مطالب مرتبط:
مزاحم تعاون نشوید
کمک به بهبود شاخص های اجتماعی ازجمله مأموریت های بانک توسعه تعاون است
پیام مدیرعامل بانک توسعه تعاون به مشتریان در مورد راه اندازی رمز پویا
3 کشته و 4 مجروح بر اثر آتش سوزی در کارگاه ضایعاتی/سازمان بیمه سلامت نمی تواند وسعِ مردم را اجتهاد کند/تسویه هزار میلیارد از طلب 18.2 هزار میلیاردی بخش تعاون/ حاشیه سازی برای تعیین حداقل دستمزد کارگران ادامه دارد/در مورد رتبه بندی پروپاگاندا می کنند
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 20 آذر 1398 ساعت 09:062019-12-11اقتصادي

مزاحم تعاون نشوید


- تجمیع سرمایه های کوچک مردمی، توانمندسازی نیروی انسانی و شبکه سازی در تولید و کارهای اقتصادی سه رکن تشکیل و توسعه فعالیت های اقتصادی مبتنی بر تعاون است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی بر توسعه این اقتصاد تاکید کرده اند.

در تعاونی ها با سرمایه ای اندک و اتصال آنها به صورت شبکه می توان اشتغال قابل توجهی ایجاد کرد اما انحصار گرایی سرمایه داران تحقق اهداف این اقتصاد را با چالش مواجه می کند.

به گفته کارشناسان این بخش می توان با ایجاد شبکه های گسترده آموزشی، تدوین سند تحول تعاون، توان افزایی اعضای تعاونی ها در مشارکت، اداره، تصمیم گیری و تصمیم سازی این شرکت ها در برابر انحصارگرایی بخش سرمایه داری ایستادگی و اقتصاد مبتنی بر تعاون را شکوفاتر از گذشته کرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز کردستان به منظور گام برداشتن در راستای تحقق تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص توسعه فعالیت های مبتنی بر اقتصاد تعاون محور و بررسی موانع آن اقدام به برگزاری میزگردی با حضور کارشناسان این حوزه از جمله معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نایب رییس اتاق تعاون کردستان و عضو هیات علمی دانشگاه کردستان کرده که مشروح آن را در زیر با هم می خوانیم.

اصل دموکراتیک مهمترین رکن تعاونی ها است معاون تعاون مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کردستان در این میزگرد گفت: با توجه به تاکیدات رهبری و اصول تشکیل تعاونی، این اقتصاد دارای اصل دموکراتیک است لذا افراد با مشاوره و رای گیری که در تصمیم گیری ها دارند می توانند اهداف مجموعه خود را پیش ببرند.

علی اصغر عباسی اظهار داشت: یکی از ویژگی های تعاونی این است که به اعضا این اجازه را بدهد که تمام آنها از یک رای مشترکی بهره مند باشند در مشارکت ها و تصمیم گیری ها اجازه دخالت داشته باشند چرا که واژه تعان به معنای همکاری است که بخشی از آن به مشارکت اقتصادی افراد جامعه باز می گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مشارکت افراد مختلف تحقق اهداف بخش تعاون را منجر می شود می توان گفت این مهم به نوعی دلسوزی در انجام اهداف مشترک اشخاص در قالب فعالیت های اقتصادی است.

توسعه تعاونی ها منجر به لغو انحصار طلبی می شود نایب رییس اتاق تعاون کردستان نیز در این میزگرد گفت: با توجه به حضور و عضویت افراد مختلف در شبکه تعاون گسترده ترین نهاد جامعه بوده که نشان از اهمیت این نوع اقتصاد در توسعه کشور است.

سید انور هاشمی افزود: تعاون به دلیل تصمیم گیری های جمعی تسهیل کننده تحقق منافع مشترک در یک مجموعه با اتکا به دموکراسی با هدف لغو انحصار و تحقق عادلانه ثروت در جامعه است.

وی با بیان اینکه از این رو باید تدبیری اندیشیده شود که همه آحاد ملت در توسعه اقتصاد مبتنی بر تعاون مشارکت کنند یادآور شد: بر همین اساس باید عدالت کامل اجتماعی و اقتصادی برای قوانین الزام آور باشد و با تمام قوا از این بخش حمایت کرد.

افزایش توان رقابت از دلایل تشکیل تعاونی هاست عضو هیات علمی و مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه کردستان نیز با اشاره به اینکه براساس اصل 43 قانون اساسی سه بخش اقتصادی در کشور وجود دارد که شامل بخش دولتی، خصوصی و تعاون است، گفت: براساس چشم انداز 1404 مقرر شد 20 درصد درآمد ناخالص ایران را بخش تعاون تشکیل دهد که تاکنون این امر تحقق پیدا نکرده است.

حامد قادرزاده افزود: از این رو دلایل مختلفی برای تشکیل تعاونی وجود دارد که مهمترین آن کاهش هزینه های ثابت و استفاده از توانایی افراد در کنار هم است ضمن اینکه جمع شدن توانایی ها و پتانسیل های افراد مختلف در قالب تعاونی با هم موجب کاهش هزینه های تولید می شود و در نتیجه آن محصول بخاطر قیمت مناسب توان رقابت بالاتری را پیدا می کند.

برابری شرط عدالت نیست عضو هیات علمی و مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه کردستان اظهار امیدواری کرد با اندک تغییراتی در مشوق ها و برنامه های کلان، تعاونی را به بهترین شکل ممکن توسعه داد تا موجب توسعه اقتصادی شده و به سهم 20 درصدی این اقتصاد در تولید ناخالص ملی برسیم.

قادرزاده یادآور شد: به عنوان کشور اسلامی باید حواس مان باشد که برابری شرط عدالت نیست بلکه براساس توان افراد باید برای آنها حقوق قائل شد که نگاه برابر در تعاونی ها به تمام افراد عضو در بسیاری از بزرگترین چالش این حوزه را تشکیل داده است.

وی افزود: برابری رای و محدودیت داشتن سهم از مهمترین چالش های حوزه تعاون است این موضوعات چالش برانگیز حقوقی خیلی وقت ها باعث شده تعاونی ها به صورت سوری در قالب اعضای یک خانواده تشکیل شوند.

قادرزاده اظهار داشت: به صورتی که عملا تعاونی به لحاظ اسمی تشکیل می شود اما یک نفر بیشترین سهم را در این سیستم دارد که در این شکل از تعاونی هیچ وقت به هدف اصلی تعاونی ها که هم افزایی تخصص ها و توانایی مختلف برای تشکیل و توسعه اقتصادی است، دست نخواهد یافت.

ضعف مشارکت اعضا از مشکلات بخش تعاون است معاون تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: اساسا یکی از مشکلات بخش تعاون کشور که منجر به ایجاد برخی نازضایتی ها در این بخش شده ضعف مشارکت اعضا در تصمیمات آن است.

عباسی یادآور شد: علت ضعف مشارکت اعضا در تحقق اهداف تعاونی ها در این است که اعضا نسبت به سرمایه ای که شرکت تعاونی سرمایه گذاری کرده حساس نیستند یا در مورد آن آنچه که انتظار می رود احساس مسوولیت نمی کنند این در حالی است که تجمیع سرمایه های کوچک زمانی می تواند در تعاونی ها کارساز باشد که مشارکت اعضای آن نیز به صورت جدی دنبال شود.

وی در خصوص امکان توانمندسازی نیروی انسانی جامعه توسط شرکت تعاونی ها نیز اظهار داشت: ساختار شرکت تعاونی به گونه ای است که با فراهم کردن مشارکت اعضا آنان را به سمت دانش افزایی و تجربه اندوزی در عرصه های مختلف هدایت می کند.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در این بین عضو تعاونی برای اینکه بتواند تاثیر گذاری خود در شرکت را حفظ و یا ارتقا دهد، باید همواره سعی کند که دانش خود را در عرصه های مختلف مدیریت، بازاریابی، تولید و استراتژی برنامه ریزی به روز رسانی کند.

دست مزاحمین تعاون باید کوتاه شود نایب رییس اتاق تعاون کردستان با اشاره اینکه بخش تعاون کشور از حمایت های رهبر معظم انقلاب و قوانین مختلف برخوردار است، گفت: این بخش از اقتصاد به موازات همه حامیان دارای دشمنانی نیز بوده که مهمترین آن سرمایه داران انحصار طلب است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه این افراد مخالف دموکراسی و تحقق عدالت اجتماعی در جامعه هستند باید تدبیری اندیشیده شود که دست آنان از اقتصاد کوتاه یا طوری اقدام کرد که مزاحم فعالیت های تعاونی نشوند.

هاشمی اضافه کرد: انحصار طلبانی که می توان از آنها به عنوان دشمنان تعاون نام برد بخش سرمایه داران بخش خصوصی از لحاط ممانعت برای سرمایه گذاری و برخی دستگاه های اجرایی به عنوان انحصارطلبان قدرت است.

نایب رییس اتاق تعاون کردستان اظهار داشت: هیچ کدام از این طرف ها خاضر نیستند از مواضع خود به نفع تعاون که با مشارکت بخش های مختلف مردم در اقتصاد کشور نقش آفرینی می کنند کوتاه بیاند.

وی افزود: به فرض مثال مدت هاست طرح واگذاری بخشی از وظایفت بخش دولتی به بخش غیر دولتی مطرح شده اما برخی تنگ نظری ها مانع از تحقق اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی به ویژه بخش تعاون است.

تعاونی رقیبی برای انحصارگری است معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: یکی از اهداف تشکیل تعاونی جلویگری از انحصار است به گونه ای که از تمرکز قدرت دردست عده ای خاص جلوگیری کند.

عباسی افزود: از طرفی هدف از توسعه فعالیت های اقتصادی مبتنی بر تعاونی ایستادگی در برابر کارفرما مطلق شدن شدن فعالیت های دولتی است به گونه که بخش تعاون بین بخش خصوصی و دولت قرار گرفته تا مانع از انحصار طلبی این 2 قدرت در بخش های مختلف باشد.

ضعف قانونی و حقوقی مهمترین دلایل عدم پیشرفت تعاونی در کردستان است عضو هیات علمی و مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه کردستان یادآور شد: ضعف های قانونی و حقوقی از مهمترین دلایلی هستند که تعاونی ها در کشور پیشرفت نکرده و با توجه به اینکه توجه به مالکیت عمومی از سوی برخی افراد مانع از توسعه این اقتصاد می شود.

وی تاکید کرد: اگر بتوانیم در بحث شرکت های تعاونی به لحاظ حقوقی مقداری بازنگری داشته باشیم موفقیت تعاونی ها بیشتر خواهد شد و علاوه بر آن مالکیت بخش خصوصی در بسیاری از موارد نیز در کشور افزایش خواهد یافت.

نظارت باید بدون دخالت باشد عضو هیات علمی و مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه کردستان در خصوص اهمیت نظارت بر فعالیت و عملکرد تعاونی ها گفت: در سیستم اقتصادی کشور دستگاه های بالا دستی تعاونی بیشتر بجای نظارت، دخالت می کنند که خود یکی از بزرگترین چالش های این حوزه است.

قادر زاده اقزود: نظارت در بخش اقتصادی لازم و ضروری است چرا که نیازمند پایداری و استقرار واحدهای اقتصادی هستیم این واحدها هم باید نظارت بشوند که به خدمت گیرندگان و جامعه آسیب نرسانند.

وی یادآور شد: نظارت که وظیفه دستگاهای بالا دستی شامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است باید به گونه ای باشد که واحدهای تولیدی که به لحاظ قانونی وابسته به این دستگاه هستند باید در راستای رفع چالش ها و حرکت روبه جلوی آن باشد و از دخالت در امور آنها باید اجتناب کرد.

وی اضافه کرد: وظیفه اداره تعاون باید نظارت بر حسن انجام فعالیت ها بر اساس اساس نامه تعریف شده واحد تولید باشد و اگر واحدی دارد خوب کار می کند نباید آن واحد را نگهداریم تا واحدهای دیگر به آن برسند بلکه باید آن واحد را به عنوان واحد نمونه داشته و دیگران در رقابت های سالم برای رسیدن به آن تلاش کنند.

نظارت بدون دخالت لازمه تقویت تعاونی ها از سوی دولت است عباسی نایب رییس اتاق تعاون کردستان گفت: از دیگر خواسته های تعاونی ها برای تقویت این اقتصاد، نظارت بدون دخالت برعملکرد تعاونی ها و تامین مواد اولیه تولید با الویت تعاونی ها باشد.

خوشه سازی گام مهم موفقیت تعاونی ها است عباسی با بیان اینکه شبکه سازی تعاون نیز از دیگر بحث های مرتبط با تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع کارآفرینان است، افزود: مقوله نیز خود گام مهمی در ایجاد زنجیره های تولید از تولید تا مصرف است.

معان تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان یادآور شد: شرکت های تعاونی می توانند در شبکه سازی در بخش های مختلف را قبل از تولید تا بعد از فروش محصولات را به هم پیوند دهد تا باعث توسعه محصول و بازار و تقویت اقتصاد بومی باشد.

وی تاکید کرد: در کردستان نیز پتانسیل های مختلفی در حوزه جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعت و معدن برای شبکه سازی وجود دارد که می توان با ایجاد خوشه های مختلف در آن زمینه ایجاد کارگاه های کوچک و بزرگ در محصولات مختلف این استان را در بحث تولید، حمل و نقل یازاریابی، فرآوی و بسته بندی فراهم کرد.

عباسی گفت: در کردستان آسان ترین محصولاتی که می توان برای آن زنجیر تولید ایجاد کرد شامل طیور، محصولات بتنی و فرش است که تا کنون خوشه های اشتغال طیور تدوین، خوشه محصولات بتنی و فرش شناسایی و در حال مطالعه است.

وی اظهار داشت: در این استان در بحث زنجیره ارزش پتانسیل های مختلفی از جمله در بخش بخش کشاورزی و صنعتی وجود دارد که شامل محصولات باغی و زراعی، تولید توت، فرنگی سیب زمینی و صنایع دستی است.

بسیاری از تعاونی های کشور براساس نیاز تشکیل نشده اند عضو هیات علمی و مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه کردستان گفت: خیلی وقت ها تعاونی هایی که در کشور تشکیل شدند براساس احساس نیاز نبوده بلکه برای استفاده از مزایای دولتی که تعاونی ها داشتند تشکیل شده اند.

قادرزاده یادآور شد: در این مواقع تعدادی افراد باهم جمع شده اند تا مقداری پول بلاعوض یا تسهیلات کم بهره را از طرح های دولتی دریافت و پس از آن نیز تعاونی را به حال خود رها کرده و وی اضافه کرد: البته ناگفته نماند که نیت و قصد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از اعطای مشوق ها رسیدن به اهداف اقتصاد مبتنی بر تعاون بوده اما چون در مدیریت های بالا دستی قوانین به طور کامل همه مسائل را مورد توجه قرار نداده در این بخش موفقیت خوبی کسب نشده است.

تقویت بخش های تخصیصی تعاون لازمه موفقیت این اقتصاد است نایب رییس اتاق تعاون کردستان با بیان اینکه تعاونی از دستگاه های اجرایی توقع دارند به منظور تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلا بخش های تخصصی این اقتصاد را تقویت کنند، افزود: تقویت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تقسیم عادلانه بودجه بین استان ها، اختصاص بوده آموزش و ترویج به ادارات کل و اتاق های تعاون از جمله این توقعات است.

عباسی گفت: تقویت بخش های تخصصی تعاون موجب می شود تا علاوه بر ایجاد زنجیره های تولید و در بخش های مختلف بومی و ملی شاهد ورود شرکت های تعاونی توانمند به عرصه های مخلتف از تولید تا توزیع و یازاریابی باشیم.

سند تحول بخش تعاون در حال تدوین است معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان از تدوین سند تحول بخش تعاون کشور با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

وی افزود: وزارتخانه در این سند به دنبال آن است که نسخه ای اساسی در سطح کلان کشور با شورای مشورتی با وزارتخانه های مرتبط از جمله جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث، گردشگری و صنایع دستی، اقتصاد و بانک مرکزی را تشکیل و قوانین مرتبط با تحقق اهداف تعاونی در کشور را پیگیری و اجرا کند.

عباسی با بیان اینکه در این سند تحول توسعه نوآری، کلیت و شفافیت بخش تعاون مد نظر است و تا راهکاری برای تحقق این اهداف اندیشیده شود، اظهار داشت: تهیه این سند یک فرایند پایین به بالا بوده و با نظر خواهی از شرکت های تعاونی، اتحادیه ها و مراکز استان ها به دنبال اجرا با کمترین خطاهاست.

بدنه کارشناسی دستگاه ها با تعاون بی مهرند نایب رییس اتاق تعاون کردستان با بیان اینکه تعاون حمایت و پشتیبانی قانون، رهبری و مسئولان ارشد کشوری را دارد، اظهار داشت: اما احتمال می دهم که بی مهری و تنگ نظری در حوزه دولتی از ناحیه کارشناسان در شهرستان ها باشد که در تحقق اهداف تعاونی ها مانع تراشی می کنند.

هاشمی گفت: رشد تعاونی علاوه بر ارتقای خدمات خود در کشور برای سودآوری بیشتر باعث می شود توسعه پایدار در بین اقشار جامعه نیز اتفاق بیافتد.

تعاون از دیرباز ردپایی تاریخی در روستاها دارد عضو هیات علمی دانشگاه کردستان اضافه کرد: در روستاها از قدیم تعاون وجود داشته به طوری که اگر به فعالیت های مختلف روستاییان توجه شود نشان ها و رده پای تعاون به خوبی قابل مشاهد است.

قادرزاده افزود: اساسا بحث تعاون همکاری و مشارکت توانایی های مختلف در عرصه اقتصادی است که از مهمترین آنها صرف جویی در زمان افراد و بالا رفتن بهروری سیستمی است.

وی یادآور شد: اقتصاد مبتنی بر تعاون اقتصادی با هزینه کمتر و تخصص بالاتر است اما شرط تحقق این اهداف این است که همه کسانی که در این واحده ها مشارکت می کنند و عضویت پیدا می کنند حتما باید به مزایای این تعاونی و اهداف این واحدی که در آن مشارکت می کنند باید آگاه باشند و علاقمند به انجام آن فعالیت باشند.

با خوشه سازی برای فعالیت هی تعاونی با استفاده از پتانسیل های بومی هر استان کوتاه کردن انحصار طلبان از اقتصاد کشور توجه به نیازهای بخش تعاون کاهش بی مهری بدنه کارشناسای دستگاه های اجرای و اراه راهکاری برای افزایش تلاش یکسان اعضا از جمله راهکارهای است که می توان اقتصاد مبتنی بر تعاون در راستای تحقق توسعه اقتصادی و عدالت اجتماعی دست یافت.

انتهای پیام
کلید واژه ها: اقتصاد - رهبر معظم انقلاب - تعاون - سرمایه - رهبر معظم انقلاب اسلامی - خبرگزاری جمهوری اسلامی - اقتصادی - توان - فعالان اقتصادی - انقلاب اسلامی - جمهوری اسلامی - انقلاب - اسلامی - شبکه - سازی - انحصار - تعاونی - نیروی انسانی - توانمندسازی - سرمایه داری - توسعه - تولید - کارآفرینان - تصمیم - تصمیم گیری - کارشناسان - شبکه سازی - خبرگزاری - رهبر - ایستادگی

آخرین اخبار سرویس:
برداشت حدود 3.5 تن گیاهان دارویی از مراتع استان مرکزی طی سال جاری

استخدام برقکار باطری اتومبیل جهت همکاری در بندرعباس

استخدام انباردار جهت همکاری در بندرعباس

استخدام مکانیک سبک ماهر در بندر عباس

استخدام طراح آشنا به اتوکد و Solid work در تهران

استخدام نیروی ماما جهت همکاری در تهران

استخدام کارگر ساده جهت کار در فست فود - بندر عباس

استخدام مدیر شعبه خانم در شرکت کشتیرانی در بندرعباس

استخدام تعدادی راننده با وانت و نیسان در تهران

استخدام پرستار جهت همکاری در شهر تهران

استخدام راننده پایه یک در غرب تهران

استخدام مدیر تولید (رشته مهندسی سرامیک) و کارشناس فروش /تهران

استخدام تعدادی اتوکار ماهر و بسته بند جهت تولیدی پوشاک

استخدام یک نفر اتوکار ماهر مانتو با تیراژ بالا در تهران

استخدام پیک موتوری جهت همکاری در بندرعباس

استخدام وسط کار خانم و آقا جهت تی شرت مردانه در تهران

استخدام چرخکار جهت کار در تولیدی کیف دوزی

استخدام منشی و اپراتور لیرز خانم جهت مطب زیبایی در تهران

اطلاعیه بانک مرکزی درباره آغاز حذف رمز ایستا

پست 62 کیلو ولت پردیس افتتاح شد

استخدام کارشناس مکانیک در شرکت تولیدی در مشهد

زیورآلات سنتی اصفهان بازخورد مثبتی در بازار روسیه دارد

استخدام اپراتور با مدرک دیپلم شیمی، مواد و نفت پلیمر در البرز

ستاری : دستیابی به فناوری تولید عناصر خاک از خام فروشی معادن جلوگیری می کند

کارخانه بسته بندی و دودی کردن ماهی در سلسله بهره برداری می شود

420 هزار تن محصول گلخانه ای از یزد صادر شد

6.7 هزار میلیارد ریال طرح صنعتی سمنان دهه فجر افتتاح می شود

اجرای آزمایشی طرح حذف جارچیان و فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع) در مشهد

قطع سرویس رمز دوم ایستا از امروز

استخدام ویزیتور آقا جهت فروش لامپ و لوازم الکتریکی در همدان

ماجرای عجیب دختری که با پرچم ایران در گِرمی بود

162 میلیارد ریال تسهیلات روستایی در اندیمشک پرداخت شد

استخدام شرکت رز پلاست در قم

افزایش 41 درصدی تولیدات صنایع دستی در استان کرمانشاه

مشترکان گاز طبیعی منطقی و بهینه مصرف کنند

استخدام راننده با اتومبیل جهت یک شرکتی در مشهد

حباب قیمت در بازار سکه و طلا وجود ندارد

کسب 18 میلیارد ریال در آمد با تلاش بانوان قالیباف مددجو

استخدام کارشناس برق (صنعتی) با سابقه کار فنی در محمدشهر البرز

یک هزار طرح کشاورزی دهه فجر در کردستان افتتاح می شود

افتتاح 27 طرح صنعت آب و برق و انرژی

همتی: برنامه بانک مرکزی جدا سازی حساب های بانکی شخصی و تجاری است

سیل مهربانی مردم نی ریز در راه سیستان و بلوچستان

58 درصد حجم مخرنی سد تهم افزایش یافته است

استخدام سالن کار، کانترکار و کارگر ساده در رستوران معتبر

استخدام دو ردیف شغلی در یک شرکت معتبر لیزر پزشکی

افزایش حقوق یک میلیون و 100 هزار کارمند در سال آینده تا 80 درصد

جلوی فامیل بازی در وزارت صنعت را گرفته ام / 500 نفر از نخبگان را جذب می کنیم

همتی: قدم بعدی بانک مرکزی جداسازی حسابهای شخصی و تجاری است

مردم نگران ترافیک پروازی شب عید به جزیره کیش نباشند

استخدام مهندس صنایع جهت یک شرکت معتبر در قم

نبرد اژدها با بانکداری سایه

نشست مشترک سرمایه گذاران سومین ایده بازار خوراک و نوشیدنی

قیمت واقعی بلیت مترو باید 4200 تومان باشد

حساب های بانکی شخصی و تجاری جدا می شوند

سومین مرحله حمایت معیشتی امشب به حساب 19 میلیون خانوار واریز می شود

ذوب آهن در بین 10 ایده برتر جشنواره اینوماین2

پرداخت یارانه رفتار مردم را عوض کرده است

برگزاری نمایشگاه شرکتهای هلدینگ خلیج فارس

بلایی که «کرونا» سر بورس جهانی آورد

اعلام زمان واریز یارانه معیشتی

برداشت حدود 3.5 تن گیاهان دارویی از مراتع استان مرکزی طی سال جاری

افتتاح 4 پروژه مسیرگشایی در دهه فجر

رمز پویا در این دو بانک اجباری شد

بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق استان تهران با دستور روحانی

قیمت پراید چراغ خاموش در بازار می تازد

استخدام 5 ردیف شغلی در یک شرکت تولیدی معتبر در تهران

نرخ خرید و فروش ارز در (98.11.8)

افتتاح فاز دوم تصفیه خانه هفتم آب تهران با حضور رییس جمهور

یک هتل، مانع ثبت جهانی غارعلیصدر

عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در کرهرود اراک آغاز شد

332 واحد مسکن مهر خرم آباد آماده بهره برداری شد

340 هکتار مراتع دامغان برای تولید علوفه پایش شد

پیش بینی کاهش 10 میلیارد دلاری واردات در سال 1400 

استاندار اصفهان: حل مشکلات صادرات را وظیفه خود می دانیم

افزایش 74 درصدی میانگین بارش ها در خراسان جنوبی

افزایش هزینه های نمایشگاه کتاب اتفاقی مثبت است

پیشرفت 50 درصدی احداث تصفیه خانه سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ

افتتاح 10 پروژه صنعتی و معدنی در سمنان

60 درصد قنوات خراسان جنوبی نیازمند مرمت هستند

عرضه بیش از 960 هزار تن فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

شسشتوی ظروف چینی نانویی راحت تر می شود

28 طرح شهرستان بروجن در دهه فجر افتتاح یا کلنگ زنی می شود

سامسونگ گلکسی A01 رونمایی شد

افتتاح 10 پروژه ورزشی در گیلان با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال

مخاطرات مخروط افکنه و سیلاب شهری کرج

کلکسیون های زیبا کفش های دخترانه ویژه عید نوروز 99

95 درصد تسهیلات مسکن مهر در قزوین به فروش اقساطی رسیده است

قیمت زعفران در بازار جهانی منصفانه نیست

مصرف گاز در کهگیلویه وبویراحمد 17 درصد افزایش یافت

پست 62 کیلو ولت پردیس افتتاح شد

رهاسازی 700 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه

یک هزار میلیارد ریال طرح راه و شهرسازی در آذربایجان غربی افتتاح می شود

سیلاب افزون بر 9 هزار کیلومتر از جاده های سیستان و بلوچستان و کرمان را تخریب کرد

اجرای پویش مردمی بدون قیمت نخریم در صومعه سرا

واریز سود سهام عدالت از اول اسفند

ماهی گُلی مژده آمدن عید در کردستان

راه اندازی 14 کیلومتر مسیر دوچرخه در تهران

چرا تراکنش های بانکی محدود شد؟/ حساب های بانکی شخصی و تجاری جدا می شوند

افتتاح 27 پروزه صنعت آب و برق استان تهران

مزاحم تعاون نشوید

مزاحم تعاون نشوید