مطالب مرتبط:
جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است/ مردم باور داشته باشند که قوه قضاییه پاک پاک است
بین واقعیت و احساس فساد فاصله زیادی وجود دارد/ در مبارزه با فساد باید سیستمی عمل شود
احساس فساد در جامعه بیشتر از میزان اصلی فساد است/ مصادره های اول انقلاب برای مبارزه با فساد بود
جهانگیری: باید پشت پرده بابک زنجانی مشخص شود / این پرونده بزرگ ترین پرونده فساد در دوران جمهوری اسلامی است / یک نفر 2.7 میلیارد دلار پول و نفت را از بیت المال گرفته و مسئولان دولتی هم در جریان بودند! / اینطور نبوده که او از سیستم بانکی وام بگیرد و نپردازد، بلکه پول و نفت از دولت گرفته
برگزاری پنجمین همایش مبارزه با فساد
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 18 آذر 1398 ساعت 16:052019-12-09سياسي

تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است


معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه مردم باید باور داشته باشند که قوه قضاییه خودش پاک پاک است و با هر فسادی بدون هیچ شائبه سیاسی برخورد می کند گفت: - آن چه ما از ابتدای دولت اعلام کردیم و تا امروز هم روی آن ایستاده ایم این بوده که دولت هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد ندارد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایمنا"، روزنامه اطلاعات گفت و گویی را در مورد فساد باید اسحاق جهانگیری انجام داده که در ادامه می خوانید: با سپاس از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید، ارزیابی شما از وضعیت کنونی مبارزه با فساد در ایران چیست؟ من از شما سپاسگزارم که به یک موضوع فوق العاده مهم در کشور پرداخته اید.

فساد، مسأله ای اساسی به شمار می رود که آرمان همه حکومت ها و دولت‎ها داشتن جامعه ای بدون آن است.

حساسیت مردم نسبت به فساد بالاست، زیرا می تواند زمینه ساز مشکلات دیگر شود.

فساد، مهم ترین بیماری اقتصاد است که تبعات بسیار دارد، ازجمله این که مانع توسعه می شود، برخی افراد حس می کنند برای رسیدن به ثروت می توانند میان بر فساد را در پیش بگیرند، مردم از این‎که یک عده یک شبه راهی طولانی می روند احساس تبعیض و عقب افتادگی می کنند، امید به آینده را از دست می‎دهند و به مسئولان بدبین می شوند.

در نتیجه سرمایه اجتماعی از بین می رود و شکاف دولت و ملت زیاد می شود.

البته فساد فقط در حوزه اقتصاد اتفاق نمی افتد و می‎تواند در حوزه سیاست و در انتخاب ها و تأیید یا رد صلاحیت ها هم وجود داشته باشد.

در هر حوزه که فساد اتفاق بیفتد، مانع توسعه می شود، برای همین است که همه حکومت ها می خواهند با آن مبارزه کنند.

از آن جا که حکومت ما با آرمان های دینی و هدف رفع تبعیض و فقر روی کار آمد، از ابتدا در تضاد جدی با فساد بود و در آن فرد فاسد همیشه به عنوان نمادی ضد ارزشی شناخته می شد.

مقام معظم رهبری در سال 1380 فرمانی صادر کردند و در آن به سران سه قوه مأموریت دادند که بدون محدودیت همه دستگاه ها، حتی دستگاه های زیرنظر رهبری را مشمول بررسی قرار بدهند و سازوکارهایی طراحی کنند تا فساد در آن ها از بین برود.

از طرف دیگر به مرور اعداد و ارقامی نجومی به عنوان فساد در کشور اعلام شد.

من همیشه تأکید داشته ام یکی از دلایلی که علی رغم جدی بودن اراده مبارزه با فساد، باعث شده در این زمینه توفیق حاصل نشود این است که آسیب شناسی دقیقی از مبارزه با فساد انجام نداده ایم.

همه باید معتقد باشند که بدون درنظر گرفتن مصلحت های خاص برای افراد، جریان ها و جناح های مختلف باید با فساد مبارزه کرد.

در غیر این صورت مردم حس می‎کنند مبارزه با فساد جدی نیست و دامنه فساد هم وسیع‎تر شده است.

من معتقدم ما در زمینه مبارزه با فساد چندان موفق نبوده ایم و کارنامه درخشانی نداشته ایم و این نکته بسیار تکان دهنده ای است.

باید در این زمینه عزمی عمومی شکل بگیرد و همه بسیج شوند.

راه مبارزه با فساد راهی علمی و عملی است و باید بدون تبعیض و جهت گیری های سیاسی انجام شود.

به نظر می رسد یکی از مشکلات ما این است که مبارزه با فساد فقط شامل مبارزه با مصادیق فساد بوده و ساختارهای فسادزا کماکان اصلاح نشده اند.

مشکلی که قبل از انقلاب هم وجود داشته این بوده که ساختار اقتصاد بسیار دولتی بود.

مشکل دیگر آن بود که دولت به شدت متکی به منابع نفتی و بی‎نیاز از همیاری اقتصادی مردم بود، در نتیجه خود را موظف به پاسخگویی به مردم نمی دانست و از نظارت مردم هم بی نیاز به نظر می رسید.

بعد از انقلاب، دولتی بودن اقتصاد پررنگ تر شد، حتی بخشی از اموال خصوصی مصادره شد و در اختیار دولت قرار گرفت و دولت نقش بنگاه دار را پیدا کرد.

علاوه بر این ها سازوکارهای نظارتی هم تدوین نشد.

تجربه نشان داده است که رابطه بین فساد و دولتی بودن اقتصاد، یک رابطه یک به یک است و هرچه اقتصاد دولتی تر باشد فساد هم بیشتر است.

ما یک دوره طولانی تلاش کردیم تا ثابت کنیم قانون اساسی ما مخالف بخش خصوصی نیست و نقش آن نباید صرفا مکمل فعالیت های دولتی باشد.

مقام معظم رهبری باتوجه به این که اصول قانون اساسی و اصل 44 باید منجر به پیشرفت کشور شوند، تصمیم شجاعانه ای گرفتند و با رهنمودهای خود موانع خصوصی سازی را از بین بردند.

بخشی از دلایل عدم اصلاح ساختارها نیز فرهنگی است، زیرا ما هنوز نتوانسته ایم از نظر فرهنگی، مؤثر بودن بخش خصوصی را جا بیندازیم.

بعضی نهادها در مقابل هیچ کس پاسخگو نیستند و این عدم پاسخگویی خود را یک امتیاز و حتی افتخار تلقی می‎کنند اما این وضعیت به زیان ملت است.

رسانه‎ها نماد ملت هستند که می توانند روی مخفی گاه های فساد، نورافکن بیندازند و فعل و انفعالات پشت پرده را معلوم کنند.

اشاره شما به نقش رسانه ها این پرسش را ایجاد می‎کند که آیا ما رسانه آزاد و مستقلی داریم که بتواند بدون دردسر به بیان مسائل بپردازد، درحالی که مثلا وقتی خبرنگاری درباره املاک نجومی اطلاع رسانی می کند، خودش پیش از همه به دردسر می‎افتد؟ همان طور که قبلا هم اشاره کردم ما در مبارزه با فساد موفق نبودیم و علاوه بر سایر ساختارها در حوزه رسانه هم مشکل داریم.

هنوز نپذیرفته ایم که افکار عمومی مهم است و رسانه ها می خواهند افکار عمومی را نمایندگی کنند.

البته کار رسانه ها فقط بیان و اعلام فساد نیست، زیرا این کار را افراد عادی هم می توانند با بیان تجربه خود در سازمان ها انجام بدهند.

نقش رسانه فراتر از این هاست و باید میان اجزای مختلف جامعه ارتباط برقرار کنند.

حکومت، نخبگان و مردم باید راجع به مسایل مختلف گفتگو کنند و به نتیجه برسند.

در این میان رسانه ها می توانند حلقه واسط باشند و با اطلاع رسانی هایشان این ارتباط را برقرار کنند.

ما نتوانسته ایم حتی راجع به موضوع مهمی مانند فساد اتفاق نظر پیدا کنیم، زیرا در گفتگو موفق نبوده ایم.

عملکرد قوه قضاییه را در مبارزه با فساد چگونه ارزیابی می کنید؟ به نظر می رسد با وجود برخوردهای اخیر قوه قضاییه با پرونده های فساد، مردم هنوز به این باور نرسیده اند که مبارزه با فساد (و نه صرفا مصادیق آن) جدی است.

هزینه فساد در کشور باید بالا برود و یکی از اقداماتی که می تواند هزینه فساد را بالا ببرد مبارزه با مصادیق آن است.

بنابراین قوه قضاییه به عنوان نقطه اصلی مبارزه با فساد باید در این زمینه آن چنان قاطع عمل کند که هیچ کس تصور نکند می تواند به نحوی از دست قانون قسر در برود.

مردم باید باور داشته باشند که قوه قضاییه خودش پاک پاک است و با هر فسادی بدون هیچ شائبه سیاسی برخورد می کند.

در دوره اخیر که قوه قضاییه اختیارات ویژه ای پیدا کرد و روی برخی پرونده ها متمرکز شد، فکر کرد تنها راه اقناع افکار عمومی پخش دادگاه هاست؛ آن هم به‎صورتی که مواردی که خودشان می‎خواهند از دادگاه منعکس شود.

به نظر من باید از دادگاه هایی که طی یک سال اخیر برگزار و در آن ها احکام اعدام و حبس طولانی‎مدت نیز صادر شده، آسیب شناسی دقیقی صورت بگیرد تا معلوم شود مردم –نه فقط یک گروه از سیاسیون- عامه مردم، از این شیوه مبارزه راضی هستند؟ آیا اطلاعات دیگری نباید به مردم داده می شد؟ در دوران برگزاری دادگاه بابک زنجانی، من در مورد آن بسیار صحبت کردم.

این پرونده بزرگ ترین پرونده فساد در دوران جمهوری اسلامی است و دست کم در دولت ما مشابه آن اتفاق نخواهد افتاد که یک نفر 2.

7 میلیارد دلار پول و نفت را از بیت المال بگیرد و مسئولان دولتی هم در جریان باشند! پرونده بابک زنجانی با همه پرونده های فساد دیگر فرق دارد یعنی اینطور نبوده که وی برود و از سیستم بانکی وام بگیرد و نپردازد، بلکه پول و نفت از دولت گرفته و پس نمی دهد.

در وهله اول این مبلغ قابل توجه حتما باید به بیت المال برگردد؛ آن چه برگشته ناچیز بوده و بیشتر شامل املاکی است که در آن هم حرف و حدیث زیاد وجود دارد.

بحث دوم این است که پشت پرده مسأله باید شفاف و روشن شود تا دریابیم چه اتفاقی می افتد که یک نفر در چنین سطحی با مسئولان ارتباط می گیرد که یک مقام بلندپایه دولتی وسط جلسه بیرون می آید و با او ملاقات می کند؟ چه اتفاقاتی می افتد که دولت تا این حد به یک نفر اعتماد پیدا می‎کند که به او چنین مبالغی می پردازد؟ اگر پاسخ این پرسش ها روشن شود معلوم می شود در کجاها ایراد داشته ایم و با تغییر چه چیزهایی می توانیم وضعیت را اصلاح کنیم.

قوه قضاییه باید چنین پرونده هایی را آسیب شناسی کند.

در پرونده مه آفرید خسروی باید دید چه می شود که یک نفر ظرف سه سال به چنان نقطه ای می رسد، درحالی که صنعتگران بسیار بزرگی داشتیم که سه نسل در صنعت کشور فعالیت دارند حتی نتوانستند وام بگیرند.

در یک پرونده دیگر شخصی دائم از رییس شعبه یک بانک، ضمانت نامه های صوری می گرفت و با وجود نظارت رییس بانک و بازرسان و مأموران حراست و اطلاعات و غیره این کار را بارها تکرار کرده بود.

البته در نهایت دستگیر شد اما باید طی همان دو، سه بار اولی که این کار را انجام داده بود متوجه کارش می شدند.

اگر بخواهید عملکرد دولت خودتان را با دولت قبلی مقایسه کنید به چه نتیجه ای می رسید؟ آن چه ما از ابتدای دولت اعلام کردیم و تا امروز هم روی آن ایستاده ایم این بوده که دولت هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد ندارد و هر کس در هر رده ای فساد کرد باید با او برخورد شود.

این نخستین تفاوت ما با دولت قبل است.

دوم آن که ما برای خودمان هم سازوکاری طراحی کردیم که گلوگاه های فسادخیز داخل دولت را شناسایی کنیم و بسیاری از آن ها برطرف شدند.

سوم تلاش برای ایجاد سامانه هایی است که بتوانیم از هر حرکت اقتصادی که می تواند منجر به فساد شود به موقع اطلاع داشته باشیم.

مثلا خانمی در یکی از شعبات یکی از بانک ها در یکی از شهرهای کشور هزار حساب بانکی داشت که توسط این سامانه شناسایی شد.

همه سازمان ها به تدریج به این سامانه وصل می شوند، کمااین که گمرک به این سامانه وصل شده و پرونده نظام سلامت اداری نیز تقریبا کامل شده است.

به طور کلی مجموعه اقدامات اخیر مانند بهادادن به شفافیت اقتصادی می تواند تاحد زیادی در مبارزه با فساد کمک کننده باشد.

یکی از نخستین تصمیمات در دولت آقای روحانی، تشکیل کارگروهی با مسئولیت معاون اول رییس جمهور بود که از همه سازمان ها و وزارتخانه ها و دستگاه ها بخواهد گلوگاه های فساد را در دستگاه خود مشخص و برای ازبین بردن آن ها برنامه ریزی کنند.

به عنوان مثال در دوره ای که من در دولت آقای خاتمی وزیر صنعت و معدن شدم، مُهر عدم ساخت ، یک گلوگاه منجر به فساد بود.

به این ترتیب که هر واردکننده ای باید به وزارت صنایع و معادن مراجعه می‎کرد و مهر تأیید می‎گرفت که آن کالا در داخل کشور ساخته نمی شود.

در آن بین کارشناسانی بودند که می‎دیدند واردات فلان کالا فلان مقدار سود دارد، درحالی که حقوق خودشان کم بود.

طبیعی است که ممکن بود وسوسه شوند و فسادی شکل بگیرد.

وقتی ما خواستیم این وضعیت را اصلاح کنیم برخی کارشناسان دلسوز گفتند با این کار، تولید و صنعت نابود می شود اما ما این کار را انجام دادیم و چیزی هم نابود نشد.

بنابراین گاهی مسأله این است که مدیران را از اصلاحات اساسی می ترسانند.

در دولت فعلی سه لایحه تصویب و به مجلس فرستاده شد.

اولین لایحه درباره شفافیت در حوزه اقتصادی است.

پیش از این قانون دسترسی آزاد به اطلاعات وجود داشت اما هنوز برای کاربردی شدنش فکری نشده بود.

دوم لایحه تعارض منافع است که مطابق آن هیچ کس نمی تواند در مسند تصمیم گیری هایی قرار بگیرد که خودش در آن ها منافعی داشته باشد و اگر قرار گرفت و اعلام نکرد، جرم تلقی می شود.

سوم لایحه مربوط به ارتقای سلامت نظام اداری کشور است که در کنار دو لایحه دیگر، سه ضلع پیشگیری از فساد را تشکیل می دهد.

این لایحه ها در دولت تصویب شده و ممکن است قبل از تصویب در مجلس، به صورت داوطلبانه در دولت اجرا شود.

ما می خواهیم مبارزه با فساد، مبارزه همه جانبه و مؤثری باشد و مردم مطمئن شوند که دولت با عزمی جدی وارد این حوزه شده است.

به همین منظور از آغاز این دولت، جلسات دائمی ستاد مبارزه با فساد با حضور معاونان اول و مقامات ارشد سه قوه و دستگاه های نظارتی برگزار شده است و هر سه قوه در این زمینه عزم و اراده جدی دارند؛ درحالی‎که جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت قبل تشکیل نمی‎شد.

من خودم با رییس وقت قوه قضاییه ملاقات کردم و گفتم می خواهیم جلسات ستاد را فعال کنیم که ایشان گفت چون برخی مسئولان دولت وقت، خود سوژه مبارزه با فساد ما هستند ما چطور در جلسات شرکت کنیم؟ کارهایی وجود دارد که دیگران باید برای مبارزه با فساد انجام می دادند و ندادند اما ما آن ها را پیگیری می‎کنیم و امیدواریم این لکه ننگ از دامن جمهوری اسلامی حذف شود.

مهم این است که ما با فضایی که در افکار عمومی ایجاد می کنیم به یکدیگر کمک کنیم تا در حل مشکل فساد که دغدغه بزرگ دولت است موفق عمل شود.

منبع: روزنامه اطلاعات
کلید واژه ها: مبارزه با فساد - فساد - معاون اول رییس جمهوری - مبارزه - دولت - روزنامه اطلاعات - اسحاق جهانگیری - رییس جمهوری - فوق العاده - قوه قضاییه - جهانگیری - مردم - در ایران - خط قرمزی - دولت قبل - مهم ترین - اطلاعات - ارزیابی - روزنامه - مشکلات - حساسیت - اقتصاد - جمهوری - بیماری - برخورد - جامعه - گزارش - امروز - حکومت - معاون

آخرین اخبار سرویس:
6659 شعبه اخذ رای در استان تهران برای انتخابات دوم اسفند ماه

مراسم گرامی داشت سومین سالگرد حادثه پلاسکو و شهدای آتش نشان برگزار شد

چه کسی توییت های فارسی ترامپ را می نویسد؟ +عکس

پژوهشگر حوزه دین: عمده نرم افزارهای دینی فاقد قابلیت پژوهشی هستند

ارتقای سواد رسانه ای جامعه، لازمه دشمن شناسی است

عراقچی: به سفیر انگلیس تذکر جدی داده شد

آخرین توضیحات درباره یارانه معیشتی / مهلت ثبت نام تمدید می شود؟

ورودم به صحنه انتخابات خودکشی سیاسی بود/ برای بیرون کردن تفکر غربی از کشور باید قوی شویم

بازنگری در قانون برای بررسی مصداق تخلف در انتخابات

محکومان موادمخدر ممنوع الخروج می شوند

توضیح موسوی در خصوص سخنان ظریف درباره بودجه نظامی کشور

نشست نقد و بررسی نرم افزار اخلاق اسلامی برگزار شد

فضای شهر کرمانشاه با کاشت 70 هزار بوته گل بهاری می شود

:: بیروت - نشست شورای امنیت ملی لبنان

جینز دیفنس: ایران قابلیت پدافند و جنگال ناوچه «البرز» را ارتقا داده است

اخبار کوتاه 30 دی

دیدار سفیر یمن با خانواده سردار شهید قاسم سلیمانی

روح به بدن مادی تعلق می گیرد یا بدن برزخی؟/ چرا بدن برخی نمی پوسد

برگزاری همایش کتاب سال حوزه با حضور آیت الله سبحانی|تجلیل از آیت الله خرازی

دیگر اعتقادی به احمدی نژاد ندارم/فیلم

عراقچی: سفیر انگلیس مجددا بازمی گردد/برخورد بسیار تندی با او صورت گرفت

توضیحات جدید در مورد یارانه معیشتی

برگزاری رویدادتخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج در سیستان وبلوچستان

گزارش وزارت نیرو درباره مصرف آب و برق روستایی در کمیسیون عمران بررسی شد

چین بر حمایت و اجرای برجام تاکید کرد

توضیح موسوی در خصوص سخنان ظریف درباره بودجه نظامی کشور

فتاح: پلاسکو را تا سال آینده می سازیم

اعلام برنامه کلاسهای آزاد مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

اظهارنظر عراقچی درباره تغییر سفیر انگلیس

احکام شرعی | حکم خواندن سوره های نماز از روی خط قرآن

اقتصاد کشور نیازمند درمان اورژانسی علمی و بلند مدت است

گزارش وزارت نیرو درباره مصرف آب و برق روستایی در کمیسیون عمران بررسی شد

اگر اروپایی ها اقدام دیگری انجام دهند، خروج ایران از NPT مطرح می شود

:: مسکو- تحکیم روابط ایران و روسیه

ارائه لایحه اصلاحات قانون اساسی روسیه به دوما

بزرگداشت یاد و نام آیت ا...رسولی محلاتی در بیرجند

توضیح موسوی در خصوص سخنان ظریف درباره بودجه نظامی کشور

سرعت پیشرفت پروژه بیمارستان ملارد با انتظارات مردم متناسب نیست

توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره ارقام مطرح شده از سوی ظریف به عنوان بودجه نظامی ایران

پیش بینی 1316 شعبه رأی گیری در حوزه های انتخابیه مجلس اردبیل

عراقچی: سفیر انگلیس مجددا بازمی گردد/برخورد بسیار تندی با او صورت گرفت

دومین دوره جشنواره «جوان موفق» استان البرز برگزار می شود

کارخانه نوآوری آزادی الگویی مناسب از همکاری دولت و بخش خصوصی است

جزییات نشست نامزدهای معرفی شده مجمع عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب

توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره ارقامی که توسط ظریف به عنوان بودجه نظامی ایران ذکر شد

حادثه پلاسکو دل های مردم را آتش زد

توضیح موسوی درباره ارقامی که از سوی ظریف به عنوان بودجه نظامی ایران ذکر شده است

اصلاح مصوبه نحوه ابلاغ بخشی از اعتبارات طرح های تملک دارایی های سرمایه ای

فتاح: پلاسکو را تا سال آینده می سازیم

یک میلیون و 800 هزار تهرانی در نمازجمعه به امامت رهبری شرکت کردند/ما در تهران به سمت هوشمندسازی در حرکتیم

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری اضطراب رایانه ای

توضیح موسوی در خصوص سخنان ظریف درباره بودجه نظامی کشور

ارزیابی علل تاثیرگذار بر تمایل به کارآفرینی سازمانی

ظریف: شهید سلیمانی پس از شهادت الهام بخش مقاومت است

راه حاج قاسم با قدرت استمرار خواهد داشت

بازداشت برخی افراد تعبیه کننده قرص در کیک ها

قالیباف: ورودم به انتخابات خودکشی سیاسی بود | مسئولان هیچ کاری نکنند وضع بهتر از حالت موجود خواهد بود

عراقچی: برخورد بسیار تندی با سفیر انگلیس صورت گرفت

عراقچی: سفیر انگلیس اخراج نشده است

توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره ارقامی که توسط ظریف به عنوان بودجه نظامی ایران ذکر شد

مروری بر میراث معنوی آیت الله علی اسلامی

دلتنگی سردار سلامی از نبود حاج قاسم

چالش سرنوشت ساز برای سلطان جدید عمان؛ ایجاد تعادل میان تهران و واشنگتن / چرا پس از سلطان قابوس، روابط ایران و عمان همچنان گرم خواهد ماند؟

«چالش های تفکر مدیریتی در ایران» در گفت وگو با دکتر علی اکبر فرهنگی: به آینده امیدوارم

دولت انگلیس هنوز سفیرش را تغییر نداده است

آخرین وضعیت کاندیداهای شورای ائتلاف اصولگرایان در تهران اعلام شد

با اسماعیل قاآنی جانشین سردار سلیمانی آشنا شوید + سوابق و فیلم

قالیباف: کاندیداتوری ام در انتخابات مجلس خودکشی سیاسی بود /یک سال و نیم پیش رو، مقطع عاشورای مدیریتی کشور است

توضیح موسوی درباره ارقامی که از سوی ظریف به عنوان بودجه نظامی ایران ذکر شده است

توضیح موسوی در خصوص سخنان ظریف درباره بودجه نظامی کشور

برگزاری گردهمایی بانوان فاطمی مشهد

جزییات نشست نامزدهای معرفی شده مجمع عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب

گونه شناسی قرائات منسوب به معصومین در دوفصلنامه «مطالعات قرائت قرآن»

فضای شهر کرمانشاه با کاشت 70 هزار بوته گل بهاری می شود

چین بر حمایت و اجرای برجام تاکید کرد

دستگیری عوامل کیک های آلوده

عراقچی: سفیر انگلیس اخراج نشده است

قالیباف: کاندیداتوری ام در انتخابات مجلس خودکشی سیاسی بود

ورود هیئت دولت به مسئله حذف میزبانی تیم های ایرانی در آسیا

انصاری فرد: در این وضعیت فقط مدیران باشگاه ها تصمیم گیرنده نیستند

پیام تسلیت رییس قوه قضاییه به ماموستا قادری امام جمعه پاوه

حل مشکلات شهرک های پیشوا در زمان محدود امکان پذیر نیست

تحریم های اخیر تاثیری بر منطقه گل گهر نخواهد داشت

توضیح موسوی درباره ارقامی که از سوی ظریف به عنوان بودجه نظامی ایران ذکر شده است

لزوم تبیین مصادیق تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی

بررسی فرآیند دادرسی طلاق در حقوق ایران

انتشار تک قطعه جدید «راغب» +صوت

اصلاح مصوبه نحوه ابلاغ بخشی از اعتبارات طرح های تملک دارایی های سرمایه ای

رییس بنیاد مستضعفان: ساخت پلاسکو در نیمه دوم سال آینده دور از دسترس نیست

به سفیر انگلیس تذکر جدی داده شد

سفیر انگلیس از ایران اخراج شد؟

قالیباف: برای بیرون کردن تفکر غربی از کشور باید قوی شویم

آخرین وضعیت کاندیداهای شورای ائتلاف اصولگرایان در تهران اعلام شد

سردار نقدی: دشمنان نقش سردار قاآنی در جبهه مقاومت را هم درک خواهند کرد

سفیر انگلیس اخراج نشده است

انصاری فرد: در این وضعیت فقط مدیر عاملان باشگاه ها تصمیم گیر نیستند

رحمانی فضلی: عوامل کیک های آلوده بازداشت شدند

6 پروژه گردشگری اردبیل دهه فجر افتتاح می شود

متکدیان در اردبیل جمع آوری می شوند

کارخانه نوآوری آزادی الگویی مناسب از همکاری دولت و بخش خصوصی است

تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است

تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است