مطالب مرتبط:
کمک به بهبود شاخص های اجتماعی ازجمله مأموریت های بانک توسعه تعاون است
پیام مدیرعامل بانک توسعه تعاون به مشتریان در مورد راه اندازی رمز پویا
3 کشته و 4 مجروح بر اثر آتش سوزی در کارگاه ضایعاتی/سازمان بیمه سلامت نمی تواند وسعِ مردم را اجتهاد کند/تسویه هزار میلیارد از طلب 18.2 هزار میلیاردی بخش تعاون/ حاشیه سازی برای تعیین حداقل دستمزد کارگران ادامه دارد/در مورد رتبه بندی پروپاگاندا می کنند
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 20 آذر 1398 ساعت 08:302019-12-11سياسي

مزاحم تعاون نشوید


ایرنا - اقتصاد مبتنی بر تعاون به عنوان فعالیتی مشارکت محور از بطن جامعه در راستای رونق تولید و توسعه اقتصادی شکل گرفته که اگر این روزها پای درد دل دلسوزان این عرصه در کشور بنشینی با توجه به مزاحمت هایی که این عرصه دارد چیزی جز این یک بیت شعر را نخواهی شنید که می گویند: - مکش زحمت برای راندن ما، که ما خواهیم بُرد زحمت خویش.

تجمیع سرمایه های کوچک مردمی، توانمندسازی نیروی انسانی و شبکه سازی در تولید و کارهای اقتصادی سه رکن تشکیل و توسعه فعالیت های اقتصادی مبتنی بر تعاون است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی بر توسعه این اقتصاد تاکید کرده اند.

در تعاونی ها با سرمایه ای اندک و اتصال آنها به صورت شبکه می توان اشتغال قابل توجهی ایجاد کرد اما انحصار گرایی سرمایه داران تحقق اهداف این اقتصاد را با چالش مواجه می کند.

به گفته کارشناسان این بخش می توان با ایجاد شبکه های گسترده آموزشی، تدوین سند تحول تعاون، توان افزایی اعضای تعاونی ها در مشارکت، اداره، تصمیم گیری و تصمیم سازی این شرکت ها در برابر انحصارگرایی بخش سرمایه داری ایستادگی و اقتصاد مبتنی بر تعاون را شکوفاتر از گذشته کرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز کردستان به منظور گام برداشتن در راستای تحقق تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص توسعه فعالیت های مبتنی بر اقتصاد تعاون محور و بررسی موانع آن اقدام به برگزاری میزگردی با حضور کارشناسان این حوزه از جمله معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نایب رییس اتاق تعاون کردستان و عضو هیات علمی دانشگاه کردستان کرده که مشروح آن را در زیر با هم می خوانیم.

اصل دموکراتیک مهمترین رکن تعاونی ها است معاون تعاون مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کردستان در این میزگرد گفت: با توجه به تاکیدات رهبری و اصول تشکیل تعاونی، این اقتصاد دارای اصل دموکراتیک است لذا افراد با مشاوره و رای گیری که در تصمیم گیری ها دارند می توانند اهداف مجموعه خود را پیش ببرند.

علی اصغر عباسی اظهار داشت: یکی از ویژگی های تعاونی این است که به اعضا این اجازه را بدهد که تمام آنها از یک رای مشترکی بهره مند باشند در مشارکت ها و تصمیم گیری ها اجازه دخالت داشته باشند چرا که واژه تعان به معنای همکاری است که بخشی از آن به مشارکت اقتصادی افراد جامعه باز می گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مشارکت افراد مختلف تحقق اهداف بخش تعاون را منجر می شود می توان گفت این مهم به نوعی دلسوزی در انجام اهداف مشترک اشخاص در قالب فعالیت های اقتصادی است.

توسعه تعاونی ها منجر به لغو انحصار طلبی می شود نایب رییس اتاق تعاون کردستان نیز در این میزگرد گفت: با توجه به حضور و عضویت افراد مختلف در شبکه تعاون گسترده ترین نهاد جامعه بوده که نشان از اهمیت این نوع اقتصاد در توسعه کشور است.

سید انور هاشمی افزود: تعاون به دلیل تصمیم گیری های جمعی تسهیل کننده تحقق منافع مشترک در یک مجموعه با اتکا به دموکراسی با هدف لغو انحصار و تحقق عادلانه ثروت در جامعه است.

وی با بیان اینکه از این رو باید تدبیری اندیشیده شود که همه آحاد ملت در توسعه اقتصاد مبتنی بر تعاون مشارکت کنند یادآور شد: بر همین اساس باید عدالت کامل اجتماعی و اقتصادی برای قوانین الزام آور باشد و با تمام قوا از این بخش حمایت کرد.

افزایش توان رقابت از دلایل تشکیل تعاونی هاست عضو هیات علمی و مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه کردستان نیز با اشاره به اینکه براساس اصل 43 قانون اساسی سه بخش اقتصادی در کشور وجود دارد که شامل بخش دولتی، خصوصی و تعاون است، گفت: براساس چشم انداز 1404 مقرر شد 20 درصد درآمد ناخالص ایران را بخش تعاون تشکیل دهد که تاکنون این امر تحقق پیدا نکرده است.

حامد قادرزاده افزود: از این رو دلایل مختلفی برای تشکیل تعاونی وجود دارد که مهمترین آن کاهش هزینه های ثابت و استفاده از توانایی افراد در کنار هم است ضمن اینکه جمع شدن توانایی ها و پتانسیل های افراد مختلف در قالب تعاونی با هم موجب کاهش هزینه های تولید می شود و در نتیجه آن محصول بخاطر قیمت مناسب توان رقابت بالاتری را پیدا می کند.

برابری شرط عدالت نیست عضو هیات علمی و مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه کردستان اظهار امیدواری کرد با اندک تغییراتی در مشوق ها و برنامه های کلان، تعاونی را به بهترین شکل ممکن توسعه داد تا موجب توسعه اقتصادی شده و به سهم 20 درصدی این اقتصاد در تولید ناخالص ملی برسیم.

قادرزاده یادآور شد: به عنوان کشور اسلامی باید حواس مان باشد که برابری شرط عدالت نیست بلکه براساس توان افراد باید برای آنها حقوق قائل شد که نگاه برابر در تعاونی ها به تمام افراد عضو در بسیاری از بزرگترین چالش این حوزه را تشکیل داده است.

وی افزود: برابری رای و محدودیت داشتن سهم از مهمترین چالش های حوزه تعاون است این موضوعات چالش برانگیز حقوقی خیلی وقت ها باعث شده تعاونی ها به صورت سوری در قالب اعضای یک خانواده تشکیل شوند.

قادرزاده اظهار داشت: به صورتی که عملا تعاونی به لحاظ اسمی تشکیل می شود اما یک نفر بیشترین سهم را در این سیستم دارد که در این شکل از تعاونی هیچ وقت به هدف اصلی تعاونی ها که هم افزایی تخصص ها و توانایی مختلف برای تشکیل و توسعه اقتصادی است، دست نخواهد یافت.

ضعف مشارکت اعضا از مشکلات بخش تعاون است معاون تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: اساسا یکی از مشکلات بخش تعاون کشور که منجر به ایجاد برخی نازضایتی ها در این بخش شده ضعف مشارکت اعضا در تصمیمات آن است.

عباسی یادآور شد: علت ضعف مشارکت اعضا در تحقق اهداف تعاونی ها در این است که اعضا نسبت به سرمایه ای که شرکت تعاونی سرمایه گذاری کرده حساس نیستند یا در مورد آن آنچه که انتظار می رود احساس مسوولیت نمی کنند این در حالی است که تجمیع سرمایه های کوچک زمانی می تواند در تعاونی ها کارساز باشد که مشارکت اعضای آن نیز به صورت جدی دنبال شود.

وی در خصوص امکان توانمندسازی نیروی انسانی جامعه توسط شرکت تعاونی ها نیز اظهار داشت: ساختار شرکت تعاونی به گونه ای است که با فراهم کردن مشارکت اعضا آنان را به سمت دانش افزایی و تجربه اندوزی در عرصه های مختلف هدایت می کند.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در این بین عضو تعاونی برای اینکه بتواند تاثیر گذاری خود در شرکت را حفظ و یا ارتقا دهد، باید همواره سعی کند که دانش خود را در عرصه های مختلف مدیریت، بازاریابی، تولید و استراتژی برنامه ریزی به روز رسانی کند.

دست مزاحمین تعاون باید کوتاه شود نایب رییس اتاق تعاون کردستان با اشاره اینکه بخش تعاون کشور از حمایت های رهبر معظم انقلاب و قوانین مختلف برخوردار است، گفت: این بخش از اقتصاد به موازات همه حامیان دارای دشمنانی نیز بوده که مهمترین آن سرمایه داران انحصار طلب است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه این افراد مخالف دموکراسی و تحقق عدالت اجتماعی در جامعه هستند باید تدبیری اندیشیده شود که دست آنان از اقتصاد کوتاه یا طوری اقدام کرد که مزاحم فعالیت های تعاونی نشوند.

هاشمی اضافه کرد: انحصار طلبانی که می توان از آنها به عنوان دشمنان تعاون نام برد بخش سرمایه داران بخش خصوصی از لحاط ممانعت برای سرمایه گذاری و برخی دستگاه های اجرایی به عنوان انحصارطلبان قدرت است.

نایب رییس اتاق تعاون کردستان اظهار داشت: هیچ کدام از این طرف ها خاضر نیستند از مواضع خود به نفع تعاون که با مشارکت بخش های مختلف مردم در اقتصاد کشور نقش آفرینی می کنند کوتاه بیاند.

وی افزود: به فرض مثال مدت هاست طرح واگذاری بخشی از وظایفت بخش دولتی به بخش غیر دولتی مطرح شده اما برخی تنگ نظری ها مانع از تحقق اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی به ویژه بخش تعاون است.

تعاونی رقیبی برای انحصارگری است معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: یکی از اهداف تشکیل تعاونی جلویگری از انحصار است به گونه ای که از تمرکز قدرت دردست عده ای خاص جلوگیری کند.

عباسی افزود: از طرفی هدف از توسعه فعالیت های اقتصادی مبتنی بر تعاونی ایستادگی در برابر کارفرما مطلق شدن شدن فعالیت های دولتی است به گونه که بخش تعاون بین بخش خصوصی و دولت قرار گرفته تا مانع از انحصار طلبی این 2 قدرت در بخش های مختلف باشد.

ضعف قانونی و حقوقی مهمترین دلایل عدم پیشرفت تعاونی در کردستان است عضو هیات علمی و مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه کردستان یادآور شد: ضعف های قانونی و حقوقی از مهمترین دلایلی هستند که تعاونی ها در کشور پیشرفت نکرده و با توجه به اینکه توجه به مالکیت عمومی از سوی برخی افراد مانع از توسعه این اقتصاد می شود.

وی تاکید کرد: اگر بتوانیم در بحث شرکت های تعاونی به لحاظ حقوقی مقداری بازنگری داشته باشیم موفقیت تعاونی ها بیشتر خواهد شد و علاوه بر آن مالکیت بخش خصوصی در بسیاری از موارد نیز در کشور افزایش خواهد یافت.

نظارت باید بدون دخالت باشد عضو هیات علمی و مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه کردستان در خصوص اهمیت نظارت بر فعالیت و عملکرد تعاونی ها گفت: در سیستم اقتصادی کشور دستگاه های بالا دستی تعاونی بیشتر بجای نظارت، دخالت می کنند که خود یکی از بزرگترین چالش های این حوزه است.

قادر زاده اقزود: نظارت در بخش اقتصادی لازم و ضروری است چرا که نیازمند پایداری و استقرار واحدهای اقتصادی هستیم این واحدها هم باید نظارت بشوند که به خدمت گیرندگان و جامعه آسیب نرسانند.

وی یادآور شد: نظارت که وظیفه دستگاهای بالا دستی شامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است باید به گونه ای باشد که واحدهای تولیدی که به لحاظ قانونی وابسته به این دستگاه هستند باید در راستای رفع چالش ها و حرکت روبه جلوی آن باشد و از دخالت در امور آنها باید اجتناب کرد.

وی اضافه کرد: وظیفه اداره تعاون باید نظارت بر حسن انجام فعالیت ها بر اساس اساس نامه تعریف شده واحد تولید باشد و اگر واحدی دارد خوب کار می کند نباید آن واحد را نگهداریم تا واحدهای دیگر به آن برسند بلکه باید آن واحد را به عنوان واحد نمونه داشته و دیگران در رقابت های سالم برای رسیدن به آن تلاش کنند.

نظارت بدون دخالت لازمه تقویت تعاونی ها از سوی دولت است عباسی نایب رییس اتاق تعاون کردستان گفت: از دیگر خواسته های تعاونی ها برای تقویت این اقتصاد، نظارت بدون دخالت برعملکرد تعاونی ها و تامین مواد اولیه تولید با الویت تعاونی ها باشد.

خوشه سازی گام مهم موفقیت تعاونی ها است عباسی با بیان اینکه شبکه سازی تعاون نیز از دیگر بحث های مرتبط با تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع کارآفرینان است، افزود: مقوله نیز خود گام مهمی در ایجاد زنجیره های تولید از تولید تا مصرف است.

معان تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان یادآور شد: شرکت های تعاونی می توانند در شبکه سازی در بخش های مختلف را قبل از تولید تا بعد از فروش محصولات را به هم پیوند دهد تا باعث توسعه محصول و بازار و تقویت اقتصاد بومی باشد.

وی تاکید کرد: در کردستان نیز پتانسیل های مختلفی در حوزه جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعت و معدن برای شبکه سازی وجود دارد که می توان با ایجاد خوشه های مختلف در آن زمینه ایجاد کارگاه های کوچک و بزرگ در محصولات مختلف این استان را در بحث تولید، حمل و نقل یازاریابی، فرآوی و بسته بندی فراهم کرد.

عباسی گفت: در کردستان آسان ترین محصولاتی که می توان برای آن زنجیر تولید ایجاد کرد شامل طیور، محصولات بتنی و فرش است که تا کنون خوشه های اشتغال طیور تدوین، خوشه محصولات بتنی و فرش شناسایی و در حال مطالعه است.

وی اظهار داشت: در این استان در بحث زنجیره ارزش پتانسیل های مختلفی از جمله در بخش بخش کشاورزی و صنعتی وجود دارد که شامل محصولات باغی و زراعی، تولید توت، فرنگی سیب زمینی و صنایع دستی است.

بسیاری از تعاونی های کشور براساس نیاز تشکیل نشده اند عضو هیات علمی و مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه کردستان گفت: خیلی وقت ها تعاونی هایی که در کشور تشکیل شدند براساس احساس نیاز نبوده بلکه برای استفاده از مزایای دولتی که تعاونی ها داشتند تشکیل شده اند.

قادرزاده یادآور شد: در این مواقع تعدادی افراد باهم جمع شده اند تا مقداری پول بلاعوض یا تسهیلات کم بهره را از طرح های دولتی دریافت و پس از آن نیز تعاونی را به حال خود رها کرده و وی اضافه کرد: البته ناگفته نماند که نیت و قصد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از اعطای مشوق ها رسیدن به اهداف اقتصاد مبتنی بر تعاون بوده اما چون در مدیریت های بالا دستی قوانین به طور کامل همه مسائل را مورد توجه قرار نداده در این بخش موفقیت خوبی کسب نشده است.

تقویت بخش های تخصیصی تعاون لازمه موفقیت این اقتصاد است نایب رییس اتاق تعاون کردستان با بیان اینکه تعاونی از دستگاه های اجرایی توقع دارند به منظور تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلا بخش های تخصصی این اقتصاد را تقویت کنند، افزود: تقویت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تقسیم عادلانه بودجه بین استان ها، اختصاص بوده آموزش و ترویج به ادارات کل و اتاق های تعاون از جمله این توقعات است.

عباسی گفت: تقویت بخش های تخصصی تعاون موجب می شود تا علاوه بر ایجاد زنجیره های تولید و در بخش های مختلف بومی و ملی شاهد ورود شرکت های تعاونی توانمند به عرصه های مخلتف از تولید تا توزیع و یازاریابی باشیم.

سند تحول بخش تعاون در حال تدوین است معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان از تدوین سند تحول بخش تعاون کشور با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

وی افزود: وزارتخانه در این سند به دنبال آن است که نسخه ای اساسی در سطح کلان کشور با شورای مشورتی با وزارتخانه های مرتبط از جمله جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث، گردشگری و صنایع دستی، اقتصاد و بانک مرکزی را تشکیل و قوانین مرتبط با تحقق اهداف تعاونی در کشور را پیگیری و اجرا کند.

عباسی با بیان اینکه در این سند تحول توسعه نوآری، کلیت و شفافیت بخش تعاون مد نظر است و تا راهکاری برای تحقق این اهداف اندیشیده شود، اظهار داشت: تهیه این سند یک فرایند پایین به بالا بوده و با نظر خواهی از شرکت های تعاونی، اتحادیه ها و مراکز استان ها به دنبال اجرا با کمترین خطاهاست.

بدنه کارشناسی دستگاه ها با تعاون بی مهرند نایب رییس اتاق تعاون کردستان با بیان اینکه تعاون حمایت و پشتیبانی قانون، رهبری و مسئولان ارشد کشوری را دارد، اظهار داشت: اما احتمال می دهم که بی مهری و تنگ نظری در حوزه دولتی از ناحیه کارشناسان در شهرستان ها باشد که در تحقق اهداف تعاونی ها مانع تراشی می کنند.

هاشمی گفت: رشد تعاونی علاوه بر ارتقای خدمات خود در کشور برای سودآوری بیشتر باعث می شود توسعه پایدار در بین اقشار جامعه نیز اتفاق بیافتد.

تعاون از دیرباز ردپایی تاریخی در روستاها دارد عضو هیات علمی دانشگاه کردستان اضافه کرد: در روستاها از قدیم تعاون وجود داشته به طوری که اگر به فعالیت های مختلف روستاییان توجه شود نشان ها و رده پای تعاون به خوبی قابل مشاهد است.

قادرزاده افزود: اساسا بحث تعاون همکاری و مشارکت توانایی های مختلف در عرصه اقتصادی است که از مهمترین آنها صرف جویی در زمان افراد و بالا رفتن بهروری سیستمی است.

وی یادآور شد: اقتصاد مبتنی بر تعاون اقتصادی با هزینه کمتر و تخصص بالاتر است اما شرط تحقق این اهداف این است که همه کسانی که در این واحده ها مشارکت می کنند و عضویت پیدا می کنند حتما باید به مزایای این تعاونی و اهداف این واحدی که در آن مشارکت می کنند باید آگاه باشند و علاقمند به انجام آن فعالیت باشند.

با خوشه سازی برای فعالیت هی تعاونی با استفاده از پتانسیل های بومی هر استان کوتاه کردن انحصار طلبان از اقتصاد کشور توجه به نیازهای بخش تعاون کاهش بی مهری بدنه کارشناسای دستگاه های اجرای و اراه راهکاری برای افزایش تلاش یکسان اعضا از جمله راهکارهای است که می توان اقتصاد مبتنی بر تعاون در راستای تحقق توسعه اقتصادی و عدالت اجتماعی دست یافت.


کلید واژه ها: اقتصاد - اقتصادی - رهبر معظم انقلاب اسلامی - تعاون - سرمایه - رهبر معظم انقلاب - تولید - توسعه - فعالان اقتصادی - انقلاب اسلامی - توسعه اقتصادی - شبکه - توان - فعالیت - نیروی انسانی - توانمندسازی - کارآفرینان - رونق تولید - کارشناسان - شبکه سازی - سازی - اشتغال - مشارکت - انقلاب - فعالان - تعاونی - مزاحمت - انحصار - اسلامی - تشکیل

آخرین اخبار سرویس:
قدرت آمریکا را با «موشک باران» تمسخر کردیم | اخبار ایران و جهان

راه پیمایی ضد آمریکایی مناطق مختلف کرمان

وحدت و همدلی و عهد دوباره با ولایت

بازدید مسئول نمایندگی ولی فقیه در ندسا از مناطق سیل زده جنوب شرق

بازگشایی معابر روستایی مهمترین نیاز مناطق سیل زده است

مراسم گرامیداشت شهدای سانحه هواپیمایی در شوشتر برگزار شد

محسن رضایی: آمریکا را با موشک به تمسخر گرفتیم

جدال اینستاگرامی سیروان خسروی و مهراب قاسمخانی

آخرین وضعیت جسمانی آیت الله سیستانی

دیدار وزیران امور خارجه ایران و عمان

پیام مردم از راهپیمایی امروز

پاسخ محرمانه شورای نگهبان به وزیر کشور درباره اظهارات «روحانی»

گرچه از حضور سردار دل ها محرومیم، اما دلمان به صحبت های رهبر گرم است

سردار حاجی زاده: مردم امیدشان را از دست ندهند

زوایایی پنهان از خدمات سردار حاجی زاده به کشور که شاید ندانید

سخنگوی شورای نگهبان: هیچ کس با فشار تایید صلاحیت نشده است

گفت وگوی ظریف و وزیر خارجه کانادا درخصوص سانحه سقوط هواپیمایی اوکراینی

محسن رضایی: قدرت آمریکا را با «موشک باران» تمسخر کردیم

تذکر نمایندگان اصفهان به وزیر امور خارجه

عکس/ غایب نمازجمعه تهران به امامت رهبر انقلاب

پیام رهبر انقلاب به آیت الله سیستانی

محسن رضایی: قدرت آمریکا را با «موشک باران» تمسخر کردیم

واشنگتن اندک اندک تلفات عین الاسد را می پذیرد

روحانی پس از نماز جمعه امروز چه گفت؟ + فیلم

دانلود آهنگ جدید احسان حق شناس بنام تنهام بعد از تو

تصویری دیده نشده از سردار شهید سلیمانی

اشکفت سلمان و کول فرح شایسته ثبت اثر جهانی هستند

ارمغان دشمن، بدبختی است

ابراز خرسندی آیت الله صافی از عمل موفقیت آمیز آیت الله سیستانی

3 پیام مهم در لابلای رخدادهای دو هفته اخیر کشور

سردار سلامی: به اتحاد نیاز داریم

علام شاخص های نماینده اصلح از تریبون نمازجمعه

روحانی: امروز نیاز ما به وحدت و یکپارچگی است

برایان هوک: دیگر چیزی از برجام نمانده است

لاریجانی از جراحی موفقیت آمیز آیت الله سیستانی ابراز خشنودی کرد

روحانی پس نماز جمعه امروز چه گفت؟ + فیلم

هوک: آمریکا یک فرمانده سپاه پاسداران را تحریم کرده است

برخی در داخل مزدور غرب اند، اما در لباس دوست

قدردانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی

مراسم بزرگداشت مدیر کل فقید بنیاد مسکن گلستان یکشنبه 29 دی ماه

امروز بیشتر از همیشه پرچم امریکا و عکس ترامپ مورد هجمه مردم بود

هوک: کاهش 80 درصدی درآمد نفتی ایران | هیچ کانال ارتباط مستقیمی با ایران نداریم

محفل انس با قرآن به یاد شهید سلیمانی و شهدای حوادث اخیر در حرم مطهر رضوی برگزار شد

وارد سومین جبهه حق و باطل شده ایم/ قدرت آمریکا را با «موشک باران» تمسخر کردیم

کدخدایی: هیچ کس با فشار تایید صلاحیت نشده است

::دمشق- بازتاب بیانات مقام معظم رهبری در سوریه

راهپیمایی مردم تبریز در حمایت از سپاه

راهپیمایی مردم اصفهان برای دفاع از اقتدار و امنیت کشور

شرکت در آیین نماز جمعه بیمه کننده جوانان مقابل انواع مفاسد است

عبدخدایی: امام خمینی مانع سلطه آمریکا بر ایران شد

مسئولان آستارا با خانواده شهید حادثه هواپیمای اوکراینی دیدار کردند

عکس| سردار شهید سلیمانی در حال زیارت امام حسین (ع)

اعتراض «حزب مجمع ایثارگران» به رد صلاحیت گسترده نمایندگان مجلس و نامزدهای انتخابات

دانلود آهنگ جدید امیرعلی بنام رفت دلم

در زمان غیبت «امام زمان (عج)» بهترین اعمال انتظار فرج است

تصاویر حاشیه ای از حضور پرشور مردم در نماز جمعه تهران به امامت رهبر انقلاب

تیم مرکز پشتیبانی نزسا قهرمان نیروهای مسلح استان اصفهان

واکنش کاربران فضای مجازی با هشتگ #ملت_مقاومت_علیه_آمریکا

شهادت سردار قاسم سلیمانی و یارانش نقطه پایان مقاومت نخواهد بود

شهید نواب صفوی در قاب نقاشی

تصاویر| نماز جمعه تهران به امامت رهبر انقلاب

فیلم| ‏اگر جنگی راه بیفتد...

بازگشایی راه «گافر» بشاگرد توسط سپاه

مشروح خطبه های رهبر انقلاب در نماز جمعه 27 دی ماه + فیلم

اعتراضات عراق پس از شهادت سردار سلیمانی به کدام سو کشیده می شود؟

کلیپ| خدا با ماست

پیام رییس مجلس به آیت اللّه سیستانی در پی عمل جراحی موفقیت آمیز ایشان

بازتاب گسترده خطبه های رهبر معظم انقلاب در رسانه های جمهوری آذربایجان

لاریجانی: کشور قدرتمند در مقابل دیگران می تواند استقامت نشان دهد

سناریوی اروپا در برجام بسان «اسب تروا» است

بعدازحمله به پایگا ه آمریکا، عده ای چندروز قدرت تحلیل نداشتند

تیم مرکز پشتیبانی نزسا قهرمان نیروهای مسلح استان

صفوف فشرده نمازگزاران؛ ایستادگی و مقاومت

دانلود آهنگ جدید پازل باند بنام حریص

عکس روز| تراکتورها در برلین

مصلی در انقلاب حضور

آمریکا یک فرمانده سپاه را تحریم کرد

حضور امام جمعه اردبیل با لباس فرم سپاه در نماز جمعه +تصویر

رسانه های آذربایجان : رهبر ایران حمله موشکی به پایگاههای آمریکا را یوم الله خواندند

بعد حمله به پایگاه آمریکا، عده ای چندروز قدرت تحلیل نداشتند

پلاکاردهای جالب نمازگزاران جوان در حاشیه نماز جمعه تهران

محبوب ترین اعمال در پیشگاه خداوند چیست؟

روایت عبدخدایی از اهتمام شهید نواب صفوی برای مبارزه با سلطه آمریکا

راه عبور از فراز اراده دشمن، ایستادگی است

ایران مذاکره می کند که وضعیت بهتری پیدا کند نه بدتر

بازگشایی معابر روستایی مهمترین نیاز مناطق سیل زده است

تصویر/ تک تیرانداز 500 کیلومتری ایران که رهبر انقلاب از آن نام بردند

دانلود آهنگ جدید مهراد جم بنام من هواییتم

همایش پیاده روی خانوادگی در دهدشت+عکس

سومین کنگره ملی شعر فاطمی

بازگشایی راه «گافر» توسط سپاه

آخرین وضعیت آیت الله سیستانی پس از ترخیص

اظهارات دریادار تنگسیری در جمع مردم سیل زده سیستان و بلوچستان

آمریکا، فرمانده سپاه خوزستان را تحریم کرد

فیلم | خدمات پزشکی پیشرفته سپاه به سیل زدگان در چابهار

شرح دلاوری های سردار سلیمانی توسط رهبر انقلاب+فیلم

تصاویر/ راهپیمایی مردم بیرجند در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

جابجایی 900 هزار نفر از شرکت کنندگان نماز جمعه امروز

اخبار کوتاه از نقاط مختلف آذربایجان غربی

پیگیری فضاسازی مسکن مهر در سمنان

مزاحم تعاون نشوید

مزاحم تعاون نشوید