مطالب مرتبط:
چند راز مهم برای داشتن یک ازدواج موفق/ بهترین زمان برای مشاوره ازدواج کدام است؟
چند راز مهم برای داشتن یک ازدواج موفق/ بهترین زمان برای مشاوره ازدواج کدام است؟
راز رگه های ببری «انسلادوس» فاش شد
راز پشت پرده کیک های آلوده به قرص چیست؟! + تصاویر
روند نزولی طلاق ها در مرکز استان/ از هر 8 ازدواج در سمنان یکی به طلاق می انجامد
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 21 آذر 1398 ساعت 19:102019-12-12اقتصادي

چند راز مهم برای داشتن یک ازدواج موفق


تصور عده ای از ازدواج برگزاری یک مراسم مجلل و شاد با پوشیدن لباس عروس، خرید طلا و سرویس های آنچنانی و در نهایت یک زندگی ایده آل و سراسر خوشی که با همسرشان بیرون می روند و بدون اختلاف و درگیری زندگی می کنند.

- 1398/09/21 - 19:12 0 اقتصاد آنلاین منبع: - از طرف دیگر گروهی ازدواج را یک هندوانه دربسته معرفی کرده که تا 2 نفر با هم زیر یک سقف زندگی نکنند، نمی توانند به شناخت درستی از یکدیگر برسند.

خیلی از افراد به دلیل غالب شدن هیجان هایی در زمان آشنایی، قادر به تصمیم گیری درست نیستند و بسیاری از خطا و ایرادهایی را که وجود دارد و بعد در زندگی زناشویی مشکل ساز شود را نمی بینند و تمایل دارند از فرد موردعلاقه خود ایده آل سازی کنند متخصصین و مشاوران هر دو نگاه را نگاه کامل و درستی نمی دانند؛ آن ها معتقدند گروه اول تنها به فراهم کردن مقدمات عروسی فکر کرده و خود را برای عروسی آماده می کنند تا ازدواج.

نگاه آرمان گرایانه به زندگی مشترک موجب می شود فرد در مواجهه با کوچک ترین مشکل و درگیری قید ادامه زندگی مشترک را زده و تداومی در زندگی نداشته باشد.

از طرف دیگر باور به عدم شناخت فرد مقابل تا زمان رفتن زیر سقف، موجب می شود افراد چشم بسته تن به ازدواج داده که این امر نتیجه ای جز پشیمانی به همراه نخواهد داشت.

برای ازدواج آموزش و مشاوره را جدی بگیرید طاهره همیز مشاوره خانواده در رابطه با مهارت های لازم برای زندگی می گوید: پیش از ازدواج دو موضوع مهم مطرح است؛ یکی آموزش و دیگری مشاوره.

آموزش پیش از ازدواج بسته آموزشی است که در پی آن مهارت هایی قبل از ورود به زندگی به طرفین داده می شود.

در این آموزش ها فرد مهارت گفتگو، حل مسئله، مدیریت هیجان، کنترل خشم، مهارت مدیریت ارتباط خانواده ها را شامل می شود.

آموزش پیش از ازدواج در بعد از ازدواج نیز قابل ارائه است، ولی مشاوره قبل ازدواج و اطلاعاتی که در تناسب های لازم برای تشکیل زندگی به افراد داده می شود، حتماً باید قبل از ازدواج انجام شود.

بنابراین یکی از راه هایی که می تواند نگاه واقع بینانه و صحیحی را در امر ازدواج پیش روی یک جوان بگذارد مشاوره قبل از ازدواج است.

آمارها نشان می دهند، افرادی که پیش از ازدواج در کلاس های مهارت آموزی و جلسات مشاوره قبل از ازدواج شرکت کرده اند حدود 30 درصد از خطر جدایی و طلاق در امان بوده و زندگی آن ها شادتر است.

ناهید دهقان، روان شناس و مشاور خانواده در رابطه با ضرورت مشاوره قبل از ازدواج می گوید: خیلی از افراد به دلیل غالب شدن هیجان هایی در زمان آشنایی، قادر به تصمیم گیری درست نیستند و بسیاری از خطا و ایرادهایی را که وجود دارد و بعد در زندگی زناشویی مشکل ساز شود را نمی بینند و تمایل دارند از فرد موردعلاقه خود ایده آل سازی کنند.

کمک گرفتن از یک مشاور پیش از ازدواج این خاصیت را دارد که مواردی را که ممکن است در زندگی آن دو نفر باعث ایجاد بحران کند شناسایی کند.

بررسی میزان آمادگی افراد برای ازدواج نکته مهمی است که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موردبررسی قرار می گیرد تعداد جلسات مشاوره ازدواج در حقیقت مشاوره قبل از ازدواج واکسنی است که احتمال طلاق را در زندگی آینده کم می کند.

روند معمول جلسات مشاوره پیش از ازدواج از پنج تا ده جلسه بسته به نوع ویژگی های شخصیتی طرفینی که مراجعه می کنند و مسائل و مشکلاتی که در بین آن ها وجود دارد، متغیر است.

در مشاوره ازدواج چه مسائلی مطرح می شود؟ سنجش آمادگی طرفین برای ازدواج میزان آمادگی افراد برای تشکیل زندگی و ازدواج نکته بسیار مهمی است که عواملی، چون سن، آمادگی روحی و جسمی و.

در آن تأثیرگذار است.

از طرفی افراد مختلف در سنین متفاوتی به پختگی و آمادگی لازم برای ازدواج می رسند.

یک فرد 25 ساله ممکن است از رشد کاملی برخوردار باشد در حالی که فرد دیگری در سن 35 سالگی این آمادگی را ندارد؛ بنابراین بررسی میزان آمادگی افراد برای ازدواج نکته مهمی است که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج مورد بررسی قرار می گیرد.

شناخت خود و طرف مقابل این نکته غیرقابل انکار است که هر فردی در خانواده خود با افکار، فرهنگ، علایق و نکات تربیتی متفاوتی بزرگ شده و همین تفاوت ها موجب می شود خواه ناخواه بسیاری از معیارها و علایق زندگی اش با دیگران متفاوت باشد.

مشاورین با آزمون های شخصیت شناسی و نمودارهای خانوادگی شناخت نسبی نسبت به دو طرف پیداکرده و چکیده اطلاعات را در اختیار طرفین قرار می دهد.

لیلا بهنام روانشناس در رابطه باکم و کیف شناخت در مشاوره های قبل از ازدواج می گوید: یکی از مسائلی که در مشاوره پیش از ازدواج بسیار مورد تاکید است تطابق ویژگی های خلقی و شخصیتی دو طرف است، این که این دو فرد تا چه میزان از نظر خلقی و شخصیتی با یکدیگر همسان هستند، چرا که تفاوت ها در سن، تحصیل و فرهنگ با آموزش مدیریت می شود، اما تفاوت های شخصیتی و خلقی معنادار با هیچ آموزشی مدیریت نمی شود.

یکی از کارهایی که در مشاوره قبل از ازدواج انجام می شود این است که به افراد گفته می شود چه تیپ شخصیتی با چه تیپ شخصیتی دیگر می تواند ازدواج کند، چرا که نادیده گرفتن این مسئله آسیب های غیرقابل جبرانی برجای می گذارد که به سختی قابل بازگشت است.

بیشترین ارزیابی در جلسات مشاوره پیش از ازدواج بر اساس مصاحبه و مشاوره های چند جلسه ای است که انجام می گیرد و این آزمون ها نقاط ابهام به جای مانده را برای مشاور روشن می کند تا تصمیم گیری مناسب تری داشته باشد به این ترتیب طرفین می توانند اطلاعات کافی، دقیق و تا حدودی تخصصی درباره طرف مقابل کسب کنند.

همچنین مشاور ازدواج می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید چه قدر از شناختی که کسب کرده اید درست و چقدر از آن نیازمند اصلاح است.

دهقان در رابطه با آزمون ها و تست های قبل از ازدواج ادامه می دهد: معمولاً آزمون هایی که در این جلسات استفاده می شود، آزمون های ارزیابی شخصیت و احتمال ابتلا به اختلال های روانی است که بیشتر مبنای تکمیلی دارد.

بیشترین ارزیابی در جلسات مشاوره پیش از ازدواج بر اساس مصاحبه و مشاوره های چند جلسه ای است که انجام می گیرد و این آزمون ها نقاط ابهام به جای مانده را برای مشاور روشن می کند تا تصمیم گیری مناسب تری داشته باشد.

مهارت آموزی مشاور ازدواج، تنها یک فرد باتجربه و عالم نیست.

او کسی است که می تواند به طرفین یادآور شود که روی چه مهارت هایی کار کنند تا بتوانند زوج بهتری باشند.

مشاور ازدواج می تواند عیب و ایرادهای کار افراد را به آن ها گفته تا آن ها بدانند برای وارد شدن به یک زندگی مشترک به چه ویژگی هایی نیازمند هستند.

آگاهی دادن فراموش نکنید که مشاور ازدواج هیچ وقت به شما نمی گوید ازدواج کنید یا نه، بلکه می گوید در صورتی که این ازدواج سر بگیرد با چه دشواری ها یا چه نقاط قوتی مواجه خواهید شد و چقدر شانس و احتمال خوشبخت شدن دارید تا شما خودتان دست به انتخاب بزنید.

نکته قابل توجه اینکه احتمال به معنی قطعیت نیست.

برای داشتن یک ازدواج موفق شما به سعی و تلاش بسیار و دائمی نیاز دارید.

مانند این است که شما برای انتخاب رشته دانشگاهی خود نزد مشاور تحصیلی بروید و او رشته مناسب را به شما پیشنهاد کند و بعد از آن شما بدون درس خواندن و سعی و تلاش برای موفقیت انتظار موفقیت داشته باشید.

بررسی ملاک های ازدواج سالم یکی از نکات مهم دیگری که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج بررسی می شود، ملاک های افراد برای ازدواج است تا با راهنمایی لازم و درست اولویت های طرفین برای انتخاب همسر و داشتن یک زندگی سالم روشن شود.

بهترین زمان برای مشاوره ازدواج انتخاب زمان مناسب در انجام مشاوره ازدواج بسیار مهم است.

مشاوره قبل از ازدواج زمانی موثر بوده و مفهوم پیدا می کند که قبل از هرگونه تصمیم گیری جدی برای ازدواج انجام شود.

بلافاصله پس از آشنایی و شروع صحبت و همچنین گذشت زمان زیاد از آشنایی و ایجاد رابطه عاطفی بین طرفین، موقعیت مناسبی برای رفتن پیش مشاور نیست.

همچنین مراجعه به مشاور یک هفته قبل از مراسم عقد یا بعد از مشخص کردن تاریخ عقد بی فایده است.

معمولاً بهترین زمان انجام مشاوره در صورت خواستگاری بعد از 8 الی 10 ساعت گفتگو و در صورت آشنایی پس از دو یا سه ملاقات است.

انتخاب مراکز معتبر برای این کار مراکز معتبر را انتخاب کرده و از مهارت و تجربه فرد مشاور مطمئن شوید.

در این زمینه روان شناس بالینی که تخصص مشاوره دارد در اولویت است.

روان شناسان بهتر می توانند مشکلات شخصیتی افراد و اختلال های روانی افراد را تشخیص بدهند.

صداقت داشته باشید از آنجا که خصوصیت رفتن به مشاوره قبل از ازدواج این است که مشاور با اطلاعات و آگاهی هایی که از طرفین پیدا می کند به آن ها کمک کند، بنابراین دو نفری که برای مشاوره مراجعه می کنند، باید با صداقت کامل مسائل خود را با مشاور در میان گذاشته و تسلیم او باشند.

تست به تنهایی کارایی ندارد برخی از مراکز مدعی هستند که با انجام یکسری تست های روانشناسی می توانند در انتخاب شما برای ازدواج کمک کنند، اما به این نکته توجه داشته باشید که انجام این تست ها اگرچه خوب هستند، ولی به تنهایی نمی توانند کمکی به شما کنند.

در واقع تست ها در کنار مشاوره آن هم مشاوره فردی معنادار می شوند.

کسانی که توان مالی پرداخت خدمات مشاوره در بخش خصوصی را ندارند می توانند با مرکز مشاوره رایگان نیروی انتظامی از طریق پلیس 110 از خدمات مشاوره نیروی انتظامی و یا با شماره گیری 1480 از مشاوره رایگان سازمان بهزیستی در زمینه های مختلف بهره مند شوند ترجیح مشاوره خصوصی بر مشاوره گروهی مشاوره پیش از ازدواج بهتر است به شکل خصوصی انجام شود تا مشاور بتواند وقت بیشتری را برای شما و طرف مقابلتان صرف کرده و تخصصی تر عمل کند.

از هزینه نترسید گاهی اوقات زوج ها هزینه زیاد را دلیل عدم مراجعه به مشاوره قبل ازدواج می دانند.

در این رابطه می توان با مراجعه به مراکز دولتی، مثل خانه های سلامت که در پارک ها وجود دارند و یا سراهای محله با هزینه بسیار پایین تری خدمات خوبی دریافت کرد.

کسانی که توان مالی پرداخت خدمات مشاوره در بخش خصوصی را ندارند می توانند با مرکز مشاوره رایگان نیروی انتظامی از طریق پلیس 110 از خدمات مشاوره نیروی انتظامی و یا با شماره گیری 1480 از مشاوره رایگان سازمان بهزیستی در زمینه های مختلف بهره مند شوند.

این نکته را هم توجه داشته باشید هر چه برای شناخت طرف مقابل در امر ازدواج خرج کنید، در حقیقت شما سرمایه گذاری ارزشمندی انجام داده اید که بعداً یک عمر می توانید در سایه آن در آرامش و نشاط زندگی کرده و از انتخابتان لذت ببرید.


کلید واژه ها: ازدواج - زندگی - ایده آل - زندگی زناشویی - زندگی ایده آل - درست - ازدواج موفق - عروسی - تصمیم گیری - دیگر - ایده - هایی - خرید طلا - برگزاری - هندوانه - اختلاف - اقتصاد - آنلاین - درگیری - آرمان - هیجان - سرویس - تصمیم - مراسم - معرفی - موفق - سازی - خرید - لباس - روند

آخرین اخبار سرویس:
برای گازسوز کردن رایگان خودرو چه کنیم؟

افزایش 20 درصدی نرخ انتصاب زنان در پست های کلیدی

چرا کارخانه کربن از شهر اهواز نمی رود؟

گزارش دنیای اقتصاد از قیمت بسته شده بازار طلا، سکه و دلار امروز 1398/10/28 + جدول

پرداخت بیش از 180 هزار فقره تسهیلات بانکی در استان های سیل زده

مکانیزم تنظیم بازار گوشت قرمز و دام زنده در استان مرکزی ناقص است

محدودیت خرید اوراق تسهیلات مسکن از 160 به 280 برگه افزایش یافت

واریز سود سهام عدالت مشمولان دو بانک از امروز

جذب سالیانه 600 هزار گردشگر سلامت در کشور

تشکیل 43 پرونده فساد اقتصادی در استان فارس

پروپوزال ارزیابی عملکرد و رتبه بندی شعب شرکت های بیمه

پرداخت وام قرض الحسنه ضروری به بازنشستگان کشوری

طرح فروش اقساطی محصولات ایران خودرو | 29 دی 98

افزایش پیشنهاد اینتر برای اریکسن

عملیات بازار باز چه تاثیری بر تورم دارد؟

ثبت ضعیف ترین رشد اقتصادی 28 سال اخیر چین

چرا کارخانه کربن از شهر اهواز نمی رود؟

سود بانکی عادلانه تر می شود

راهکارهای استاندار تهران برای دفع بوی نامطبوع پایتخت (فیلم)

قرارداد مهاجم الجزایری تراکتور امضا شد

عملیات بازار باز چه تاثیری بر تورم دارد؟

واکنش جالب نجاح محمدعلی به توییت فارسی ترامپ + تصویر

استخدام کارمند اداری خانم در یک شرکت معتبر/تهران

جزوه اقتصاد کلان دانشجویان رشته های مدیریت

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نظریه های فرزندپروری

ارزیابی معایب و محاسن روشهای تامین مالی از طریق بدهی های عملیاتی و مالی

با این 20راه آسان طول عمر خودرو خود را افزایش دهید

عملیات بازار باز چه تاثیری بر تورم دارد؟

مقاوم سازی انهار شهری بروجرد با اعتبار 5.6 میلیارد تومان

آغاز تولید موتور یورو 5 از سوی تولیدکنندگان داخلی

برداشت «گل نرگس»

تولید موتور یورو 5 با استاندارد اروپا

نخستین محموله گل و گیاه از مبدا دزفول صادر شد

ضرورت ورود بخش خصوصی برای ساخت خانه سالمندان در شیروان

شهردار تبریز : آماده استفاده از تجارب موفق شهرهای بلاروس هستیم

43 پرونده فساد اقتصادی در استان فارس در حال رسیدگی است

بخشدار لوندویل آستارا: نفت فقط با کارت الکترونیکی توزیع می شود

آغاز عملیات بازار باز بانکی از امروز

جدول| افت بهای سکه و ارز در بازار تهران

توسعه معاملات الگوریتمی، ضرورت امروز بازار سرمایه

مشمولین معافیت در مالیات بر اجاره املاک

استخدام کارشناس شیمی در یک شرکت تولیدی در البرز

استخدام کارشناس فروش در شرکت امن آرین زیگورات در تهران

مشکلی در تأمین میوه شب عید نداریم

تلاش برای ساماندهی فروش کتاب در مترو/فعالیت تنها با جواز صنفی

اعلام وضع فوق العاده در پی توقف صادرات نفت از لیبی

چه کسانی از مالیات بر اجاره املاک معاف هستند؟  

قیمت رهن و اجاره آپارتمان های 10 تا 20 ساله

مدیریت بدون پول و ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذار تنها راه برون رفت از مشکلات شهرداری

عملیات بازار باز چه تاثیری بر تورم دارد؟

عملیات بازار باز چه تاثیری بر تورم دارد؟

افزایش قیمت خودرو ادامه دارد/405 دوگانه سوز 103 میلیون تومان شد

پروپوزال مطالعه روش پیاده سازی برنامه ریزی منابع سازمانی در صنعت تولید برق

پروپوزال بررسی تاثیر سرمایه فکری در شرکت های عضو بورس اوراق بهادار تهران بر شاخص توسعه انسانی

در بازار بورس سرمایه گذاری کنیم یا سکه؟

انتقال آب خزر باید با رعایت دقیق مسایل زیست محیطی باشد

نفت با ثبات هفته را به پایان برد

لزوم اصلاح قانون بیمه بیکاری

کاهش وام مسکن نسبت به سال گذشته

تصمیم عجیب فیسبوک درباره واتس آپ + عکس

ساخت مسکن ملی در تهرانسر کلید خورد

اعتراض کارگران پروژه آبرسانی سد گاران مقابل استانداری سنندج/ 6 ماه حقوق معوقه داریم

افزایش نقدشوندگی؛ هدف نهایی معاملات الگوریتمی

ستاد تنظیم بازار: مشکلی در تأمین میوه شب عید نداریم

استخدام مدیر فروش پوشاک و بازاریاب در تهران

کمک 1.5 میلیارد ریالی بهزیستی به سیل زدگان تحت پوشش در منوجان

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ 115 سوالی فرم بلند مدل مفهومی

تجهیز زندان مرکزی قزوین به 400 جلد کتاب

بخشی از ظرفیت خالی پتروشیمی ها عملیاتی می شود

این سیارک طلایی می تواند همه اهالی زمین را میلیاردر کند

تشکیل 43 پرونده مفاسد کلان و غیر کلان اقتصادی

آغاز فروش اوراق قرضه دولتی در قالب عملیات بازار بار

واریز سود سهام عدالت مشمولان دو بانک از امروز

افت بهای سکه و ارز/ جدول

چنگانی کمک هزینه خرید خودروی جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت را برد

پرسشنامه ارزیابی ارتباط سرمایه اجتماعی با مدیریت دانش در بانک

اقدام ویژه برای تامین اقلام معیشتی و گرمایشی سیل زدگان

افزایش پیشنهاد اینتر برای اریکسن

برخاستن خودکار هواپیمای ایرباس بدون دخالت انسان

جزییات اولین معامله در بازار باز ارز | شنبه 98/10/28

نخستین محموله گل و گیاه از مبدا گمرک دزفول صادر شد

چه کسانی از مالیات بر اجاره املاک معاف هستند؟  

ثبت ضعیف ترین رشد اقتصادی 28 سال اخیر چین

32 طرح برای توسعه 12 استان کمتر برخوردار در حال اجرا است

مشکلی در تأمین میوه شب عید نداریم

روند بهبود شفافیت و نقدشوندگی بازار سرمایه متوقف نمی شود

شهردار تبریز : آماده استفاده از تجارب موفق شهرهای بلاروس هستیم

اقدام ویژه برای تامین اقلام معیشتی و گرمایشی سیل زدگان

نخستین محموله گل و گیاه از مبدا دزفول صادر شد

تناقضات قانونی بین پرداخت وام ازدواج و ازدواج کودکان

استخدام کارشناس فروش آقا و خانم در موسسه تتا

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی جهت کار در تهران

سازمان حمایت قیمت سقف و کف 8 میوه را اعلام کرد

خسارت سیلاب به بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان جدی است

نگاهی به مشکلاتی که ضریب 3.99 برای سوخت گیری بنزین ایجاد کرده است

زاینده رود بار دیگر زنده شد

مردم مناطق سیل زده هرمزگان چشم انتظار حضور مسئولان کشوری برای همدردی

خون مورد نیاز مراکز درمانی سیستان وبلوچستان تامین شد

ارائه بدون نظارت دستگاه کارت خوان /پرداخت تسهیلات به مناطق سیل زده/صرفه جویی 7 هزار میلیارد تومانی صنعت برق

قطب موز ایران زیر سیل

چند راز مهم برای داشتن یک ازدواج موفق

چند راز مهم برای داشتن یک ازدواج موفق