مطالب مرتبط:
بررسی «شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها» با حضور قاضی زاده هاشمی در یک برنامه زنده
توجه به اقتصاد دانش بنیان‎‎؛ راه نجات کشور
توجه به اقتصاد دانش بنیان‎‎؛ راه نجات کشور
لازمه توسعه کهگیلویه و بویراحمد دانش بنیان شدن اقتصاد آن است
لازمه توسعه کهگیلویه و بویراحمد دانش بنیان شدن اقتصاد آن است
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 20 آذر 1398 ساعت 08:562019-12-11سياسي

قاضی زاده هاشمی: اقتصاد کشور باید دانش بنیان باشد


مسائل و مشکلات پیش روی شرکت های دانش بنیان با حضور صاحبکار خراسانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری 19 آذر ماه بررسی شد.

- 1398/09/20 - 08:56 0 باشگاه خبرنگاران جوان منبع: برای آن ها در نظر گرفته شده، اما نحوه اجرا اشکال دارد و قانون باید دقیق تر باشد، صندوق نوآوری و شکوفایی منابع اندکی دارد و در قانون برنامه پنج ساله زمان برای رسیدن به اهداف در نظر گرفته شده از اهمیت زیادی برخوردار است.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور باید دانش بنیان باشد خاطرنشان کرد: در این رابطه دولت و مجلس باید پای کار آیند لذا باید به شرکت های دانش بنیان توجه بیشتری شود.

او با اشاره به اینکه باید منابع کافی برای این شرکت ها اختصاص داده شود گفت: در قانون برنامه ششم اهدافی برای کمک به این شرکت ها مشخص کرده ایم، با توجه به شرایط کشور، امروزه این گفتمان ساری و جاری تر شده است، باید به شرکت های دانش بنیان توجه بیشتر کنیم تا نیاز های کشور را برطرف سازیم.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه خرید های خارجی اکنون با سختی های زیادی روبرو شده است؛ افزود: الان شانس بزرگی به نام تحریم داریم اگر از فرصت طلایی ایجاد شده برای حفظ نیروی انسانی متخصص استفاده کنیم می توان به نتایج خوبی دست یابیم، متاسفانه شاهد مهاجرت نیرو های متخصص هستیم لذا راه چاره و نجات همه مسائل حوزه اقتصاد دانش بنیان است، مقام معظم رهبری به خوبی این موضوع را درک کرده اند و دولت، مجلس و قوه قضاییه به پای کار آمده اند.

عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به اینکه رویکرد صندوق رو به بهبود است گفت: مشکل اصلی جوانان در دریافت منابع مالی به این موضوع برمی گردد که مالکیت اصلی مالکیتی معنوی است، اصل دارایی شرکت های دانش بنیان و نوآور برندشان است، متاسفانه در این بخش نظام بانکی ما در دریافت تضامین مشکل ایجاد می کند، صندوق نوآوری و شکوفایی ظاهراً به سمت بحث مالکیت معنوی پیش رفته است و با کمک اداره ثبت شرکت ها کار هایی را انجام داده است، برای وام کشاورزی بانک ها تجهیزات کشاورزی را به عنوان تضمین می پذیرند، اما در مورد استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان چه چیزی را می خواهند به عنوان ضمانت به بانک ارائه دهند.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: ما می توانیم به این شرکت ها کمک مالی کنیم، متاسفانه به جای اینکه به تولید کمک شود، در جا هایی معافیت مالیاتی به صورت نابه جا گسترش پیدا کرده است، باید در کشور از تولید و از دانشمندان جوان حمایت کنیم، ای کاش می شد همه را معاف از مالیات کنیم، اما قرار است کشور را با مالیات اداره کنیم.

صاحب کار خراسانی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی قانون خوب و مترقی به نام قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان را به تصویب رسانده است گفت: در طول 10سال گذشته اسمی از این شرکت ها نبود ولی الان نقل محافل شده است، امروز چندین ساعت در صحن علنی مجلس این موضوع به عنوان موضوع اولویت دار مورد بررسی قرار گرفت.

او با اشاره به اینکه قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در سال89 به تصویب رسید؛ گفت: باید قانون موجود تکمیل شود تمام پتانسیل هایی که در قانون بوده را تقریباً بالفعل کرده ایم تا زمانی که قانون قبلی بالفعل نشده باشد نمی توانیم به فکر کار دیگری باشیم، در طول یکی دو سال اخیر پیش نویس های ارائه شده و با افراد مختلف جلساتی را برگزار کردیم و چارچوب کلی مبنی بر اینکه چه پیشنهاداتی را می توانیم ارائه دهیم آماده کرده ایم و اینکه در سال 98 چه جهشی را در زمینه های مختلف داشته باشیم آماده شده است که باید تقدیم مجلس کنیم .

رییس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان با اشاره به اینکه ما با دستگاه های مختلف می خواهیم مسیر های ساده تر شده ای را برای این شرکت ها فراهم کنیم گفت: به تدریج باید یک سری اتفاقات در کشور حاصل شود، در برخی جا ها سرعت کار خوب بوده و جهش های خوبی را داشته ایم، کشور ما بزرگترین مجموعه اکوسیستم نوآوری را در حوزه غرب آسیا به خود اختصاص داده است، در حوزه تجهیزات نفت توانمندی های داخلی ما در غرب آسیا بی نظیر است.

صاحب کار خراسانی با اشاره به اینکه کل فرایند ها و قواعدی که در کشور شکل گرفته برای اقتصاد سنتی بوده است گفت: برای حرکت به سوی صنعت علم و فناوری بالا نیاز به اقتضائات جدید داریم باید بتوانیم در حوزه تعاملات مالیاتی اقدامات خوبی را انجام دهیم، یکی از تحریکات مالیاتی که در کشور های مختلف انجام می شود بحث اعتبارات مالیاتی تحقیق و توسعه است این در حالی است که ما در کشور چنین قانونی را نداریم.

او با اشاره به اینکه عمده تحقیق و توسعه در کشور هایی که اقتصاد پیشرفته و در حال رشد دارند، توسط بنگاه های صنعتی، بنگاه های فناوری و بزرگ انجام می شود افزود: شرکت های دانش بنیان بزرگ به عنوان لکوموتیو می تواند شرکت های دیگر را به سمت جلو به حرکت درآورند.

رییس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان عنوان کرد: در مجموعه صندوق نوآوری و شکوفایی تیم جدید و جوانی مستقر هستند به طوری که تحول جدی را در این زمینه ایجاد کرده اند و توانسته اند انواع و اقسام ابزار های مختلف را ایجاد کنند، بسیاری از پتانسیل هایی که در این صندوق وجود داشته به تدریج در حال شکل گیری و عملیاتی شدن است لذا روند رو به رشد است و در حد چند هزار میلیارد تومان منابع را به صورت مستقیم به شرکت های دانش بنیان تخصیص دادند.

افشین کلاهی رییس مجمع کسب و کار های دانش بنیان اتاق بازرگانی در ادامه برنامه با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های قانونی برای کمک به شرکت های دانش بنیان می توان استفاد کرد؛ گفت: این در حالی است که ساختار اداری کشور بر مبنای فروش نفت و واردات کالا بنا شده و ساختارها بروکراتیک و اداری است.

او با اشاره به اینکه کار دولت ها، تخصیص منابع برای اهداف موجود است خاطرنشان کرد: تحت حمایت قانون، 4 هزار و 700 شرکت دانش بنیان را رشد دادیم تا بخشی از کار تولید ثروت را در کشور انجام دهند؛ این شرکت ها پس از ورود به بازار کسب و کار با شرایط نامناسبی مواجه می شوند و ساختار شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها با این فضا مأیوس نیست و نقس کشیدن برای آن ها سخت می شود.

مهرداد قریب معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی طی تماس تلفنی با برنامه گفت: با توجه به معرفی شرکت های دانش بنیان توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در ارتباط با آن ها بدون اعمال ضریب، مفاصاحساب صادر و بر اساس فهرست، بررسی و عمل می کنیم.

او عنوان کرد: سازمان تامین اجتماعی به 43 میلیون نفر خدمات ارائه می کند و کارکنان تحت پوشش از همه خدمات سازمان تامین اجتماعی از جمله بازنشستگی، درمان، از کار افتادگی و بیمه بیکاری استفاده می کنند، شاید در برخی جا ها وحدت رویه وجود نداشته باشد، اما بیش از 95 درصد مفاصاحساب بدون اعمال ضریب صادر شده است.


کلید واژه ها: شرکت های دانش بنیان - دانش بنیان - شرکت ها - قاضی زاده هاشمی - بنیان - برنامه گفتگوی ویژه خبری - اقتصاد کشور - صندوق نوآوری و شکوفایی - شرکت - دانش - برنامه - گفتگوی ویژه خبری - قانون برنامه ششم - قانون - اقتصاد - کشور - صندوق نوآوری - دولت و مجلس - منابع - هاشمی - برنامه ششم - خبرنگاران - زاده - قاضی - خراسانی - گفتگوی - نوآوری - مشکلات - باشگاه - اختصاص

آخرین اخبار سرویس:
آیا زن با داشتن حق طلاق می تواند از شوهرش جدا شود؟

صفحه نخست روزنامه های سه شنبه 1 بهمن 98

جاذبه های مبارزه با غارتگران بین المللی/پرچم مقاومت را باید بیش از پیش بالا برد

سلفی سارا و نیکا با رحمان و رحیم در پشت صحنه «پایتخت 6»

برگزیدگان «جایزه سال استیکر» معرفی شدند

جلوگیری از زوال اخلاقی جامعه با جلب اعتماد اجتماعی

وقتی عشق برتر از عرف می آید پدید

10حقیقت شگفت انگیز در مورد ترتیب تاریخ تولد فرزندان

یک انتخابات آزاد می تواند شکاف بین حاکمیت و مردم را ترمیم کند/ با رفتار شورای نگهبان امکان مشارکت فعال از ما گرفته شد

مهلت سه روزه شکایت کاندیداهای احراز صلاحیت نشده خبرگان

«الیاس فخفاخ» مامور تشکیل کابینه تونس شد

جدول پخش برنامه های سیمای چهارمحال و بختیاری

استخدام برنامه نویس ارشد Front-End آشنا با مفاهیم SEO در مشهد

جدول پخش برنامه های صدای چهارمحال و بختیاری

آمریکا در دادگاه لاهه به خاطر ترور سلیمانی محکوم می شود

ماجرای شنیدنی رفاقت دو شهید همنام که با دعوا آغاز شد

استخدام برنامه نویس ارشد Asp.net Core مسلط به MVC در مشهد

از زندگی صاحب مفاتیح الجنان چه می دانید؟/چه ویژگی هایی او را عالمی برجسته کرد؟

برگزاری اولین دوره جشنواره بین المللی نگارش یادداشت راهبردی

اشک های فرزندان سردار سلیمانی در فراق پدر/تصاویر

دومین گزارش مقدماتی بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی منتشر شد

رزیتا غفاری هر روز با چهره ای متفاوت+عکس

حقایقی درباره آفلاتوکسین

سم «آفلاتوکسین» چیست؟

استخدام همکار روانشناس یا مشاور خانواده جهت کلینیک در مشهد

روزنامه امروز 1 بهمن 98

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با همه امکانات لجستیکی و مهندسی مشغول خدمت رسانی است

ایران نوشت:نمایندگان رد صلاحیت شده نتوانسته اند به پرونده خود در شورای نگهبان دسترسی پیدا کنند

سلفی علی ضیا در آسانسور با استایل لاکچری + عکس

نحوه شکایت داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان

نمایی دیدنی از لحظه شکار ماهی +عکس

امضای تفاهم نامه همکاری بسیج دانشجویی استان قزوین و کمیته امداد استان قزوین

استخدام کارشناس اجرایی شعبه های فست فود در تهران

استاندار: شان مردم سیلزده سیستان و بلوچستان باید حفظ شود

زندگی سردار سلیمانی باید در کتاب های درسی وارد شود

آیین بزرگداشت آیت الله میبدی در زادگاهش برگزار شد

بحث حقوقی و ردصلاحیت ها

برپایی 49 شعبه اخذ رای در شهرستان ایجرود

شمارش معکوس تا رفع بزرگترین گره ترافیکی یزد

شاخصه اصلی در حیات طیبه عشق به خداوند متعال است

برای حفظ شأن مردم تلاش شود

آرایشگاهی که بی موها هم می آیند!

زیر پوست شهر چه خبر است؟

استخدام فروشنده خانم در نان سحر نمایندگی گیشا در تهران

ستاره صبح نوشت:پیامدهای خروج ایران از NPT چیست؟

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه معرفی شد

عدم التزام عملی به اسلام چیست؟

901 کودک در چهارمحال و بختیاری از تحصیل بازمانده اند

زیباکلام: سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان نابود شده است

قزاقستان و انتخابات پارلمانی؛ سناریوهای محتمل واقعیت های پیش رو

آمریکا قطعاًً در دادگاه لاهه به خاطر ترور سلیمانی محکوم می شود

صفحه اول روزنامه های 1 بهمن 98

120 استاندارد آموزشی برای جهاد کشاورزی کردستان تعریف شد

اعضای برجام می خواهند توافق را حفظ کنند/ فعال شدن مکانیزم حل اختلاف می تواند موجب تنش های بیشتر شود/ سیاست فشار بر ایران عقیم شده است

عاملیت گم شده اصلاح طلبان

هراکلیتوس در جستجوی امنیت و تفکر به ایران پناه آورد/ هخامنشیان به جای بریدن سرها به رفاه و اقتصاد شکوفا افتخار می کردند/ 30 ملت و 55 درصد جمعیت دنیا تحت فرمانروایی امپراتوری هخامنشی بودند/ دانشمندان ایده چهار عنصر اصلی را از ایرانی ها گرفته اند

استخدام منشی و کارمند مسلط به زبان انگلیسی در یزدان گشت سفیران

مماشات با خلاف مسؤولان مردم را بدبین می کند | موانع شفافیت چیست؟

عصر ظهور؛ در سایه غفلت/فعالیت هنری در شان امام منجی انجام شود

حضور سفیر یمن در تهران در منزل شهید سلیمانی

عجیب ترین وسیله نقلیه

یک انتخابات آزاد می تواند شکاف بین حاکمیت و مردم را ترمیم کند/ با رفتار شورای نگهبان امکان مشارکت فعال از ما گرفته شد

ردصلاحیت ها به نفع چه کسی شد؟

دلتنگی سردار سلامی از نبود حاج قاسم+فیلم

استخدام مسئول دفتر خانم در یک شرکت معتبر در تهران

آخرین وضعیت مناطق سیل زده/ سپاه و بسیج و ارتش پای کار سیل زده های سیستان وبلوچستان

امنیت ایران در گرو امنیت منطقه غرب آسیاست/ نگاه حاج قاسم نگاه امنیتی فرامحور بود و امنیت ایران را در بیرون از مرز ها می دید/ انتقال درگیری به خارج از مرزها توسط نیروی قدس

عناوین روزنامه های خراسان رضوی در اول بهمن ماه

برکات بی نظیر احترام به پدر و مادر از زبان امام صادق(ع)

مسجدی درتهران که پذیرای مسافران و بی خانمان هاست

«جهان آرا» با فشار دولت تعطیل شد؟ | واکنش آشنا به موضوع فشار دولت برای اخبار ریاست جمهوری

عزم جدی مسئولان شهری برای اجرای پروژه برندسازی شهر تبریز

آمریکا قطعاًً در دادگاه لاهه به خاطر ترور سلیمانی محکوم می شود

تجری: تعداد رد صلاحیت شدگان انتخابات مجلس در روزهای آینده کاهش می یابد

نهمین سوگواره شعر و پژوهش فاطمی در دزفول برگزار می شود

4 بازارچه دائمی صنایع دستی در کرمانشاه احداث می شود

مقاومت دست از خون خواهی سردار مقاومت بر نخواهد داشت

763/ شهید سیدمحمد جلیلی صدر: فریب منافقان را نخورید

نقش و اهمیت مجلس شورای اسلامی در ایران

عکس| اشک های فرزندان سردار شهید سلیمانی در فراق پدر

شفاف سازی «آشنا» درباره «سیما»/ هنوز شکایتی به این شورا واصل نشده است

بازدید استاندار زنجان از پیست اسکی پاپایی

استخدام حسابدار مسلط به نرم افزار سپیدز و آشنا به حسابداریِ رستوران در تهران

زمان فراخوان جذب اعضای هیات علمی

روایت دستگیری بزرگ ترین قاچاقچی سوخت کشور

استخدام منشی خانم در محدوده باغستان و اشتراکی البرز

صفحه نخست روزنامه های سه شنبه

اراده سیاسی برای نجات جان کارگران وجود ندارد

شورای نگهبان و هیئت های نظارت چگونه نیت خوانی می کنند؟

می گویند چون رییس صداوسیما را رهبری تعیین می کنند مجلس نمی تواند ورود کند | طرح جدید مجلس در نوبت صحن است

توسعه علمی ایران عامل دستیابی آن به توان بالای موشکی است

دلجویی مسوولان مهریز از خانواده یکی از شهدای هواپیمای اوکراینی در تهران

می گویند چون رییس صداوسیما را رهبری تعیین می کنند مجلس نمی تواند ورود کند | طرح جدید مجلس در نوبت صحن است

شفاف سازی «آشنا» درباره «سیما»/ هنوز شکایتی به این شورا واصل نشده است

اعضای برجام می خواهند توافق را حفظ کنند/ فعال شدن مکانیزم حل اختلاف می تواند موجب تنش های بیشتر شود/ سیاست فشار بر ایران عقیم شده است

عاملان ترور سردار سلیمانی برای بی ثبات سازی آینده عراق برنامه ریزی کرده اند

استخدام تعدادی چرخکار جیب دوز شلوار فاستونی در تهران

استخدام نیروی خانم آشنا به امور حسابداری و فتوشاپ جهت یک فروشگاه در تهران

استخدام مونتاژکار الکترونیک خانم در محدوده فردیس البرز

استخدام همکار اداری خانم جهت پخش دارویی دامپزشکی در خراسان رضوی

قاضی زاده هاشمی: اقتصاد کشور باید دانش بنیان باشد

قاضی زاده هاشمی: اقتصاد کشور باید دانش بنیان باشد