مطالب مرتبط:
جلیلی: به روحانی گفتم در توافق وین 100 تا امتیاز می دهید / مسئولان می گویند نمی خواهیم نفت فروخته شود اما تمام فشار را به مردم وارد می کنند!
جلیلی: به روحانی گفتم در توافق وین 100 تا امتیاز می دهید / مسئولان می گویند نمی خواهیم نفت فروخته شود؛ اما به مردم فشار می آورند
جلیلی: به روحانی گفتم در توافق وین 100 تا امتیاز می دهید / غربی ها ملت ما را تروریسم می خوانند دنبال مذاکره هم هستند
به روحانی گفتم که خود شما کیستید؟/ما که گماشته آقای روحانی نیستیم!
آقای روحانی؛ قرار بود رفاه بیاورید نه اینکه مردم گرفتار نان شب باشند / خیالتان راحت! 45 تومان برای مردم هیچ شد، هیچ
-49 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 18 آذر 1398 ساعت 16:062019-12-09سياسي

جلیلی: چند روز قبل از توافق وین، ایرادات سند را به آقای روحانی گفته بودیم


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان به اینکه هر دانشگاه می تواند یک دولت سایه باشد، گفت: منظور من از دولت سایه نه حزب است نه تشکیلات؛ بلکه یک نوع گفتمان و رویکرد است، - یعنی سایه به سایه تحولات کشور را دنبال و تحلیل کنید.

به گزارش سایت قطره و به نقل از پایگاه خبری نشان ": سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش عدالت اجتماعی از آرمان تا واقعیت که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در تالار ابوریحان این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: نوع واکنش و سوالات شما دانشجویان در مورد شرایط فعلی کشور واقعا مغتنم است و می تواند موتور پیشران کشور باشد، منتها باید به موقع عمل کند تا تأثیر لازم را در جامعه بگذارد.

باید این را بدانید حرکت دانشجو فقط عقده گشایی نیست بلکه می تواند تأثیر در آنچه واقع می شود داشته باشد آن هم یک تأثیر مثبت.

وی ادامه داد: لازمه این حرکت جهت اولویت درست، تحلیل و مسئله ای که به درستی باید عنوان شود.

نتیجه این حرکت درست می تواند ادامه حرکت دانشجویانی باشد که به موقع تصمیم درست داشتند و ما هر سال 16 آذر یاد آنها را گرامی می داریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در کودتا مسئله فقط کسانی که کودتا را برپا می کنند نیست، خاطرنشان کرد: مسئله اصلی صحنه سازیست که کودتاچیان می سازند تا به واسطه آن از جامعه و مردم طلبکار شوند آنها کودتا می کنند اما شعار حفظ تمامیت ارزی کشور و استقلال سرمی دهند.

مثال آن جملات نیکسون دو روز بعد از شهادت دانشجویان بود که وقتی می خواستند دکتری افتخاری به او بدهند گفت خیلی خوشبختم که ملت ایران مسمم به حفظ استقلال سیاسی خود است این حرف را کسی می گفت که در ایران کودتاگر بود.

در این میان تحلیل غلط این است که همه چیز را وارونه نشان دهیم افرادی صراحتا اعمال و اعلام می کنند که برایران فشار حداکثری دارند و از ابراز آن نیز ابایی نمی کنند.

در مقابل کسانی در این کشور می گویند اشکالی ندارد ما با آنها دوباره گفتگو و مذاکره می کنیم باید به آنها گفت آنجایی که مذاکره کردید چه فرجامی داشت؟ دانشگاه محل چنین پرسشهایست.

*اوایل درباره برجام می گفتند متأسفیم، الان این را هم نمی گویند/تحلیل فلج کننده سخت تر از تحریم فلج کننده است جلیلی یادآور شد: سال 94 که بحث برجام مطرح شد در مراسم 16 آذر دانشگاه شریف از دانشجویان درخواست برجام خوانی کردم چون برجام یک نسخه مدل و الگو از رفتار طرف مقابل ماست.

آنهایی که زمانی از تأثیرات مثبت برجام صحبت می کردند امرو یک بار هم نگفتند که آمریکا کاملا از برجام خارج شده و او را محکوم نکردند؛ اوایل می گفتند متأسفیم الان این را هم نمی گویند.

شما نمی توانید بدون توانایی و تحلیل درست از وقایع منطقه، وقایع داخلی را تحلیل درست کنید چرا که تحلیلهای فلج کننده به مراتب سخت تر از تحریم فلج کننده است.

هرکجا اندیشه های نئولیبرالیستی باشد، عدالت اجتماعی محقق نمی شود وی در ادامه سخنان خود در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی، گفت: در دنیا کسانی به عنوان پدر آزادی معرفی می شوند که وقتی کتاب های آنها را می خوانید، می بینید همین افراد مخالف آزادی هستند.

جان لاک دقیقا یکی از این افراد است.

مباحث عدالت اجتماعی و اندیشه های لیبرالیستی و نئولیبرالیستی اگر مبنای هر کاری قرار گیرند هیچ عدالت اجتماعی محقق نمی شود.

در این خصوص آدام اسمیت می گوید غصاب و نانوا به خاطر خیرخاهی به ما خدمات نمی دهند بلکه به خاطرن فع شخصی این کار را می کنند.

در این نگاه هیچگونه خیرعمومی جایگاهی ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه امروز عده ای قصد دارند اینگونه اندیشه ها را در دانشگاه و فضای عمومی جامعه بسط دهند افزود: آنها می خواهند آرمان را نفی کنند و بگویند آرمان معنایی ندارد واقعیت ها را ببینید.

آنها در واقع قصد دارند با نفی آرمان و حقیقت سر آخر به نفی مبارزه برسند اینجاست که دانشگاه و دانشجو باید حواسش جمع باشد.

جلیلی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که در شرایط فعلی جامعه دانشگاه و جامعه دانشجویی چگونه می تواند موثر باشد، گفت: من احساس می کنم از ظرفیتهای حل هنوز استفاده نکرده ایم.

دانشگاه ها دقیقا یکی از این ظرفیتهای حل مسائل است.

هر دانشگاه می تواند یک دولت سایه باشد وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان درمورد اینکه منظور ایشان از دولت سایه چیست، گفت: منظور من از دولت سایه نه حزب است نه تشکیلات؛ بلکه یک نوع گفتمان و رویکرد است، یعنی سایه به سایه تحولات کشور را دنبال و تحلیل کنید، اگر نقصی دیدید به تکمیل آن کمک کنید دانشگاه هر هفته باید محل چنین مطالباتی باشد نه فقط 16 آذرها تمام حرف من این است هر دانشگاه می تواند یک دولت سایه باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان مبنی براینکه برجام اثرات مثبتی داشته به طوری که موجب مذاکره 5 یا 6 کشور بزرگ دنیا پای میز مذاکره با ایران شده است، گفت: من ازشما این سوال را می پرسم که این کشورهایی که گفتید سال 92 پای مذاکره با ایران آمدند یا سال 87؟ آنها سال 87 و در شرایط تولید قدرت پای میز مذاکره با ما آمدند قدرتی که امثال شهید شهریاری ها ایجاد کرده بود که استاد همین دانشگاه بوده است.

چند روز قبل از توافق وین، ایرادات سند را به آقای روحانی گفته بودیم جلیلی در ادامه سخنان خود افزود: ما چند روز قبل از توافق وین به آقای رحانی ایرادات سندی که می خواستند امضا کنند اطلاع داده بودیم آن را رسانه ای نکردیم چون قصد کمک داشتیم.

ما آن موقع به ایشان گفتیم دارید حق را می دهید چرا که آن زمان بحث نظارت بر فعالیت های هسته ای مثل ان پی تی مطرح شد اما در پروتکل الحاقی چه چیزی را فراتر از ان پی تی پذیرفتید؟ اینجاست که دانشگاه باید به موقع عمل کند.

وی تصریح کرد: وقتی می گوییم با اتکا بر توان داخلی می توانیم مشکلات کشور را حل کنیم آیا شعار است یا حرف واقعی؟ دانشگاه باید قضاوت کند.

عده ای امروز از انتخاب اشتباه صحبت می کنند باید در این خصوص بگویم در این انتخاب غلط، من و شما هم نقش داشتیم.

در انتخابات فقط رأی شما ملاک نیست بلکه اینکه افراد عمومی جامعه را به آنچه صحیح و حقیقت است نزدیک کنید نیز مهم است.

در انتخابات پیش رو قبل از انتخاب فرد باید بدانیم به چه می خواهیم رأی دهیم/قبل از گرانی بنزین طراحی را برای سود آحاد ملت و افزایش درآمد کشور به سران قوا داده بودیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالچ ند تن از دانشجویان مبنی بر اینکه چه تحلیلی از مجلس آینده دارید، گفت: قبل از اینکه بخواهم بگویم به چه کسی رأی دهید می گویم به چه می خواهیم رأی بدهیم به چه برنامه ای برای ارتقای کشور؟ به چه کارنامه، نگاه و تحلیلی؟ در مسئله بنزین که کشور را 10 روز تحت تأثیر خود قرار داد دانشگاه ها قبل از این مسئله چه نقشی ایفا کردند؟ از مسئله گرانی بنزین می شد با برنامه ریزی کاری کرد که سود آن به جیب آحاد ملت برود.

ما طرحی را در این خصوص قبل از خبر گرانی بنزین به سران قوا داده بودیم و در آن عنوان کرده بودیم که حتی می شود با برنامه ریزی به درآمدهای کشور نیز اضافه کرد.

جلیلی خطاب به دانشجویان گفت: باید بدانیم در مجلس آینده چه چیزی را دنبال کنید.

آن چیزی که به عنوان مولفه اصلی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد جمهوریت نظام است که اگر فهم درستی از آن نداشته باشیم نمی توانیم درست تحلیل و تصمیم گیری کنیم.

این جمهوریت را مردم انتخاب کردند به همین خاطر است که عده ای می خواهند میان مردم و نظام فاصله ها را زیاد کنند.

ما باید با آحاد مردم ارتباط داشته باشیم و به آنها بگوییم چه چیزی غلط و چه چیزی درست است.

مشکل ما اینجاست که فکر می کنیم اگر دولتی انتخاب شد جامعه دیگر در آن نقشی ندارد.

یا اگر نظام اسلامی برقرار گردید عده ای همیشه هستند که کارها را انجام دهند درحالی که اکثر امور با مردم مشترک است.

وی در پایان سخنان خود در خصوص بودجه پیشنهادی سال 99،گفت: بودجه امسال را بررسی کردیم و اگر می گوییم کمبود بودجه داریم پس باید روی یک ریال آن هم حساب باز کنیم.

/تسنیم
کلید واژه ها: مجمع تشخیص مصلحت نظام - مجمع تشخیص مصلحت - دانشگاه - دانشجو - دانشگاه شهید بهشتی - دولت سایه - عدالت اجتماعی - بسیج دانشجویی - کشور - پایگاه خبری - مصلحت - تشخیص - جلیلی - شهید بهشتی - سعید جلیلی - دانشجویان - نظام - لازم - مجمع - دولت - دانشجویی - اجتماعی - اولویت - برگزار - روحانی - پایگاه - گفتمان - واقعیت - همایش - واکنش

آخرین اخبار سرویس:
سر اصلی غیبت جز برای خداوند مکشوف نیست

سفر ویژه نماینده رهبری در هلال احمر به سیستان وبلوچستان

آمریکا تقلب دوره الگور _بوش را فراموش نکرده است

طرح هادی در 132 روستای قم اجرا شده است

کمک رسانی نیروی دریایی ارتش به مناطق سیل زده جاسک

شناسایی 20رستوران غیرمجاز در مشهد

آمریکا از ترس نابودی اسراییل سردار سلیمانی را ترور کرد

کارفرمایان موظف به پرداخت حق بیمه دوره کارآموزی کارگران شدند

توصیه توییتری جهانگیری با هشتگ های #هاشمی_رفسنجانی و #سردار_سلیمانی

توسعه و پیشرفت کشور از مسیر گزینش صحیح می گذرد/ متولیان گزینش جناح سیاسی را در کارهای خود دخالت ندهند

ترس اروپا از آمریکا آنها را مستحق تعبیر «دولت های حقیر» کرد

نشست دی ماه «در حلقه رندان» برگزار نمی شود

استخدام نیروی فنی جوشکار و رنگ کار صنعتی در اصفهان

فرهنگ، اقتصاد و امنیت؛ سه ساحت سبک زندگی نوین اسلامی برای پایان سلطه غرب

پست حسن عابدینی درباره اتفاقات اخیر

ضرورت فعالیت نامزد های انتخابات مجلس در چارچوب قانون/ تشکیل کمیته ای جهت نظارت بر فعالیت های انتخاباتی در فضای مجازی

یادواره شهدای 28 دی در سنندج

دود تعلل 40 روزه روحانی برای انتخاب رییس هلال احمر در چشم سیل زدگان

ملت صبور را باید قدر دانست

استخدام دو نفر نجار ماهر در تهران

امروز در روشنایی مطلق به پیش می رویم

استخدام کارمند و کارآموز در مقتدر سیر تهران

مراسم بزرگداشت شهید صالحه از شهدای سانحه هوایی

قالیباف یکی از گزینه های سرلیستی اصولگرایان است

خدمت رسانی گروه جهادی شوقان در روستای چهاربید

تشکیل کمیته مشترک مبارزه با مواد مخدر بین ایران و چین

بعضی اوقات با خودمون بشینیم حرف بزنیم!

سفر یکروزه معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به ایلام

تهران، مقصد جدید نهضت اشتغال زایی بنیاد برکت/ راه اندازی800 طرح اشتغال زایی اجتماع محور

حبیبی رسماً شهردار پیشوا شد/ امضای حکم شهردار توسط استاندار

پوستر های منتشر شده از بیانات امروز رهبرانقلاب در نماز جمعه

استخدام تعدادی نیرو برای پیک موتوری عماد در هرمزگان

فارس من| 10 جلسه کاردرمانی رایگان برای «باران»+ پیگیری شغل پدر

فرجام نظامیانی که تیرشان به خطا می رود

استخدام نیروی اداری با آشنایی کامل به آفیس در محدوده تجریش تهران

خاطره قاری قرآن از حسرتی که پس از شهادت سردار سلیمانی بر دلش ماند

استخدام کارگر ماهر (راپل کار) یا کار در ارتفاع در تهران

استخدام جوشکار و سوراخکار مسلط به co2 در اصفهان

استخدام نیروی خانم فارغ التحصیل رشته حقوق در تهران

یادمان دفاع مقدس در ورودی دروازه قرآن شیراز احداث می شود

تکمیل تحقیقات مربوط به ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در چند روز آینده

تقدیردستگاه قضاازشهروندی که ازتخریب زیستگاه لاک پشت هاجلوگیری کرد

زیر پرچم «ولایت» محکم و استوار ایستاده ایم | اخبار ایران و جهان

300 کیلووات نیروگاه خورشیدی در بوستان های تهران احداث می شود | پایگاه خبری رسانه7 اخبار روز

ناشنیده هایی از زبان دو مهماندار هواپیما

برگزاری روز بسیج رسانه در استان البرز

نرخ انتصاب زنان در پست های مدیریتی به 20 درصد افزایش یافت

نشست دی ماه «در حلقه رندان» برگزار نمی شود | اخبار ایران و جهان

تیم دفاع از ترامپ در جلسه استیضاح را بشناسیم

امریکا در ترور رسانه ای «سردارحاج قاسم» سیلی سختی از مردم جهان خورد

گروهی از داوطلبان آزمون مهندسی مقابل وزارت راه تجمع کردند

مهارت آموزی برای حل مسائل جامعه در دستور کار دانشگاه پیام نور

گروهی از داوطلبان آزمون مهندسی مقابل وزارت راه تجمع کردند

ترور سردار سلیمانی نقض حقوق بین الملل بود

شهادت بزرگ در آینه اشعار

بسته شدن صفحه اینستاگرام زاکانی پس از انتقاد از روحانی!

بیش از 900 پرونده حقوقی برای اعاده حقوق موقوفات در محاکم استان

ناشنیده هایی از زبان دو مهماندار هواپیما

زیر پرچم «ولایت» محکم و استوار ایستاده ایم

بیش از 35 هزار کارت ملی هوشمند در بیله سوار صادر شد

تحریم های آمریکا روز به روز بر ایستادگی و مقاومت نیروهای مسلح می افزاید

پیام رهبر انقلاب به بیستمین کنگره سرداران و 4000 شهید منطقه 17

پیگیری ساخت و ساز روستای زیارت در کارگروه مبارزه با زمین خواری

کمترین بی احترامی به پدر و مادر در کلام امام صادق(ع)

سه کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه شناسایی شد

ایلام میزبان استارتآپ استان های غرب کشور می شود

استخدام همکار خانم آشنا با photoshap و corel draw در یک کارخانه

استخدام مکانیک ماهر جهت کار در خراسان رضوی

ادامه فعالیت 90 نماینده ردصلاحیت شده در مجلس مشکل قانونی ندارد؟/ پاسخ کدخدایی را بخوانید

استخدام همکار خانم تایپیست با حجم کاری سبک در خراسان رضوی

استاندار: تحریم فرمانده سپاه خوزستان نشان دهنده ضعف اطلاعاتی آمریکاییهاست

استخدام شرکت پروا گستر ایرانیان

مادرانه ها یک به یک می رسند از راه/ آسمان، وعده گاه دیدار «امیر» با حاج قاسم

رییس دادگستری خلیل آباد معارفه شد

استخدام طراح و گرافیست حرفه ای جهت آژانس تبلیغاتی در اصفهان

پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به حضرت آیت الله سیستانی: حادثه ناگوار جسمی حضرتعالی مایه نگرانی همه علاقمندان شد/ان شاء الله دوران نقاهت نیز کوتاه خواهد بود

تا حل مشکلات در کنار مردم سیل زده خواهیم بود/ خسارت ها جبران می شود

در زمان خروج آمریکا از برجام مکانیزم ماشه کجا بود؟

مرکز نوآوری و شکوفانی ایلام افتتاح شد

جریان نفوذ درپی ورود به بدنه مدیریتی کشور است

علیرضا طلیسچی: همه شما در کمک به سیستان و بلوچستان شریک هستید

گردهمایی 1500 مدیر مدرسه شهر تهران

جامعه دانشگاهی دانشگاه رازی فردا، 29 دی ماه تجمع می کنند

4 نکته مهم سخنان رهبری در مورد حادثه سقوط هواپیما

استخدام تعدادی قصاب ماهر جهت یک سوپر پروتیینی در تهران

استکبارستیزی و شهادت طلبی اولویت برنامه های دهه فجر گنبدکاووس

استخدام مرکز مشاوره روشنگر

استخدام طراح وب سایت خانم مسلط به وردپرس و جوملا در اصفهان

روحانی در جمع مردم روستای سیل زده کلانی: پیش بینی هواشناسی موجب شد که خسارت جانی نداشته باشیم / بازسازی ویرانی ها، درمان مصدومان احتمالی و جبران خسارت ها، باید فورا انجام شود

575 کانون فرهنگی هنری در کردستان فعالیت می کنند

اخرین مهلت ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی مشخص شد

همه مشکلات ناشی از سیل سیستان و بلوچستان را بررسی و رفع می کنیم

فیلم کمتر دیده شده از سخنرانی سردار دل ها به زبان عربی

راه ارتباطی زمینی 40 روستا همچنان بسته است

سفر ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور به ایلام

دیپلماسی ایثار، دستور کار جشنواره سرخ نگاران

بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه برگزار می شود

معرفی نامزدهای کتاب سال در گروه علوم اجتماعی

همایش «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای»

نکویی: تنها راه مقابله با استکبار جهانی مبارزه عملی است

جلیلی: چند روز قبل از توافق وین، ایرادات سند را به آقای روحانی گفته بودیم

جلیلی: چند روز قبل از توافق وین، ایرادات سند را به آقای روحانی گفته بودیم