مطالب مرتبط:
ادبیات و مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز
چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ابعاد ارزش ویژه برند
چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ارزش ویژه برند
مدلها و ابعاد توانمندسازی منابع انسانی و تاثیر آن بر جهات مختلف سازمان
پرسشنامه تاثیر فرهنگ سازمانی بر عملکرد شغلی
-102 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 22 آذر 1398 ساعت 02:452019-12-12سياسي

تاثیر کیفیت درک شده و اعتبار برند بر ابعاد ارزش ویژه برند سبز


مدیریت دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی تاثیر کیفیت درک شده و اعتبار برند بر ابعاد ارزش ویژه برند سبز چکیده هدف اصلی این پژوهش، - دسته بندی: مقالات" امروز, 02:45 مدیریت دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی تاثیر کیفیت درک شده و اعتبار برند بر ابعاد ارزش ویژه برند سبز چکیده هدف اصلی این پژوهش، بررسی ارزش ویژه برند سبز و عوامل موثر بر آن (کیفیت درک شده برند، تصویر برند سبز، ارزش درک شده برند سبز، اعتبار برند) براساس مدل فونگ اِنگ و همکاران، 2013 می باشد.

پژوهش حاضر به لحاظ هدف، کاربردی و از جنبه جمع آوری داده -ها از نوع توصیفی- علّی/ پیمایشی است.

در این پژوهش برای جمع آوری داده ها از پرسشنامه های استاندارد استفاده شده است.

جامعه آماری تحقیق شامل مصرف-کنندگان محصولات الکترونیکی و الکتریکی کم مصرف در استان گیلان می باشد.

بر این اساس، 384 نفر از مصرف کنندگان از طریق نمونه گیری تصادفی خوشه ای در دسترس انتخاب شدند.

جهت تجزیه و تحلیل داده ها از تحلیل عاملی تأییدی (CFA) و مدل-سازی معادلات ساختاری (SEM) بهره گرفته شده است.

یافته ها نشان می دهد که کیفیت درک شده برند با تصویر برند سبز و همچنین با اعتبار برند رابطه معناداری داشته امّا با ارزش درک شده برند سبز رابطه معناداری ندارد.

همچنین نتایج نشان داد که اعتبار برند با ارزش درک شده برند سبز و تصویر برند سبز رابطه معناداری داشته اما با ارزش ویژه برند سبز رابطه معناداری ندارد.

ارزش درک شده برند سبز و تصویر برند سبز هم هر کدام با ارزش ویژه برند سبز رابطه معناداری دارند.

سرانجام نتایج درباره ی متغیرهای واسطه ای نشان داد که نقش واسطه ای اعتبار برند بر رابطه بین کیفیت درک شده برند و ارزش درک شده برند سبز پذیرفته می شود.

امّا نقش واسطه ای اعتبار برند بر رابطه بین کیفیت درک شده برند و تصویر برند سبز پذیرفته نمی شود.

همچنین به ترتیب نقش های واسطه ای ارزش درک شده برند سبز و تصویر برند سبز بر رابطه بین اعتبار برند و ارزش ویژه برند سبز پذیرفته می شود.

واژگان کلیدی: ارزش ویژه برند سبز کیفیت درک شده برند اعتبار برند، تصویر برند سبز ارزش درک شده برند سبز مدل سازی معادلات ساختاری مقدمه در سال­های اخیر به دلیل حجم گسترده آلودگی­­های زیست­محیطی ناشی از تولیدات صنعتی، جامعه به­طور فزآینده­ای متوجه مسائل زیست­محیطی شده است (Rahbar, 2008).

آلودگی­های زیست­محیطی که در نتیجه تولیدات و مصارف انسانی پدید آمده، از جمله مسائلی هستند که بارها توسط سازمان­­های فعّال در این زمینه به­عنوان تهدیدی برای بشر شناخته شده­اند (Cao, 2011, 4).

در این راستا، محصولات الکترونیکی و الکتریکی به­ عنوان یک طبقه محصول در این بخش انتخاب شده­اند که به نحو بارزی به عنوان یکی از عاملین عمده آلودگی محیط طبیعی در نظر گرفته می­شوند و بنابراین با فشار الزامات سخت­گیرانه قانونی و تقاضای مداوم برای محصولات دوستدار محیطی بیشتر از مصرف­کنندگان نگران، روبرو هستند (Ng, Butt, Khong and Ong, 2013; Badgie, Samah Manaf and Muda, 2012).

در این میان، برخی از صنایع با به کارگیری اقداماتی، گام­های لازم را جهت کاهش اثرات نهایی که بر محیط زیست می­تواند داشته باشد، برداشته­اند.

از جمله این اقدامات، بازاریابی سبز یا محیط زیست دوستانه است، یعنی؛ توسعه زیست­محیطی و طبیعی فعالیت­های بازاریابی، با بکارگیری نقش مسئولیت­پذیری زیست­محیطی/ اجتماعی شرکت­­ها به منظور توسعه پایدار (Cao, 2011, 4).

در ادبیات پایدار، بازاریابی سبز به عملکردها، سیاست­ها و آمیخته­­های بازاریابی اطلاق می­گردد که به طور مشخص به نگرانی­­هایی در باب محیط زیست طبیعی و ایجاد درآمد و فراهم نمودن نتایجی می­پردازد که اهداف فردی و سازمانی را برای یک محصول یا خط تولید، برآورده می­نماید (Constantinos Constantine and Neil, 2012).

در این سال­ها با افزایش انتقادات و اقدامات گروه­های دوستدار محیط زیست، افراد نسبت به محیط زیست خود، منابع پایان­­­پذیر و نحوه­­ی استفاده بهینه از آنها با توجه به نیازهای نسل­های آینده، آگاهی و دغدغه بیشتری پیدا کردند (Manrai, Manrai, Lascu and Ryans, 1997, 513).

این دغدغه­های مصرف­کنندگان در برابر پاسخ­گویی زیست­محیطی که با قوانین زیست­محیطی نیز هم راستا شده، تعداد روبه رشدی از شرکت­­­ها را به منظور طراحی و ایجاد برنامه­های محیط زیست دوستانه تحت فشار قرار داده است.

از این رو شرکت­­ها باید تأثیرات منفی زیست­محیطی خود را در تولید، توزیع، تأمین مواد اولیه و مصرف انرژی به طرز قابل توجهی کاهش دهند، در غیر این صورت به وسیله قوانین و تقاضای سرسختانه مشتریان به عقب رانده خواهند شد (رعنایی کردشولی و یاری بوزنجانی، 1390، 166).

همچنین مسأله حفظ محیط زیست باعث شده است که مصرف­کنندگان درباره محصولاتی که می­خرند، بازاندیشی کنند.

امروزه بسیاری از مصرف­کنندگان این آمادگی را دارند که برای حمایت واقعی از محیط زیست برای محصولاتی که استاندارهای زیست­محیطی را رعایت می­کنند، مبلغ بیش­تری پرداخت کنند (Kotler and Armstrong, 2008, 583).

بدین ترتیب شرکت­­ها این فرصت را دارند که عملکرد زیست محیطی­شان را بهبود بخشند و از تقاضاهای جدید مربوط به بازار سبز منتفع شوند (عباسی، عنایتی و رهبری، 1391، 36).

همان­طور که اوتمن (1992) ادعا می­کند، اگر شرکت­­ها بخواهند بازاریابی سبز را با موفقیت بکار گیرند، مفاهیم و ایده­­های زیست­محیطی آنها باید با همه جنبه­­های بازاریابی انسجام پیدا کند.

در این راستا، توسعه مفهوم جاری بازاریابی و برند­سازی در قالب سبز، ضروری به­نظر می­رسد.

اگر شرکت­­ها بتوانند محصولات و خدماتی را فراهم کنند که نیازهای زیست­محیطی مشتریان­شان را تأمین کند، مشتریان به این کالاها و خدمات علاقه بیشتری نشان خواهند داد.

در ابتدای عصر زیست­محیطی، شرکت­ها باید به دنبال فرصت برای بهبود عملکرد زیست­محیطی محصولات خود باشند تا بتوانند ارزش ویژه برندشان را تقویت کنند (هادیزاده مقدم، جمالی کاپک و موسوی، ­1391، 32).

مثلاً برندهای سبز، برچسب­­های سبز و تبلیغات محیطی به وسیله عرضه اطلاعات در مورد ویژگی­های محصولات سبز محیطی، احساسات مثبتی در گروه­های خاص هدف به وجود می­آورند و مصرف­کنندگان با دانستن این موضوع که یک محصول سبز است، هنگام استفاده آن احساس بهتری خواهند داشت، زیرا محصولات با برندهای طبیعی و برچسب گذاری­­های صحیح به علت تصویر کلی مثبتی که ایجاد می­کنند، از نظر بازرگانی موفق هستند و مصرف­کننده­­ها به خرید این محصولات تمایل پیدا می­کنند و وفاداری به برند افزایش می­یابد (Rahbar and Abdul Wahid, 2011, 80).

با اهمیت یافتن بازاریابی و گرایش­های سبز شرکت­­ها، خصوصاً نقش کلیدی آن در موفقیت شرکت­­ها، انجام تحقیقات مختلف برای تبیین روابط متغیرهای سبز و مطالعه در این زمینه، بیش از پیش، ضروری می- نماید.

بر همین اساس، این پژوهش قصد دارد تا به تحلیل ارزش ویژه برند سبز و عوامل موثر بر آن (کیفیت درک شده برند، اعتبار برند، تصویر برند سبز و ارزش برند سبز) بپردازد.

کیفیت درک شده برند به ­عنوان یکی از عوامل مهمی در نظر گرفته می­شود که بر تصمیم­گیری مشتری از طریق ارائه دلیل منطقی ترجیح یک برند بر برند دیگر، تأثیرگذار است (Aaker, 1991).

علاوه بر این، کیفیت درک شده برند به­عنوان یک روش اکتشافی جهت تأثیرگذاری بر قضاوت مشتری در باب توانایی­­های آن به­منظور تحقق ویژگی­های دوستدار محیطی آن عمل می­کند (Ng, Butt, Khong and Ong, 2013).

از آنجا که ارزش ویژه برند قوی­تر بر برندهایی غالب می­باشد که نشان­دهنده اعتبار برندی بیشتر است، لذا برند معتبرتر دربردارنده هزینه­­های ارزیابی پایین­تر بوده و با ریسک درک­ شده کمتری در ارتباط است.

بنابراین آنها از طریق بسط ارزش­شان در ورای جنبه­­های کاربردی باعث ارتقای ارزش برند می­گردند (Erdem and Swait, 2004).

به عبارتی دیگر، اعتبار برند یک ستون مرکزی است که در حول آن یک شرکت می­تواند ارزش ویژه برند خود را ایجاد و مدیریت نماید (Erdem, Swait and Valenzuela, 2006).

علاوه بر مفاهیم برند، در مباحث مربوط به مفاهیم برند سبز می­توان به تحقیقات چن (2010) و چن و چانگ (2012) اشاره نمود که این­طور متوجه شدند که تصویر برند سبز و ارزش درک شده برند سبز به عنوان عوامل مؤثر بر ارزش ویژه برند می­باشند (Ng, Butt, Khong and Ong, 2013).

که ارزش ویژه برند سبز را چن (2010) به عنوان "مجموعه­ای از دارایی­­ها و بدهی­های برند در زمینه تعهدات سبز و نگرانی­های محیطی تعریف نمود که با نام، نماد و آرم برند در ارتباط است که می­تواند ارزش ارائه شده کالاها و خدمات دوستدار محیطی را افزایش و یا کاهش دهد".

لذا با توجه با مطالب فوق، سؤال اصلی این تحقیق این است که آیا بین مفاهیم برند (کیفیت درک شده برند1و اعتبار برند ) و مفاهیم برند سبز (تصویر برند سبز ، ارزش درک شده برند سبز و ارزش ویژه برند سبز ) رابطه وجود دارد؟ Green Marketing 1 Brand Perceived Quality [2] Brand Credibility Green Brand image Green Brand perceived value Green Brand equity فهرست مطالب فصل اوّل : کلیّات تحقیق 1-1- مقدمه.

2 1-2- بیان مسأله.

3 1-3- ضرورت و اهمیت تحقیق.

5 1-4- چارچوب نظری تحقیق.

6 1-5- مدل مفهومی.

11 1-6- جنبه نو آوری و جدید بودن تحقیق.

12 1-7- اهداف تحقیق.

12 1-8- سؤالات تحقیق.

12 1-9- فرضیه های تحقیق.

13 1-10- تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرهای تحقیق.

13 1-11- قلمرو تحقیق.

15 فصل دوّم : ادبیات تحقیق مقدمه.

17 2-1- تاریخچه بازاریابی سبز و ایجاد برند سبز.

18 2-2- متغیرهای تحقیق.

30 2-2-1-ارزش ویژه برند سبز.

30 2-2-1-1- اهمیت ارزش ویژه برند سبز.

34 2-2-2- کیفیت درک شده برند.

35 2-2-1-2- اهمیت کیفیت درک شده برند.

37 2-2-1-3- رابطه بین کیفیت درک شده برند با تصویر برند سبز.

38 2-2-1-4- رابطه بین کیفیت درک شده برند با ارزش درک شده برند سبز.

38 2-2-1-5- رابطه بین کیفیت درک شده برند با اعتبار برند.

39 2-2-3- ارزش درک شده برند سبز.

40 2-2-3-1- اهمیت ارزش درک شده برند سبز.

41 2-2-3-2- رابطه بین ارزش درک شده برند سبز با ارزش ویژه برند سبز.

42 2-2-4- اعتبار برند.

43 2-2-4-1- اهمیت اعتبار برند.

45 2-2-4-2- رابطه بین اعتبار برند با ارزش درک شده برند سبز.

46 2-2-4-3- رابطه بین اعتبار برند با تصویر برند سبز.

47 2-2-4-4- رابطه بین اعتبار برند با ارزش ویژه برند سبز.

47 2-2-5- تصویر برند سبز.

40 2-2-5-1- اهمیت تصویر برند سبز.

50 2-2-5-2- رابطه بین تصویر برند سبز با ارزش ویژه برند سبز.

51 2-3- روش ها و مدل های اندازه گیری ارزش ویژه برند سبز.

52 2-3-1- روش های اندازه گیری ارزش ویژه برند سبز.

52 2-3-1-1- ارزش ویژه مبتنی بر مشتری.

52 2-3-1-2- ارزش ویژه مبتنی بر شرکت.

52 2-3-1-3- ارزش ویژه از دید مالی.

52 2-3-2- مدل های اندازه گیری ارزش ویژه برند سبز.

54 2-3-2-1- مدل ارزش ویژه برند دیوید آکر.

54 2-3-2-2- مدل شناخت برند کلر.

56 2-3-2-3- مدل ارزیاب دارایی برند یونگ و روبیکام.

58 2-3-2-4- مدل ارزش ویژه برند فلدویک .

59 2-3-2-5- مدل ارزش ویژه برند یو و لی.

60 2-3-2-6- مدل ارزش ویژه برند یو و دنثو.

61 2-3-2-7- مدل طنین برند کلر.

61 2-3-2-8- مدل زنجیره ارزش برند کلر و لمن.

63 2-3-2-9- مدل ارزش وژه برند مبتنی مشتری نت مایر و همکاران.

65 2-6- پیشینه تحقیق.

66 2-6- 1- داخلی.

66 2-6-2- خارجی.

67 فصل سوم: روش اجرای تحقیق 3-1- مقدمه.

73 3-2- روش تحقیق.

73 3-2-1- نوع پژوهش بر مبنای هدف.

73 3-2-2- نوع پژوهش از نظر ماهیت و روش.

73 3-3- روش های گردآوری داده-ها.

74 3-4- ابزار گردآوری داده -ها.

74 3- 5- روایی و پایایی ابزار اندازه گیری داده-ها.

75 3-5-1- روایی.

76 3-5-2- پایایی.

76 3-6- جامعه آماری.

78 3-7- تعیین حجم نمونه و روش نمونه-گیری.

78 3-8- روش تجزیه و تحلیل داده-ها.

80 3-8-1- تحلیل عاملی تأییدی.

80 3-8-2- مدل سازی معادلات ساختاری.

80 فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها 4-1- مقدمه.

83 4-2- توصیف ویژگی جمعیت شناختی نمونه آماری.

83 4-2-1- وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر جنسیت.

83 4-2-2- وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر وضعیت تأهل.

84 4-2-3- وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر میزان تحصیلات.

85 4-2-4- وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر سن.

86 4-2-5- وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر میزان درآمد.

87 4-2-6- وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر محل سکونت.

88 4-3- انتخاب نوع طبقات (لوازم مورد استفاده).

90 4-3-1- وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر نوع طبقات.

90 4-3-2- اولویت بندی برندهای مورد استفاده در طبقه اوّل؛ لوازم برقی آشپزخانه و منزل.

91 4-3-3- اولویت بندی برندهای مورد استفاده در طبقه دوّم؛ لوازم صوتی و تصویری.

92 4-3-4- اولویت بندی برندهای مورد استفاده در در طبقه سوّم؛ انواع کامپیوتر و ماشین های اداری.

93 4-3-5- اولویت بندی برندهای مورد استفاده در طبقه چهارم؛ وسایل سرمایشی و گرمایشی.

93 4-4- چگونگی توزیع متغیرهای پژوهش براساس شاخص های مرکزی، پراکندگی و شکل توزیع.

94 4-5- بررسی نرمال بودن وضعیت متغیرها.

96 4-6- تحلیل روایی.

97 4-6-1- تحلیل عاملی اکتشافی.

98 4-6-2- تحلیل عاملی تأییدی.

100 4-6-2-1- نتایج تحلیل عاملی تاییدی متغیرهای پژوهش.

101 4- 6-3-3- روایی همگرا.

102 4- 6-4- روایی تشخیص.

103 4-7-1- برازش مدل مفهومی.

103 4-7-2- مدل سازی معادلات ساختاری.

104 4-7-3- آزمون برازش مدل مفهومی.

105 4-8- نیکویی برازش مدل.

106 4-8-1- تفسیر شاخص های برازش.

107 4-9- تجزیه و تحلیل داده ها و آزمون فرضیه-ها.

108 4-9-1- آزمون فرضیه اوّل.

108 4-9-2- آزمون فرضیه دوّم.

109 4-9-3- آزمون فرضیه سوّم.

110 4-9-4- آزمون فرضیه چهارم.

110 4-9-5- آزمون فرضیه پنجم.

111 4-9-6- آزمون فرضیه ششم.

111 4-9-7- آزمون فرضیه هفتم.

112 4-9-8- آزمون فرضیه هشتم.

112 4-9-9- آزمون فرضیه نهم.

113 4-9-10- آزمون فرضیه دهم.

115 4-9-11- آزمون فرضیه یازدهم.

116 4-9-12- آزمون فرضیه دوازدهم.

117 فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات 5-1- مقدمه.

120 5-2- نتایج آمار توصیفی.

120 5-2-1- نتایج متغیرهای جمعیت شناختی.

120 5-2-2- نتایج انتخاب نوع طبقات و اولویت بندی برند-ها.

121 5-3- نتایج آمار استنباطی.

122 5-3-1- نتیجه آزمون فرضیه اوّل.

122 5-3-2- نتیجه آزمون فرضیه دوّم.

122 5-3-3- نتیجه آزمون فرضیه سوّم.

122 5-3-4- نتیجه آزمون فرضیه چهارم.

123 5-3-5- نتیجه آزمون فرضیه پنجم.

123 5-3-6- نتیجه آزمون فرضیه ششم.

123 5-3-7- نتیجه آزمون فرضیه هفتم.

124 5-3-8- نتیجه آزمون فرضیه هشتم.

124 5-3-9- نتیجه آزمون فرضیه نهم.

125 5-3-10- نتیجه آزمون فرضیه دهم.

125 5-3-11- نتیجه آزمون فرضیه یازدهم.

125 5-3-12- نتیجه آزمون فرضیه دوازدهم.

126 5-4- بحث.

126 5-5- پیشنهاد-ها.

128 5-6- پیشنهادات براساس یافته های تحقیق.

128 5-7- محدودیت های پژوهش.

131 5-8- پیشنهادات برای تحقیقات آتی.

132 فهرست منابع.

133 فهرست منابع فارسی.

133 فهرست منابع لاتین.

138 پیوست ها پیوست الف: پرسشنامه.

149 پیوست ب: خروجی های نرم افزار SPSS.

151 پیوست پ: خروجی های نرم افزار LISREL.

153 فهرست جداول (جدول 2-1) تحول علایق زیست -محیطی.

20 (جدول 2-2) تفاوت انواع دیدگاه های بررسی ارزش ویژه برند.

53 (جدول 2-3) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق داخلی.

67 (جدول 2-4) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق خارجی اوّل.

68 (جدول 2-5) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق خارجی دوّم.

68 (جدول 2-6) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق خارجی سوّم.

69 (جدول 2-7) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق خارجی چهارم.

70 (جدول 2-8) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق خارجی پنجم.

71 (جدول 3-1) صفات کیفی و ارزش های عددی گزینه های پرسشنامه.

75 (جدول 3-2) ترکیب سؤالات براساس متغیرهای تحقیق.

75 (جدول 3-3) ضرایب آلفای کرونباخ برای هر یک از متغیرهای تحقیق.

77 (جدول 3-4) اطلاعات مربوط به نمونه-گیری.

79 (جدول 4-1) توزیع فراوانی افراد پاسخ دهنده از نظر جنسیت.

83 (جدول 4-2) توزیع فراوانی افراد پاسخ دهنده از نظر وضعیت تأهل.

84 (جدول 4-3) توزیع فراوانی افراد پاسخ دهنده از نظر میزان تحصیلات.

85 (جدول 4-4) توزیع فراوانی افراد پاسخ دهنده از نظر سن.

86 (جدول 4-5) توزیع فراوانی افراد پاسخ دهنده از نظر میزان درآمد.

87 (جدول 4-6) توزیع فراوانی افراد پاسخ دهنده از نظر محل سکونت.

88 (جدول 4-7) توزیع فراوانی افراد پاسخ دهنده از نظر نوع طبقات.

90 (جدول 4-8) توزیع فراوانی اولویت بندی برندهای مورد استفاده در لوازم برقی آشپزخانه و منزل.

91 (جدول 4-9) توزیع فراوانی اولویت بندی برندهای مورد استفاده در لوازم صوتی و تصویری.

92 (جدول 4-10) توزیع فراوانی اولویت بندی برندهای مورد استفاده در انواع کامپیوتر و ماشین اداری.

93 (جدول 4-11) توزیع فراوانی اولویت بندی برندهای مورد استفاده در وسایل سرمایشی و گرمایشی.

94 (جدول 4-12) شاخص های مرکزی، پراکندگی و توزیع متغیرهای مورد بررسی در پژوهش.

95 (جدول 4-13) آزمون کولموگروف- اسمیرنوف متغیرهای پژوهش.

97 (جدول 4-14) آزمون KMO و بارتلت برای سؤالات پرسشنامه.

98 (جدول 4-15) ماتریس عوامل چرخش یافته.

99 (جدول 4-16) بررسی مقادیر میانگین واریانس استخراج شده شاخص های پژوهش.

102 (جدول 4-17) AVE و همبستگی بین متغیرهای پژوهش.

103 (جدول 4-18) شاخص های برازش مدل ساختاری.

106 (جدول 4-19) نتایج حاصل از ارزیابی مدل ساختاری.

108 (جدول 4-20) خروجی رابطه بین کیفیت درک شده برند و تصویر برند سبز.

109 (جدول 4-21) خروجی رابطه بین کیفیت درک شده برند و ارزش درک شده برند سبز.

109 (جدول 4-22) خروجی رابطه بین کیفیت درک شده برند و اعتبار برند.

110 (جدول 4-23) خروجی رابطه بین اعتبار برند و ارزش درک شده برند سبز.

110 (جدول 4-24) خروجی رابطه بین اعتبار برند و تصویر برند سبز.

111 (جدول 4-25) خروجی رابطه بین اعتبار برند و ارزش ویژه برند سبز.

111 (جدول 4-26) خروجی رابطه بین ارزش درک شده برند سبز و ارزش ویژه برند سبز.

112 (جدول 4-27) خروجی رابطه بین تصویر برند سبز و ارزش ویژه برند سبز.

113 (جدول 4-28) اثرات مستقیم، غیر مستقیم و اثرات کل بین متغیرهای پژوهش.

114 (جدول 4-29) اثرات مستقیم، غیر مستقیم و اثرات کل بین متغیرهای پژوهش.

115 (جدول 4-30) اثرات مستقیم، غیر مستقیم و اثرات کل بین متغیرهای پژوهش.

116 (جدول 4-31) اثرات مستقیم، غیر مستقیم و اثرات کل بین متغیرهای پژوهش.

118 فهرست اشکال (شکل 1-1) مدل مفهومی تحقیق براساس مدل فونگ اِنگ و همکاران.

11 (شکل 2-1): روش های ارزیابی ارزش ویژه برند.

53 (شکل 2-2) مدل ارزش ویژه برند آکر.

55 (شکل 2-3) نمودار شناخت برند کلر.

56 (شکل 2-4) مدل ارزیاب دارایی برند یونگ و روبیکام.

59 (شکل 2-5) مدل ارزش ویژه برند فلدویک.

60 (شکل 2-6) مدل ارزش ویژه برند یو و لی.

60 (شکل 2-7) مدل ارزش ویژه برند یو و دنثو.

61 (شکل 2-8) مدل طنین برند کلر.

62 (شکل 2-9) مدل زنجیره ارزش برند کلر و لمن.

63 (شکل 2-10) مدل ارزش وژه برند مبتنی مشتری نت مایر و همکاران.

65 فهرست نمودارها (نمودار 4-1) نمودار فراوانی افراد پاسخ دهنده از نظر جنسیت.

84 (نمودار 4-2) وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر وضعیت تأهل.

85 (نمودار 4-3) وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر میزان تحصیلات.

86 (نمودار 4-4) وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر سن.

87 (نمودار 4-5) وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر میزان درآمد.

88 (نمودار 4-6) وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر محل سکونت.

89 (نمودار 4-7) وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر نوع طبقات.

90 (نمودار 4-8) بار عاملی استاندارد تحلیل عاملی.

101 (نمودار 4-9) آماره معناداری تحلیل عاملی.

102 (نمودار 4-10) ضرایب تخمین استاندارد مدل ساختاری پژوهش.

105 (نمودار 4-11) اعداد معنی داری مدل ساختاری پژوهش.

106 (شکل 4-12) رابطه اعتبار برند به عنوان واسطه ای بین کیفیت درک شده برند و ارزش درک شده سبز.

114 (شکل 4-13) رابطه اعتبار برند به عنوان واسطه ای بین کیفیت درک شده برند و تصویر برند سبز.

115 (شکل 4-14) رابطه ارزش درک شده سبز به عنوان واسطه ای بین اعتبار برند و ارزش ویژه برند سبز.

116 (شکل 4-15) رابطه تصویر برند سبز به عنوان واسطه ای بین اعتبار برند و ارزش ویژه برند سبز.

117
کلید واژه ها: برند - کارشناسی ارشد - مدیریت - اعتبار - ارزش - پژوهش - کیفیت - پایان نامه - ویژه - کارشناسی - بازرگانی - نامه - دانلود - استان گیلان - الکترونیکی - پایان - استان - عوامل موثر - استاندارد - مصرف - ارشد - رشته - آوری - الکتریکی - محصولات - کاربردی - استفاده - تصویر - تحقیق - گیلان

آخرین اخبار سرویس:
شورای نگهبان بدون مستندات شخصی را رد صلاحیت نمی کند

تصویری متفاوت از حواشی شیوع کرونا در چین

نظارت مستمری بر تبلیغات زودرس انتخاباتی وجود دارد

رسیدگی به نیازمندان، هدف از تأسیس مراکز افق در بقاع متبرکه است

سردار سلیمانی:غرب به دنبال پیروزی در فضای مجازی علیه ایران است

ردصلاحیت یک امام جمعه به دلیل عدم التزام به اسلام!

دوره های آموزشی نقد وهابیت و بهاییت برگزار می شود

پایان بیستمین پرونده قتل با صلح و سازش با تلاش اعضای شورای حل اختلاف استان کرمانشاه

کنکاشی در بیانیه گام دوم انقلاب| بخش نهم

مسابقات دوومیدانی فرانسه| تفتیان در 60 متر چهارم شد

اگر دشمن کوچکترین خطایی کند در درجه اول اسراییل از بین می رود

افسانه آروند، خبرنگار ایرنا به رحمت خدا رفت

یوسفی: حریفانم اندازه سنِ من تجربه داشتند/اعتماد کنند قول می دهم نتیجه بگیرم

یک فیلسوف »بی نظیر«

لبخند کیارستمی

روایتی از ترور مشهور دهه شصت

مردم حضور حداکثری و آگاهانه در انتخابات داشته باشند

واکنش تند عضو خبرگان به آتش زدن کتاب پزشکی هاریسون

واکنش سخنگو به رفتار غیرقانونی مرزبانی آمریکا

انتصاب سفیر جدید ایران در سوئد

واکنش عراقچی به تهدیدهای آمریکا علیه سردار قاآنی

انتصاب چهارمین سفیر زن جمهوری اسلامی

یوسفی: حریفانم اندازه سنِ من تجربه داشتند/اعتماد کنند قول می دهم نتیجه بگیرم

نامه رییس جمهور در واکنش به بخشنامه رییس قوه قضاییه درباره صوت و تصویر فراگیر

علت بازگشت پرواز تهران-استانبول به مهرآباد

«پله سی و هفتم» -  قسمت دهم :  کشاورزی+فیلم

آخرین تلاش ها برای تایید صلاحیت ها

تحلیل جدید ظریف از آینده تنش های منطقه

همشهری TV | چهره واقعی ترامپ نمایان می شود؟

چه ارزش های اخلاقی در جنگ باید رعایت شود؟پاسخ حضرت آیت الله مکارم

بندرعباس| برنامه عزاداری هیأت ها در ایام فاطمیه(س)

علت بازگشت پرواز تهران-استانبول به مهرآباد

انحصار صدا و سیما همچنان بیشتر می شود!

آل کاپون؛ شاهزاده گنگسترها

تشکیل کمیته علم سنجی در دانشگاه شهید چمران اهواز

توییت معاون اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری درباره انتصاب چهارمین سفیر زن جمهوری اسلامی

خط آماده سازی نهایی تجهیزات احراز هویت الکترونیک رای دهندگان افتتاح شد

سری آ ایتالیا| آتش بازی آتالانتا در تورین با 7 گل

دشمن تحمل اقتدار ایران را ندارد/ ایجاد تفرقه سیاست آمریکایی هاست

همه چیز درباره کمیته های انقلاب اسلامی در مستند «کمیته»

نشاط سیاسی در دانشگاه های قم ایجاد شود

نقص فنی پرواز تهران استانبول به خیر گذشت

جهانگیری: موضوع «محصولات تراریخته» را نباید سیاسی کرد

تشکیل کمیته علم سنجی در دانشگاه شهید چمران اهواز

انتقاد حسین شریعتمداری از ظریف؛ وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

نظر دادستان دادگاه ورنبرگ درباره ترور قاسم سلیمانی

مسئله محوری و نقش آفرینی محتوای اصلی دوره میعاد 2 بسیج دانشجویی است

آرزو های شایان؛ کودکی که قربانی مین شد

آثار رسیده به همایش کتاب سال حوزه دور از انتظار است

بارندگی سیستان و بلوچستان 45 برابر سال گذشته بود

حزب باید بجای آگهی، آگاهی دهنده باشد

کنایه قالیباف به سازوکارهای انتخاباتی اصولگرایان در ادوار گذشته /قبول دارم که تجربه کار در مجلس را ندارم اما... /پشت درهای بسته لیست را نخواهیم بست

بررسی مشکلات معدن آلبلاغ اسفراین و تعیین تکلیف فوری اراضی واقع در حریم روستاها

خط آماده سازی نهایی تجهیزات احراز هویت الکترونیک رای دهندگان افتتاح شد

تدوین بودجه مبتنی بر نیاز برای اولین بار/رفع محرومیت در دستور کار

سرگذشت ملال

بودجه 99 در 29 قاب

پای راستگرایان افراطی‎ در یکقدمی چکمه ایتالیا

منافع ملی از نگاه اصلاح طلبان و اصولگرایان

مسلمان بودن با عمل به وظایف اسلامی متفاوت است

می خواهند بگویند من خودفروخته ا م

باهنر: دلسوزان نظام برای تجدید نظر در تأیید صلاحیت ها تلاش کنند

مذاکره با امریکا غیرمحتمل نیست

نظارت با حفظ استقلال

حزب باید بجای آگهی، آگاهی دهنده باشد

فرود اضطراری پرواز تهران_استانبول در فرودگاه مهرآباد +جزییات

مردم عراق آب پاکی را روی دست آمریکا ریختند

همشهری TV | چهره واقعی ترامپ نمایان می شود؟

خون حاج قاسم و ابومهدی توطئه ها را از ایران و عراق دور می کند

نقص فنی پرواز تهران استانبول به خیر گذشت

برنامه عزاداری هیأت های بندرعباس در ایام فاطمیه

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

ترور شهید سلیمانی؛ پیدا و پنهانِ ابعاد حقوقی اقدام دولت آمریکا

کاویانی نژاد: روی پُل رفتم، اما ضربه نشدم/ بعد از ناکامی در مسابقات جهانی ناامید نشدم

استاندار مرکزی درگذشت خبرنگار ایرنا را تسلیت گفت

نشاط سیاسی در دانشگاه های قم ایجاد شود

اختلاف نظر در نحوه اجرای طرح تعامل بازآفرینی تعامل شهر و بنادر آبادان و خرمشهر

مطالعه طرح جامع گردشگری گرگان در ابهام

پیام تسلیت روحانی به اردوغان در پی جان باختن عده ای از مردم ترکیه در زلزله

توییت معاون اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری درباره انتصاب چهارمین سفیر زن جمهوری اسلامی

بیانیه انجمن علمی طب سنتی ایران در پی سوزاندن کتاب هاریسون

جنایت آمریکا در ترور شهیدان سلیمانی و المهندس پیگیری شود

::پاریس-خشم فرانسوی ها از مکرون

پاسخ های نهاوندیان به پرسش هایی درباره حل مشکلات اقتصادی کشور

صدمین گل مولر در آلیانس آرنا

جهانگیری:نباید مباحث مربوط به تولید و مصرف محصولات تراریخته وارد حوزه سیاسی شود

بیانی: مجیدی باهوش بود و استارت خوبی زد/استقلال می تواند الریان را شکست دهد

بازدید فرمانده کل سپاه از منطقه سیل زده گافر

پیگیری سریع موارد مطرح شده در کمیسیون طرح های غیر کشاورزی

100 برنامه فرهنگی هنری طی دهه فجر در استان سمنان اجرا می شود

ایستگاه سی و هفتم مردم سالاری

تعرض به یکی از متون مهم علم پزشکی اقدامی ناروا و محکوم است

نقص فنی پرواز تهران - استانبول به خیر گذشت

ستاری: حمایت از جوانان برای نقش آفرینی در تحول اقتصادی/ عوامل پیشرفت علمی ایران پس از انقلاب چه بود؟

دانشگاهیان و نخبگان باید دین خود را به مردم ادا کنند

ویدئو / افزایش قربانیان ویروس ناشناخته چینی

ارائه پیشنهاد اصلاح آیین نامه قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست

آتش زدن کتاب پزشکی پسندیده نیست

استاندار مرکزی درگذشت خبرنگار ایرنا را تسلیت گفت

عکس منتخب هفته - 28 دی تا 5 بهمن 1398

تاثیر کیفیت درک شده و اعتبار برند بر ابعاد ارزش ویژه برند سبز

تاثیر کیفیت درک شده و اعتبار برند بر ابعاد ارزش ویژه برند سبز