مطالب مرتبط:
توضیحات روحانی درباره انتظار مردم از مسئولان در حادثه سقوط هواپیما (فیلم)
روحانی: در سقوط هواپیما فقط یک فرد نمی تواند مقصر باشد/ مسأله با صداقت برای مردم بیان شود
روحانی: در داستان هواپیمای اوکراینی، فقط یک نفر نمی تواند مقصر باشد/از آنجا که حدس زدم سقوط هواپیما عادی نبوده، دستور دادم تا تحقیقات در زمانی کوتاه تر انجام شود/ بلافاصله بعد از آنکه خطای صورت گرفته برای من محرز شد، دستور دادم که سریعا به مردم اطلاع داده شود / قوه قضاییه باید یک داد
فیلم | روحانی: هر آنچه از لحظه سقوط هواپیما تا جمعه رخ داده است توضیح داده شود | مردم می خواهند بفهمند ...
روحانی: در داستان هواپیمای اوکراینی، فقط یک نفر نمی تواند مقصر باشد/از آنجا که حدس زدم سقوط هواپیما عادی نبوده، دستور دادم تا تحقیقات در زمانی کوتاه تر انجام شود/ بلافاصله بعد از آنکه خطای صورت گرفته برای من محرز شد، دستور دادم که سریعا به مردم اطلاع داده شود / قوه قضاییه باید یک داد
-220 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 دی 1398 ساعت 16:312020-01-14سياسي

روحانی خواست علت سقوط هواپیما اوکراین به مردم گفته شود


قول می دهم دولت با تمام امکاناتش پیگیر حادثه سقوط هواپیمای مسافربری باشد.

- به رصداقتصادی به نقل از گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین تسلیت بگویم.

وی ادامه داد: غم از دست دادن سرداری شجاع در منطقه و جهان، غم عزیزانی در کرمان که در تشییع سردار حضور داشتند و غم بسیار بزرگ و سهمگین سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که 176 نفر را به کام مرگ" کشاند.

رییس جمهور از تلاش های فراوانش برای روشن شدن ابعاد سقوط باید یک دادگاه ویژه با یک قاضی عالی رتبه و چندین کارشناس برای پرونده سقوط هواپیما تشکیل دهد.

این یک پرونده عادی و معمولی نیست و همه دنیا به این دادگاه نگاه می کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: این حادثه، بسیار تلخ بود و تحملش برای مردم بسیار سنگین است، حتی اگر این هواپیما به خاطر نقص فنی هم سقوط کرده بود باز بسیار غم بار بود.

بعد از مشخص شدن خطای انسانی، غم مردم چندین برابر شد.

وی بیان کرد: به خانواده های جان باختگان ایرانی و خارجی تسلیت می گویم و همانطور که با رهبران و مسئولان آن کشورها صحبت کردم، قول می دهم دولت با تمام امکاناتش پیگیر مسئله سقوط هواپیما باشد.

رییس جمهور با قدردانی از همکاری خوب نیروهای مسلح در روشن شدن علت سقوط هواپیمای اوکراینی، تاکید کرد: دولت تا کشف همه جوانب امر، مجازات افراد دخیل در این حادثه و اطمینان بخشی به مردم برای جلوگیری از تکرار این مساله، به تلاش هایش ادامه می دهد.

روحانی افزود: به همه عزیزان دولت توصیه می کنم در کنار این خانواده های عزیز باشند.

از مردم عزیز ایران می خواهم در کنار این عزیزان همدردی ارزشمندی انجام دهند.

رییس جمهور گفت: وزیر راه، مسئولین دولتی، استانداران در کنار این عزیزان قرار بگیرند.

من به عنوان یک کشور بوده، چه قدر سخت است.

روحانی بیان کرد: اینکه نیروهای مسلح با صراحت لهجه خطا را اعلام و قبول کردند گام اول خوبی بوده است.

وی گفت: من به دلیل آشنایی کم و بیش که با پدافند هوایی دارم عرض می کنم که نمی تواند فقط یک فرد مقصر باشد.

در این میان دیگرانی هم هستند.

من می خواهم این مسئله با صداقت برای مردم بیان شود.

مردم ما می دانند این حادثه از روی اشتباه و سهو صورت گرفته، اما چه کسانی دخیل بودند که این سهو انجام گرفت؟ رییس جمهور ادامه داد: راست و درست است که در این ایام ریشه همه غم ها به آمریکا باز می گردد؛ امریکا بود که تحریم کرد، آمریکا بود که شرایط را متشنج کرد، امریکا بود که عزیز ما را ترور کرد اما این دلیل نمی شود در این مسئله به همه جوانب نپردازیم.

وی یادآور شد: سوال دیگر برای مردم این است که از زمان روشن شدن علت سقوط تا اعلام آن زمانی طولانی بوده است؟ یک الی دو روز طول کشیده یا چند ساعت بوده است؟ این هم مسئله ای است که می خواهم به همه توضیح دهند.

پروسه چهارشنبه صبح تا جمعه عصر که به جلسه فوق العاده شورای امنیت" ملی رسید به همه گفته شود.

رییس جمهور گفت: همه مردم ما در این غم سهیم هستند، اما می خواهند بفهمند آیا مسئولان آنان به درستی در چهارچوب اخلاقی رفتار کردند یا نه.

وی اظهار کرد: من به عنوان نماینده این موضوع را دنبال می کنم و به هر نتیجه ای برسیم به مردم خبر می دهیم.

روحانی گفت: حادثه فقط 176 نفر عزیز از دست رفته نیست؛ بحث امنیت فضای ایران است، این موضوع برای مردم ما و دنیا مهم است.

برای مردم ما مهم است که هر کسی در هر اندازه در این موضوع مقصر بوده به مجازات برسد.

رییس جمهور افزود: اما به اعتقاد من، از همه اینها مهم تر این است که مردم باید مطمئن شوند این حادثه تکرار نمی شود.

مهم ترین مساله برای مردم ما، افکار عمومی جهان، هوانوردی و امنیت آسمان ایران این است که این حادثه غیرقابل تکرار باشد و این به بازنگری در می ورزند.

رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه در شرایط بسیار سخت کشورمان بدخواهان می خواهند زندگی مردم را از لحاظ معیشتی در تنگنا قرار دهند، اظهار کرد: در این شرایط کشاورزان تلاشگر کشورمان سهم بزرگی در رفاه مردم دارند.

اینکه امروز بدون مشکل، نان و محصولات مختلف کشاورزی به وفور در بازار قابل تهیه است، به خاطر تلاش و دسترنج کشاورزان است.

روحانی خاطرنشان کرد: در روزگاری ناچار بودیم، میلیون ها تن گندم وارد کنیم اما امروز سالهاست که به خودکفایی رسیده ایم و سال آینده نیز در این محصول خودکفا خواهیم بود و در سایر محصولات از جمله برنج، شکر" و دانه های روغنی نیز اقدامات و گام های خوبی برداشته شده است.

این دستاوردها در سایه تلاش و ایثار کشاورزان است و البته مدیریت حوزه کشاورزی هم سهم قابل توجهی در این زمینه داشته است که از تلاش همه آنها تشکر می کنم.

رییس جمهور گفت: تلاش ما در دولت یازدهم و دوازدهم تنها این نبود که نیاز مردم را تامین کنیم و صرفاً به سمت خودکفایی حرکت کنیم، بلکه اقدام بزرگی را در دستور کار خود داشتیم و آن این بود که زمین را آباد کنیم.

روحانی اضافه کرد: اینکه امروز در استان خوزستان 960 هزار تن شلتوت و بیش از 500 هزار تن و ایلام آباد شود و امروز با اقدامات انجام شده بیش از 300 هزار هکتار زمین در این استان ها آباد شده است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: دولت در استان خوزستان بیش از 4 هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است و فقط امسال در این استان 5 هزار میلیارد تومان ارزش محصول برنج بوده است، لذا بیش از آنچه سرمایه گذاری کرده ایم محصول برنج به دست آمده است.

روحانی خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم تا امروز حدود 37 سد افتتاح شده و در کنار آن اقدامات گسترده ای در زهکشی و تجهیز زمین و وسایل کشاورزی انجام شده است و محصولات کشاورزی در دولت یازدهم و دوازدهم 28 میلیون تن اضافه شده است و از 97 میلیون تن در ابتدای دولت یازدهم امروز به 125 میلیون تن رسیده ایم یعنی سالانه به طور متوسط 5 هزار تن به میزان محصولات کشاورزی" اضافه شده است که یک کار بسیار بزرگی محسوب می شود.

رییس جمهور گفت: آثار آنچه این دولت در بخش زمین و آب انجام داده است، برای ده ها سال دیگر نیز در کشور باقی خواهد ماند و نسل های آینده نیز از آن بهره مند خواهند بود.

روحانی با بیان اینکه از ماه های آغازین دولت یازدهم با حضور در وزارت جهاد کشاورزی" برنامه 5، 6 ساله ای را برای توسعه بخش های مختلف کشاورزی تنظیم کردیم، اظهار کرد: در این برنامه مشخص کردیم که در این برهه زمانی قرار است در چه محصولاتی خودکفا شده و در چه محصولاتی گام های بلندی به سمت خودکفایی برداریم و در این راستا در گندم، برنج، چغندر، شکر، دانه های روغنی و محصولات گلخانه ای اقدامات بزرگی تاکنون انجام شده است.

رییس جمهور گفت: کل گلخانه های کشور تا ابتدای دولت یازدهم، 8 هزار و 800 بوده و امروز تقریباً امروز به 17 هزار و 400 رسیده است و تقریباً 2 برابر شده است و محصولات آن از یک میلیون و 6 دهم به 2 میلیون و 4 دهم افزایش یافته است.

روحانی در ادامه اهمیت توجه به زراعت چوب و مفید و ضروری بودن آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: امروز برای تولید محصولات مختلف و کاغذ نیازمند چوب هستیم و خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه زراعت چوب آغاز شده است و باید ادامه پیدا کند، ضمن اینکه کشورمان از استعداد بسیار خوبی در این بخش برخوردار است.

رییس جمهور با بیان اینکه در حوزه کشاورزی توجه به و تکنولوژی محصولات بیشتری تولید کرد.

رییس جمهور همچنین جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی را مورد تأکید قرار داد و گفت: جلوگیری از هدررفت و ضایعات محصولات کشاورزی به مانند آن است که از هدررفت میلیاردها متر مکعب آب جلوگیری می شود.

روحانی خاطرنشان کرد: با و علم و دانش می توانیم مقدار و حجم تولید محصولات زراعی، باغی و دامی را افزایش دهیم و در این راستا باید از ظرفیت دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و فارغ التحصیلان دانشگاهی بیش از پیش استفاده شود.

رییس جمهور در این مراسم با اهداء لوح سپاس از 15 کشاورز و واحد نمونه کشاورزی فعال در حوزه های زراعت، باغبانی، ترویج آموزش دام، طیور، شیلات، بازرگانی و تشکل های کشاورزی تقدیر کرد.


کلید واژه ها: سقوط هواپیما - سقوط هواپیمای مسافربری - هواپیما - هواپیمای مسافربری - سقوط - هواپیمای - مسافربری - اوکراین - غم از دست دادن - پرونده - روحانی - دادگاه - مردم - تشییع سردار - از دست دادن - سردار - حادثه - رییس جمهور - کارشناس - نقص فنی - گزارش - سنگین - کرمان - تسلیت - برابر - تشییع - منطقه - ادامه - پیگیر - تشکیل

آخرین اخبار سرویس:
خون به ناحق ریخته شده شهید سلیمانی را پیگیری می کنیم

بررسی آسیب های تورهای طبیعت گردی و آفرود

لاریجانی: ایران پاسخ اروپا را می دهد

ببینید | روحانی مطرح کرد: به این دو دلیل ارزشی، ایران هیچ وقت سراغ سلاح هسته ای نمی رود

آیا ارزان بودن یک خط هواپیمایی به معنای ایمن نبودن آن است؟! +تصاویر

بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد/ هنوز راجع به موضوع CFT و پالرمو رای گیری در مجمع نشده است

مسببین سقوط هواپیما معرفی شوند

رییس مرکز فناوری اطلاعات وزارت کشور: تمام فرآیندهای انتخابات مجلس الکترونیکی انجام می شود

ائتلاف خودسرها

رضایت یک جناح ما را به جایی نمی رساند

بهبود مسائل مرزی ایران و پاکستان

اعداد هفته

عباس موسوی: خون به ناحق ریخته شده شهید سلیمانی را پیگیری می کنیم

برخورد جدی دادستانی ها با تخلفات انتخاباتی

حال و هوای انتخاباتی گلستان در بسته قانون گذار

دانلود آهنگ جدید داود ثروتی بنام دل

تشییع پیکرشهید مدافع حرم حجت الاسلام سیدرحمت الله موسوی

پیام تسلیت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به آیت الله سیدجعفرکریمی

آیا ارزان بودن یک خط هواپیمایی به معنای ایمن نبودن آن است؟! +تصاویر

22 بهمن سوخت انتخابات شورانگیز است

ببینید | روحانی مطرح کرد: به این دو دلیل ارزشی، ایران هیچ وقت سراغ سلاح هسته ای نمی رود

دستگیری اعضای باند فساد مالی - اداری در گلستان

نگاهی به بیم ها و امیدها در مواجهه با ایام الله

در هشتمین همایش طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس چه گذشت؟

وزیر راه: جعبه سیاه هواپیمای اوکراین در ایران خوانده می شود

جمع آوری میدان تره بار نازی آباد/ایجاد دسترسی به بوستان ولایت

مکتب تربیتی نجف در راستای بیانیه گام دوم انقلاب معرفی می شود

واکنش یک عضو مجمع درباره سرنوشت CFT | بسته شدن پرونده CFT نیاز به تصمیم صحن دارد

واکنش مجید انصاری به ادعای بسته شدن پرونده CFT در مجمع تشخیص

اقدامات یکجانبه آمریکا، جهان را ناامن تر کرده است

شانس 50 درصدی آیت الله یزدی برای ورود به مجلس خبرگان! / ترکان: سلیقه وزرا بیشتر به واعظی نزدیک است تا روحانی / بستن لیست نهایی شورای ائتلاف اصولگرایان به تاخیر افتاد / اقدام تحسین برانگیز خانواده «حاج قاسم»

تشییع پیکرشهید مدافع حرم حجت الاسلام سید رحمت الله موسوی

اعتبار350میلیارد تومانی برای تجهیز مراکز بهداشتی درمانی آذربایجان غربی

خون به ناحق ریخته شده شهید سلیمانی را پیگیری می کنیم

برگزاری پنج شب مراسم عزاداری فاطمیه در گچساران با حضور سخنران کشوری

سینما و تلویزیون نیاز به فقه پیش رو و پیرو دارد/ لزوم توجه به صلاحیت اخلاقی سازندگان فیلم

مجید انصاری مختومه شدن CFT در مجمع را تکذیب کرد

قطار بندرعباس به تهران از ریل خارج شد

پیش بینی می شود در این دوره درصد منتخبان زن کاهش معناداری پیدا کند

واکنش مجید انصاری به ادعای بسته شدن پرونده CFT در مجمع تشخیص

ستاد انتخاباتی جبهه اصلاح طلبان استان مرکزی تشکیل شد

تنها راه تأثیرگذاری در نظام جهانی تقویت اقتدار در شئون مختلف کشور است

استاندار همدان: از اجرای کنسرت موسیقی در چارچوب قانون حمایت می کنیم

برنامه های سفر رییس قوه قضاییه به یزد اعلام شد

بخش خبری19 رادیو در دوم بهمن

بیانیه خانواده حاج قاسم سلیمانی درباره اطلاع رسانی اخبار

مبارزه با مفاسد برای رسیدن به اقتصاد سالم ضروری است

بازدید رییس سازمان زندان ها از بازداشتگاه ابرکوه

واکنش یک عضو مجمع درباره سرنوشت CFT | بسته شدن پرونده CFT نیاز به تصمیم صحن دارد

واکنش مجید انصاری به ادعای بسته شدن پرونده CFT در مجمع تشخیص

رییس سازمان زندان ها: مبارزه با مفاسد برای رسیدن به اقتصاد سالم و پویا ضروری است

بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد/ هنوز راجع به موضوع CFT و پالرمو رای گیری در مجمع نشده است

مصرف روزانه 170 میلیون متر مکعب سوخت در کشور

اعضای شورای سیاست گذاری امور آموزش در صنعت بیمه معرفی شدند

مرکز پزشکی هسته ای بیمارستان ولایت افتتاح شد

تاکید بر اهمیت گسترش زبان فارسی در جهان

واکنش خانواده سردار سلیمانی به بازداشت یک جوان: او را آزاد کنید

انصاری: بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد

رابطه معناداری میان قدرت یک کشور و نفوذ زبان آن در جهان وجود دارد

سرپوش 165 میلیون دلاری

دانلود آهنگ جدید صابر سرخی بنام دنیای بی رحم

شهید مدافع حرم سید فاضل امین

تشییع پیکر حجت الاسلام سیدرحمت الله موسوی شهید مدافع حرم

رونمایی از کتاب ملی مد و لباس ایرانی

رییس قوه قضاییه فردا به یزد سفر می کند

تمامی امکانات استان تهران برای انتخابات بسیج شود

شهرداری تهران: چنارهای خیابان ولیعصر ناپدید نشده، خودمان کنده ایم!

احمد توکلی: مهلت مجمع تشخیص برای بررسی cft به پایان رسیده

آیین گرامیداشت آیت الله محلاتی در خرم آباد برگزار شد

بخش خبری 19 رادیو در دوم بهمن

استاندار همدان: از اجرای کنسرت موسیقی در چارچوب قانون حمایت می کنیم

دستگیری فرد هتاک به تصویر سردار شهید قاسم سلیمانی/اگر بودجه پیشنهادی ناجا در سال 99 عملیاتی نشود، تحت فشار قرار خواهیم گرفت/ تذکرم درباره کمک بلاعوض 60 میلیاردی به نهاد خیریه امام رضا(ع) نتیجه ای نداشت/ بابت کم کاری شورا در پرونده املاک باید از مردم عذرخ

ترس از کاهش محبوبیت نباید مانع اجرای عدالت شود

وزیر راه و شهرسازی ؛ فردا در گلستان

ستاد انتخاباتی جبهه اصلاح طلبان استان مرکزی تشکیل شد

سومین کتاب ملی مد و لباس ایرانی رونمایی شد

در جلسه امروز هییت دولت به ریاست روحانی چه گذشت؟

واکنش خانواده سردار سلیمانی به بازداشت یک جوان: او را آزاد کنید

نخستین شهردار زن استان استعفا داد

اروپا به اقدامات نادرست خود ادامه دهد از NPT خارج می شویم

برنامه های سفر رییس قوه قضاییه به یزد اعلام شد

شفافیت هزینه تبلیغات در انتخابات؛ از مطالبه رهبری تا انفعال مجلس!

توضیحات وزارت کشور به اعضای کمیسیون اصل 90 درباره افزایش قیمت بنزین

شفافیت قراردادهای کارگران با راه اندازی سامانه جامع روابط کار

امیر سیاری: اگر آمریکا ما را بزند، باز هم مورد حمله قرار می گیرد

انصاری، عضو مجمع تشخیص: بسته شدن پرونده سی اف تی در مجمع صحت ندارد

شهرداری تهران: چنارهای خیابان ولیعصر ناپدید نشده، خودمان کنده ایم!

انصاری: بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد

دانلود آهنگ جدید گویا بنام واریس

معرفی بهترین هتل های ساحلی کیش

تاکید مدیران و اصحاب رسانه بر اهمیت گسترش زبان فارسی در جهان

بهنوش بختیاری مجری میلیونر شو شد

شفافیت قراردادهای کارگران با راه اندازی سامانه جامع روابط کار

دستگیری فرد هتاک به تصویر سردار شهید قاسم سلیمانی/اگر بودجه پیشنهادی ناجا در سال 99 عملیاتی نشود، تحت فشار قرار خواهیم گرفت/ تذکرم درباره کمک بلاعوض 60 میلیاردی به نهاد خیریه امام رضا(ع) نتیجه ای نداشت/ بابت کم کاری شورا در پرونده املاک باید از مردم عذرخ

امیرعبداللهیان فشار مجلس مبنی برخروج ایران از NPT را گوشزد کرد

حضور نمایندگان مناطق آزاد ایران در نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا

پروژه بی دولت سازی در عراق برای سه کشور طراحی شده بود

دلجویی استاندار کرمان از خانواده جانباخته آیین تشییع سردار سلیمانی در رابر

دلجویی استاندار کرمان از خانواده جانباخته آیین تشییع سردار سلیمانی در رابر

پروژه بی دولت سازی در عراق برای سه کشور طراحی شده بود

روحانی خواست علت سقوط هواپیما اوکراین به مردم گفته شود

روحانی خواست علت سقوط هواپیما اوکراین به مردم گفته شود