مطالب مرتبط:
جزییات جدید از پرونده «پسر آخوندی» / بهروز نعمتی : محال است نماینده ای با پول وارد مجلس شود! / رکوردی که رحمانی فضلی در مجلس زد! / هشدار مشاور روحانی به صداوسیما / روایت علی مطهری از جدیدترین نامه اش به رهبری
بیرانوند: حاضرم در صورت لزوم به پرسپولیس پول قرض بدهم
تصمیمات ضروری شورای پول و اعتبار برای تامین مالی طرح های پیشران تولید
بیرانوند: 80 هزاردلار کالدرون را از پول توجیبی هایم می دهم/ پرسپولیس در گروه مرگ است
بیرانوند: باشگاه اگر در تأمین پول کالدرون کم آورد حاضرم کمک کنم!/ پرسپولیس در گروه مرگ است
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 20 آذر 1398 ساعت 08:562019-12-11اقتصادي

روایت ناپدیدشدن 16 میلیاردتومان پول در شیراز


ایرنا- سخن از 16 میلیارد تومان پول است، پولی که سپرده گذاران شرکت وابسته به یک بانک در شیراز می گویند از آن ما است و ناپدید شده و طرف مقابل آنان می گوید هرچه هست زیرسرکامپیوتر است و داریم حسابرسی می کنیم.

- سپرده گذاران که در شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت شعبه شیراز پولشان را گذاشته اند، می گویند: از آبان 98 به بعد سود و اصل سپرده به ما پرداخت نشده است.

این افراد در گفت و گو با ایرنا افزودند: یکی از مسئولان این شرکت به ما گفته پولی دراختیار نداریم و قرارهم نیست پول بازگردانده شود.

سپرده گذاران شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت شعبه شیراز که بازنشسته این بانک هستند میگویند: با مراجعه به شعبه مذکور متوجه شدیم که کارکنان این مرکز از دادن سود و حتی اصل پول طفره می روند و از این کار سرباز می زنند.

نماینده تعدادی از سپرده گذاران این شرکت تعاونی اعلام کرد که زمانی که این موضوع به مسوول این شرکت در شیراز در میان گذاشته شد وی اعلام کرد که پولی وجود ندارد و این در حالی است که بازنشستگان بانک ملت در استان فارس حدود 16 میلیارد تومان در این شعبه سپرده گذاری کرده اند.

اسماعیل دهداری از سپرده گذاران شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت و کارمند بازنشسته این بانک در شیراز و نماینده تعدادی از سپرده گذاران این شرکت به خبرنگار ایرنا گفت: این شرکت تعاونی در سال 86 کار خود را آغاز کرد و نخستین شعبه آن در تهران راه اندازی شد و بعد از آن فعالیت این مرکز با مجوز مدیرعامل شرکت در سایر استان های و از جمله آن در اسفند سال 86 در شیراز شروع شد.

این کارمند بازنشسته افزود: با شروع فعالیت این شرکت تعاونی اعلام شد که تنها کارمندان و بازنشستگان بانک ملت می توانند در آن سرمایه گذاری و پول خود را سپرده گذاری کنند و حدود 3 درصد بیش از سود معمول بانکی به سپرده آنها سود تعلق خواهد گرفت.

دهداری ادامه داد: بازنشستگان و شاغلین بانک ملت استان فارس و شیراز نیز شروع به سپرده گذاری دراز مدت و کوتاه مدت در این شرکت تعاونی کردند تا جایی که اکنون حدود 260 نفر از بازنشستگان بانک ملت این استان در این شرکت تعاونی سپرده گذاری کرده اند.

خبری از سپرده ها نیست او اضافه کرد: در حال حاضر حدود 16 میلیارد تومان از سرمایه بازنشستگان بانک ملت در استان فارس در این شرکت تعاونی سپرده گذاری شده است که در یک ماه گذشته مشکلاتی برای این تعاونی ایجاد شده و خبری از سپرده ها نیست.

دهداری اظهار داشت: تا مهرماه امسال سود سپرده ها به موقع به حساب صاحبان حساب واریز می شد اما از آبان ماه تعلل در واریز سود و برداشت سپرده ها ایجاد شد.

نشانه های بحران در شرکت وی با بیان اینکه این شرکت تعاونی از ابتدا با دستور مدیرعامل وقت بانک ملت تاسیس شده،گفت: بنابر اطلاعاتی که در روزهای اخیر کسب شده فعالیت شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت شیراز به دلیل عدم اخذ مجوزات لازم باید از 31 اردیبهشت 98 تعطیل می شده اما مدیریت این شرکت تعاونی در شیراز از این کار خودداری کرده و کار را تا اواخر آبان ماه ادامه داده و حتی سپرده های جدید نیز جذب کرده و داد و ستد مالی داشته است.

دهداری عنوان کرد: در روزهای اخیر سه نفر از مدیران این شرکت تعاونی به شیراز آمده و در جمع سپرده گذاران نیز حاضر شدند و در حال حاضر حسابرسی شعبه شیراز این شرکت در حال انجام است تا مشخص شود که چه بلایی بر سر سرمایه سپرده گذاران آمده است.

این بازنشسته بانک ملت گفت: شعبه شیراز شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت با دستور و مکاتبه با مدیرعامل وقت بانک ملت در سال 86 اجازه فعالیت پیدا کرده و سالهای سال محل فعالیت این شرکت توسط بانک ملت تامین می شده اما اکنون که این شرکت تعاونی با مشکل مواجه شده کسی زیربار حل آن نمی رود.

وی با بیان اینکه شعبه شیراز شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت از زمان تاسیس تا اواخر اردیبهشت 98 در طبقه فوقانی بانک ملت شعبه بعثت شیراز بوده،افزود: با ارجاع دستور تعطیلی شعبه شیراز این شرکت تعاونی از تاریخ 31 اردیبهشت 98 ،مدیران این شعبه اقدام به جابجایی دفتر این شرکت به خیابان سعدی شیراز کرده و در این محل فعالیت خود را ادامه داده اند.

دهداری ادامه داد: اقدامات شعبه شیراز شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت با تخلفات و سوء استفاده های زیادی همراه بوده که امیدواریم دستگاه قضا به کمک بازنشستگان و کارمندان سهامدار در این شرکت تعاونی بیایند.

وی افزود: تعدادی از سپرده گذاران از دوم آذرماه 98 متوجه بروز مشکلاتی در کار شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت شعبه شیراز شدند زیرا نه سودی به حساب آنها واریز شده بود و با مراجعه به شعبه اصل پول افراد نیز پرداخت نمی شد و کارکنان این شرکت از زیر بار آن شانه خالی می کردند.

دهداری عنوان کرد: سهامداران و سپرده گذاران شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت شیراز که اغلب آنها افراد بازنشسته هستند در روزهای اخیر شکایت خود را به دستگاه قضا برده اند و این پرونده اکنون در بخش کلاهبرداری آگاهی شیراز در جریان است و متهمین نیز از کشور ممنوع الخروج شده اند.

وی اشاره کرد: زمانی که سپرده گذاران در روزهای اخیر به شعبه شیراز این شرکت تعاونی مراجعه کردند مدیر شعبه رسما اعلام کرده که هیچ پول در اختیار این شرکت نیست؛ مشخص نیست که پول و سپرده های مردم چه شده است.

سپردهگیری تا آخرین روز مجید شیرازی یکی دیگر از سپرده گذاران این شرکت تعاونی است که در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: فعالیت شعبه شیراز این شرکت تعاونی باید از آخر اردیبهشت امسال تعطیل می شده اما این اقدام صورت نگرفته است که این موضوع تخلف است.

او که بازنشسته بانک ملت است،ادامه داد: در روز 25 آبان ماه 98 مبلغ 150 میلیون تومان از پس انداز خود را به امید اخذ سود و تامین کمک هزینه زندگی خود و خانواده ام در این شرکت تعاونی سپرده گذاری کردم اما کمتر از یک هفته بعد از این اقدام متوجه شدم که این شرکت به مشکل مواجه شده و دیگر نتوانستم پولم را پس بگیرم.

تقصیر کامپیوتر است و داریم به حسابشان می رسیم خبرنگار ایرنا برای اطلاع از وضعیت این شرکت بارها با شماره تلفن هایی که از وی در اختیارش قرار داده شده بود تماس گرفت اما خطوط تلفن همراه این فرد یا خاموش بود و یا در دسترس نبود تا اینکه سرانجام یکی از شماره های این فرد روشن شد.

مسئول شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت شعبه شیراز در این گفت و گو بیان کرد: اختلالی در روزهای اخیر در سیستم کامپیوتر این شرکت در شعبه شیراز رخ داده که همین مساله باعث بروز مشکلاتی شده و در پی آن جلو پرداخت ها به مشتریان این شعبه گرفته شده تا این مشکل برطرف شود.

حسین ناظمی افزود:کامپیوتر شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت شیراز به دلیل اینکه عمری حدود 15 سال دارد و به روز نیز نشده خراب شده و این مشکلات را ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: حساب مشتریان شیراز این شرکت به تهران منتقل شده و اکنون نیز حسابرسی شرکت در حال انجام است و زمانی که کار حسابرسی این شرکت تمام شود پول مشتریان به آنها پرداخت می شود.

ناظمی ادامه داد: پول سپرده گذاران موجود است و باید روند حسابرسی که توسط دادگاه در حال انجام است پایان یابد.

او فعالیت شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت را تحت نظر بانک ملت دانست و گفت: این شرکت زیرمجموعه کانون بازنشستگان بانک ملت است.

مسوول شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت شعبه شیراز زمان بازگشت پول سپرده گذاران را به آنها تا دو ماه آینده پیش بینی کرد و افزود: گزارش حسابرسی به سرپرست شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت ارجاع خواهد شد و اختلاف حساب ها بررسی و در نهایت اشتباهات محاسباتی رفع می شود.

بیخبری از تعطیلی شعبه وی در پاسخ به این سوال که آیا قرار بوده که از 31 اردیبهشت 98 شعبه شیراز تعطیل شود ولی این اقدام صورت نگرفته،گفت: بعضی مشتریان این شعبه اقساطی را به شرکت بدهکار بودند که باید دریافت می شد و به همین دلیل نمی شد که شعبه کاملا تعطیل شود.

ناظمی این را هم گفت: از 31 اردیبهشت قرار بوده که شعبه شیراز تعطیل شود اما این موضوع به من اعلام نشده بود و زمانی که دیدند مشکلاتی در این شعبه ایجاد شده از اواخر آبان ماه 98 این مساله را به من اعلام کردند که نمایندگی شیراز باید تعطیل و داد و ستد از تهران انجام شود.

مسئول شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت شعبه شیراز بیان کرد: در حال حاضر شعبه شیراز بسته شده ولی حسابرسی در این محل در حال انجام است.

خبرنگار ایرنا برای اطلاع از وضعیت رسیدگی به این پرونده با معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس تماس گرفت و جویای اقدامات انجام گرفته این نهاد شد که مقرر شد اطلاعاتی در این باره در اختیار خبرنگار قرار گیرد اما تا لحظه انتشار این گزارش هیچ اطلاعاتی ارایه نشد.


کلید واژه ها: شرکت تعاونی - سپرده - کارکنان - شیراز - شرکت - تعاونی - بانک - بانک ملت - میلیارد - میلیارد تومان - شعبه - اعتبار - ایرنا - بازنشسته - نماینده - گفت و گو - حسابرسی - مسئولان - پرداخت - اعلام - زمانی - موضوع - سرباز - آبان

آخرین اخبار سرویس:
همتی: با وجودت تمام فشارها وضعیت اقتصادی باثبات است

خسارت 746 میلیاردی سیل به بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان

قیمت پراید پس از توقف تولید چقدر می شود؟

استخدام نیروی کار خانم در شرکت تولید قفل و سیلندر سنادرب البرز

بانک مرکزی: رمز دوم پویا در تراکنش های بیش از 100 هزار تومان اجباری است

بیمه فقط برای یک سال!

جدیدترین مدل جوراب کالج

وضعیت بازار میوه تره بار در زمستان 98 / پیاز ارزان می شود

مبادی مجاز صادرات فرآورده های نفتی اعلام شد

کاهش سهم خاورمیانه از واردات نفت هند

قیمت سکه طرح جدید شنبه 30 دی 98 به 4 میلیون و 885 هزار تومان رسید

بانک مرکزی: رمز دوم پویا در تراکنش های بیش از 100 هزار تومان اجباری است

رحمانی از رشد 20 درصدی تولید پوشاک در 9 ماهه امسال خبر داد

رحمانی از رشد 20 درصدی تولید پوشاک در 9 ماهه امسال خبر داد

صادرات | پارسال 1.4 میلیارد دلار مصنوعات پلاستیک صادر شد

رمز دوم پویا | در تراکنش های بیش از 100 هزار تومان اجباری است

مالیات | آخرین مهلت سازمان مالیاتی برای 15 شغل

رشد 60 درصدی اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای قم

جزییات شناسایی سلطان قاچاق سوخت

فیلم| «نگارخاتون» لَنگِ «خوشه صنعتی»

در تهران هر ساعت 19 نفر متولد می شوند

مبانی نظری شناسایی نقاط مساله ساز سازمان و ارائه مدلی جامع برای ارزیابی پیاده سازی ERP در آن

استخدام مشاوره پوست و مو در داروخانه در شرکت ماه رخ تجارت

قیمت پراید پس از توقف تولید چقدر می شود؟

مبادی مجاز صادرات همه فرآورده های نفتی اعلام شد

بانک مرکزی تا حد امکان از فعالان بخش خصوصی و تعاونی حمایت می کند

تلاش بانک مرکزی برای رفع موانع بخش خصوصی در بخش ریال و ارز

کمک یکصد میلیون ریالی مردم بخش جلگه رخ به هموطنان سیل زده

چرا پیاز گران شد؟

مالیات | افزایش 61 درصدی مالیات سیگار

رحمانی از رشد 20 درصدی تولید پوشاک در 9 ماهه امسال خبر داد

76 درصد واحدهای صنعتی خراسان رضوی به تصفیه خانه فاضلاب مجهز هستند

ساخت 3000 واحد مسکونی در فاز اول طرح اقدام ملی مسکن chr(034)پرندchr(034) / تلاش برای تثبیت قیمت ساخت بین 2/5 تا 3/5 میلیون تومان

استخدام کارشناس تحقیق و توسعه از 3 استان جهت کار تهران ومرکزی

مقاله ترجمه شده استراتژی قیمت گذاری تولید کننده در زنجیره تأمین با گارنتی تقاضای وابسته به دوره

رمز دوم پویا در تراکنش های بیش از 100 هزار تومان اجباری است

شایعه تک نرخی شدن بنزین تکذیب شد

واقعیاتی بی پرده از لیست سیاه FATF

آخرین وضعیت ساخت مسکن ملی در شهرهای جدید اعلام شد

رحمانی از رشد 20 درصدی تولید پوشاک در 9 ماهه امسال خبر داد

چرخش نوع قاچاق از سوخت به خوراکی

همه چیز درباره «آرش» ایرانی که بر «استار» امریکایی غلبه کرد

تراکنش های زیر 100 هزار تومان به رمز دوم پویا نیازی ندارند

بورس تهران عقب نشست

مافیای معیشت در پاکستان، نان را هدف قرار داد

رشد اقتصادی جهان از سرگرفته می شود

رییس بنیاد مستضعفان: ساخت پلاسکو در نیمه دوم سال آینده دور از دسترس نیست

نمادهای متوقف بورسی افزایش یافتند

وزیر صمت: قاچاق پوشاک کاهش یافت

استخدام نیروی فروش خانم و آقا در کرمان

اختصاص بیش از 330 میلیون تومان اعتبار برای مجتمع فرهنگی هنری رامسر

افزایش کشت گندم و اطمینان از سلامت شیر

بورس تهران عقب نشست

عوامل موثر بر وصول مطالبات در بانک صادرات و ارائه راهکارهایی برای بهبود وصول آنها

بیش از 22 هزار میلیارد تومان خسارت بیمه ای پرداخت شد

استخدام از سراسر کشور در شهرک صنعتی اشتهارد

بیمه سلامت بی اعتبار شد

کدام تراکنش ها نیاز به رمز پویا دارند؟

نمایشگاه انرژی کیش آغاز بکار کرد

قاچاق پوشاک کاهش یافت/افزایش 20 درصدی تولید پوشاک در 9 ماهه امسال

افزایش 20 درصدی تولیدات صنعت پوشاک در 9 ماهه امسال/ کاهش قاچاق پوشاک به کشور

سه هزار تن گوشت قرمز در نمین تولید شد

3.4 میلیارد تومان به مددجویان سیل زده بهزیستی سیستان و بلوچستان پرداخت شد

قطار رایگان گردشگری تبریز جلفا روزانه 800 نفر را جابجا می کند

آغاز فروش فوری کوییک آر از فردا اول بهمن + جزییات

مشکلات سیلزدگان سیستان و بلوچستان ادامه دارد

چهارمین گردهمایی شهرداران استان در دامغان

تنور بورس داغ خواهد ماند؟

جزییات شناسایی سلطان قاچاق سوخت/ کاهش شدید قاچاق کالاهای اساسی

کدام تراکنش ها نیاز به رمز پویا دارند؟

آپارتمان در جردن چند؟ + جدول

برخورد جدی با اصناف متخلف در بهمیی+فیلم

رتبه دوم خراسان رضوی در پوشش بیمه روستاییان

بانک مرکزی تا حد امکان از فعالان بخش خصوصی و تعاونی حمایت می کند

بانک مرکزی: رمز دوم پویا در تراکنش های بیش از 100 هزار تومان اجباری است

قاچاق پوشاک کاهش یافت/افزایش 20 درصدی تولید پوشاک در 9 ماهه امسال

جهنم آتش سوزی استرالیا برای گونه های جانوری

دستگیری عوامل کیک های آلوده/ بالاترین استاندار ها در تولید شیر رعایت می شود

بازدید مدیر کل تعاون،کار و رفاه از شرکت آهک هیدراته و مینی پالایشگاه پلدختر

ظرفیت های گردشگری استان با خلاقیت به گردشگران معرفی شود

فروش اعتباری سه محصول ایران خودرو + جدول

با توجه به تحریم های سنگین و بی سابقه، اقتصاد کشور در شرایط خاصی قرار دارد

حقوق دی معلمان با اعمال رتبه بندی پرداخت شد

نمایشگاه انرژی کیش آغاز بکار کرد

سیل سیستان و بلوچستان فروکش کرد اما مشکلات سیلزدگان همچنان ادامه دارد

آغاز فروش فوری کوییک آر از فردا اول بهمن + جزییات

با توجه به تحریم های سنگین و بی سابقه، اقتصاد کشور در شرایط خاصی قرار دارد

چرخش چرخ تولید با دستان معتادان بهبود یافته

قطعی گاز در برخی مناطق یاسوج

واقعیاتی بی پرده از لیست سیاه FATF

وزیر کشور: بالاترین استانداردها در تولید شیر رعایت می شود

پرسشنامه بررسی تاثیر ارزش ویژه برند بر وفاداری مشتری به برند

طلا، سکه و ارز در جزیره ثبات

راه اندازی سیستم فیلتراسیون شرکت تولید آلومینیوم فن آوران در شهرک صنعتی شمس آباد

اعزام نمایندگان تام الاختیار تجاری ایران به 20 کشور هدف صادراتی

دنیا چند میلیاردر دارد؟

مالکان عرصه مسکن مهر در پردیس وام جعاله دریافت می کنند

بهره برداری از واحد زیست محیطی جامدسازی گوگرد در پالایشگاه اصفهان

موته رکورد زد

علاج حادثه قبل از وقوع باید کرد

روایت ناپدیدشدن 16 میلیاردتومان پول در شیراز

روایت ناپدیدشدن 16 میلیاردتومان پول در شیراز