مطالب مرتبط:
FATFسرپوشی بر بی کفایتی دولت/افزایش قیمت بنزین جراحی اقتصادی نبود
تحریم های غیرقانونی، اعمال فشار و توطئه آمریکا علیه دولت ها و ملت های مستقل جنایت علیه بشریت است
قانون مداری و بی طرفی معیار اصلی دولت در برگزاری انتخابات است
روحانی: دولت فعلی آمریکا، مجری سیاست های رژیم صهیونیستی است
دولت نسبت به تامین اعتبار بنگاه های اقتصادی برای پرداخت معوقات کارگران اقدام کند
-55 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 16:162020-01-21اقتصادي

FATF سرپوشی بر بی کفایتی دولت


FATF هم بهانه ای برای دولت است تا عدم کفایت خود در اداره اقتصاد کشور را به گردن مخالفان اف ای تی اف بیاندازد.

- ": با تندی از لایحه بودجه 99 صحبت می کند و می گوید: در این لایحه هیچ اثری از اصلاح ساختار بودجه و اقتصاد کشور وجود ندارد .

برخلاف دولتی ها، بخصوص رییس جمهور، که لایحه بودجه 99 را لایحه غیرنفتی می دانند، او از افزایش میزان استقراض دولت در لایحه جدید خبر می دهد و تاکید می کند: هیچ روش جایگزینی برای جبران کاهش درآمدهای نفتی، جز استقراض، از طریق دیگر درآمدهای پایدار پیش بینی نشده است محمدرضا پورابراهیمی از معدود نمایندگانی است که اقتصاد را می فهمد و هر زمان انتقادی به روش های فعلی دارد، طرح جایگزین آن را نیز ارائه می دهد.

بعنوان مثال وقتی ایرادات طرح بنزینی را می گوید، به طرح پلکانی افزایش قیمت سوخت که سال گذشته در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا ارائه داده بود نیز اشاره می کند، طرحی که رییس جمهور و بیژن زنگنه به بهانه، پیچیده بودن آن برای مردم، با اجرای آن مخالفت کردند.

او معتقد است که افزایش قیمت بنزین، تحمیل تورم غیرمنطقی به اقتصاد ایران است و برخلاف برخی دولتمردان و کارشناسان که افزایش نرخ حامل های انرژی را جراحی اقتصادی می نامند، می گوید: جراحی های اقتصادی به معنای تحمیل تورم به مردم نیست، اگر دولت قصد جراحی اقتصادی دارد باید به سراغ سیاست های ارزی و پولی برود به گفته پورابراهیمی لایحه بودجه سال 99 کاملاً با شرایط جنگ اقتصادی بی تناسب است و دشمن را در مقابله با جمهوری اسلامی برای ایجاد فشار بیشتر تحریک می کند او معتقد است: نگاه صددرصدی دولتمردان به خارج از مرزها موجب شده تا هزینه تحریم ها برای مردم بیشتر شود پورابراهیمی فضاسازی دولتی ها و طرفدارانشان علیه منتقدان FATF را بهانه آنها برای سرپوش بر بی کفایتی هایشان می داند و می گوید: FATF هم بهانه ای برای دولت است تا عدم کفایت خود در اداره اقتصاد کشور را به گردن مخالفان اف ای تی اف بیاندازد.

متن کامل این مصاحبه به شرح زیر است: آیا دولت در لایحه بودجه سال 99 ساختار بودجه را اصلاح کرده است؟ اصلاح ساختار اقتصادی کشور در شرایط تحریم ها امری ضروری است و باید یک بار برای همیشه اتصال بودجه به درآمدهای پایدار را مورد اصلاح و بازبینی قرار دهیم فارغ از اینکه تحریم باشیم یا نباشیم.

مقام معظم رهبری در سال 97 دستور دادند که لایحه اصلاح ساختار بودجه به مجلس ارائه شود.

بنابراین دولت مکلف به اصلاح ساختار اقتصادی بودجه شد طبق اصل 110 قانون اساسی در زمان تصویب لایحه بودجه، باید مبانی قانونگذاری بر اساس سیاست های اعلامی مقام معظم رهبری باشد.

لذا بنده در صحن علنی مجلس تذکر دادم که دولت باید لایحه اصلاح ساختار بودجه را پیش از ارائه لایحه بودجه ارائه دهد، آقای لاریجانی اعلام کردند که بعد از دستور مقام معظم رهبری دولت 4 ماه فرصت خواسته تا این لایحه را تدوین کند.

تصور ما این بود که دولت این فرصت را برای تدوین لایحه اصلاح بودجه سال 98 درخواست کرده است، اما این لایحه ارائه نشد.

اواخر تیرماه سال جاری جلسه غیر علنی در مجلس شورای اسلامی برای بررسی راهکارهای اصلاح ساختار بودجه کشور برگزار شد، سازمان برنامه و بودجه در این جلسه گزارش تحلیلی خوبی در مورد لزوم اصلاح ساختار بودجه و اقتصاد کشور ارائه داد.

اما تا امروز دولت هیچ عملیات اجرایی جهت اصلاح ساختار بودجه انجام نداده است، نه تنها بعد از 4 ماه شاهد اصلاح ساختار بودجه سال 98 نبودیم بلکه در بودجه سال 99 نیز هیچ اثری از اصلاح ساختار بودجه و اقتصاد کشور وجود ندارد.

دولت اعلام می کند که در لایحه بودجه سال 99 برای اولین بار ارتباط بین بودجه جاری و درآمدهای نفتی قطع شده است، آیا این اقدام به معنای اصلاح ساختار اقتصادی کشور است؟ دولت باید اعلام کند که در ازای کاهش درآمدهای نفتی، چه درآمد پایداری را جایگزین خواهد کرد.

کاهش میزان فرار مالیاتی، مولدسازی دارایی های دولت، عرضه و فروش داخلی نفت، صادرات مازاد بنزین مصرفی کشور، شناسایی پایه های جدید مالیاتی، فروش دارایی های دولت، از منابع در آمدی جدیدی هستند که دولت می توانست جایگزین درآمدهای نفتی کند اما آسان ترین راهکار که استقراض است را انتخاب کرد.

لایحه بودجه سال 99 فاقد هرگونه محور اساسی برای اصلاح ساختار بودجه است.

فقط سهم در آمدهای نفتی در بودجه کاهش یافته و به سرفصل استقراض اضافه شده به عبارت دیگر کاهش درآمدهای نفتی از طریق استقراض جبران شده است.

هیچ روش جایگزینی برای جبران کاهش درآمدهای نفتی از طریق دیگر درآمدهای پایدار پیش بینی نشده است که قابل استمرار بوده و از این طریق ساختار بودجه کشور اصلاح شود.

گفته می شود صندوق هدفمندی یارانه ها به خزانه دوم کشور تبدیل شده است اما در گزارش تفریغ بودجه سال 99 عملکرد این صندوق مورد بررسی قرار نگرفته است.

دیوان محاسبات باید عملکرد این صندوق را در گزارش تفریغ بودجه مورد بررسی قرار داده و میزان انحراف آن را بررسی کند.

برخی اطلاعات صندوق در مورد درآمدهای حاصل از صادرات و فروش بنزین در جدول هدفمندی به صورت کامل درج نشده است.

باید در زمان بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق و صحن علنی آن را که به عنوان اقلام جامانده محاسبه کنیم و در جدول هدفمندی درج نماییم.

 مابه تفاوت درآمد ناشی از تغییر قیمت بنزین از 1,000 تومان و1500 تومان در نرخ دولتی و از 1,000 تومان به 3,000 تومان در نرخ آزاد در جدول هدفمندی ذکر شده است اما درآمد حاصل از صادرات مازاد بنزین مصرفی کشور که منجر به خلق منابع قابل توجهی خواهد شد اصلاً مورد محاسبه قرار نگرفته است.

به نظر می رسد دولت به هر دلیل نمی خواهد این درآمدها در لایحه بودجه محاسبه شود.

باید درآمدهای ناشی از صادرات بنزین در سرفصل در آمد صندوق هدفمندی یارانه ها درج شود.

علاوه بر این برخی مصارف مربوط به هدفمندی یارانه ها نیز تکالیف قانونی صندوق نیست و این موارد باید در سرفصل بودجه عمومی کشور اضافه شود.

اطلاعات صندوق هدفمندی یارانه ها تا سال 98 بر اساس درآمدها و هزینه ها شفاف نبود و مشخص نبود که مجموع درآمدهای این صندوق چه مقدار است و در مجموع هزینه های آن چه مقدار می باشد.

سال گذشته جدول منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها از سوی مجلس تهیه شد.

در لایحه بودجه سال 99 نیز جدول منابع و مصارف هدفمندی درج شده است، باید ریز اطلاعات این جدول در سرفصل های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

نظر شما در مورد سازو کار دولت برای افزایش نرخ بنزین چیست؟ ساز و کاری که دولت برای افزایش قیمت بنزین در نظر گرفت به هیچ وجه به صلاح کشور نبود.

اگر در سال های قبل اصلاح قیمت بنزین به صورت تدریجی انجام می شد، نتایج بهتری داشت.

در شرایطی که شوک ارزی به اقتصاد ایران وارد شده و ارزش پول ملی را به بیش از یک سوم کاهش یافته بود و این امر به شدت بر نرخ تورم و وضعیت معیشتی مردم اثر منفی گذاشته بود، دولت نباید شوک جدیدی را به اقتصاد کشور تحمیل می کرد.

آقای لاریجانی معتقدند که این شرایط اقتصادی بهترین فرصت برای اعمال جراحی های اقتصادی است، آیا افزایش نرخ بنزین یک جراحی اقتصادی بود؟ جراحی های اقتصادی به معنای تحمیل تورم به مردم نیست.

افزایش قیمت بنزین، تحمیل تورم غیرمنطقی به اقتصاد ایران است و جراحی اقتصادی نیست.

اگر دولت قصد جراحی اقتصادی دارد باید به سراغ سیاست های ارزی و پولی برود.

ماجرای قیمت بنزین در اقتصاد ایران در سیاست های ارزی ریشه دارد.

اگر سیاست های ارزی مدیریت نشود، قیمت بنزین مدیریت نمی شود.

در دولت آقای احمدی نژاد با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها قیمت بنزین به قیمت فوب خلیج فارس نزدیک شد، دولت در یک گام دیگر می توانست اقدامی انجام دهد که قاچاق بنزین صفر شود، اما در سال 91 با ایجاد شوک ارزی در اقتصاد ایران ارزش پول ملی ما به شدت کاهش یافت و قیمت ارز 3 برابر شد و تمام زحمت های دولت در اجرای قانون هدفمندی برای اینکه قیمت حامل های انرژی به قیمت های منطقه ای نزدیک شود، از بین رفت.

افزایش قیمت بنزین جراحی اقتصادی نیست جراحی اقتصادی باید در حوزه سیاست های پولی و ارزی انجام شود تا پایه های اقتصاد کشور محکم شود.

به نظر شما دولت تدبیر، شهامت و شجاعت اصلاح ساختار اقتصادی کشور را دارد؟ دولت اراده و شهامتی برای اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور ندارد.

دولت یک سال قبل مکلف به تدوین لایحه اصلاح ساختار بودجه کشور شد، اما تا امروز لایحه و برنامه ای در این خصوص ارائه نداده است، این امر نشان می دهد دولت عزمی برای این کار ندارد.

کمیسیون اقتصادی مجلس یک سال قبل طرح مالیات بر عایدی سرمایه را تدوین کرد.

در شرایط شوک ارزی اغنیا ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می شوند، بنابراین شوک ارزی به شدت ضریب جینی را تحت تأثیر قرار می دهد و افزایش قیمت بنزین این فاصله را تعمیق کرد.

در شرایطی که کشوری با این شرایط مواجه می شود یکی از ابزارهای ایجاد عدالت این است که مالیات بر عایدی سرمایه را وضع کند که عایدی های سرسام آوری که برای عده ای در نتیجه شوک ارزی پدید آمده، مدیریت شود و زخم های فقر با برداشته شدن بخشی از عایدی های باد آورده تا حدی ترمیم شود.

در اقتصاد همه کشورها مالیات بر عایدی سرمایه وجود دارد، که به کاهش سوداگری و سوق دادن منابع و سرمایه ها به سمت اقتصاد مولد کمک می کند.

این اقدام پایه های مالیاتی را افزایش می دهد که باز توزیع آن می تواند سرانه رفاه اجتماعی را افزایش دهد.

در همین راستا در کمیسیون اقتصادی در سال گذشته کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه تصویب شد اما حریف دولت نمی شویم که این طرح را اجرایی کند.

دولت موافقت نمی کند تا ما آن را در صحن تصویب کنیم.

دولت عملاً برای اصلاحات اقتصادی انگیزه ای ندارد.

آیا امکان تک نرخی کردن بنزین در لایحه بودجه سال 99 وجود دارد؟ افزایش قیمت بنزین بر اساس مصوبه سران قوا و تأیید مقام معظم رهبری بود لذا قابل تغییر نیست.

اما می توانیم تصمیمات بعدی را در این خصوص اتخاذ کنیم.

هرگونه تصمیم گیری که منجر به بهبود شرایط در حوزه کاهش مصرف بنزین و انجام تعهدات دولت برای پرداخت یارانه کمک معیشتی شود در قالب لایحه بودجه، امکان پذیر است.

پیشنهادات متعددی در این خصوص مطرح است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

در بودجه سال 98، بنده مدل وضع عوارض برای افزایش قیمت بنزین را در جلسه سران قوا پیشنهاد دادم.

بر اساس این مدل قیمت بنزین در جایگاه های سوخت ثابت باقی می ماند و مابه تفاوت آن به شیوه پلکانی به صورت عوارض اخذ می شود.

به عبارت دیگر قیمت بنزین در جایگاه های سوخت به صورت ثابت محاسبه می شود.

دولت میزان مصرف مجاز را تعیین می کند و سه ماه یکبار بر اساس جدول که دولت تعیین می کند ما به ازای مصرف بیشتر را به صورت پلکانی محاسبه و اخذ می کند.

این محاسبه نرم افزاری است و نیاز به محاسبه توسط مردم نیست و هرکس که مصرف بیشتری داشته باشد، عوارض بیشتری می پردازد.

مانند کسانی که مسافرت بیشتری دارند و از اتوبان ها بیشتر استفاده می کنند و عوارض بیشتری می پردازند.

برق منازل نیز اینگونه محاسبه می شود.

این پیشنهاد در بودجه سال 99 نیز قابل ارائه و اعمال است.

این طرح چند ویژگی دارد: قیمت بنزین ثابت باقی می ماند.

محاسبه نرم افزاری بر اساس میزان مصرف هر خودرو است، آخرین قیمت هایی که در جدول پلکانی قرار می گیرد و معادل 10 درصد قیمت بنزین در فوب خلیج فارس خواهد بود.

علاوه بر این میزان بدهی افراد نباید از میزان ارزش خودرو بیشتر باشد، که افراد انگیزه برای تسویه بدهی داشته باشند.

بر اساس این طرح به خودروهای عمومی بر اساس پیمایش سهمیه داده می شود.

این شیوه در حال حاضر در خودروهای اینترنتی مثل تپسی در حال اجراست، برای اینکه این روش اثر تورم در جامعه نداشته باشد مقرر شد کامیون ها و وانت بارها بر اساس پیمایش حق الزحمه دریافت کنند، سهمیه ثابت به آنها داده نمی شود تا مشکل خرید و فروش سهمیه ها ایجاد نشود.

نظر سران قوا در مورد این طرح چه بود؟ ابتدا در پیش جلسه ای حدود دو ساعت این طرح مورد بررسی قرار گرفت و نقاط ضعف و قوت آن مطرح شد.

عمده انتقادات این بود که این طرح پیچیده است و قابلیت اجرایی ندارد، اما نظر من این بود که پیچیدگی ها در موضوعات نرم افزاری است و به مردم ارتباطی ندارد و همانطور که مردم کنتور برق خود را محاسبه نمی کنند نیازی به مصاحبه قیمت بنزین نیز ندارند.

این طرح با همکاری کارشناسان وزارت نفت و سازمان برنامه تدوین شده بود و تمام ایراداتی که وارد می شد قابل رفع بود.

در این جلسه کلیات طرح مورد توافق بود و باید در مورد مدل اجرای آن بحث می کردیم، البته بانک مرکزی در مورد نحوه پرداخت و تعهدات پرداخت مخالفت هایی داشتند.

در جلسه سران قوا به صورت خلاصه این طرح ارائه شد، وزیر نفت مخالفت کرد، مخالفت وی مخالفت فنی نبود و به این دلیل بود که آنها روی مدل دیگری در دولت به توافق رسیده بودند.

دغدغه ما این بود که دولت این طرح را بپذیرد، زیرا اگر نمی پذیرفت، نمی توانستیم اجرای آن را به دولت تحمیل کنیم.

وزیر نفت اعلام کرد که این طرح قابلیت اجرا ندارد لذا با مخالفت وزیر نفت و اظهارات رییس جمهور این طرح رد شد.

طی هفته های اخیر حامیان دولت جنگ رسانه ای علیه مخالفان تصویب CFT وFATF به راه انداخته اند، این در حالی است که انگیزه ای برای اصلاح ساختارهای اقتصادی ندارند.

اقتصاد ایران ظرفیت بسیار بالایی دارد که در برابر هر هجمه از جمله تحریم ها مقاومت کند و حتی مسیر خود را جلو ببرد.

هزینه های سنگینی که ناشی از تحریم ها به مردم تحمیل می شود، نباید به این شدت باشد.

علت تشدید این مشکلات این است که دولت به جای اینکه به اصلاح ساختارهای اقتصادی و بودجه بپردازد و فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر نگاه به درون را احیا کند به دنبال نگاه به غرب و نگاه به بیرون است.

مشکل اصلی ما در حوزه اقتصاد نگاه دولتمردان به بیرون است.

آقای روحانی بعد از خروج آمریکا از برجام و آغاز گام های کاهش تعهدات برجامی، سخنرانی انقلابی داشت، که ما دیگر به آمریکایی ها و اروپایی ها اعتماد نداریم و روی پای خود خواهیم ایستاد ما خوشحال شدیم اما باز هم شاهد هستیم که نگاه دولت به غرب است و در سخنرانی های متعدد آقای روحانی می گوید اگر غرب همراهی کند.

این در حالی است که مشخص است، اروپایی ها همراهی نمی کنند و نمی دانیم دولت کِی می خواهد از خواب بیدار شود؟ مجدداً بحث دیدار نخست وزیر ژاپن و میانجی گری را مطرح کردند.

همه اینها نشان می دهد که دولت هنوز نیم نگاهی به غرب دارد.

دولت باید شجاعت انجام کارهای سخت را داشته باشد و محکم از اقدامات خود برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور به عنوان منافع ملی دفاع کند.

زیرا خروجی اصلاح ساختار اقتصادی، اقتدار جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات با آمریکا است.

دولت نباید با دستان خالی به مذاکره برود، مسلم است که که هیچ کشوری مذاکره کنندگانی که دستان خالی دارند را از تحویل نمی گیرد.

FATF هم بهانه ای برای دولت است تا عدم کفایت خود در اداره اقتصاد کشور را به گردن مخالفان اف ای تی اف بیاندازد.

ما در شرایطی هستیم که یک دلار هم نمی توانیم جابجا کنیم بعد دولت از این صحبت می کند که اگر به FATF بپیوندیم، مشکلات مبادلات مالی ایران حل می شود!! در حال حاضر کوچک ترین تعهدات بانکی اروپا و آمریکا در قبال ایران اجرا نمی شود .

آقای ظریف در صحن علنی مجلس اعلام کرد، که هیچ تضمینی بابت رفع تحریم ها در صورت اجرای FATF نمی دهند.

جمهوری اسلامی در شرایط تحریم است و یک دلار هم نمی توانیم جابجا کنیم بنابراین باید از FATF به عنوان ابزاری برای امتیازگیری از آمریکا و اروپا استفاده کنیم.

بر این اساس اگر تعهدات اروپا و آمریکا در قبال برجام اجرایی شود ما هم FATF را اجرایی می کنیم.

.

FATF ابزار سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران است، ما باید هوشیار باشیم و اجازه ندهیم که دشمن از این ابزار علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

آقای رییس جمهور باید اعلام کنند که برای کشوری که تحریم است پیوستن به FATF چه مزیت و فایده ای دارد؟ می گویند روس ها به ما توصیه کردند که اف ای تی اف را بپذیریم، منافع ملی ما بالاتر از اظهار نظر روس ها است.

به نظر شما لایحه بودجه 99 می تواند به دولت کمک کند که کشور را در شرایط تحریم اداره کند؟ 80 درصد لایحه بودجه در مورد هزینه سرسام آور جاری و عمرانی است، البته در بخش هزینه ای هم می توانیم با یک درصد صرفه جویی در بخش های مختلف هزینه ها را کاهش دهیم.

در بخش درآمدی در این بودجه هیچ اثری از اصلاح ساختار برای ایجاد درآمدهای پایدار جایگزین نفت وجود ندارد.

لایحه بودجه سال 99 کفایت لازم برای اداره کشور در سال آینده را ندارد.

موافق رد کلیات لایحه بودجه سال 99 هستم.

امسال برای اولین بار به شرکت های دولتی به بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری به مجلس ارائه شد.

از 425 شرکت حدود 60 درصد آنها زیان ده هستند، مجلس شورای اسلامی باید دلایل زیان ده بودن هر یک از این شرکت ها را بررسی کرده و شرکت های زیان ده را منحل کند.

دالان تاریک اقتصاد ایران بودجه شرکت های دولتی است که ما بعد از سال ها وارد آن شده ایم.

از دیوان محاسبات می خواهیم که به صورت ریز به بودجه شرکت های دولتی ورود کند.

بودجه شرکت های دولتی بیش از سه برابر بودجه عمومی کشور است.

اگر تغییرات جزیی اعمال شود و کمتر از 10 درصد بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات، مدیریت و صرفه جویی شود.

منابعی که در سرفصل بودجه عمومی کشور قرار خواهد گرفت، می تواند کل هزینه های ناشی از کاهش درآمدهای نفتی را جبران می کند.

این کار به معنای اصلاح ساختار است.

اطلاعاتی که از شرکت های دولتی منتشر شده است، شفاف نیست و نگرانی های زیادی را به وجود آورده است.

 آیا بودجه امسال بودجه ای برای فائق آمدن بر تحریم ها است یا بودجه برای اینکه کشور را به مذاکرات مجدد سوق دهد؟ لایحه بودجه سال 99 هیچ تناسبی با شرایط جنگ اقتصادی ندارد و دشمن را در مقابله با جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد فشار بیشتر تحریک خواهد کرد و دشمن طمع بیشتری برای افزایش فشارها علیه جمهوری اسلامی می کند.

دولت ساختارهای اقتصادی را برای مقابله با تحریم ها اصلاح نکرده است و مشکلات همچنان پابرجاست.

دولت برای جبران کسری بودجه باید درآمدهای پایدار پیش بینی می کرد و در صورت اصلاح ساختار اقتصادی دولت دیگر نیاز به درآمدهای نفتی ندارد و درآمدهای پایدار دست خواهد یافت.

منبع: مهر
کلید واژه ها: لایحه - اقتصاد - لایحه بودجه 99 - لایحه بودجه - اقتصاد کشور - محمدرضا پورابراهیمی - دولت - افزایش قیمت سوخت - بودجه - درآمدهای پایدار - جایگزین - بودجه 99 - افزایش - اصلاح ساختار - پورابراهیمی - افزایش قیمت - شورای عالی - اف ای تی اف - قیمت سوخت - کشور - رییس - پیش بینی - مخالفان - ایرادات - هماهنگی - محمدرضا - غیرنفتی - اقتصادی - ساختار - پایدار

آخرین اخبار سرویس:
فرارهای کلان مالیاتی توسط اقشار مرفه اتفاق می افتد/ مالیات بر ارزش افزوده نباید به رکود اقتصادی دامن بزند

مصوبه تمدید مهلت ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک ابلاغ شد |

پژو 405 به مرز 115میلیون رسید

واردات ماهی قرمز از چین نداریم/ماهی های دست فروشی قابل اعتماد نیستند

زاینده رود از فردا زنده می شود/ تصمیمی برای جاری بودن رودخانه در نوروز گرفته نشده است

توزیع 150 هزار اصله نهال جنگلی در هفته منابع طبیعی

شبکه پیش آگاهی کنترل آفت سنک کلزا در استان کرمانشاه فعال شده است

رندر جذاب از مدل کوپه کادیلاک اسکالید

مصوبه تمدید مهلت ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک ابلاغ شد

نرخ دلار 250 تومان افزایش یافت

امکان برداشت آب از هیچ دشتی در کشور وجود ندارد

بهره برداری از چندین پروژه به ارزش 26میلیاردتومان تا پایان سال

بسیج کلیه امکانات ناوگان اتوبوسرانی در آستانه سال جدید

90 درصد دشت ‎های کشور در خطر فرونشست

کاهش 15 درصدی قیمت مصالح ساختمانی

آغاز احداث ساختمان ایرتاکسی در فرودگاه امام

اقتصاد مقاومتی نیازمند تقویت تولید است

استخدام برشکار با حداقل مدرک دیپلم در شرکت سازه های فولادی

عکس روز| ون گوگ چندرسانه ای

استخدام کارشناس رنگ در شهرک صنعتی شمس آبادِ تهران

استخدام منشی نیمه وقت در کلینیک دامپزشکی آهو

بنیاد مستضعفان برای واگذاری زمین به طرح اقدام ملی مسکن آمادگی دارد

دستمزدی که مورد رضایت کارگران نباشد را امضا نمی کنیم

کمک 130 میلیارد تومانی وزارت نفت در سیل اخیر خوزستان

تاخت و تاز قیمت ها در بازار سکه/ طلا گرمی 540 هزار تومان

صادرات 18 میلیون دلاری شرکت های تعاونی تولیدی در استان

عکس روز| مونالیزا با ماسک

فعالیت مردمی در سنگ های قیمتی با سرمایه 12 میلیون تومان

رمز پویا باعث کاهش برخی کسب وکار ها شد

رتبه های برتر کنکور از چه منبعی استفاده می کنند؟

200 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در سراسر کشور برگزار می شود

افزایش 10 دلاری طلا در جهان در اثر تاثیر کرونا بر شرکت اپل

چین تعرفه 700 نوع محصول وارداتی از آمریکا را حذف کرد

برگزاری جشنواره مد و لباس سی پال

توزیع 150 هزار اصله نهال جنگلی در هفته منابع طبیعی

توزیع 150 هزار اصله نهال جنگلی در هفته منابع طبیعی

قیمت گوشت قرمز به مدار گرانی برگشت

افزایش تولید خودروهای گازسوز در ایران خودرو

قیمت جدیدترین شرینی خوری در بازار چقدر است؟

بهره گیری ذوب آهن اصفهان از دانش و تجربه پیشگامان صنعت فولاد

استخدام مهندس برق، ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی در تهران

ترفند های ساده برای تشخیص کیفیت لباس در هنگام خرید

وزیر راه: ساخت مسکن ملی تا سال 1400 پایان می یابد

وضعیت بورس امروز چگونه بود؟

انتظار برای بازدهی بیشتر از 64 درصدی سهام «خودرو»؟

جدیدترین تحولات اقتصادی مرتبط با ویروس کرونا

معاون آبفای کشور: 5000 روستای فاقد منابع آبی در کشور وجود دارد

ابداع لباس هوشمند با قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای

افزایش تولید خودروهای گازسوز

همسان سازی حقوق بازنشستگان در دو سطح دنبال می شود/ فاصله زیادی بین دستمزد حقیقی و اسمی کارگران وجود دارد

دیدار سفیر ایران با مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی

2 هزار و 600 مددجوی زنجانی صاحب شغل شدند

استخدام تکنسین فنی آقا جهت یک شرکت تولیدی در تهران

استخدام معمار حرفه ای با توانایی ایده پردازی در شرکت بوطیقای معماری

کمک 10 میلیارد دلاری جف بزوس برای مبارزه با گرمایش زمین

جهاد دانشگاهی در میدان نفتی آزادگان واحد فرآورش پیش ساخته نفت می سازد

افزایش تولید خودروهای گازسوز در ایران خودرو

ببینید | تصاویری از قدرت نمایی موتور یک هواپیما حین تیک آف

‏ایستگاه متروی کیان شهر به بهره برداری رسید

استخدام نیروی خانم مسلط به انگلیسی جهت بخش تولید محتوا در شیراز

استخدام کارشناس مواد و متالورژی در یک شرکت ریخته گری

استخدام کارشناس کنترل کیفیت با مدرک لیسانس مهندسی مواد و متالورژی

استخدام تزریق کار پلاستیک جهت یک شرکت در تهران

مشخصات فنی پورشه ماکان GTS جدید

این تابلوی خطر را جدی بگیرید!

تصویب 24 طرح اقتصاد مقاومتی برای سال آینده استان مرکزی

چین تعرفه 700 کالای آمریکایی را لغو می کند

امسال 24 واحد مسکونی برای نیازمندان در بهشهر احداث شد

5000 بانوی هنرمند صنایع دستی در مازندران فعالیت دارند

صادرات محصولات تولیدی هرمزگان 25 درصد افزایش یافت

پرداخت یک میلیاردتومان کمک هزینه تأمین جهیزیه به مددجویان اردبیلی

نظارتهای بهداشتی دامپزشکی خراسان رضوی در تعطیلات نوروزی تشدید می شود

35 درصد جمعیت سیاهکل تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

وزارت نفت در سیل خوزستان با تمام وجود پای کار آمد

رکورد 28 ساله اجاره مسکن شکسته شد

بهترین شلوار جین را بپوشیم

وظایف پنج معاون وزارت میراث فرهنگی ابلاغ شد

گوشت گوسفندی 10 هزار تومان گران شد

بازار سرمایه جایگزین بانکها درتامین منابع مالی شرکتها

ابداع لباس هوشمند با قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای

استخدام حسابدار مالی در یک شرکت ساختمانی در گیلان

استخدام مهندس معمار در یک شرکت ساختمانی در گیلان

استخدام مهندس عمران و مهندس معمار در یک شرکت ساختمانی در گیلان

استخدام مهندس عمران در یک شرکت ساختمانی در گیلان

قیمت گوشت قرمز به مدار گرانی برگشت/ هر کیلو گوشت گوسفند 100 هزار تومان!

«ابر آروان» بستر اکوسیستم ابری کشور را فراهم می کند

کد پستی ده رقمی به شرکت های استارتاپی تعلق می گیرد

شهرداری ساری سال آینده 460 میلیارد تومان بودجه دارد

کارگران کنتورسازی قزوین خواستار رسیدگی مسوولان به مشکلاتشان شدند

جابه جایی سلبریتی با آمبولانس اورژانس تهران شایعه است/چه زمانی اقدامات مداخله گرانه برای جلوگیری از کوتاه شدن قد کودکان آغاز می شود؟

دلار سکه را هم با خودش بالا برد | جدیدترین قیمت ها

بازار سرمایه جایگزین بانکها درتامین منابع مالی شرکتها

ببینید | تصاویری از قدرت نمایی موتور یک هواپیما حین تیک آف

از اولین خودروی تمام برقی ایرانی رونمایی شد + تصاویر

استخدام نیروی بازرگانی خانم در شرکت پیشتازان فناوری سیب طلایی

تصویب 24 طرح اقتصاد مقاومتی برای سال آینده استان مرکزی

5000 بانوی هنرمند صنایع دستی در مازندران فعالیت دارند

گذر از مالیات سنتی به مدرن

دیدار سفیر ایران با مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی

2140 واحد تولیدی دراستان مرکزی تسهیلات دریافت کرده اند

FATF سرپوشی بر بی کفایتی دولت

FATF سرپوشی بر بی کفایتی دولت