مطالب مرتبط:
آغاز کاهش قیمت خودرو از بهمن!
تاریخ آغاز کاهش قیمت خودرو مشخص شد
قیمت روز خودرو در 26 دی 98 / تندر پلاس 213 میلیون تومان! + جدول
قیمت نواع خودرو پژو دست دوم چقدر است؟+جدول
پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال 98
-18 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 دی 1398 ساعت 17:502020-01-17اقتصادي

3 دلیل در نوسان قیمت خودرو


سرنوشت صنعت خودرو در ایران به کلاف سردرگرمی شبیه شده که نه گذر سال ها توانسته به شرایطش کمکی کند و نه تغییر دولت ها باعث ایجاد تحولی کلان در این حوزه شده است، - صنعتی که از سویی با توجه به سابقه طولانی و گستردگی فعالیت ها نمی توان به تعطیل شدنش فکر کرد و از سوی دیگر مقایسه وضعیت این صنعت در ایران با دیگر کشورهای در حال توسعه، فاصله ای قابل توجه را نشان می دهد که تنها به سمت بیشتر شدن حرکت می کند.

آفتاب نیوز : "برایند کار صنعت خودرو در سال های گذشته اینگونه بوده که خودروسازان از شرایط شان رضایت داشته اند، نه صنایع وابسته به خودرو مانند قطعه سازان شرایط مطلوبی دارند، نه دولت از آنچه در این بخش اتفاق می افتد راضی است و در نهایت مردم به عنوان اصلی ترین متقاضیان حاضر در بازار، انتقادهای گسترده ای از وضعیت کیفیت محصولاتی دارند که در اختیارشان قرار می گیرد.

در شرایطی که دولت واردات خودرو را از سال قبل ممنوع کرده، قیمت تمام شده خودروهای داخلی یکی از اصلی ترین محورهای انتقادی مردم را تشکیل می دهد.

در شرایطی که خودروسازان زیان ده بوده اند و بسیاری از آنها معتقدند تداوم تولید با قیمت فعلی برای آنها منطقی نیست، متقاضیان خودرو نیز معتقدند نسبت به کیفیت محصول، پول قابل توجهی را پرداخت می کنند.

وضعیت خاص صنعت خودروی ایران باعث شده تحلیل شرایط این بازار متفاوت باشد.

در بسیاری از اقتصادهای دنیا، رابطه مستقیمی میان قیمت سوخت و قیمت خودرو برقرار است.

به این ترتیب که با افزایش قیمت سوخت، میزان به صرفه بودن استفاده از خودروی شخصی کاهش می یابد و همین مساله به کاهش تقاضای خرید خودرو و کاهش قیمت ها می انجامد.

در ایران اما این منحنی نیز قابل اثبات نیست به طوری که پس از افزایش قیمت سوخت در آبان امسال، نه تنها قیمت خودرو کاهش نیافت که حتی در هفته های گذشته رشدی قابل توجه را نیز تجربه کرد تا جایی که بعضی خودروهای داخلی چند میلیون تومان گران شدند.

کریمی سنجری کارشناس صنعت خودرو چرایی تبعیت نکردن قیمت خودرو از قیمت سوخت در ایران را تشریح کرده و معتقد است عوامل سه گانه ای که فراتر از قیمت سوخت عمل می کنند، تاثیر اصلی را بر قیمت ها می گذارد.

به اعتقاد او شرایط دشواری که از چند ماه قبل در اقتصاد ایران آغاز شده، بر قیمت خودرو نیز اثرگذاشته است و اگر تغییری در شرایط بازار ایجاد نشود، احتمال افزایش قیمت تا پایان سال نیز وجود دارد.

در شرایطی که برخی تحلیل ها از تاثیر مثبت افزایش قیمت بنزین بر بازار خودرو حکایت داشت و پیش بینی کاهش قیمت ها را داشت، حرکت بازار در این هفته ها این طور نبود و حتی یک موج جدید نیز به وجود آمد.

دلیل شکست این تحلیل چیست؟ باید در نظر داشت که هرچند می توان قیمت سوخت را بر قیمت تمام شده خودرو اثرگذار دانست اما برای تحلیل شرایط این بازار عوامل مهم تر و اولویت دارتری هستند که تاثیر سوخت را تحت الشعاع خود قرار می دهند.

در واقع اگر شرایط اقتصادی کشور متعادل بود و صنعت خودرو نیز با مشکلات زیربنایی و جدی درگیری نداشت، آنگاه امکان تاثیرگذاری سوخت بر قیمت خودرو بیشتر قابل رصد بود اما در شرایط فعلی، باید نقش دیگر عوامل را با دقت بیشتری دنبال کرد.

این عوامل مهم در چه حوزه هایی تعریف می شوند و آیا تنها در صنعت خودرو هستند یا کل اقتصاد ایران را در بر می گیرند؟ برای توصیف شرایط این بازار، باید سه عامل اصلی را در نظر گرفت که یکی از آنها مربوط به کل اقتصاد ایران است، یکی از آنها با صنعت خودرو ارتباط دارد و عامل سوم به شرایط صنعت خودرو(عرضه و تقاضا) مربوط می شود.

عامل نخست نرخ تورم در کل اقتصاد ایران است.

آمارها نشان می دهد که با وجود برنامه های اعلام شده، هنوز نرخ تورم در اقتصاد ایران بسیار بالاست.

این در حالی است که با توجه به محدودیت های اقتصادی درآمدهای کشور با کاهش مواجه شده است، به این ترتیب ما از سویی با افزایش هزینه ها به دنبال بالا رفتن تورم مواجه هستیم و از سوی دیگر درآمدها نیز افزایش خاصی نیافته است، پس بالا رفتن قیمت یک کالای تولیدی چندان دور از ذهن نیست.

عامل دوم وضعیت لجستیک حمل و نقل کشور است.

حتی اگر فرض را بر آن بگذاریم که فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی در جامعه گسترش یافته و مردم از استفاده از اتوبوس و مترو استقبال می کنند نیز محدودیت زیرساخت ها و امکانات اجازه افزایش قابل توجه مسافران را نمی دهد و از این رو همچنان فرهنگ غالب، استفاده از وسیله نقلیه شخصی باقی می ماند.

عامل سوم بحث منحنی عرضه و تقاضا در بازار خودرو است.

ما در تمام این سال ها هیچگاه نتوانسته ایم میزان عرضه را از تقاضای موجود در بازار بیشتر کنیم و این موضوع در یک سال و نیم گذشته و با توجه به مشکلاتی که صنعت خودرو با آنها مواجه بوده شدیدتر شده است.

برای مثال ما در سال 96، حدودا یک میلیون و 400 هزار خودرو پلاک گذاری کرده ایم اما این عدد در سال گذشته و با وجود محدود کردن واردات، به کمتر از یک میلیون پلاک کاهش یافته است و این نشان می دهد که ما از تقاضای موجود در بازار فاصله گرفته ایم.

از این رو فارغ از مشکلاتی که خودروی ایران با آنها رو به روست و صرف نظر از مشکلات و انتقادات وارده به سایر بخش ها، نمی توان نقش این سه عامل را در کاهش نیافتن قیمت ها نادیده گرفت.

این عوامل در ماه های گذشته نیز وجود داشته اما افزایش قیمت خودرو در هفته های گذشته تشدید شده است.

ارتباط این دو اتفاق با یکدیگر چگونه است؟ باید در نظر داشت که خودروسازان و فعالان این صنعت، با کنار گذاشتن انتقادات دیگری که به این حوزه وارد است، از شرایط راضی نیستند و با توجه به افزایش هزینه ها، شرایط دشواری دارند.

یعنی افزایش تورم مربوط به چند هفته نیست بلکه در ماه های گذشته ادامه داشته است، محدودیت تحریم ها نیز به همین شکل وجود داشته است.

از سوی دیگر وقتی عرضه از تقاضا جا بماند در سال های بعد فاصله میان این دو شاخص افزایش می یابد.

یعنی اگر ما در یک سال 400 هزار تقاضای بی پاسخ داشته باشیم، این عدد در سال های بعد رشد یافته و تشدید می شود.

موضوع دیگری که نمی توان نقش آن را نادیده گرفت، وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور است.

در شرایط فعلی اخبار مثبت می تواند بر بازار اثر مثبت داشته باشد و بالعکس، البته این موضوع تاثیرگذاری بیشتری بر قیمت ها دارد و در بلندمدت باید همان عوامل بلندمدت را سامان داد.

در تغییرات کوتاه مدت، بسیاری معتقدند این دلالان هستند که قیمت ها را برهم می زنند و با ایجاد یک شوک، سودجویی می کنند.

سهم دلالان در این بازار را چطور می توان تحلیل کرد؟ نمی توان به دلال ها نقش مبنایی و زیربنایی داد.

یعنی آنها قطعا در بازار حضور دارند و تلاش خود برای تاثیرگذاری بر قیمت ها را انجام می دهند اما آنها خود عامل ابتدایی نیستند.

برای مثال وقتی به خاطر شوک تورمی قیمت ها تغییر می کنند، دلال ها فشار می آورند که این افزایش قیمت را تشدید کنند یا وقتی یک خبر مثبت یا منفی سیاسی یا اقتصادی مطرح می شود، دلال ها تلاش می کنند با سوار شدن بر این موج شرایط بازار را تغییر دهند اما اینکه به آنها یک نقش محوری و تعیین کننده در ابتدای موج تغییر قیمت ها بدهیم، قدری از واقعیت ها دور است.

با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال، آیا می توان برای بازار خودرو یک تغییر قیمتی دیگر تصور کرد؟ بر اساس سنت بازار خودرو در ایران، در ماه های پایانی سال، تقاضای خرید خودرو به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می کند و بسیاری از این تقاضاها قصد دارند که در کوتاه مدت به محصول مدنظر خود دست یابند، از این رو به وجود آمدن تغییر در وضعیت بازار امری طبیعی است.

در چنین شرایطی اگر بازار تغییر شرایط ندهد، این افزایش تقاضا می تواند حدی از افزایش قیمت را به وجود آورد.

در وضعیت فعلی، یا خودروسازان باید تلاش کنند، سرعت تولید خود را متناسب با افزایش تقاضای ماه های پایانی بالا ببرند تا لااقل این افزایش تقاضای رخ داده در بازار، مدیریت شود یا باید یک خبر مثبت و تاثیرگذار در عرصه اقتصاد یا سیاست منتشر شود که اثر ابتدایی آن ریزش قیمت ها در تمامی بازارها باشد و این موضوع بر کاهش قیمت در بازار خودرو نیز تاثیر بگذارد.

یعنی افزایش تقاضای شب عید را یا باید با افزایش تولید جبران کرد یا در انتظار یک شوک مثبت باقی ماند، در غیر این صورت افزایش تقاضا می تواند بر وضعیت بازار، اثری منفی بگذارد.


کلید واژه ها: خودرو - شرایط - صنعت خودرو - صنعت - در ایران - دولت - صنایع وابسته - واردات خودرو - خودروسازان - ایران - وضعیت - قیمت خودرو - نوسان قیمت - قطعه سازان - متقاضیان - توان - دیگر - سال قبل - گسترده - طولانی - مطلوبی - فعالیت - واردات - مقایسه - سرنوشت - اتفاق - صنایع - گذشته - تغییر - رضایت

آخرین اخبار سرویس:
لغو بلیت قطار و هواپیما هزینه کنسلی ندارد

آغاز به کار مرز مهران

افزایش قیمت سکه و کاهش 300 تومانی قیمت دلار +جدول

جنب و جوش خوبی در فضای اقتصادی کرمانشاه ایجاد شده است

قیمت کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال تثبیت شود

استخدام نیرو جهت کار در کافی شاپ - مشهد

آیا شیوع ویروس کرونا به نفع بازار تجارت الکترونیک عمل می کند؟

ضدعفونی مستمر هواپیماهای جمهوری اسلامی ایران

اسلامی: لغو بلیت قطار و هواپیما هزینه کنسلی ندارد

استخدام منشی خانم در شرکت چای سوفیا

استخدام برنامه نویس Back End (node.js) در استارت آپ زبانشناس

علی ربیعی مسئول سیاست گذاری اطلاع رسانی کرونا شد

مالیات نقل و انتقال املاک

هزینه لغو سفر و ابطال بلیت قطار و هواپیما صفر شد

رنو توینگو .Z.E به صورت رسمی معرفی شد

جهانگیری: حمایت از شرکت های دانش بنیان از جهت گیری های اصلی دولت است

افزایش قیمت گوشت و مرغ در بازار

ربیعی مسئول سیاست گذاری اطلاع رسانی «کرونا» شد

خواسته 40 میلیونی فرانکفورت از میلان؛ به سود فیورنتینا!

ابلاغ «دستورالعمل اقدامات پیشگیرانه کرونا در بانک ایران زمین...

پیامدهای ویروس کرونا بر اقتصاد ملّی

روند نزولی قیمت ها در بازار خودرو

جهانگیری: حمایت از شرکت های دانش بنیان از جهت گیری های اصلی دولت است

بازدید گردشگران خارجی از موزه های اردبیل 89 درصد افزایش یافت

دو برابر شدن میزان حملات منع سرویس در سه ماهه چهارم 2019

آخرین قیمت طلا، سکه، ارز و خودرو

48 واحد صنعتی و معدنی کرمانشاه امسال احیا شدند

طلا در جهان 32 دلار گران شد

هشدار دادستان خلخال به سودجویان و فرصت طلبان/ توزیع ماسک رایگان در روزهای آینده در مراکز بهداشتی

امکان استرداد پول بلیت قطار و هواپیما بدون دریافت هزینه لغو به دلیل شیوع کرونا

کارفرمایان اعداد رسمی تورم را نمی پذیرند/ احتمال توافق بر سر سبد معیشت چقدر است؟

لغو بلیت قطار و هواپیما هزینه کنسلی ندارد

استفاده از سازوکار فروش تعهدی در بازار سهام رسما آغاز شد

متروهای تهران اینگونه به جنگ کرونا رفتند

مظنه آپارتمان در خیابان شریعتی + جدول

18 داروخانه کشور پلمب شد / سواستفاده از وضعیت کرونا در کشور

قیمت کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال تثبیت شود

افزایش قیمت سکه و کاهش 300 تومانی قیمت دلار + جدول

هزینه لغو سفر و ابطال بلیت قطار و هواپیما صفر شد

فردا منطقه یک آزادراه تهران-شمال افتتاح می شود/ امکان تردد خودرو ها از هشتم اسفند/ عوارضی برای روز های پیک 35 هزار تومان

کارفرمایان اعداد رسمی تورم را نمی پذیرند/ احتمال توافق بر سر سبد معیشت چقدر است؟

فروش گاز گران به هند یکی از اهداف سفر ترامپ به احمدآباد

تردد مسافر از مرز بیله سوار بلامانع است

ارزانی کم سابقه محموله های نفتی پرطرفدار برای هند

الجزیره درباره ورود ایران به لیست سیاه چه نوشت؟

چند بیمار مبتلا به ویروس کرونا تاکنون بهبود یافته اند؟

حجم آب پشت سد زاینده رود 296 میلیون متر مکعب است

لغو بلیت قطار و هواپیما هزینه کنسلی دارد؟

افزایش تمایل سرمایه گذاران به نقره

هتل ها ضدعفونی می شوند/ نگفتیم شهروندی را به هتل راه ندهند

دغدغه های شرکت های دانش بنیان در شرایط تحریم /ارائه نیازمندی های فناورانه هلدینگ های تخصصی

48 واحد صنعتی و معدنی کرمانشاه امسال احیا شدند

آغاز به کار مرز مهران

افزایش قیمت سکه و کاهش 300 تومانی قیمت دلار + جدول

رایرنی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه خوزستان و شرکت ملی حفاری ایران در باب همکاری های مشترک

اقدام شرم آور بهنوش بختیاری!

آغاز به کار مرز مهران

تعرفه عوارض آزادراه تهران - شمال اعلام شد

افتتاح زیر گذر گیشا به چهارشنبه موکول شد

22 عرضه کننده گوشت فاسد در آستارا به دادگاه معرفی شدند

ساخت منازل آسیب دیده از زلزله قطور با کمک های دولتی امکانپذیر است

هجوم ملخ های صحرایی به شهرستان های لامرد و مُهر مهار شد

آخرین اقدامات پیشگیرانه از کروناویروس در خراسان رضوی

فوتی های حوادث رانندگی در یزد 63 درصد افزایش یافت؛ سه شنبه ها اوج تصادفات!

نخستین مرکز نوآوری خوشه محصولات کنجدی کشور در اردکان یزد افتتاح شد

استخدام صندوقدار جهت همکاری در مشهد

استخدام کارشناس تبلیغات و کارشناس دیجیتال مارکتینگ در تهران

گوشت و مرغ گران شد

عوارض آزادراه تهران- شمال مشخص شد

آغاز به کار مرز مهران

هزینه لغو سفر و ابطا بلیت قطار و هواپیما صفر شد

اعلام برنامه های مقابله با کرونا برای کارکنان شهرداری تهران

کرونا؛ سنگ محک

افتتاح زیر گذر گیشا به چهارشنبه موکول شد

عاقبت گرانفروشی ماسک | 18 داروخانه نقره داغ شدند

تولید لباس محافظ کرونا در اصفهان

الجزیره درباره ورود ایران به لیست سیاه چه نوشت؟

زنگ خطر ویروس کرونا برای مرسدس بنز به صدا درآمد

فردا منطقه یک آزادراه تهران-شمال افتتاح می شود/ امکان تردد خودرو ها از هشتم اسفند/ عوارضی برای روزهای پیک 35 هزار تومان

استخدام اپراتور دستگاه تراش و فرز cnc در اصفهان

22 عرضه کننده گوشت فاسد در آستارا به دادگاه معرفی شدند

فساد کارکنان گمرک عراق مانع از صادرات شد، نه کرونا/ آغاز بارگیری کالا در گمرگ مهران/ بنگاه های کوچک در معرض خطر تعطیلی هستند/ لزوم تشکیل کارگروهی ویژه برای حفظ بازار عراق و افغانستان

خسارت لغو سفر و ابطال بلیت قطار و هواپیما صفر شد

استخدام کارشناس فروش درون فروشگاهی در فارس

چگونه بوی عطرمان همه جا را بردارد ؟

تاثیر تازه شیوع کرونا بر قیمت نفت

اسلامی: لغو بلیت قطار و هواپیما هزینه کنسلی ندارد

کنسل کردن بلیت های سفر بدون هزینه شد

آمار «چشمگیر» کنسلی بلیت قطار، هواپیما و تور

صنعت نفت و دانشگاه ها همدیگر را دفع نمی کنند

خانه تکانی متفاوت با استفاده از محصولات نانو فناوری ایرانی

ویروس کرونا مراجعه به رستوران ها را کاهش داد

کنسلی بلیت قطار و هواپیما برای مردم هزینه ای ندارد

اسلامی: لغو بلیت قطار و هواپیما هزینه کنسلی ندارد

ساعات کار دستگاه های اجرایی استان مرکزی تغییر کرد

نرخ عوارض آزادراه تهران شمال تعیین شد

استخدام مهندس برق الکترونیک در یک شرکت معتبر در تهران

فارس من| طرح توسعه نمایشگاه بین المللی اراک سال آینده عملیاتی می شود

بانک ها با سود مرکب و وام های ارزی راه تنفس قطعه سازان و تولید کنندگان را بسته اند

برنامه های اردویی بسیج وزارت اقتصاد تعطیل شد

3 دلیل در نوسان قیمت خودرو

3 دلیل در نوسان قیمت خودرو