مطالب مرتبط:
مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم/کابینه باید ارتباط خوبی با دانشگاه ها داشته باشد
مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم/کابینه باید ارتباط خوبی با دانشگاه ها داشته باشد
موحدی کرمانی: باید در خصوص گران شدن قیمت بنزین اقناع ملی صورت می گرفت/ دشمن بر موج اعتراضات سوار شد/ دولت برای گرانی کاری کند
باید در خصوص گران شدن قیمت بنزین اقناع ملی صورت می گرفت/ دشمن بر موج اعتراضات سوار شد/ دولت برای گرانی کاری کند
مسئولین به جای سفر حج و کربلا، به داد مردم برسند/ بی تدبیری دولت در افزایش قیمت بنزین فاجعه آفرید
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 23 آذر 1398 ساعت 04:552019-12-14سياسي

عارف: مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم/ روحانی هیچ گاه نگفته اصلاح طلب است/ مجلس هیچ اطلاعی از تصمیم دولت برای اصلاح قیمت بنزین نداشت


شرایط در سال های 92 و 96 به گونه ای پیش رفت که اصلاح طلب ها پشت آقای روحانی آمدند این حمایت به آن معنا نیست که دولت فعلی اصلاح طلب است البته ما هم باید مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازجماران؛ رییس فراکسیون امید مجلس گفت: شرایط در سال های 92 و 96 به گونه ای پیش رفت که اصلاح طلب ها پشت آقای روحانی آمدند این حمایت به آن معنا نیست که دولت فعلی اصلاح طلب است البته ما هم باید مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم.

در عین حال فکر می کنم درباره این دولت مقداری سیاه نمایی می شود چون کارهای خوبی در توسعه زیر بناها، بهبود مناطق محروم و وضعیت بهداشت و درمان انجام داده است.

محمدرضا عارف در پاسخ به سوالی درباره انتقادات مطروحه به روند اعلام طرح اصلاح قیمت بنزین گـفت: اصلاح قیمت بنزین بحث جدی بود که مربوط به امروز و دیروز نیست.

کاری که از برنامه سوم شروع شد و طی آن باید قیمت بنزین آزاد و به فوب خلیج فارس می رسید همچنین منابع حاصل از آن نیز صرف توسعه و پیشرفت و برای مواردی همچون تامین اجتماعی، توسعه زیربناها و بهبود وضعیت اقشار آسیب پذیر هزینه می شد.

وی ادامه داد: در همان زمان مجلس هفتم تصویب کرد هر نوع افزایش قیمت ممنوع شود که بخشی از مشکلات امروز ناشی از همان تصمیم است، اقدامی که در راستای مخالفت با دولت اصلاحات انجام شد؛ از آن زمان تاکنون همواره موضوع اصلاح قیمت حامل های انرژی با تاکید بر نداشتن آثار تورمی مطرح بود.

عارف با بیان این که باید دولت در طول شش سال گذشته مسیر اصلاح قیمت بنزین را جلو می برد ، افزود: در این دوره همواره بحثی بین دولت و مجلس برای اصلاح قیمت بنزین وجود داشت؛ مجلس به قانون برنامه ششم و اختیار دولت برای افزایش قیمت حامل های انرژی تاکید داشت و دولت از آن سر باز می زد این رفتار دولت باعث تلقی در برخی از نمایندگان شد که دولت می خواهد توپ را در زمین مجلس بیاندازد.

به دولت برای اجرا نکردن طرح اصلاح قیمت بنزین پیغام داده بودیم رییس فراکسیون امید با تاکید بر این که باید دولت زمینه سازی های لازم رابرای اصلاح قیمت بنزین انجام می داد ، یادآور شد: ما در دولت اصلاحات برای افزایش سنواتی قیمت حامل های انرژی برنامه ای داشتیم مبنی بر این که هر سال این موضوع را در لایحه بودجه قید کنیم تا با بحث های صورت گرفته در دولت، مردم آمادگی ذهنی پیدا کرده و از جامعه هم بازخورد بگیریم.

بعد با ارائه لایحه به مجلس، مردم در زمان بررسی اطلاع بیشتری پیدا کرده و آماده برای اجرای آن باشند ضمن آن که قانون بعد از 15 فروردین ماه یعنی بعد از گذشت تعطیلات نوروز اجرایی می شد و آثار تورم حداقلی را به دنبال داشت.

عارف با تاکید بر این که مجلس هیچ اطلاعی از تصمیم دولت برای اصلاح قیمت بنزین نداشت ، گفت: ما چند روز قبل از اجرای این طرح از تصمیم دولت برای اجرای آن مطلع شدیم و از رحمانی فضلی و نوبخت خواستیم در فراکسیون امید درباره جزییات اجرای طرح توضیح دهند.

بعد از آن در روز چهارشنبه یعنی 2 روز قبل از اعلام رسمی افزایش قیمت بنزین در مجمع وزرای دولت اصلاحات از طریق یکی از اعضای کابینه به دولت از طریق او پیغام دادیم که ما مخالفیم و دولت تا قبل از جلسه فراکسیون اقدامی انجام ندهد چون اعتقاد ما به همفکری بود نه این که نمایندگان مجلس و نخبگان در جریان نباشند، در رسانه ها نیز بحث نشود و یک مرتبه اجرای آن اعلام شود.

با وجود این پیغام دولت طرح افزایش قیمت بنزین را به بدترین شکل ممکن عمل کرد حال این که می توانست با عملکرد بهتری از فواید اجرای این طرح استفاده کند.

وی ادامه داد: ابهام دیگر مربوط به نحوه هزینه کرد منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین است،آیا دولت می خواهد با ادامه شیوه دولت قبلی یارانه ها را به صورت نقدی به همه مردم پرداخت کند و همان کاری که به آن انتقاد داشت را اجرایی نمایند؟ باید دولت به جای توزیع یارانه نقدی بین 60 میلیون خانوار منابع حاصله را صرف زیر ساخت ها و زیر بناها و بهبود وضیعت بهداشت و درمان و تولید کند.

رییس فراکسیون امید با اشاره به اقدامات این فراکسیون بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین گفت: ما بلافاصله طرح سه فوریتی برای لغو این تصمیم را تهیه کردیم که بعد از فرمایش مقام معظم رهبری آن را پس گرفتیم.

بعد نامه ای به رییس مجلس نوشته و خواستار لغو تعطیلی هفته بعد از اجرای این طرح مجلس شدیم و به دنبال این تقاضا مجلس در هفته چهارم تشکیل جلسه داد منتها با دستورات عادی که باعث انتقادات بسیار شد.

همچنین خواستیم نهادهای امنیتی گزارشی از دلایل اتفاقات رخ داده به نمایندگان ارائه داده و توضیح دهند چقدر برای مقابله توجیه شده و آمادگی داشتند همچنین خواستیم بخش های اقتصادی اعم از بانک مرکزی و سازمان برنامه و روسای قوا برای حضور در جلسه غیرعلنی و توضیح درباره علت تصمیم شان دعوت شوند.

وی ادامه داد: همچنین تاکید ما این بود رییس جمهور در جلسه ای غیرعلنی درباره چرایی افزایش قیمت بنزین به نمایندگان توضیح دهد به هر حال مردم از نمایندگان شان در حوزه های انتخابیه علت این کار را می پرسند و آن ها باید دلیلی برای توضیح داشته باشند.

عارف با اشاره به توضیحات رییس مجلس مبنی بر این که در روز سه شنبه یعنی دو روز قبل از آغاز این طرح توضیحاتی به نمایندگان در جلسه غیرعلنی داده بود، گفت : ایشان تنها نیم ساعت در زمینه های مختلف از جمله موضوع بنزین صحبت کرد.

توضیحش درباره بنزین محدود به تصمیم گیری های کلی بود ولی درباره نرخ بنزین و یا شیوه اجرای آن هیچ بحثی نشد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تقاضای عده ای از نمایندگان برای استیضاح وزیر کشور به دلیل مسوولیت مستقیم او برای اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین بنا به اعلام رییس جمهور و به دنبال آن نحوه برخورد با معترضین گفت: چند استیضاح در دستور کار مجلس است که هیچ کدام از آن ها فراکسیونی نیست.

شیوه نامه ای در فراکسیون امید برای استیضاح ها وجود دارد مبنی بر این که اگر فراکسیون طراح استیضاح باشد باید اعضا به آن تمکین کنند ، اگر هم نمایندگان با اختیارات قانونی شان استیضاحی را طراحی کردند فراکسیون بعد از جدی شدن آن را بررسی می کند؛ تاکنون سه استیضاح در مجلس مطرح است که با جدی شدن آن در فراکسیون مورد بحث قرار می گیرد.

استیضاح وزیر نفت در کمیسیون انرژی، استیضاح وزیر آموزش و پرورش در کمسیون آموزش و استیضاح وزیر کشور در دستور کمیسیون شوراهاست.

هنوز وزارت کشور درباره چگونگی اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین به مجلس توضیح نداده است رییس فراکسیون امید درباره این که آیا فراکسیون امید از استیضاح وزیر کشور حمایت می کند یا خیر، گفت: باید جلسه ای با وزیر کشور برگزار کنیم تا در جریان اقدامات قرار گیریم.

ما هنوز به طور رسمی توضیحی از وزارت کشور نداشتیم تا بدانیم چقدر شورای امنیت کشور مسئول انجام این طرح بوده است.

بعد از شنیدن نظرات فراکسیون موضع گیری خواهد کرد.

عارف در پاسخ به سوال دیگری درباره پیگیری های انجام شده برای آزادی دانشجویان بازداشتی در اعتراضات اخیر گفت: دانشجویان آزاد شدند و این بار روند آزادسازی دانشجویان خوب جلو رفت ما در دانشگاه ها جز تعدادی محدود دستگیری نداشتیم که بیشتر دستگیری ها برای دانشگاه تهران بود با پیگیری های انجام شده 90 درصد آن ها آزاد شدند.

درباره دستگیری های غیردانشجویی هم طبق گزارشات رسیده به ما از بخش های امنیتی و اطلاعاتی بررسی های دقیق در حال انجام است.

وی با بیان این که در این اعتراضات شیوه اطلاع رسانی خوب نبود ، افزود: ما در این باره ضعف داریم اگر خودمان صادقانه اطلاع رسانی می کردیم نگاه ها بیشتر به سمت رسانه های داخلی تا رسانه های بیگانه نمی رفت که یک کلاغ را چهل کلاغ می کنند.

باید رسانه ها فرصت بیشتری برای اطلاع رسانی درباره اعتراضات مردم و آشوب های شکل گرفته در پی آن پیدا می کردند تا مردم در جریان مسائل قرار می گرفتند.

عارف در پاسخ به سوال دیگری درباره لزوم تصویب قانونی شفاف برای تعیین مکانی برای برگزاری تجمعات و اعتراضات قانونی مردم گفت: ما از سال گذشته به دنبال تهیه طرحی بودیم تا قانون اساسی درباره برگزاری تجمعات قانونی به درستی اجرا شود.

شورای نگهبان هم پیش از این نظری داده بود مبنی بر این که برگزاری تجمعات به شرطی که مخل نظم و امنیت و مبانی اسلام نباشد احتیاجی به مجوز ندارد.

وی ادامه داد: کمیسیون شوراها طرحی تصویب کرده تا مکان های خاصی برای اعتراضات دراختیار مردم قرار گیرد که نظراتشان را بیان کنند امیدواریم این طرح هر چه سریع تر درنوبت رسیدگی در مجلس قرار گیرد ما پیگیر هستیم معتقدم با حوادث اخیر نمایندگان هم به این نتیجه رسیده اند باید این طرح را با اولویت مورد بررسی قرار دهند.

وزارت ارتباطات آمادگی نداشت و شورای امنیت ماشین چمن زنی راه انداخت نماینده تهران همچنین در پاسخ به سوالی درباره تبعات قطع اینترنت بعد از اعتراضات اخیر و متضرر شدن مردم و دانشگاهیان، اظهار کرد: اگر وزارت ارتباطات بهتر وظایف خود را انجام می داد این اتفاق رخ نمی داد.

ما باید برای حوزه ارتباطات اولویت بندی داشته باشیم نه این که به دلیل نداشتن ابزار کار و عملکرد نامطلوب مجبور باشیم کل ارتباط یک منطقه را قطع کنیم.

انتظار است وزارت ارتباطات میدان داری کند البته که موارد خاص جزو اختیارات شورای امنیت کشور است و همه چیز به قانون احتیاج ندارد چون مقطعی، موردی و مربوط به زمان محدود است.

وی افزود: ظاهرا به دلیل نداشتن آمادگی وزارت ارتباطات، قطع سراسری اینترنت رخ داد اتفاقی که باعث ضرر به خیلی از مشاغل، دانشگاه ها و اساتید و دانشجویان شد.

مثلا اساتیدی بودند که باید مقالات علمی خود را به دانشگاه های خارج از کشور ارسال می کردند و دچارمشکل شدند.

این مشکل برای مشاغلی رخ داد که باید با خارج از کشور ارتباط برقرار می کردند.

عارف در واکنش به توضیح وزارت ارتباطات مبنی بر این که قطعی اینترنت به دلیل مصوبه شورای امنیت کشور انجام شد، گفت: اگر وزارت ارتباطات امکاناتی را فراهم کرده بود دیگر نیازی نبود شورای امنیت یک مرتبه ماشین چمن زنی راه بی اندازد.

از آنجا که وزارت ارتباطات امکاناتی برای محدود کردن ارتباطات در زمان اعتراضات نداشت اینترنت را قطع کرد نتیجه اش هم ایجاد این تلقی در خارج از کشور بود که آنقدر ناامنی در کشور گسترده شده که نیاز به قطع اینترنت است.

قطعا با برخوردهای مقطعی و موردی می توانستند اوضاع را کنترل کنند.

وی در توضیح علت طولانی شدن قطعی اینترنت گفت: شاید یکی از دلایل آن اشکالات فنی ناشی از برگرداندن سیستم اینترنت به کشور باشد که در این باره هم به مردم توضیح نمی دهند شاید دستور وصل اینترنت را داده بودند اما آنقدر تجهیزات و امکانات نداشتند که به راحتی آن را وصل کنند.

به هرحال با این اتفاقات وظیفه وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی سنگین تر شد تا به صورت دقیق امکانات و ابزار مورد نیاز اولویت بندی کرده تا بی دلیل اینترنت را قطع نکنند.

شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مقطعی است رییس فراکسیون امید در پاسخ به سوال دیگری درباره انتقادات برخی نمایندگان درباره شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، گفت: شورای عالی اقتصاد به دنبال شرایط برای کشور خاص ایجاد شده است به خصوص بعد از تحریم ها تشکیل شد.

ما در این شرایط نیاز به تصمیم گیری مقطعی و موردی داشتیم که شاید در برخی مواقع باید برخی از قوانین عادی هم دور شده می شد به همین دلیل با استناد به اصل 110 قانون باید مصوبات شورا به تایید مقام معظم رهبری برسد.

این شورا مقطعی است البته نظر مجلس این است همین موارد با قید دو یا سه فوریت به مجلس برای تبدیل به قانون ارائه شود.

نمونه آخرین تصمیم مربوط به افزایش قیمت بنزین بود که مقام معظم رهبری از تصمیم سران حمایت کرد.

عارف در پاسخ به سوال دیگری درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی یازدهم و انتقادات از اصلاح طلبان به دلیل حمایت از دولت روحانی گفت: رای دادن یک حق و وظیفه ملی است حضور مردم در انتخابات پرشور برای ما یک اصل است و باید تمامی تلاش مسئولان معطوف به حضور مردم باشد.

طبیعتا مردم نیز براساس ارزیابی از عملکردشان از نماینده یا یک جریان به آنها رای خواهند داد.

وی ادامه داد: آقای روحانی هیچ گاه نگفته اصلاح طلب است.

اصلاح طلبان در دولت حضور دارند منتها این که حضورشان تاثیرگذار بوده و توانسته اند از منش و روش اصلاح طلبانه خود در پیگیری امور استفاده کنند، موضوعی است که باید در محافل نخبگان و دانشگاه ها مورد بحث قرار گیرد.

صرف این که وزیری وابسته به جریان سیاسی است نمی توان گفت که آن وزیر منویات آن جریان را دنبال می کند .

باید مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم رییس فراکسیون امید افزود: شرایط در سال های 92 و 96 به گونه ای پیش رفت که اصلاح طلب ها پشت آقای روحانی آمدند این حمایت به آن معنا نیست که دولت فعلی اصلاح طلب است البته ما هم باید مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم.

در عین حال فکر می کنم درباره این دولت مقداری سیاه نمایی می شود چون کارهای خوبی در توسعه زیر بناها، بهبود مناطق محروم و وضعیت بهداشت و درمان انجام داده است.

وی با بیان این که دولت باید شفاف عملکردش را برای مردم توضیح دهد ، افزود: با وجودی که دولت کمترین تعامل را با فراکسیون امید داشته اما تلاش کردیم نقد مشفقانه کنیم بزرگترین مشکل این دولت این است با مردم حرف نمی زند؛ باید توضیح دهد درآمد نفت در سال 1391حدودا 110 میلیارد دلار بوده که یک مرتبه به 12 میلیارد دلار می رسد امیدورایم در یک سال و نیم باقی مانده دولت این رویه را اصلاح کند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد مجدد از رییس جمهور برای عدم توضیح و اغنای مردم درباره تصمیمات دولت گفت: یکی از انتقادات جدی ما این است که چرا در روز 16 آذرماه یعنی در روز مخصوص دانشجو شاهد حضور پررنگ وزاری دولت در دانشگاه ها نبودیم.

نتیجه این رویکرد وضعیت فعلی در دانشگاه هاست باید وزرای دولت و اعضای کابینه ارتباط خوبی با دانشگاه ها داشته باشند.

عارف در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر نمره او به عملکرد دولت روحانی گفت: اجازه دهید نمره ندهم چون معلم سخت گیری هستم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: اصلاح قیمت بنزین - اصلاح طلب - اصلاح - قیمت بنزین - اصلاح قیمت - دولت - حمایت - روحانی - فراکسیون امید مجلس - بنزین - بهداشت و درمان - فراکسیون امید - قیمت - محمدرضا عارف - مناطق محروم - شرایط - انتقادات - فراکسیون - معنا - مجلس - عارف - بهداشت - مناطق - محروم - توسعه - اعلام - گزارش - وضعیت - بهبود - درمان

آخرین اخبار سرویس:
ازدواج هراسی در شبکه های اجتماعی، زنگ خطری برای سلامت جامعه است

عصبانیت «جواد رضویان» از شایعه ای درباره خودش/ عکس

استاندار کرمانشاه: نباید امیدواری مردم به انتخابات کم شود

راهبرد ما در انتخابات مشارکت حداکثری است

باید با سرلک و جعفری برخورد قانونی شود

استخدام وکیل پایه یک جهت کار در اصفهان

بازدید مسؤول نمایندگی ولی فقیه در ندسا از مناطق سیل زده شرق هرمزگان

تکذیب استفاده از گوشت قورباغه در کباب

مناقشات قانونی در مسیر انتشار اوراق

کمیته مشترک مبارزه با مواد مخدر بین ایران و چین تشکیل شد

نقدی بر کتاب «یک محسن عزیز»

خلیلی: تألیف اثر با محوریت حاج قاسم باید شاخص و بین المللی باشد

زمان واریز بسته کمک معیشتی سوم اعلام شد

راهبرد ما در انتخابات مشارکت حداکثری است

استاندار کرمانشاه: نباید امیدواری مردم به انتخابات کم شود

تقدیر معاون اول رییس جمهور از استاندار لرستان

خطبه های تاریخی مقام معظم رهبری برای دشمنان گران تمام شد

بازدید سرزده مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی از سرپناه معتادان

روحانی چابهار را به مقصد تهران ترک کرد

دشمنان می فهمند، راهی که انتخاب کردند، ناصحیح است

نامگذاری یک شعبه بانک رفاه به نام شهید سردار سلیمانی

خلاصه کتاب توسعه و تضاد

راهبرد ما در انتخابات مشارکت حداکثری است

حاج قاسم های عرصه تولید کجا هستند؟!

بازرسان باید چشم تیزبین وزارت کشور در برگزاری انتخابات باشند

فارس من| نیلی: پاسخ به سوالات رییس جمهور درباره سیلاب های اخیر امروز یا فردا ارائه می شود

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 29 دی 98

تأثیرات انقلاب اسلامی ایران بر جنبشهای اسلامی

کشت گیاهان دارویی برای مصارف طب سنتی

رونمایی از اپلیکیشن «شهر من » در نمایشگاه شهر هوشمند

برخی به جای عبرت از گذشته بر طبل، تفرقه می کوبند/ تریبون دست اقلیتی است که برای رای مردم ارزش و جایگاه قائل نیستند

استاندار کرمانشاه: نباید امیدواری مردم به انتخابات کم شود

نکاتی که هنگام سفر با کودک باید در نظر بگیرید | استراتژی های هوشمندانه سفر با بچه چیست؟

دل نوشته های مخاطبان ایسنا برای سقوط هواپیما

چرا بنیاد شهید باید 30 هزار میلیارد تومان بودجه بخواهد؟

رویش های جدیدی در هنر با تربیت جوانان انقلابی ایجاد کنیم

عصبانیت «جواد رضویان» از شایعه ای درباره خودش/ عکس

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در 24 ساعت گذشته

عزیزی: یک وجب زمین هم نداریم/ مربی خارجی بدون زیرساخت به کار نمی آید

پرسشنامه استاندارد توانمندسازی کارکنان با روایی و پایایی

نقش رسانه های غربی در تلاطم امروز جهان/ عاریه ای که پهلوی به دست آمریکا داد

آمریکا دلش برای جانباختگان هواپیما نمی سوزد

تذکرها جواب داد/ «جهان آرا»، «عصرانه» و «ثریا» دیگر «زنده» نخواهند بود

ولایت در دین همانند قطب نما در کشتی است

نقدی بر کتاب «یک محسن عزیز»

مبانی نظری و پیشینه تحقیق منابع تکوین خود 31 صفحه

غربی ها از رشد دین میان مردم هراس دارند/ رسالت سنگین روحانیون

همکاری مساجد با دفتر آیت الله جوادی آملی

صلح و سازش 7 میلیاردی در شعب روستایی شورای حل اختلاف استان هرمزگان

لزوم پرهیز از فعالیت های انتخاباتی و تلاش برای افزایش بصیرت سیاسی مردم

استاندار کرمانشاه: نباید امیدواری مردم به انتخابات کم شود

مکانیسم ماشه چیست؟/ آیا پرونده ایران بار دیگر به شورای امنیت می شود؟

با وحدت مسئولین سیستان و بلوچستان به زودی خسارت های استان ترمیم می شود

40 باور اشتباه درباره 40 سالگی

تقدیر رییس دانشگاه هرات از خدمات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

تصمیمات خوبی برای بازسازی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اتخاذ و تنخواه مناسبی در اختیار استان قرار گرفت

تازه ترین خبرها از امدادرسانی در مناطق سیل زده

40 باور اشتباه درباره 40 سالگی

عدم قطعیت یک جهان وارونه

مقابله سپاه با پروژه نفوذ موجب عصبانیت آمریکا شده است

اراده مردم سوخت موشک های سپاه بود

مشارکت و تصور عمومی از انتخابات

پروپوزال ارزیابی عملکرد پلیس در ایجاد احساس امنیت کوه پیمایان شمال شهر تهران

تلاوت ترتیل صفحه 274 قرآن باصدای خلیل الحصری+صوت و متن آیات

برگزاری مراسم دعای ندبه باسخنرانی حجت الاسلام انصاریان در مسجد شهید بهشتی

تاسیس کارخانه نوآوری استان البرز در مناسب ترین جای شهر کرج

در کنار مردم مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان هستیم

مناسب ترین کشور برای دوران بازنشستگی کجاست؟

مکانیسم ماشه چیست؟/ آیا پرونده ایران بار دیگر به شورای امنیت می شود؟

بگذار بچه خوشحال باشد و این روز های آخر از پدرش خاطره بدی در ذهن نداشته باشد

تصمیمات خوبی برای بازسازی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اتخاذ و تنخواه مناسبی در اختیار استان قرار گرفت/ با این روحیه و وحدت مسئولین به زودی خسارت های استان ترمیم شود

پادکست صوتی| «تو حاج قاسم باش»

تازه ترین اخبار از وضع امدادرسانی در مناطق سیل زده

مقابله سپاه با پروژه نفوذ موجب عصبانیت آمریکاست

طرحی برای اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان تهیه می کنیم

تلاوت ترتیل صفحه 274 قرآن باصدای خلیل الحصری+صوت و متن آیات

غربی ها از رشد دین میان مردم هراس دارند/ رسالت سنگین روحانیون

کارخانه نوآوری کارآفرینان مستعد کرج راه اندازی می شود

روحانی در بین سیل زده های سیستان و بلوچستان +عکس

گزارش ترامپ از ترور سردار سلیمانی

پرسشنامه راهبردهای مقابله مذهبی پارگامنت افلاک سیر 2007

مبانی نظری و پیشینه تحقیق بی تفاوتی 42 صفحه

هر آنچه باید درباره گربه پالاس بدانید/ گربه ای منزوی و در خطر انقراض

تازه ترین اخبار از وضع امدادرسانی در مناطق سیلزده

چرا دشمن می خواهد تشییع حاج قاسم فراموش شود؟

ابعاد مختلف سقوط هواپیمای اوکراینی اعم از هک، نفوذ و جنگ سایبری بررسی می شود

پاسخ تأمل برانگیز یک روانشناس آمریکایی به ترامپ؛ حق با رهبر ایران است!

تقدیر معاون اول رییس جمهور از استاندار لرستان

فروش اموال مازاد سازمان نقشه برداری برای پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان و ذخیره مرخصی کارکنان

تقدیر معاون اول رییس جمهور از استاندار لرستان

فال روز یکشنبه 29 دی 1398

آیین سربند گذاری «من هم سلیمانی هستم»+ تصاویر

نقطه مقابل صبارین و شاکرین چه کسانی هستند؟

انتخاب خراسان رضوی به عنوان استان هدف و عضو ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع)

پروپوزال بررسی اولویت بندی استراتژیهای مدیریت دانش در سازمان

3 توصیه شیخ حسین انصاریان برای رفع مشکلات و گرفتاری ها

آخرین فرصت پزشکان برای نصب کارتخوان اعلام شد

راه اندازی ایستگاه کتابخوانی «آرامش با کتاب»

فیلم| گزارش یک روحانی از مشارکت حوزویان و دانشگاهیان در امدادرسانی به سیل زدگان

رییس سازمان بازرسی کل کشور: هر فسادی در ادارات رخ دهد ابتدا مدیر و حراست آن باید پاسخگو باشند

عارف: مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم/ روحانی هیچ گاه نگفته اصلاح طلب است/ مجلس هیچ اطلاعی از تصمیم دولت برای اصلاح قیمت بنزین نداشت

عارف: مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم/ روحانی هیچ گاه نگفته اصلاح طلب است/ مجلس هیچ اطلاعی از تصمیم دولت برای اصلاح قیمت بنزین نداشت