مطالب مرتبط:
رشد بودجه آموزش و پرورش نسبت به دیگر نهادها بیشتر است
رشد بودجه آموزش و پرورش نسبت به دیگر نهادها بیشتر است
رشد بودجه آموزش و پرورش نسبت به دیگر نهادها بیشتر است
جزییات بودجه 54 هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش در سال آینده
بررسی استیضاح وزیر آموزش و پرورش
-152 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 18 آذر 1398 ساعت 16:062019-12-09سياسي

رشد بودجه آموزش و پرورش نسبت به دیگر نهادها بیشتر است


گام های مهم و بزرگی در دولت برای بهبود معیشت فرهنگیان برداشته شده و رشد اعتبارات تعلیم و تربیت در بودجه سال آینده از همه دستگاه ها و بخش ها بیشتر است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازفانیگما ، مهر نوشت، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در مراسم سخنرانی رییس جمهور در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که به مناسبت روز دانشجو برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 16 آذر اظهار کرد: این شهیدان با خون خود نماد استقلال طلبی و آزادی خواهی را در برابر استعمار جهانی بنا کردند و همچنین شایسته است در این روز یاد و خاطره شهدای معلم و دانشجو و دانش آموز را نیز گرامی بداریم.

حاجی میرزایی بابیان اینکه این روز تاریخی را به عموم دانشجویان تبریک می گویم گفت: برای این دانشگاه و وزارت آموزش وپرورش افتخار بزرگی است که با میزبانی از رییس جمهور، امسال سهم کوچکی در بزرگداشت نقش و شأن دانشجو داشته باشند.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: بدون تردید سرمایه علمی و فکری کشور از سرمایه مادی و ذخایر طبیعی برتر و گسترش پذیرتر است و در این میان نقش دانشجویان به دلیل آرمان خواهی، جوانی و نگاهی که به آینده دارند بیشتر است.

وزیرآموزش وپرورش تصریح کرد: دانشجویان نیازمند به حرمت و رعایت حقوق اساسی و انسانی هستند و ما به سبب مسئولیت هایی که داریم خودمان را موظف به تأمین محیطی امن، آزاد و مساعد برای آموختن، پرسیدن و پاسخ گفتن می دانیم.

وی بابیان اینکه شنیدن صداهایمتفاوت و منتقدانه دانشجویان ضرورت ارتقای سطح علمی، آموزشی و مسئولیت پذیری سطح دانشگاه است، اضافه کرد: امیدوارم با تلاش همه جانبه برای بالا بردن، ارزشمند کردن و اثربخش کردن آن تلاش کنیم.

حاجی میرزایی در ادامه اضافه کرد: دانشجو پرسش گر است، داور نیست.

آنجا که در مقوله داوری وارد می شویم اقتضائاتپیچیده ای دارد لذا پرسش حق دانشجویان است و برای داوری باید تأمل بیشتری کرد.

وزیر آموزش وپرورش اذعان کرد: اگر فرصتی که برای پرسش گری ایجاد می شود به نحو مؤثری مورداستفاده قرار نگیرد نهاد دانشگاه آسیب می بیند و برای تقویت این نهاد نیازمند هستیم که همچنان پرسش گر باشیم و داور نباشیم.

حاجی میرزایی بابیان اینکه جامعه ما همانند جوامع دیگر در تکاپوی پیشرفت است، گفت: جامعه ما برای بهبود زندگی مردم و کاستن از رنج ها تلاش می کند و می کوشد آینده بهتری را برای فرزندان این سرزمین فراهم کند و دولت بیشترین بار این مأموریت را بر عهده دارد که با همه دشواری ها در راه این هدف بزرگ قدم می گذارد و گذاشته است.

وی افزود: با طرح های متنوع در بخش کشاورزی شغل و کار ایجاد می شود، با توسعه زیرساخت های حمل ونقل جریان تحرکات اقتصادی و تجاری افزایش می یابد و با احداث کارخانه ها و استخراج معادن و طرح های متنوع نفت و گاز و پتروشیمی، جریان تولید و بهبود شاخص های کلان اقتصادی میسر می شود و به مدد انواع طرح های حمایت اجتماعی فاصله ها کم می شود.

وزیرآموزش وپرورش افزود: در کنار همه این تلاش های مهم که جریان دارد، در بین اندیشمندان باور قطعی، وحدت و اجماع نظری وجود دارد که تحول یک جامعه درگرو تحول در ظرفیت های یادگیری آن جامعه است و تغییر پایدار به مدد تغییر در جریان یادگیری به وجود خواهد آمد.

حاجی میرزایی بابیان اینکه همه تجلی و نمادهای توسعه در جامعه به میزانی که متکی به ظرفیت های یادگیری است قابل اعتماد و تکرارپذیر است، تصریح کرد: تکانه های پرشماری که در برابر دشمنی که با سرسختی تحمیل بیشترین رنج و فشار بیشتر بر مردم را در دستور کار خود قرار داده است و جریان سالم اقتصاد ما را نشانه رفته است و محدودیت های بسیاری را تحمیل می کند، این دشمنی ها و سختی های ایجادشده تنها در برابر ظرفیت های یادگیری جامعه رنگ می بازد.

وی در ادامه اضافه کرد: اینکه یک جامعه چه می آموزد، چگونه می آموزد و تا چه حد آموزه های خود را می تواند به کار ببندد و تا چه حد در سازندگی و پیشرفت جامعه خودش می تواند مشارکت داشته باشد و اینکه با خالق، خلق، خلقت و خود ارتباط برقرار می کند و برای تعالی جامعه از این مفاهیم بهره می گیرد، مهم است.

حاجی میرزایی حضور رییس جمهور در جمع دانشجو معلمان، سکان داران آینده جریان تربیت و کسانی که بیشترین مسئولیت را در افزایش و بهبود ظرفیت یادگیری جامعه بر دوش دارند، نشان مهمی از اهمیت رییس جمهور به جایگاه معلمی دانست.

وزیرآموزش وپرورش بابیان اینکه معلمان باید بر صدر بنشینند و قدر ببینند، گفت: دولت تدبیر و امید در طی 6 سال گذشته گام های بلندی برای معلمان برداشته است و رشد اعتبارات تعلیم و تربیت در بودجه سال آینده از همه دستگاه ها و بخش ها بیشتر است زیرا دولت به آموزش و پرورش توجه ویژه دارد.

وی افزود: علاوه برافزایش هایی که به طورمعمول و متداول برای همه کارکنان دولت همه ساله اعمال شده است در فاصله سال های، 93، 94، 95 چهارده درصد علاوه برافزایش حقوق سالانه که به همه کارکنان دولت اعمال می شود، تحت عنوان فوق العاده ویژه و فوق العاده شغل به حقوق فرهنگیان اضافه شده است.

حاجی میرزایی تا کید کرد: در سال 94 بخشی از رتبه بندی با افزایش بیش از 10،4 درصد در حقوق فرهنگیان علاوه بر سایر کارکنان انجام شده است.

وزیرآموزش وپرورش با اشاره به اینکه برای مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل فرهنگیان ضریب 1،1 اعمال می شود، اظهار کرد: معلمان از افزایش فوق العاده شغل 35 درصدی در مقایسه با دیگران برخوردار هستند.

حاجی میرزایی با اشاره به اجازه تدریس 6 ساعته در طرح معلم تمام وقت اظهار کرد: حدود 17 درصد به حقوق داوطلبانی که در این طرح شرکت می کنند، افزوده می شود.

وی افزود: اجرای طرح رتبه بندی با اختصاص 2 هزار میلیارد تومان در سال جاری کار ویژه ای است که دولت تدبیر و امید برای فرهنگیان انجام داده است.

وی با اشاره به بودجه سال 1399 کشور گفت: در بودجه امسال علیرغم همه سختی ها و تنگناهای بودجه کشور برای تعلیم و تربیت بالاترین رشد در بین تمامی بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور اختصاص داده شده است.

حاجی میرزایی بابیان اینکه دولت تدبیر و امید به آموزش وپرورش توجه ویژه ای داشته است، اظهار کرد: برای خانه دارشدن 170 هزار همکار فرهنگی فاقد خانه، توافقی با وزارت راه و شهرسازی امضا کرده ایم تا به صورت مشترک در این زمینه ظرفیت ها را به میدان بیاوریم و مشکل مسکن فرهنگیان فاقد مسکن را حل کنیم.

وزیرآموزش وپرورش بابیان اینکه معلم جانشین همه نداشتن ها است و دانشگاه فرهنگیان جایگاه تربیت معلمان است و باید بتوانیم معلمان منصف که مبتنی بر حقایق سخن بگویند، معلمانی که استوار، محکم، سنجیده و منطقی حرف می زنند، تربیت کنیم.

حاجی میرزایی در پایان به نمایندگی از اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از حمایت های رییس جمهور که علیرغم تمام مشکلات، دشواری ها و بار سنگین مسئولیت مورد بی مهری قرار می گیرد، قدردانی کرد.

رشد بودجه آموزش و پرورش نسبت به دیگر نهادها بیشتر است
کلید واژه ها: دانش - دانشجو - آموزش و پرورش - حاجی میرزایی - رییس جمهور - دانشجویان - وزارت آموزش وپرورش - وزیر آموزش و پرورش - فرهنگیان - محسن حاجی میرزایی - دانشگاه فرهنگیان - آموزش - پرورش - دانشگاه - میرزایی - تعلیم و تربیت - استقلال طلبی - بودجه - روز دانشجو - گرامیداشت - دانش آموز - سال آینده - اعتبارات - بزرگداشت - حاجی - رییس - میزبانی - سخنرانی - استعمار - استقلال

آخرین اخبار سرویس:
کنفرانس بین المللی احساسات، شناخت و رفتار برگزار می شود

زیباترین دختر و محبوب ترین زن کیست؟ / بررسی شخصیت و هویت فاطمه زهرا (س)

حضرت فاطمه(س) در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی به اوج کمال رسیده بودند

خاتمه اعتراض کارگران واحد تعمیرات «پتروشیمی اروند»

سردار شهید سلیمانی نماد سیره فاطمی است

دامغانی ها در سوگ شهادت حضرت زهرا(س) به عزاداری پرداختند

فرماندار سردشت، فردا پاسخگوی سوالات مردم در سامانه 111

عزاداری مردم ابرکوه در سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)

آیین های سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) در استان اردبیل برگزار شد

علی فاطمی مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام در «کوری حیاتی» جم

آن چه به شعر فاطمی آسیب می زند

ویدئو / عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) در تهران

همه چیز درباره مسابقات سراسری قرآن قوه قضاییه

شهید گمنام میهمان ویژه سوگواره فاطمی سپاه استان تهران

مراکز اقامتی به غیر از هتلهای 4 و 5 ستاره معاف از مالیات شدند

جذب مهاجران و توریست ها و نقش مهم موزه ها

مداحی میثم مطیعی در محضر رهبر انقلاب در شب شهادت حضرت زهرا(س)

نقوی حسینی: جهان اسلام با همه توان مقابل توطئه طرح معامله قرن ایستادگی کند

جهانگیری: اگر در رد صلاحیت ها تجدید نظر نشود در بسیاری از حوزه ها رقابت وجود نخواهد داشت/به شدت به انتخاباتی باشکوه و پر رونق نیازمند هستیم

پیکر سه شهید گمنام دفاع مقدس در یزد تشییع شد

اقتصاد معادن بهترین جایگزین اقتصاد نفتی/ آذربایجان غربی رتبه نخست تنوع معادن کشور

حضرت زهرا(س) نقاب از چهره نفاق برداشت

دفاع جانانه از ولایت

برگزاری مراسم سمنوپزان در میدان امام حسین (ع)

شکست ترامپ در انگلیس بر سر هواوی

توهم «معامله قرن» از پیش شکست خورده است

بازداشت شهرداری و 2 عضو شورای شهر لواسان (تهران)

بلومبرگ: ترامپ معافیت همکاری های هسته ای با ایران را 60 روز تمدید می کند

ویژه برنامه های صداوسیمای البرز به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی

اما و اگرها درباره فروش عمارات اقدسیه/ قطع دسترسی اعضای شورای شهر به طرح تفصیلی ملک

یارانه سال آینده بیشتر می شود یا کمتر؟

بلومبرگ: ترامپ معافیت همکاری های هسته ای با ایران را 60 روز تمدید می کند

ویدئو : صلوات حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

حضرت فاطمه(س) الگوی حقیقی است نه سلبریتی ها

حضرت زهرا (س) برای جلوگیری از جدایی قرآن و عترت جان شریف خود را گذاشت

اجتماع فاطمیون در شهر یزد برگزار شد

شور فاطمی در دامغان

تجمع عظیم فاطمیون در بیجار

مادر زندانی به آغوش خانواده بازگشت

3 شهر و یک روستای صنایع دستی ایران جهانی شدند

ویژه برنامه های صداوسیمای البرز به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی

پیام آیت الله مکارم به مسابقات قرآن قوه قضاییه

مداحی شهادت حضرت زهرا/ حسین سیب سرخی+ دانلود

فاطمه (س) درس دفاع از ولایت را به ما آموخت

اجتماع بانوان فاطمی در شهرری برگزار شد

مردم آذربایجان غربی سوگوار شهادت مظلومانه حضرت زهرا (س)

وداع البرز با شهدای گمنام

هرمزگان در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) غرق در عزا و ماتم شد

پیکر دو شهید گمنام در پاکدشت تشییع و به خاک سپرده شد

پیکر یک شهید گمنام در گرگان تشییع شد

عزاداری و دسته روی عزاداران فاطمی در بجنورد برگزار شد

سوگواری مردم استان اصفهان در سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)

مخالفت جمعی از مردم شاهرود با هرس سنگین درختان این شهر

توزیع 6 تن سمنو سنتی میان سوگواران اهل بیت در میبد

عزت و سربلندی اسلام در سایه خون شهداست

گلستان سوگوار شهادت حضرت فاطمه (س) است

یارانه سال آینده بیشتر می شود یا کمتر؟ +جدول

اما و اگرها درباره فروش عمارات اقدسیه/ قطع دسترسی اعضای شورای شهر به طرح تفصیلی ملک

شام غریبان حضرت زهرا(س) در 300 بقعه متبرکه و اماکن مذهبی فارس

سردار شهید سلیمانی نماد سیره فاطمی است

دامغانی ها در سوگ شهادت حضرت زهرا(س) به عزاداری پرداختند

مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در گیلان برگزار شد

استخدام مهندس مشاور آبیاری آقا از البرز جهت کار در قزوین

پخت 7 تن آش نذری

برگزاری اولین نمایشگاه مطبوعات غرب مازندران 15 بهمن ماه در نوشهر

معلمان و خانواده ها جهت گیری انقلابی و دینی را از سازمان پژوهش مطالبه می کنند

دسته روی عزاداران فاطمی در بجنورد برگزار شد

غرب زن را ابزاری برای مطامع دنیوی و هوسرانی خود قرار داده است

چه کنیم که برنج وا نرود؟

اجتماع بانوان فاطمی در شهرری

معرفی نفرات برتر مسابقات حفظ و قرائت قرآن ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت شمال کشور

حضور حضرات آیات صافی گلپایگانی وحید خراسانی در دسته عزاداران فاطمی

فیلم| مراسم گرامیداشت حاج قاسم در لاهیجان

پیکر سه شهید گمنام دفاع مقدس در یزد تشییع شدند

پیکر 167 شهید تازه تفحص شده امروز وارد کشور می شود

قم در عزای دختر رسول الله(ص) سیاهپوش شد/ قرائت خطبه فدکیه

جنجال کیف ویکتوریا بکام و دیوید بکام از پوست تمساح! عکس

اقتضائات فرهنگی برنامه «مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی» خراسان رضوی

اعزام دومین کاروان قرآنی انقلاب به سمت مزار سردار سلیمانی

دعوتchr(034)یوسرنchr(034) از دانشمندان و هنرمندان جوان برای ارائه سخنرانی های کوتاه و آثار هنری

ظریف: «معامله قرن» کابوسی برای منطقه و دنیا است

برگزاری هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قوه قضاییه در شیراز با مشارکت 12 هزار نفری

مراکز اقامتی از مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند

گزارش تصویری: مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س) در دفتر حضرت آیت الله صانعی

ایران در ماتم از دست دادن حضرت فاطمه(س) به سوگ نشست

ملت ها سرنوشت سازند نه دولت های مزدور آمریکا/ امنیت کشور به واسطه دینداری است نه دوربین ها

فاطمه (س) درس دفاع از ولایت را به ما آموخت

رمز موفقیت کشور و نجات ما هم پیروی از سلوک فاطمی است

وداع گیلانی ها با دو شهید گمنام ، در سالروز شهادت ام ابیها

اجتماع و راهپیمایی عظیم فاطمیون ـ مشهد مقدس

رائفی پور: روزنامه های صهیونیستی ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی را «ترور قرن» نامیدند

عدالت در جامعه از مفاهیم قرآنی نشأت می گیرد/ تشکیل ستاد ملی صبر

ضرورت بازخوانی نقش و شخصیت حضرت زهرا(س)

افرادی که شناسامه خود را گم کردند 15 بهمن به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند

برپایی مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) در خوزستان

کاروان غم در اراک به حرکت درآمد

فیلم| گشایش نمایشگاه بین المللی عکس «مهر محرم» در سمنان

شاکله اصلی قیام امام زمان (عج) مکتب فاطمی است

موزه ارتباطات و تمبرهای 40 ساله انقلاب در برج میلاد

تفسیر و مصداق سوره کوثر، فاطمه کبری (س) است

رشد بودجه آموزش و پرورش نسبت به دیگر نهادها بیشتر است

رشد بودجه آموزش و پرورش نسبت به دیگر نهادها بیشتر است