مطالب مرتبط:
زمین طرح ملی مسکن چگونه تامین می شود؟
سردار محمد: قرارگاه خاتم به پروژه های مسکن ملی ورود می کند/ 70 درصد 5 فاز پارس جنوبی ایرانی سازی شد
تامین زمین مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن
جزییات تامین زمین مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن
آغاز فاز 5 ثبت نام طرح ملی مسکن از امروز در 6 استان دیگر
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 23 آذر 1398 ساعت 14:002019-12-14سياسي

نذر نداریم که زمین بدهیم تا عده ای کسب و کار کنند/ دعوت از قرارگاه خاتم الانبیا برای مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن


وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت خوداتکایی در اقتصاد گفت: باید با یک نگاه همه جانبه نگر، توسعه خودباوری و استفاده از ظرفیت های درونی برای ساخت در جهت گسترش رفاه برای مردم کشور گام های مستحکم تری برداریم و کشور را به یک کشور آباد، - پیشرفته و نمونه تبدیل کنیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، محمد اسلامی، وزیر راه وشهرسازی در همایش مدیران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا که به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس این قرارگاه برگزار شده بود، با تاکید بر اهمیت سازندگی در حکومت داری گفت: مهم ترین مولود انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی است.

اگر دولت ابزار و قدرت عملکرد مقتدری داشته باشد، نه تنها مقبولیت و تعلق خاطر به جمهوری اسلامی و انقلاب را برای آحاد مردم و جامعه ایجاد می کند، بلکه جایگاه انقلاب اسلامی را در پیشگاه جهانیان به طور روز افزونی ارتقا می دهد.

سازندگی و پیشرفت یکی از جلوه های موفقیت یک حکومت و یکی از دلایل وفاداری جامعه و مردم به حکومت خواهد بود.

اسلامی از سازندگی به عنوان یکی از مهم ترین فرصت های کشور برای ایجاد ثبات اجتماعی و اقتصادی یاد کرد و گفت: همواره وقتی به بحث عیار مقبولیت اجتماعی مراجعه می شود، مشخص می شود آن اقداماتی که به صورت موثر و ملموس بر زندگی مردم تاثیر گذاشته، سبب افزایش مقبولیت اجتماعی حاکمیت شده و ایجاد ذهنیت منفی و بدبینی نیز ناشی از فقدان این اقدامات بوده است.

وی با اشاره به ضعف کشور در حوزه ایجاد زیرساخت ها و ساخت وساز افزود: ما در دورانی به سر می بریم که از حدود یک ونیم دهه پیش،سهم بودجه های عمرانی از بودجه کل که همواره بیش از 40 درصد سبد بودجه کشور بود، به شدت به دلایل گوناگون تحلیل رفته است.

تا جایی که سهم قابل تخصیص بودجه عمرانی کشور به حدود 10 درصد یا کمتر رسید.

یعنی کشور به سمتی رفت که عملیات جاری و تامین حداقل ها تبدیل به اقدامات غالب دولت شد.

این عضو کابینه دوازدهم با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه ایران که در طول تاریخ شبیه آن علیه هیچ کشوری اعمال نشده است، ادامه داد: همزمان شدن افزایش هزینه ها و تعهدات جاری برای دولت با کاهش درآمدها به علت تحریم، نشان داد که اگر کشور بخواهد وابستگی خود را به مولفه هایی مانند نفت خام ادامه دهد، با شرایط سختی روبرو خواهد بود.

تولید ارزش افزوده به جای فروش نفت وزیر راه وشهرسازی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت عبور از اقتصاد نفتی گفت: شرایط امروز کشور نشان می دهد باید در محورهایی که ارزش افزوده بالاتری برای کشور فراهم کرده و می تواند قدرت عملکرد و پیشرفت کشور را ارتقا دهد، سرمایه گذاری کرد.

وی ادامه داد: این رویکرد در کشور کمتر مورد توجه بود، تا این که ما سال های 96 به بعد را تجربه کردیم.

در این سال ها مشخص شد هرجا ما به داشته های فراوان اما نامشهود خود در حوزه صنایع و تولید داخل توجه کردیم، دستاوردهای ما اقتدار آفرین شده است.

اسلامی حوزه دفاعی کشور را یک مثال از توانایی ایران در پیشرفت و خوداتکایی بر شمرد و گفت: در این حوزه از روز اول با باور توانستن، توجه به داشته ها و بریدن از خارج از مرز ها توانستیم هر آنچه نیروهای مسلح اراده می کردند، طراحی و اجرا کنیم.

تعامل برون زایی که بین نیرو های مسلح و صنعت اتفاق افتاد، خلاقیت ها را گسترش داد.

وی ادامه داد: در بخش هایی که به این مساله کمتر توجه شد، مانند حوزه حمل ونقل تجاری، با عقب ماندگی هایی مواجه شدیم.

این عضو کابینه دوازدهم با تاکید بر ضرورت خوداتکایی در حوزه حمل ونقل گفت: در حوزه های حمل ونقل ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی و در کل فعالیت هایی که به حوزه راه و شهرسازی مربوط می شود، چه در حوزه زیرساخت و چه سامانه ها، اگر خودباوی و خود اتکایی را ملاک قرار می دادیم، امروز در تراز کشورهای برتر، باید هواپیمای تجاری در کلاس های مختلف داشتیم، شناورهای گوناگون و پیشرفته با ماموریت های گوناگون تولید می کردیم، در حوزه ریلی از ناوگان متفاوت و توانمندی برخوردار بودیم و در سبد تعاملا تجاری در حوزه صنایع حمل و نقلی جایگاه متفاوتی داشتیم.

تحویل 230 واگن تولید داخل در روزهای آینده وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در گذشته کمتر به رویکرد خوداتکایی در حمل ونقل تجاری توجه شده است، گفت: امروز و در مدتی که در ادامه خدمت، توفیق حضور در وزارت راه و شهرسازی را پیدا کرده ام، سعی کردم این تفکر را در سیستم پایه گذاری کنم، راهبری و مدیریت عموم را برای توجه به ایجاد قابلیت در حوزه صنایع مورد تاکید قرار دهم و فضا را برای رشد صنایع و دریافت سفارش در مسیر ایجاد فرصت برای کارآفرینی و اشتغال فراهم کنم، تا بتوانیم حلقه های مفقوده را رفع کرده و نظام حمل و نقل کشور را تقویت کنیم.

اکنون پروژه توسعه هواپیمای مسافری با آهنگی متفاوت و خط مشی تازه ای باز زنده سازی شده تا بتوانیم قابیلت ساخت این هواپیماها را توسعه دهیم اسلامی در ادامه به شرح پیشرفت های حاصل شده در حوزه توسعه توان داخلی در صنعت حمل ونقل پرداخت و افزود: در روند توسعه حمل و نقل ریلی گام های بزرگی برداشته شده است.

اکنون حدود 14 هزار کیلومتر خط آهن در کشور موجود است و به همین میزان راه آهن در دست مطالعه، طراحی و ساخت وجود دارد که این مساله نشان دهنده یک تصمیم ملی است.

وی ادامه داد: اما هنگام بهره برداری خطوط با این مساله مواجه می شویم که تعداد ناوگان ریلی ما نسبت به 5 سال گذشته، به علت کند بودن روند نوسازی و عدم توجه به صنعت داخلی، با کاهش مواجه شده است.

به خصوص در استان هایی که جدیدا به خط آهن متصل شده اند و در فرصت هایی که به تازگی برای حمل و نقل بار از طریق خطوط ریلی ایجاد شده است، کمبود ناوگان مشهود است.

این عضو کابینه دوازدهم به توافق سال گذشته وزارت راه وشهرسازی و سازمان برنامه وبودجه برای تامین مالی فرآیند تولید 1000 دستگاه لوکوموتیو واگن قطار اشاره کرد و گفت: سابق بر این کارخانه های تولیدکننده در این حوزه، با تعطیلی خط تولید، دستمزدهای معوقه و اعتصابات کارگری روبرو بودند، اما این توافق توانست از محل تبصره 18 قانون بودجه، 2 هزار میلیارد تومان اعتبار روانه صنعت ریلی کرده و 9 کارخانه سازنده لوکوموتیو و واگن باری و مسافری را با 16 شرکت حمل ونقل ریلی متصل کند.

تا همزمان با توسعه زیرساخت ها، ناوگان نیز توسعه یابد.

وی ادامه داد: از 1000 دستگاه مورد توافق، تعداد 450 دستگاه از اول سال تاکنون ساخته و تحویل شده و در روزهای آینده از 230 واگن دیگر نیز رونمایی می شود.

این اتفاق تا پایان سال تداوم خواهد داشت و پس از آن نیز تمرکز بر ارتقای سطح کیفی و مشخصات فنی خواهد بود.

باززنده سازی پروژه توسعه هواپیمای مسافری وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حوزه دریایی نیز صنایع داخلی فعال شده اند، گفت: پیش از این شناورهای کوچک در کشور تولید می شد، اما سایر شناورها یا خریداری می شد و یا مونتاژ آن داخل کشور صورت می گرفت.

اما اکنون حتی اگر شناوری به صورت مشترک با طرف خارجی ساخته می شود، سهم دانش بنیان و تکنولوژیک طرف ایرانی که می تواند صنعت را تحت تاثیر قرار دهد، افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: برای توسعه حوزه ساخت در صنعت هوایی، در دهه 70 اقداماتی پایه گذاری شد.

اما به دلیل حمایت نشدن از بخش تجاری و تمرکز ظرفیت ساخت در بخش دفاعی، این پروژه رها شد.

اکنون پروژه توسعه هواپیمای مسافری با آهنگی متفاوت و خط مشی تازه ای باززنده سازی شده تا بتوانیم قابیلت ساخت این هواپیماها را توسعه دهیم.

این عضو کابینه تدبیر و امید ادامه داد: همین اتفاق در حوزه حمل و نقل جاده ای نیز در دست اقدام است تا بتوانیم صنعت خودروسازی، به خصوص در ناوگان عمومی را از نظر کیفیت ارتقا دهیم تا هم ارتقای ایمنی، هم بهینه سازی مصرف سوخت و هم افزایش آسایش و رفاه مسافران را به دنبال داشته باشد.

اسلامی گفت: باید با یک نگاه همه جانبه نگر، توسعه خودباوری و استفاده از ظرفیت های درونی برای ساخت در جهت گسترش رفاه برای مردم کشور گام های مستحکم تری برداریم و کشور را به یک کشور آباد، پیشرفته و نمونه تبدیل کنیم.

عملکرد جهای یعنی پروژه ها نیمه تمام نمانند وزیر راه وشهرسازی در ادامه سخنان خود به تعامل این وزارتخانه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اشاره کرد و گفت: از لحاظ روابط کاری به عنوان کارفرما و پیمانکار، روابطی روان و با حداقل بوروکراسی بین ما وجود دارد.

وی ادامه داد: من به سهم خود برای روان سازی مدیریت و جلوه دادن به مدیریت جهادی تلاش می کنم و همزمان از قرارگاه انتظار دارم که جهادی و انقلابی و اسلامی عمل کند.

اسلامی با اشاره به مشکلات اعتباری در پروژه های سنواتی افزود: راه حل این مشکل، این نیست که پروژه نیمه تمام بماند.

قرارگاه باید تا آخر بماند و پروژه را حتی با وجود مشکلات اعتباری تکمیل کند.

عملکرد انقلابی و جهادی به این معنی است، مانند زمان جنگ باید تا پایان جان بر سر قرار ماند.

این وزیر کابینه تدبیر و امید با اشاره به افزایش بودجه عمرانی کشور در سال آینده، گفت: الحمدالله با رایزنی ها و تعاملات به وجود آمده، درلایحه ای که در دولت تصویب و به مجلس ارسال شد، بودجه عمرانی به میزان خوبی افزایش پیدا کرده است.

امیدوارم این لایحه تا انتها به همین شکل باقی بماند و این مساله کمک کند که بتوانیم با راندمان بیشتری کار کنیم.

وی ادامه داد: پروژه های مهم و استراتژیکی وجود دارد که قرارگاه در حال انجام آن هاست.

قرارگاه از ظرفیت شرکت های معتبر نیز استفاده می کند که این شبهه که قرارگاه عرصه را برای بخش خصوصی تنگ کرده است، وجود نداشته باشد.

این مساله مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست که جایی که بخش خصوصی می تواند کار را انجام دهد، ورود نکنید تا به هر دو بخش توجه شود.

باید بتوانیم از ظرفیت شرکت های خصوصی بیشتر استفاده کنیم تا پروژه ها به انتها رسیده و برای مردم امیدآفرین باشد.

وی افزود: ذهن، باور و امید مردم به طور روزانه تخریب می شود.

هیچگاه در دوران پس از انقلاب روزهایی مثل امروز نداشتیم که امید روزانه تخریب شود و ذهن ها مورد حمله قرار گیرد.

بنابراین باید راندمان خود را افزایش دهیم و پروژه هایی که می تواند اثربخشی بیشتر داشته باشد، هرچه سریع تر به سرانجام برسانیم.

دعوت از قرارگاه برای مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن وزیر راه و شهرسازی در ادامه بر ضرورت ارتقای سطح تکنولوژی در حوزه صنعت و ساخت وساز تاکید کرد و گفت: این مهم باید در پروژه هایی که هنوز به صورت سنتی انجام می شوند، مدنظر قرار گیرد.

تا جایی که اطلاع دارم، قرارگاه نیز قرار است خط آهن چابهار-زاهدان را با تکنولوژی متفاوتی تکمیل کند.

اسلامی سپس ضمن دعوت از هلدینگ ساختمانی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای شرکت در طرح اقدام ملی مسکن افزود: ما نذر نداریم که زمین بدهیم تا عده ای کسب و کار کنند.

زمین دولتی را واگذار می کنیم تا برای جامعه هدف ما، یعنی اقشار متوسط و ضعیف کشور مسکن ایجاد شود.

ما نیاز به خانه سازی انبوه داریم.

وی ادامه داد: با ثبت نام هایی که روزانه انجام می شود، مشخص شد افراد زیادی در کشور هستند که مشمول ضوابط این طرح قرار دارند.

آن دسته از مشمولان که واحدها را خود می سازند، توسط بنیاد مسکن حمایت می شوند.

اما در آن دسته از پروژه ها که شامل انبوه سازی در شهرهای بزرگ است، خوب است که قرارگاه نقش ایفا کند.

اسلامی گفت: زمینه اینکار در تفاهم نامه با وزارت دفاع و نیروهای مسلح برای احداث 100 هزار واحد مسکونی، تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش برای احداث 170 هزار واحد مسکونی برای جامعه فرهنگی و تفاهم نامه برای احداث 200 هزار واحد مسکونی برای جامعه کارگری و بازنشستگان وجود دارد.

وی افزود: این سه قشر، اقشار بزرگ و ارزشمندی هستند.

باید با قدرت مدیریت فوق العاده این نهضت خانه سازی که در زمره تاکیدات رهبری است را محقق کرده و تا پایان 1400 یک تحول ملموس و ماندگار را در حوزه زیرساخت های کشور ایجاد کنیم.


کلید واژه ها: اسلامی - انقلاب اسلامی - جمهوری اسلامی - خاتم الانبیا - قرارگاه - قرارگاه سازندگی خاتم - قرارگاه خاتم الانبیا - انقلاب - وزیر راه و شهرسازی - طرح اقدام ملی مسکن - وزیر راه - شهرسازی - سازندگی - اقدام ملی مسکن - طرح اقدام ملی - راه و شهرسازی - جمهوری - کشور - راه وشهرسازی - قرارگاه خاتم - خوداتکایی - مردم - خاتم - وزیر - کسب و کار - مهم ترین - پیشرفته - استفاده - مدیران - عملکرد

آخرین اخبار سرویس:
امیری: رییس جمهوری درحال بررسی بهترین گزینه برای وزارت جهادکشاورزی است

خاطرات پسر آیت الله هاشمی از پدر و همسایگی با آیت الله خامنه ای

مهدی ماهانی در خیابان های خارج از کشور

طرز تهیه چند نوع حلوای مجلسی به همراه رازهای خوشمزه تر شدن آن

قبل از ایام دهه فجر ظفر پرتاب می شود

افتتاح اردوگاه اعتیاد کرامت

دستگاه فرود خودکار جزء الزامات فرودگاه نیست

کنایه جنتی به اظهارات روحانی درباره ردصلاحیت ها | شورای نگهبان فقط به وظیفه شرعی خود عمل می کند

وارداتچی ها بعد از دفاع مقدس مزاحم ارتباط دانشگاه و اقتصاد شدند

زمان تحویل ساختمان جدید پلاسکو به کسبه اعلام شد

احمد مازنی:ادبیات تحریم جشنواره در شان هنرمندان نیست/استفاده از ادبیات سرهنگی در امور فرهنگی جواب نمی دهد

بزرگداشت شهید سپهبد سلیمانی در «سردار مهربانی»

رییس جمهور در حال بررسی گزینه های وزارت جهاد کشاورزی است

مطالبات رهبری در حوزه حج و زیارت پیگیری و اجرا می شود

صفحات مجازی برخی شبکه های سیما مسدود شد

اجرای 1200 برنامه ویژه ایام الله دهه فجر در البرز

باید همچون شهید سلیمانی در عرصه فضای مجازی جهاد کنیم/ دشمن شناسی شرط تولید محتوا در فضای مجازی است

نام و یاد حجت الاسلام حسنی همیشه ماندگار است

راه ارتباط زمینی 30 روستا همچنان بسته است

نقش دستگاه های نظارتی بر تبلیغات زود هنگام نامزدها

حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 99 تعیین شد

مقاومت اسلامی بر آمده از مکتب شهید سلیمانی است

گزارش سردار حق طلب از کمیت و کیفیت یادواره شهدا در کشور

کشف کوسه های عجیبی که در دریا راه می روند!

واکنش آمریکا به تعیین جایزه برای کشتن ترامپ

چوب حراج اروپا بر تتمه برجام

«ظفر» قبل از دهه فجر به فضا می رود

رییس جمهور اظهاراتی نداشته باشد که افکار عمومی را نگران کند/ کشور بیش از هر زمانی نیاز به آرامش دارد

فرمانده بسیج دارخوین شادگان به شهادت رسید

گرامیداشت شهید قربانی در بافق

استخدام تعدادی خیاط ماهر مبلمان در محدوده شهریارِ تهران

استخدام نیروی خانم مسلط به فتوشاپ و تری دی مکس در زنجان

استخدام منشی خانم جهت یک دفتر فنی مهندسی در قم

حماسه دوم بهمن 57 آغاز فعالیت های مسلحانه انقلابیون

استنخدام بردست و چرخکار راسته دوز خانم در مشهد

یادداشت منتشر نشده از سردار سلیمانی

استخدام تعدادی چرخکار و وردست چرخکار آقا در تهران

دروغ بافی هوک نشان از فرصت کوتاه ترامپ برای تعبیر اوهامش دارد

دوره های آموزش مهارتی سربازان تکمیل کننده پروسه ایجاد اشتغال

ترامپ به بهانه امنیت ملی مدارک را مخفی کرده!

آیت الله جنتی: رییس جمهور حرفی نزند که دشمنان سوء استفاده کنند

جریان های هنری پس از انقلاب اسلامی بررسی شد

استخدام طراح و فتوشاپ کار حرفه ای خانم در استودیو

استخدام تاکسی تلفنی آسایش در قم

سردار سپهبد سلیمانی وحدت ساز و الگوساز شد

خواب خوش طیفی خاص برای روحانی و اجرای داستان گازانبری / روحانی بدشانسی آورد/ اقبال خوب به ناطق نوری بازگشت

برنامه ضربتی برای خروج گردشگری از بحران

نشست «درآمدی بر مقاومت رسانه ای در قرآن کریم» برگزار می شود

عامل بی حرمتی به عکس شهید سلیمانی بازداشت شد

راهبرد دیوان محاسبات مچ گیری نیست/ پیشگیری مهم ترین وظیفه

دلایل رد صلاحیت 92 نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی!

قرآن را در همه زندگی خود ساری و جاری کنیم

آزادی 718 نفر از زندانیان استان گلستان در دو هفته گذشته

احمد مازنی:ادبیات تحریم جشنواره در شان هنرمندان نیست/استفاده از ادبیات سرهنگی در امور فرهنگی جواب نمی دهد

سردار سلیمانی دیپلماسی جدیدی را در جهان تعریف کرد

مهم ترین نقش زن در خانواده از نگاه رهبرانقلاب

استخدام دو نفر نیروی ام دی اف کار با حقوق و مزایا در قم

باید همچون شهید سلیمانی در عرصه فضای مجازی جهاد کنیم

استخدام خیاط مجرب جهت کارگاه طراحی و دوخت در تهران

احتمال افزایش یارانه نقدی به 75 هزار تومان

احیاء عرصه های معدنی تخریب شده یک ضرورت است

در نخستین جلسه دادگاه استیضاح ترامپ چه گذشت

ورود سازمان بسیج برای مبارزه با اعتیاد در کشور/ آحاد مردم به این جنگ نرم ورود کنند

مراکز علم و فناوری خلاء ارتباط نامناسب صنعت و جامعه را پر می کنند

گزارش سردار حق طلب از کمیت و کیفیت یادواره شهدا در کشور

در نخستین جلسه دادگاه استیضاح ترامپ چه گذشت

دولت در زنده یا ضبطی بودن برنامه های صداوسیما دخالتی ندارد

زمان تحویل ساختمان جدید پلاسکو به کسبه اعلام شد

حجت الاسلام ابوترابی فرد ؛ خطیب جمعه این هفته تهران

افتتاح بزرگترین رویداد تولید محتوای دیجیتال در کشور

روایت عباس عبدی از حادثه تلخ کرمان

احتمال افزایش یارانه نقدی به 75 هزار تومان

ویترین روزنامه ها/ ابعاد ویرانی سیل در سیستان و بلوچستان به روایت گزارش میدانی «ایران»/ نگاه ویژه «همشهری» به ورود زنان به شغل کولبری در مناطق مرزی/ پرداخت ویژه «شهروند» به جانباختگان کرمان در تشییع پیکر سردار سلیمانی

همایش تولید محتوای دیجیتال در البرز آغاز به کار کرد

200 سرمایه گذار در واگذاری پروژه های عمرانی کرمان سنجش می شوند

تدابیر لازم برای تامین امنیت انتخابات در اردکان فراهم است

سند طلاق از هفته آینده حذف می شود

واکنش آمریکا به تعیین جایزه برای کشتن ترامپ

«ظفر» قبل از دهه فجر به مدار می رود/ دو نسخه از ماهواره داریم

زمان برگزاری انتخابات فدراسیون تنیس روی میز اعلام شد

توضیحات وزیر ارتباطات در خصوص ماهواره «ظفر»/ اعتقادات پیرمردها و جوان ها متفاوت است/ ما از اول شفاف حرف می زنیم

گزارش سردار حق طلب از کمیت و کیفت یادواره شهدا در کشور

رییس جمهور حرفی نزند که دشمنان سوء استفاده کنند

عکس رهبری و روحانی روی جزوه تبلیغاتی «جو بایدن» (+عکس)

اعلام 8 کلان پروژه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

تمدن اسلامی در پرتو «اسلام هویت» معنی می شود/ توصیه قرآن برای غلبه بر تمدن غربی

سردار رحیمی: فرد هتاک به تصویر سردار سلیمانی پس از دریافت تذکر آزاد شد

گام آخر برای ثبت نشان جغرافیایی برای چاروق دوزی و مسگری زنجان

احتمال افزایش رقم یارانه نقدی

دلیل عصبانیت این روزهای روحانی چیست؟

هشدار هسته ای لاریجانی به اروپایی ها /ضربه آمریکا به اقتصاد کشور را کتمان نمی کنیم اما.../22 بهمن تبدیل به میتینگ انتخاباتی نشود

استخدام تعدادی نیروی خانم جهت پاسخگویی تلفن و پذیرش در کلینیک پزشکی

مصوبه کمیسیون تلفیق برای تسویه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی

مطالبات رهبری در حوزه حج و زیارت پیگیری و اجرایی می شود

حذف سند «طلاق» از هفته آینده

احیاء عرصه های معدنی تخریب شده یک ضرورت است

یارانه نقدی به 75 هزار تومان افزایش می یابد؟

استخدام تعدادی وردست و اتوکار مانتو در میدان شهداِ البرز

روی ایجاد زیرساخت های شهر هوشمند تمرکز کرده ایم

زندگی 25 ساله آیت الله در کاخ مرمر!

نذر نداریم که زمین بدهیم تا عده ای کسب و کار کنند/ دعوت از قرارگاه خاتم الانبیا برای مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن

نذر نداریم که زمین بدهیم تا عده ای کسب و کار کنند/ دعوت از قرارگاه خاتم الانبیا برای مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن