مطالب مرتبط:
در جشنواره فیلم فجر شرکت می کنیم زیرا هنرمندان با مردم معنا می یابند
«خط باریک قرمز» با محدودیت سنی در جشنواره فیلم فجر
جشنواره فجر دیگر هزینه دی سی پی فیلم ها را نمی دهد  
حضور بدلکار مشهور سینمای جهان در 2 فیلم مهم جشنواره فجر + عکس
نظر محسن هاشمی درباره کمک شهرداری به جشنواره فیلم فجر
-91 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 17:122020-01-21فرهنگي

حلقه اتحاد مردم در جشنواره فیلم فجر


نمایندگام مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر حفظ وحدت و انسجام مردم ، از حضور حداکثری در جشنواره فیلم فجر امسال گفتند .

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلام نو ، نماینده مردم تهران گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سیاست جذب حداکثری سینماگران و هنرمندان برای حضور در جشنواره فیلم فجر را مدنظر قرار دهد و در این زمینه تعجیل کند.

مصطفی کواکبیان با تأکید بر ضرورت برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره فیلم فجر به عنوان حلقه وصل انقلاب و هنرمندان، گفت:  جشنواره فیلم فجر امسال باید به صورت باشکوه برگزار شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید همت شود تا دلخوری های موجود هنرمندان از بین رود و همه هنرمندان در جشنواره فجر شرکت کنند.

وی با بیان اینکه باید تمهیدات لازم در نظر گرفته شود تا اکران های خوبی در جشنواره فیلم فجر برگزار شود، ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سیاست جذب حداکثری سینماگران و هنرمندان برای حضور در جشنواره فیلم فجر را مدنظر قرار دهد.

کواکبیان تصریح کرد: هنرمندان، کشورشان را دوست دارند و قطعا همگی در جشنواره فیلم فجر حاضر خواهند شد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هنرمندان  باید بر این مسئله واقف باشند که با تحریم جشنواره فیلم فجر، کاری از پیش نمی رود و نتیجه ای عاید مردم و کشور نمی شود.

هنرمندان دردمند را طرد نکنیم سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دردمندی هایی که برخی هنرمندان دارند و به آزردگی خاطر آنها انجامیده ، نباید باعث طرد هنرمندان از حضور در محافل مختلف هنری به ویژه جشنواره فیلم فجر شود.

چرا که بسیاری از واکنش های این هنرمندان مقطعی است.

سید فاطمه ذوالقدر با تاکید بر ضرورت برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره فیلم فجر به عنوان حلقه وصل انقلاب و هنرمندان، گفت: قطعا بسیار مهم است که امسال هم مانند هر سال جشنواره فیلم فجر باشکوه برگزار شود و لازم است همه هنرمندانی که آثار هنری فاخری تولید کرده اند، در این جشن بزرگ انقلاب مشارکت داده شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: باید تسهیلات و امکانات خوبی برای برگزاری جشنواره فیلم فجر در نظر گرفته شود تا هنرمندان همچون همیشه در فضای مناسبی آثار هنری خود را به منصه ظهور بگذارند.

وی ادامه داد: لازم است که تمهیدات لازم برای حضور هر چه بیشتر مردم جهت بازدید و تماشای آثار هنری در جشنواره فیلم فجر امسال در نظر گرفته شود.

ذوالقدر با تاکید بر ضرورت جذب حداکثری هنرمندان در جشنواره فیلم فجر امسال، افزود:  قطعا باید مشارکت هنرمندان در جشنواره های فجر افزایش یابد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دلخوری هایی که برای برخی از هنرمندان پیش آمده، مقطعی است و نباید این مسئله باعث طرد هنرمندان کشورمان از حضور در محافل مختلف هنری به ویژه جشنواره فیلم فجر شود.

ذوالقدر تاکید کرد: باید همچون هر سال از هنرمندان کشورمان جهت حضور در جشنواره فیلم فجر دعوت به عمل آید،  چرا که این جشنواره مردمی است و ضرورت دارد که در این فضا  به انسجام و وحدت ملی توجه ویژه ای شود.

وی گفت: ما همه اعضای یک خانواده هستیم و همگی به دنبال اعتلا و عزت انقلاب اسلامی هستیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ممکن است در هر مقطعی مسائلی پیش بیاید اما این مسائل مقطعی و زود گذر نباید بهانه ای شود که حضورمان در عرصه های مهم چون جشنواره فیلم  و دیگر جشنواره های فجر کمرنگ شود.

ذوالقدر بیان کرد: همه هنرمندان قطعا آثار هنری مهمی را برای جشنواره فیلم فجر امسال آماده کرده و زحمات زیادی برای آن کشیده اند و قطعا حضور فعالشان در جشنواره فجر هم مایه دلگرمی اصحاب هنر و رسانه و هم مردم علاقمند به هنر و فرهنگ می شود.

جشنواره فجر متعلق به  هنرمندان است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جشنواره فجر متعلق به خود هنرمندان است، گفت: شرایط باید به نحوی فراهم شود که هنرمندان دیدگاه خود را در آثارشان مطرح کنند.

مهدی شیخ با تأکید بر مشارکت حداکثری هنرمندان در جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: جشنواره فجر ریشه در تاریخ انقلاب داشته و هنرمندان همواره در این جشنواره که متعلق به خود آنان است، عقاید و  نظرات و انتقادات خود را در قالب آثار خود بیان کرده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جشنواره های فجر حلقه وصل انقلاب و هنرمندان است، افزود: جشنواره فجر یک امر بالنده و پویا برای هنر کشور است و حضور حداکثری هنرمندان در این جشنواره به بالندگی روز افزون هنر کشور کمک می کند.

شیخ با تأکید بر اینکه سیاست مدیران حوزه فرهنگی باید جذب حداکثری هنرمندان باشد، گفت: هنرمندانی که همواره همراه مردم و سیاست های نظام بوده اند، ممکن است تألماتی روحی و عاطفی داشته باشند که باید به آن ها توجه کرد و زمینه حضور حداکثری را برای شرکت در جشن بزرگ انقلاب اسلامی فراهم کرد.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی همه باید به حوزه فرهنگ و هنر کشور کمک کنند و عدم حضور هنرمندان در جشنواره تخصصی فجر موجب تضعیف حوزه هنر و باز شدن عرصه برای کسانی که هنرمند نیستند، می شود.

شیخ با بیان اینکه این جشنواره باید به لحاظ تولید آثار فاخر تقویت شود، تصریح کرد: چنانچه مخالفت، انتقاد یا تألم و رنجشی وجود دارد  باید در قالب آثار، این نظرات و دیدگاه ها مطرح شود.

  اهالی فرهنگ و هنر با زبان هنر همواره حرفی برای گفتن دارند و هرگز نباید خود را از تریبون جشنواره فجر محروم کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم حضور در جشنواره فقط منجر به تضعیف حوزه فرهنگ و هنر می شود، یادآور شد: به جای تحریم و انصراف از جشنواره باید با بیان دیدگاه و آثار خود، جامعه را آگاه و بیدار کرد تا در این میان مردم با دریافت نظرات و دیدگاه های مختلف قضاوت داشته باشند.

روش سرهنگی برای کار فرهنگی مناسب نیست عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر جذب حداکثری هنرمندان برای حضور در جشنواره فجر امسال، تأکید کرد: روش سرهنگی برای کار فرهنگی مناسب نیست.

احمد مازنی  با تأکید بر برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره فیلم فجر به عنوان جشن انقلاب و حلقه وصل انقلاب اسلامی و هنرمندان، اظهار کرد: تقویت این جشنواره در جهت تولید آثار فاخر و جذب حداکثری هنرمندان ضرورت دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی که بسیار تلخ بود، ادامه داد: این سانحه موجی در جامعه ایجاد کرد که گروه های مختلف جامعه را تحت تأثیر قرار داد و هنرمندان نیز در این راستا مواضعی اتخاذ کردند.

وی ادامه داد: جامعه و تبع آن هنرمندان احساس کردند که چند روز از طریق رسانه های رسمی کشور واقعیت ماجرا کتمان شد و این مسئله موجب تکدر خاطر، رنجش و آزردگی آنان شد که این مسائل را نباید آغشته به سیاست کرد.

مازنی تأکید کرد: مسئولان فرهنگی به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با هنرمندان به زبان هنر سخن بگوید و با تکریم هنرمندان با این سرمایه اجتماعی تعامل داشته باشد.

هنرمندان نیز در چنین مواقعی نیاز است که در کنار مردم باشند و پای منافع ملی کشور بایستند.

حمایت از هنرمند ضرورت دارد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ضرورت دارد که دولت از همه هنرمندان برای حضور در جشنواره فجر حمایت کند و سیاست هایی برای جذب حداکثری آنان در جشنواره اتخاذ شود.

محمداسماعیل سعیدی تأکید بر ضرورت برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره فیلم فجر به عنوان حلقه وصل انقلاب و هنرمندان، گفت: جشنواره فجر، جشنواره ای مردمی است و نباید این موضوع را سیاسی و جناحی کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انقلاب اسلامی با تکیه گاه مردم به شکوفایی رسیده است و جشنواره فیلم فجر هم کاملاً مردمی است و نباید کسی به این جشنواره  سیاسی و جناحی نگاه کند.

وی با بیان اینکه جشنواره فجر یک حرکت مردمی است، افزود: جشنواره فجر فرصتی است که هنرمندان بتوانند توان، ظرفیت و استعدادشان را به منصه ظهور بگذارند و نباید این فرصت را با نگاه های جناحی و سیاسی از دست داد.

سعیدی تصریح کرد: جشنواره فجر یک جایگاه بین المللی هم پیدا کرده است و بر این اساس لازم است که هر سال این جشنواره رشد و ارتقا پیدا کند و کیفیت آن  افزایش یابد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت هم باید پای کار آید و کمک کند تا جشنواره فیلم فجر امسال هم مانند سال های گذشته به خوبی برگزار شود.

وی با تأکید بر ضرورت حمایت از همه هنرمندان برای حضور در جشنواره فجر، گفت: ممکن است دلخوری هایی برای هنرمندان به وجود آمده باشد اما این دلخوری ها نباید تأثیری در حضور آنان در جشنواره فیلم فجر بگذارد و باید از آنان حمایت شود و سیاست هایی برای جذب حداکثری آنان در این جشنواره اتخاذ شود.

/خانه ملت
کلید واژه ها: جشنواره فیلم فجر - جشنواره فیلم - جشنواره - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - فیلم فجر - فرهنگ و ارشاد اسلامی - وزارت فرهنگ و ارشاد - مجلس شورای اسلامی - هنرمندان - اسلامی - سلام - فیلم - فرهنگ و ارشاد - نماینده مردم - شورای اسلامی - ارشاد اسلامی - وزارت فرهنگ - برگزار - مردم - حداکثری - نماینده - مصطفی کواکبیان - باشکوه - تمهیدات لازم - جشنواره فجر - ارشاد - تهران - فرهنگ - شورای - وزارت

آخرین اخبار سرویس:
3 فیلم ایرانی در جشنواره حقوق بشر chr(034)ژنوchr(034)

آلبوم «صنم ناهنجار» علی قمصری منتشر شد

عکس جنجالی جدید مهناز افشار در برلین

حسینی پور درگذشت خلیل مستوفی را تسلیت گفت

تعویق در زمان برگزاری اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی

ویدیو جنجالی از دستگیری علی انصاریان و دوست دخترش + فیلم

توفیق تخریب «توفیق»

گشتی در «چارسوی هنر»؛ از نقاشی صورتی محمد احصایی تا«شجریان و همنوازان»

ویدیو جنجالی از دستگیری علی انصاریان و دوست دخترش + فیلم

پدیده دنیای ادبیات: عشق باعث می شود بنویسم

10 فیلمسازی که باور نمی کنید اسکار نبرده اند!

شوخی ظریف با خبرنگاران: به خدا کرونا ندارم + فیلم

«شنای پروانه» پروانه نمایش گرفت

طناز طباطبایی|ویدیو جنجالی در نشست خبری + فیلم

استوری عجیب النازشاکردوست درباره کرونا + عکس

چه شد گلاره عباسی به ایران بازگشت؟/ خانم بازیگر و آرزوهایش

طناز طباطبایی|ویدیو جنجالی در نشست خبری + فیلم

ماجرای ازدواج جنجالی برای پدیده جشنواره فجر + تصاویر دیده نشده

تصنیفی که برای محمدرضا شجریان خوانده شد

توضیحات یک ایرانی مقیم چین درباره کرونا (فیلم)

توزیع سه گانه کیارستمی به کمپانی فرانسوی رسید

ترانه علیدوستی| ماجرای طلاق از همسرش فاش شد + تصاویر

ترانه علیدوستی| ماجرای طلاق از همسرش فاش شد + تصاویر

وحید تاج برای این روزهای استاد شجریان خواند + ویدئو

نمایشگاه کتاب تهران به تعویق می افتد؟

توضیحات یک ایرانی مقیم چین درباره کرونا (فیلم)

شوخی ظریف با خبرنگاران در مورد کرونا + فیلم

«شنای پروانه» مجوز نمایش گرفت

پژمان بازغی در کنار بازیگر «بانوی عمارت» +عکس

وحشتناک ترین تصویر رزیتا غفاری با چهره زخمی +عکس

الناز حبیبی در گالری جواهرات شاهرخ استخری+عکس

«پیشی میشی» برای کودکان کار رونمایی می شود

مجموعه ای از داستان های کوتاه زنده یاد محسن سلیمانی منتشر شد

ژیلا امیرشاهی به «خونه اینجاست» می رود

ویدئو/ «بخوان به نام عاشقی» تقدیم به محمدرضا شجریان

ماجرای ازدواج جنجالی برای پدیده جشنواره فجر + تصاویر دیده نشده

تولد ریحانه پارسا تا تیپ ضد کرونایی الناز و و عاشقانه شیلا/ عکسها

کتاب های محبوب « سلی رونی»

آمار کشته شدگان کرونا در ایران به 8نفر رسید + فیلم

زهرا امیر ابراهیمی| همه چیز درباره ماجرای فیلم مستهجن + عکس

ماجرای ازدواج جنجالی برای پدیده جشنواره فجر + تصاویر دیده نشده

خانه تکانی به سبک مادام فایر

ویدئو/ «بخوان به نام عاشقی» تقدیم به محمدرضا شجریان

بیان شعرگونه ناگفته ها در نگارگری / هنر انقلاب جدا از موازین انقلابی نیست

صنعتی زاده و میراث گران بهایش برای فرهنگ ایران

داستان قسمت 127 سریال ترکی سیب ممنوعه

داستان قسمت 128 سریال ترکی سیب ممنوعه

داستان قسمت 129 سریال ترکی سیب ممنوعه

داستان قسمت 130 سریال ترکی سیب ممنوعه

داستان قسمت 131 سریال ترکی سیب ممنوعه

داستان قسمت 132 سریال ترکی سیب ممنوعه

اطلاعیه یک سامانه فروش بلیت برای خریداران اجراهای لغو شده منتشر شد

برنامه ها و نشست های هنری در جزیره کیش تعطیل اعلام شد

تصاویری از جشنواره لیمو در فرانسه

خانه تخصصی هنرهای چوبی در بانه راه اندازی شد

نقاشی معاصر ایران و تعاملات جهانی بررسی می شود

chr(034)نرگس مستchr(034)، فیلمی که دغدغه فرهنگ دارد

فیلم/ احتمال مرگ به وسیله کرونا در بازه های سنی مختلف

توییت جنجالی مهناز افشار درباره راهپیمایی 22 بهمن + فیلم و عکس

آثار محبوب برنده کتاب سال بریتانیا

توزیع فیلم های سه گانه عباس کیارستمی در فرانسه

آثار محبوب برنده کتاب سال بریتانیا

توییت جنجالی مهناز افشار درباره راهپیمایی 22 بهمن + فیلم و عکس

واکنش سیدجواد رضویان به احتکار ماسک +عکس

وحید تاج برای این روزهای استاد شجریان خواند

پیام مردم چین به مردم ایران برای مبارزه با کرونا + فیلم

آثار محبوب برنده کتاب سال جوایز بریتانیا

فیلم/احتمال مرگ به وسیله کرونا در بازه های سنی مختلف

سینماهای ارومیه تعطیل شدند

جوایز جشنواره ردیسایم فرانسه برای عکاسان ایرانی

احتمال تعویق زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران

توییت جنجالی مهناز افشار درباره راهپیمایی 22 بهمن + فیلم و عکس

لغو تمامی برنامه ها و نشست های فرهنگی هنری همدان تا اطلاع ثانوی

فقط به فروش آثار فکر می کنیم

وحید تاج برای این روزهای استاد شجریان خواند + صوت

حضور «هپی» در جشنواره آمریکایی

با سونای خشک لاغر میشیم⁉️ + فیلم

سینماهای ارومیه تعطیل شدند

لغو تمامی برنامه ها و نشست های فرهنگی هنری همدان تا اطلاع ثانوی

لغو تمامی برنامه ها و نشست های فرهنگی هنری همدان تا اطلاع ثانوی

شهرام ناظری بر بالین استاد شجریان +عکس

حرفهای تند کیمیایی جنجال ساز شد + فیلم

حرفهای تند کیمیایی جنجال ساز شد + فیلم

زندگی نقاش منزوی فیلم شد/ نظر چهار منتقد برلیناله

شهرام ناظری بر بالین استاد شجریان +عکس

جدیدترین فیلم هایی که پروانه نمایش گرفتند

پیش تولید «بوسه در باران» آغاز شد

تاکید مجدد انجمن سینماداران و شورای صنفی نمایش بر تعطیلی سینماها

حرفهای تند کیمیایی جنجال ساز شد + فیلم

مهران مدیری بالاخره به اینستاگرام آمد+عکس

پاسخ آذری جهرمی به سوالی درباره آینده شغلی اش (فیلم)

فروش موفق فیلم ترسناک در سینمای هالیوود

وحید تاج قطعه «بخوان به نام عاشقی» را منتشر کرد

استقبال عجیب از کتاب پناهجوی ایرانی/ 6000 نسخه در سه روز فروش رفت

هنرنمایی شقایق مومنی و خاطره حاتمی در «بوسه در باران»

حمله کرونا به قهوه خانه ها و رستوران ها

میزبانی ایران از 239 خبرنگارِ 105 رسانه جهان

انیمیشن کوتاه نیستی

درگذشت خادم هیات های مذهبی تهران بر اثر کرونا

وحید تاج برای این روزهای استاد شجریان خواند + صوت

حلقه اتحاد مردم در جشنواره فیلم فجر

حلقه اتحاد مردم در جشنواره فیلم فجر