مطالب مرتبط:
راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت نیست
روحانی: شبکه ملی اطلاعات را چنان تقویت می کنیم که نیازی به خارج نباشد | واکنش ها به اظهارنظر جنجالی رییس جمهور
راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت است؟
رییس سازمان پدافند غیرعامل: مجلس، دولت را مکلف به تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 99 کند
سردار جلالی: مجلس، دولت را مکلف به تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 99 کند
-102 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 18 آذر 1398 ساعت 11:362019-12-09فناوري

بایدها و الزامات امنیت اطلاعات در شبکه ها و سایتهای اطلاع رسانی


کامپیوتر و IT دانلود پایان نامه رشته آی تی بایدها و الزامات امنیت اطلاعات در شبکه ها و سایتهای اطلاع رسانی چکیده: امروزه با رشد فناوری های نوین اطلاعات و ارتباطات، - دسته بندی: مقالات" امروز, 11:35 کامپیوتر و IT دانلود پایان نامه رشته آی تی بایدها و الزامات امنیت اطلاعات در شبکه ها و سایتهای اطلاع رسانی چکیده: امروزه با رشد فناوری های نوین اطلاعات و ارتباطات، امکان دست یابی سریع به اطلاعات مورد نظر از طریق جست وجو در بانک های اطلاعاتی بدون محدودیت زمانی و جغرافیایی وامکان دیدن همزمان یک سند، توسط کاربران متعدد در نقاط گوناگون، ارسال و دریافت اطلاعات به نقطه مورد نظر، گفت و گو و تبادل نظر متنی، صوتی و تصویری میسر گشته است بسیاری از مراکز و مؤسسات دولتی و خصوصی، بانک ها، شرکت ها و ادارات، مراکز آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و اطلاع رسانی، در انجام وظایف و مأموریت های خود، از این فناوری بهره می برند و خدمات خود را نیز از طریق آن عرضه داشته و اطلاع رسانی می کنند.

حوزهای علمیه و مراکز آموزشی، پژوهشی و تبلیغی نیز همانند دیگر مراکز و مؤسسات تا کنون در این عرصه حضوری چشم گیر و فعال داشته اند.

راه اندازی پایگاه های اطلاعاتی اسلامی در محیط وب، بهره مندی از رایانه در محیط کار و منزل، ارائه بسته های نرم افزاری، راه اندازی وب سایت ها، وب لاگ ها، اتاق های گفت وگو، بیان گر توجه جدی حوزه های علمیه و مراکز اسلامی به این پدیده نو ظهور است.

نکته ای که نباید مورد غفلت قرار گیرد این است که در کنار این فرصت ها و به موازات امکانات فراهم شده باید به خطرها و تهدیدهای انسانی و یا طبیعی به کمین نشسته به ویژه حوادث غیر مترقبه نیز توجه شود.

لازمه این امر، داشتن دانش لازم، طرح و برنامه مشخص و آمادگی کافی برای مقابله و حل مشکل و مدیریت امن شبکه و سایت های اطلاع رسانی توسط مدیران و توجه و عنایت شایسته به جایگاه امنیت اطلاعات و هزینه کرد لازم در خصوص الزامات آن و تدوین سیاست های کلی امنیت اطلاعات توسط مدیران ارشد می باشد.

در این پایان نامه سعی شده با نگاهی کلی به الزامات مدیریت امن شبکه و سایت های اطلاع رسانی، به مؤلفه های امنیت اطلاعات، اصول و پایه های سه گانه آن در سه حوزه: امنیت فیزیکی و سخت افزاری، امنیت عملیاتی و اجرایی و نیز سیاست های امنیتی و مدیریتی پرداخته شود.

بدیهی است که هرکدام از محورهای ذکر شده نیازمند طرح و برنامه مشخص و ریز شده(Detailed) می باشد و مسایل مطرح شده در این تحقیق می تواند به عنوان ملاک و معیار طرح های مرتبط با امنیت اطلاعات باشد.

هدف این پژوهش، کمک به راهبران و مدیران شبکه ها و سایت های اطلاع رسانی می باشد.

موضوع امنیت کاربران گرچه در لابلای این مباحث آمده است لیکن پرداختن کامل به امنیت کاربران به خصوص در ارتباط با سایت های اینترنتی موضوع مستقلی است که خود، مجال دیگری را می طلبد.

کلید واژه ها: امنیت اطلاعات مدیریت امن شبکه پایه های امنیت اطلاعات امنیت فیزیکی، امنیت عملیاتی سیاست های امنیتی و مدیریتی.

مدیریت امن سایت های اطلاع رسانی مقدمه آشنایی با دانش روز در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (1)(ICT)، جهت بهره مندی از امکانات و فرصت هایی که در سایه این فناوری در اختیار بشر گذاشته شده امری ضروری است.

امروزه اصطلاح با سواد به کسی اطلاق می شود که در این حوزه نیز دارای اطلاعات لازم جهت تعامل و کار و استفاده از فرصت های فراهم شده در این عرصه باشد.

امکان دست یابی سریع به اطلاعات مورد نظر از طریق جست وجو دربانک های اطلاعاتی در تمامی ساعات بدون محدودیت زمانی و جغرافیایی وامکان دیدن همزمان یک سند، توسط کاربران متعدد در نقاط گوناگون، ارسال و دریافت اطلاعات به نقطه مورد نظر، گفت و گو و تبادل نظر متنی، صوتی و تصویری، فرصت هایی است که باید از آن بهره کامل برد.

وغفلت از آن، همانند سر در زیر برف فرو بردن و ندیدن دیگران است.

رشد این فناوری آن چنان سریع و عمیق بوده که در جای جای زندگی فردی و اجتماعی انسان ها، نفوذ کرده و حضور قدرت مندانه خود را به رخ می کشد.

بسیاری از مراکز و مؤسسات دولتی و خصوصی، بانک ها، شرکت ها و ادارات، مراکز آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و اطلاع رسانی، در انجام وظایف و مأموریت های خود، از این فناوری بهره می برند و خدمات خود را نیز از طریق آن عرضه داشته و اطلاع رسانی می کنند.

حوزهای علمیه و مراکز آموزشی، پژوهشی و تبلیغی نیز همانند دیگر مراکز و مؤسسات تا کنون در این عرصه حضوری چشم گیر و فعال داشته اند.

راه اندازی پایگاه های اطلاعاتی اسلامی در محیط وب، بهره مندی از رایانه در محیط کار و منزل، ارائه بسته های نرم افزاری، راه اندازی وب سایت ها، وب لاگ ها، اتاق های گفت وگو، بیان گر توجه جدی حوزه های علمیه و مراکز اسلامی به این پدیده نو ظهور است.

لیکن نکته ای که نباید مورد غفلت قرار گیرد این است که در کنار این فرصت ها و به موازات امکانات فراهم شده باید به خطرها و تهدیدهای انسانی و یا طبیعی به کمین نشسته به ویژه حوادث غیر مترقبه نیز توجه شود.

اگر نگاهی به اخبار و اطلاعات مربوط به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بیندازیم خبرهای بسیاری در زمینه عملیات خرابکارانه در سرورها، شبکه ها و سایت های اینترنتی مشاهده خواهیم کرد.

نفوذ به سیستم های بانکی، سرقت حساب های بانکی، دست برد زدن به اطلاعات مهم، حذف اطلاعات، مخدوش کردن اطلاعات، از سرویس خارج کردن و از کار انداختن سرورها، از جمله کارهایی است که در نقاط مختلف جهان رخ داده و می دهد.

در این میان حتی کشورهای مدعی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از عواقب سوء این حملات، مصون نبوده اند.

و هریک به تناسب دانش، توانایی، و درک موقعیت، برای جلوگیری از حملات و نیز رفع آثار در صورت موفقیت حملات و ترمیم خرابی ها و تثبیت نقاط آسیب پذیر وتوسعه فناوری با توجه به شرایط و تحولات پیش رو، هزینه کرده اند و موفقیت های خوبی هم داشته اند.

در بسیاری از موارد پس از شناسایی نفوذ گران ماهر و نخبه، با استفاده از فرصت به دست آمده، وی را جهت شناسایی دیگر نقاط آسیب پذیر ممکن و کمک به تأمین امنیت سازمان، خردمندانه به خدمت گرفته اند.

فهرست مطالب: مقدمه وضعیت موجود شبکه هادرحوزه امنیت اطلاعات وضعیت موجود وبسایتهادرحوزه امنیت اطلاعات حوزه های مختلف امنیت اطلاعات الف - مسایل مهم امنیتی مرتبط باشبکه: پایه های سه گانه امنیت اطلاعات امنیت شبکه در حوزه فیزیکی Physical مؤلفه های سه گانه حفاظت فیزیکی: حوزه های مسؤولیتی مدیر شبکه در عرصه امنیت فیزیکی اتاق شبکه، تجهیزات و لوازم مرتبط امنیت شبکه در حوزه عملیاتی(Operational) اقدامات لازم برای تأمین امنیت شبکه در حوزه عملیاتی (Operational) شبکه های مبتنی بر بی سیم امنیت شبکه در حوزه مدیریتی(Management) محورهای مهم تأثیر گذاردر امنیت شبکه در حوزه مدیریتی(Management) - سیاست های مدیریتی (Administrative polices) - نیازمندی های طراحی نرم افزار (Software design requirements) - طرح ها و تدابیر بازیابی ویژه بحران ((DRPs)Disaster recovery plans) - سیاست های اطلاعاتی (Information policies) - سیاست های امنیتی (Security policies) - سیاست های کاربردی (Usage policies) - سیاست های مدیریت کاربر(User management policies) ب - مسایلمهمامنیتیمرتبطباسایت: علل وعوامل مؤثردرخصوص مدیریت امن سایتهایاینترتی انتظارات و توقعات بجا اهداف امنیت اطلاعات منابع تحقیق
کلید واژه ها: اطلاع - اطلاعات - اطلاع رسانی - امنیت اطلاعات - رسانی - پایان نامه - کامپیوتر - امنیت - محدودیت زمانی - فناوری - شبکه - دانلود - پایان - آی تی - بانک - مورد - اطلاعاتی - نامه - رشته - نوین - محدودیت - گفت و گو - کاربران - شرکت ها - تصویری - دولتی - ارسال - زمانی - شرکت - توسط

آخرین اخبار سرویس:
هک کلمات عبور نیم میلیون سرور و روتر

استخدام نیرو با مدرک فوق لیسانس بازرگانی یا MBA در کرج

استخدام منشی آشنا به حسابداری در کرج

استخدام کارشناس الکترونیک - قدرت در یک شرکت معتبر در تهران

اپلیکیشن های وامدهی اوپرا دردسرساز شد

استخدام کارشناس فناوری و اطلاعات آقا در یک شرکت معتبر/البرز

بهره برداری  از 12 سایت تلفن همراه در لرستان 

استخدام کارگر ساده جهت کار در رستوران در مشهد

استخدام فروشنده جهت کار در مزون وانیا در اصفهان

استخدام فروشنده جهت فروشگاه مبلمان در اصفهان

استخدام کارمند در شرکت شیوه نوین ارتباط پایدار در تهران

آیکون IGTV از اینستاگرام حذف شد

شرکت هلندی برای هواوی قابلیت مسیریابی فراهم می کند

استخدام راننده با ماشین نیسان مسقف در مشهد

استخدام آشپز جهت کار در رستوران در تبریز

استخدام قالبساز نیمه ماهر جهت کار در کمالشهر کرج

نیازمندی های استخدامی تهران 30 دی 98

جایگزین هلندی گوگل مپ در انتظار گوشی های ساخت هوآوی

جایگزین هلندی گوگل مپ در انتظار گوشی های ساخت هوآوی

پایان مهلت استفاده از رمز دوم ایستا/ چه کسایی می توانند رمز دوم پویا دریافت نکنند؟

جایزه ملی شرکت تحول آفرین برتر به همراه اول اعطاء شد

تا 100گیگ اینترنت در «دوشنبه سوری» دی ماه همراه اول

استخدام کارگر جهت کار در اتوسرویس در شهر مشهد

استخدام آقا مسلط به نرم افزار گرافیک در مشهد

استخدام نیروی ماهر آقا جهت کار در ساندویچی در قم

شرکت هلندی برای هواوی قابلیت مسیریابی فراهم می کند

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت گلدانه معطر ایرانیان - کرج

تا 100گیگ اینترنت هدیه ی همراه اول در «دوشنبه سوری» دی ماه

تصاویر واقعی شیائومی Mi 10 پرو 5G لو رفت

چگونه در صورت فراموشی رمز عبور، قفل گوشی را باز کنیم

تا 100 گیگ اینترنت در دوشنبه سوری دی ماه همراه اول

استخدام کارمند خانم و آقا در یک کارگاه ساختمانی

تا 100 گیگ اینترنت در «دوشنبه سوری» دی ماه همراه اول

هدیه 100 گیگابایتی همراه اول در «دوشنبه سوری» دی ماه

استخدام کارمند فروش در شرکت پژواک ارتباطات آتیه روشن در البرز

ست سبزرنگ دختر کوچولوهای شاهرخ استخری + عکس

هک کلمات عبور نیم میلیون سرور و روتر

استخدام تکنسین تولید و تعمیرات فنی آقا در یک شرکت معتبر/قزوین

استخدام کارگر در کارگاه چاپ روی لباس در مشهد

استخدام نیروی ماهر و نیمه ماهر جهت درب و پنجره آهنی در قم

استخدام فروشنده آقا به صورت تمام وقت در اصفهان

چگونه در صورت فراموشی رمز عبور، قفل گوشی را باز کنیم؟

ببینید | چگونه رمز دوم پیامکی را فعال و دریافت کنیم

استخدام کارشناس دفتر فنی با سابقه در مشهد

استخدام مدیر خانم جهت دبیرستان در مشهد

استخدام نیروی حراست آقا در شرکت صنایع شیمیایی غفاری/تهران

12 سایت تلفن همراه در لرستان بهره برداری شد

کلاهبرداری اپرا در سه کشور جهان

استخدام فرکار پیتزا و ساندویچ در شهر مشهد

استخدام نیروی آقا جهت کار در کارخانه صندل در قم

استخدام کارمند اداری جهت کار در مشهد

استخدام تعدادی کمک آشپز جهت همکاری در شیراز

مخاطبان واتس اپ در آیفون را افزایش دهید

پیشران های فناوری زمینه ساز اقتصاد دیجیتال

تصاویری هولناک از طوفان شنی که شهری کوچک در استرالیا

هشتگ عصبانیِ ایرانی ها علیه امانوئل مکرون+عکس

آخرین وضعیت آب و هوا ایران

ابداع برچسب های باریکی برای انتقال بهتر داده ها

یافتن تلفن همراه با استفاده از اپلیکیشن Find My Device

استخدام نیروی خانم جهت اتو در تولیدی در اصفهان

محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا صاحبان خود را فریب می دهند!

استخدام کارمند خانم جهت همکاری در کرج

استخدام اتوکار با حقوق بالا در شهر مشهد

استخدام مونتاژ کار بردهای الکترونیکی در یک شرکت معتبر/البرز

برگزاری رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج در لرستان

صفحهٔ درخواستی شما یافت نشد.

حیوانات در برف

یاهو موتور جست وجوی جدید با تمرکز بر حریم خصوصی عرضه کرد

برگزاری نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج در لرستان

روستاهای بهره مند از اینترنت پرسرعت در آذربایجان غربی به 1722 رسید

داستان سازی مزاحم اینترنتی در نقش فالگیر

عذرخواهی فیسبوک برای اهانت به رییس جمهور چین

روستاهای بهره مند از اینترنت پرسرعت در آذربایجان غربی به 1722 رسید

تیک تاک چینی فیس بوک را از نظر تعداد دانلود پشت سر گذارد

فیس بوک برای اهانت به رییس جمهور چین عذرخواهی کرد

روستاهای بهره مند از اینترنت پرسرعت در آذربایجان غربی به 1722 رسید

هواوی تحریم های آمریکا را دور می زند

فیس بوک برای اهانت به رییس جمهور چین عذرخواهی کرد

طبعیت برفی دیلمان + تصاویر

بررسی عملکرد دوربین HUAWEI Y9s؛ یک گوشی مقرون به صرفه

استخدام کارشناس فروش در شرکت ایده نگار آترون در تهران

خودکفایی کامل در حوزه نرم افزار ماهواره

نحوه ضد فیلتر کردن تلگرام + عکس

رفتار سخاوتمندانه باورنکردنی اردک با ماهی ها! +عکس

هوآوی Mate 30 Pro 5G، سریع ترین و روان ترین گوشی سال 2019

گوشی بدون رجیستری چند؟

استخدام مسئول دفتر خانم در شرکت پوشش های تخصصی نوین پلاستیک

استخدام مسئول دفتر و نیروی خدماتی در تهران

استخدام فروشنده لپ تاپ نو و استوک ولوازم جانبی کامپیوتری/تهران

استخدام رییس حسابداری مدیریت در البرز

استخدام کاربر حقوقی(رشته حقوق قضایی)،کارشناس IT/تهران

آگهی استخدام مهندس - استخدام امروز 30 دی 98

آگهی استخدام برنامه نویس - 30 دی 98

آگهی استخدام مهندس برق، الکترونیک و مخابرات - 30 دی 98

استخدام امروز تبریز - 30 دی 98

ببینید | زن روس با انتشار این فیلم خشم کاربران شبکه های اجتماعی را برانگیخت

استخدام استان هرمزگان و شهر بندرعباس – 30 دی 98

استخدام اصفهان – شهر و استان اصفهان – 30 دی 98

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت رایانش ابری یکتا شیوه /تهران

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت تجهیز گسترش کاوه در تهران

بایدها و الزامات امنیت اطلاعات در شبکه ها و سایتهای اطلاع رسانی

بایدها و الزامات امنیت اطلاعات در شبکه ها و سایتهای اطلاع رسانی