مطالب مرتبط:
بررسی طرح اصلاح قیمت بنزین در مجلس خبرگان/ وزیر اطلاعات، رییس اطلاعات سپاه و رییسی گزارش می دهند
تحلیل احسان شریعتی از اعتراضات اخیر پس از اصلاح قیمت بنزین/ موضوع مسئله معیشت و نان است/ روش هایی نظیر پارازیت و فیلتر جوابگو نیست
معمای صورتجلسه سه شنبه/ آیا رییس جمهور تاریخ اجرای افزایش قیمت بنزین را نمی دانست؟
بررسی طرح اصلاح قیمت بنزین در مجلس خبرگان/ وزیر اطلاعات، رییس اطلاعات سپاه و رییسی گزارش می دهند
معمای صورتجلسه روز سه شنبه/ آیا رییس جمهور تاریخ اجرای افزایش قیمت بنزین را نمی دانسته؟
-56 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 12 آذر 1398 ساعت 03:262019-12-03سياسي

کدام نهاد مسئول اجرای اصلاح قیمت بنزین بود؟


- شورای امنیت کشور که مسئولیت اصلاح قیمت بنزین به آن واگذار شد چه نهادی است و تفاوت آن با شورای عالی امنیت ملی چیست؟ به گزارش سایت قطره و به نقل ازرییس جمهور عصر چهارشنبه ششم آذر در جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی در پاسخ به این سوال که چرا دولت یک مرتبه تصمیم به افزایش قیمت بنزین گرفت ، اظهار کرد: سال 1395 مصمم بودم که تغییر کوچکی در قیمت بنزین بدهم، اما در دولت همه با آن مخالفت کردند، لذا بنده نیز منصرف شدم.

در سال 1396 هم این موضوع در دولت مطرح شد که طرح اصلاح قیمت را به طور مشترک با مجلس ارائه دهیم و تصمیم مشترکی بگیریم، اما کمیسیون تلفیق مجلس به همراه رییس مجلس عنوان کردند که اجرای این طرح را به عقب انداخته و در سال 1397 اجرا کنیم.

در سال 1397 هم که با اعمال تحریم های شدید مواجه شدیم و گفتند در شرایط کنونی به صلاح نیست و باز هم اجرای آن را به تعویق انداختیم.

روحانی ادامه داد: وقتی خواستیم سال گذشته (1397) آن را اجرا کنیم، در دولت مطرح شد که تا 22 بهمن صبر کنیم و بعد از آن اجرا کنیم، پس از 22 بهمن نیز گفته شد که شب عید است و به بعد از عید موکول شود.

اردیبهشت ماه امسال (1398) هم وقتی خواستیم اجرا کنیم، یک خبرگزاری روز سه شنبه اعلام کرد که دولت قصد دارد پنج شنبه در قیمت بنزین تغییر ایجاد کند و بلافاصله پس از آن صف های طولانی و کیلومتری در پمپ بنزین ها شکل گرفت و شلوغی به حدی بود که بنزین تمام شده و ارسال بنزین نیز امکان نداشت، لذا وزیر نفت تماس گرفت و خواستار لغو اجرای آن از روز پنج شنبه شد، لذا این تصمیم نیز لغو گردید.

رییس جمهور همچنین درباره نحوه و زمان اجرای سهمیه بندی بنزین خاطرنشان کرد: من کلا این امر را به وزیر کشور و شورای امنیت کشور واگذار کردم.

از حدود یک ماه، 40 روز پیش من آنها را خواستم و گفتم که این برنامه و مصوبه ما است.

البته آنها از مصوبه خبر داشتند که ما در جلسه سران سه قوه بحث و تصویب کرده بودیم.

گفتم شما برای اجرای آن بروید با صداوسیما و تبلیغات، برنامه ریزی کنید و به من هم نگویید.

هر وقتی که شما در شورای امنیت کشور مناسب دیدید بروید و اجرا کنید.

اصلا آن شبی که اجرا شد من نمی دانستم آن هفته است یا هفته بعد.

من گفتم به من هم نگویید شما (اعضای شورای امنیت کشور) خودتان بروید در صداوسیما کار تبلیغات را برنامه ریزی کنید و هر شبی که مناسب بود اجرا کنید.

من هم مثل شما (مردم) صبح جمعه دیدم قیمت تغییر کرده برای اینکه من به شورای امنیت کشور واگذار کرده بودم و به آنها هم گفته بودم به من نمی خواهد بگویید خودتان بروید برنامه ریزی کنید.

البته قیمت و همه چیز در جلسه سران سه قوه تصویب شده بود.

روحانی در ادامه تصریح کرد: اصلاح قیمت انرژی یک موضوع ضروری بود اما اینکه شیوه ای که اجرا شد، دقیق بود یا نه به عنوان دولت آن را به شورای امنیت کشور واگذار کردیم و از نظر ما آنان نیز همه تلاش خود را به کار گرفتند.

طرح اصلاح قیمت بنزین با حضور سران سه قوه، تصویب شده است و وقتی آن را خدمت مقام معظم رهبری ارائه کردم، ایشان فرمودند که آیا سران هر سه قوه با آن موافقید؟ و مصوبه ای که هر سه آن را امضاء کرده بودیم، به ایشان نشان دادم و ایشان نیز آن را پذیرفتند.

پس از این سخنان، برداشت های متفاوت و متناقضی از اظهار بی اطلاعی رییس جمهور از زمان و نحوه اجرای دقیق سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین صورت گرفت که در این زمینه روز هشتم آذر محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری در گفت وگو با ایسنا با نادرست خواندن برداشت های نادرست صورت گرفته درباره اظهارات روحانی در آذربایجان شرقی گفت: ایشان با حساسیت و دغدغه بسیار زیادی مسائل رخ داده در کشور پس از اصلاح قیمت بنزین را دنبال می کردند و اظهارات ایشان هم به معنی سلب مسئولیت از خود نبوده و نیست.

واعظی در ادامه عنوان کرد: منظور رییس جمهور به هیچ وجه سلب اختیار و مسئولیت از خود در قضیه اصلاح بنزین نبوده است بلکه به تفویض اختیار به شورای امنیت کشور اشاره داشتند که در دولت های مختلف امری معمول بوده و اساسا محل اجرای طرحی در این ابعاد که نیازمند مشارکت همه ارکان نظام و دستگاه های غیردولتی و نظامی و انتظامی،شورای امنیت کشور است.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به اینکه تصمیم گیری درباره اصلاح قیمت بنزین عملی بسیار ضروری و مورد تایید و تاکید همه ارکان نظام بوده و اجرای آن هم شجاعت بسیار زیادی می طلبید ، یادآور شد: رییس جمهور با علم به اینکه اجرای این تصمیم حیاتی و ضروری از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است  شخصا در چندین جلسه مربوط به تصمیم گیری و چگونگی اجرای این طرح حضور داشتند اما نهایتا به منظور تسهیل در اجرای طرح و تصمیم گیری درباره زمان اجرای آن، اختیارات خود را به جناب رحمانی فضلی وزیر کشور و رییس شورای امنیت کشور تفویض کردند.

طبیعی است تفویض اختیار به شورای امنیت کشور با هدف کار جمعی، هماهنگی بیشتر با دستگاه های خارج از دولت و  تصمیمات کارشناسانه بوده است.

در این میان عده ای به تصور اینکه رییس جمهور به شورای عالی امنیت ملی اشاره کرده است این انتقاد را مطرح کردند که خود رییس دولت ریاست شورای عالی امنیت ملی را به عهده دارد و این موضوع بی اطلاع بودن وی از نحوه و زمان اجرای سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین دروغ است.

در حالی که شورای عالی امنیت ملی با شورای امنیت کشور که نحوه و زمان اجرای سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین به دومی واگذار شده بود دو نهاد متفاوت و مجزا هستند.

در دوران دفاع مقدس، شورای عالی دفاع با حضور رییس جمهور و نخست وزیر، فرماندهان ارشد نظامی و دو مشاور رهبری برای اتخاذ تصمیمات مهم حکومتی با موضوع دفاع مقدس تشکیل می شد که با وجود نشست سران قوا و بعدتر با تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام، این شورا در امور سیاسی چندان دخالتی نداشت.

با بازنگری در قانون اساسی در سال 1368 که یکی از موارد آن اصلاح اصل 176 بود، شورای عالی دفاع جای خود را به شورای عالی امنیت ملی داد.

طبق قانون، ریاست شورای عالی امنیت ملی را مثل سایر شوراهای عالی (مانند شورای عالی انقلاب فرهنگی یا شورای عالی فضای مجازی) رییس جمهور وقت به عهده دارد.

علی شمخانی در حال حاضر دبیر شورای عالی امنیت ملی است.

بر اساس اصل 176 قانون اساسی، به منظور تأمین منافع ملی و پاسداری از انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی و حاکمیت ملی، شورای عالی امنیت ملی به ریاست رییس جمهور، با وظایف زیر تشکیل می گردد: 1.

تعیین سیاست های دفاعی-امنیتی کشور، در محدوده سیاست های کلی تعیین شده از طرف رهبر ایران، 2.

هماهنگ کردن فعالیت های سیاسی، اطلاعاتی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در ارتباط با تدابیر کلی دفاعی-امنیتی، 3.

بهره گیری از امکانات مادی و معنوی کشور برای مقابله با تهدیدهای داخلی و خارجی.

اعضای شورای عالی امنیت ملی عبارتند از: رؤسای قوای سه گانه ، رییس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح ، مسئول امور برنامه و بودجه ، دو نماینده به انتخاب مقام رهبری، وزرای امور خارجه ، کشور و اطلاعات ، حسب مورد وزیر مربوط و عالی ترین مقام ارتش و سپاه .

شورای عالی امنیت ملی به تناسب وظایف خود، شوراهای فرعی را از قبیل شورای دفاع و شورای امنیت کشور تشکیل می دهد.

ریاست هر یک از شوراهای فرعی با رییس جمهور یا یکی از اعضای شورای عالی است که از طرف رییس جمهور تعیین می شود.

حدود اختیارات و وظایف شوراهای فرعی را قانون معین می کند و تشکیلات آنها به تصویب شورای عالی می رسد.

مصوبات شورای عالی امنیت ملی پس از تأیید مقام رهبری قابل اجرا است .

اما شورای امنیت کشور که به گفته رییس جمهور نحوه و زمان اجرای سهمیه بندی بنزین به آن واگذار شده بود نهاد متفاوتی است که از سال 1362 تحت نظر وزارت کشور قرار گرفته است.

در دوره وزارت کشور علی اکبر ناطق نوری، وی به میرحسین موسوی نخست وزیر وقت پیشنهاد داد تا این شورا به وزارت کشور واگذار و وزیر کشور، مسئول شورای امنیت کشور شود.

این پیشنهاد از طرف نخست وزیر پذیرفته و ریاست شورای امنیت به وزیر کشور واگذار شد.

با تهیه اساسنامه این شورا و ارائه آن در سال 1362 به مجلس شورای اسلامی، مجلس به ریاست اکبر هاشمی رفسنجانی قانون مربوط به آن را مشتمل بر 10 ماده و 11 تبصره در جلسه روز سه شنبه هشتم شهریور 1362 تصویب کرد و سپس به تأیید شورای نگهبان رسید.

طبق اساسنامه در ضرورت تشکیل شورای امنیت کشور آمده است: به منظور بررسی جریانات و پیشامدهای عمده و اساسی امنیت داخلی و اتخاذ تصمیمات و تدابیر هماهنگ در جهت پیشگیری و مقابله با مسائل مربوط به آن، شورای امنیت به مسئولیت وزیر کشور تشکیل می گردد.

وظایف این شورا به شرح زیر است: 1.

جمع بندی و بررسی اخبار و گزارش ها و تجزیه و تحلیل های مربوط به وقایع حساس امنیتی، سیاسی، اجتماعی کشور جهت بهره برداری سریع به منظور ترسیم وضع موجود و پیش بینی تحولات آتی، 2.

برقراری ارتباط با شورای تأمین استان ها و دریافت گزارش های نوبه ای از وضع امنیتی، سیاسی، اجتماعی هر استان، 3.

مشخص نمودن سیاست های عام امنیت داخلی کشور در چارچوب قوانین مصوبه، 4.

تبیین حدود وظایف و اختیارات هر یک از ارگان ها و نهادها، در رابطه با امنیت داخلی کشور در چارچوب وظایف قانونی آنها، 5.

پیگیری و ارزیابی نتایج حاصله از اجرای تصمیمات متخذه در شورا، 6.

هماهنگ کردن موارد مشترک با شورای عالی دفاع.

طبق اساسنامه اعضای شورای امنیت کشور عبارتند از وزیر کشور، یکی از مشاوران مقام رهبری در شورای عالی دفاع به تعیین آن شورا، رییس ستاد مشترک ارتش، فرمانده کل سپاه پاسداران، مسئول اطلاعات کل کشور، رییس شهربانی کل کشور، سرپرست کمیته های انقلاب اسلامی، فرمانده ژاندارمری کل کشور که بعد از تغییرات در قانون اساسی سه سمت آخر پس از تشکیل نیروی انتظامی از ادغام کمیته های انقلاب اسلامی، ژاندارمری و شهربانی از عضویت در شورا حذف و به جای آن فرمانده نیروی انتظامی اضافه شده است.

علاوه بر این، وزیر کشور می تواند یک نفر از اعضای کمیسیون شوراها و داخلی مجلس شورای اسلامی و دادستان کل کشور و دادستان کل انقلاب را برای شرکت در جلسه شورای امنیت کشور دعوت کند.

در اساسنامه قید شده که شورای امنیت، صرفا به منظور مشورت در امور امنیتی تشکیل می شود و تصمیم گیری در امور مذکور بر عهده وزیر کشور است.

تشکیل این شورا به دعوت وزیر کشور، هر دو هفته یک بار الزامی است و جلسات فوق العاده به پیشنهاد وزیر یا یک سوم اعضای شورا تشکیل می شود.

همچنین هر یک از اعضای شورای امنیت می توانند در صورت عدم حضور، نماینده ای تام الاختیار برای شرکت در جلسات شورا معرفی کنند.

از طرفی علاوه بر اعضای فوق، چنانچه موضوع مورد بررسی در جلسه شورا به دستگاه اجرایی خاصی ارتباط داشته باشد، دعوت از بالاترین مقام اجرایی مربوط الزامی است.

شورای امنیت کشور می تواند به منظور بررسی مقدماتی مسائل تخصصی امنیتی، کمیته هایی تشکیل دهد.

دبیرخانه این شورا در وزارت کشور، زیر نظر وزیر کشور تشکیل می شود و اعضا و کارکنان دبیرخانه باید به تأیید شورای امنیت و حکم وزیر کشور تعیین شوند.

حکم ریاست شورا با استناد به اصل 176 قانون اساسی، توسط ریاست جمهوری صادر می شود.

وزیر کشور پس از انتصاب به این سمت فردی را به عنوان دبیر شورا منصوب می نماید که اقدامات اجرایی شورا را انجام می دهد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، امیر دریادار حبیب الله سیاری رییس ستاد مشترک ارتش، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سید محمود علوی مسئول اطلاعات کل کشور، سردار سرتیپ حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی و یکی از مشاوران مقام رهبری در شورای عالی دفاع به تعیین آن شورا، اعضای فعلی شورای امنیت کشور هستند که البته وزیر کشور می تواند یک نفر از اعضای کمیسیون شوراها و داخلی مجلس شورای اسلامی و دادستان کل کشور و دادستان کل انقلاب را برای شرکت در جلسه شورای امنیت کشور دعوت کند.

ضمن اینکه چنانچه موضوع مورد بررسی در جلسه شورا به دستگاه اجرایی خاصی ارتباط داشته باشد، دعوت از بالاترین مقام اجرایی مربوط الزامی است.

البته از جلسات اخیر شورای امنیت کشور و نفراتی که در آن حاضر بوده اند فیلم و عکسی منتشر نشده تا با قطعیت بتوان گفت آیا افرادی که نام برده شدند در آن جلسه حضور داشته اند و یا اینکه کدام یک از مسئولان دیگر در جلسه حاضر بوده اند.

به طور مثال در جلسه ای که از سوی شورای امنیت کشور برای قطع شدن اینترنت تصمیم گرفته شده است قاعدتا و طبق قانون باید محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور یافته باشد اما به دلیل عدم اطلاع رسانی از سوی این نهاد نمی توان با قطعیت در این باره سخن گفت.


کلید واژه ها: شورای امنیت - قیمت بنزین - بنزین - شورای - قیمت - برنامه ریزی - امنیت - جلسه سران سه قوه - اصلاح قیمت - کشور - برنامه - دولت - سران سه قوه - رییس جمهور - استان آذربایجان شرقی - شورای عالی امنیت ملی - صداوسیما - شنبه - افزایش قیمت بنزین - صلاح - جلسه شورای اداری - سهمیه بندی بنزین - تغییر - تصمیم - اصلاح - تبلیغات - آذربایجان شرقی - کمیسیون تلفیق - رییس - مجلس

آخرین اخبار سرویس:
انتقاد نمایندگان از وضعیت قرآنی کشور/ قرآنیان بیشترین جمعیت بیمه شده در صندوق اعتباری هنر/ توصیه به وزیر برای حمایت از طرح «تحیت»

نظرگاه مولانا درباره ارتباط تن و جان به روایت مصطفی ملکیان

تحصیل 480 هزار دانش آموز پناهنده و اتباع فاقد مدارک در ایران/پوشش رایگان بیمه برای 92 هزار پناهنده

از گارد برخی دانشجویان موسیقی نسبت به روحانیون تا نگاهی متفاوت به ازدواج دانشجویی

طرح تشکیل استان تهران جنوبی اعلام وصول شد

صدای سحرهای ماه رمضان خاموش شد

شایعات در مورد حکم «محسن لرستانی» ادامه دارد

استخدام نیروی راننده جهت پخش پروتیین در تهران

بنزین دونرخی در بودجه 99 حذف می شود

استخدام نیروی کارمند خانم جهت کارخانه بتن در تهران

پاسخ ضرغامی به ادعای گم شدن 947 میلیون دلار

ضرورت برخورد قاطع با اخلالگران اقتصادی

شروع شور انتخابات در کاشان/ همه مسئولان پای کارند

کارمند خانم جهت کارخانه بتن در تهران

استخدام نیروی خانم جهت سبزیجات آماده در خراسان رضوی

نام نویسی 6داوطلب نمایندگی خبرگان در خراسان رضوی

دعوت به همکاری پزشک عمومی با پروانه در شهرک اکباتان تهران

رونمایی از اولین کاندیدای انصرافی انتخابات مجلس یازدهم

استخدام بسته بند با جای خواب جهت تهیه غذا در پل صدرِ تهران

پاسخ قاطع آیت الله سیستانی به حسنی مبارک درباره میهن پرستی شیعیان منطقه

استخدام نجار و ام دی اف کار جهت شرکت معتبر مبلمان در خراسان رضوی

مسیرهای جدیدی برای عبور از شرایط تحریم در دستور کار قرار گرفته است

استخدام مهندس عمران و معماری آشنا به ضوابط طراحی نقشه های ساختمانی

استخدام نصاب شیشه سکوریت و درب اتوماتیک در تهران

دعوت نهادهای شاخص حوزوی از آیت الله یزدی برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان

پشت پرده مرگ دختر 14 ساله در اغتشاشات اخیر

استخدام مهندس مکانیک جهت شرکت مهندسی در تهران

شایعات در مورد حکم «محسن لرستانی» ادامه دارد

ثبت سه اثر از استان در میراث صنعتی کشور

نماینده رشت: لاریجانی عاقل تر از این است که برای ریاست جمهوری بیاید

ماده افزایش درآمد شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده به کمیسیون ارجاع شد

«تشکل های محلی» در شهر تشکیل می شود/نگاه برابری به مناطق 15 گانه

ادامه بن بست انتخاباتی و تظاهرات اعتراضی در افغانستان

سیاست های اجرایی و الزامات بودجه شهرداری تهران

نمایندگان اهر و ورزقان از پاسخ های وزیر اقتصاد قانع شدند

213 امام جماعت در مدارس قشم اقامه نماز می کنند

نماینده اهر به صورت مشروط از پاسخ های وزیر اقتصاد قانع شد | اخبار ایران و جهان

52 پژوهشگر در استان کرمان تجلیل شدند

همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف در یزد

شهرداری در تهران هوشمند صاحب شهر می شود

ماجرای حکم اعدام محسن لرستانی چیست؟

استخدام حسابدار خانم با حقوق و مزایای عالی در کرمان

تصاویر/ نشست تحلیلی «گام دوم؛ حوزه علمیه و انقلاب اسلامی» در خبرگزاری حوزه

آزاد سازی 164 هکتار از اراضی حریم رودخانه ها در مازندران

وزارت کشور موظف به اجرای پروژه هایی با اولویت حمل و نقل عمومی شد

از گارد برخی دانشجویان موسیقی نسبت به روحانیون تا نگاهی متفاوت به ازدواج دانشجویی

تصویب پیشنهادات سه گانه وزارت راه و شهرسازی در کمیسیون امور زیربنایی دولت

پاسخ ضرغامی به ادعای گم شدن 947 میلیون دلار/ خواب زده را نمی توان بیدار کرد

جشنواره ملی «مدهامتان» روستاییان کشور برگزار می شود

هدف اصلی از ایجاد مناطق آزاد قصرشیرین، اشتغالزایی است

نماینده اهر به صورت مشروط از پاسخ های وزیر اقتصاد قانع شد

تصمیمی که فرزندآوری پزشکان را دشوار می کند

1300 برنامه به مناسبت کنگره شهدای استان بوشهر تولید و پخش می شود

قرآنیان بیشترین جمعیت بیمه شده در صندوق اعتباری هنر/ انتقاد نمایندگان مجلس از وضعیت قرآنی کشور/ وعده تعیین تکلیف بحث ادغام

157 نفر برای انتخابات مجلس در استان سمنان ثبت نام کردند

طرح ایجاد تهران جنوبی اعلام وصول شد

کنایه های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید/به حدادعادل و عارف نگاه کنید/اینگونه شیپور زدن یعنی نمی دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید

نباید ویترینی از «هوشمندسازی» در شهر بسازیم

آخرین گفت وگوی فارس با مرحوم موسوی قهار| امام رضا (ع) شفا داد و صدایم را برگرداند

ضرورت افزایش خدمات اجتماعی در حوزه سلامت/ عمده درآمد اوقاف استان از محل حوزه های علمیه قیدار است

برگزاری گردهمایی بزرگ سادات و یادواره شهیدان مداح در لامرد

دانشجویان سازوکار علمی برای پاسخگویی نمایندگان ومسئولان ایجادکنند

کل نظام هستی بر اساس صلح بنا شده است

کرسی ویژگی ها و شاخصه های علمی جامعه منتظر برگزار می شود

کنایه های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید/به حدادعادل و عارف نگاه کنید/اینگونه شیپور زدن یعنی نمی دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید

دعوت نهادهای حوزوی از آیت الله یزدی برای حضور در انتخابات خبرگان

اسامی 9 نماینده ای که با تاخیر به جلسه علنی آمدند

انتخابات میدان جنگ امروز است / مجلس آینده بیشتر پایبند به آرمان های نظام باشد

تکلیف مالیاتی پزشکان در بودجه 99

بنزین دونرخی در بودجه 99 حذف می شود/ حقوق کارمندان افزایش می یابد

طرح تشکیل استان تهران جنوبی اعلام وصول شد

استخدام دو نفر کارگر ساده جهت یک کافی شاپ در بندرعباس

استخدام روانشناس در یک مرکز پژوهشی در اصفهان

استخدام نیروی ساده خانم یا آقا جهت کار در کبابی در مشهد

مجلس دهم در اختیار دولت است/ طرح «بنزین» با بی تدبیری اجرا شد

راه آهن منطقه زنجان به فهرست آثار ملی پیوست

واکنش سردار جلالی به زمزمه های قطع اینترنت بین المللی

تهران در میان 50شهر نوآور جهان/ هوشمندسازی ماهیت شهر را تغییر می دهد

4 هزار یتیم اصفهانی بدون حامی هستند

داوطلبان کردستان در انتخابات مجلس یازدهم 30 درصد افزایش یافت

کنایه های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید/به حدادعادل و عارف نگاه کنید/اینگونه شیپور زدن یعنی نمی دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید

دانشجویان سازوکار علمی برای پاسخگویی نمایندگان ومسئولان ایجادکنند

جزییات نامه وزیر اقتصاد به رییس قوه قضاییه + سند

چگونه یک محسن معمولی به یک محسن عزیز تبدیل می شود

با ماموریت ویژه مایکل دندریا ملقب به آیت الله مایک بیشتر آشنا شوید

رییس سازمان پدافند غیرعامل: مجلس، دولت را مکلف به تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 99 کند

مجلس شهرداری ها را مجاز به اخذ عوارض پارک خودرو کرد

کمپین اهدای فوری خون برگزار می شود

پروانه سلحشوری: به ملت گزارش شفاف بدهید

سلبریتی های سوپر میلیاردر باید مالیات بدهند

قوه قضاییه و اتاق بازرگانی تهران همکاری جدی خواهند داشت

استخدام طراح مسلط به فتوشاپ به صورت تمام وقت در همدان

آخرین گفت وگوی فارس با مرحوم موسوی قهار/ صدای گرفته ای که با عنایت امام رضا (ع) باز شد

استخدام فروشگاه اینترنتی تکنوسان

رفتار، نشأت گرفته از باور و اندیشه فرد است

کواکبیان به چه کسی اشاره می کند؟

پاسخ آیت الله عبادی به یک شایعه: برای همه یک حرف گفته ام/ اگر صلاحیت دارید مسؤولیت را بپذیرید

بودجه وزارت ارتباطات 12 درصد رشد کرد

باید پشت پرده بابک زنجانی مشخص شود

تقدیم لایحه بودجه 99 به مجلس شورای اسلامی

کدام نهاد مسئول اجرای اصلاح قیمت بنزین بود؟

کدام نهاد مسئول اجرای اصلاح قیمت بنزین بود؟