار پلنگی با حس یوزارسیف! + فیلم

ساخت سریال بلند رادیو تمام شد

سلفی برفی بازیگران زنِ سریال «پایتخت»

اولویت فیلم های فجر در اکران نوروز 99/ توزیع پرفروش ها در طول سال

خانم بازیگر از نمای خیلی نزدیک/ عکس

گذری بر سلوک نغمه و ترانه

حلقه اتحاد مردم در جشنواره فیلم فجر

حلقه اتحاد مردم در جشنواره فیلم فجر