مطالب مرتبط:
ایجاد دفاتر منطقه ای اتاق بازرگانی بین المللی در سطح کشور
مجوز حضور زنان ایرانی در رقابت های بین المللی آکروباتیک ژیمناستیک صادر شد
موافقت فدراسیون جهانی ژیمناستیک با حضور بانوان محجبه ایرانی در رقابت های بین المللی آکروباتیک- اخبار ورزشی زیرنویس
کمیته امداد 92هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد کرده است
15 کشور دنیا هدف صادرات کالای ایرانی قرار گرفتند
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 21 آذر 1398 ساعت 20:202019-12-12اقتصادي

کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی ظرفیتی برای انعکاس توانمندی های کشور است


ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC)، ظرفیت ارزشمند برای انعکاس توانمندی های اقتصادی کشور در مجامع جهانی است که برای تقویت جایگاه این ساختار دفاتر منطقه ای آن در آینده نزدیک در کشور ایجاد می شود.

- مشهد- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC)، ظرفیت ارزشمند برای انعکاس توانمندی های اقتصادی کشور در مجامع جهانی است که برای تقویت جایگاه این ساختار دفاتر منطقه ای آن در آینده نزدیک در کشور ایجاد می شود.

اتاق بازرگانی خراسان رضوی روز پنجشنبه به نقل از غلامرضا شافعی در نخستین نشست استانی کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی ICC در مشهد گزارش داد: اتاق های بازرگانی بین المللی (ICC) در کشورهای دیگر دارای جایگاه ویژه ای در عرصه تصمیم سازی بوده و اثرگذاری فراوان بر رویکردها و سیاستگذاری های دولت ها دارند و از این منظر توسعه تعاملات ما با این اتاق ها در کشورهای مختلف و توسعه دیپلماسی اقتصادی در این بخش می تواند به جهت دهی سیاست ها در سطح بین المللی نیز بیانجامد.

وی افزود: با توجه به پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، دپارتمانی با محوریت حوزه اوراسیا در این اتاق تشکیل شده است که بخشی از اقدامات این دپارتمان بر توجه به ظرفیت استان های مرزی کشور متمرکز خواهد بود.

شافعی پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا را ظرفیت مهمی دانست که ماموریت های اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) می تواند در راستای توسعه آن قرار گیرد.

وی ادامه داد: در شرایط تحریم، اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) باید نوک پیکان حرکت ما در مجامع بین المللی باشد و به ارتقای دیپلماسی اقتصادی بخش خصوصی کشور کمک کند.

وی گفت: با وجود ظرفیت بسیار اتاق بازرگانی بین المللی تاکنون از قابلیت های آن به میزان لازم بهره نگرفتیم، به همین منظور توسعه فعالیت های اتاق بازرگانی بین المللی (ICC)، به ویژه در سطح اتاق های بازرگانی استان ها با رویکرد منطقه ای در دستور کار قرار گرفته است.

رییس اتاق بازرگانی ایران افزود: اتاق بازرگانی بین المللی در سال های اخیر ارتباط گسترده ای با اتاق های بازرگانی جهان و سازمان های بین المللی نظیر سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی (WTO) و سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) برقرار کرده و در نشست های این مجامع مشارکت فعال دارد.

دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) نیز در این نشست به تشریح برنامه ها و اقدامات آتی این اتاق پرداخت و گفت: ICC را باید ماشین حرکت بین المللی بخش خصوصی توصیف کنیم، بکارگیری ابزارها و ظرفیت های این ساختار از اهمیت بسزایی برای اقتصاد کشور و بخش خصوصی فعال در آن برخوردار است و برای ما نیز یک ظرفیت خوب حتی در دوران تحریم به شمار می رود که باوجود فشارهای اقتصادی و سیاسی، از کارآمدی لازم برخوردار است.

محمد خزایی افزود: یکی از چالش های امروز ما در حوزه تعاملات اقتصادی و دیپلماسی حاکم بر آن، ضعف آگاهی و تسلط بر برخی قواعد و حقوق جهانی در این بخش است، این امر حتی در بدنه کارشناسی دستگاه های دولتی متولی نیز قابل مشاهده است و بخش خصوصی هم از این مساله مستثنی نیست.

وی ادامه داد: عدم اشراف و تسلط به مسائل بین المللی در حوزه های مختلف نظیر سرمایه گذاری و تعاملات تجاری به بروز چالش هایی منجر می شود و گاه زمینه ورود دلال ها و واسطه ها را به این بخش فراهم می کند.

وی گفت: امروز در عرصه تجارت جهانی، مقررات و قوانین بین المللی حاکم است و عمده کشورها به صورت یکپارچه از آن ها تبعیت می کنند، در واقع مرزها در این بخش برداشته شده و همه بازیگران، از قواعد جامع تبعیت می کنند، به این استناد نیز، تجار و سرمایه گذارانی در این عرصه موفق هستند که به مقررات بازی در سطح بین المللی آشنا و مسلط باشند.

خزایی به تشریح نقش اتاق بازرگانی بین المللی(ICC) پرداخت و افزود: این ساختار به نوعی نماینده بخش خصوصی در جهان است و در راستای تسریع و تسهیل مراودات تجاری در سطح بین المللی، از طریق تلاش در استانداردسازی سیاست ها و مقررات می کوشد، این اتاق در سال های اخیر ارتباط گسترده ای با اتاق های بازرگانی جهان از یک طرف و با سازمان های بین المللی موثر از سوی دیگر داشته است.

سفیر و نماینده پیشین ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: امروز 45 میلیون شرکت و اشخاص حقیقی صاحب نام عضو اتاق بازرگانی بین المللی هستند و بیش از سه هزار کارشناس فنی ماهر نیز در حوزه های گمرک، مالیات، سرمایه گذاری، تجارت و حقوق به این مجموعه سرویس می دهند، علاوه بر آن، ICC از طریق تشکیل کمیته های ملی، فعالیت خود را در بیش از 90 کشور جهان گسترش داده است.

وی گفت: سه سال پیش این ساختار به عنوان عضو ناظر مجمع عمومی سازمان ملل انتخاب شد و گرچه نماینده آن، صاحب رای نیست اما در کمیسیون های داخلی و حتی در جلسات مجمع عمومی حضور می یابد و این فرصت را برای انتقال و انعکاس نظرات جامعه زیرپوشش خود در اختیار دارد.

خزایی به اقدامات کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی ICC اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 9 کمیسیون ذیل این ساختار و در عناوین بانکی، تسهیلات گمرکی و تجاری، بیمه، حقوقی و داوری، اقتصاد دیجیتال، تجارت و سرمایه گذاری، مقررات و رویه های بازرگانی و محیط زیست و انرژی تشکیل شده که ظرفیت طرح و بررسی بسیاری از مشکلات فعالان اقتصادی در آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: خروجی تصمیمات این کمیسیون ها نیز به منظور گره گشایی از مشکلات اعضای این اتاق، به اشکال مختلف در دستگاه های متولی پیگیری خواهد شد، به همین منظور مذاکرات و تعاملاتی نیز با برخی دستگاه های دولتی داشته ایم، در این مرحله، تلاش ما، فعال سازی این کمیسیون هاست.

وی از حضور کمرنگ فعالان اقتصادی در بدنه اتاق بازرگانی بین المللی (ICC ) انتقاد کرد و گفت: این ساختار می تواند نقش بازوی ارتباطات خارجی بخش خصوصی ایران را ایفا کند، لذا عضویت اتاق های بازرگانی در آن از اهمیت بسیار برخوردار است.

خزایی افزود: در حال حاضر کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی 200 عضو دارد که این رقم در قیاس با تعداد اعضای اتاق های بازرگانی سراسر کشور و جامعه تجار فعال در بخش اقتصادی، بسیار اندک است.

دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC)، برخی از خدمات این ساختار به اعضای خود را شامل ارائه آموزش در حوزه تعاملات تجاری بین المللی و قواعد فعالیت اقتصادی در عرصه جهانی، خدمات مشاوره ای و زمینه سازی برای حضور تجار و فعالان اقتصادی در عرصه ها و رویدادهای بین المللی ذکر کرد.

وی ادامه داد: ازطریق مکاتبه با اتاق های بازرگانی سراسر کشور، از آنها خواسته ایم نماینده خود را به کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) معرفی کنند، مقرر است از این پس، جلسات مستمر با این نمایندگان داشته باشیم، تعامل خود را با کمیسیون های تخصصی اتاق ایران نیز افزایش خواهیم داد و از دیدگاه های تخصصی آنها بهره مند خواهیم شد.

خزایی برنامه دیگر خود را ایجاد نمایندگی های منطقه ای این کمیته ذکر و اظهار امیدواری کرد، با همکاری و همراهی فعالان اقتصادی بتوان از ظرفیت این ساختار در توسعه تعاملات اقتصادی کشور بهره گرفت.


کلید واژه ها: اتاق بازرگانی - بازرگانی - بین المللی - اتاق - ایران - کشاورزی ایران - ایرانی - کشور - توانمندی - اتاق بازرگانی خراسان رضوی - کمیته - انعکاس - ظرفیت - کشاورزی - ارزشمند - اقتصادی - غلامرضا شافعی - ساختار - خراسان رضوی - معادن - منطقه - آینده - جهانی - تقویت - نزدیک - رییس - مشهد - پنجشنبه - نخستین - خراسان

آخرین اخبار سرویس:
علت مرگ دسته جمعی پرندگان مهاجر در مازندران | شیوع 3 نوع آنفولانزا

ضرورت حمایت از تعاونی های مرزنشینان/ امتیاز دادن بدون زیرساخت تولید رانت می کند

چند درصد از حجم اقتصاد ایران را بخش تعاون تشکیل می دهد؟

علت مرگ دسته جمعی پرندگان مهاجر در مازندران | شیوع 3 نوع آنفولانزا

خانه های خالی در بازار اجاره سرریز می شود

خانه های خالی در بازار اجاره سرریز می شود

استخدام همکار آقا جهت دفتر مشاور املاک در اصفهان

استخدام 7 ردیف شغلی در یک شرکت تولیدی در مرکزی

انتشار کربن در لندن تا 2050 به صفر می رسد؟

خانه های خالی در بازار اجاره سرریز می شود

حاشیه نشینی؛ فرار از چاله، سقوط در چاه

چند درصد از حجم اقتصاد ایران را بخش تعاون تشکیل می دهد؟

استخدام کارشناس فروش در شرکت گیتی در خراسان رضوی

30 میلیارد لیتر مصرف بیشتر بنزین نتیجه لجبازی و حذف کارت سوخت

حاشیه بازار50میلیونی در برخی مدل های خودرو

صادرات 6 محصول کشاورزی به عراق ممنوع شد

برآورد هزینه حج 99 در انتظار ارز اختصاص یافته به حج/ هیأت مسکن به عربستان می رود

پیش فروش 5 محصول ایران خودرو از امروز با موعد تحویل یک ساله

استخدام 5 ردیف شغلی در شرکت فن آوران درنویس در تهران

استخدام برنامه نویس UI خانم در شرکت فن آوران درنویس در تهران

ماجرای هک شدن سایت وزارت صمت و ثبت سفارش 5 هزار خودرو!

محدودیت جدید آمریکا تاثیر چندانی بر روابط تجاری ایران ندارد/ لغو صدور ویزای سرمایه گذاری حاوی پیام سیاسی است

پیشنهاد افزایش یارانه خانوار ها در لایحه بودجه سال 99

از «واریز مستقیم عوائد اداره غله و نان به حساب وزارت جنگ» تا «رضایت هواپیماسازی ای تی آر از قرارداد با ایران»

تغییر نرخ دلار اظهارنامه های وارداتی از 4200تومان به نیمایی

چرا سمند در بازار آرام و قرار ندارد

فیلم | شروع عملیات ساخت یک هفته ای بیمارستان برای ویروس کرونا در چین!

راز معطل ماندن تقاضا و ارزان نشدن قیمت خودرو

هزینه خرید مسکن در سعادت آباد +جدول

راغفر: مشکل ما نداشتن ارتباط با اروپا و آمریکا نیست / بجای تولیدکننده خام فروش و دلال تشویق می شود!

قیمت انواع خودروهای داخلی و وارداتی

فال روزانه 04/ 11/ 1398

قیمت انواع خودروهای داخلی و وارداتی

دولت روحانی اموال عمومی را حراج کرده است/ گام بعدی افزایش قیمت ارز است؛ منتظر تورم شدید باشید

کاهش 40درصدی فروش شیر پاستوریزه طی 5 روز/ بیمه تضمین کیفیت مواد غذایی اجباری شود

اوراسیا؛ راه مقابله با رکود

شرط واردات دستگاه ماینر به کشور برای تولید ارز دیجیتال اعلام شد

استخدام مدیر فروش در تشریفات نیروانا در شیراز

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی و کارشناس قالبسازی وماشین ابزار

استخدام کارشناس فروش آرایشی و بهداشتی، انباردار/تهران

استخدام کارشناس فروش آرایشی و بهداشتی در تهران

عراق واردات 6 محصول را از ایران ممنوع کرده است

پیش بینی برای سیلاب و بارش ها نمی تواند از دقت 65 درصد بیشتر تجاوز کند/ بارش های سیستان و بلوچستان 45 برابر سال گذشته است/ به مردم هشدار دادیم در غیر این صورت تلفات جانی داشتیم

الزامات تبدیل منطقه آزاد قشم به هاب انرژی کشور/ مسئله تضمین امنیت پرواز ها از آسمان ایران باید حل شود

استخدام کارشناس برنامه ریزی تامین، مسئول دفتر/تهران

استخدام کارشناس خدمات پس از فروش (CRM) در آقای فرش در اصفهان

استخدام فروشنده نهاده های کشاورزی آشنا با فروش محصولات باغبانی

دولت روحانی اموال عمومی را حراج کرده است/ گام بعدی افزایش قیمت ارز است؛ منتظر تورم شدید باشید

اوراسیا؛ راه مقابله با رکود

مرگ 175 نفراز عابران پیاده در 9 ماهه سالجاری

ببینید | لحظه هولناک وقوع زلزله در ترکیه، از برنامه زنده تلویزیون تا یک آشپزخانه

هزینه خرید مسکن در سعادت آباد

قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار

ورود صنایع دفاعی در صنعت خودرو نباید سبب تضعیف قطعه سازان شود

افزایش سود وام افرادی که مسکن مهر خود را تحویل نمی گیرند

ورود صنایع دفاعی در صنعت خودرو نباید سبب تضعیف قطعه سازان شود

13.3 میلیارد یورو ارز صادراتی در سامانه نیما فروش رفت

فشار سنگین انتقال بیرانوند به خنک روی مدیر اندرلشت-

اولین گزارش IMO از نحوه اجرای قانون 2020

اوضاع بورس در سال آینده بهتر هم خواهد شد

رشد خیره کننده بورس در هفته ای که گذشت

مشکلی در تامین گاز استان تهران وجود ندارد/صرفه جویی کنید

ماده 41 قانون کار، تنها معیار تعیین دستمزد

لایی کشی قیمت پراید در بازار

ماده 41 قانون کار، تنها معیار تعیین دستمزد

احتمال افت فشار گاز به دلیل شکستن رکورد مصرف | مردم صرفه جویی کنند

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی شنبه 5 بهمن

استخدام کارشناس بازرگانی (خرید و فروش) خانم در شرکت تولیدی معتبر

آغاز تامین اعتبار بنگاه های تولیدی با «گام» از هفته آینده

سود وام مسکن مهر دلالان 4.5 برابر می شود

کرونا شاهراه چین را قرنطینه کرده است

گل محمدی مقاوم به کم آبی تولید و تکثیر شد

مقابله با آلودگی هوا از طریق تولید موتورهای برقی

بیش از 500 تن مسواک به کشور وارد شد

نودل قالبی ، غذای ابتکاری

پیاز ترشی خانگی با طعم ایده آل

قاضی سراج: موضوع فساد یک شبه حل نمی شود

عراق واردات 6 محصول از ایران را ممنوع کرد

زمین گیری صادرات کفش در باتلاق کاغذبازی اداری

رصد زمین بازی معامله گران سهام

بازار 1398/11/05

خبر خوش رییس کل بانک مرکزی

افزایش جریمه، شکار غیرمجاز حیات وحش خراسان شمالی را کاهش می دهد

نوسان اندک قیمت سکه و طلا

هر عکس با فلوید می ودر 3 میلیون تومان آب می خورد!

افزایش سود وام افرادی که مسکن مهر خود را تحویل نمی گیرند

استفاده ویترینی از بورس

شرایط امهال و بخشودگی تسهیلات کشاورزی در بانک توسعه تعاون

رونمایی از پرداخت مبتنی بر کیوآر کد ایران کیش

طرح جدید تسهیلاتی بانک تجارت تا سقف یک میلیارد تومان

شرکت گاز به ادارات پرمصرف لرستان هشدار داد

ادوارد سعید شانه به شانه زرین کوب و ذبیح الله صفا

اولین گزارش IMO از نحوه اجرای قانون 2020

قطار قطار وعده برای یک پروژه ریلی/ غم پار و غم پیرار و هر سال!

هر عکس با فلوید می ودر 3 میلیون تومان آب می خورد!

دانش آی تی بالا اما شرکت های ضعیف / بازی ساخت ایران در آلمان بازی می شود

قطار قطار وعده برای یک پروژه ریلی/ غم پار و غم پیرار و هر سال!

اوضاع بورس در سال آینده بهتر هم خواهد شد

بانک صادرات در فهرست 10 شرکت برتر کشور

آماده باش ایران برای مهار ویروس کرونا در فرودگاه امام

کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی ظرفیتی برای انعکاس توانمندی های کشور است

کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی ظرفیتی برای انعکاس توانمندی های کشور است