مطالب مرتبط:
دانشجویان، مشکلات را کم هزینه تر رفع می کنند
هزینه انشعاب های آب غیرمجاز شهرداری تهران تهاتر شد
تضییع حق بخش معدن، بخاطر هزینه فولادی ها
تعمیر ماشین آلات راهداری کردستان 35 میلیارد ریال هزینه داشت | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز
مدارس فریدن، فریدونشهر و چادگان فردا تعطیل است
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 16 آذر 1398 ساعت 12:352019-12-07اقتصادي

انبارهای غیرمجاز بازیافتی تعطیل می شود/رفع تخلفات شهری با کمترین هزینه


این روزها مشاهده افرادی که در میان کیسه های زباله سرگرم جست و جو برای یافتن اقلام قابل بازیافت مثل قوطی های پت و پلاستیک ها هستند، شاید برای عده ای عادی به نظر برسد، - اما این اقدام علاوه بر نازیبایی جلوه شهر، مشکلات زیست محیطی زیادی را نیز به همراه خواهد داشت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایمنا"، بر اساس ماده 16 قانون مدیریت پسماند، نگهداری، مخلوط کردن٬ جمع آوری، حمل و نقل، خرید و فروش و دفع و صدور پسماندها خارج از چارچوب مقررات قانون جرم محسوب شده و افراد متخلف به حکم مراجع قضایی به پرداخت جزای نقدی محکوم خواهند شد؛ لذا زباله گردی در کیسه های زباله و مخازن جمع آوری پسماند در سطح شهر کاری غیرقانونی است.

به منظور بررسی وضعیت زباله گردها در اصفهان و اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از انجام این عمل و برخورد قانونی با اشخاص حقیقی یا حقوقی که بدون دریافت مجوز اقدام به جمع آوری اقلام بازیافتی می کنند همچنین مهم ترین اقدامات انجام شده در سال جاری، گفت و گویی را با حسن محمدحسینی مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان انجام داده ایم که مشروح آن را در ادامه می خوانید: ضمانت اجرای پیشگیری از زباله گردی چیست؟ خودروهایی در سطح شهر اقدام به جمع آوری بازیافت به صورت غیرمجاز می کنند، البته شرکت هایی که در حمل بازیافت دارای کد بوده مشخص هستند، اما افرادی به صورت غیرمجاز و معمولاً از اتباع بیگانه اقدام به جمع آوری غیرقانونی اقلام بازیافتی می کنند که گشت های این مدیریت به محض مشاهده خودرو را متوقف و به پارکینگ انتقال می دهند تا برخورد قانونی و قضایی انجام شود.

قسمتی از فعالیت ما شناسایی انبارهای بازیافت است که در سطح شهر اصفهان پراکنده بوده و این افرادی که در سطح شهر اقدام به جمع آوری بازیافت می کنندو یا زباله گردی و یا موارد مختلف، اقلام را به این انبارها انتقال می دهند.

در این باره آماری در اختیار دارید؟ در چند ماه اخیر به مناطق 15 گانه ورود کرده و حدود 37 انبار را تعطیل کردیم و حدود 90 پرونده در مرحله تشکیل است تا مراحل قانونی را پشت سر بگذارد.

به طور جدی به این مسایل ورود کرده و انبارهایی که در آنها اقلام بازیافتی به صورت غیرمجاز نگهداری می شود و با مشکلات زیست محیطی و احتمال خطر آتش سوزی مواجه است را شناسایی و تعطیل می کنیم.

چنانچه شهروندان نیز اخباری مبنی بر وجود این انبارها با سامانه 137 شهرداری اصفهان در میان بگذارند، قطعاً ورود کرده و برخورد قانونی را انجام خواهیم داد.

در راستایی تحقق برنامه های راهبردی مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری چه اقداماتی انجام شده است؟ از سال 97 برنامه های راهبردی پنج ساله را با سرفصل ها، شاخص ها و هدف گذاری هایی ویژه برای مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری تدوین کردیم تا گام هایی در راستای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برداریم؛ خوشبختانه به اهداف برنامه های کوتاه مدت یکساله دست یافتیم و سال جاری در مرحله برنامه میان مدت قرار داریم.

براساس برنامه های ارزیابی شده حرکت و سعی کردیم باتوجه به اینکه این برنامه ها از اهداف بالادستی همچون برنامه راهبردی اصفهان 1400 است، در این راستا و گامی همسو با برنامه های شهردار اصفهان برداریم.

کد دارشدن نیروها چه بازخوردها و نتایجی در احقاق حقوق کارکنان داشته است؟ باید اعتقاد پیدا کنیم که وظیفه ما در اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان این است که در جهت مردم، برای مردم جلوی تخلف را بگیریم.

شهروند یا آگاهانه یا ناآگاهانه تخلف می کند، اما اعتقاد ما بر این است که باید برای رفع تخلف با کمترین هزینه اقدام کنیم.

پل ارتباطی ما با شهروندان یا حضور خود مردم و یا تلفن های 137 است، گاهی مردم در تماس با 137 انتقاد یا از نوع برخوردو عملکرد نیروها تشکر می کنند که برای ساماندهی این موارد که حق و حقوق نیروها حفظ شود، کد شناسایی برای آنها در نظر گرفتیم.

در حال حاضر تمام نیروهای پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان دارای کد شناسایی هستند و شهروندان می توانند برای اعلام نحوه عملکرد نیروها، عملکرد خوب یا حتی انتقاد از آنها، با اعلام یک کد به سامانه 137 شهرداری اصفهان مراتب را گزارش دهند.

نیروهای مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری نیز از این اقدام راضی بودند، زیرا با این کدهای شناسایی بررسی موراد اعلام شده از سوی شهروندان به راحتی امکان پذیر است و حقی از هیچ نیرویی ضایع نخواهد شد.

گشت زنی های مشترک با همکاری صنوف و نیروی انتظامی چه میزان در کاهش تخلفات شهری تاثیر گذار بود؟ در شهر اصناف به صورت مجتمع های صنفی فعالیت ندارند، بلکه بیشتر صنوف خطی و در حاشیه خیابان و معابر قرار دارند.

اینکه اصناف اجناس خود را بیرون از محل فعالیت خود قرار داده و به بارو اشتباه خود برای فروش بیشتر در معرض دید عموم قرار می دهند، چالشی بین مردم و شهرداری به وجود آورده است.

از ابتدای فعالیت و بر اساس برنامه پنج ساله، ارتباط نزدیک با اتحادیه های صنفی برای رفع تخلفات شهری را به عنوان یک هدف بزرگ مورد توجه قرار دادیم؛ از این رو با 18 اتحادیه تفاهم نامه امضاء کردیم که یکی از آنها صنف میوه فروشان است.

ما باید بعضی مسائل را قبول کنیم از جمله اینکه شهرسازی ما متناسب با وضعیت جامعه ما نیست، پیاده روهایی با عرض کم داریم و بعضی از کسبه نیز اجناسی در بیرون از مغازه قرار می دهند که رفت و آمد را برای شهروندان در پیاده روها با مشکل مواجه می سازند.

بر اساس شاخص های جهانی به ازای هر 300 نفر یک واحد صنفی باید وجود داشته باشد در حالی که در اصفهان به ازای هر نفر 20 نفر یک واحد صنفی وجود دارد و این آمار نشان می دهد که شهر ما پرمتراکم و از نظر تعداد کسبه پرتعداد است.

طبق آمار موجود در سطح شهر اصفهان حدود سه هزارو 100 میوه فروش فعالیت می کنند که برای رسیدگی به تخلفات شهری این صنوف با اتحادیه میوه فروشان و البته سایر اتحادیه ها گشت های مشترکی تعریف کردیم که بازرسان اماکن، اتحادیه و اداره بهداشت و سازمان های دیگر به اتفاق و همراهی هم خیابان به خیابان و منطقه به منطقه مراجعه و به صنوفی که قوانین شهری را زیر پا گذاشته اند تذکر داده و فرهنگ سازی می کنند، همچنین با تعدادی از کسبه که قانون را تمکین نمی کنند برخورد قانونی تا مرحله پلمب واحد صنفی انجام می شود.

در همین چندماه اخیر تعداد زیادی از واحدهای صنفی متخلف به واسطه عدم رعایت قانون و تذکرات متعدد و در جهت احقاق حقوق مردم پلمب شده است.

می توان به صورت دقیق و شفاف آمار از کاهش تخلفات صنفی اعلام کرد؟ برخوردهای صورت گرفته تأثیرگذاری خود را به صورت کیفی نشان می دهد.

اعتقاد داریم با روش هایی که در زمینه فرهنگ سازی، ارتباط و اعتقاد و یا نحوه برخوردها وجود دارد، در سطح شهر اصفهان تعداد افرادی که تخلف می کنند بسیار کم شده و با توجه به اینکه بررسی ها کیفی است، در حال حاضر نمی توان عددی را در ارتباط با میزان کاهش تخلفات صنفی اعلام کرد.

تخلف چیزی نیست که پایان پذیر باشد، اما ما هزینه های کمتری در این زمینه می دهیم زیرا خوشبختانه دستگاه های مربوط به خصوص در رأس آنها اتحادیه ها و اتاق اصناف همراهی خوبی با این مدیریت دارند.

در صدد هستیم در سال چهارم و پنجم فعالیت، رسیدگی به بسیاری از این تخلف ها را به خود اتحادیه ها واگذار کنیم؛ این اقدام در کاهش هزینه های دو دستگاه و اثربخشی اقدامات بسیار تاثیرگذار است.

برگزاری دوره های تخصصی چه تاثیری بر عملکرد و رفتار نیروها دارد؟ بزرگترین شاخص پویایی، پیشرفت و بهره وری هر مجموعه نیروهای انسانی آن است، به طوری که در ساختار جدید کلی کشور به درستی تحت عنوان سرمایه و منابع از آنها یاد می شود.

باتوجه به اینکه در مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری برای حدود 600 نفر نیرو جایگاه های مختلف از نظر عملکردی تعریف شده، پرداختن به آموزش نیرو متناسب با نوع فعالیت، موضوعی بسیار با اهمیت است.

بر اساس برنامه پنج ساله، اولویت نخست آموزش ضمن خدمت نیروها است که هر سال مورد توجه قرار گرفته است زیرا معتقدیم آموزش زمان بردار نیست و باید با توجه به قوانین، مقررات و بخشنامه ها استمرار داشته باشد؛ آموزش هایی که در سال 98 بر روی آن تمرکز شده، آموزش های عمومی برای تمام نیروها است و ارایه آموزش ها را صرفاً تخصصی برنامه ریزی نکردیم.

آموزش ها به صورت عمومی و بعضی دیگر در قالب آموزش های روان شناسی برای نیروها برگزار می شود، زیرا اعتقاد داریم سلامت روح، روان و جسم باید همزمان در نظر گرفته شود؛ امسال دوره آموزشی کنترل خشم برای تمام نیروهای این مدیریت در کتابخانه مرکزی با حضور یکی از اساتید دانشگاه اصفهان برگزار شد.

خردادماه سال جاری نیز دوره آموزشی نحوه رفتار با کودک را برگزار کردیم، زیرا باتوجه به آسیب هایی که در جامعه وجود دارد، گاهی خواسته یا ناخواسته تخلفاتی توسط کودکان انجام می شود و نحوه برخورد مناسب با آنها بسیار حائز اهمیت است.

بر اساس تاکید سازمان ملل، افراد زیر 15 سال حق کار ندارند و تحت عنوان کودکان کار از آنها یاد می شود؛ در سطح جامعه و شهر ما نیز کودکانی توسط بزرگسالان به کار گرفته می شوند و در بعضی از چهارراه ها و میادین شهر اقدام به گل فروشی، تکدی گری یا جمع آوری اقلام بازیافتی می کنند که البته تعدادی زیادی از آنها از اتباع بیگانه هستند.

قطعا نحوه برخورد انسانی و متناسب با شأن و کرامت انسانی با این کودکان بسیار حائز اهمیت است، از این رو دوره های آموزشی نحوه رفتار با کودک برگزار شد، همچنین با یکی از NGO های فعال در شهر که تحت عنوان حمایت از کودکان فعالیت می کنند، جلساتی برگزار و از کارشناسان آنها در جلسات آموزشی استفاده کردیم که برگزاری این دوره ها بازتاب بسیار خوبی به همراه داشته است.

دوره ضابطین قضایی برای نخستین بار در شهر و حتی کشور در اصفهان برگزار و با دریافت دستورات لازم از دادستان، قضاتی از دادگستری به کل نیروها حتی نیروهای حوزه خدمات شهری آموزش های مختلفی ارایه کردند و افراد را به عنوان ضابطین خاص شناختند.

در این دوره، آموزش نرم افزارهای به صورت تخصصی، دوره آموزشی آشنایی با مسائل مختلف قضایی از جمله نوشتن گزارش، ارایه ابلاغ، اخطار و .

که می تواند موثر باشد، به نیروها ارایه و باعث شده که در حال حاضر نیروهای ما ضابطین قضایی به شمار روند و آموزش های ارایه شده در این باره می تواند در عملکرد و کاربرد فعالیت انها موثر باشد.

بعضی از دوره های آموزشی نیز در این دوره سطح بندی و تخصصی شده است، به عنوان مثال آموزش مسئولان به صورت ویژه و بعضی از آموزش ها نیز به صورت عمومی برگزار می شود.

آموزش هر کدام از نیروها در رده های ساخت و ساز، سدمعبر و سایر تخلفات به صورت جدا و تخصصی برگزار شده است.

در گام بعد و برای سال سوم تلاش می کنیم ارایه آموزش ها پیشرفته تر باشد، به این صورت که جزوه های آموزشی در اختیار نیروها قرار داده و در نهایت آزمون می گیریم و به صورت مستمر ضوابط را تحت عنوان آموزش های غیرحضوری ارایه می کنیم.

حال شاید این سوال مطرح شود که بازخورد این آموزش ها چگونه مشخص می شود؟ که در پاسخ باید گفت پس از پایان دوره های غیرحضوری، آزمون گرفته می شود و نمرات در ارزیابی عملکرد ثبت و ارتقاء مورد توجه قرار گرفته و در پرونده پرسنلی نیروها ثبت می شود.

ضمن اینکه کارشناسان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان بازخورد این آموزش ها را در سطح جامعه از سوی نیروها می بینند.

آموزش های دیگری نیز در خصوص ضوابط شهرسازی توسط کارشناسان شهرسازی به صورت مستمر برگزار می شود و در سال سوم فعالیت، این آموزش ها را به سطح جامعه و مردم گسترش خواهیم داد.

اعتقاد ما این است که شهروندان می توانند تخلفات را بشناسند و ضابطین خوبی برای اجرای قانون باشند و به ما کمک کنند زیرا اجرای قانون را نباید تنها به عهده شهرداری گذاشت و شهروندان نیز می توانند کمک کنند.

مهمترین اولویت مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری برای ماه های پایانی سال چیست؟ در ماه های پایانی سال تخلفاتی که مشاهده می شود، خاص این ایام است، به عنوان مثال در ماه های قبل روشن کردن آتش در ناژوان و یا حاشیه رودخانه کمتر مشاهده می شود.

در حال حاضر به واسطه سرما در ناژوان، افرادی اقدام به روشن کردن آتش کرده و باعث افزایش آلودگی هوا و ایجاد خطرات مختلفی برای طبیعت و سایر شهروندان همچنین آسیب به المان های شهری می شوند که برای برخورد قانونی با این افراد دستور قضایی دریافت شده است.

موضوع دیگر کارتن خواب ها هستند که گاهی در پارک ها و مراکز عمومی مشاهده می شوند و به محض شناسایی به گرمخانه انتقال می یابند تا مشکلی برای آنها به وجود نیاید.

ساماندهی دستفروش ها از دیگر اقدامات و برنامه ریزی های این مدیریت در استانه ایام پایانی سال است، از این رو جلساتی برای ایام پایان سال برگزار و هماهنگی های لازم در حال انجام است تا برای پذیرایی و استقبال از مسافران نوروزی با مشکل مواجه نباشیم.

برای ایمنی و تخلفات صنوف مستقر در بازار اصفهان نیز جلسات مختلفی در فرمانداری اصفهان برگزار شده است.


کلید واژه ها: قانون - زباله - پسماند - مشکلات زیست محیطی - اقدام - بازیافت - قانونی - کمترین هزینه - مراجع قضایی - خرید و فروش - زباله گردی - زیست محیطی - غیرقانونی - جزای نقدی - آوری - پلاستیک - غیرمجاز - خبرنگار - پیشگیری - اقدامات - تخلفات - مدیریت - اصفهان - مشکلات - برخورد - پرداخت - حقیقی - قضایی - مراجع - تعطیل

آخرین اخبار سرویس:
تولید روزانه 30 تن تخم مرغ در شهرضا

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت الکتروبختگان در شیراز

استخدام حسابدار فروش در شرکت دوشه آمل(هراز) در تهران

استخدام ویزیتور (فارمارپ) و نماینده علمی (مدرپ) در گیلان

استخدام کارشناس بازاریابی و کارشناس فنی و مهندسی در شیراز

استخدام منشی خانم در یک شرکت تولیدی و بازرگانی در تهران

ماجرای عجیب دختری که با پرچم ایران در گِرمی بود+عکس

زیبا ترین جاذبه های طبیعی دنیا به روایت تصویر

بیش از نصف تسهیلات بانکی صرف تامین سرمایه در گردش شد

صادرکننده واقعی قربانی تصمیمات غلط مدیران شده است

افتتاح فاز دوم تصفیه خانه آب تهران با حضور رییس جمهوری

استخدام کارشناس برنامه نویسی و کارشناس بازاریابی تجاری (TMR)

استخدام کارشناس ارشد فروش در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام 4 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در زنجان

خرید آپارتمان در منطقه مرزداران چقدر تمام می شود؟

یکی از خطرناک ترین مشاغل این روزها را ببینید

مظنه قیمت خانه در منطقه تهرانپارس چقدر است؟

استخدام سرپرست فروش در یک شرکت معتبر /اصفهان

بکارگیری کارآفرینی سازمانی در شرکت های کوچک و متوسط و ارائه تکنیک های بازاریابی متناسب با این شرکت ها

افتتاح قطعه یک آزادراه تهران-شمال قبل از نوروز 99

پرسشنامه استاندارد سنجش رفتار شهروندی سازمانی

بازارهای مالی در فکر پایان دادن به سلطه دلار

چگونه در دو ماه پایان سال جلوی ولخرجی را بگیریم؟

لازمه رشد تولید درکنار امنیت مبارزه با فساد است

بازارهای مالی در فکر پایان دادن به سلطه دلار

آسیب شناسی و ارائه راهکار عملی در حوزه صادرات ضروری است

غولِ مازراتی وارد می شود +عکس

قیمت سکه طرح جدید به بالای 5 میلیون تومان رسید

استخدام کارشناس تولید آقا در یک کارخانه تولیدی در قم

شرایط اقتصاد ایران بهتر می شود

شعبه ویژه رسیدگی به مشکلات اقتصادی در لرستان راه اندازی می شود

استخدام ویزیتور فروش در شرکت پرگاس طب در قزوین

فن آوری RFID در زنجیره تامین و ساخت

ماهیت دعوی در داوری های تجاری بین المللی با تکیه بر رویه قضایی

آخرین قیمت ها در بازار میوه و تره بار زمستانی

قیمت سکه طرح جدید 8 بهمن 98 به 5 میلیون و 30 هزار تومان رسید

جمع آوری 410 میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی برای سیل زدگان سیستان و بلوچستان

استخدام اپراتور دستگاه اکسترودر جهت کار در شهرک صنعتی اشتهارد

سهم مزد کارگر از هزینه تولید چقدر است؟

شرایط طرح خانه دار شدن کم درآمدها به زودی اعلام می شود

تدابیر دولت برای تامین کالای مورد نیاز در شب عید

استخدام فروشنده تمام وقت و پاره وقت برای آرت شاپ بازار قائم

معاملات مسکن در کدام مناطق تهران منجمد شده است؟

اختصاص سهمیه سوخت بر اساس پیمایش

سهم مزد کارگر از هزینه تولید چقدر است؟

قیمت سبد نفتی اوپک به زیر 62 دلار رسید

استخدام مهندس مکانیک مسلط به Inventor در ماشین سازی راعی

استخدام وسط کار خانم و آقا جهت تی شرت مردانه در تهران

تهرانی ها سالانه چقدر پول آب می دهند؟

اولین خرید دین کالایی در بازار بورس اجرایی می شود

قیمت دلار همچنان 13400 تومان

پارکینگ های شهرداری ساماندهی می شود

5600 واحد احداثی سیل زدگان در خوزستان وجود دارد

استخدام مدیر فروش در تشریفات نیروانا در شیراز

استخدام سرپرست خط نان و کارشناس فروش در تهران

مبانی نظری بررسی تاثیر مدیریت دانش بر موفقیت اجرای مدیریت ارتباط با مشتری

معمای بازگشت خودروها به خط تولید

زمان و مکان نمایشگاه بهاره بزودی اعلام می شود

قیمت خودرو چینی در بازار تهران+جدول

مبانی نظری بررسی اثرات ارزش ویژه برند بر ارزیابی تعمیم برند

عرضه های اولیه امسال بازار سهام هفده تایی می شود

واکنش وزیر کار به 72 هزار تومانی شدن یارانه ها

پرداخت تسهیلات بدون سود به باغداران سیستان و بلوچستان

حمایت از طرح های ممتاز در حوزه فنآوری اطلاعات

افزایش قیمت ها در بازار خودرو در 8 بهمن +جدول

استخدام کارشناس بازرگانی در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام فروشنده خانم در مجموعه شال و روسری هرمس در تهران

قیمت آپارتمان در محله اقدسیه تهران+جدول

چقدر ارز صرف واردات فلزیاب به کشور شد

ساخت ماشینی که قادر به برداشت گل زعفران در مدت 6 ساعت است

استخدام رویه کوب مبل راحتی در تولیدی کاپری

ساخت ماشینی که قادر به برداشت گل زعفران در مدت 6 ساعت است

ششمین افت متوالی قیمت نفت با وحشت از ویروس کرونا رقم خورد

فروش گوشت با قیمت مصوب آغاز شد

استخدام تعدادی کارگر جهت کار در دامداری در قزانچال قزوین

استخدام بسته بند و کارگر ساده خانم جهت تولیدی پوشاک - تهران

استخدام کارشناس فروش (کارشناسی آمار) در تهران

تهرانی ها سالانه چقدر پول آب می دهند؟

خطوط تلفن سامانه 137 با اختلال مواجه خواهد بود

استخدام چرخکار و وسط کار در یک کارگاه خیاطی در البرز

یک سوم اقتصاد جهان در دست چین و هند

سهام داران کدام شرکت ها سود بیشتری کردند؟

بانک سوءپیشینه به درگاه ملی صدور مجوزهای کسب و کار متصل شد

5 هزار میلیارد تومان به بخش آموزش اختصاص یافت

استخدام کارشناس بازاریابی و مسئول فنی (دامپزشک) در البرز

بی توجهی به بخش نامه قضایی حمایت از تولیدکنندگان در لرستان

وزیر صنعت: تولید روزانه 4 هزار خودرو توسط دو شرکت خودروسازی

حمایت از تولید روی کاغذ/وقتی بانکهای لرستان قانون را اجرا نمیکنند

افزایش قیمت مصالح ساختمانی در پاییز امسال

ادامه حراج در «بازار باز»

جدیدترین لیست کامل قیمت خودروهای داخلی شرکت پارس_خودرو 98/11/08+جدول

استخدام 4 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در البرز

رابطه تعداد فرزندان با عمر والدین

افزایش قیمت مصالح ساختمانی در پاییز امسال

جزییات عرضه محصولات جدید در بورس کالا

برآوردی 4 ماهه از وضع عوارض 25 درصدی صادرات سنگ‎ آهن

کمک های مردمی برای سیل زدگان کشور به بیش از 14 میلیارد تومان رسید

تولید کشور نسبت به سال قبل افزایش یافته است/ البرز می تواند الگوی کشور در حوزه تولید و صنعت باشد

جزییات عرضه محصولات جدید در بورس کالا

پرداخت 16 میلیارد تومان کمک بلاعوض به 5 هزار نفر در مسجدسلیمان

انبارهای غیرمجاز بازیافتی تعطیل می شود/رفع تخلفات شهری با کمترین هزینه

انبارهای غیرمجاز بازیافتی تعطیل می شود/رفع تخلفات شهری با کمترین هزینه